Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
359 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 359 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

26μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Πεμ Ιαν 20, 2011 3:32 pm

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:Κοριτσια αν παρετε αυτο το μηχανημα μπορει να σας αγχωσει. Φανταζεστε να μην καταφερετε να ακουσετε κατι μια μερα; Και εγω το ειχα σκεφτει να το αγορασω αλλα αυτη η σκεψη με απετρεψε. Αφηστε που αμα αρχισετε να ακουτε το μωρακι, δεν θα χρειαζεστε κανενα μηχανημα!!! Μοναδικη εμπειρια η πρωτη φορα που το ακους. Εμενα ηταν σαν να ειχα καταπιει ενα μικρο πουλακι και φτερουγιζε... Και ολη την ημερα ειχα ενα ηλιθιο χαμογελο και οτι και να μου ελεγαν ευχαριστο η δυσαρεστο η εκφραση ηταν η ιδια, σαν να ειχα κανει πλαστικη! Ηταν πρωτη οκτωβρη θυμαμαι και ειχα μπει στην 17η εβδομαδα. Αχχχ!
Οι κοιλιτσες σας φουσκωσαν καθολου;;;

εχεις δικιο,μπορει να μας αγχωσει περισσοτερο τελικα...και εγω ανηπομονω να ερθει η στιγμη να το νιωσω!ειμαι στην 13η εβδομαδα και 6η μερα,μαλλον εχω καιρο ακομα,αν και ακουσα οτι και απο 14η εβδομαδα εχουν νιωσει τα μωρακια τους,αλλα συνηθως στην 2η εγκυμοσηνη απο τοσο νωρις. οσο για την κοιλιτσα,δεν ειναι οπως πριν,θα ελεγα οτι φαινεται σαν να εχω φουσκωμα,σαν να ειναι πρισμενη.ανηπομονουμε με τον αντρα μου να την δουμε να αλλαζει!απο ποτε ειναι πιο εκδηλη η αλλαγη της?η καθετη γραμμη που λενε οτι εμφανιζεται,ποτε περιπου να την περιμενουμε?

27μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Παρ Ιαν 21, 2011 12:08 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια, μενω στην Αθηνα,Ζωγραφου συγκεκριμενα και δουλευω σε μια εταιρεια στο χαλανδρι.Περιμενω πως και πως να ερθει η ωρα που θα τον ακουσω. Ειμαι στην 14w και 6d. Εσεις που μενετε,δουλευετε;

28μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Παρ Ιαν 21, 2011 12:41 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπορεί να ακούσετε τα μωράκια και πιο νωρίς από την 17 εβδ. που το ακουσα εγώ, κορίτσια. Ειδικά αν είσαστε ξαπλωμένες. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη υποθέτω ότι το ακούς πιο νωρίς γιατί ξέρεις πως είναι.
Η διαφορά στην κοιλιά μεταξύ τέταρτου και πέμπτου μήνα είναι μεγάλη. Ας πουμε ότι στον 5ο μήνα αρχίζεις να φαίνεσαι και με τα ρούχα έγκυος. Εμένα η μαύρη γραμμή εμφανίστηκε στον 6ο μήνα νομίζω, τότε που άρχισε να ξεχειλώνει το δέρμα (εγώ έβαζα baby oil. Βάζετε κάποια κρεμούλα για να μην κάνετε ραγάδεςWink. Από τον 6ο μήνα και μετά παθαίνεις μετάλλαξη. Καθώς εμφανίζεται η γραμμή, σκουραίνουν οι θηλές, μπορεί να βγάλεις καινούργιες ελιές στο στήθος λόγω ορμονών ή να διογκωθούν αυτές που ήδη υπάρχουν και μπορεί να βγάλεις και τρίχες. Ξέρω αυτό το τελευταίο δεν ακούγεται και τόσο ευχάριστο αλλά πέφτουν όλες μετά. Μόλις γεννήσα, μετά από λίγο καιρό ξεφλούδισε σταδιακά και ανώδυνα η σκούρη επιδερμίδα στις θηλές μου και στον αφαλό μου και έσβησε η μαύρη γραμμή.
Κορίτσια χαρείτε την εγκυμοσύνη σας όσο μπορείτε και βγάλτε πολλά βίντεο και φωτογραφίες. Θα είναι θησαυρός για εσάς και για το παιδί σας!

ΥΓ. Ως χαζονονά, έχω αρχίσει ήδη να αγοράζω τα υλικά για το σετ με τα σεντονάκια! μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 654316

29μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Παρ Ιαν 21, 2011 1:36 am

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

fofi,εγω ειμαι χημικος(αν και αυτο το ατιμο το πτυχιο εχει καθηστερησει...χρωσταω την πτυχιακη μου,που σε λιγουσ μηνες πιστευω θα τελειωσω,ωστε πριν την γεννα να ξεμπερδεψω και με αυτον τον βραχνα που με παιδευει).κανω ιδιαιτερα χημεια,φυσικη,μαθηματικα σε μαθητες γυμνασιου,λυκειου.ανετη δουλεια,καθως ερχονται οι μαθητες στο σπιτι μου και τα μαθηματα δεν ειναι καθημερινα.περιστερι μενω στην αθηνα.ο γιατρος μου λεγεται παπαδοπουλος γεωργιος και εχει γιατρειο στους αμπελοκηπους,εσενα?

30μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Παρ Ιαν 21, 2011 2:40 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τζανακης λεγεται και εχει ιατρειο στη Δαφνη.ΜariaM ανυπομωνω να φτασω 5ο, 6ο να το νιωσω...

31μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 2:18 am

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ρε κοριτσια να σας ρωτησω,γιατι με το παραμικρο αγχωνομαι...στις αρχες της εγκυμοσυνης πριν κανω καν το τεστ και καταλαβω οτι ειμαι εγκυος,ενιωθα κατι τραβηγματακια κατι τσιμπηματακια και αγχωνομουν.2 μηνες δεν ειχα τιποτα απο αυτα,εδω και λιγες μερες δηλαδη στην 14η εβδομαδα που ειμαι τωρα,νιωθω παλι αυτα τα τσιμπηματακια αραια και που μεσα στην μερα και αγχωνομαι.βεβαια ειχα παρει και τον γιατρο μου και μου ειπε οτι το μωτο ειναι πολυ καλα και αυταβ που νιωθω σημαινουν πως το μωρακι μου μεγαλωνει και μεγαλωνει η μητρα για να το φιλοξενησει...χθες το βραδακι ομως ενιωσα ενα πιο εντονο στιγμιαιο τσιμπημα και αγχωθηκα πολυ.εσεις νιωθετε τετοια τσιμπηματακια?

32μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 2:32 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fofi θα δεις ποσο γρηγορα περναει ο καιρος και ποσο γρηγορα θα φουσκωσει η κοιλιτσα και θα νιωσεις και αυτο το φτερουγισμα! Και εννοειται πως οταν συμβει περιμενουμε να μας ενημερωσεις, ε; Very Happy

Elenaki τα τσιμπηματακια μαλλον ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα οπως ειναι λογικο. Αγχος και φοβος ειναι δεδομενα στην εγκυμοσυνη. Εγω μεχρι το τελος ειχα και περιεργες φοβιες... Να μη σου πω καλυτερα... Παντως οπως ειχα διαβασει η εγκυος γυναικα ενστικτοδως για να προστατευσει το παιδι της, ειναι πιο φοβισμενη αρα και προσεκτικη. Να φανταστεις ενω λατρευω τις ταινιες τρομου γενικα, τις απεφευγα στην εγκυμοσυνη γιατι φοβομουν μην ταραχτω και παθει τιποτα το παιδι! Προσπαθησε παντως να εισαι ηρεμη οσο μπορεις, να του μιλας και να το χαιδευεις απο τωρα. Καταλαβαινουν περισσοτερα απο οσα πιστευουμε! μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 417472

33μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 3:08 am

nanoukageo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elenaki85 έγραψε:
nanoukageo έγραψε:emena moy eipe o giatros moy poy den to exoume sizitisei kai parapoly mia fora anaferthikame se auto...kato apo 2000 moy eipe gia ola...


αχ μιλας σοβαρα? με βλεπω να ερχομαι θεσσαλονικη...χι χι χι!
otan tha to epibebaioso 100% tha se po na ertheis kai esi!!!!

34μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 3:15 am

nanoukageo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia ego eimai 15w kai 4d kai akoma den mporo na to katalabo.niotho tin kardoula tou pou xtypaei alla auto einai to isuxo???epeidi eimai kai melaxroini fainete siga siga i mauri grammi kai epeidi eimai kai fagani Sad fainetai kai i koilia mou kanonika..pira 10 kila!!!!!!!!

35μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 3:21 am

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ελαααα... πολλες αλλαγες ειδες ηδη εσυ!μπραβο μπραβο,με το καλο το γκυκο σου μωρακι!

36μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 3:23 am

nanoukageo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elenaki85 έγραψε:ελαααα... πολλες αλλαγες ειδες ηδη εσυ!μπραβο μπραβο,με το καλο το γκυκο σου μωρακι!

kai exo akoma na do!!!!asta!!euxaristo polu na sai kala

37μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 3:29 am

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria m,ετσι ακριβως και εγω αποφευγω τις ταινιες τρομου που ημουν τρελα φανατικη,για τον ιδιο λογο.νιωθω πολυ εντονη υπευθυνοτητα και εντελως διαφορετικη συμπεριφορα κια χαρακτηρα,παντα πιστευα οτι ημουν ανωριμη,τωρα που ερχεται το αγγελουδι μου,αλλαζω γιάυτο!απο αγχος εχω πολυ οσο και απιστευτα καλα να μου λεει ο γιατρος οτι ειμαι.οταν πλησιαζει η ημερομηνια που θα παω στον γιατρο,η εβδομαδα εκεινη ειναι παντα μεσα στην αμφιβολια.και παντα βγαινουμε με τον αντρα μου απο το γιατρειο με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια,και λεμε οτι δεν θα ξανακανουμε κακες σκεψεις.αλλα ελα που το ατιμο το αγχος καραδοκει...πεμπτη εχω ραντεβου με τον γιατρο μου!θελω να ξαναδω το μωρακι μου,να ακουσω την καρδουλα του και να δω και φυλο!!!!! Very Happy

38μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 4:22 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanoukageo έγραψε:koritsia ego eimai 15w kai 4d kai akoma den mporo na to katalabo.niotho tin kardoula tou pou xtypaei alla auto einai to isuxo???epeidi eimai kai melaxroini fainete siga siga i mauri grammi kai epeidi eimai kai fagani Sad fainetai kai i koilia mou kanonika..pira 10 kila!!!!!!!!

Φαινεται η γραμμη ηδη, ε; Μπραβο! Μην ανησυχεις που εισαι φαγανη, και εγω ημουν και πηρα και 23 κιλα μεχρι το τελος, αλλα χανονται! Very Happy Βεβαια τους πρωτους μηνες πηρα τα περισσοτερα μετα προσεχα και φωναζε και ο γιατρος μου. Με εφαγε το οτι δεν εκανα εμετους αντιθετως ειχα μια ορεξη,... μα μια ορεξη! Ευχαριστηθηκα φαι!
Βεβαια καλο ειναι να προσεχεις και δεν σου λεω να ακολουθησεις το δικο μου παραδειγμα. Απλα θελει λιγο παρακολουθηση. Καμπυλη ζαχαρου εχεις κανει;

39μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 4:36 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenaki85 έγραψε:maria m,ετσι ακριβως και εγω αποφευγω τις ταινιες τρομου που ημουν τρελα φανατικη,για τον ιδιο λογο.νιωθω πολυ εντονη υπευθυνοτητα και εντελως διαφορετικη συμπεριφορα κια χαρακτηρα,παντα πιστευα οτι ημουν ανωριμη,τωρα που ερχεται το αγγελουδι μου,αλλαζω γιάυτο!απο αγχος εχω πολυ οσο και απιστευτα καλα να μου λεει ο γιατρος οτι ειμαι.οταν πλησιαζει η ημερομηνια που θα παω στον γιατρο,η εβδομαδα εκεινη ειναι παντα μεσα στην αμφιβολια.και παντα βγαινουμε με τον αντρα μου απο το γιατρειο με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια,και λεμε οτι δεν θα ξανακανουμε κακες σκεψεις.αλλα ελα που το ατιμο το αγχος καραδοκει...πεμπτη εχω ραντεβου με τον γιατρο μου!θελω να ξαναδω το μωρακι μου,να ακουσω την καρδουλα του και να δω και φυλο!!!!! Very Happy

Χαχαχαχα... και εγω ετσι αγχωνομουν! Δεν μπορεις να το αποφυγεις νομιζω! Εγω στην αρχη της εγκυμοσυνης θυμαμαι ειχα γινει αλλος ανθρωπος! Δεν με αναγνωριζα! Δεν μπορουσα να κατσω μπροστα σε υπολογιστη γιατι βαριομουν. Οταν πηγαιναμε σε καφετερια, καθομασταν μιση ωρα και επειτα ηθελα να φυγω γιατι βαριομουν. Ηθελα να περπαταω ωρες προς το αγνωστο (εγω που ειμαι τεμπελα) και ειχα συνεχεια μια ταραχη και δεν με χωρουσε ο τοπος. Το πιο περιεργο ειναι που αρχισα να παιζω στο playstation πολεμικα παιχνιδια Shocked και ο αντρας μου ειχε παθει πλακα γιατι παντα επαιζα πολυ πιο ηπια παιχνιδια. Τωρα ομως ηθελα δραση!!! Ο υπνος δε... Κοιμομουν σαν λιονταρι. Βεβαια καθως προχωρουσε η εγκυμοσυνη ηρεμισα και εγω. Μετα απο ολα αυτα, γεννησα αγορι, χαχαχα!

Καλα αποτελεσματα την Πεμπτη! Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα ειναι μια χαρα! Μακαρι να μαθετε και το φυλο και εννοειται πως περιμενουμε νεα!

40μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 4:53 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσια.Ειχα τρεχαματα την παρασκευη εκανα εξετασεις αιματος και τα λευκα μου ηταν 13100 και οπως καταλαβαινετε τρελαθηκα, πηγα σε αιματολογο και ηταν ολα καλα.Λογω εγκυμοσυνης ηταν και μπορει να αναιβουν και αλλο μου ειπε.Ακομα περιμανω να ακουσω το μωρακι μου και εννοειτε θα σας ενημερωσω.Οπως και εσυ elenaki85 οταν γυρισεις απο τον γιατρο να μας τα πεις ολα. MariaM σε ευχαριστουμε για τις εμπειριες που μοιραζεσαι μαζι μας.

41μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 5:17 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fofi Ευχομαι να πανε ολα καλα με τις εξετασεις σου! Ειναι χαρα μου να μοιραζομαι τις εμπειριες μου μαζι σας. Θελω να μην ακουτε σχολια που μπορει να σας δημιουργουν επιπλεον αγχος και να κρατατε μονο τα θετικα. Παρομοια εμπειρια με την δικια σου δεν εχω αλλα μπορω να πω οτι παντα αγχωνομουν στις εξετασεις και παντα ανακουφιζομουν μετα οταν επαιρνα τα αποτελεσματα! Το θετικο της υποθεσης ειναι οτι με τοσες εξετασεις που κανεις στην εγκυμοσυνη, διαπιστωνεις ποσο υγιεις εισαι, χαχαχα! Τοσες εξετασεις μαζεμενες δεν ειχα ξανακανει!Οσο για τα σχολια που ανεφερα πιο πανω... Ακουγα πριν κανω την καμπυλη ζαχαρου πχ, που την ανεφερα και πιο πανω, οτι σου δινουν να πιεις μια αηδια και αλλη ελεγε οτι εκανε εμετο, αλλη οτι δεν τα καταφερε να το πιει και δεν θυμαμαι και εγω τι αλλο και εμοιαζε σαν να ειναι αρκετα επωδυνη η εξεταση. Μεχρι που την εκανα και μου φανηκε παιχνιδακι! Κατεβασα ενα ποτηρι απο ενα αρκετα γλυκο υγρο σαν σιροπι που δεν μου φανηκε καθολου ασχημο. Μετα εμαθα οτι υπαρχει και σε γευσεις, πχ πορτοκαλι αλλα και σκετο μια χαρα ειναι. Μου ειπε και η μικροβιολογος αν ηθελα να μου το αραιωσει και να το κανει 2 ποτηρια αντι για ενα αν δεν μπορω να το πιω αλλα δεν υπηρχε λογος. Μη σου πω οτι το δυσκολο ειναι που επρεπε να περιμενω 2 ωρες μεχρι να ολοκληρωθει η εξεταση και βαριομουν αλλα ευτυχως ημουν μονη μου στο σαλονακι και εβλεπα τηλεοραση. Παντως καμια σχεση με οτι ειχα ακουσει.

42μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 6:34 am

nanoukageo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
akoma den exo kanei o giatros moy eipe 6 minon tha tin kano...

43μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 6:43 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ωραια. Οπως σου ειπα δεν ειναι τιποτα και απορω γιατι μου την παρουσιασαν τοσο χαλια. Η διαδικασια ειναι απλη. Με το που θα πας σου παιρνουν αιμα. Πινεις το ζαχαρονερο και μετα απο μια ωρα σου ξαναπαιρνουν αιμα. Επειτα περιμενεις αλλη μια ωρα και σου ξαναπαιρνουν αιμα για τριτη φορα. Τοσο απλα! Αλλα και γενικα οποια εξεταση εκανα μου την ειχαν παρουσιασει πολυ χειροτερα απο οτι ηταν στην πραγματικοτητα και απορω γιατι το κανουν αυτο... scratch

44μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Δευ Ιαν 24, 2011 1:56 pm

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια πηγα σημερα τελικα στον γιατρο μου,δεν μπορουσα να περιμενω με τιποτα....και ναι το μωρακι μου ειναι τελεια!!!!!!!!κουνιοταν συνεχεια το ζουζουνι,ποδια χερια,αφου μεχρι και το χερακι του πιπιλαγε η ψυχουλα μου!παθαμε πλακα με τον αντρα μου...α,και για το φυλο,μαλλον ειναι κοριτσακι!αυτο που ηθελα σαν τρελη!βεβαια δεν ειναι σιγουρο ακομα,δεν το δενουμε αλλα ειμαστε τοσο χαρουμενοι! μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 215994 μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 215994

45μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Τρι Ιαν 25, 2011 12:12 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenaki85 έγραψε:κοριτσια πηγα σημερα τελικα στον γιατρο μου,δεν μπορουσα να περιμενω με τιποτα....και ναι το μωρακι μου ειναι τελεια!!!!!!!!κουνιοταν συνεχεια το ζουζουνι,ποδια χερια,αφου μεχρι και το χερακι του πιπιλαγε η ψυχουλα μου!παθαμε πλακα με τον αντρα μου...α,και για το φυλο,μαλλον ειναι κοριτσακι!αυτο που ηθελα σαν τρελη!βεβαια δεν ειναι σιγουρο ακομα,δεν το δενουμε αλλα ειμαστε τοσο χαρουμενοι! μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 215994 μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 215994

Να και ένα κοριτσάκι στην παρέα! μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 50580 Είχε το δαχτυλάκι στο στόμα του, ε; Ψυχούλα μου! Εγώ σε αυτή την στάση τον έχω στον δεύτερο υπέρηχο. Δεν είναι τέλειο που έχουν την συμπεριφορά ενός μωρού, ενώ είναι ακόμα μια σταλίτσα εμβρυάκια; Για εμένα είναι συγκλονιστικό και πολύ συγκινητικό, γιατί είναι το θαύμα της ζωής, μικρό σε μέγεθος (όχι για πολύ ακόμα), αλλά πολύ μεγάλο... Και το πιο σημαντικό είναι ότι αυτό το θαύμα συμβαίνει σε εσένα, βρίσκεται στο σώμα σου και τρέφεται από εσένα. Τους λυπάμαι τους άντρες που δεν μπορούν να ζήσουν κάτι τόσο μαγικό.
ΥΓ:Άντε τώρα που μάθατε και το φύλο θα αρχίσουν οι γιαγιάδες (και μπορεί και οι χαζονονάδες) μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 99132

46μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Τρι Ιαν 25, 2011 1:09 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα, μπραβο elenaki85 που ολα ειναι τελεια.Αντε τωρα με λιγοτερο αγχος.. κοριτσαρος ε: μπραβο μπραβο!!! καλη συνεχεια ...

47μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Τρι Ιαν 25, 2011 2:30 am

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστω πολυ κοριτσια για ολαααα!!! μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 328109

48μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Πεμ Ιαν 27, 2011 1:32 am

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαμαδουλες καλημερα!!! να σας ρωτησω,ο γιατροσ μου την δευτερα που πηγα μου εδωσε σιδηρο και ασβεστιο,αλλα εχω μπερδευτει λιγο...τον σιδηρο μου ειπε να το παιρνω με αδειο στομαχι.ποσες ωρες πρεπει να αφησω απο την τελευταια φορα που εφαγα για να μειμει αδειο το στομαχι?και μετα την ληψη του σιδηρου,μετα απο ποσες ωρες πρεπει να φαω?μπερδευτηκα λιγο και δεν ξερω αν το παιρνω σωστα.κοριτσια τα φωτα σας! και κατι τελευταιο,το χαπι σιδηρου που παιρνω ειναι το fero folic,δηλ. οπως καταλαβαινετε εκτος απο σιδηρο εχει και φυλικο.με το να παιρνω το χαπι αυτο πρεπει να παιρνω και το εξτρα φυλικο που μου ειχε δωσει απο την αρχη της εγκυμοσηνης ο γιατρος μου?δεν μου ειπε να το σταματησω 'η οχι,αλλα προβληματιζομαι...

49μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Πεμ Ιαν 27, 2011 2:29 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα και σε σενα.Ολα αυτα πρεπει να τα ξανα ρωτησεις αφου δεν καταλαβες. Εγω παιρνω το πρωι το φολικο, μια ωρα πριν το φαγητο τον σιδηρο (resoferon) και το βραδυ το ασβεστιο. Φανταζομαι και σε σενα θα εννοει καμμια ωρα πριν το φαγητο αλλα δεν ξερω σιγουρα για αυτο λεω να τον ρωτησεις.

50μανουλες ιουλιος 2011! - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011! Πεμ Ιαν 27, 2011 2:45 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μανυλίσες έχω και εγώ μια ερώτηση, πως κοιμόσαστε το βράδυ; εγώ πλάι απο αριστερή πλευρά και ανάσκελα. Αλλά για αυτό το ανάσκελα ήθελα να ρωτήσω κάνει;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις