Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
535 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 535 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

126STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 11:32 pm

bouboulinaki

bouboulinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ Very Happy Very Happy Very Happy ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ

127STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Δεκ 04, 2011 11:35 pm

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μου ειναι το ιδιο ευκολο να διαβασω ελληνικα η greeklish, αλλα επειδη δν ειναι το ιδιο για ολους, σε φορουμς που δν υπαρχει περιορισμος προτιμω να γραφω με ελληνικα οταν θελω να γραψω μεγαλα κειμενα, για να ειμαι σιγρουρη οτι οι περισσοτεροι θα καθησουν και θα τα διαβασουν χωρις να κουραστουν...
Εγω ειμαι και ανορθογραφη, αλλα ημουν και πριν τα greeklish,δν με χαλασαν αυτα!! Laughing Laughing Ας ειναι καλα τα plugins που εχουν οι browsers που διορθωνουν τα ορθογραφικα! Wink

υ.γ.δν το κανω δηλαδη για να μην χαθει η γλωσσα μας και αλλα τετοια παραλογα που διαβαζω...καθαρα για λογους ευκολιας των υπολοιπων!

128STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δευ Δεκ 05, 2011 12:05 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν έχει να κάνει ο τρόπος γραφής με το αν αγαπάς την Ελλάδα η αν είσαι Ελληνίδα . Ναι έχουν δοθεί διάφοροι χαρακτηρισμοί σε μέλη και είναι γραμμένα και σε ελληνικά και σε greeklish λέξεις οι οποίες είναι άτοπες σε ένα τέτοιο φόρουμ και μάλιστα ξαναλέω δεν γνωριζόμαστε . Ας γράφει η κάθε μια όπως θέλει .

129STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δευ Δεκ 05, 2011 12:19 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ο καθενας γραφει οπως θελει. ξεκινησε ενας διαλογος σχετικα με τον τροπο γραφης(νενα δεν ενιωσα οτι με προσβαλες κ συγνωμη αν κατι τετοιο φανηκε απο μενα) αποψεις ειπαμε κ δεν ειναι κακο να διαφωνουμε. οι ειρωνιες κ οι επιθεσεις ομως ειναι περιττες.

130STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δευ Δεκ 05, 2011 12:35 am

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν νομίζω ότι όποιος γράφει greeklish δεν αγαπάει την Ελλάδα... έλεος δηλαδή!!!! και ούτε σε όλα τα φόρουμ που τα απαγορεύουν το κάνουν για εθνικιστικούς λόγους!!!! Απλά είναι κουραστικά στην ανάγνωση και αυτό είναι δεδομένο για να το συζητάμε... Φυσικά πρέπει να δικαιολογούμε αυτούς που είναι στο εξωτερικό και δεν έχουν ελληνικό πληκτρολόγιο αλλά νομίζω ότι είναι η εξαίρεση. Και επίσης όσο περίεργο φαίνεται σε μερικούς υπάρχουν άνθρωποι που δεν ξέρουν να τα διαβάζουν...

131STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty ςτορ στα greeklish Δευ Δεκ 05, 2011 1:03 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν περιμενα τετοια αναμπουμπουλα επιδη εξεφρασα εντελως αντιθετη αποψη και την υποστηριξα πολυ θερμα.αν και ιδιαιτερα νευρικη δεν φωναζω σε κανεναν ποτε.αν το ηξερα ετσι δεν θα εγραφα τιποτα και απλα θα διαβαζα.εισαι αξιεπαινη και ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ που σπουδαζεις και μαγαλωνεις παιδι μονη σου αλλα επιμενω στην αποψη μου.με τα κεφαλαια δε φωναζω αλλα υπογραμιζω.δεν προσβαλα καμια αλλα ηθελα να πειραξω.δε σας ξερω προσωπικα και δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε.

132STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty stop στα greeklish Δευ Δεκ 05, 2011 1:10 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν σπουδασα γιατι δεν ειχα την ανεση,απ'ολες τις αποψεις.αν το εκανα θα σπουδαζα φιλολογος.εμαθα τα βασικα,ως και λυκειο και το παλευω μονη μου και με τον υπολογιστη.μακαρι να ηταν αλλιως και για μενα,οχι οτι παραπονιεμαι,αλλα........!telos panton!!!!!!!!!

133STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δευ Δεκ 05, 2011 2:02 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω ξαναγραψει στο θεμα- ουτε εμενα μου καλοκαθονται στο ματι τα greeklish και τα αποφευγω γιατι διαπιστωσα οτι ειχα ξεχασει να γραφω σωστα- εκανα πολλα λαθη ορθογραφικα.
να πω ομως οτι η καθε γλωσσα που χρησιμοποιειται (οχι μονο η ελληνικη) ειναι ζωντανος οργανισμος- δεν ειναι ουτε λατινικα ουτε αρχαια (νεκρες γλωσσες) αρα εξελισσονται- ειτε μας αρεσει είτε οχι-δεν ειναι δυνατον να μεινουν στασιμες.
παλια γραφαμε με το πολυτονικο- μετα καταργηθηκε- οπως κ η καθαρευουσα- τωρα ηρθαν τα greeklish που εχουν υπεραπλουστευσει μεν τη γλωσσα- ωστοσο διευκολυνουν αυτους που τα χρησιμοποιουν.
αν δεν μας αρεσει αυτου του ειδους η εξελιξη -δεν την ακολουθουμε- αλλα αν μας βολευει -ε τι να κανουμε τωρα- greeklish it is!!
Very Happy

134STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δευ Δεκ 05, 2011 3:39 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:εχω ξαναγραψει στο θεμα- ουτε εμενα μου καλοκαθονται στο ματι τα greeklish και τα αποφευγω γιατι διαπιστωσα οτι ειχα ξεχασει να γραφω σωστα- εκανα πολλα λαθη ορθογραφικα.
να πω ομως οτι η καθε γλωσσα που χρησιμοποιειται (οχι μονο η ελληνικη) ειναι ζωντανος οργανισμος- δεν ειναι ουτε λατινικα ουτε αρχαια (νεκρες γλωσσες) αρα εξελισσονται- ειτε μας αρεσει είτε οχι-δεν ειναι δυνατον να μεινουν στασιμες.
παλια γραφαμε με το πολυτονικο- μετα καταργηθηκε- οπως κ η καθαρευουσα- τωρα ηρθαν τα greeklish που εχουν υπεραπλουστευσει μεν τη γλωσσα- ωστοσο διευκολυνουν αυτους που τα χρησιμοποιουν.
αν δεν μας αρεσει αυτου του ειδους η εξελιξη -δεν την ακολουθουμε- αλλα αν μας βολευει -ε τι να κανουμε τωρα- greeklish it is!!
Very Happy

αϊ αγκρι γουιθ γιου ουαν χαντρεντ περ σεντ! (σε γραφή engreek Razz )

135STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δευ Δεκ 05, 2011 3:41 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:ντινακι απ'οτι βλεπεις εισαι απ'τις λιγες,ελαχιστες,μηδαμινες,που υποστηριζουν τα greeklish.γραφε λοιπον ΕΛΛΗΝΙΚΑ οσο εισαι στην ΕΛΛΑΔΑ και τρως και ασε τις αμπελοφιλοσοφιες.οταν φυγεις στο εξωτερικο,αφου ντρεπεσαι,μην αναφερεις καν οτι εισαι ΕΛΛΗΝΙΔΑ!!!!!!!ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ,ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ,ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ 1+1 ΚΑΝΟΥΝ 2 ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΦΩΝΗΕΝΤΑ ΕΙΝΑΙ 7......!!!!!!!![ενα ιστορικο ρεμπετικο,αν και εισαι μικρη και αμαθη στην ουσια για να ξερεις]
πρώτον, δεν είπα ποτέ ότι ντρέπομαι για την ελλάδα και ότι είμαι ελληνίδα-αν και δεν είπα καν αν είμαι ελληνίδα μεταξύ μας-.
επίσης δεν είπα ποτέ αν μου δίνει η Ελλάδα να τρώω και τη σήμερον ημέρα μάλλον το αντίθετο πρέπει να υποθέτει κανείς για το διπλανό του, και αν το παρουμε και προσωπικά όχι δεν έχω να τρώω η ιστορία μου είναι γνωστή αν και δεν έχω μείνει άστεγη ακόμα είναι γνωστό ότι στην ΕΛΛΑΔΑ δεν υπάρχει καμία πρόνοια για τις μητέρες που μένουν έγκυες μικρές και σπουδάζουν ή είναι σε διάσταση κτλ.
Αλλά το τι σχέση έχει ο καθένας μας με την Ελλάδα δεν είναι κάτι που κρίνεις εσύ. Δεν αμπελοφιλοσοφώ, στηρίζω με επιχειρήματα και όχι με στίχους τις απόψεις μου και δεν κάθομαι όλη μέρα να λέω μπαρούφες να περνάει η ώρα μου, την αποψή μου είπα και περίμενα από ευγένεια έστω να μη δεχτεί τέτοιου είδους επίθεση.
Το αν θα φύγω ή όχι για το εξωτερικό και το αν πολλές από εδώ μέσα αναγκάζονται να το κάνουν δεν έχει σχέση με την αγάπη τους για τη χώρα τους αλλά με το τι συνθήκες επικρατούν σε αυτή, εγώ είμαι άνεργη και σε λίγο θα είμαι άνεργη με πτυχίο, αλλά ούτε αυτό είσαι σε θέση να το κριτικάρεις.
Τέλος, ξέρω από μουσική, και από ρεμπέτικο, λόγω ριζών κυρίως.
Αλλά και πάλι δεν κατανοώ την παράθεση σχετικά με τις γνώσεις σου-.- συγκριτικά με το αν εγώ γουστάρω να γράφω λατινικά.
Τέλος να πω ότι μηδαμινές σημαίνει σχεδόν καμία και αν δεις εδώ είναι πολλές που δέχονται αν όχι υποστηρίζουν τα greeklish
υ.γ. ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΙΑ.
Nena έγραψε:
γραψτε στα ελληνικα και ας ειναι και ανορθογραφα.
Διαφωνω καθετως. Γραψε ορθογραφημένα κι ας ειναι γκρικλις.
Αν εσενα σε πειραζει το γκρικλις, εμενα με πειραζει το ανορθογραφο. Δεν βγηκα να πω σε καμια όμως να μαθει ορθογραφια. Χαλαρωσε λιγο. Όπως βολεύεται ο καθένας.

συμφωνώ δεν κατακρίνουμε όσους γράφουν ανορθογραφα δε φταίνε οι άνθρωποι αλλά ούτε αυτό στηρίζει και τιμά τις ελληνικές μας ρίζες αν αυτό είναι το θέμα σας. Και δε βοηθά κανέναν να διορθώσει και τον εαυτό του, αλλά εδώ ξαναγυρνάμε στο ότι εδώ δεν είναι σχολείο ούτε εκμάθηση ελληνικής γραφής για να γίνουμε καλύτεροι, προσπαθούμε να κάνουμε παρέα λόγω κοινών ενδιαφερόντων, να περάσουμε την ώρα μας και να μάθουμε πράγματα άσχετα με ακαδημαικούς σκοπούς. Εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι στους σκοπούς του φόρουμ και δε μου το είπε κανείς.

που εισαι εσυ?Σε χασαμε!Και γραφεις και ωραια οχι τιποτα αλλο Laughing Laughing

136STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δευ Δεκ 05, 2011 5:24 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ πάλι είχα συνηθίσει τα greklish τόσο πολύ που έκανα συνέχεια ορθογραφικά & αργούσα πολύ περισσότερο όταν έγραφα Ελληνικά στο pc.
Μερικά απο τα ορθογραφικά μου έχουν μείνει ακόμα, αμέ Rolling Eyes
Έτσι αποφάσισα να τα σταματήσω. Σταμάτησα παράλληλα και το chat στο msn, οπότε δεν είχα κανένα λόγο να τα χρησιμοποιώ. (Σύντομο Βιογραφικό Razz )

θα ήθελα και εγώ να σταματήσουν να χρησιμοποιούνται για τον απλούστατο λόγο του ότι με κουράζει στην ανάγνωση.
Επίσης με κουράζει πολύ στην ανάγνωση και το κόψιμο φωνήεντων. Αυτό το βλέπω πολύ συχνά στο fb σε ηλικίες απο 15-17 ετών.
Ένα άλλο, είναι η ασύντακτη γραφή. Δεν εννοώ φυσικά να υπάρχει υποκείμενο - ρήμα - αντικείμενο σε κάθε πρόταση, απλά να είναι ένας λόγος σωστά δομημένος ώστε να βγαίνει νόημα.

Αυτά τα τρία με ενοχλούν εμένα & χέστηκε η φοράδα στο αλώνι αν κάποιος τα κάνει και εγώ δεν μπορώ να διαβάσω. Διαβάζω το παρακάτω που μπορώ να καταλάβω τι λέει και απαντώ κιόλας αν χρειάζεται (πάντα χρειάζεται Razz )

Μεγάλες γυναίκες είμαστε (ενήλικες εννοώ) γράφουμε σε ένα forum με μεγάλη επισκεψιμότητα & επιλέγουμε μόνες μας το ιντερνετικό μας πρόσωπο.

137STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δευ Δεκ 05, 2011 5:54 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα δεν με ενοχλεί το πως γράφει κάποιος μου είναι αδιάφορο , κοιτάω αν αυτό που γράφει έχει να μου πει κάτι υπάρχουν κάποια ποστ που πραγματικά με συγκινούν και άλλα που κάποιες φορές με βρίσκουν αντίθετη .
Δεν νομίζω ότι καμιά πρέπει να κάτσει να δικαιολογήσει τη θέση της η τη στάση της , απόψεις είναι υπάρχουν άτομα απλά που της εκφράζουν με ποικίλους τρόπους , είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας . Ειδικά τα κεφαλαία δεν με πειράζουν καθόλου εμένα κορίτσια αυτό που μου είναι κουραστικό είναι η αντιγραφή και η επικόλληση κοιτάω μερικές φορές κάποια μηνύματα και για να απαντήσω βλέπω :Βανια έγραψε και απο κάτω κάποια απαντά
Ναταλία έγραψε
Μαρία μ έγραψε
Μαμά Κατερίνα έγραψε και πάει λέγοντας ...με αυτό άραγε μπορούσαμε να κάνουμε κάτι ; να μην γεμίζουν έτσι οι σελίδες αν γράφαμε απλά το όνομα της κοπέλας που το έγραψε και απο κάτω την απάντηση μας ; Τι λέτε για προτείνετε κάτι ;

138STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δευ Δεκ 05, 2011 9:27 am

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:Εμένα δεν με ενοχλεί το πως γράφει κάποιος μου είναι αδιάφορο , κοιτάω αν αυτό που γράφει έχει να μου πει κάτι υπάρχουν κάποια ποστ που πραγματικά με συγκινούν και άλλα που κάποιες φορές με βρίσκουν αντίθετη .
Δεν νομίζω ότι καμιά πρέπει να κάτσει να δικαιολογήσει τη θέση της η τη στάση της , απόψεις είναι υπάρχουν άτομα απλά που της εκφράζουν με ποικίλους τρόπους , είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας . Ειδικά τα κεφαλαία δεν με πειράζουν καθόλου εμένα κορίτσια αυτό που μου είναι κουραστικό είναι η αντιγραφή και η επικόλληση κοιτάω μερικές φορές κάποια μηνύματα και για να απαντήσω βλέπω :Βανια έγραψε και απο κάτω κάποια απαντά
Ναταλία έγραψε
Μαρία μ έγραψε
Μαμά Κατερίνα έγραψε και πάει λέγοντας ...με αυτό άραγε μπορούσαμε να κάνουμε κάτι ; να μην γεμίζουν έτσι οι σελίδες αν γράφαμε απλά το όνομα της κοπέλας που το έγραψε και απο κάτω την απάντηση μας ; Τι λέτε για προτείνετε κάτι ;

Βάνια μου επειδή κι εμένα μ'ενοχλεί ακριβώς το ίδιο πράγμα, κάνω το εξής: Κρατάω το όνομα της κοπέλας που θέλω να της απαντήσω μαζί με το quote δίπλα και τα σβήνω όλα τα υπόλοιπα εκτός από το σημείο που θέλω να απαντήσω. Για δοκίμασε το. Το είχα δει που το είχε κάνει μια άλλη κοπέλα και από τότε αυτό κάνω.

139STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δευ Δεκ 05, 2011 10:27 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsako είπα να στρωθώ στα διαβάσματα να πάρω το πτυχίο και χάθηκα λίγο.
τώρα που μου μένει η πτυχιακή θα με ανεχτείτε πάλι υποθέτω...
άμα πληρωνόμουν για το λέγειν θα σας καλούσα στη βίλα μου στην εκάλη, αλλά δεν το δηλώνω ως επάγγελμα ακόμα γαμώτο!

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

140STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δευ Δεκ 05, 2011 10:56 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:να σας πω κατι ? δεν με ενδιαφερει πως γραφει ο ενας κ ο αλλος οταν κατι δεν μπορω να το διαβασω ειτε ειναι greeklish ειτε ειναι ελληνικα απλα δεν το διαβαζω ..κι εγω εγραφα με greeklish πολλα χρονια και οταν γραφτηκα εδω καταλαβα πως κουραζει πολυ τον αναγνωστη και γιαυτο το αλλαξα ...ουτε ομως τονους βαζω οπως θα επρεπε ουτε σωστη ορθογραφια ξερω ...οπως βολευεται ο καθενας...

κουραστηκα ομως να ακουω τη λογικη του στυλ "πεφτετε να φατε τον αλλον" και οπως επισης "εχουν αποχωρησει πολλα μελη γιαυτο το λογο" μεγεια τους με χαρα τους οποιος δεν θελει να μπαινει να μη μπαινει κι εγω μπορω να φτιαξω ενα φορουμ και να καλεσω μονο το παρεακι μου και μια χαρα να μην υπαρχει ποτε θεμα..εδω ομως ειμαστε πααααρα πολλα μελη και ειναι αδυνατον να μη διαφωνουμε.. ασε που το βρισκω υγιες να υπαρχουν διαφορετικες αποψεις ενα θεμα δεν ανοιγεται για να συμφωνουμε ολες
ανοιγεται για να γινεται συζητηση και τα λεω ολα αυτα γιατι κι εγω ειχα πεσει στην παγιδα αυτη παλαιοτερα...

γιαυτο πραγματικα σταματηστε να λετε αποχωρησε η μια αποχωρησε η αλλη και να ριχνετε ευθυνες οποιος δεν θελει ας μην ξαναμπει...αυτα και σορυ για το μεγαλο ποστ


εαν κανεις δικο σου forum να καλεσεις και εμενα....

γενικοτερα για το θεμα...δεν με ενοχλει εαν καποιος γραφει ανορθογραφα,ενταξει μου χτυπαει στο ματι το λαθος αλλα δεν θα τον κρινω γιατι και εγω μπορει να κανω λαθη!τα
greeklish δεν με ενοχλουν εαν και πασχιζω να τα διαβασω...με δυσκολευουν!!!
ας γραφουμε οτι θελουμε οπως θελουμε χωρις να προσβαλλουμε κανενα!

141STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δευ Δεκ 05, 2011 12:10 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:


εαν κανεις δικο σου forum να καλεσεις και εμενα....

γενικοτερα για το θεμα...δεν με ενοχλει εαν καποιος γραφει ανορθογραφα,ενταξει μου χτυπαει στο ματι το λαθος αλλα δεν θα τον κρινω γιατι και εγω μπορει να κανω λαθη!τα
greeklish δεν με ενοχλουν εαν και πασχιζω να τα διαβασω...με δυσκολευουν!!!
ας γραφουμε οτι θελουμε οπως θελουμε χωρις να προσβαλλουμε κανενα!

εννοειται θα εισαι απο τις πρωτες..χεχεχεχε!!!! Very Happy

οσο για την αποψη...ΣΥΜΦΩΝΩ.. Wink

142STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σαβ Δεκ 31, 2011 7:03 am

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
έχετε απόλυτο δίκιο κορiτσια....και εγω εγγραφα με greeklish γιατι η καταγογι μου δεν ειναι απο απο εδω και δεν ειμαι καλη στην ορθογραφια και ντρεπομαι παρα πολυ για αυτο Embarassed

143STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Ιαν 01, 2012 2:31 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νομιζω αυτο ειναι πολυ σοβαρο θεμα.τα παιδια της εφηβειας που το χρησιμοποιουν αποκλειστικα κοντευουν να ξεχασουν τα ελληνηκα τους. ενα γνωστο μου κοριτσακι 1ης γυμνασιου το "ξ" μπερδευεται και στο σχολειο το γραφει "κσ"

144STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: STOP στα greeklish !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κυρ Ιαν 01, 2012 3:18 am

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι σχέση έχουν τα οροθογραφικά?καμιά φορά κάνω τέτοια λάθη που μουτζώνομαι μόνη μου! κανείς δεν πρέπει αν κρίνει κανέναν σε αυτό το θέμα. καλό θα ήτνα όμως να γράφουμε Ελληνικά...και να διαβάζεις greeklish είναι τρομερά κουραστικό και ξεχνάμε και ακόμα περισσότερο τη γλώσσα μας...όποια παρεξηγεί τα ορθογραφικά...τι να πω....καλή χρονιά!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις