Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
XRYSPA έγραψε:AS MOU PEI KAPIOS PWS ANOIGW 8EMA SUZHTHSEIS STO FORUM KALE!!!!!KORITSIAAAAAA Shocked
dialegeis tin enotita pou theleis na anoikseis to thema kai patas epano deksia pou leei neo thema meta sto post title grafeis ton titlo tou kai sti synexeia grafeis sto mnm afto pou thes ta ypoloipa ta ksereis

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ego eftixos na to po sto thema pethera stathika poli tixeri
den mpleketai katholou alla an itane etsi den ksero mexri pou tha eftane i katastasi...........to mono sigouro einai oti den tha ekana ypomoni me tpt

MAGDALINI

MAGDALINI
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καποια στιγμη στο παρελθον η γιαγια μου που περασε απο 400000000000 κυματα τη μανα μου μου εδωσε ευχη (εγω καταρα το ενιωσα) να κανω μια πεθερα σαν κ αυτην. Για μεγαλη μου ατυχια η ευχη της - καταρα της επιασε. Κοριτσια ακριβως τα ιδια ομως περναω μεχρι στιγμης με μια μεγαλη διαφορα εγω μιλαω σε αντιθεση με τη μανα μου που μονο ακουγε κ δεν αντιδρουσε. Γι' αυτο κ ειμαι της αποψης να μιλας. Το βασικοτερο ρολο ομως τον παιζει ο αντρας, τι σταση θα κρατησει σε ολο το θεμα

alexmina83

alexmina83
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="refaki"]kai go ta idia akrivos pernousa koritsia mou! auth nomize oti epeidi eimai mikri tha tin afina na kanei oti thelei tin oikogeneia mou kai na mpainovgainei sto spiti mou...

ΚΟΠΕΛΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ! Very Happy Very Happy Very Happy ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΟΥΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!! κοριτσια θελω τη γνωμη σας για την πεθερα μου  - Σελίδα 2 875502

τιγρακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ανοιξες θεμα που ποναει και καει λιγο πολυ τις περισσοτερες.εγω στην θεση θα εκανα οτι εσυ θα εκοβα και θα ειχα μονο τα τυπικα[καλη χρονια χριστος ανεστη κτλ]ξερεεις ειμαι και εγω απο καβαλα αλλα ζω 9 χρονια θεσσαλονικη λοιπον πατριωτακι Very Happy να εισαι δυνατη κ να μην αφηνεις καμμια πεθερα να σου χαλαει το κεφιχ... .. στην.μην νομιζεις οτι και εγω δεν εχω θεματαρες με την δικη μου...αλλα παντα κανω αυτο που θελω και αυτο που νιωθω πως ειναι το σωστο.υπομονη και αν καταλαβα εισαι κ εγκυος...καλη κοριτσια θελω τη γνωμη σας για την πεθερα μου  - Σελίδα 2 215994 κοριτσια θελω τη γνωμη σας για την πεθερα μου  - Σελίδα 2 215994 κοριτσια θελω τη γνωμη σας για την πεθερα μου  - Σελίδα 2 215994 εγκυμοσυνη κοριτσια θελω τη γνωμη σας για την πεθερα μου  - Σελίδα 2 215994 κοριτσια θελω τη γνωμη σας για την πεθερα μου  - Σελίδα 2 215994 κοριτσια θελω τη γνωμη σας για την πεθερα μου  - Σελίδα 2 215994

VASOG1

VASOG1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η δικία μου γνώμη είναι να μιλάς μόνο με τον άντρα σου για το προβλημα με την πεθερά σου. Να έχεις μόνο τις τυπικές επαφές μαζί της ...και για όλα αυτά θα "ξεκαθαρασει" ο αντρασ σου...αυτός πρεπει να της μιλήσει και να την "βάλει" στην θέση της...δεν είναι δικία σου δουλεια......

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ Μαρία μου τρία πράγματα έχω να πω:
1)Με το καλό το μωράκι σου!!!
2)Σήμερα έχετε γενέθλια???? Με βάση το τικεράκι σου πάντα...
Αν ναι, τότε, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
3)Από το ένα μπαίνει, από το άλλο βγαίνει... Εσύ όπως σου είπαν και οι άλλες, να μιλάς με τον άντρα σου κι αυτήν άστη να βράζει στο ζουμί της.

Υπομονή! Κι εγώ αυτό κάνω 2,5 μήνες τώρα που έχω τη μπουμπού...

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοίτα δεν έχω διαβάσει όλες τις απαντήσεις των κοριτσιών οπότε μπορεί να στο έχουν ξαναπεί αλλά εγώ πιστεύω ότι θα είναι πολύ ψυχοφθόρο να κρατήσεις μέσα σου όλο αυτό και μετά να βλέπεις τις κλήσεις και να νιώθεις ότι κρύβεσαι ή ότι εκνευρίζεσαι ή να έχεις μετά 'δεύτερες σκέψεις, ενοχές κλπ'..εγώ θα έλεγα αφού τα συζητήσεις με τον άντρα σου να της κάνεις συζήτηση μπροστά στον άντρα σου ή να της μιλήσει αυτός και να είσαι κι εσύ μπροστά...να την ξεμπροστιάσεις για ότι σου είπε ή έκανε πίσω από την πλάτη του άντρα σου (για να καταλάβει ότι δεν περνάνε αυτά..) και να της πεις ότι θέλεις να έχετε καλές σχέσεις αλλά αν συνεχίσει έτσι θα κάνει κακό σε όλους κλπ κλπ..καταλαβαίνω ότι είσαι πολύ θυμωμένη αλλά προσπάθησε να το λύσεις, μην το 'σπάσεις' τύπου την ξεγράφω γιατί δυστυχώς είναι μάνα του (δεν ξεγράφεται δλδ τόσο εύκολα..)
πάρε το χρόνο σου όμως και σκέψου πως θα βοηθήσει εσένα να δράσεις καλύτερα..

ΣΩΣΑΝΝΑ

ΣΩΣΑΝΝΑ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΛΗ ΠΕΘΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΛΑΔΕΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ.

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΩΣΑΝΝΑ έγραψε: ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΛΑΔΕΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ.
tha sinfwnisw,egw pleon vazo ton antra mou mprostaaaaaaaaa twra pleon autos einai pou prepei na parei thesei kai na tous vali stin thesei tous!

georgiag


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΑΝ ΣΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ ΜΑΚΡΥΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΑΙΖΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΝΕΥΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΟΤΕ ΕΠΙΡΕΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΓΙΆΥΤΟ ΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΕΧΤΕΙ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΤΑΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΜΗΝ ΣΚΑΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ .....ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΕΧΕΙ Η ΖΩΗ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΔΥΝΗ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΧΙ ΦΑΣΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΒΓΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΗΣΥΧΟ ΜΩΡΟ

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσακι ευχαριστω για τις απαντησεις σας. τις διαβασα ολες θα ηθελα να απαντησω σε καποια θεματα που βαλατε. αρχικα δεν τσακωθηκα μαζι της αυτη ειχε διαθεση να τσακωθει και ο καυγας αρχισε ως εξης: ηταν υπερβολικη με το μωρο δηλαδη πηγαινε να περπατησει αυτο του ελεγε μη θα πεσεις δεν ηθελε να τον αφηνουμε να περπαταει καθολου μην χτυπησει( οκ να το δεχθω ειναι αγχωδης) εκανε κατι το μωρο συνεχεια μηηηηηηηη θα σε δειρει η μαμα!! κατι που δεν θα το εκανα ποτε ουτε το εκανα!!! συνεχεια αυτο αλλα δεν εδινα σημασια της ειχε πει πολλες φορες ο αντρα ςμου μην κανεις τοσο τρελες και υπερβολικες συμπεριφορες και απο τη στιγμη που ειναι οι γονεις σπιτι ευθυνη εοχυμε εμεις. και αυτη απαντουσε αν μου ξαναπεις ετσι θα φυγω και δνε θα ξαναρθω τσακωνοταν δηλαδη. την μαυρη εκεινη μερα ελυπε ο αντρας μου και το παιδι κυκλοφορουσε ελευθερο και ηταν αυτη στο σαλονι και γω στο παιδικο κατι εφτιαχνα και εκανε παλι αυτες τις υπερβολες σε σημειο να νιωθεις οτι εσυ σαν μανα εισαι πολυ αχρηστη που τον αφηνεις και περπατα και παιζει μονο του!!!!! και της ειπα δεν ειναι σωστο να λες συεχεια μη και οχι γιατι αυτο τον κανει να θελει να το κανει περισσοτερο και οτι οι παιδοψυχολογοι λενε το μη με μετρο!!μετα απο ωρα παει το μωρο κοντα σε ενα λουλουδι και τυχαινει να ειμαι και γω στο σαλονι και παω να τον παρω να μην σηκωσει το γλαστρακι!!!! και μου λεει αν δεν βαλεις το μωρο στο παρκο τωρα θα παω και θα κλειδωθω στο δωματιο και οντως παει και καθεται 30 λεπτα εγω εμεινα καγκελο!!! και βασικα δεν ηξερα τι να κανω μετα απο το μισαωρο χτυπαμε την πορτα με το μωρο και της λεμε γιαγια ελε μεσα σε παρακαλω!!!! ειπε ας το χαλαρωσω λιγο γιατι δνε ειναι σωστα πραγματα και παιδια αρχιζει να κλαιει ακι να χτυπιεται οτι εχει μεγαλωσει τοσα παιδια και κανεις δεν της απαγορεψε να λεει μη και οχι στα παιδια και κανεις δεν της φερθηκε ετσι και πολλα αλλα τρελα εγω ειχα μεινει. δεν της μιλησα ασχημα νωριτερα γιατι ξερω οτι με το παραμικρο θυμωνει και λεω 2 μερες εμειναν κανε υπομονη. και μετα αρχισε η παρακρουση οτι προσβαλα την κορη της στο παρελθον και διαφορα απο το γαμο!!!!! ηθελε να τσακωθει φαινοταν καθαρα!!!
ετσι αρχισαν ολα!!!!!!! ηταν τοσο τρομερο αυτο που της ειπα???? δεν ξερω πεσετ μου εσεις!!!!!

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αααα και επειδη καποιες ειπατε να της πω πεντε πραγματα της ιδιας!!! αυτο δεν γινεται γιατι δεν μπορει να κανει συζητηση αρχιζει τα κλαματα και σου κανει τα νευρα κροσια!!! επιπλεον ειναι πολυ μακρια και απο το τηλ. δεν γινεται να τα που με αυτα!!! και μετα θα τα μεταφερει οπως θελει και θα γινει μυλος η κατασταση. οσο για τον ατρα μου ποτε δεν θα της ελεγε κατι μη την πληγωσει μονο τα κρατα μεσα του και αρχιζει πονα η καρδια του κτλ!!! αλλα η μαμα μη πληγωθει!!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι βρε κοπέλα μου τι λες; Απορώ πως κρατήθηκες δηλαδη! Η πεθερά σου τα κάνει όλα για να τραβήξει την προσοχή σας κατά την γνώμη μου. Ευτυχώς να λες που μένει μακρυά! Ευτυχώς!
Είμαι τόσο τυχερή τελικά!!! Η πεθερά μου είναι άγγελος. Δεν ανακατεύεται σε τίποτα και ποτέ. Μακάρι όλες οι πεθερές να ήταν σαν την δική μου!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΣΕΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΑΚΡΥΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΥΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ???? ΠΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ "ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ" ΚΑΛΟ????? ΤΗ ΠΕΤΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΕΞΩ ΜΕΤΑ?????ΠΟΣΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΚΑΝΩ Η ΔΟΛΙΑ ΜΑΝΑ????

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πραγματικα ποτε δεν καταλαβαλα γιατι κανουν ετσι. θελουν να στενοχωρουν τα παιδια τους. ααα δεν ξερω αν σας το ειπα αλλα εχει ξεσκιστει να περνει τηλεφωνα. 1 φορα απαντησα και ημουν παρα μα παρα πολυ τυπικη!!! αν δεν μου ζητησει συγνωμη θα εχει αυτη τη συμπεριφορα για να μαθει οτι δνε ειμαι παιδακι να κανει στο σπιτι μου οτι θελει και μετα να μην τρεχει τιποτα. και οπως ειπατε καποιες οντως και τηλ που περνει παρολο που δνε απνταω με ταραζει ομως πρεπει να καταλαβει οτι αυτη τη φορα ειναι αλλιως. κοριτσια πραγματικα αν βλεπετε να εχω αδικο θελω να μου το πειτε γιατι αυτο θα με βοηθησει στο να γινω καλυτερος ανθρωπος

mamymou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαρία Σ. έγραψε:πραγματικα ποτε δεν καταλαβαλα γιατι κανουν ετσι. θελουν να στενοχωρουν τα παιδια τους. ααα δεν ξερω αν σας το ειπα αλλα εχει ξεσκιστει να περνει τηλεφωνα. 1 φορα απαντησα και ημουν παρα μα παρα πολυ τυπικη!!! αν δεν μου ζητησει συγνωμη θα εχει αυτη τη συμπεριφορα για να μαθει οτι δνε ειμαι παιδακι να κανει στο σπιτι μου οτι θελει και μετα να μην τρεχει τιποτα. και οπως ειπατε καποιες οντως και τηλ που περνει παρολο που δνε απνταω με ταραζει ομως πρεπει να καταλαβει οτι αυτη τη φορα ειναι αλλιως. κοριτσια πραγματικα αν βλεπετε να εχω αδικο θελω να μου το πειτε γιατι αυτο θα με βοηθησει στο να γινω καλυτερος ανθρωπος
Μαρία μου, επειδή τα έχω φρέσκα τα γεγονότα με την πεθερά μου που ανακατεύεται και είμαι φορτωμένη άσχημα από εχθές, νομίζω πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να έχετε τυπικές σχέσεις, γιατί αν πάρει πάλι θάρρος θα κάνει τα ίδια, το γνωστό "δώσε θάρρος στο χωριάτη, να σου ανέβει στο κρεβάτι". Δεν ξέρω τι κολλήματα τρώνε οι πεθερές για τους γιους τους-ελπίζω να μην γίνω έτσι Θεέ μου-αλλά εγώ έχω πεθερά με παθολογική ζήλεια για εμένα, όταν συναντιέται με το γιο της, κάνει λες και είναι ο εραστής της, αγκαλιές, φιλιά, λες και έχει να τον δει χρόνια και δεν ξεκολλάει από πάνω του.
Σε ότι αφορά εσένα όμως, και στην κατάσταση-της εγκυμοσύνης-που είσαι, δε θα πρέπει να επιτρέπεις να συγχίζεσαι, αλλά να είσαι όσο το δυνατόν πιο ήρεμη γίνεται, για να νιώθει καλά και το παιδάκι σας. άντε να πάνε όλα καλά και να κρατάτε σε λίγους μήνες ένα υγιέστατο μωράκι, γεμάτο ευτυχία από την αγάπη σας!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις