Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
510 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 510 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

101STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 10:43 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:ααααααααα!!!!!!!!!!!!!αυτο ειναι το θεμα σου,εισαι βολεμενη!πες το να το καταλαβουμε.ειμαι πληρης με οσα ξερω.


τι ακριβώς θέλεις να πεις;
και γιατί όλη αυτή η επιθετικότητα;
εγώ δεν μπορώ να διαβάζω γκρικλις αλλά αν κάποιος θέλει να γράφει έτσι δικό του θέμα. γιατί πρέπει να γράφει έτσι όπως θέλω εγώ και να μην γράφει όπως θέλει αυτός;

102STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 11:02 am

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kai ego den katalaveno aftin tin epithetikotita.o kathenas exei to dikaioma na grafei opos ton volevei k genikotera na exei tis dikes tou apopseis.

103STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 11:03 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoulaki έγραψε:kai ego den katalaveno aftin tin epithetikotita.o kathenas exei to dikaioma na grafei opos ton volevei k genikotera na exei tis dikes tou apopseis.


συμφωνώ μαζί σου &
symfwnw mazi sou! Very Happy

104STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 11:10 am

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
se efxaristo poli koritsaki mou.mesa apo afto ekana mia kainourgia fili STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 417472

105STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 11:30 am

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαλλον εδω κανετε μαθημα γραμματικης κ οχι να περναμε την ωρα μας μν τρελαθουμε τελειος ρε κοριτσια,γτ δεν βαζουμε τονο γτ δεν ειναι με κεφαλαια κ τετοια,ο καθενας γραφει οπως του αρεσει,εμενα σε καποια φαση μου την ειπανε τα κοριτσια λογω οτι εγραφα λατινικα ετσι εμαθα απο την αρχη στο pc αλλα αλλαξα λογω οτι φαγοθηκατε μερικες γτ δεν γραφουμε ελληνικά δεν θελω να προσβαλω καμια κ ουτε επιτιθομε σε καμια μν γινει καμια παρεξηγησει σε αυτο που εγραψα απλα λεω την αποψη μου,απο πολλες τετοιες βλακειες κ τσακομους αποχωρησαν πολλα μελλη κ οπως κ εγω δεν ασχολουμε κ πολη,σε αλλο foroym που ειμαι υπαρχει μετρο κ αν κατι ειναι στραβω η δουν οτι παει για τσακομος σβηνετε αμεσως το θεμα,κ τα ατομα τα βαζουν εκτος μεχρι κ ενα μηνα να μν μπορουν να μπουν,οποτε ο καθενας θα γραφει οπως τον βολευει,δεν σημενει οτι δεν ξερει να γραφει κ λογικο οταν γραφεις λατινικα να κανεις κ ορθογραφικα π.χ ΕΓΩ καλο βραδυ κ συγνωμη για το μεγαλο post

106STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 11:41 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρινακι μου, αν εννόησες κάτι τέτοιο απο δικο μου ποστ, ζητω συγγνώμη, ο σκοπός μου δεν ηταν να προσβάλλω όσες δεν γραφουν ορθογραφημένα. Είπα οτι όπως κάποιος ενοχλείται απο τη χρηση των γκρικλις, μπορει κάποιος να ενοχλείται απο την έλλειψη ορθογραφίας, αλλά δεν μπορουμε να κάνουμε κάτι γι'αυτο.
Οκ το ιδανικο ειναι να γραφουμε στα ελληνικά, με σωστη ορθογραφία, και συνταξη. Αλλά δεν γινεται πολλές φορές. Δεν θα σκάσουμε κιολας. Και καλο θα ειναι να μην απαιτουμε απο τους άλλους να γραφουν όπως θέλουμε εμεις.

107STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 11:48 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σας πω κατι ? δεν με ενδιαφερει πως γραφει ο ενας κ ο αλλος οταν κατι δεν μπορω να το διαβασω ειτε ειναι greeklish ειτε ειναι ελληνικα απλα δεν το διαβαζω ..κι εγω εγραφα με greeklish πολλα χρονια και οταν γραφτηκα εδω καταλαβα πως κουραζει πολυ τον αναγνωστη και γιαυτο το αλλαξα ...ουτε ομως τονους βαζω οπως θα επρεπε ουτε σωστη ορθογραφια ξερω ...οπως βολευεται ο καθενας...

κουραστηκα ομως να ακουω τη λογικη του στυλ "πεφτετε να φατε τον αλλον" και οπως επισης "εχουν αποχωρησει πολλα μελη γιαυτο το λογο" μεγεια τους με χαρα τους οποιος δεν θελει να μπαινει να μη μπαινει κι εγω μπορω να φτιαξω ενα φορουμ και να καλεσω μονο το παρεακι μου και μια χαρα να μην υπαρχει ποτε θεμα..εδω ομως ειμαστε πααααρα πολλα μελη και ειναι αδυνατον να μη διαφωνουμε.. ασε που το βρισκω υγιες να υπαρχουν διαφορετικες αποψεις ενα θεμα δεν ανοιγεται για να συμφωνουμε ολες
ανοιγεται για να γινεται συζητηση και τα λεω ολα αυτα γιατι κι εγω ειχα πεσει στην παγιδα αυτη παλαιοτερα...

γιαυτο πραγματικα σταματηστε να λετε αποχωρησε η μια αποχωρησε η αλλη και να ριχνετε ευθυνες οποιος δεν θελει ας μην ξαναμπει...αυτα και σορυ για το μεγαλο ποστ

108STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 11:50 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:να σας πω κατι ? δεν με ενδιαφερει πως γραφει ο ενας κ ο αλλος οταν κατι δεν μπορω να το διαβασω ειτε ειναι greeklish ειτε ειναι ελληνικα απλα δεν το διαβαζω ..κι εγω εγραφα με greeklish πολλα χρονια και οταν γραφτηκα εδω καταλαβα πως κουραζει πολυ τον αναγνωστη και γιαυτο το αλλαξα ...ουτε ομως τονους βαζω οπως θα επρεπε ουτε σωστη ορθογραφια ξερω ...οπως βολευεται ο καθενας...

κουραστηκα ομως να ακουω τη λογικη του στυλ "πεφτετε να φατε τον αλλον" και οπως επισης "εχουν αποχωρησει πολλα μελη γιαυτο το λογο" μεγεια τους με χαρα τους οποιος δεν θελει να μπαινει να μη μπαινει κι εγω μπορω να φτιαξω ενα φορουμ και να καλεσω μονο το παρεακι μου και μια χαρα να μην υπαρχει ποτε θεμα..εδω ομως ειμαστε πααααρα πολλα μελη και ειναι αδυνατον να μη διαφωνουμε.. ασε που το βρισκω υγιες να υπαρχουν διαφορετικες αποψεις ενα θεμα δεν ανοιγεται για να συμφωνουμε ολες
ανοιγεται για να γινεται συζητηση και τα λεω ολα αυτα γιατι κι εγω ειχα πεσει στην παγιδα αυτη παλαιοτερα...

γιαυτο πραγματικα σταματηστε να λετε αποχωρησε η μια αποχωρησε η αλλη και να ριχνετε ευθυνες οποιος δεν θελει ας μην ξαναμπει...αυτα και σορυ για το μεγαλο ποστ

Respect Respect Respect

109STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 11:52 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoulaki έγραψε:se efxaristo poli koritsaki mou.mesa apo afto ekana mia kainourgia fili STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 417472


να είσαι καλά!

110STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 11:58 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα πραγματικα αυτο ειναι το πιο κουραστικο εχω φοβηθει να γραψω την αποψη μου μη θεωρηθει πως την πεφτω σε καμια δεν θα ηθελα ποτε να ειμαι ο λογος που θα αποχωρησει καποιος γιαυτο και το βρισκω αδικο να πιπιλαμε συνεχεια αυτη την καραμελα..κουραστηκα πραγματικα ...επισης δεν θα ηθελα να θεωρηθει επιθεση γιατι το Μαρινακι το συμπαθω πολυ και το ξερει αλλα οκ ρε κοριτσια θεματα ανοιγονται να μην μιλαμε? συγνωμη αλλα αν το σκεφτειτε ειναι πραγματικα αδικο

111STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 12:01 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:μα πραγματικα αυτο ειναι το πιο κουραστικο εχω φοβηθει να γραψω την αποψη μου μη θεωρηθει πως την πεφτω σε καμια δεν θα ηθελα ποτε να ειμαι ο λογος που θα αποχωρησει καποιος γιαυτο και το βρισκω αδικο να πιπιλαμε συνεχεια αυτη την καραμελα..κουραστηκα πραγματικα ...επισης δεν θα ηθελα να θεωρηθει επιθεση γιατι το Μαρινακι το συμπαθω πολυ και το ξερει αλλα οκ ρε κοριτσια θεματα ανοιγονται να μην μιλαμε? συγνωμη αλλα αν το σκεφτειτε ειναι πραγματικα αδικο


καλά έκανες και το διευκρίνισες αυτό με το Μαρινάκι γιατί είναι και ευαισθητούλα και εγκυούλα. να μην στεναχωριέται άδικα.

112STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 12:07 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:να σας πω κατι ? δεν με ενδιαφερει πως γραφει ο ενας κ ο αλλος οταν κατι δεν μπορω να το διαβασω ειτε ειναι greeklish ειτε ειναι ελληνικα απλα δεν το διαβαζω ..κι εγω εγραφα με greeklish πολλα χρονια και οταν γραφτηκα εδω καταλαβα πως κουραζει πολυ τον αναγνωστη και γιαυτο το αλλαξα ...ουτε ομως τονους βαζω οπως θα επρεπε ουτε σωστη ορθογραφια ξερω ...οπως βολευεται ο καθενας...

κουραστηκα ομως να ακουω τη λογικη του στυλ "πεφτετε να φατε τον αλλον" και οπως επισης "εχουν αποχωρησει πολλα μελη γιαυτο το λογο" μεγεια τους με χαρα τους οποιος δεν θελει να μπαινει να μη μπαινει κι εγω μπορω να φτιαξω ενα φορουμ και να καλεσω μονο το παρεακι μου και μια χαρα να μην υπαρχει ποτε θεμα..εδω ομως ειμαστε πααααρα πολλα μελη και ειναι αδυνατον να μη διαφωνουμε.. ασε που το βρισκω υγιες να υπαρχουν διαφορετικες αποψεις ενα θεμα δεν ανοιγεται για να συμφωνουμε ολες
ανοιγεται για να γινεται συζητηση και τα λεω ολα αυτα γιατι κι εγω ειχα πεσει στην παγιδα αυτη παλαιοτερα...

γιαυτο πραγματικα σταματηστε να λετε αποχωρησε η μια αποχωρησε η αλλη και να ριχνετε ευθυνες οποιος δεν θελει ας μην ξαναμπει...αυτα και σορυ για το μεγαλο ποστ

συμφωνωωωωω!(μπηκα τσοντα στην κουβεντα για να συμφωνησω χοχοχο)

113STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 12:16 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λιτσακι οχι αγαπη μου γενικα το ειπα κ ουτε θελω να αναψω τσακομους ενα παραδειγμα ειπα οτι αποχωρησαν πολλες κοπελες δεν βρισκεις πια κοπελες που μιλουσαμε απο την αρχη απλα για ενα θεμα που ανοιγη της περισσοτερες φορες καταλυγει σε τσακομο.οποτε παω πασο εγω γτ οπως εγραψα κ παραπανω ειναι αποψη δικια μου κ δεν θελω να τσακοθω κ ουτε εχω να μοιρασω απο καμια τιποτα,μαμακατερινα το ειπα γενικα δεν ηθελα να φανει ετσι,πολλα φιλια κ συγνωμη αν παρεξηγηθηκα δεν το ηθελα.οπως ειπες κ εσυ ο καθενας θα γραφει οπως του αρεσει κ οποιος θελει το σεβεται...κ παλι συγνωμη

114STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 12:21 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:μα πραγματικα αυτο ειναι το πιο κουραστικο εχω φοβηθει να γραψω την αποψη μου μη θεωρηθει πως την πεφτω σε καμια δεν θα ηθελα ποτε να ειμαι ο λογος που θα αποχωρησει καποιος γιαυτο και το βρισκω αδικο να πιπιλαμε συνεχεια αυτη την καραμελα..κουραστηκα πραγματικα ...επισης δεν θα ηθελα να θεωρηθει επιθεση γιατι το Μαρινακι το συμπαθω πολυ και το ξερει αλλα οκ ρε κοριτσια θεματα ανοιγονται να μην μιλαμε? συγνωμη αλλα αν το σκεφτειτε ειναι πραγματικα αδικο
γλυκια μου οχι εννοειτε οτι δεν παρεξηγω γτ ξερω οτι κ διαφωνιες θα εχουμε κ χαρες κ λυπες δεν συμενει οτι απο της 10 φορες αν η(1)φορα που διαφωνησαμε οτι γινεται για τσακομω λογικο ειναι να λεμε την αποψη μας,κ οπιος θελει ασχολειτε,σε φιλω,ειμαι ατομο αν εχεις δει δεν συμετεχω σε θεματα τετοια απλα εγραψα την αποψη μου γτ ειχε γινει κ παλια με μενα μου ειχαν πει αν αλλαξω να γραφω ελληνικα δεν παρεξηγηθηκα εννοειτε ,κ γι αυτο πειρα θεση...

115STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 12:24 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinaki <3 <3 έγραψε:λιτσακι οχι αγαπη μου γενικα το ειπα κ ουτε θελω να αναψω τσακομους ενα παραδειγμα ειπα οτι αποχωρησαν πολλες κοπελες δεν βρισκεις πια κοπελες που μιλουσαμε απο την αρχη απλα για ενα θεμα που ανοιγη της περισσοτερες φορες καταλυγει σε τσακομο.οποτε παω πασο εγω γτ οπως εγραψα κ παραπανω ειναι αποψη δικια μου κ δεν θελω να τσακοθω κ ουτε εχω να μοιρασω απο καμια τιποτα,μαμακατερινα το ειπα γενικα δεν ηθελα να φανει ετσι,πολλα φιλια κ συγνωμη αν παρεξηγηθηκα δεν το ηθελα.οπως ειπες κ εσυ ο καθενας θα γραφει οπως του αρεσει κ οποιος θελει το σεβεται...κ παλι συγνωμη

ναι Μαρινακι καταλαβα πως το ειπες απλα εχει χιλιοειπωθει αυτο και νομιζω πως ειναι αδικο γιατι ετσι καλλιστα μπορει να αποχωρησουν καποια αλλα μελη που λενε την αποψη τους...αυτο λεω κι εγω ας μην τα παιρνουμε στα σοβαρα ολα και ειδικα εσυ που εισαι σε αυτην την κατασταση τωρα ..δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη ξερω τι ανθρωπος εισαι!
STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 417472 STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 417472 STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 417472

116STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 12:26 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinaki <3 <3 έγραψε:λιτσακι οχι αγαπη μου γενικα το ειπα κ ουτε θελω να αναψω τσακομους ενα παραδειγμα ειπα οτι αποχωρησαν πολλες κοπελες δεν βρισκεις πια κοπελες που μιλουσαμε απο την αρχη απλα για ενα θεμα που ανοιγη της περισσοτερες φορες καταλυγει σε τσακομο.οποτε παω πασο εγω γτ οπως εγραψα κ παραπανω ειναι αποψη δικια μου κ δεν θελω να τσακοθω κ ουτε εχω να μοιρασω απο καμια τιποτα,μαμακατερινα το ειπα γενικα δεν ηθελα να φανει ετσι,πολλα φιλια κ συγνωμη αν παρεξηγηθηκα δεν το ηθελα.οπως ειπες κ εσυ ο καθενας θα γραφει οπως του αρεσει κ οποιος θελει το σεβεται...κ παλι συγνωμη

οχι βρε κοριτσι!σιγα μην παρεξηγηθουμε γι αυτο. Very Happy ουτε τσακωμο θα δημιουργησεις,δεν εισαι τετοιος ανθρωπος,τοσο καιρο διαβαζω αυτα που γραφεις. <3

117STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 12:30 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
<3 <3<3 <3 <3 φιλια λιτσακι-μαμακατερινα <3 <3 ισως ναι να εκανα λαθος που το εγραψα γτ στα περισοτερα θεμετα δεν τα δειαβαζω κ δεν ειδα οτι ειχε ξαναγραφτει η δεν θυμαμε εντελως αθωα το ειπα Shocked

118STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 12:30 pm

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Μαρινακι μου, αν εννόησες κάτι τέτοιο απο δικο μου ποστ, ζητω συγγνώμη, ο σκοπός μου δεν ηταν να προσβάλλω όσες δεν γραφουν ορθογραφημένα. Είπα οτι όπως κάποιος ενοχλείται απο τη χρηση των γκρικλις, μπορει κάποιος να ενοχλείται απο την έλλειψη ορθογραφίας, αλλά δεν μπορουμε να κάνουμε κάτι γι'αυτο.
Οκ το ιδανικο ειναι να γραφουμε στα ελληνικά, με σωστη ορθογραφία, και συνταξη. Αλλά δεν γινεται πολλές φορές. Δεν θα σκάσουμε κιολας. Και καλο θα ειναι να μην απαιτουμε απο τους άλλους να γραφουν όπως θέλουμε εμεις.


Συμφωνώ με την Νένα και επίσης ήθελα να σου πω Νένα οτι χειρίστηκες πολύ καλά την ειρωνεία της άλλης κοπέλας που δεν θυμάμαι το νικ της.Θα το πω και ας παρεξηγηθω,δεν υπάρχει υγιής διάλογος και διαφωνία και αυτό με ενοχλεί.Έχω την άποψη μου και ο συνομιλητής μου το ίδιο αλλά κανείς δεν μου δίνει το δικαίωμα να τον προσβάλλω και ας διαφωνώ μαζί του!Και γώ έχω πέσει σε αυτό το λάθος αλλά με την παρουσία μου στο φόρουμ κατάλαβα και άλλαξα.Προσπαθώ να διευρύνω τον τρόπο σκέψεις μου και να μην είμαι απόλυτη όπως επίσης και να μην θίγω τον άλλον.Σίγουρα όλες ξεφεύγουμε αλλά η μαγκιά είναι να το καταλαβαίνουμε και να το παραδεχόμαστε!Λες και θα πάρουμε κανα βραβείο αν αποδειχθούμε σωστές τι να πω ...

119STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 12:37 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Μαρινακι μου, αν εννόησες κάτι τέτοιο απο δικο μου ποστ, ζητω συγγνώμη, ο σκοπός μου δεν ηταν να προσβάλλω όσες δεν γραφουν ορθογραφημένα. Είπα οτι όπως κάποιος ενοχλείται απο τη χρηση των γκρικλις, μπορει κάποιος να ενοχλείται απο την έλλειψη ορθογραφίας, αλλά δεν μπορουμε να κάνουμε κάτι γι'αυτο.
Οκ το ιδανικο ειναι να γραφουμε στα ελληνικά, με σωστη ορθογραφία, και συνταξη. Αλλά δεν γινεται πολλές φορές. Δεν θα σκάσουμε κιολας. Και καλο θα ειναι να μην απαιτουμε απο τους άλλους να γραφουν όπως θέλουμε εμεις.
οχι νενα μου μπερδεψα τα θεματα νομιζα σου απαντησα,οχι εννοειτε καλη μου οχι δεν το ειπα για σενα μιλησα γενικα κ οπως εγραψα δεν το ειπα να γινει παρεξηγησει,απλα ειδα το θεμα κ ειπα να γραψω,κ ποτε δεν περνα μερος σε θεματα που δεν με αφορα για λογους οτι δεν θελω να αρχισει τσακομος κ τετοια, επισεις λογω οτι εγραφα λατινικα κανω πολλα λαθη ορθογραφικών πολλα χρονια εγραφα μονο λατινικά ακομα κ στο κινητο μου,κ ντρεπομαι που κανω πολλα λαθη,μηπως μου πουν οτι ειμαι ανορθόγραφη αλλα τι να κανω σιγα σιγα θα βρω τι φορμα μου σε φιλω νενα μου STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 597524

120STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 1:09 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το φόρουμ είναι ομαδικό και όχι ατομικό . Είναι οι απόψεις πολλών ατόμων και είναι λογικό να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις -συμφωνίες και διαφωνίες . Ναι θα υπάρξουν άτομα που θα γράψουν greeklish από συνήθεια ,η επειδή τους αρέσει υπάρχουν άλλα άτομα που γράφουν σε τέλεια ελληνικά λες και έχουν μπροστά τους το λεξικό του Μπαμπινιώτη υπάρχουν και άλλα άτομα που μπορεί να είναι ανορθόγραφα να μην έχουν την άνεση στη σύνταξη ενός μηνύματος . Δεν έχουν πάει όλοι σχολείο δεν έχουν τελειώσει πανεπιστήμιο και προσωπικά με αφήνει αδιάφορη δεν θα κρίνω την άποψη του κάθε μέλους από τον τρόπο που γράφει , θα διαβάσω την άποψη και θα πω την γνώμη μου.Θα διαφωνήσω με την άποψη και όχι με το άτομο δεν το ξέρω δεν με ξέρει και προφανώς να μην συναντηθούμε ποτέ .Δεν νομίζω τα άτομα που έφυγαν από το φόρουμ να έφυγαν επειδή τα έκριναν άκομψα -άσχημα μπορεί και για αυτό μπορεί να μην τους κάνει ο χώρος αυτός είναι δικαίωμα τους , ναι είναι άσχημο να αποχωρούν άτομα αλλά αν δεν μπορούν αν νιώθουν ότι χάνονται εδώ μέσα; ότι καταπιέζονται ; Εν κατακλείδι γράψτε όπως θέλετε :αγγλικά -ελληνικά -τούρκικα (είναι και της μόδας ) αρκεί να μπορούμε να κάνουμε διάλογο

121STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 1:36 pm

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vania mou aresei poli i apopsi sou.mou aresei pou grafeis oti se endiaferoun oi apopseis tou allou k oxi o tropos pou tis grafei I love you

marinaki eise toso gliko koritsaki{epeidi eimaste kai stin idia omadoula k se ksero) pou den exei kamia simasia pos grafeis I love you

122STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 2:29 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoulaki έγραψε:vania mou aresei poli i apopsi sou.mou aresei pou grafeis oti se endiaferoun oi apopseis tou allou k oxi o tropos pou tis grafei I love you

marinaki eise toso gliko koritsaki{epeidi eimaste kai stin idia omadoula k se ksero) pou den exei kamia simasia pos grafeis I love you
STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 334590 STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 334590 STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 334590 STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 334590 STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 334590 STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 334590 STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 334590 STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 334590 STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 334590 STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 334590 STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 334590 φιλια ευχαριστω

123STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 3:27 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπεμπινι 1 έγραψε:ντινακι απ'οτι βλεπεις εισαι απ'τις λιγες,ελαχιστες,μηδαμινες,που υποστηριζουν τα greeklish.γραφε λοιπον ΕΛΛΗΝΙΚΑ οσο εισαι στην ΕΛΛΑΔΑ και τρως και ασε τις αμπελοφιλοσοφιες.οταν φυγεις στο εξωτερικο,αφου ντρεπεσαι,μην αναφερεις καν οτι εισαι ΕΛΛΗΝΙΔΑ!!!!!!!ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ,ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ,ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ 1+1 ΚΑΝΟΥΝ 2 ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΦΩΝΗΕΝΤΑ ΕΙΝΑΙ 7......!!!!!!!![ενα ιστορικο ρεμπετικο,αν και εισαι μικρη και αμαθη στην ουσια για να ξερεις]
πρώτον, δεν είπα ποτέ ότι ντρέπομαι για την ελλάδα και ότι είμαι ελληνίδα-αν και δεν είπα καν αν είμαι ελληνίδα μεταξύ μας-.
επίσης δεν είπα ποτέ αν μου δίνει η Ελλάδα να τρώω και τη σήμερον ημέρα μάλλον το αντίθετο πρέπει να υποθέτει κανείς για το διπλανό του, και αν το παρουμε και προσωπικά όχι δεν έχω να τρώω η ιστορία μου είναι γνωστή αν και δεν έχω μείνει άστεγη ακόμα είναι γνωστό ότι στην ΕΛΛΑΔΑ δεν υπάρχει καμία πρόνοια για τις μητέρες που μένουν έγκυες μικρές και σπουδάζουν ή είναι σε διάσταση κτλ.
Αλλά το τι σχέση έχει ο καθένας μας με την Ελλάδα δεν είναι κάτι που κρίνεις εσύ. Δεν αμπελοφιλοσοφώ, στηρίζω με επιχειρήματα και όχι με στίχους τις απόψεις μου και δεν κάθομαι όλη μέρα να λέω μπαρούφες να περνάει η ώρα μου, την αποψή μου είπα και περίμενα από ευγένεια έστω να μη δεχτεί τέτοιου είδους επίθεση.
Το αν θα φύγω ή όχι για το εξωτερικό και το αν πολλές από εδώ μέσα αναγκάζονται να το κάνουν δεν έχει σχέση με την αγάπη τους για τη χώρα τους αλλά με το τι συνθήκες επικρατούν σε αυτή, εγώ είμαι άνεργη και σε λίγο θα είμαι άνεργη με πτυχίο, αλλά ούτε αυτό είσαι σε θέση να το κριτικάρεις.
Τέλος, ξέρω από μουσική, και από ρεμπέτικο, λόγω ριζών κυρίως.
Αλλά και πάλι δεν κατανοώ την παράθεση σχετικά με τις γνώσεις σου-.- συγκριτικά με το αν εγώ γουστάρω να γράφω λατινικά.
Τέλος να πω ότι μηδαμινές σημαίνει σχεδόν καμία και αν δεις εδώ είναι πολλές που δέχονται αν όχι υποστηρίζουν τα greeklish
υ.γ. ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΙΑ.
Nena έγραψε:
γραψτε στα ελληνικα και ας ειναι και ανορθογραφα.
Διαφωνω καθετως. Γραψε ορθογραφημένα κι ας ειναι γκρικλις.
Αν εσενα σε πειραζει το γκρικλις, εμενα με πειραζει το ανορθογραφο. Δεν βγηκα να πω σε καμια όμως να μαθει ορθογραφια. Χαλαρωσε λιγο. Όπως βολεύεται ο καθένας.

συμφωνώ δεν κατακρίνουμε όσους γράφουν ανορθογραφα δε φταίνε οι άνθρωποι αλλά ούτε αυτό στηρίζει και τιμά τις ελληνικές μας ρίζες αν αυτό είναι το θέμα σας. Και δε βοηθά κανέναν να διορθώσει και τον εαυτό του, αλλά εδώ ξαναγυρνάμε στο ότι εδώ δεν είναι σχολείο ούτε εκμάθηση ελληνικής γραφής για να γίνουμε καλύτεροι, προσπαθούμε να κάνουμε παρέα λόγω κοινών ενδιαφερόντων, να περάσουμε την ώρα μας και να μάθουμε πράγματα άσχετα με ακαδημαικούς σκοπούς. Εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι στους σκοπούς του φόρουμ και δε μου το είπε κανείς.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

124STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 3:38 pm

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bre koritsia giati fagoneste? Ego eimai mia apo autes pou grafoun greekglish. Mpenoume sto foroum gia na antalasoume apopsieis, na leme ta asteia mas, tis lipes mas, tis apories mas. Se opoies den aresei auti i grafei polu apla na min ta diabazei. Den einai omos sosto na kritikarete to an einai greekglish i an einai sosta orthografimena ta Ellinika, an einai dunaton. Den mporite na kserete tous logous tis kathemias pou to kanei. Ego omologo oti exo sinithisei tosa xronia na grafo sto pc etsi. K nai den ntrepome na to po eimai ligo anorthografi gia tous logous oti i eliniki den itan i proti mou glossa, k ntrepome na postaro ena keimeno gemato orthografika lathi. Apo tin alli oi ores pou tha katso sto pc einai liges k skastes.Den mporo na thelo na apantiso grigora se ena post kai na eimai me to leksiko sto xeri. An einai dunaton.

125STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 11:21 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
erwtoulis έγραψε:bre koritsia giati fagoneste? Ego eimai mia apo autes pou grafoun greekglish. Den einai omos sosto na kritikarete to an einai greekglish i an einai sosta orthografimena ta Ellinika, an einai dunaton. Den mporite na kserete tous logous tis kathemias pou to kanei. Ego omologo oti exo sinithisei tosa Mpenoume sto foroum gia na antalasoume apopsieis, na leme ta asteia mas, tis lipes mas, tis apories mas. Se opoies den aresei auti i grafei polu apla na min ta diabazei. xronia na grafo sto pc etsi. K nai den ntrepome na to po eimai ligo anorthografi gia tous logous oti i eliniki den itan i proti mou glossa, k ntrepome na postaro ena keimeno gemato orthografika lathi. Apo tin alli oi ores pou tha katso sto pc einai liges k skastes.Den mporo na thelo na apantiso grigora se ena post kai na eimai me to leksiko sto xeri. An einai dunaton.



συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

το ξαναλέω, δυσκολεύομαι πολύ να διαβάζω γκρικλις αλλά ας κάνει ο καθένας ότι θέλει. δεν θα του πω εγώ πως θα εκφραστεί!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις