Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
544 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 544 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 20]

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εκει που προχωρας στη ζωη,ακους ,μαθαινεις τα νεα της ταδε. . .ειναι εγκυος ,η ταδε κ αυτη εγκυος,μια αλλη εγκυος,η ταδε γεννησε..,
και ο αντρας μου σημερα ειπε μια λεξη:
- . . .ποναει γαμωτο,ποναει.

Ναι,ποναει.πολυ.συνεχιζεις να πονας ματια μου.το ξερω το βλεπω στα ματια σου.το νιωθω,το αισθανομαι κ ας υποκρινομαι οτι ολα πανε καλα.
Ναι ,ομως ολα πανε καλα.και συνεχιζουμε.αλλα το μαραζι υπαρχει.γιατι εφυγε μια ψυχη.εφυγε μια καρδι ,μια ζωη απο την ζωη μας.
Εδωσα την ευκαιρια να ζησει,αλλα η ευκαιρια εγινε θανατος.και ο θανατος πληγωσε την ψυχη μου.χαθηκαν τα ματια μου...το αστερι μου...δε θα μπορουσα ποτε να φανταστω,με βαση τα γεγονοτα και τις αποψεις που διαβαζω εδω,δε θα μπορουσα ποτε να φανταστω οτι θα εριχνα ενα μωρο.ακομη και το 5ο να ηταν.γιατι? Γιατι ενιωσα την απωλεια. Γιατι ειδα τι ειναι να χανεται μια καρδια που χτυπησε 9 μηνες και εσβησε αθελα της.αθελα μου.
Και ηταν ενα με εμενα.και μεγαλωσε μαζι μου 9 μηνες.και. . .μεχρι εκει.
Ευχομαι σημερα,οσες κοπελες δεν επιθυμουν μια εγκυμοσηνη να προσεξουν.γιατι δεν υπαρχει δε μπορω.υπαρχει δε θελω.δεν υπαρχει ατυχη στιγμη για εμενα.υπαρχει λαθος στιγμη.γιατι ειναι λαθος να κανεις ελευθερα την πραξη σου γνωριζοντας οτι οι πιθανοτητες να μεινεις εγκυος ειναι πολλες και γνωριζοντας οτι αν υπαρξει εγκυμοσυνη,ενταξει θα το ριξεις.
Μωρο μου γλυκο,μας λειπεις.

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκι μου καλό... Πόσο λογικό ειναι να αισθάνεσαι έτσι... Πόσο λογικό ειναι να σας λείπει... Ποσο παραλογο ειναι να χαθει έτσι ο αγγελός σου.... Ειναι σιγουρο οτι τωρα θα υπάρχουν μέρες που θα κοιτάτε μπροστα και θα ειστε καλύτερα και θα βλέπετε με αισιοδοξία τη ζωή κι αλλες μέρες θα αισθάνεστε έτσι... Ειμαι σιγουρη όμως οτι όλα θα φτιάξουν όταν μεινεις έγκυος στο αδερφάκι του μικρου Ραφαήλ. Όλη αυτη η αγάπη που εχεις μέσα σου για τον Ραφαήλ θα τη δώσεις διπλή στο μωράκι που θά ρθει. Και ειμαι σιγουρη οτι θα γίνεις καλύτερη μανουλα από όλες εμας και θα σου αξίζει! Απλά κουράγιο μεχρι τοτε....

Βλέποντας τις φωτογραφίες σου στον facebook με τον αντρα σου.... φανταζομαι ποσο όμορφος θα ήταν ο μικρός σου.... Ειστε υπέροχο ζευγαρι... Να ειστε πάντα μαζι , δεμένοι , αγαπημένοι. Αναρωτιέμαι... γιατι.... ?? Γιατι ??? Πως ο θεος επιλέγει να πάρει τη ζωη από ενα μωρό που τόσο πολύ το θέλαν οι γόνεις του... που τόσο ανυπομονούσαν να το σφίξουν στην αγκαλιά τους... Δεν ξέρω ... Ειναι οι αδικίες της ζωής.. Πάντως δεν πρεπει να το βαλετε κάτω.. Θα πρέπει να διεκδικήσετε την ευτυχία που δικαιούστε! Θα πρέπει να εχετε επιμονή ....

Η μητέρα μου έκανε 17 αποβολες πριν με κάνει... Το αντιλαμβάνεσαι?? 17 αποβολές!!!!!! Μια ολόκληρη ζωή! Αν τη ρωτήσεις τώρα ξέρεις τι λέει?? Αν δεν πέρναγε όλα αυτα ... δεν θα ειχε αποκτήσει εμένα... Γιατι αποκλείεται να έφτανε να γεννήσει 17 παιδιά. Και παρ όλα αυτα που πέρασε ειναι ευτυχισμένη γιατί εφερε εμένα στον κόσμο.!!!

Θέλει επιμονή και υπομονή. Εγω εξακόλουθω να πιστευω οτι έπαιξε και ρόλο ως ένα βαθμό ο γιατρος αλλά αυτο θα πρέπει να το σκεφτεις όταν πλέον θα εισαι πιο ήρεμη και πιο ετοιμη ψυχολογικά να το αντιμετωπίσεις.

Ξλερεις τι πιστευω στ αληθεια...?

Οτι θα αποκτήσεις σύντομα ένα μωράκι... θα το κρατησεις στην αγκαλιά σου ... και θα γινεις η καλύερη μανούλα γιατι θα έχεις τόοοοση αγάπη μέσα σου να δώσεις....
Είμαι σίγουρη οτι θα το κακομάθεις το αδερφάκι του Ραφαήλ.... αλλά δεν πειράζει... θα θες να το κακομάθεις...!!!!!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
blackrose έγραψε:και εκει που προχωρας στη ζωη,ακους ,μαθαινεις τα νεα της ταδε. . .ειναι εγκυος ,η ταδε κ αυτη εγκυος,μια αλλη εγκυος,η ταδε γεννησε..,
και ο αντρας μου σημερα ειπε μια λεξη:
- . . .ποναει γαμωτο,ποναει.

Ναι,ποναει.πολυ.συνεχιζεις να πονας ματια μου.το ξερω το βλεπω στα ματια σου.το νιωθω,το αισθανομαι κ ας υποκρινομαι οτι ολα πανε καλα.
Ναι ,ομως ολα πανε καλα.και συνεχιζουμε.αλλα το μαραζι υπαρχει.γιατι εφυγε μια ψυχη.εφυγε μια καρδι ,μια ζωη απο την ζωη μας.
Εδωσα την ευκαιρια να ζησει,αλλα η ευκαιρια εγινε θανατος.και ο θανατος πληγωσε την ψυχη μου.χαθηκαν τα ματια μου...το αστερι μου...δε θα μπορουσα ποτε να φανταστω,με βαση τα γεγονοτα και τις αποψεις που διαβαζω εδω,δε θα μπορουσα ποτε να φανταστω οτι θα εριχνα ενα μωρο.ακομη και το 5ο να ηταν.γιατι? Γιατι ενιωσα την απωλεια. Γιατι ειδα τι ειναι να χανεται μια καρδια που χτυπησε 9 μηνες και εσβησε αθελα της.αθελα μου.
Και ηταν ενα με εμενα.και μεγαλωσε μαζι μου 9 μηνες.και. . .μεχρι εκει.
Ευχομαι σημερα,οσες κοπελες δεν επιθυμουν μια εγκυμοσηνη να προσεξουν.γιατι δεν υπαρχει δε μπορω.υπαρχει δε θελω.δεν υπαρχει ατυχη στιγμη για εμενα.υπαρχει λαθος στιγμη.γιατι ειναι λαθος να κανεις ελευθερα την πραξη σου γνωριζοντας οτι οι πιθανοτητες να μεινεις εγκυος ειναι πολλες και γνωριζοντας οτι αν υπαρξει εγκυμοσυνη,ενταξει θα το ριξεις.
Μωρο μου γλυκο,μας λειπεις.

αγαπη μου γλυκια δεν εχω να σου πω λογια παρηγοριας...μονο το οτι με το που σας επιτρεψει ο γιατρος να ξεκινησετε προσπαθειες!!!δε θα ξεχασετε ποτε τον ραφαηλ σας, απλα θα εχετε εναν λογο να ελπιζετε!!!!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
blackrose έγραψε:και εκει που προχωρας στη ζωη,ακους ,μαθαινεις τα νεα της ταδε. . .ειναι εγκυος ,η ταδε κ αυτη εγκυος,μια αλλη εγκυος,η ταδε γεννησε..,
και ο αντρας μου σημερα ειπε μια λεξη:
- . . .ποναει γαμωτο,ποναει.

Ναι,ποναει.πολυ.συνεχιζεις να πονας ματια μου.το ξερω το βλεπω στα ματια σου.το νιωθω,το αισθανομαι κ ας υποκρινομαι οτι ολα πανε καλα.
Ναι ,ομως ολα πανε καλα.και συνεχιζουμε.αλλα το μαραζι υπαρχει.γιατι εφυγε μια ψυχη.εφυγε μια καρδι ,μια ζωη απο την ζωη μας.
Εδωσα την ευκαιρια να ζησει,αλλα η ευκαιρια εγινε θανατος.και ο θανατος πληγωσε την ψυχη μου.χαθηκαν τα ματια μου...το αστερι μου...δε θα μπορουσα ποτε να φανταστω,με βαση τα γεγονοτα και τις αποψεις που διαβαζω εδω,δε θα μπορουσα ποτε να φανταστω οτι θα εριχνα ενα μωρο.ακομη και το 5ο να ηταν.γιατι? Γιατι ενιωσα την απωλεια. Γιατι ειδα τι ειναι να χανεται μια καρδια που χτυπησε 9 μηνες και εσβησε αθελα της.αθελα μου.
Και ηταν ενα με εμενα.και μεγαλωσε μαζι μου 9 μηνες.και. . .μεχρι εκει.
Ευχομαι σημερα,οσες κοπελες δεν επιθυμουν μια εγκυμοσηνη να προσεξουν.γιατι δεν υπαρχει δε μπορω.υπαρχει δε θελω.δεν υπαρχει ατυχη στιγμη για εμενα.υπαρχει λαθος στιγμη.γιατι ειναι λαθος να κανεις ελευθερα την πραξη σου γνωριζοντας οτι οι πιθανοτητες να μεινεις εγκυος ειναι πολλες και γνωριζοντας οτι αν υπαρξει εγκυμοσυνη,ενταξει θα το ριξεις.
Μωρο μου γλυκο,μας λειπεις.



κλειω μου γεια σου!!δεν γραφω τοσο καιρο γιατι στενοχωρηθηκα τοσο πολυ με την ιστορια σου!!!να σου πω και εγω λοιπον την ιστορια μου και παρε κουραγιο!!η θεια μου εχασε το πρωτο της παιδακι πριν 10 χρονια απο αιφνιδιο θανατο μολις 1 μηνα μετα την γεννηση του!!απο τοτε κατερευσε..επαιρνε ψυχοφαρμακα πηγαινε σε γκρουπ με αλλους γονεις που τους ειχε συμβει το ιδιο!!τιποτα ομως...μεχρι και σε κλινικη νοσηλευτηκε!και παλι τα ιδια.ωσπου λια μερα ειδε το παιδι της στον υπνο της και της λεει..μαμα μην στενοχωριεσαι εγω ειμαι καλα και και της εδειχνε τον παραδεισο..αφου το γραφω και ανατριχιαζω!!απο εκεινη την μερα εκοψε σιγα σιγα τα φαρμακα και εχει τωρα αλλα 3 παιδακια!ο πονος ποτε δεν γιατρευεται κλειω μου αλλα η ζωη πρεπει να προχωρησει...και εκεινη αναρωτιοταν τι κακο ειχε κανει και της πηρε πισω το μωρακι ο θεος!ομως οσο και αν εψαξε δεν βρηκε την απαντηση!κοριτσακι μου μην ζεις με την ελπιδα οτι θα
παρεις τις απαντησεις που θελεις για τον χαμο του μωρου σου!!κανε οτι καλυτερο για αυτο..γιατι σε βλεπει και θελει να εισαι χαρουμενη!το σωμα εφυγε η ψυχουλα του ομως ζει..να το θυμασαι αυτο..και κανε προσπαθειες για αλλο μωρακι θα σε βοηθησει πολυ να το ξεπερασεις!δεν θα το ξεχασεις αλλα θα γινεις καλυτερα!συγνωμη αν εγινα κουραστικη αλλα πραγματικα ηθελα να στα πω!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσακια μου,ευχαριστω πολυ που υπαρχετε.που μου δινετε απαντησεις ελπιδας και αισιοδοξιας.που αφιερωνετε χρονο..για μενα..
Αγαπη 25,
το μηνυμα σου με ανατριχιασε...ξερω το μωρο μου με βλεπει και με θελει δυνατη.!σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
Στεφουλα μου γλυκια 17 αποβολες και μετα εσυ...εσυ εισαι η θεληση της μητερας σου.
Σας στελνω την αγαπη μου,ευχομαι οσα κοριτσακια του φορουμ μας ,περιμενουν μωρακια,να τα φερουν στο κοσμο με υγεια και αγαπη,με το καλο.!
Οσες θελουνε ενα μωρακι ,να μην αγχωνονται,γιατι θα ερθει μωρακι!ηρεμια και ομορφες σκεψεις!
Να ειμαστε αγαπημενοι με τις οικογενειες μας και ολα τα καλα θα ερθουν στη ζωη..δεν γινεται να υπαρχει μονο λυπη.δεν γινεται!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
blackrose έγραψε:Καλησπερα κοριτσακια μου,ευχαριστω πολυ που υπαρχετε.που μου δινετε απαντησεις ελπιδας και αισιοδοξιας.που αφιερωνετε χρονο..για μενα..
Αγαπη 25,
το μηνυμα σου με ανατριχιασε...ξερω το μωρο μου με βλεπει και με θελει δυνατη.!σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
Στεφουλα μου γλυκια 17 αποβολες και μετα εσυ...εσυ εισαι η θεληση της μητερας σου.
Σας στελνω την αγαπη μου,ευχομαι οσα κοριτσακια του φορουμ μας ,περιμενουν μωρακια,να τα φερουν στο κοσμο με υγεια και αγαπη,με το καλο.!
Οσες θελουνε ενα μωρακι ,να μην αγχωνονται,γιατι θα ερθει μωρακι!ηρεμια και ομορφες σκεψεις!
Να ειμαστε αγαπημενοι με τις οικογενειες μας και ολα τα καλα θα ερθουν στη ζωη..δεν γινεται να υπαρχει μονο λυπη.δεν γινεται!

Κορίτσι μου, κάθε φορά που διαβάζω αυτά που γράφεις, με συγκινείς τόσο πολύ!!! Έχεις πολύ δυνατή ψυχή κι εσύ και ο άντρας σου!!! Μακάρι να είχες στα χέρια σου το αγγελούδι σου!!! Μακάρι....Ομως πιστεύω, όπως όλες μας, ότι ο Θεούλης θα σου στείλει σύντομα ένα άλλο μωράκι για να απαλύνει λιγουλάκι τον πόνο σας !!!! Λίγη υπομονή ακόμη....

didimakia2009

didimakia2009
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πόση δύναμη μπορεί να έχει η ψυχή σας για να αντέξει το χαμό του παιδιού σας κοπέλα μου?Ίσως να μην σε νιώθω στο 100% γιατί δεν το έχω ζήσει αλλά είμαι μαμά και έστω στο ελάχιστο μπορώ να καταλάνω πως αισθάνεσαι.Προσφατά μια πολύ καλή μου φίλη έχασε το μωρό της στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης της και λίγο πολύ έζησα τι πέρασε και τι περνάει ακόμα μέχρι να σταθεί στα πόδια της.

Όλα θα φτιάξουν καλή μου κι ένα άλλο μωρό θα σας απαλύνει τον πόνο.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές να πλημυρρίζουν το σπιτικό σας και το μωράκι σας θα είναι εκεί ψηλά μαζί με τους αγγέλους να σας προσέχουν!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχω την μεγαλη αναγκη μετα απο τοσες σελιδες που περιηγηθηκα σ αυτο το θεμα,το οποιο ειναι η καταθεση ψυχης μου, να φωναξω δυνατα πως:

ΝΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!

ΠΑΛΕΨΑ!

ΕΠΕΣΑ!

ΣΗΚΩΘΗΚΑ!

ΝΙΚΗΣΑ!

Θα κλεισω με εναν ωραιο επιλογο.

Ειμαι καλα και ειμαι μαμα. ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΙΟ ψηλα στον ουρανο.
Ειμαι καλα και ξαναγινομαι μαμα.
Ελπιζω θετικα! Σκεφτομαι θετικα! Ποναω σιωπηλα. Πιστευω σε εμενα! Λατρευω τον αντρα μου!Λατρευω το γιο μου!Θα λατρεψω την κορη μου!

Γι αυτο να πιστευτε στον εαυτο σας πρωτα και θα κανετε θαυματα!!

Ολη η ζωη ειναι μια δοκιμασια.Μια λιμνη!Μην βυθιζεσαι,ΑΠΛΑ ΚΟΛΥΜΠΑ!!!!!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μονο χαρές από εδω και πέρα κοριτσι μου...

Εισαι στην καρδια μας πιο πολυ απο καθε αλλη κοπέλα... ζησαμε τον πόνο σου και εδω θα ειμαστε να ζησουμε και την χαρά σου!

Θα ερθει σε λιγους μηνες το κοριτσακι σου στην αγκαλια σου και θα ειναι σαν να κρατας στα χερια σου και το αγορακι σου...

Σ αγαπαμε πολυ πολυ


αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπράβο κορίτσι μου. Μαθαίνω τα νέα σου και χαίρομαι για σένα.Να είσαι πάντα καλά και σε λίγους μήνες να πάρεις αγκαλιά το παιδάκι σου. Εύχομαι να είσαι πάντα χαρούμενη όπως τώρα.Σε φιλώ με αγάπη. αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefy έγραψε:Μονο χαρές από εδω και πέρα κοριτσι μου...

Εισαι στην καρδια μας πιο πολυ απο καθε αλλη κοπέλα... ζησαμε τον πόνο σου και εδω θα ειμαστε να ζησουμε και την χαρά σου!

Θα ερθει σε λιγους μηνες το κοριτσακι σου στην αγκαλια σου και θα ειναι σαν να κρατας στα χερια σου και το αγορακι σου...

Σ αγαπαμε πολυ πολυ


αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472



Αγαπη μου γλυκια!!!! σε σκεφτομαι συνεχεια!!!! κοριτσακι μου!!! αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κωσταντινα μου ,κοριτσι μου το θεμα μου το εφερα ξανα στην επιφανεια για ενα και μονο λογο. Να παρουνε δυναμη κοπελες ,μανουλες,γυναικες απο την ιστορια μου και να δειξω πως οταν εχουμε δυναμη και πιστη ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ! ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ!

και ποσο μα ποσο με βοηθησατε!!!! φιλακια πολλα!!! αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εκανες πολύ καλά.Οπως σου ξανα έγραψα πριν γεννήσω το αγοράκι μου έχασα ενα κοριτσάκι με ενδομήτριο θάνατο στον 7ο μηνα. Πραγματικά δεν πρέπει να απογοητευόμαστε με πίστη και προσευχή ολα στο τέλος πανε καλα.Να προσεχείς.

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θα σου πω κατι , που μου εγραψε μια μανουλα οταν διηγηθηκα την δικη μου ιστορια. Ισως να το εχεις ξαναδιαβασει η ξαναακουσει, θα σου το πω ομως γιατι δεν μπορεις να φανταστεις ποσο βοηθησε εμενα , που 3 χρονια μετα , και 2 γερα παιδια μετα, εχω ακομα μεσα μου αυτον τον πονο της απωλειας του πρωτου μου παιδιου, της Μαριας μου

Like a Star @ heaven Λένε (και μου αρέσει να το πιστεύω) ότι τα παιδιά ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ σε ποια οικογένεια θα γεννηθούν, επιλέγουν τη μαμά που θα τα κυοφορήσει. Η κορούλα σου η πρώτη επέλεξε τη δική σου φωλίτσα για να ζήσει έστω εκείνες τις 30 εβδομάδες. Ήρθε από την ανυπαρξία και γεύτηκε τη σιγουριά της κοιλίτσας σου όσο άντεξε. Ήταν μεγάλο το δώρο που της έδωσες. Οι συστάσεις λοιπόν ήταν άριστες. Κι έτσι και τα επόμενα παιδάκια επέλεξαν τη δική σου φωλίτσα. Και τα κατάφεραν! Να’ σαι καλά για όσα μπόρεσες να δώσεις και για όσα θα δώσεις ακόμα…! Like a Star @ heaven

Ελπιζω να βοηθησει και σενα και να γεννηθει το αδελφακι του του παιδιου σου γερο και δυνατο.

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstantina έγραψε:Εκανες πολύ καλά.Οπως σου ξανα έγραψα πριν γεννήσω το αγοράκι μου έχασα ενα κοριτσάκι με ενδομήτριο θάνατο στον 7ο μηνα. Πραγματικά δεν πρέπει να απογοητευόμαστε με πίστη και προσευχή ολα στο τέλος πανε καλα.Να προσεχείς.


Το ξερω κοριτσι μου τι περασες,το θυμαμαι καλα.....ειδες ειμαστε καλα ομως!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ksapphire έγραψε:Θα σου πω κατι , που μου εγραψε μια μανουλα οταν διηγηθηκα την δικη μου ιστορια. Ισως να το εχεις ξαναδιαβασει η ξαναακουσει, θα σου το πω ομως γιατι δεν μπορεις να φανταστεις ποσο βοηθησε εμενα , που 3 χρονια μετα , και 2 γερα παιδια μετα, εχω ακομα μεσα μου αυτον τον πονο της απωλειας του πρωτου μου παιδιου, της Μαριας μου

Like a Star @ heaven Λένε (και μου αρέσει να το πιστεύω) ότι τα παιδιά ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ σε ποια οικογένεια θα γεννηθούν, επιλέγουν τη μαμά που θα τα κυοφορήσει. Η κορούλα σου η πρώτη επέλεξε τη δική σου φωλίτσα για να ζήσει έστω εκείνες τις 30 εβδομάδες. Ήρθε από την ανυπαρξία και γεύτηκε τη σιγουριά της κοιλίτσας σου όσο άντεξε. Ήταν μεγάλο το δώρο που της έδωσες. Οι συστάσεις λοιπόν ήταν άριστες. Κι έτσι και τα επόμενα παιδάκια επέλεξαν τη δική σου φωλίτσα. Και τα κατάφεραν! Να’ σαι καλά για όσα μπόρεσες να δώσεις και για όσα θα δώσεις ακόμα…! Like a Star @ heaven

Ελπιζω να βοηθησει και σενα και να γεννηθει το αδελφακι του του παιδιου σου γερο και δυνατο.



Φοβερό.Με έκανες κι έκλαψα. Είναι οτι ποιο όμορφο εχω ακούσει.Οσα χρόνια και να περάσουν παντα θα θυμάμαι και θα κλαίω για το κοριτσάκι που έχασα. Ελπίζω κάποτε να συναντηθούμε και το πιστεύω. Μακάρι

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ksapphire έγραψε:Θα σου πω κατι , που μου εγραψε μια μανουλα οταν διηγηθηκα την δικη μου ιστορια. Ισως να το εχεις ξαναδιαβασει η ξαναακουσει, θα σου το πω ομως γιατι δεν μπορεις να φανταστεις ποσο βοηθησε εμενα , που 3 χρονια μετα , και 2 γερα παιδια μετα, εχω ακομα μεσα μου αυτον τον πονο της απωλειας του πρωτου μου παιδιου, της Μαριας μου

Like a Star @ heaven Λένε (και μου αρέσει να το πιστεύω) ότι τα παιδιά ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ σε ποια οικογένεια θα γεννηθούν, επιλέγουν τη μαμά που θα τα κυοφορήσει. Η κορούλα σου η πρώτη επέλεξε τη δική σου φωλίτσα για να ζήσει έστω εκείνες τις 30 εβδομάδες. Ήρθε από την ανυπαρξία και γεύτηκε τη σιγουριά της κοιλίτσας σου όσο άντεξε. Ήταν μεγάλο το δώρο που της έδωσες. Οι συστάσεις λοιπόν ήταν άριστες. Κι έτσι και τα επόμενα παιδάκια επέλεξαν τη δική σου φωλίτσα. Και τα κατάφεραν! Να’ σαι καλά για όσα μπόρεσες να δώσεις και για όσα θα δώσεις ακόμα…! Like a Star @ heaven

Ελπιζω να βοηθησει και σενα και να γεννηθει το αδελφακι του του παιδιου σου γερο και δυνατο.



Ειναι πραγματικα πολυ γλυκο αυτο που σου ειπε και πολυ δυνατο.Σε αγγιζει...Χαιρομαι που εισαι κι εσυ μια απο αυτες που τα καταφεραμε και τα καταφερνουμε!!!Εγω αγωνιω να ερθει η κορουλα μου,αλλα διωχνω καθε τι κακο θα μπει στο μυαλο,εχω πιστη και προχωραω!!!!Μπραβο ρε κοριτσια!!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
blackrose έγραψε:
konstantina έγραψε:Εκανες πολύ καλά.Οπως σου ξανα έγραψα πριν γεννήσω το αγοράκι μου έχασα ενα κοριτσάκι με ενδομήτριο θάνατο στον 7ο μηνα. Πραγματικά δεν πρέπει να απογοητευόμαστε με πίστη και προσευχή ολα στο τέλος πανε καλα.Να προσεχείς.


Το ξερω κοριτσι μου τι περασες,το θυμαμαι καλα.....ειδες ειμαστε καλα ομως!!!

Ετσι ειναι κι εχω μπει στην διαδικασία για δεύτερο αν και ειναι πολυ δύσκολο με τα προβλήματα υγείας που αντιμετωπίζω.Ειμαι αισιόδοξη κάποια στιγμή θα έρθει και το επόμενο ειμαι συγουρη.

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstantina έγραψε:
blackrose έγραψε:
konstantina έγραψε:Εκανες πολύ καλά.Οπως σου ξανα έγραψα πριν γεννήσω το αγοράκι μου έχασα ενα κοριτσάκι με ενδομήτριο θάνατο στον 7ο μηνα. Πραγματικά δεν πρέπει να απογοητευόμαστε με πίστη και προσευχή ολα στο τέλος πανε καλα.Να προσεχείς.


Το ξερω κοριτσι μου τι περασες,το θυμαμαι καλα.....ειδες ειμαστε καλα ομως!!!

Ετσι ειναι κι εχω μπει στην διαδικασία για δεύτερο αν και ειναι πολυ δύσκολο με τα προβλήματα υγείας που αντιμετωπίζω.Ειμαι αισιόδοξη κάποια στιγμή θα έρθει και το επόμενο ειμαι συγουρη.

Kαλα το συζητας??? θα ερθει κοριτσι μου.Εχεις πιστη.Οπως το ειπες....προβληματα υγειας που ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ...μονη σου απαντησες... αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 19 417472

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να σαι καλά καλό βραδύ σε όλες και όνειρα γλυκά

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstantina έγραψε:να σαι καλά καλό βραδύ σε όλες και όνειρα γλυκά


Καληνυχτα κοριτσι!!!

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ κοριτσάκι μου γλυκό τί πέρασες κι εσύ (τώρα διάβασα την ιστορία σου)! Τώρα καταλαβαίνω γιατί με αγγιζαν τα λόγια σου από την πρώτη στιγμή που ήρθα σε αυτο το φορουμ και μοιράστηκα την εμπειρία μου της αποβολής. Που να ήξερα όμως κοπέλα μου πως εσύ έχασες το αγγελούδι σου ελάχιστα πριν το σφίξεις στην αγκαλιά σου!
Χαίρομαι απίστευτα που όλα σου πάνε καλά τωρα και ειλικρινά παίρνω πολύ κουραγιο από σένα και για τη δική μου εγκυμοσύνη. Όλα τα καλά σου ευχομαι γλυκιά μου!

pf


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοπέλα μου γλυκιά, η δύναμη που έχεις είναι πολύ μεγάλη!Ο Ραφαήλ σου είναι εκεί ψηλά και τώρα σας προσέχει όλους...
Η αλήθεια είναι πως όταν εσύ περνούσες όλα αυτά,έσερνα κι εγώ το δικό μου Γολγοθά (έχω ήδη γράψει τη δική μου ιστορία) και μου έδινες -χωρίς να το ξέρεις- κουράγιο και δύναμη να παλέψω παρά τα όσα αρνητικά άκουγα...
Τότε δεν είχα το σθένος να σου γράψω,τώρα όμως ήρθε η στιγμή να σου πω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! Σε ευχαριστώ λοιπόν γιατί μέσα από τη δική σου ιστορία, εγώ άντλησα δύναμη και τα κατάφερα!
Σου εύχομαι σύντομα να κρατήσεις αγκαλιά την κορούλα σου και να την γεμίζεις φιλιά, γιατί πραγματικά πιστεύω πως είσαι και θα είσαι μία πολύ καλή μανούλα Very Happy

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κλειώ μου, ήξερα τι είχε συμβεί στην πρώτη σου εγκυμοσύνη αλλά δεν είχα διαβάσει αυτό εδώ το θέμα.

Απόψε λοιπόν, μιας και το επανέφερες, ξεκίνησα να το διαβάσω στις 12 το βράδι. Μόλις τώρα το τελείωσα και είμαι πραγματικά συγκλονισμένη. Έχετε τρομερή ψυχική δύναμη εσύ και ο άντρας σου. Είστε άξιοι θαυμασμού κορίτσι μου! Δεν ξέρω τι άλλο να πω, αλλά νιώθω πολλά. Δεν μπορώ όμως να τα εκφράσω..

Λατρεύω τα παιδιά, και εγώ και ο άντρας μου. Είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες πριν 3 μήνες και είχαμε ορίσει και ημερομηνία θρησκευτικού γάμου μέσα στην άνοιξη. Έχασα όμως τον παππού μου και αφού θα πήγαινε πίσω ο γάμος λόγω πένθους, σκέφτηκα να αφήσουμε προς το παρόν το θέμα του παιδιού. Μετά από όλα όσα διάβασα όμως κατάλαβα πόσο λάθος είμαι σε αυτό το θέμα. Και με έκανες να καταλάβω πόσο πολύ θέλω ένα μωρό. Ακόμη περισσότερο από όσο νόμιζα.

Όσο κάναμε προσπάθειες, είχα κάποια συμπτώματα και αφού τα παρακολούθησα μερικές μέρες έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο βγήκε αρνητικό. Το κράτησα, δεν το πέταξα. Στον άντρα μου που με ρωτούσε για ποιο λόγο το κρατάω και δεν το πετάω έλεγα πως δεν υπάρχει κάποιος λόγος, απλά το κρατάω. Έτσι πίστευα μέχρι απόψε. Συνειδητοποιώ πως δεν το πετάω γιατί υποσθνείδητα μου υπενθυμίζει κάτι. Πόσο πολύ θέλω να γίνω μαμά. Και πόσο απογοητεύτηκα κατά βάθος όταν είδα το αρνητικό αποτέλεσμα. Ξέρω πως αυτά που λέω δε βγάζουν νόημα, ίσως δεν έχουν κιόλας.

Αυτό όμως που καταλαβαίνω απόψε, και με έκανες εσύ να το καταλάβω, είναι πως όλες αυτές οι σκέψεις που έκανα είναι ανούσιες, δεν υπάρχει λόγος να περιμένω για να γίνω μαμά. Τίποτα δεν έχει σημασία μπροστά στο μεγαλείο της μητρότητας.

Και θέλω να σε ευχαριστήσω με όλη μου την ψυχή για το μάθημα που με δίδαξες απόψε!

Η σκέψη μου θα είναι μαζί σου! Θα περιμένω με ανυπομονησία τη μέρα που θα μας αναγγείλεις τη γέννηση της Ειρήνης σου! Και θα χαρώ πολύ με τη χαρά σου! Και στις προσευχές μου πια θα συμπεριλαμβάνω και τον Ραφαήλ σου και όλα τα παιδάκια που χάθηκαν και δεν πρόλαβαν να νιώσουν την αγάπη της μανούλας τους!

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν μπορεσα να μην κλαψω και δεν μπορω να σταματησω συγχαρητηρια για την μεγαλη δυναμη που εχεις εκανες πολυ καλα που επανεφερες το θεμα μας ταρακουνησε να εχεις καθε καλο και καθε ευτυχια στην ζωη σου να μην ξαναζησεις τετοιο πονο .
Ελενα ... χαρηκα που θα συνεχισετε τις προσπαθειες παρα παρα πολυ ηθελα να σου πω πολυ πιο πριν πολλα οταν ειπες οτι θα σταματησετε...λιγες μερες μετα τον παππου σου εχασα τον πατερα μου και δεν το ανεφερα.... δεν σταματησα τις προσπαθειες πιστευω με το που πηγε στον θεουλη κατι ειπε και βοηθησε οπως παντα οταν ειχα προβλημα πηγαινε να παρει τον λογο για να με βοηθησει πιστευω πως ισως στην κηδεια να ημουν εγγυος...
οσοι αγαπουμε και εφυγαν ειναι κοντα μας και μας προστατευουν εγω το πιστευω και χαιρονται οταν προσπαθουμε να κανουμε κατι καλο για την ευτυχια μας και οταν το πετυχενουμε πιστευω μας χαμογελανε... πρεπει να σταματησω το κλαμα ...
ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη που μπηκα σε αυτο το φορουμ και πολυ περιφανη που γνωριζω τετοιες γυναικες!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 20]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις