Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Konstantina-olinomanoula

Konstantina-olinomanoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κοριτσάκια!!!
Εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη είχα βάλει 8 κιλά..Οπότε έχασα τα 6 με τη γέννα κ μεσα σε 2 βδομάδεςέχασα άλλα 5..Οπότε ήμουν -3!Σαν ανορεκτικό... pale

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Olivia έγραψε:
Σισσίνι έγραψε:
Το σώμα μου πάντως έχει αλλάξει και έχει επέλθει και η σχετική χαλάρωση στην κοιλιά που δε μαζεύεται με τίποτα!

Συμμαζεύεται!! Αν φας τα δημητριακά που διαφημίζει η Πετρουλάκη, θα αποκτήσεις και εσύ την flat κοιλιά της, χαχαχαχαχα!!!

Χωρίς πλάκα, θέλει γυμναστική... Αλλά εγώ ΜΙΣΩ την γυμναστική!
drunken drunken


Γυμναστική?!??!?? ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΗΗΗ?!?!?!
Μα καλά δε με ξέρεις καθόλου?!?!?!
Πάντα είχα κοιλίτσα ακόμα και όταν ήμουν 53 κιλά, είναι το σώμα μου τέτοιο, με θυμάμαι από μικρή που έκαν με τα τσουβάλια τη γυμναστική.
Δεν πέφτει με τίποτα!!! Τώρα έχει γίνει απο κοιλιά, πατσοκοιλιά!

loukoymaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Στις 40 μέρες τα έχω χάσει σχεδόν όλα 10 απο τα 12 αλλά δεν θέλω να χάσω άλλα ήμουν πολυ αδύνατη πετούσαν τα κόκκαλα..αλλά η λεκάνη έχει ανοιξει τα παλιά τζιν δεν μου κάνουν..η κοιλιά όμως πλάκα..

Vasaki

Vasaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
protoula έγραψε:
Vasaki έγραψε:Κορίτσια εγώ θυλάζω αποκλειστικά το μωρό μου δύο μήνες τώρα. Στις σαράντα μέρες έχασα 10 κιλά (από 80 πήγα 70)και τώρα κόλλησα. Δεν χάνω πλέον γραμμάριο. Θέλω να χάσω οποσδήποτε ακόμη 5-6 κιλά, γιατί σε 3 μήνες παντρεύεται η αδερφή μου και θέλω να μπώ σε κανένα φόρεμα της προκοπής. Τι να κάνω; Δεν τρώω υπερβολικά αλλά η ζυγαριά έχει κολλήσει... Mad

εμενα ειχε κολλησει στους ιδιους μηνες με εσενα και ξαναεχασα γυρω στον 4ο μηνα.
μπορεις να δοκιμασεις καποια διαιτα απο διαιτολογο ομως γιατι πρεπει να τρως καλα για τον θηλασμο.
αλλο κολπο ειναι να μην μενεις νηστικη πανω απο 3 ωρες γιατι τοτε δινεις σημα στον οργανισμο σου να κανει κατακρατηση λιπους.

Δεν μπορώ να περιμένω άλλο να ενεργοποιηθεί το σύστημα από μόνο του...μάλλον θα απευθυνθώ σε διαιτολόγο. Μήπως φταίει και το ότι δεν αδιαθέτησα ακόμη;

https://www.facebook.com/petvaso

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasaki δεν θέλω να σε πικράνω αλλά δεν νομίζω ότι φταίει που δεν αδιαθέτησες ακόμα! θήλαζα 10 μήνες τον μικρό μου και για αυτό άργησα πάρα πολύ να αδιαθετίσω, αν θυμάμαι καλά 6 - 7 μήνες αλλά τα κιλά τα είχα χάσει από την πρώτη στιγμή και δεν τα ξανα πήρα!πρήξιμο είχε μείνει λίγο μόνο! αλλά μην αγχώνεσαι, δοκίμασε και έναν διαιτολόγο που ξέρεις καμιά φορά!

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το θέμα μου είναι πως να βάλω κανένα κιλό που τα ρούχα μου μου φεύγουν και με την οικονομική κρίση δεν μπορώ να αγοράζω άλλα Laughing
Στις εγκυμοσύνες είχα γίνει τέρας pig
27 κιλά έβαλα στην Ιωάννα και όχι μόνο τα έχασα αμέσως τα παραέχασα και τώρα είμαι σε πάχυνση ΧΑΣΑΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ? - Σελίδα 4 606100

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μέχρι τον 6ο είχα βάλει 8 1/2 κιλά. Ανέβασα όμως ζάχαρο και μπήκα σε διατροφή οπότε έχασα σε 2 εβδομάδες τα 4 1/2 και με τα υπόλοιπα 4 συνέχισα ως την τελευταία εβδομάδα. 16/5 ήταν η μέρα που κανονίσαμε για πρόκληση, 8/5 ζυγίζομαι και είμαι ακόμα στα +4 και φοράω κανονικά τα παπούτσια μου... 9/5 όχι μόνο είμαι +1 κιλό αλλά δεν μου μπαίνουν και τα παπούτσια!!!! Γεννάω λοιπόν με +5 κιλά, βγαίνοντας από την κλινική έχω χάσει τα 4. Παθαίνω κατάθλιψη, έχει και το μωρό αναιμία και είμαι όλη μέρα στο κλάμα οπότε χάνω άλλα 5. Μόλις το μωρό έγινε καλά και άρχισα και εγώ να ηρεμώ άρχισα να τρώω πάστες...ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΣΤΕΣ!!!! έτσι έβαλα 10 κιλά...Τώρα είμαι στα +6 και όλο λέω να κάνω δίαιτα και όλο βρίσκονται γλυκά μέσα στο καλάθι του super market!!! εγώ φταίω???? Razz Razz Razz

Vasaki

Vasaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαρία έγραψε:vasaki δεν θέλω να σε πικράνω αλλά δεν νομίζω ότι φταίει που δεν αδιαθέτησες ακόμα! θήλαζα 10 μήνες τον μικρό μου και για αυτό άργησα πάρα πολύ να αδιαθετίσω, αν θυμάμαι καλά 6 - 7 μήνες αλλά τα κιλά τα είχα χάσει από την πρώτη στιγμή και δεν τα ξανα πήρα!πρήξιμο είχε μείνει λίγο μόνο! αλλά μην αγχώνεσαι, δοκίμασε και έναν διαιτολόγο που ξέρεις καμιά φορά!

Μαρία ο διαιτολόγος είναι η τελευταία μου ελπίδα γιατί από μόνη μου δεν καταφέρνω τίποτα. Άσε που ο μεταβολισμός μου είναι χάλια...

https://www.facebook.com/petvaso

Konstantina-olinomanoula

Konstantina-olinomanoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vetkat80 έγραψε:
bell έγραψε:
Olivia έγραψε:Επιτέλους βρε κορίτσια, συναντάω και άλλες που έβαλαν πάνω από 15 κιλά... Όπου αλλού και αν συναντούσα παρόμοιο θέμα στο Internet όλες δήλωναν ότι είχαν βάλει 7-10 και αισθανόμουν η απόλυτη βοδάρα, χαχα!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Σφύριξε χαρούμενα μπορείς δες τη φωτεινή πλευρά της ζωής. ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Κι εμένα μου εχουν σπασει τα νευρα στα αλλα μαμαδοφορουμς που λενε οτι εβαλαν 8-9 κιλά. Μα αν ειναι δυνατον!! Εγω στον 8ο μηνα με συνθηκες πεινας και ειμαι ηδη στα 11. Μου φαινεται μας κοροιδευουν..!!! ΧΑΣΑΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ? - Σελίδα 4 597524


Kοριτσάκι δε ξέρω αν οι άλλες σε κορόιδευαν πάντως πίστεψέ με είναι πανεύκολο να μη βάλεις τρελά κιλά,ιδίως αν δε πεινας..Ο γιατρός μου ήταν περήφανος για μένα γιατι αν κ 1.80,(συνήθως οι ψηλές βάζουν πολλά κιλά μου είχε πει),έβαλα μόνο 8!
Αλλα τελικά πίστεψέ με μόνο καλό δε μου κανε,είχα γίνει πια τόσο αδύνατη αφού γέννησα,που δεν ειχα ούτε γάλα,ούτε δύναμη για το μωρό μου..
Στο επόμενο θα το παλέψω να βαλω τουλάχιστον 12 κιλά για να μαι οκ..

jona

jona
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στα +23 σταμάτησα πλέον να ζυγίζομαι γιατί δεν είχε καμία σημασία..!
Εχασα τα 10 στο νοσοκομείο και τώρα μου έχουν μείνει +5 μετά απο 2μήνες.
Δεν κάνω δίαιτα...Τρώω ό,τι τραβάει η όρεξη μου!
Τι να κάνουμε..Θα τα χάσουμε! Wink

Vasaki

Vasaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
jona έγραψε:Στα +23 σταμάτησα πλέον να ζυγίζομαι γιατί δεν είχε καμία σημασία..!
Εχασα τα 10 στο νοσοκομείο και τώρα μου έχουν μείνει +5 μετά απο 2μήνες.
Δεν κάνω δίαιτα...Τρώω ό,τι τραβάει η όρεξη μου!
Τι να κάνουμε..Θα τα χάσουμε! Wink

jona μαζί θα τα χάσουμε μάλλον...αφού βλέπω ότι μαζί γεννήσαμε !!! κάτι μερες διαφορά πρέπει να έχουμε, εγώ γέννησα 26/3 εσυ?

https://www.facebook.com/petvaso

jona

jona
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σου vasaki!
Γέννησα 23/3!!
Αχ αυτά τα κιλά!!Αμα θες παρέα, εδώ είμαι!!χιχι!!

ρουλα

ρουλα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
να σας πω και εγω αλλα μην με βρισετε; Very Happy στην πρωτη εγκυμοσυνη ημουν56 και τελειωσα 61 γιατι εχανα κιλα και ειχα φτασει 52.
στην δευτερη μου κορη ξεκινησα 58κιλα και εφτασα 62 αφου εχανα τους πρωτους μηνες και ειχα φτασει μεχρι 55.αρα γυρω στα 6 κιλα πηρα σε καθε εγκυμοσυνη.τα εχασα ευκολα και τωρα ειμαι στα κατωτερα που ημουν ποτε και εχω ολους γυρω μου να με παρακαλανε να φαω.
ΧΑΣΑΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ? - Σελίδα 4 966307

sonia

sonia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nina έγραψε:kala eseis pezete me to pono moy!!!
eimai idi stin 22 ebdomada bebaia den exo parei polla kila mono 5 alla xekinisa me pollaaaaaa pollaaaaa omos kila apo tin arxi,to anxos mou einai pou tha ftaso eno den exo toso anxos gia to fai auto pou de mporo na perioriso einai ta pagota,ti tha ginei me emena????

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εμένα αυτό ήταν το μεγαλύτερο μου άγχος κατά την διάρκεια της εγγυμοσύνης.
Θέλω δύο πράγματα να σου πω...
Πρώτον παρόλο που είχα κιλά είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη και γέννησα ένα υγιεστατο μωράκι. Και επίσης μην αφήσεις αυτό το άγχος να σε κάνει να μην χαρείς την εγκυμοσύνη σου γιατί εγώ ήμουν σε ένα συνεχόμενο άγχος γιατί ο γιατρός μου με πιεζε πάρα πολύ κάθε φορά και μου είχε δημιουργήσει ψιχολογικό ότι κάνω κακό στο μωρό.
Μην αφήσεις λοιπόν να σου πάρουν αυτή την μεγάλη χαρά της εγκυμοσύνης.

Φιλικά Σόνια

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα!, Very Happy Very Happy
εγω στην εγκυμοσυνη μου πηρα 8 κιλα..και ο λογος...εκτος οτι δουλευα πολυ...ημουν γενικα γεματη ενεργεια!δεν ξερω γιατι...αλλα ποτε δεν ενιωσα κουραση..πολυ περιεργο πραγμα..γεννησα ιανουαριο και θηλαζω ακομα..τα εχασα ολα και εχασα αλλα 2... ΧΑΣΑΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ? - Σελίδα 4 654316 ΧΑΣΑΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ? - Σελίδα 4 654316

Roula

Roula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα κοριτσαρες.Εγω στην εγκυμοσυνη μου εβαλα 8 κιλα συνολο και τα εχασα ολλα δεν ειχα ορεξη να τρωω το μονο που ηθελα ειτανε σοκολατες ΧΑΣΑΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ? - Σελίδα 4 654316

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπέρες! ξεκίνησα εγκυμοσύνη στα 63 κιλά κ έφτασα 77.. τώρα, 6 μήνες μετά τη γέννα είμαι 62, τα έχασα σχετικά εύκολα όμως η κολιά... κοιλιά..αχ κ βαχ! Embarassed Embarassed Embarassed

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Roula έγραψε:Καλησπερα κοριτσαρες.Εγω στην εγκυμοσυνη μου εβαλα 8 κιλα συνολο και τα εχασα ολλα δεν ειχα ορεξη να τρωω το μονο που ηθελα ειτανε σοκολατες ΧΑΣΑΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ? - Σελίδα 4 654316


roulitsa mu koromara mu esu!!!! Very Happy
kai go me tis sokolates eixa kai exo trelo thema!!!giati arage??

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ολίβια κι εγώ στα δικά σου κιλά έπαιξα! Πήρα συνολικά 20 κιλά και όχι καταναλώνοντας...αέρα, αλλά τρώγοντας αρκετά παραπάνω από πριν. Ιδίως στον τέταρτο και τον έβδομο μήνα της εγκυμοσύνης πείναγα τόσο πολύ που πραγματικά έτρωγα και ένιωθα ότι το φαγητό δεν έφτανε ποτέ στο στομάχι μου! Και στον ένατο φυσικά που ήμουν μέσα στο σπίτι χωρίς να δουλεύω, περνούσα την ώρα μου μπροστά στο ψυγείο...! Μετά τη γέννα έχασα τα πρώτα 10, τις πρώτες 2 εβδομάδες έχασα χωρίς δίαιτα άλλα 2 και σήμερα, 2.5 μήνες μετά μου μένουν άλλα 4. Για να είμαι ειλικρινής, πιστεύω ότι έφτασα να πάρω τόσα κιλά επειδή όλοι γύρω μου μου έλεγαν ότι φαινόμουν απίστευτα κομψή για έγκυος - και το πιστεύω, δεν ξέρω που πήγαν και κάθισαν αυτά τα 20 κιλά.

elena

elena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα πρώτα 8 κιλά τα έχασα με την γέννα!! Μετά είχα κολλήσει στα 61 με 62!! Δεν έκανα καμιά απολύτως δίαιτα!! Δεν ήθελα και δεν θέλω!! Φεύγουν αργά και σταθερά χωρίς κόπο!! Τώρα είμαι στα 57 με 58! Θέλω άλλα 5 για να πω ότι θα είμαι σε αυτά που ξεκίνησα!! Αλλά και 55 να φτάσω μια χαρά είναι!! Σύνολο πήρα 16 κιλά!!

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια έβαλα 8 κιλά μόνο,αλλά μη ζηλέυετε,γιατι εκανα εμετους μέχρι το τέλος

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έβαλα 11 σύνολο τα οποία και έχασα μέσα σε 20 μερες...Το πρόβλημα ΄μου ειναι πως θα χασω τα προηγουμενα 20κιλα που πηρα πριν μεινω εγκυος...εχω παραμορφωθει εντελως και δεν μου κανουν τα ρουχα μου...και καλα να μην δουλευα θα φορουσα φορμες ολη μερα αλλα πρεπει να ντυνομαι για τη δουλεια...

Ο θηλασμος δε με βοηθαει καθολου στο να χασω κιλα παντως!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα μέσα σε 20 ημέρες (16 κιλά). Το πρόβλημα είναι τα παραπάνω που είχα πριν μείνω έγκυος και αυτά που άρχισα να παίρνω 4 μήνες αφού γέννησα. Μέχρι 26-27 χρονών ήμουν 56 κιλά σταθερά με 170 ύψος. Σιγά σιγά αρχισα να βάζω κιλά και στο τέλος ξέφυγα τελείως. Εδώ και μια εβδομάδα προσπαθώ πραγματικά να κάνω κάτι για την καταστασή μου. Μη ρωτήσετε για θυρεοειδή. Δεν έχω. Μεγάλη όρεξη και λαιμαργία έχω.

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειμαι γενικα χοντρουλα αν κ εχω κανει πολλες διαιτες στη ζωη μου αλλες με επιτυχια χανοντας ως κ 20κιλα αλλες χωρις επιτυχια... Ωστοσο αν κ λιχουδα στην εγκυμοσυνη πηρα 10 κιλα τα 7 εφυγαν αμεσως με το που επιστρεψαμε στο σπιτι απο το μαιευτηριο τα υπολοιπα ομως εχουν κατσικωθει...στις αρχες του θηλασμου εβαλα ακομα 3κιλα...κ οσο κ προσεγμενη διατροφη να κανω θελω μηνες για να χασω...απο 1η Ιουνιου ως τωρα με προσεγμενη διατροφη κ οχι πολλες παρασπονδιες εχασα 3 κιλα!!!!!Θηλαζω ακομα το φατσουλινακι μου την πεταλουσιτσα μου κ νομιζω πως ο θηλασμος εμενα δεν με βοηθα στο χασιμο κιλων!!!!Αλλα αυτο δεν θα με κανει να της στερησω το γαλατακι της μαμας!!!Καλυτερα να παιδευομαι εγω.....

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νομίζω ότι είναι και θέμα μεταβολισμού.Εγώ παίρνω σχετικά λίγα κιλά στις εγκυμοσύνες, περίπου 10.Τρώω παραπάνω απο το κανονικο,ειδικά το τελευταίο τρίμηνο και δεν εχω εμετους,άρα ότι τρώω μένει!
Πάντως μέχρι να σαραντισω τα έχω χάσει,όχι με δίαιτα αλλά με αυτο που λενε συντηρηση.Αλλά η κοιλιά υπάρχει οπότε κάνω γυμναστική.

Αν είναι πολλά τα κιλά,ένα σωστό πρόγραμμα διατροφης βοηθά.Αν όχι με διαιτολογο (μην πληρώνετε κιόλας).Υπάρχουν ιδέες και μεσω ιντερνετ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις