Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
90 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 90 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

ntalia!!

ntalia!!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΒΑΖΩ ΣΚΟΥΠΑ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ,ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΤΑΜΕ ΜΕ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ......ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΖΩ 2 ΜΕ 3 ΑΝΑΛΟΓΑ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΞΕΣΚΟΝΙΣΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΣΚΟΝΗ ΚΑΘΕ 2ΜΕΡΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ!ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΧΛΩΡΙΝΗ! Rolling Eyes

τιγρακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια καθε μερα σκουπα μπανιο κουζινα σκονες απο τα τραπεζια μπαλκονια σκουπα πανι σκονες απο παιδικο σκονες απο κρεββατοκαμαρα πλυντηριο 3/ 4 φορες την εβδομαδα κ σιδερο καθε κυριακη πρωι συν τα μαθηματα της μεγαλης μου συν ψωνια συν εκτος απο το καθημερινο φαγητο χωριστα και του μπεμπη μας και μετα απο ολα αυτα αφου πας και στο σχολειο στις 2 να παρεις το παιδι μετα αντε και απο την αρχη στρωσε τραπεζι να φαει μαζεψετα και μολις τελειωνεις και βαζεις και το μικρο για υπνο λες επιτελους εναν καφε να πιω αλλα που τετοια τυχη...σκαει μυτη ο μπαμπας και δυστηχως θελει και αυτος να φαει γμτ και να και το μικρο ξυπναει μεσα στα κλαματα και με τα μικροκυμματα να ζεστενουν το φαγητοεγω αγκαλια το μικρο που κλαει ο μπαμπας περιμενει...και η κορη μου φωναζει θα με βοηθεισεις;;;;3 φορες το 7;αστα απελπισιαααααααα παει και ο καφες...πανε και ολα... Mad Mad Mad Mad Mad

alexmina83

alexmina83
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟ ΓΙΟΜΟΥ ΗΜΟΥΝ ΥΣΤΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΗΣ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ, ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΜΑ,ΞΕΣΚΟΝΙΣΜΑ,ΜΠΑΝΙΑ ΚΛΠ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑΝ "ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ , ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ.ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΑΤΙΑ!"ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΑΝ.ΠΑΙΔΙ.ΔΟΥΛΕΙΑ,ΣΠΙΤΙ, ΟΛΟ ΣΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ.ΧΡΟΝΟΣ ΜΗΔΕΝ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΟΗΘΑ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ...ΕΝΙΟΤΕ!ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ! καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 654655

princess 05/05/10

princess 05/05/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
XRYSPA έγραψε:[strike]ka8e mera.to meshmeri pou koimounte oi mikres.kseskonizw skoupizw sougarizw.ka8hmerinh routina.axaxaxa!!!


καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 50580

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κάθε μέρα αερισμός στο σπίτι μέχρι το μεσημέρι, σκούπισμα τουλάχιστον 2 φορές, ίσως και 3, σφουγγάρισμα και ξεσκόνισμα ανά δύο μέρες, σιδέρωμα μόλις στεγνώσουν. Μέχρι και πριν να γεννήσω, το σύνδρομο της φωλιάς επέβαλε να τα κάνω αυτά κάθε μέρα, υστερική φαινόμουν με την καθαριότητα αλλά το διασκέδαζα. Very Happy

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τιγρακι έγραψε:κοριτσια καθε μερα σκουπα μπανιο κουζινα σκονες απο τα τραπεζια μπαλκονια σκουπα πανι σκονες απο παιδικο σκονες απο κρεββατοκαμαρα πλυντηριο 3/ 4 φορες την εβδομαδα κ σιδερο καθε κυριακη πρωι συν τα μαθηματα της μεγαλης μου συν ψωνια συν εκτος απο το καθημερινο φαγητο χωριστα και του μπεμπη μας και μετα απο ολα αυτα αφου πας και στο σχολειο στις 2 να παρεις το παιδι μετα αντε και απο την αρχη στρωσε τραπεζι να φαει μαζεψετα και μολις τελειωνεις και βαζεις και το μικρο για υπνο λες επιτελους εναν καφε να πιω αλλα που τετοια τυχη...σκαει μυτη ο μπαμπας και δυστηχως θελει και αυτος να φαει γμτ και να και το μικρο ξυπναει μεσα στα κλαματα και με τα μικροκυμματα να ζεστενουν το φαγητοεγω αγκαλια το μικρο που κλαει ο μπαμπας περιμενει...και η κορη μου φωναζει θα με βοηθεισεις;;;;3 φορες το 7;αστα απελπισιαααααααα παει και ο καφες...πανε και ολα... Mad Mad Mad Mad Mad

κουραστηκα κ μονο που το διαβασα!καλα ολα μονη σου τα κανεις???γιατι ετσι?παρ'το αλλιως!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maraki_D έγραψε:Κάθε μέρα αερισμός στο σπίτι μέχρι το μεσημέρι, σκούπισμα τουλάχιστον 2 φορές, ίσως και 3, σφουγγάρισμα και ξεσκόνισμα ανά δύο μέρες, σιδέρωμα μόλις στεγνώσουν. Μέχρι και πριν να γεννήσω, το σύνδρομο της φωλιάς επέβαλε να τα κάνω αυτά κάθε μέρα, υστερική φαινόμουν με την καθαριότητα αλλά το διασκέδαζα. Very Happy

εσυ παλι απο τωρα συνδρομο της φωλιας? Laughing

Athina1981

Athina1981
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια πλάκα κάνετε??? Shocked
Δύο και τρεις φορές την ημέρα??? Shocked
Πώς προλαβαίνετε όσες δουλεύετε κορίτσια μου...γιατί εγώ ξυπνάω, ταϊζω μπέμπα, ντυνόμαστε, την πηγαίνω στη μαμά μου..στις 4 που σχολάω...."ποιος παπάς και ποιος κουμπάρος"...τι να πρωτοπρολάβεις Sad ...σκούπισμα, σφουγγάρισμα, μπάνια, πλύσιμο, σιδέρωμα, φαγητό για την επομένη, φαγητό για τη μπέμπα, ψώνια, σκόνες, μπαλκόνια??? Και να έχεις και μάζεμα κουζίνα μετά το φαγητό και να ταϊζεις-αλλάζεις-κοιμίζεις το μωρό καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 215994 ...εν ολίγοις εγώ μία φορά την εβδομάδα σκουπίζω και σφουγγαρίζω και όλα τα άλλα λίγα λίγα τις καθημερινές καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 517142 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 893968

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athina1981 έγραψε:Κορίτσια πλάκα κάνετε??? Shocked
Δύο και τρεις φορές την ημέρα??? Shocked
Πώς προλαβαίνετε όσες δουλεύετε κορίτσια μου...γιατί εγώ ξυπνάω, ταϊζω μπέμπα, ντυνόμαστε, την πηγαίνω στη μαμά μου..στις 4 που σχολάω...."ποιος παπάς και ποιος κουμπάρος"...τι να πρωτοπρολάβεις Sad ...σκούπισμα, σφουγγάρισμα, μπάνια, πλύσιμο, σιδέρωμα, φαγητό για την επομένη, φαγητό για τη μπέμπα, ψώνια, σκόνες, μπαλκόνια??? Και να έχεις και μάζεμα κουζίνα μετά το φαγητό και να ταϊζεις-αλλάζεις-κοιμίζεις το μωρό καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 215994 ...εν ολίγοις εγώ μία φορά την εβδομάδα σκουπίζω και σφουγγαρίζω και όλα τα άλλα λίγα λίγα τις καθημερινές καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 517142 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 893968

Κι εγώ έτσι, κι ας μη δουλεύω τώρα λόγω της άδειας...
Δε θα φάω τη ζωή μου με τη σφουγγαρίστρα στο χέρι... No offence κορίτσια, αλλά προτιμώ να κουβεντιάζουμε παρεϊτσα εδώ μέσα, ή να παίξω με τη μπέμπα, ή να πάω καμιά βόλτα, παρά τη λάντζα...

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τιγρακι έγραψε:κοριτσια καθε μερα σκουπα μπανιο κουζινα σκονες απο τα τραπεζια μπαλκονια σκουπα πανι σκονες απο παιδικο σκονες απο κρεββατοκαμαρα πλυντηριο 3/ 4 φορες την εβδομαδα κ σιδερο καθε κυριακη πρωι συν τα μαθηματα της μεγαλης μου συν ψωνια συν εκτος απο το καθημερινο φαγητο χωριστα και του μπεμπη μας και μετα απο ολα αυτα αφου πας και στο σχολειο στις 2 να παρεις το παιδι μετα αντε και απο την αρχη στρωσε τραπεζι να φαει μαζεψετα και μολις τελειωνεις και βαζεις και το μικρο για υπνο λες επιτελους εναν καφε να πιω αλλα που τετοια τυχη...σκαει μυτη ο μπαμπας και δυστηχως θελει και αυτος να φαει γμτ και να και το μικρο ξυπναει μεσα στα κλαματα και με τα μικροκυμματα να ζεστενουν το φαγητοεγω αγκαλια το μικρο που κλαει ο μπαμπας περιμενει...και η κορη μου φωναζει θα με βοηθεισεις;;;;3 φορες το 7;αστα απελπισιαααααααα παει και ο καφες...πανε και ολα... Mad Mad Mad Mad Mad


Η Μαίρη η Παναγιωταρά ένα πράγμα δλδ ε??? καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 328109 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 328109 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 328109
τι να πω???? Respect Respect

katsougrimaria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κάθε Σάββατο που κάνω όλο το σπίτι και άλλη μια φορά μέσα στην εβδομάδα σκουπίζει ο "μπαμπας" ευτυχώς!!

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν υπάρχει χρόνος για ΤΊΠΟΤΑ!!!!1-2 φορές την εβδομάδα τα κάνω. ευτυχώς που βοηθάει και ο σύζυγος πολύ.αντε και όταν περιμένω κόσμο σπίτι να κάνω μια γενική.

princess 05/05/10

princess 05/05/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
na rwtisw kati?tous megalous arkoudous pws tous katharizete???egw simera tous ekana gurw gurw me tin ilektriki skoupa na parei tis skones...uparxei kai kaliteros tropos?

τιγρακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και λιγα λες.Ωρες ωρες θυμαμαι μια ελληνικη ταινια επαγγελμα γυναικα και Ως ελευθερη γελουσα και ελεγα ΄ εγω ποτε δεν θα γινω ετσι' καθε μερα θα ειμαι στο μακιγιαζ και στο πιστολακι για να με βλεπει ο αντρας μου και για να νιωθω και εγω ωραια...αλλα οπως λεει κ η παροιμια μεγαλη κουβεντα μη λες... Very Happy

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τιγρακι έγραψε:και λιγα λες.Ωρες ωρες θυμαμαι μια ελληνικη ταινια επαγγελμα γυναικα και Ως ελευθερη γελουσα και ελεγα ΄ εγω ποτε δεν θα γινω ετσι' καθε μερα θα ειμαι στο μακιγιαζ και στο πιστολακι για να με βλεπει ο αντρας μου και για να νιωθω και εγω ωραια...αλλα οπως λεει κ η παροιμια μεγαλη κουβεντα μη λες... Very Happy

έτσι ακριβώς χαχαχα με έκανες και γέλασα και εγώ τα ίδια έλεγα τώρα όμως πιο πιστολάκι πιο μακιγιαζ εδώ ένα μπάνιο στα γρήγορα κάθε βράδυ και όσο για το ξύρισμα μόνο τις μασχάλες χαχαχαχαχαχαχαχα καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 679259

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ntina έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:ξεχασα να πω οτι επειδη η μικρηε χει ατοπικη,καθε δευτερη μερα αλλαζω σεντονια,και καθε μερα βγαζω εξω οολα τα λουτρινα και αεριζω,και τιναζω καλα το στρωμα,.

αχ πόσο σε καταλαβαίνω εγώ γιαυτό το λόγο δεν έχω καθόλου λούτρινα στο σπίτι αλλά το θέμα με το αερισμό μεγάλο βρε παιδί μου κάθε μέρα και ειδικά τώρα με αυτό το κρύο πωπωπωπωπω

αστα και δν ξερω τι να τα κανω,ειδικα το καλοκαιρι ευχαριστιεμαι ταφηνω και καιγονται στον ηλιο και τα βαζω μεσα το βραδυ.σημερα κοριτσια το σπιτι ειναι ενα χαος,η κουζινα γεματη απλυτα γτ ειχα τν συζηγο με 41 πυρετο και ετρεχα τσαγια,θερμομετρα,φαρμακα,χαρτομαντηλα,χχλιαρα μπανια,οποτε ουτε λογος για καθαρισμα,αερισα μονο το σπιτι,κ αυριο οι δουλειες γτ κοιμηθηκα και στις 4 ημασταν στο νοσοκομειο,δν παθαινουνε τπτ να περιμενουνε να πλυθυνε τ βραδυ.

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ πριν τον Ιωσήφ, σκούπιζα Τετάρτη και Σαββατο που έκανα γενικη..Ξεσκόνιζα κάθε δεύτερη μέρα γιατί ειμαστε εκτός πόλης και έχουμε πάρα πολύ σκόνη...

μετά το μωρό και ειδικά από τότε που ηταν 3μηνων κ του εστρωνα στο πατωμα τα κάνω κάθε μέρα...εκτός κυριακής φυσικά! Δε γίνεται αλλιώς δυστυχως..


Α και κατι αλλο..εγω τα λουτρινα τα βαζω στο πλυντηριο σε χαμηλη θερμοκρασια μια φορα το μηνα και βγαινουν αστραφτερα!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και δν παθαινουνε τπτ??εχω ακουσει επισης για καταψυξη σκοτωνουνε ολα τα μικροβια,να τα βαζουμε μεσα σε σακουλα.

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τιποτα απολυτως....στο χαμηλο στυψιμο αν εχει επιλογη το πλυντηριο σου..
εχω κατι τεραστια πιο μεγαλα απο το παιδι που τα ειχε η κουνιαδα μου οταν ηταν φοιτητρια...που να χωρεσουν αυτα στο ψυγειο;;;

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α μαλιστα θα το δοκιμασω,κ γω δν τα βαζω καταψυξη γτ ειναι μεγαλα,αλλα αν δν χαλανε με συμφερει.

creep


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Athina1981 έγραψε:Κορίτσια πλάκα κάνετε??? Shocked
Δύο και τρεις φορές την ημέρα??? Shocked
Πώς προλαβαίνετε όσες δουλεύετε κορίτσια μου...γιατί εγώ ξυπνάω, ταϊζω μπέμπα, ντυνόμαστε, την πηγαίνω στη μαμά μου..στις 4 που σχολάω...."ποιος παπάς και ποιος κουμπάρος"...τι να πρωτοπρολάβεις Sad ...σκούπισμα, σφουγγάρισμα, μπάνια, πλύσιμο, σιδέρωμα, φαγητό για την επομένη, φαγητό για τη μπέμπα, ψώνια, σκόνες, μπαλκόνια??? Και να έχεις και μάζεμα κουζίνα μετά το φαγητό και να ταϊζεις-αλλάζεις-κοιμίζεις το μωρό καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 215994 ...εν ολίγοις εγώ μία φορά την εβδομάδα σκουπίζω και σφουγγαρίζω και όλα τα άλλα λίγα λίγα τις καθημερινές καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 517142 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 893968



+άπειρο
κι εγώ αν ήμουν όλη μέρα στο σπίτι,ίσως και να το έκανα,αλλά και πάλι θα το έκανα από βαρεμάρα φαντάζομαι και μόνο.Σόρρυ κορίτσια αλλά το θεωρώ λίγο υστερικό να σκουπίζεις και να σφουγγαρίζεις ΚΑΘΕ μέρα Shocked

Γενική με ηλεκτρική και σφουγγάρισμα κάθε Σάββατο, εννοείται και όλα τα υπόλοιπα,ξεσκόνισμα κλπ.

Τις καθημερινές θα σκουπίσω κανα ψίχουλο αν χρειαστεί και εννοείται θα κάνω τα μπάνια 2-3 φορές τη βδομάδα με χλωρίνη. Κατά τ'άλλα είναι τόσος ο φόρτος με τις υπολοιπες δουλειές που μου φτάνει και μου περισσεύει.

Σε σας δηλαδή (εκτός από μια περίπτωση που διάβασα ότι μένουν σε περιοχή με σκόνη) μαζεύεται σκόνη και σφουγγαρίζετε κάθε μέρα ή μέρα παρα μέρα? Γνώμη μου είναι πως δεν πρέπει να δυσκολεύετε τη ζωή σας χωρίς λόγο Smile

p.s: εννοείται πως και εμείς δεν μπαίνουμε με τα παπούτσια στο σπίτι (και δεν αφήνουμε και τους άλλους να μπαίνουν Very Happy )

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoula_24xr έγραψε:
ntina έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:ξεχασα να πω οτι επειδη η μικρηε χει ατοπικη,καθε δευτερη μερα αλλαζω σεντονια,και καθε μερα βγαζω εξω οολα τα λουτρινα και αεριζω,και τιναζω καλα το στρωμα,.

αχ πόσο σε καταλαβαίνω εγώ γιαυτό το λόγο δεν έχω καθόλου λούτρινα στο σπίτι αλλά το θέμα με το αερισμό μεγάλο βρε παιδί μου κάθε μέρα και ειδικά τώρα με αυτό το κρύο πωπωπωπωπω

αστα και δν ξερω τι να τα κανω,ειδικα το καλοκαιρι ευχαριστιεμαι ταφηνω και καιγονται στον ηλιο και τα βαζω μεσα το βραδυ.σημερα κοριτσια το σπιτι ειναι ενα χαος,η κουζινα γεματη απλυτα γτ ειχα τν συζηγο με 41 πυρετο και ετρεχα τσαγια,θερμομετρα,φαρμακα,χαρτομαντηλα,χχλιαρα μπανια,οποτε ουτε λογος για καθαρισμα,αερισα μονο το σπιτι,κ αυριο οι δουλειες γτ κοιμηθηκα και στις 4 ημασταν στο νοσοκομειο,δν παθαινουνε τπτ να περιμενουνε να πλυθυνε τ βραδυ.

Πω πωωωω Shocked Shocked
περαστικάααα!!! εννοείται όταν υπάρχει θέμα υγείας και τρέχεις πως να τις κάνεις τις δουλειές? όλα δε γίνονται...περαστικά και γρήγορα εύχομαι... flower

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athina1981 έγραψε:Κορίτσια πλάκα κάνετε??? Shocked
Δύο και τρεις φορές την ημέρα??? Shocked
Πώς προλαβαίνετε όσες δουλεύετε κορίτσια μου...γιατί εγώ ξυπνάω, ταϊζω μπέμπα, ντυνόμαστε, την πηγαίνω στη μαμά μου..στις 4 που σχολάω...."ποιος παπάς και ποιος κουμπάρος"...τι να πρωτοπρολάβεις Sad ...σκούπισμα, σφουγγάρισμα, μπάνια, πλύσιμο, σιδέρωμα, φαγητό για την επομένη, φαγητό για τη μπέμπα, ψώνια, σκόνες, μπαλκόνια??? Και να έχεις και μάζεμα κουζίνα μετά το φαγητό και να ταϊζεις-αλλάζεις-κοιμίζεις το μωρό καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 215994 ...εν ολίγοις εγώ μία φορά την εβδομάδα σκουπίζω και σφουγγαρίζω και όλα τα άλλα λίγα λίγα τις καθημερινές καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 517142 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 3 893968


πέστα βρε Αθηνά!!!! ακριβώς τα ίδια κάνουμε. και έχω και πολύ βοήθεια από τον πατέρα της κόρης μου.
και να φανταστείς οτι μέχρι πριν γεννήσω με θεωρούσα υστερική με την καθαριότητα, αλλα από τότε που έκανα τη μικρή δεν υπάρχει χρόνος. άσε που προτιμώ να περνάω το χρόνο μου στο πάτωμα παίζοντας με τη μικρή παρά σφουγγαριζοντάς το.

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε κορίτσια, εγώ βρίσκω πολύ πιο κουραστική τη γενική μια φορά την εβδομάδα παρά τη συχνή συντήρηση... Και η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν τα λεφτά πια για να φέρνω τη γυναίκα που με βοηθούσε όσο δούλευα μια με δυο φορές το μήνα. Άλλωστε, το σπίτι δεν μαζεύει τόση πολλή σκόνη, οπότε ένα γρήγορο ξεσκόνισμα δεν είναι τίποτα, με βοηθάει κι ο μικρός και το κάνουμε παιχνίδι, ποιός θα κάνει πιο γρήγορα. Έτσι και οι δουλειές γίνονται συνεταιρικά και έχω και χρόνο να παίξω. Very Happy

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maraki_D έγραψε:Βρε κορίτσια, εγώ βρίσκω πολύ πιο κουραστική τη γενική μια φορά την εβδομάδα παρά τη συχνή συντήρηση... Και η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν τα λεφτά πια για να φέρνω τη γυναίκα που με βοηθούσε όσο δούλευα μια με δυο φορές το μήνα. Άλλωστε, το σπίτι δεν μαζεύει τόση πολλή σκόνη, οπότε ένα γρήγορο ξεσκόνισμα δεν είναι τίποτα, με βοηθάει κι ο μικρός και το κάνουμε παιχνίδι, ποιός θα κάνει πιο γρήγορα. Έτσι και οι δουλειές γίνονται συνεταιρικά και έχω και χρόνο να παίξω. Very Happy

έχεις πολύ δίκιο!!!!χαχα και μένα ο μικρός με βοηθάει και καλά το έχει δει σαν παιχνίδι και έχει πολύ πλάκα!!!!με βοηθάει ξέρεις τώρα πιο πολύ παίζει αλλά τουλάχιστον τον έχω δίπλα και δεν το κυνηγάω σε όλο το σπίτι όσο κάνω κάποιες από τις δουλειές!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις