Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
376 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 376 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επειδή είναι το πρώτο μας παιδάκι νομίζω πως θέλω να το μάθω!!Λέγαμε πως θα θέλαμε κοριτσάκι με τον άνδρα μου αλλά αυτά πριν μείνω έγκυος.Τώρα το μόνο που θέλω είναι να είναι καλά αν και μέσα μου νιώθω πως θα είναι αγόρι (!!!!).

Δεν έχω κάνει ακόμη προγεννητικό έλεγχο, φαντάζομαι θα μου γράψει κάτι δεν Δευτέρα που θα πάω? Τι ακριβώς περιλαμβάνουν οι εξετάσεις maraki?Νομίζω πάντως για το ΙΚΑ πως θα πρέπει να σου τις γράψει γιατρός του ΙΚΑ για να τις κάνεις εκεί αλλά μάλλον θα αργούν να βγούνε κιόλας..Εδώ για ένα τεστ ΠΑΠ και περιμένεις 1 μήνα!!!!

Ninaki καλώς μας ήρθες!!!!

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειναι ενα πακετο απο παρα πολλες εξετασεις αιματος,για τοξαπλασμα,ομαδα αιματος και διαφορα αλλα που δεν θυμαμαι.

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ninaki με το καλό να γεννήσει η φίλη σου και σε σένα ο΄τι καλύτερο ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου!!! Smile Smile Smile

Κορίτσια εμένα μου έραψε τον προγγενητικό έλεγχο και μου επισήμανε να τον κάνω σε κάποιο μεγάλο διαγνωστικό κέντρο.225 για τόοοοοοοσες πολλές εξετάσεις δεν μου φαίνονται και πάαααααρα πολλά χρήματα εαν λάβουμε υπ΄όψιν μας πως σε μικροβιολογικά εργαστήρια της γειτονειάς μας κάνει 200 ευρώ το λιγότερο.Μετά τις 12/04 θα πάω να κάνω αυτές τις εξετάσεις.

Όσο για το φύλο...κοριτσάκι θέλουμε, κοριτσάκι το νοιώθω ότι είναι, στο θηλυκό του μιλάμε...φαντάζεστε τι ωραία που θα είναι εάν μας πουν ότι περιμένουμε αγοράκι???Γερό να είναι και μακάρι να ακούσουμε καρδούλα να χτυπάει...αυτό μόνο θέλω Παναγίτσα μου!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα καλημέρα!!!!Τι όμορφα που είστε εδώ και μπορούμε να μιλάμε για τις εγκυμοσύνες μας και να συμπάσχουμε!! Σήμερα γινόμαστε 6 εβδομάδων!!Το σποράκι μας μεγαλώνει και μπορεί να μην είναι και σποράκι πια αλλά γυρίνος :Ρ (Δεν είμαι και σίγουρη!)

Αν ο προγεννητικός έλεγχος κοστίζει μόνο τόσο πάλι καλά!!Μία φίλη μου έλεγε για κάτι εξετάσεις που τις κόστισαν κοντά στα 800-900Ε!!!Μήπως αυτές είναι άλλες εξετάσεις που μας περιμένουν (π.χ. Ηπατίτιδα, HIV, κλπ)? Φαντάζομαι πως την Δευτέρα που θα πάω θα μου γράψει κάτι και μένα οπότε θα σας ενημερώσω!!

Αν βρείτε κανένα φθηνό μικροβιολογικό ενημερώστε μας για να ξέρουμε!Smile Επίσης μήπως να ανοίξουμε ένα θέμα για το αν μπορούμε να κάνουμε τον προγεννητικό έλεγχο στο ΙΚΑ και ποια είναι η διαδικασία?? Θα ψάξω και εγώ να βρω καμία πληροφορία μπας και βγάλουμε άκρη!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα και απο μενα!!!Οντως μεγαλουν τα σπορακια μας μερα με την μερα.
Αν πας στο Ιασω και τις κανεις λεγεται ΄΄πακετο εγκυμοσυνης'' και ειναι ολος ο προγεννητικος ελεγχος και κοστιζει 225 ευρω.Εαν κανει την καθε εξεταση ξεχωριστα παει πολυ περισσοτερο.Να φανταστεις οτι την γενικη αιματος στο πακετο εγκυμοσυνης την χρεωνουν 15 ευρω και αμα την κανεις μονη της 30 ευρω.Μεγαλη διαφορα.Μαλλον θα παω παλι Ιασω αφου με το Ικα ειναι μπερδεμα η κατασταση.

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα κοριτσια και εγω σημερα μπηκα στην 7 εβδομαδα και ολα καλα.....και μενα μου εγραψε πολλες εξετασεις να κανω....ουρα ομαδα αιματος ηπατιτιδα και ολα αυτα!!!!!!!!!!!!ρωτησα σε μικροβιολογο και μου ειπε 320.....οποτε θα παω στο νοσοκομειο να της κανω....

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι δεν έχεις και άδικο!! Το ΙΚΑ δεν είναι ικανό να κάνει τίποτα σωστά χωρίς να ταλαιπωρηθείς και να εκνευριστείς με όποιον δουλεύει εκεί!Απορώ τι τους πληρώνουμε!!

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ποτε θα ξαναπατε για υπερηχο?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Την Δευτέρα θα πάω το απόγευμα..

Εν τω μεταξύ τώρα το μεσημέρι που έτρωγα μούδιασε η γλώσσα μου
Rolling Eyes Έτσι είναι η μεταλλική αίσθηση που λένε ότι έχεις ή παθαίνω εγκεφαλικό? Razz

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και από εμένα...λιγάκι αργοπορημένα λόγο εργασίας !!!Τι μοθ κάνετε σήμερα κορίτσια μου???Εμείς καλά!Όσο περνάνε οι μέρες μεγαλώνει και η αγωνία.

Carrie μην ανησυχείς...δεν νομίζω να είναι αυτή η μεταλλική γεύση αλλά ούτε πως παθαίνεις εγκεφαλικό.Ο οργανισμός μας πολλές φορές κάνει διάφορες αντιδράσεις.

Λοιπόν όσων αφορά το δεύτερο υπέρηχο 12/04 την Τρίτη που θα ακούσουμε την καρδούλα πρώτα ο Θεός.

Φιλιά [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε??????εγω 15-04 εχω το δευτερο υπεριχο.....με εχει πιασει μια λισα να φαω πατατακια τι κακο με εχει βρει???????ετσι θελω να φαω εντονα κατι αλμυρο.......και δεν ξεχνιεμαιμε τιποτα!!!!!!!!!!!τι να κανω?????

G.joan


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια!Ευχομαι καλη εγκυμοσυνη σε ολες!!Ειμαι και εγω εγκυος στην 13η εβδομαδα!Ηθελα να πω στις κοπελες που δεν θελουν να διαθεσουν τα χρηματα τους σε μικροβιολογικο εργαστηριο εξω για τον προγεννητικο ελεγχο,να μην αγχωνονται.Πηγα στο ικα πρωτη φορα στη ζωη μου και δεν ηταν καθολου τραγικα τα πραγματα.Απλα κλεινεις ραντεβου σε γυναικολογο του ικα και σου γραφει τις εξετασεις.Στο μικροβιολογικο οι εγκυμονουσες εχουν προτεραιοτητα και ετσι σου παιρνουν αιμα αμεσως χωρις να περιμενεις και χωρις ραντεβου!Τα αποτελεσματα μου βγηκαν σε μια εβδομαδα εκτος απο ερυθρα τοξοπλασμα και μεγαλοκυτταροιο που εκαναν 20-25 μερες αλλα και εξω να τις κανεις μου ειπαν οτι αργουν 10-15 μερες.Τουλαχιστον ετσι εγινε με μενα!

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλως ορισες G.joan ,σου ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα.Ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες που μας εδωσες!!

Ανυπομονω να μεγαλωσει η κοιλια μου για να καταλαβω οτι ειμαι εγκυος.Παρ'ολο που ειναι το δευτερο παιδακι δεν το εχω συνειδητοποιησει αφου δεν εχω και συμπτωματα εκτος απο τα πονακια περιοδου που με πιανουν που και που!!!

G.joan αυχενικη διαφανεια εκανες?

Που εξαφανιστηκατε ολες σημερα?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κορίτσια!!Πως είμαστε σήμερα???Λοιπόν, οι πληροφορίες μου λένε ότι η Βιοιατρική είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ για προγεννητικό έλεγχο!!Τελικά και εγώ προς το ΙΑΣΩ μου φαίνεται θα καταλήξω εκτός και αν έχει να μου προτείνει κάποιο άλλο ο γιατρός μου!!

Το θέμα με το ΙΚΑ είναι όμως πως είσαι σίγουρη ότι αν πας χωρίς ραντεβού δεν θα περιμένεις και πάλι αιώνες άσχετα με το γεγονός ότι είσαι έγκυος?? Γιατί κακά τα ψέμματα στην Ελλάδα ζούμε...

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα και απο εμένα.Πως είμαστε σήμερα?Η αλήθεια είναι πως ούτε εγώ έχω ιδιαίτερα συμπτώματα.Να περάσουν οι μέρες και να πάμε να δούμε το μικρό μας και να μας πούν ότι όλα είναι καλά....Δεν περιγράφετε η αγωνία μου κορίτσια.... Smile Smile Smile

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα σε ολες!!!!Πως πανε οι κοιλιτσες σας, φουσκωνουν?
Εγω λεω σημερα να παω σε κανενα Ζαra και H&M να παρω κανενα κολανακι καιμπλουζακι για να ειμαι πιο ανετα γιατι αρχιζουν τα τζιν και με ενοχλουν.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα maraki!!Αλήθεια?Σε ενοχλούν? Εγώ προς το παρόν νιώθω πιο άνετα εκεί από το να φοράω κολάν ή ακόμη και καλσόν!Και στην δουλειά φαντάσου που δεν μπορούμε να πάμε με άνετα ρούχα και τζιν,κολάν κλπ περιμένω να καλοκαιριάσει να φοράω φορεμάτάκια χωρίς καλσόν!!Smile ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 3 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 3 215994 sunny sunny

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλήθεια πότε θα αρχίσει να φουσκώνει η κοιλίτσα μου??Γιατί ακόμη δεν βλέπω διαφορά..Sad

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ασε εμενα θυμαμαι ειχε αρχισει να φουσκωνει στον 4ο μηνα και μεχρι τοτε ολο επριζα τον αντρα μου να πηγαινουμε για υπερηχο να βλεπουμνε το νινι γιατι δεν καταλαβαινα τιποτα.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άρα έχουμε καιρό ακόμη!!Αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι πως θα βγάλουμε το καλοκαίρι φέτος αν έχει τους περσινούς καύσωνες.. Rolling Eyes

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μεσα στο σπιτι με air-condition και κανενα μπανακι στην θαλασσα αλλα φυσικα σε παραλιες εκτος Αθηνων!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την maraki85 στις Παρ Απρ 08, 2011 10:58 pm, 1 φορά

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εφόσον θα συνεχίσω να δουλεύω μέχρι 2 μήνες πριν..μου φαίνεται πως θα φάω όλο το καλοκαίρι στο γραφείο!Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι η διαδρομή Αιγάλεω-Μεταμόρφωση με ΜΜΜ καλοκαιριάτικα!!Θα πάρω καμία άδεια μου φαίνεται αν δω τα σκούραSmile

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μόλις σκέφτηκα το εξής: Δεν μπορούμε να κλείσουμε ραντεβού σε έναν γυναικολόγο του ΙΚΑ από τους συμβεβλημένους του ΟΠΑΔ ή ΟΑΕΕ και μετά να πάμε αντίστοιχα σε έναν μικροβιολόγο αντίστοιχο αντί να τρέχουμε στο ΙΚΑ για τις εξετάσεις???Το ίδιο δεν είναι?

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα κοριτσια ναι αντε ποτε θα φουσκοσουμε λιγο......εμενα παντως τα τζην με πονουσαν λιγο στη κοιλια και φοραω κολαν μαυρο πηρα απο ζαρα ενα ωραιο μπλε με καφε μπλουζα....εχω και δυο φορεματακια και ετσι την βγαζω....ναι αντε να βγαλουμε και το καλσον να παω να παρω κανενα φορεματακι ωραιο...... Rolling Eyes Rolling Eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις