Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
244 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 244 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...είπα να τον πω κι εγώ τώρα που ηρέμισα λίγο.Και το λέω αυτό γιατί πριν απο λίγο κόντεψα να δείρω τη 17 μηνών κόρη μου.Θεωρητικά όχι για τόσο σημαντικό λόγο αλλά μου έχει τεντώσει τα νεύρα (εντάξει και απο μόνη μου δεν είμαι και ο ποιο ήρεμος άνθρωπος του κόσμου).

Η μικρή είναι πολύ νευρικό παιδί,είναι απαιτητική,πεισματάρα και τρομερά επίμονη (ίδια η μανούλα) με αποτέλεσμα να μην με ακούει και να κάνει πολλές ζημιές ή να χτυπάει και δεν πα να τη μαλώνω,να της χτυπάω τα χεράκια ή τον ποπό της...δεν τη νοιάζει τίποτα και αν θέλει να κάνει κάτι θα το κάνει ο κόσμος να χαλάσει,είτε γελώντας είτε κλαίγοντας.

Τα Χριστούγεννα μου έσπασε τα γυαλιά ηλίου και δεν φτιάχνονται οπότε σκουπίδια (150ευρώ),πριν λίγο καιρό μου χάλασε το κινητό και δεν φτιάχνεται (400ευρώ-όταν το πήρα)και λεφτά δεν υπάρχουν.Έχουν βγει έξοδα-επιπλέον απο τα πάγια- για αυτόν τον μήνα 1700 ευρώ και δουλεύει μόνο ο άντρας μου.Ο καημένος θέλει να μου πάρει γυαλιά γιατί έχω πρόβλημα με τη γκριμάτσα στον ήλιο-πονάω για κάποιον λόγο τέλος πάτων-και στεναχωρήθηκε που δεν μπορεί και του είπα εντάξει δεν πειράζει,θα τη βγάλω με τα παλιά που έχω-που είναι τα ανοιχτόχρωμα για την αντιλιά.

Σήμερα ήμουνα χαρούμενη που είχε τόσο ωραία μέρα,ντύθηκα,έντυσα και τη μικρή και πάω να βάλω λεφτά στο πορτοφόλι μου και με το που ξαναπάω κοντά της τη βλέπω με τα γυαλιά στο χέρι σπασμένα... affraid affraid affraid
Κορίτσια μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι,έβαλα τέτοια φωνή που σίγουρα με άκουσε όλος ο Πειραιάς.Απο τα νεύρα μου και για να μη τη χτυπήσω κλώτσησα τη συρταριέρα και έσπασε ένα κομμάτι της.Η μικρή άρχισε να κλαίει απο τον φόβο της και φυσικά δεν την πήγα βόλτα και πλάνταξε μέχρι που πρίστηκαν τα μάτια της..

Αυτή τη στιγμή έχω τέτοια νεύρα....ειμαι κλεισμένη στο σπίτι,με ένα παιδί νευρικό,με έναν άντρα μέσα στο άγχος που πρέπει και να τον νταντεύω,φυσικά ελάχιστο σεξ,χωρίς βοήθεια για το παιδί,μόνη μου,χωρίς βόλτες,χωρίς εξόδους,χωρίς λεφτά γιατί τα τρώει το σπίτι που φτιάχνουμε και γιατί δουλεύει ένας,χωρίς την άνεση για shopping therapy και με τα πράγματά μου να διαλύονται ένα ένα χωρίς να μπορώ να τα αντικαταστήσω.

Ναι ευτυχώς στην υγεία μας είμαστε καλά αλλά με την ψυχολογία τι γίνεται;Σε κάθε ξέσπασμά μου φωνάζω στο παιδί,την έκανα να κλαίει γιατί μου έσπασε τα γυαλιά....σιγά....θα την κάνω να με φοβάται επειδή μου έσπασε τα γυαλιά...μα πόσο τέρας μπορεί να είμαι;;;;;;;;Την έβαλα για ύπνο χωρίς να της μιλήσω ή να τη φιλήσω και με κοίταζε γιατί τα περίμενε.Στην κυριολεξία την παράτησα μέσα στην κούνια της και έφυγα...Sad Sad Sad

Έχω διαβάσει πολλά παρόμοια θέματα και ειλικρινά δεν περιμένω απαντήσεις γιατί λίγο πολύ όλες οι κλεισμένες τα ίδια περνάμε,απλά ήθελα να ξεσπάσω γιατί με πιάσανε τα κλάμματα-για μια ακόμη φορά. Sad Sad Sad

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Athin@ έγραψε:...είπα να τον πω κι εγώ τώρα που ηρέμισα λίγο.Και το λέω αυτό γιατί πριν απο λίγο κόντεψα να δείρω τη 17 μηνών κόρη μου.Θεωρητικά όχι για τόσο σημαντικό λόγο αλλά μου έχει τεντώσει τα νεύρα (εντάξει και απο μόνη μου δεν είμαι και ο ποιο ήρεμος άνθρωπος του κόσμου).

Η μικρή είναι πολύ νευρικό παιδί,είναι απαιτητική,πεισματάρα και τρομερά επίμονη (ίδια η μανούλα) με αποτέλεσμα να μην με ακούει και να κάνει πολλές ζημιές ή να χτυπάει και δεν πα να τη μαλώνω,να της χτυπάω τα χεράκια ή τον ποπό της...δεν τη νοιάζει τίποτα και αν θέλει να κάνει κάτι θα το κάνει ο κόσμος να χαλάσει,είτε γελώντας είτε κλαίγοντας.

Τα Χριστούγεννα μου έσπασε τα γυαλιά ηλίου και δεν φτιάχνονται οπότε σκουπίδια (150ευρώ),πριν λίγο καιρό μου χάλασε το κινητό και δεν φτιάχνεται (400ευρώ-όταν το πήρα)και λεφτά δεν υπάρχουν.Έχουν βγει έξοδα-επιπλέον απο τα πάγια- για αυτόν τον μήνα 1700 ευρώ και δουλεύει μόνο ο άντρας μου.Ο καημένος θέλει να μου πάρει γυαλιά γιατί έχω πρόβλημα με τη γκριμάτσα στον ήλιο-πονάω για κάποιον λόγο τέλος πάτων-και στεναχωρήθηκε που δεν μπορεί και του είπα εντάξει δεν πειράζει,θα τη βγάλω με τα παλιά που έχω-που είναι τα ανοιχτόχρωμα για την αντιλιά.

Σήμερα ήμουνα χαρούμενη που είχε τόσο ωραία μέρα,ντύθηκα,έντυσα και τη μικρή και πάω να βάλω λεφτά στο πορτοφόλι μου και με το που ξαναπάω κοντά της τη βλέπω με τα γυαλιά στο χέρι σπασμένα... affraid affraid affraid
Κορίτσια μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι,έβαλα τέτοια φωνή που σίγουρα με άκουσε όλος ο Πειραιάς.Απο τα νεύρα μου και για να μη τη χτυπήσω κλώτσησα τη συρταριέρα και έσπασε ένα κομμάτι της.Η μικρή άρχισε να κλαίει απο τον φόβο της και φυσικά δεν την πήγα βόλτα και πλάνταξε μέχρι που πρίστηκαν τα μάτια της..

Αυτή τη στιγμή έχω τέτοια νεύρα....ειμαι κλεισμένη στο σπίτι,με ένα παιδί νευρικό,με έναν άντρα μέσα στο άγχος που πρέπει και να τον νταντεύω,φυσικά ελάχιστο σεξ,χωρίς βοήθεια για το παιδί,μόνη μου,χωρίς βόλτες,χωρίς εξόδους,χωρίς λεφτά γιατί τα τρώει το σπίτι που φτιάχνουμε και γιατί δουλεύει ένας,χωρίς την άνεση για shopping therapy και με τα πράγματά μου να διαλύονται ένα ένα χωρίς να μπορώ να τα αντικαταστήσω.

Ναι ευτυχώς στην υγεία μας είμαστε καλά αλλά με την ψυχολογία τι γίνεται;Σε κάθε ξέσπασμά μου φωνάζω στο παιδί,την έκανα να κλαίει γιατί μου έσπασε τα γυαλιά....σιγά....θα την κάνω να με φοβάται επειδή μου έσπασε τα γυαλιά...μα πόσο τέρας μπορεί να είμαι;;;;;;;;Την έβαλα για ύπνο χωρίς να της μιλήσω ή να τη φιλήσω και με κοίταζε γιατί τα περίμενε.Στην κυριολεξία την παράτησα μέσα στην κούνια της και έφυγα...Sad Sad Sad

Έχω διαβάσει πολλά παρόμοια θέματα και ειλικρινά δεν περιμένω απαντήσεις γιατί λίγο πολύ όλες οι κλεισμένες τα ίδια περνάμε,απλά ήθελα να ξεσπάσω γιατί με πιάσανε τα κλάμματα-για μια ακόμη φορά. Sad Sad Sad
pados eisai kali mama.edaksei? afto mono tha sou po.giati telika nomizo pos afto se enoxlei afti ti stigmi.den eisai akardi.iremiaaaaaa!!!!!!!

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ Κ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΟΙΑΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΤΙΣΕΙΣ ΥΣΤΕΡΙΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΧΤΥΠΗΣΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ.
ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΕΣ Κ ΕΣΥ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ Κ ΠΟΛΥ ΑΝΥΠΟΜΩΝΗ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΤΩΡΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΝΕΥΡΙΚΗ ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΤΗΣ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ Η ΝΑ ΤΑ ΒΤΟΠΟΘΕΤΕΙΣ ΨΗΛΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΦΤΑΝΕΙ.ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΖΗΜΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ Η ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΤΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ.ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΩΤΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΤΣΙ.
ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΘΥΜΩΝΩ Η ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΠΑΓΩΜΕΝΗ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΜΑ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΝ ΕΓΩ ΤΣΑΑΤΙΣΤΗΚΑ Π.Χ ΕΠΕΙΔΗ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ.ΞΕΣΠΑΝ=ΜΕ ΣΕ ΑΘΩΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΥΝ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΟΤΥΣ.ΣΦΑΛΜΑ ΜΑΣ ΟΜΩΣ!!!!!!!!!!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όταν νευριάζω υπερβάλω στις αντιδράσεις μου το ξέρω.Τώρα ηρέμισα,αλλά ξέρω πως θα ξαναγίνει.Στεναχωριέμαι και θυμώνω ταυτόχρονα.
Κι εγώ δεν μπορώ να τη χτυπήσω,εκτός απο τα χεράκια όταν δεν ακούει.
Νοιώθω τόσο ηλίθια όταν μου περνάνε τα νεύρα αλλά εκείνη την ώρα δεν μπορώ να τα ελέγξω,πραγματικά.
Και δεν φταίει σε τίποτα η καρδούλα μου.....

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΦΥΣΙΚΑ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ!ΔΕΝ ΣΕ ΚΡΙΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΚΑΤΑΝΟΩ!
ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΣΙΡΙΖΩ Κ ΦΟΝΑΖΩ Κ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΦΕΡΟΜΑΙ ΜΕ ΠΕΝΙΚΟ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ Κ ΛΕΩ ΜΑ ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ?ΓΙΑΤΙ?ΑΣΕ ΑΣΕ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ!ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΑΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΛΑΣΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΒΟΗΘΗΤΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΑΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ.
ΑΝ ΘΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ (ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ)ΤΗΣ ΛΙΝΤΑ ΜΠΛΕΡ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΨΥΧΟΓΙΟΣ.
ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ.ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΠΩΣ ΝΕ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ Κ ΠΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ,ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΒΙΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ,ΓΝΩΣΤΙΚΑ Κ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΟΥ.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα το πάρω.
Απο τότε που έμεινα έγκυος έχω ρίξει τέτοιο διάβασμα που πάω για διδακτορικό.
(Α! και ευχαριστώ για την πρόταση! Very Happy )

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΚΟΡΙΤΣΟΜΑΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ <ΑΝΑΤΡΕΦΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΠΑΙΝΩΝΤΑΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ>ΕΚΔΟΣΕΙΣ GEMA ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΕΛΙΖΑΜΠΕΘ ΧΑΡΤΛΕΙ-ΜΠΡΟΥΕΡ.
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ Κ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerina780 έγραψε:
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ...

Έχω μετά τις 12 το βράδυ.Παίρνω δύο βρικόλακες αγκαλιά και διαβάζουμε μέχρι τις 3 για να ηρεμήσει το κεφάλι μου.Rolling Eyes ΑΑΑ δε μου τα έλεγες λίγο καιρό πριν να τα ζητήσω δώρο απο τον Άγιο-Βασίλη!! Very Happy

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α εσυ ησουν αυτη που φωναζε κ ειπα κ εγω ποιος τρελλος τσιριζει ετσι απαπα μια χαρα σε βρισκω για την οπερα κοπελια Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

http://www.gatospito.com

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ladycat έγραψε:α εσυ ησουν αυτη που φωναζε κ ειπα κ εγω ποιος τρελλος τσιριζει ετσι απαπα μια χαρα σε βρισκω για την οπερα κοπελια Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Είμαι σίγουρη οι θα με άκουσες Μιας και όλες λέμε τον πόνο μας.... 654655 Very Happy Very Happy Very Happy
Μήπως σου ξύπνησα το μωρό;;;;;;

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπα η κορη μου δεν χαμπαριαζει αλλα μπορω να πω ξυπνισες τον πισσα που πηγε κ κρυφτηκε κατω απο το μαξιλαρι του κρεββατιου του

http://www.gatospito.com

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ladycat έγραψε:μπα η κορη μου δεν χαμπαριαζει αλλα μπορω να πω ξυπνισες τον πισσα που πηγε κ κρυφτηκε κατω απο το μαξιλαρι του κρεββατιου του

χα χα χα!!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συγνωμη που πετάγομαι σαν την ...τσουτσου- Smile
απλα να πω μόνο οτι αν αντιδρούμε νευρικά- νευρικα θα αντιδρουν κ τα παιδια στο σπίτι. Ψυχραιμια- πρωτα καλμα κ μετα να μιλας στο παιδι- ειναι πολυ δυσκολο αλλα πρεπει να το κανεις καλη μου.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:αν αντιδρούμε νευρικά- νευρικα θα αντιδρουν κ τα παιδια στο σπίτι. Ψυχραιμια- πρωτα καλμα κ μετα να μιλας στο παιδι- ειναι πολυ δυσκολο αλλα πρεπει να το κανεις καλη μου.

Έχεις ΟΛΑ τα δίκια του κόσμου.Αλλά εκείνη την ώρα πως το βάζουμε μέσα στο κεφάλι μας;ααααχ!!!

so

so
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σε καταλαβαινω απολυτα.κ η δικια μου ειναι φοβερα πεισματαρα.οταν της χτυπαω κ εγω τα χερακια μετα θυμωνω με τον εαυτο μου.ειναι αυτο που λες εκεινη την ωρα δεν μπορεις να ελεγξεις τα νευρα σου!!!!!!!!!

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κρισεις και ασχημες μερες εχουμε ολες λιγο πολυ.το θεμα ειναι πως το χειριζομαστε.Εγω εχω περασει πολυ δυσκολες καταστασεις με προβληματα αλυτα και το λεω αυτο γιατι για μενα μονο το προβλημα υγειας δεν λυνεται ολα τα αλλα γινονται και με ενα μωρο μονη μου χωρις βοηθεια απο πουθενα.Οταν λοιπον ειχα νευρα εκανα το εξης το οποιο και συνηθως πιανει.Εμπαινα στο δωματιο μακρια απο ολους και ξεσπουσα εκει πχ σε καποιο μαξιλαρι φωναζα και μετα ηρεμουσα.Και ετσι δεν ξεσπουσα ουτε στο μωρο ουτε στον αντρα μου.Το ειχα διαβασει σε ενα αρθρο που το προτεινε ενας ειδικος και απο τοτε το εφαρμοσα και πιανει.Δοκιμασε το γιατι ειναι κριμας να την πληρωνουν αλλοι και μετα να εχεις και τυψεις.Και κατι αλλο το ξυλο στο πωπο δεν βοηθαει καθολου αντιθετα χειροτερευει τα πραγματα μεγαλωνοντας το παιδι θα θυμωνει πολυ απο αυτο και θα χανει την εμπιστοσυνη του σε σενα.Χωρια οτι θα του δημιουργουνται συναισθηματα ανασφαλειας μεγαλωνοντας γι'αυτο σταματησε το οσο ειναι καιρος και ξεσπα αλλου,ετσι δεν θα εχεις και τυψεις μετα με τον εαυτο σου Wink

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σε καταλαβαινω απολυτα πιστεψε με!!!! ομως καθε φορα που η συμπεριφορα της με φερνει εκτος οριων προσπαθω να παω εστω και για ενα λεπτο σε καποιο αλλο χωρο του σπιτιου για να ηρεμισω γιατι αλλιως αντιδρω ακριβως οπως και εσυ με αποτελεσμα μετα να εχω φοβερες τυψεις και ενοχες.ειναι κατι που προσπαθω να ελενχω γιατι αν προσεξεις εκεινη τη στιγμη που φωναζεις τα ματακια τους θα δεις το τρομο στα ματακια τους, και επειδη εγω το ειδα μια φορα δε θελω να το ξαναδω. ηρεμισε και σκεψου το πιο θετικα τα γυαλια μπορεις να τα ξαναγορασεις τη σχεση σου με το παιδι σου ομως οχι.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον επειδη κ γω ειμαι τρομερα νευρικη οπως κ εσενα(μηπως εισαι υδροχοος???)
νευριαζω κ γω με τν μικρη ευκολα,με το μονο αντιθετο οτι η κορη μου ειναι πιο πως να το πω,ενω ειναι πεισματαρα αρκετα,καταλαβαινει οτι αυτο που λεω εγω πρεπει να γινει,κ εαν την ωρα που κανει κατι νευριασω τρελα της λεω εφυγες κ ξερει παει τιμωρια,στην κουρτινα,μεχρι να ηρεμησω,κ μολις ηρεμω,ερχεται και μιλαμε,κ της εξηγω,συμβουλη μου ειναι να της μιλας παααααρρρα πολλλυ,εγω ετσι κανω κ πλεον τα βρισκουμε.ξερει τι πρεπει να κανει κ ποτε κ γω εχω μαθει να ελεγχω τν εαυτο μου ωστε να μν ξεσπαω πανω της για οτι ναναι,εννοειται εννοω ξεσπαω δλδ φωνες,δν την εχω αγγιξει ποτε,την βαζω πααντα τιμωρια κ μετα συζητηση σε ηρεμους τονους,α κ οταν τν μαλωνεις να γονατιζεις ωστες να ειστε στο ιδιο υψος,αλλιως φοβουντε τα παιδια.ενω ετσι της δειχνεις οτι τν σεβεσαι.παντως μν αγχωνεσαι,εγω ερχομαι συχνα σε αντιπαραθεση με τν κορη μου,απλα πρεπει να βρεις το κουμπι της κ τν τροπο να επικοινωνειτε,κ καταρχας ηρεμησε τωρα,οτι εγινε εγινε,αα κ κατι αλλο,εχω δει πολλες φορες να υπερβαλλω με την αντιδραση μου,δν κανει κακο να ζητησεις και συγνωμη οταν δεις οτι το παρατραβηξες,εμενα η κορη μ μ δειχνει οτι εκτιμαει πολυ οταν ζηταω συγφνωμη γτ μ λεει ενταξει μαμακα ημαστε ξανα φιλες κ τελειωνει.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια ετχαριστώ για τη συμπαράσταση.
Όταν ξύπνησε το απόγευμα ενώ συνήθως τρέχει στον μπαμπά της γιατί είναι η πρώτη φορά που τον βλέπει στη μέρα,εχτές με πήρε αγκαλιά και δεν με άφηνε και εγώ πάαααααλι έβαλα τα κλάμματα.Όλο το βράδυ είχα τύψεις για τις φωνές που της έβαλα.Στριφογύριζα στο κρεβάτι,αλλά καλά να πάθω.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελα μωρε αθηνουλα!!!μη στεναχωριεσαι!συμβαινουν αυτα!!η γωγουλα θα το εχει ξεχασει κιολας!και μονο το γεγονος οτι εσυ δε το ξεχνας σημαινει οτι εισαι καλη μανα και οτι αυτο ειναι κατι που δεν το ηθελες και το πιο πιθανο ειναι να μη ξαναγινει κιολας! Wink

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πιστευω οτι δεν υπαρχει μαμα που να μην εχει ερθει στη θεση σου!μην στεναχωριεσαι και εγω δυστυχως ενω ημουν πολυ ηρεμος ανθρωπος τωρα φωναζω με το παραμικρο!αλλα οσο της φωναζω αλλο τοσο της δηλωνω την αγαπη μου με χαδια και φιλια για να μην εχει την παραμικρη αμφιβολια οτι την αγαπω!και εγω νιωθω τυψεις πολλες φορες αν ειμαι καλη μαμα!(οπως και πολλες μαμαδες)αλλα απο μονο του αυτο το οτι αμφιβαλλουμε σημαινει οτι προσπαθουμε συνεχεια να ειμαστε καλες μαμαδες για τα παιδια μας!

προσπαθησε οταν εισαι τσαντισμενη μαζι της να κατσεις καπου μονη σου και να ηρεμησεις,το ιδιο κανω και εγω λεω στην κορη μου πχ ειμαι κουρασμενη και εχω λιγα νευρακια,μη μου μιλας για λιγη ωρα!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βασικα μετα που περναει η ωρα μου λεει και απο μονη της "μαμα συγγνωμη ειχες δικιο'' αλλα τι να το κανεις που ηδη εχουν σπασει τα νευρα σου!ωρες ωρες προσπαθω να κατευνασω τα πνευματα και να μην φωναζω με την σκεψη μα τι θα θυμαται απο εμενα το παιδι μου μονο φωνες?

καποιες φορες τα καταφερνω,λεω και εγω θα εκανα ζημιες οταν ημουν μικρη!

αυτο που εχω να σου επισημανω ειναι οτι οσο και νευριασμενη να εισαι οταν θα πηγαινει για υπνο πες της ενα σ'αγαπω η δωστης εστω ενα φιλι!δεν θυμαμαι αλλα το διαβασα καπου και ελεγε ποτε να μην κοιμομαστε τσακωμενοι με τα παιδια μας!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οποτε νιωθεις ασχημα να αφηνεις την μικρη ειτε στον μπαμπα της ειτε στους δικους σας να ξεφευγεις και να γεμιζεις μπαταριες!


δεν ξερω για σενα αλλα εγω ωρες ωρες θελω να μενω εντελως μονη στο σπιτι να ηρεμει και λιγο το κεφαλι μου και φυσικα μετα ειμαι ετοιμη να σφιξω στην αγκαλια μου την μικρη!

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πω πω ειναι σαν να περιγραφεις την μικρη μου....πρωτη φορα ακουω ενα παρομοιο παιδι ολες οι γνωστες μου μητερες μου λενε οχι ο δικο μου δεν ειναι τοσο ζωηρο απο που περασει να μαζευτει τα παντα.....τι να σου πω θηριο ανημερο ουτε οι φωνες ουτε τα χτυπημα στον ποπο τιποτα δεν πιανει γελαει κ τρεχει να κανει αυτο που θελει..πηγαμε σε μια γνωστη μου επισκεψη την προηγουμενη εβδομαδα εχει 18 μηνων κοριτσακι κ βλεπω σε ενα χαμηλο τραπεζακι μια κορνιζα επαθα πλακα απορησα πως το παιδι της δεν την πειραζει...εμεις εχουμε σηκωσει τα παντα ανεβαινει πανω σε ντουλαπια σε τραπεζια δεν μαζευται η μονη διαφορα μου εχει κανει ζημιες αλλα ασημαντες μεχρι τωρα και εννοειται οτι ολα γυαλια κινητα ολα θα περασουν απο τα χερια της...γι'αυτο μην στεναχωριεσαι δεν ειστε οι μονες απο τις τσιργιες μη οχι κλπ μεχρι το βραδυ δεν βγαινει η φωνη μου...δεν υπαρχει λυση..

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΝ ΕΣΥ ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΝΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΓΙΑΓΚΟΥΛΑΣ!!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΦΩΝΑΖΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΜΑΛΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΤΗ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΩ!!!ΠΛΕΟΝ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ,ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΤΟΣΑ ΛΕΠΤΑ ΟΣΑ ΚΑΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΖΟΡΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΜΕ ΨΥΛΛΟΥ ΠΗΔΗΜΑ ΕΝΩ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΛΕΟΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΦΩΝΑΞΕΙ ΚΛΑΨΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΣ ΤΟΝ ΑΓΝΟΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΗΡΕΜΕΙ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ Η ΖΗΜΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΑΚΟΜΑ ΤΗΣ ΑΞΙΑΣ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΟΥΣ ΜΑΡΚΑΔΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΒΑΨΑΝΕ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟΥ ΣΑΛΟΝΙΟΥ!!!!ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΚΡΙΣΗ>??????ΤΑ ΜΑΛΩΣΑ ΛΕΚΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΟΥΣ ΜΑΡΚΑΔΟΡΟΥΣ.ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΖΩΓΤΑΦΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ ΤΟΥΣ ,ΜΑΡΚΑΔΟΡΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΔΟΥΝ.ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΜΦΑΝΙΣΑ ,ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ....ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΩ ΚΑΜΙΑ ΖΩΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΠΙΚΑΣΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟΙΧΟ!!! Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις