Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
96 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 96 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ntina έγραψε:
Maraki_D έγραψε:Βρε κορίτσια, εγώ βρίσκω πολύ πιο κουραστική τη γενική μια φορά την εβδομάδα παρά τη συχνή συντήρηση... Και η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν τα λεφτά πια για να φέρνω τη γυναίκα που με βοηθούσε όσο δούλευα μια με δυο φορές το μήνα. Άλλωστε, το σπίτι δεν μαζεύει τόση πολλή σκόνη, οπότε ένα γρήγορο ξεσκόνισμα δεν είναι τίποτα, με βοηθάει κι ο μικρός και το κάνουμε παιχνίδι, ποιός θα κάνει πιο γρήγορα. Έτσι και οι δουλειές γίνονται συνεταιρικά και έχω και χρόνο να παίξω. Very Happy

έχεις πολύ δίκιο!!!!χαχα και μένα ο μικρός με βοηθάει και καλά το έχει δει σαν παιχνίδι και έχει πολύ πλάκα!!!!με βοηθάει ξέρεις τώρα πιο πολύ παίζει αλλά τουλάχιστον τον έχω δίπλα και δεν το κυνηγάω σε όλο το σπίτι όσο κάνω κάποιες από τις δουλειές!

Αχ πείτε μας πως το καταφέρατε αυτό????? πως ξεκίνησατε? πως το πήρε το παιδί? πως ακριβώς γίνεται τέλος πάντων??? καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 587529 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 587529

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirini1 έγραψε:
ntina έγραψε:
Maraki_D έγραψε:Βρε κορίτσια, εγώ βρίσκω πολύ πιο κουραστική τη γενική μια φορά την εβδομάδα παρά τη συχνή συντήρηση... Και η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν τα λεφτά πια για να φέρνω τη γυναίκα που με βοηθούσε όσο δούλευα μια με δυο φορές το μήνα. Άλλωστε, το σπίτι δεν μαζεύει τόση πολλή σκόνη, οπότε ένα γρήγορο ξεσκόνισμα δεν είναι τίποτα, με βοηθάει κι ο μικρός και το κάνουμε παιχνίδι, ποιός θα κάνει πιο γρήγορα. Έτσι και οι δουλειές γίνονται συνεταιρικά και έχω και χρόνο να παίξω. Very Happy

έχεις πολύ δίκιο!!!!χαχα και μένα ο μικρός με βοηθάει και καλά το έχει δει σαν παιχνίδι και έχει πολύ πλάκα!!!!με βοηθάει ξέρεις τώρα πιο πολύ παίζει αλλά τουλάχιστον τον έχω δίπλα και δεν το κυνηγάω σε όλο το σπίτι όσο κάνω κάποιες από τις δουλειές!

Αχ πείτε μας πως το καταφέρατε αυτό????? πως ξεκίνησατε? πως το πήρε το παιδί? πως ακριβώς γίνεται τέλος πάντων??? καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 587529 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 587529


Απλούστατο! Έβλεπε εμένα που έκανα δουλειές όταν ήταν στο ρηλάξ, ή όταν τον είχα στο μάρσιππο, και γελούσε με το πάνω κάτω. Στους 10 μήνες που άρχισε να περπατάει κρατιόταν από τα έπιπλα και τα ντουλάπια, κι έψαχνε. Πάνω στο χρόνο πήρε το swiffer και παιδευόταν να ξεσκονίσει και να περπατάει ταυτόχρονα, σαν παιχνίδι το έβλεπε να τα συνδυάσει. Μετά έπιασε τη σφουγγαρίστρα (εκεί θέλει προσοχή γιατί εμένα έπιανε το βρεγμένο κομμάτι στην αρχή και το έσερνε στο πάτωμα). Με την ηλεκτρική ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά... Την έπιασε πολύ εύκολα, έκανε και θόρυβο, την έσερνε παρόλο που είναι και βαριά, και γελούσε. Τώρα τα παίζει στα δάχτυλα, μέχρι που σηκώνει τα παπούτσια, σκουπίζει από κάτω και τα βάζει πάλι στη θέση τους (αυτό ορκίζομαι, δεν του το έδειξα!).

Κορίτσια, ο φόβος μου ήταν ότι θα κάνω ένα μαμόθρεφτο που θα ταλαιπωρήσει κάποια γυναίκα σε 20 χρόνια και θα με βρίζουν. Απ' ότι φαίνεται δεν είναι τέτοια στόφα ο μικρός μου, όμορφος είναι, με μακρυά μαλλιά και μελιά μάτια, καλή προίκα θα του δώσουμε, όσες έχετε νύφες βάλτε μας στα υπόψην!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

mikroulaxristos

mikroulaxristos
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
princess 05/05/10 έγραψε:na rwtisw kati?tous megalous arkoudous pws tous katharizete???egw simera tous ekana gurw gurw me tin ilektriki skoupa na parei tis skones...uparxei kai kaliteros tropos?

ego kseskonizo-skoupizo-sfouggarizo mera para mera. vevaia einai polu kourasi,alla eimai liiigo usterikia me ayta.. o antras mou ourliazei oti den xreiazetai toso polu pia!!! a to mpanio kathe mera xlorinitsa kai mera para mera pou kano kai to upoloipon spiti,to kano kai ayto. gia tous arkoudous,ego tous skoupizo me ti skoupa kai mia fora kathe toso ta vazo kai sto plintirio kai meta ta aplono apo ta aftia stin aplostra!!! xaxaxaxa kouklia ginontai!!!!

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τώρα τα παίζει στα δάχτυλα, μέχρι που σηκώνει τα παπούτσια, σκουπίζει από κάτω και τα βάζει πάλι στη θέση τους (αυτό ορκίζομαι, δεν του το έδειξα!).

Πλάκα κανεις!!!!!!καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 536304 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 536304 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 536304 χαχαχα
πόσο έιναι ο μικρός σου??????

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε 10 μέρες γίνεται 2 το πουλάκι μου. Σήμερα πήρε μωρομάντηλα και καθάριζε το τρίκυκλό του, αφού πρώτα μου παραπονέθηκε γιατί είχαν πιάσει σκόνη οι ρόδες... Ή πολύ καθαρό θα μου γίνει αυτό το παιδί, ή υποχόνδριο.... Very Happy Very Happy

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mmmmm υδροχόος... Very Happy Very Happy μάλλον πολύ καθαρό....να ήταν παρθένος να το συζητούσαμε για το 'υποχόνδριος'..χιχι (without offence για τις/τους παρθένους, απλά έτσι λένε...) καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 93981

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini1 έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:
ntina έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:ξεχασα να πω οτι επειδη η μικρηε χει ατοπικη,καθε δευτερη μερα αλλαζω σεντονια,και καθε μερα βγαζω εξω οολα τα λουτρινα και αεριζω,και τιναζω καλα το στρωμα,.

αχ πόσο σε καταλαβαίνω εγώ γιαυτό το λόγο δεν έχω καθόλου λούτρινα στο σπίτι αλλά το θέμα με το αερισμό μεγάλο βρε παιδί μου κάθε μέρα και ειδικά τώρα με αυτό το κρύο πωπωπωπωπω

αστα και δν ξερω τι να τα κανω,ειδικα το καλοκαιρι ευχαριστιεμαι ταφηνω και καιγονται στον ηλιο και τα βαζω μεσα το βραδυ.σημερα κοριτσια το σπιτι ειναι ενα χαος,η κουζινα γεματη απλυτα γτ ειχα τν συζηγο με 41 πυρετο και ετρεχα τσαγια,θερμομετρα,φαρμακα,χαρτομαντηλα,χχλιαρα μπανια,οποτε ουτε λογος για καθαρισμα,αερισα μονο το σπιτι,κ αυριο οι δουλειες γτ κοιμηθηκα και στις 4 ημασταν στο νοσοκομειο,δν παθαινουνε τπτ να περιμενουνε να πλυθυνε τ βραδυ.

Πω πωωωω Shocked Shocked
περαστικάααα!!! εννοείται όταν υπάρχει θέμα υγείας και τρέχεις πως να τις κάνεις τις δουλειές? όλα δε γίνονται...περαστικά και γρήγορα εύχομαι... flower

αχ σευχαριστω,ναι οταν ειναι καποιος αρρωστος δν το συζητω,σημερα ηταν καλυτερα και ετσι το πρωτο που εκανα σημερα ηταν να σηκωθω και να παω για καφε,μαγειρεψε η μανα μου,κ οταν γυρισα συμμαζεψα,και επλυνα τα πιατα.Απο αυριο το υπολοιπο σπιτι που θα παει για δουλεια ο αντρας μου και ελπιζω να ειναι καλα.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini1 έγραψε:mmmmm υδροχόος... Very Happy Very Happy μάλλον πολύ καθαρό....να ήταν παρθένος να το συζητούσαμε για το 'υποχόνδριος'..χιχι (without offence για τις/τους παρθένους, απλά έτσι λένε...) καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 93981

γτ τι λενε για τους υδροχοοους???οτι ειναι καθαροι??για πες για πες..
εγω καθαρη η ας πουμε τακτικη εγινα μετα το παιδι...γτ εχει και την αλλεργια.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
Athina1981 έγραψε:Κορίτσια πλάκα κάνετε??? Shocked
Δύο και τρεις φορές την ημέρα??? Shocked
Πώς προλαβαίνετε όσες δουλεύετε κορίτσια μου...γιατί εγώ ξυπνάω, ταϊζω μπέμπα, ντυνόμαστε, την πηγαίνω στη μαμά μου..στις 4 που σχολάω...."ποιος παπάς και ποιος κουμπάρος"...τι να πρωτοπρολάβεις Sad ...σκούπισμα, σφουγγάρισμα, μπάνια, πλύσιμο, σιδέρωμα, φαγητό για την επομένη, φαγητό για τη μπέμπα, ψώνια, σκόνες, μπαλκόνια??? Και να έχεις και μάζεμα κουζίνα μετά το φαγητό και να ταϊζεις-αλλάζεις-κοιμίζεις το μωρό καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 215994 ...εν ολίγοις εγώ μία φορά την εβδομάδα σκουπίζω και σφουγγαρίζω και όλα τα άλλα λίγα λίγα τις καθημερινές καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 517142 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 893968


πέστα βρε Αθηνά!!!! ακριβώς τα ίδια κάνουμε. και έχω και πολύ βοήθεια από τον πατέρα της κόρης μου.
και να φανταστείς οτι μέχρι πριν γεννήσω με θεωρούσα υστερική με την καθαριότητα, αλλα από τότε που έκανα τη μικρή δεν υπάρχει χρόνος. άσε που προτιμώ να περνάω το χρόνο μου στο πάτωμα παίζοντας με τη μικρή παρά σφουγγαριζοντάς το.

αθηνα εγω προσωπικα δν δουλευω οποτε με βολευει να τα κανω.Εαν δουλευα δν ξερω αν θα τα καταφερνα ετσι.Εδω τωρα και μου βγαινει η κουραση κυριολεκτικα ολη την ημερα καθαριζω,αλλα νταξ οχι να κανω και 2 φορες την ημερα σκουπισμα και σφουγγαρισμα,εκτος κ αν πχ,σκουπισω το πρωι και μου τηλεφωνησει καποιος οτι ερχεται κ κανω τοπικα αν υπαρχει κατι.

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω μερα παρα μερα κανω ολο το σπιτι σκουπισμα και σφουγγαρισμα! δεν μενει για περισσοτερες μερες καθαρο με 4 παιδια μεσα στο σπιτι!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω για το διαστημα αυτο που δεν πηγαινω στη δουλεια- κανω τις δουλειες συχνότερα απότι οταν δουλευω- οπότε όποτε νιωθω οτι χρειαζεται καθαριζω αλλοτε πιο σχολαστικά κ αλλοτε λιγότερο (ειναι κ τα κεφια στη μεση!).
Φροντιζω ομως παντα να ειναι καθαρο το σπιτι γιατι δεν αντεχω ουτε σκονη ουτε χνουδι- αν μαλιστα υποπτευθω υποψια ασχημης μυρωδιας οπωσαδηποτε την εξολοθρεύω..
εχω κ σκυλακι στο σπιτι -
τωρα κοριτσια οταν ερθει το νινι κ παω κ στη δουλεια -τα ξαναλέμε Very Happy Very Happy

DeeDee

DeeDee
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μια φορα την εβδομαδα εχω μια καλη κυρια Ελενη που ερχεται και μας καθαριζει. Κι εγω ισως βαλω 1-2 φορες ενα swiffer ενδιαμεσα. Κι αυτο επειδη εχουμε σκυλι στο σπιτι και μαζευουμε πολυ τριχα!

Ευτυχως δεν ειναι υπερβολικος και ο αντρας μου σ' αυτα. Αλλα και να ητανε θα τους εδειχνα που ειναι τα συνεργα κι ας εκανε ο,τι ηθελε Smile

http://www.katkag.blogspot.com

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καπου τοχω ξαναπει. εγω βαζω καθε μερα σκουπα και κανω με το σουιφερ.σφουυγαρι καθε 3 μερες πανω κατω γιατι δε μπαινουμε με παππουτσια και το πατωμα ειναι σε ολο το σπιτι ξυλο μελαμινη οποτε δε λερωνετε οπως ενα ανοιχτοχρωμο πλακακιεννοητε μια φορα τη βδομαδα κανω καλη γενικη. τωρα αν πχ τυχει και εχω κοσμο παλι σκουπα μετα..

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoula_24xr έγραψε:
eirini1 έγραψε:mmmmm υδροχόος... Very Happy Very Happy μάλλον πολύ καθαρό....να ήταν παρθένος να το συζητούσαμε για το 'υποχόνδριος'..χιχι (without offence για τις/τους παρθένους, απλά έτσι λένε...) καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 93981

γτ τι λενε για τους υδροχοοους???οτι ειναι καθαροι??για πες για πες..
εγω καθαρη η ας πουμε τακτικη εγινα μετα το παιδι...γτ εχει και την αλλεργια.

κοίτα για τους υδροχόους δε ξέρω αλλά λένε για τους παρθένους ότι είναι οι πιο τακτικοί, έχουν θεματάκι με την καθαριότητα και την τάξη και θέλουν τα πράγματά τους πολύ τακτοποημένα..υδροχόος πάτνως είναι η αδερφή μου και είναι καμία σχέση και με την τάξη και με την καθαριότητα...είναι κάπως πιο ανθρωπιστές και μάλλον προτιμούν άλλα πράγματα από το να καθαρίζουν... Very Happy Very Happy (μην τα πάρετε τοις μετρητοίς....δεν είμαι και ο Λεφάκης..) καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 328109 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 328109

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="eirini1"]
manoula_24xr έγραψε:
eirini1 έγραψε:mmmmm υδροχόος... Very Happy Very Happy μάλλον πολύ καθαρό....να ήταν παρθένος να το συζητούσαμε για το 'υποχόνδριος'..χιχι (without offence για τις/τους παρθένους, απλά έτσι λένε...) καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 93981

γτ τι λενε για τους υδροχοοους???οτι ειναι καθαροι??για πες για πες..
εγω καθαρη η ας πουμε τακτικη εγινα μετα το παιδι...γτ εχει και την αλλεργια.

κοίτα για τους υδροχόους δε ξέρω αλλά λένε για τους παρθένους ότι είναι οι πιο τακτικοί, έχουν θεματάκι με την καθαριότητα και την τάξη και θέλουν τα πράγματά τους πολύ τακτοποημένα..υδροχόος πάτνως είναι η αδερφή μου και είναι καμία σχέση και με την τάξη και με την καθαριότητα...είναι κάπως πιο ανθρωπιστές και μάλλον προτιμούν άλλα πράγματα από το να καθαρίζουν... Very Happy Very Happy (μην τα πάρετε τοις μετρητοίς....δεν είμαι και ο Λεφάκης..) καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 328109 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 328109 [/quote


χαχαχαχα και εγω δν θελω να εχω αλλα τελευταια δν θελω κ να ειναι χαλια οποτε αναγκαστικα αρχιζει να μαρεσει η καθαριοτητα.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παντως που ειμαι υδροχοος κανω γενικη καθαριοτητα καθε τεταρτη και τα απλα και το σαββατο.κουρτινες 1 φορα το μηνα,κουζινα μεσα εξω μια στις 15 και φωτιστικα καθε φορα που ξεσκονιζω ητοι 2 φορες την εβδομαδα.το καλοκαιρι εννοειται πιο συχνα γιατι στο πλακακι φαινεται και το παραμικρο σταξιμο και με ανοιχτα πορτοπαραθυρα μπαινει και πιο πολλη σκονη!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμένα πάλι το πλακάκι μου είναι από τα "βολικά", να φανταστείτε μια φορά προσπαθούσα με το σφουγγαρόπανο να βγάλω ένα λεκέ και μετα από λίγο κατάλαβα ότι ήταν τα "νερά" που κάνει το πλακάκι... οπότε μπορώ να σφουγγαρίζω μια φορά το μήνα... Razz Razz
περαν της πλάκας, σκούπισμα μια φορα την εβδομάδα, αλλά έχω αρκετά μικροχαλάκια τα οποία τινάζω κάθε μέρα σχεδόν, και τα περισσότερα ψίχουλα/σκουπιδάκια πέφτουν εκει πάνω. Σφουγγάρισμα μια φορά την εβδομάδα επίσης, αλλα με έσωσε το swiffer, το πάτωμα γυαλίζει με ένα πέρασμα, οι σκόνες μαζεύονται, και οι τρίχες επίσης (ω! οι τρίχες!!!!!!! μαδάω πολύ ρε κορίτσια).
afro afro afro afro

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
polu trixa pragmati..egw briskw trixes mou sto plhnturio rouxwn, sthn pana tou paidiou mazi me ta kakakia, sto plhnturio piatwn (!!!), sto parkokrebbato...!!! ti na pw? mono sto psugeio den exw brei akoma...ma einai dunaton??? καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 536304 καθε ποτε σκουπίζετε/σφουγγαρίζετε? - Σελίδα 4 536304

eyropi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
KAUE DEYTERH MERA ME TA PAIDIA STO SPITI.PALAIOTERA POU EIMASTAN MONOI K OLH MERA LEIPAME STHN DOULEIA EIXA GUNAIKA MIA FORA THN ENDOMADA K EFTANE.TO KALIKAIRI ME TIN SKONI MAS BLEPO KAUE MERA ME TO POU GYRNAME APO THN DOYLEIA NA PIANOYME THN SKOYPA!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

mamymou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πωπω θέμα...έχω θέμα με αυτό. Το τι χνούδι βγάζουν τα χαλιά μου, δε λέγεται κορίτσια...κάθε μέρα χρειάζεται να σκουπίζω, αλλά δεν προλαβαίνω όλες τις δουλειές έτσι, οπότε μέρα παρά μέρα προσπαθώ να το εφαρμόσω. Δίνω προτεραιότητα στα μπάνια λόγω υγιεινής, και μετά αφήνω το πάτωμα. Και εγώ Swifer χρησιμοποιώ, γιατί με την παρκετέζα δυσκολεύομαι να την καθαρίσω από τα χνούδια και τις τρίχες, σίγουρα είναι πιο οικονομική, αλλά με εκνευρίζει να μένουν τρίχες και χνούδια, άσε που όταν την τινάζω γεμίζει παντού...
Να δω τι θα κάνω από του χρόνου που ο μικρός θα μπουσουλοπερπατάει και θα δουλεύω...πώς θα τα προλαβαίνω???

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εντωμεταξύ δε φτάνει όλο το σπίτι πλένω και όλα τα παιχνίδια του (σε λεκάνη κανονικά με σαπούνι) και τα απλώνω στσ καλοριφερ η έξω...το κάνω μια φορά την εβδομάδα κι ελπίζω να είναι καλά γιατί τώρα τα βάζουμε συνεχώς στο στόμα...πρέπει πιο συχνά???? Crying or Very sad Rolling Eyes Rolling Eyes

Athina1981

Athina1981
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
eirini1 έγραψε:εντωμεταξύ δε φτάνει όλο το σπίτι πλένω και όλα τα παιχνίδια του (σε λεκάνη κανονικά με σαπούνι) και τα απλώνω στσ καλοριφερ η έξω...το κάνω μια φορά την εβδομάδα κι ελπίζω να είναι καλά γιατί τώρα τα βάζουμε συνεχώς στο στόμα...πρέπει πιο συχνά???? Crying or Very sad Rolling Eyes Rolling Eyes

Ειρήνη μια χαρά είναι μία φορά την εβδομάδα Wink ...και εγώ τα πλένω με σφουγγαράκι, αλλά έχω μία ερώτηση...αυτά που έχουν ήχους, δηλαδή μπαταρίες πώς τα καθαρίζεις? Εγώ με ένα νωπό πανάκι...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maraki_D έγραψε:...Κορίτσια, ο φόβος μου ήταν ότι θα κάνω ένα μαμόθρεφτο που θα ταλαιπωρήσει κάποια γυναίκα σε 20 χρόνια και θα με βρίζουν. Απ' ότι φαίνεται δεν είναι τέτοια στόφα ο μικρός μου, όμορφος είναι, με μακρυά μαλλιά και μελιά μάτια, καλή προίκα θα του δώσουμε, όσες έχετε νύφες βάλτε μας στα υπόψην!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy [/color]

Εγώ εγώ!!!
χιχιχιχι!!!

mamymou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
eirini1 έγραψε:εντωμεταξύ δε φτάνει όλο το σπίτι πλένω και όλα τα παιχνίδια του (σε λεκάνη κανονικά με σαπούνι) και τα απλώνω στσ καλοριφερ η έξω...το κάνω μια φορά την εβδομάδα κι ελπίζω να είναι καλά γιατί τώρα τα βάζουμε συνεχώς στο στόμα...πρέπει πιο συχνά???? Crying or Very sad Rolling Eyes Rolling Eyes
να προσέχεις όμως τα απορρυπαντικά με τα οποία τα πλένεις, γιατί απαγορεύονται τα κοινά απορρυπαντικά, υπάρχουν ειδικά για παιδικά σκεύη, που δεν είναι καυστικά, και δε δημιουργούν αλλεργίες...

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:
Maraki_D έγραψε:...Κορίτσια, ο φόβος μου ήταν ότι θα κάνω ένα μαμόθρεφτο που θα ταλαιπωρήσει κάποια γυναίκα σε 20 χρόνια και θα με βρίζουν. Απ' ότι φαίνεται δεν είναι τέτοια στόφα ο μικρός μου, όμορφος είναι, με μακρυά μαλλιά και μελιά μάτια, καλή προίκα θα του δώσουμε, όσες έχετε νύφες βάλτε μας στα υπόψην!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy [/color]

Εγώ εγώ!!!
χιχιχιχι!!!

Αν είναι για τέτοια τσαχπίνα χαλάλι... με τέτοιο μάτι καράβι θα σέρνει, όχι μόνο το γιο μου...!!! Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις