Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Δευ Νοε 29, 2010 8:37 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια εμεις τωρα θα κανουμε το τεταρτο εμβολιο ομως να σας πω πως ξεκινησε το ικα καλυπτει το πρεβεναρ το 5αρι κ μαζι μ"αυτο σου κανει κ τις υπατιτιδας δηλαδη 2 εβολια την φορα εμενα ομως ο γιατρος μου ηθελε να κανουμε το πρεβεναρ το 6αρι που δεν το καλυπτει κανενα ταμειο εκτος απο τον ογα!το δευτερο εμβολιο ηταν του μινιγγιτιδοκοκκου κ ακομα ενα που μου διαφευγει κ αυτα τα καλυπτει κανινικα το ικα η σου τα γραφει κ το τριτο ειναι η δευερη δοση του πρωτου οποτε ισχυουν τα ιδια οπως κ το τεταρτο μετα δεν ξερω Very Happy

52ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Δευ Νοε 29, 2010 1:07 pm

liana10

liana10
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμεις εχουμε οαεε το μονο που πληρωσαμε ειναι το ποσιμο

53ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Δευ Νοε 29, 2010 1:37 pm

Lilitsa

Lilitsa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ζουζουνομαμα έγραψε:χαιρομαι lilitsa που βλεπω οτι υπαρχει και αλλη μαμα που λεει οτι υπαρχουν εμβολια που κοστιζουν τοσο, γιατι ειχα αρχισει να αμφιβαλλω για τον γιατρο μου.

Mαζι με αυτό το εμβόλιο θα κανουμε και του πνευμονιοκοκκου, το οποίο μου ειπε η παιδίατρος οτι δεν το γραφει το ΙΚΑ και κοστίζει 70Ευρω.Διαφορετικά θα πρέπει να παμε στο ΙΚΑ,και ο παιδιατρος να το γράψει.Δεν την ξερω την διαδικασία γιατί θα είναι τα πρώτα μας εμβόλια.
Λιλα ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 215994
ξεχασα να σου πω, οτι δεν τα αγοράζει εκείνη, θα της τα παμε εμείς στο ιατρείο.

54ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Δευ Νοε 29, 2010 2:51 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δε διαβασα ολα τα προηγουμενα ποστς αλλα το ικα καλυπτει ολα τα εμβολια εαν τα κανετε σε ικα που εχει κεντρο μανας και παιδιου.και στην κορη μου και στο γιο μου τα εχω κανει ολα εκει. αλλωστε και ο γιατρος μας το προτεινε, ειναι πολλα τα χρηματα και εαν εχεις ασφαλιση γιατι να μην τα κανεις δωρεαν?

55ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Δευ Νοε 29, 2010 11:56 pm

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ego dustixos ta plirono ola ta embolia ,den exo paei sto ika na mou ta grapsoun. Gia kali mou tixi o paidiatros tou tamiou einai autos pou itan stin kliniki otan genisa k den eixe asxolithei katholou me ton mikro mou san neogenito pou itan. Mou eixe pei afou tha ton pas sto paidon tha to koitaksoun ekei. Opote etsi k pao tora tha tsakothoume giati tou ta exo mazemena.

56ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Τρι Νοε 30, 2010 12:11 am

smor


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!

Mαζι με αυτό το εμβόλιο θα κανουμε και του πνευμονιοκοκκου, το οποίο μου ειπε η παιδίατρος οτι δεν το γραφει το ΙΚΑ και κοστίζει 70Ευρω.Διαφορετικά θα πρέπει να παμε στο ΙΚΑ,και ο παιδιατρος να το γράψει.Δεν την ξερω την διαδικασία γιατί θα είναι τα πρώτα μας εμβόλια.
[/quote]

Του πνευμονιόκοκκου δεν είναι το δεύτερο στη σειρά μετά το 5απλό??? αν είναι αυτό το συνταγογραφεί το ΙΚΑ γιατί το κάναμε στο μωράκι μου πριν 1 βδομάδα!!!


57ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Τρι Νοε 30, 2010 12:15 am

titoula

titoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
smor έγραψε:
Mαζι με αυτό το εμβόλιο θα κανουμε και του πνευμονιοκοκκου, το οποίο μου ειπε η παιδίατρος οτι δεν το γραφει το ΙΚΑ και κοστίζει 70Ευρω.Διαφορετικά θα πρέπει να παμε στο ΙΚΑ,και ο παιδιατρος να το γράψει.Δεν την ξερω την διαδικασία γιατί θα είναι τα πρώτα μας εμβόλια.

Του πνευμονιόκοκκου δεν είναι το δεύτερο στη σειρά μετά το 5απλό??? αν είναι αυτό το συνταγογραφεί το ΙΚΑ γιατί το κάναμε στο μωράκι μου πριν 1 βδομάδα!!!


[/quote]κι εμείς του πνευμονιόκοκκου το γράφουμε στο ΙΚΑ (αυτό και του μηνιγγιτιδόκοκκου)

58ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Τρι Νοε 30, 2010 12:25 am

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν θυμαμαι καλά αυτά που γράφει το ΙΚΑ ειναι τπυ πνευμονιοκοκκου, του μηνιγγιτιδοκοκκου και της ανυμολογιάς.
Αν έχεις στην περιοχη οου κεντρο μανας και παιδιου για να τα κανεις ολα δωρεάν εχει καλός. Εμενα στην περιοχη δεν εχει. Εχει ο γειτονικος δήμος (που υπαγονται συνολικα σιγουρα τρεις δημοι). Ειχα παρει και γω η καλη σου στις αρχες και εκλεισα ραντεβου για μετα απο 1 1/2 μηνα και τελικα 2 μερες πριν με πηραν τηλεφωνο και μου το ακυρωσαν και μου ξανακλειναν αλλο μετα απο 1 μηνα. Ναι σιγα...πηγα και το πληρωσα και το πηγα στην παιδιατρο μου. Σιγα μην πειμενω 3 μηνες για ενα εμβολιο. Ειδικα στην αρχη που εκανε καθε μηνα ...

59ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Τετ Δεκ 01, 2010 10:02 am

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ζουζουνομαμα έγραψε:επειδη ο γιος μου κοντευει τα τρια, το μονο που θυμαμαι ειναι οτι το πιο ακριβο που πληρωσα ηταν περιπου 33 ευρω. ολα τα αλλα κατω απο 25. στην κορη μου που ειναι 9 μηνων τις εχω κανει 3 δοσεις prevenar και 2 meningitec και δεν πληρωσα τιποτα γραφτηκαν στο ικα. το pentavac που καναμε πληρωσαμε περιπου33 ευρω και ειναι το πιο ακριβω που εχουμε πληρωσει.

Loipon simera kaname to prwto mas emvolio to opoio htan 5plo k apo oti diavazw sto vivliario legetai Pentavac (Dief8eritida-tetanou- kokkiti-poluomuelitidas-aimofilou inflouetzas B) k mas edwse k ena ugro apo to stoma to Rotateq. Gi auta plirwsame 100E! extra i episkepsh 60E.
TO epomeno mas einai to Prevenar (80E) kai mas eipe oti to suntagografei to Ika gia na to paroume.
Ti times einai autes re koritsia?!!!

60ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Τετ Δεκ 01, 2010 10:08 am

smor


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
christina80 έγραψε:[Loipon simera kaname to prwto mas emvolio to opoio htan 5plo k apo oti diavazw sto vivliario legetai Pentavac (Dief8eritida-tetanou- kokkiti-poluomuelitidas-aimofilou inflouetzas B) k mas edwse k ena ugro apo to stoma to Rotateq. Gi auta plirwsame 100E! extra i episkepsh 60E.
TO epomeno mas einai to Prevenar (80E) kai mas eipe oti to suntagografei to Ika gia na to paroume.
Ti times einai autes re koritsia?!!!

100 ευρώ και εξτρα 60 ευρω η επίσκεψη????? affraid μιλάμε για φαρμακοποιό όχι γιατρό με αυτές τις τιμές!!!! Εμείς το πενταπλό δεν το αγοράσαμε το είχε στο ιατρείο του και όταν το κάναμε μας πήρε 90 ευρώ εμβόλιο και επίσκεψη μαζί! Υγρό για το στόμα δεν μας έδωσε όμως.... το επόμενο όντως έχει κοντά στα 80 ευρώ και το συνταγογραφεί το ΙΚΑ.
Καλή συνέχεια με τα εμβόλια στο ζουζουνάκι σου!!!! ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 417472

61ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Τετ Δεκ 01, 2010 10:41 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
christina80 έγραψε:
ζουζουνομαμα έγραψε:επειδη ο γιος μου κοντευει τα τρια, το μονο που θυμαμαι ειναι οτι το πιο ακριβο που πληρωσα ηταν περιπου 33 ευρω. ολα τα αλλα κατω απο 25. στην κορη μου που ειναι 9 μηνων τις εχω κανει 3 δοσεις prevenar και 2 meningitec και δεν πληρωσα τιποτα γραφτηκαν στο ικα. το pentavac που καναμε πληρωσαμε περιπου33 ευρω και ειναι το πιο ακριβω που εχουμε πληρωσει.

Loipon simera kaname to prwto mas emvolio to opoio htan 5plo k apo oti diavazw sto vivliario legetai Pentavac (Dief8eritida-tetanou- kokkiti-poluomuelitidas-aimofilou inflouetzas B) k mas edwse k ena ugro apo to stoma to Rotateq. Gi auta plirwsame 100E! extra i episkepsh 60E.
TO epomeno mas einai to Prevenar (80E) kai mas eipe oti to suntagografei to Ika gia na to paroume.
Ti times einai autes re koritsia?!!!



θα σου πρότεινα να πηγαίνεις στο ΙΚΑ στο κέντρο μάνας και παιδιού να κάνεις τα εμβόλια και να πηγαίνεις το παιδί στον παιδίατρο σας κάπου κάπου για να σου λύνει απορίες και να παρακολουθεί το παιδί. εγώ αυτό θα έκανα στη θέση σου. είναι δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες

62ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Τετ Δεκ 01, 2010 10:51 am

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ma kala vre koritsia ti times einai aftes?ego se kanena emvolio den plirosa toso mexri stigmis
to proto to pira 16evro to deftero 20evro kai to trito pou eixe 35evro me to tetarto 75evro mou ta grapsane sto ika kai ta pira dorean!kai to epomeno mou eipe oti den einai akrivo........... Rolling Eyes

63ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Τετ Δεκ 01, 2010 11:27 am

aggeliki1982


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Lilitsa έγραψε:
ζουζουνομαμα έγραψε:χαιρομαι lilitsa που βλεπω οτι υπαρχει και αλλη μαμα που λεει οτι υπαρχουν εμβολια που κοστιζουν τοσο, γιατι ειχα αρχισει να αμφιβαλλω για τον γιατρο μου.

Mαζι με αυτό το εμβόλιο θα κανουμε και του πνευμονιοκοκκου, το οποίο μου ειπε η παιδίατρος οτι δεν το γραφει το ΙΚΑ και κοστίζει 70Ευρω.Διαφορετικά θα πρέπει να παμε στο ΙΚΑ,και ο παιδιατρος να το γράψει.Δεν την ξερω την διαδικασία γιατί θα είναι τα πρώτα μας εμβόλια.
Λιλα ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 215994
ξεχασα να σου πω, οτι δεν τα αγοράζει εκείνη, θα της τα παμε εμείς στο ιατρείο.


\καλησπερα, του πνευμονιοκοκου πηγα στο ικα τον περασμενο μηνα, μου το εγραψε η γιατρος, το πηρα απο το φαρμακειο δωρεαν και μου το εκανε ο γιατροσ μας. αν εχεις δικο σου φαρμακοποιο ρωτα τον ποια εμβολια γραφει το ικα μην πληρωνεις αδικα

64ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Τετ Δεκ 01, 2010 11:52 am

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aggeliki1982 έγραψε:
Lilitsa έγραψε:
ζουζουνομαμα έγραψε:χαιρομαι lilitsa που βλεπω οτι υπαρχει και αλλη μαμα που λεει οτι υπαρχουν εμβολια που κοστιζουν τοσο, γιατι ειχα αρχισει να αμφιβαλλω για τον γιατρο μου.

Mαζι με αυτό το εμβόλιο θα κανουμε και του πνευμονιοκοκκου, το οποίο μου ειπε η παιδίατρος οτι δεν το γραφει το ΙΚΑ και κοστίζει 70Ευρω.Διαφορετικά θα πρέπει να παμε στο ΙΚΑ,και ο παιδιατρος να το γράψει.Δεν την ξερω την διαδικασία γιατί θα είναι τα πρώτα μας εμβόλια.
Λιλα ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 215994
ξεχασα να σου πω, οτι δεν τα αγοράζει εκείνη, θα της τα παμε εμείς στο ιατρείο.


\καλησπερα, του πνευμονιοκοκου πηγα στο ικα τον περασμενο μηνα, μου το εγραψε η γιατρος, το πηρα απο το φαρμακειο δωρεαν και μου το εκανε ο γιατροσ μας. αν εχεις δικο σου φαρμακοποιο ρωτα τον ποια εμβολια γραφει το ικα μην πληρωνεις αδικα

to ika grafei tou minigitidokokou, tou pneumoniokokou k tis amemovlogias.

na rwthsw, sto kentro manas k paidiou OLA ta emvolia ta kanoun dwrean?

65ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Πεμ Δεκ 02, 2010 12:59 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στο ΙΚΑ στο κέντρο μάνας και παιδιού όλα τα εμβόλια γίνονται δωρέαν.

66ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Πεμ Δεκ 02, 2010 2:21 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα σημερα πηγα στην παιδιατρο στο ΙΚΑ να μου γραψει τα εμβολια του πνευμονιοκοκου και μηνιγγιτιδας
και μου ειπε οπως και ο παιδιατρος μου οτι στο κεντρο μανας και παιδιου ,κανανε ασχετα εμβολια στον μπεμπη
δεν χρειαζοταν ακομα η ηπατιτιδα
και μας εχει παει πισω τωρα .
οποτε για τους επομενους 2 μηνες θα τα κανουμε διπλα να μπουμε στην σειρα
και να μην ξαναπαω στην γιατρο στο κεντρο μανας καιπαιδιου
μονο στην παιδιατρο που τα γραφει να τον κοιταει και νε με στελνει αυτη στις νοσοκομες να το κανω .και μετα στον παιδιατρο μου κανονικα
ειναι ρε παιδι μου μην σου τυχει ο ασχετος γιατρος τελικα
ευτυχως με κατατοπησε πολυ αυτη η παιδιατρος του ΙΚΑ στην Ηλιουπολη
Καταπληκτικη τυπισσα

67ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Πεμ Δεκ 02, 2010 3:21 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στο κέντρο μάνας και παιδιού πρέπει πρώτα να πας για εξέταση και να σου γράψει το εμβόλιο και να πας άλλη μέρα για το εμβόλιο;
Ρωτάω γιατί εμένα μου έγραψε ο γιατρός μου (ο ιδιωτικός) το εμβόλιο και όταν έκλεισα το ραντεβού στο 184 για το κέντρο μάνας και παιδιού με ρώτησαν είναι για εξέταση ή για εμβόλιο και είπα για εμβόλιο.Καλά έκανα;

68ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Πεμ Δεκ 02, 2010 4:12 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ
ΕΚΕΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΒΟΛΙΑ
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΜΩς ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ

69ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Πεμ Δεκ 02, 2010 4:18 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ
ΕΚΕΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΒΟΛΙΑ
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΜΩς ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ

Ναι αλλά αυτό που έχω τώρα δεν μου το έχει γράψει γιατρός του ΙΚΑ αλλά ο δικός μου.

70ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Πεμ Δεκ 02, 2010 4:33 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΣΤΟ ΓΡΑΨΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ .

71ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Πεμ Δεκ 02, 2010 4:35 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Στο κέντρο μάνας και παιδιού πρέπει πρώτα να πας για εξέταση και να σου γράψει το εμβόλιο και να πας άλλη μέρα για το εμβόλιο;
Ρωτάω γιατί εμένα μου έγραψε ο γιατρός μου (ο ιδιωτικός) το εμβόλιο και όταν έκλεισα το ραντεβού στο 184 για το κέντρο μάνας και παιδιού με ρώτησαν είναι για εξέταση ή για εμβόλιο και είπα για εμβόλιο.Καλά έκανα;

Α ΣΟΡΡΥ
ΝΑΙ ΘΑ ΠΑΣ ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΝΑ Σ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΜΒΟΛΙΟ
ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΝΑΙ?
ΟΠΟΤΕ ΑΚΥΡΑ ΤΑ ΑΠΟΠΑΝΩ
ΘΑ ΣΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ

72ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Πεμ Δεκ 02, 2010 5:07 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστώ πολύ!Να σου πω καλού κακού έκλεισα πριν λίγο ένα ραντεβού και σε γιατρό του ΙΚΑ και το πολύ πολύ να πάω τσάμπα.

73ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Πεμ Δεκ 02, 2010 5:30 am

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
argyro 2 έγραψε:ma kala vre koritsia ti times einai aftes?ego se kanena emvolio den plirosa toso mexri stigmis
to proto to pira 16evro to deftero 20evro kai to trito pou eixe 35evro me to tetarto 75evro mou ta grapsane sto ika kai ta pira dorean!kai to epomeno mou eipe oti den einai akrivo........... Rolling Eyes

mia apo ta idia k ego argyro o mikros moy einai 17 minon k den exo plirosei pano apo 20E ta akriva ola ta grafo. mipos pame ston idio??

74ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Πεμ Δεκ 02, 2010 5:31 am

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoi24 έγραψε:
argyro 2 έγραψε:ma kala vre koritsia ti times einai aftes?ego se kanena emvolio den plirosa toso mexri stigmis
to proto to pira 16evro to deftero 20evro kai to trito pou eixe 35evro me to tetarto 75evro mou ta grapsane sto ika kai ta pira dorean!kai to epomeno mou eipe oti den einai akrivo........... Rolling Eyes

mia apo ta idia k ego argyro o mikros moy einai 17 minon k den exo plirosei pano apo 20E ta akriva ola ta grafo. mipos pame ston idio??

se poion pas?ego ston gerogianni panagouli 32

75ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Πεμ Δεκ 02, 2010 5:34 am

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
argyro 2 έγραψε:
zoi24 έγραψε:
argyro 2 έγραψε:ma kala vre koritsia ti times einai aftes?ego se kanena emvolio den plirosa toso mexri stigmis
to proto to pira 16evro to deftero 20evro kai to trito pou eixe 35evro me to tetarto 75evro mou ta grapsane sto ika kai ta pira dorean!kai to epomeno mou eipe oti den einai akrivo........... Rolling Eyes

mia apo ta idia k ego argyro o mikros moy einai 17 minon k den exo plirosei pano apo 20E ta akriva ola ta grafo. mipos pame ston idio??

se poion pas?ego ston gerogianni panagouli 32
poy alloy? ston gerogianni k ego!! mporei na exoyme vrethei kiolas Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις