Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
342 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 342 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
πηρα τον γιατρο μου τηλ....και μου ειπε να παρω φυλλα αλεξανδρειας και benefibra πεταχτικα 2 λεπτα και τα πηρα εκανα τσαγακι να πιω και θα δω.......μακαρι παντως γιατι υποφερω..... cyclops τρωω παντως δαμασκηνα ακτινιδια αχλαδια αλλα τιποτα τωρα να δω με το τσαι...... pale pale

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
baby πως πας,εισαι καλυτερα?Περνεις σιδηρο?γιατι μπορει να σου προκαλει και ο σιδηρος δυσκοιλιοτητα.

Που ειστε καλε?ελατε να τα πουμε!!!

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!Πως είστε?Εμείς μια χαρούλα.Baby αισθάνεσαι καλύτερα?Να έχεις υπ΄'οψιν σου πως για να αποφύγεις την "ενοχλητική" δυσκοιλιότητα της εγκυμοσύνης καλό θα ήταν να προτιμάς τροφές πλούσιες σε φυτικές ίνες(ψωμί ολικής αλέσεως, δημητριακά ολικής αλέσεως, φρούτα κ.α ) Ελπίζω να μάθουμε σύντομα καλά νέα σου!Καλημέρα φιλάκια πολλά!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Καλήμερα!!!Τί κάνετε? Χθες είχα μία δύσκολη μέρα!Η baby με την δυσκοιλιότητα και εγώ με τις αναγούλες!!Και έλεγα ότι δεν θα με πιάσουν...Το στομάχι μου χάλια και όπου έβλεπα φαγητό το απέφευγα όπως ο διάολος το λιβάνι!Ελπίζω να μην είναι και σήμερα έτσι!!Επίσης ζυγίστηκα και νομίζω πως έβαλα μισό κιλό!Και δεν τρώω κιόλας,πως στο καλό το έβαλα?? Rolling Eyes ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 2 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 2 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 2 417472

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα και απο μενα!!!
Ασε Carrie και εγω εχτες το βραδυ πεθανα απο τις καουρες,τι το ηθελα το τοστακι με μουρταδελα?μου εκατσε βαριδιο στο στομαχι.Κατα τ'αλλα καλα ειμαι.Ανυπομονω να ξαναφουσκωσει η κοιλιτσα μου!!!

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσια μου γεια σας γεια σας...... Smile Smile πηρα το τσαι που μου ειπε ο γιατρος πηγα και πηρα και δαμασκηνα ακτινιδια και αχλαδια εκανα μια φρουτοσαλατα και σημερα το πρωι πηγα επιτελους sunny sunny ναι μαρακι85 περνω σιδιρο προς το παρον δεν μου εχει δωσει κατι αλλο.... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 2 850933 παντως δεν εκλεισα ματι ολη νυχτα απο τον πονο της κοιλιας μου ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 2 850933 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 2 850933

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
παντως επιτελους ξεφουσκοσα λιγο ενιωθα οτι θα σκασω οτι γενναω τοσο πρισμενη ημουν!!!!!!!!!!!εσεις ολα καλα κοριτσια κανενα νεο???????πως πανε η κοιλετσες σας τα μωρακια μας ολα καλα??????????? ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 2 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 2 654316

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μάλλον αυτό έφταιγε baby γιατί ξέρω και εγώ πως ο σίδηρος κάνει δυσκοιλιότητα γενικώς. Τουλάχιστον έπιασε το τσάι!!Θα το έχουμε στα υπόψιν μας!

Χθες εν τω μεταξύ το βράδυ μες τον ύπνο μου ένιωσα έναν πόνο χαμηλά στην κοιλιά μου που με ξύπνησε. Αλλά κράτησε πλ λίγο ούτε 10"..

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Baby!Χαίρομαι που μαθαίνω καλά νέα σου!Εμείς καλά.Όλα καλά.Συμπτώματα ιδιαίτερα δεν έχουμε πόνο στο στήθος έχουμε αρκετό και κάτι κορυφαίο κορίτσια...το μωρό μου το νυχτοπούλι με θυμάται μετά τις 10 το βράδυ...Εννοώ πως έχω κάτι αναγουλίτσες μετά τις 10 η ώρα το βράδυ...τώρα αυτό είναι φυσιολογικό???χαχαχαχα....Φιλιά πολλά σε όλες Smile Smile Smile

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:Μάλλον αυτό έφταιγε baby γιατί ξέρω και εγώ πως ο σίδηρος κάνει δυσκοιλιότητα γενικώς. Τουλάχιστον έπιασε το τσάι!!Θα το έχουμε στα υπόψιν μας!

Χθες εν τω μεταξύ το βράδυ μες τον ύπνο μου ένιωσα έναν πόνο χαμηλά στην κοιλιά μου που με ξύπνησε. Αλλά κράτησε πλ λίγο ούτε 10"..


Carrie μου καλημέρα...Είναι απολύτως φυσιολογικό!Είναι οι μύς της μήτρας οι οποίοι προσπαθούν να συνηθήσουν την νέα αυτή κατάσταση καθώς και η μήτρα παίρνει θέση οπότε όλα καλά!!!Φιλιά !!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aylin μου είδες που ξεκίνησαν και οι αναγούλες και ανυσηχούσες??Ελπίζω μόνο να μείνουν εκεί γιατί διαφορετικά δεν ξέρω πως θα τα βγάλω πέρα με την δουλειά:-/ Χθές όλη μερά δεν μπορούσα να φάω τίποτα και το βράδυ ήθελα να φάω..πιτόγυρο!!!Φαντάσου ότι μας έφεραν τρίγωνα Θεσσαλονίκης Ελενίδη και ούτε να τα φτύσω!Που εγώ έτρωγα ένα κουτί στην καθισιά!!

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω κοριτσια περισσοτερο το βραδυ εχω τα πονακια περιοδο,εσεις?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι και εγώ τότε συνήθως τα νιώθω αν και έχουν μειωθέι πλέον. Σκέφτομουνα μήπως είναι και επειδή κουράζομαι όλη μέρα και γι'αυτό τότε..αλλά μπα ε?

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki85 έγραψε:Εγω κοριτσια περισσοτερο το βραδυ εχω τα πονακια περιοδο,εσεις?

Και εγώ το ίδιοοοοοοο!!!χιχιχι...

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου κάπως άσχετη η ερώτησή μου...ο κύκλος σας είναι σταθερός???Εμένα σταθερός κάθε 28 ημερών.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εμένα σταθερός ήτανε στις 30 μέρες αλλά από όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για μωράκι έγινε άλλα αντί άλλων εντελώς..!!Έφτασε 37 μέρες φαντάσου!

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Eμενα ειναι γυρω σις 28-29 μερες.Οταν πηγα για υπερηχο βαση περιοδο ημουν 4εβδ+4 ημερων και υπερηχογραφικα ημουνα ακριβως τοσο.

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και μενα οκυκλος μου κοριτσια ειναι 30 αλλα οταν πηγα στον γιατρο για το πρωτο υπεριχο μου ειπε οτι ειμαι 6 εβδομαδων και μαλλον επιασα 15-02!!!!!!!με μπερδεψε λιγο τελευταια περιοδο ειχα 07-02!!!!!!!!!!!οσο για τα πονακια που λετε σημερα νιωθω οτι θα μου ερθει περιοδος τοσο πολυ ποναω.....αλλα συνιθως και μενα το βραδυ με πιανει και ολο το βραδυ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 2 850933 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 2 850933 γινεται αυτο!!!!

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσια υπαρχει περιπτωση να μην κανω καθολου εμετο!!!!!!!!παντως την πεμπτη μπενω στην 7 εβδομαδα και ακομα τιποτα!!!!!!!μηπως ειναι νωρις ακομα?????

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
baby έγραψε:κοριτσια υπαρχει περιπτωση να μην κανω καθολου εμετο!!!!!!!!παντως την πεμπτη μπενω στην 7 εβδομαδα και ακομα τιποτα!!!!!!!μηπως ειναι νωρις ακομα?????


Baby μου μην ανησυχείς...και εγώ δεν έχω σχεδόν καθόλου συμπτώματα.Μόνο κάτι αναγουλίτσες και ζαλαδούλες σε λογικά πλαίσια φυσικά.Μην ξεχνάς πως η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και ουσιαστικά είμαστε "τυχερές" που δεν εμφανίσαμε ακόμη τέτοια συμπτώματα... Smile Smile Smile

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
aylin ωραια τοτε αν ειναι ετσι Very Happy Very Happy Very Happy αναγουλες εχω και εγω και ζαλαδες αλλα μονο αυτα..... απο κιλα κοριτσια πως πατε??????εγω πηρα ενα!!!!!!!!!καλα παω????? Embarassed Embarassed

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
baby έγραψε:aylin ωραια τοτε αν ειναι ετσι Very Happy Very Happy Very Happy αναγουλες εχω και εγω και ζαλαδες αλλα μονο αυτα..... απο κιλα κοριτσια πως πατε??????εγω πηρα ενα!!!!!!!!!καλα παω????? Embarassed Embarassed

Baby τι τους θες τους εμετούς??Η μαμά μου μου λέει έκανε πριν ακόμη κάνει το τεστ και μάθει ότι είναι έγκυος ως την ώρα που γέννησε!Ούτε νερό δεν μπορούσε να πιεί 9 μήνες γιατί της μύριζε!Δεν το συζητάμε να πλησιάσει στην κουζίνα!Άσε να μου λείπει αυτή η κατάσταση..

Ζυγίστηκα το πρωί και νομίζω πως πήρα μισό κιλό. Ο γιατρός μου είπε 1 κιλό το μήνα κανονικά πρέπει αλλά νομίζω πως το 1ο τρίμηνο δεν παίρνεις και τόσα..Δεν τρώω και πάρα πολύ έτσι κ αλλιώς!Μου έδωσε μία ενδεικτική δίαιτα 6 γευμάτων 1800 θερμίδων την μέρα αλλά αν την ακολουθήσω όχι 1 αλλά 31 κιλά το μήνα θα παίρνω!

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
carrie οχι οχι ευτυχως δεν θελω εμετους απλα ρωτησα!!!!!!!!!!!!και μενα ενα κιλο το μηνα μου ειπε τωρα ειμαι 7 εβδομαδων και εχω παρει ενα κιλο....τι να πω νομιζω ολα καλα..... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 2 654316

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια με το καλο σε ολες! εχω μια φιλη που θα γεννησει νοεμβρη οπως της ειπαν! ειμαι πολυ χαρουμενη γιαυτο!!!! ενθουσιασμενη θα ελεγα γιατι θελει πολυ να παρει αγκαλια το μωρακι της!!!

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ninikai σε ευχαριστουμε πολυ,με το καλο να κρατησει και η φιλη σου το μωρακι της!!!

Εγω κοριτσια στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα παρει 18 κιλα και να φανταστειτε οτι δεν ειχα λιγουρες....δεν ξερω πως μπηκαν τα ρημαδια τα κιλα αλλα ευτυχως στον χρονο πανω τα ειχα χασει.Σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω πει πως θα ειμαι πολυ προσεχτικη,ελπιζω να τα καταφερω αν και με την μικρη που πρεπει συνεχεια να την κυνηγαω δεν νομιζω να βαλω τοσα.

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω,το φυλο θελετε να το μαθετε?εγω σε αυτην την εγκυμοσυνη θελω να το εχω για εκπληξη μεχρι να γεννησω,πιστευω ειναι διπλη χαρα οταν γεννησεις να μαθεις και το φυλο.


Ολο ερωτησεις ειμαι,τον προγεννητικο ελγχο τον κανατε?μου εγραψε και εμενα να τον κανω αλλα σκεφτομαι να μην παω στο Ιασω οπως περσυ που πληρωσα 225 ευρω.Εχω Ικα μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις