Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
103 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 103 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Athina1981 έγραψε:
eirini1 έγραψε:εντωμεταξύ δε φτάνει όλο το σπίτι πλένω και όλα τα παιχνίδια του (σε λεκάνη κανονικά με σαπούνι) και τα απλώνω στσ καλοριφερ η έξω...το κάνω μια φορά την εβδομάδα κι ελπίζω να είναι καλά γιατί τώρα τα βάζουμε συνεχώς στο στόμα...πρέπει πιο συχνά???? Crying or Very sad Rolling Eyes Rolling Eyes

Ειρήνη μια χαρά είναι μία φορά την εβδομάδα Wink ...και εγώ τα πλένω με σφουγγαράκι, αλλά έχω μία ερώτηση...αυτά που έχουν ήχους, δηλαδή μπαταρίες πώς τα καθαρίζεις? Εγώ με ένα νωπό πανάκι...

εγώ με οινόπνευμα!!! βάζω οινόπνευμα σε ένα πανάκι και τα περνάω (τα πλαστικά εννοώ), τώρα έαν είναι αρκουδάκι με μπαταρία πχ, δεν τα πλένω καθόλου...χαχαχαχα
η αλήθεια είναι ότι έχω το σκυλάκι της fischer price που μιλάει και δεν το έχω πλύνει ακόμα..γιατί δεν ξέρω πως... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
με πανάκι όπως λες όμως θα είναι μια χαρα...

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirini1 έγραψε:
Athina1981 έγραψε:
eirini1 έγραψε:εντωμεταξύ δε φτάνει όλο το σπίτι πλένω και όλα τα παιχνίδια του (σε λεκάνη κανονικά με σαπούνι) και τα απλώνω στσ καλοριφερ η έξω...το κάνω μια φορά την εβδομάδα κι ελπίζω να είναι καλά γιατί τώρα τα βάζουμε συνεχώς στο στόμα...πρέπει πιο συχνά???? Crying or Very sad Rolling Eyes Rolling Eyes

Ειρήνη μια χαρά είναι μία φορά την εβδομάδα Wink ...και εγώ τα πλένω με σφουγγαράκι, αλλά έχω μία ερώτηση...αυτά που έχουν ήχους, δηλαδή μπαταρίες πώς τα καθαρίζεις? Εγώ με ένα νωπό πανάκι...

εγώ με οινόπνευμα!!! βάζω οινόπνευμα σε ένα πανάκι και τα περνάω (τα πλαστικά εννοώ), τώρα έαν είναι αρκουδάκι με μπαταρία πχ, δεν τα πλένω καθόλου...χαχαχαχα
η αλήθεια είναι ότι έχω το σκυλάκι της fischer price που μιλάει και δεν το έχω πλύνει ακόμα..γιατί δεν ξέρω πως... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
με πανάκι όπως λες όμως θα είναι μια χαρα...

κορίτσια εγώ βάζω σε ένα βρεγμένο βετεξ dettol το διάφανο όμως και καθαρίζω τα παιχνίδια του και ότι άλλο μπορεί να πιάνει το παιδί μες στο σπίτι ακόμα και τα έπιπλα όταν τα ξεσκονίζω μαυτό τα κάνω.....ααααα και το σκυλάκι με τον ίδιο τρόπο τα καθάρισα απλά το άφησα λίγο στον ήλιο να στεγνώσει!!!!!!!!!!!

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συγνώμη αλλά το dettol κάνει μετά να το βάζει στο στόμα του??? εντάξει όχι το ίδιο το dettol αλλά αυτά που έχουν καθαριστεί με detOl ενοοώ.. Laughing Laughing

VASOG1

VASOG1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα, δεν ξέρω,έίμαι νέα μαμά, ο μικρός είναι 1 έτους. Απο την στιγμή που σταματήσα την αποστείρωση με τα μπιμπερο του δεν είμαι τόσο σχολαστική με τα παιχνίδιά του και το δωμάτιο του. Όταν ήταν πολυ μικρός καθάριζα το πάτωμα με το παζλ που έχουμε πάρει με ΠΛΑΝΕΤ μέρα παρα μέρα. Τώρα 2 φορές την εβδομάδα το δωμάτιο απο σκόνες και τα παιχνίδια του δεν τα πειράζω. Δεν είμαι τις γνώμης να είναι αποστειρωμένα τα παιδιά...με τις υπερβολές βέβαια. Η καθαριότητα είναι η μισή αρχοντιά για όλους αλλά όχι σε υπερβολές..

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirini1 έγραψε:συγνώμη αλλά το dettol κάνει μετά να το βάζει στο στόμα του??? εντάξει όχι το ίδιο το dettol αλλά αυτά που έχουν καθαριστεί με detOl ενοοώ.. Laughing Laughing

το dettol το διάφανο είναι και επαφάνειες που έρχονται σε επαφή με τρόφιμα....και φυσικά δεν ψεκάζεις απευθείας επάνω στα παιχνίδια αλλά βάζεις επάνω σε βετεξ και μετά το ξεπλένεις το βετεξ και τα περνάς...εγώ το κάνω αυτό γιατί μια φορά που είχε σπίτι ένα παιδάκι και μετά από δύο μέρες εκδήλωσε γαστρεντερίτιδα μίλησα με την παιδίατρο για το άν έπρεπε να κάνω κάτι για προστατέψω το δικό μου παιδί και μου είπε πλύνε όλες τις επιφάνειες με dettol (με τον τρόπο που σου είπα πιο πάνω)και αέρισε πολύ καλά το σπίτι εεε από τότε τα καθαρίζω όλα έτσι

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
VASOG1 έγραψε:Καλημέρα, δεν ξέρω,έίμαι νέα μαμά, ο μικρός είναι 1 έτους. Απο την στιγμή που σταματήσα την αποστείρωση με τα μπιμπερο του δεν είμαι τόσο σχολαστική με τα παιχνίδιά του και το δωμάτιο του. Όταν ήταν πολυ μικρός καθάριζα το πάτωμα με το παζλ που έχουμε πάρει με ΠΛΑΝΕΤ μέρα παρα μέρα. Τώρα 2 φορές την εβδομάδα το δωμάτιο απο σκόνες και τα παιχνίδια του δεν τα πειράζω. Δεν είμαι τις γνώμης να είναι αποστειρωμένα τα παιδιά...με τις υπερβολές βέβαια. Η καθαριότητα είναι η μισή αρχοντιά για όλους αλλά όχι σε υπερβολές..

και εγώ δεν είμαι τόσο σχολαστική άλλά που και που τα καθαρίζω τα παιχνίδια του πιο πολύ γιατί τα πιάνει όταν έχει στα χέρια του φαγητά ή λάδια κτλ.

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια, κι εμείς με dettol κάνουμε δουλειά. Ο παιδίατρος μου είχε πει μάλιστα, επειδή δεν μπορούσα να βγάζω τα στρώματα για να αερίζονται, να τα περνάω καλά με τη σκούπα και μετά με βρεγμένο πανί και dettol για τα ακάρεα (άλλο μεγάλο πρόβλημα αυτό... καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 5 679259 )

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maraki_D έγραψε:Κορίτσια, κι εμείς με dettol κάνουμε δουλειά. Ο παιδίατρος μου είχε πει μάλιστα, επειδή δεν μπορούσα να βγάζω τα στρώματα για να αερίζονται, να τα περνάω καλά με τη σκούπα και μετά με βρεγμένο πανί και dettol για τα ακάρεα (άλλο μεγάλο πρόβλημα αυτό... καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 5 679259 )

Ωχ ναι!!! για πες, τα ακάρεα από πότε αρχίζουν να εμφανίζονται (γιατί τα στρωματάκια τους είναι καινούρια)...και κάθε πότε θέλουν πλύσιμο? ξέρω ότι υπάρχει και μία εταιρεία που αναλαμβάνει να πλύνει τα στρώματα για τα ακάρεα αλλά τρέχα γύρευε...
κορίτσια όταν λέτε dettol εννοείται spray για τις επιφάνειες η τι λεει τπ το μπουκάλι επάνω??? βοηθήστε λίγο γιατί θα πρέπει να το εξηγήσω και στο σύζυγο που πηγαίνει super market..

καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 5 536304 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 5 536304

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα ακάρεα δυστυχώς εμφανίζονται πολύ σύντομα αφού χρησιμοποιήσουμε ένα στρώμα ή μαξιλάρι κλπ. γιατί τρέφονται από τα νεκρά κύτταρα που αφήνει το σώμα μας... (φρικιαστικό??? εγώ αηδίασα την πρώτη φορά που το συνειδητοποίησα, μετά το πήρα απόφαση). Ο παιδίατρος ήταν κατηγορηματικός, κάθετος και ξεκάθαρα αρνητικός για τον καθαρισμό σαλονιού και στρώματος από τις εταιρείες αυτές, γιατί χρησιμοποιούν προϊόντα καθαρισμού που μπορεί να κάνουν αλλεργίες και δερματοπάθειες στα μωρά μας (δυστυχώς ακόμη κι αν σου πουν ότι κάνουν βιολογικό καθαρισμό, δεν υφίσταται, το έχω ψάξει πολύ καλά το θέμα). Οπότε η επόμενη επιλογή είναι το πλύσιμο με Dettol γενικής χρήσης, που το αγοράζεις από το φαρμακείο και το διαλύεις σε νερό για τοπική χρήση και γενική καθαριότητα - ντουλάπια, στρώματα, παιχνίδια, σφουγγάρισμα.
Μην φανταστείς ότι μιλάμε για υστερία, μια φορά το μήνα γίνεται, γιατί η συχνή χρήση θα έχει αντίθετα αποτελέσματα, γίνεται το μωρό ευάλωτο σε μικρόβια. Very Happy

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλά αηδιαστικό πραγματικά!!!! καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 5 534787 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 5 534787 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 5 534787
ωραία, γιατί είχα πολύ ελευθερο χρόνο..τώρα θα κάνω και τα στρώματα/μαξιλάρια κλπ... καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 5 328109
σε ευχαριστώ για το dettol θα το αγοράσω παραυτα...@!!! καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 5 654316 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 5 654316

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσια εγώ παίρνω το dettol σπρέι από το σουπερ μάρκετ είναι διαφανές καιγράφει επάνω χωρίς οσμή χωρίς χλώριο χωρίς χρώμα Wink Wink Wink

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ifigeneia έγραψε:Απαπαπα... Κάθε 2 μέρες? Με τίποτα! Δεν προλαβαίνω.. Ούτε όταν ήταν μικρή και μπουσουλούσε. 2 φορές την εβδομάδα και πολύ σε λέω!

Κι εγώ μια από τα ίδια !!!!!!!!! Ο άντρας μου είναι ναυτικός και θα λείπει για 7 μήνες εξωτερικό και η μητέρα θα δουλεύει για 2-3 χρόνια ακόμα. Κάνω ό,τι προλαβαίνω κάθε μέρα....Όταν κοιμάται δεν μπορώ να βάλω σκούπα. Μόνο όταν κάθεται στο πάρκο κι αυτό με το ζόρι γιατί το βαριέται εύκολα!!!!!!!!!!
καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 5 850933

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω οταν σφουγγαριζω με νερο ζεστο και ξυδι στου παιδιου στον υπολοιπο χωρο μπορει με planet μπορει με αζαχ οτι να ναι...αλλα κι εγω ειμαι χαλαρη...τιναζω καθε μερα τα σκεπασματα αυτο ειναι στανταρ...και τα δικα μας.
Τα υπολοιπα αναλογως...σπουπισμα καθε τρεις μερες και σφουγγαρισμα οχι συχνα πολυ...
Βεβαια ειμαστε εμεις κι εμεις και κυκλοφορουμε με παντοφλες σπιτι οποτε δεν εχω κι αγχος ....αν αρχισει τα περπατηματα μπουσουληματα τοτε ισως το σφουγγαρισμα πιο συχνα!Αυτα απο εμενα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις