Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
548 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 548 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 20]

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Θαυμάζω τον τρόπο που σκέφτεσαι και είμαι σίγουρη ότι θα έρθουν στη ζωή σου οοοοοοοοοοόλα τα καλά!!!

Εχεις για μένα μία αξιοθαύμαστη αντιμετώπιση της κατάστασης !!!!!!!

Η φράση σου ότι το μεγάλωσες και το παρέδωσες στην μεγάλη αγκαλιά Του ,να ήξερες πόσο με άγγιξε και με συγκίνησε!!!!!

Πίστεψε με ο γιος σου είναι πολύ χαρούμενος και πολύ περήφανος για τη μαμά του και εκεί από την αγκαλιά Του πάντα θα σας στέλνει την χαρά και αυτό που ποθεί η ψυχούλα σας


I love you

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kira έγραψε:Μπράβο σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Θαυμάζω τον τρόπο που σκέφτεσαι και είμαι σίγουρη ότι θα έρθουν στη ζωή σου οοοοοοοοοοόλα τα καλά!!!

Εχεις για μένα μία αξιοθαύμαστη αντιμετώπιση της κατάστασης !!!!!!!

Η φράση σου ότι το μεγάλωσες και το παρέδωσες στην μεγάλη αγκαλιά Του ,να ήξερες πόσο με άγγιξε και με συγκίνησε!!!!!

Πίστεψε με ο γιος σου είναι πολύ χαρούμενος και πολύ περήφανος για τη μαμά του και εκεί από την αγκαλιά Του πάντα θα σας στέλνει την χαρά και αυτό που ποθεί η ψυχούλα σας


I love you

να εισαι καλα kira μου...ευχαριστω για τα ομορφα σου λογια....οτι λεω βγαινει απο την ψυχη μου ,οτι πιστευω μεσα μου ....ευχομαι οτι ποθεις να το εχεις στη ζωη σου!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλως το κοριτσι μας! χαιρομαι πολυ οταν σε βλεπω εδω στην παρεα! φιλακια Smile

DanceFor

DanceFor
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


lypame poly.....upomonh .....

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκι μου δεν έχω λόγια.. Να ξέρεις ότι ο Θεός για κάποιο σκοπό τα κάνει όλα!! Κ δίνεις πολλά μαθήματα σε μας που στεναχωριόμαστε με βλακείες κ δεν εκτιμάμε αυτά που έχουμε.. Μπράβο κ σε σένα κ στον σύζυγο που μαζέυετε τα κομμάτια σας κ συνεχίζετε.. Ο γιος σου σίγουρα χαίρεται να σας βλέπει καλά.. Ειλικρινά σου έυχομαι να μην σας έβρει άλλη στεναχώρια στην ζωή σας..

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
artemis-karabet-mpempa έγραψε:Κοριτσάκι μου δεν έχω λόγια.. Να ξέρεις ότι ο Θεός για κάποιο σκοπό τα κάνει όλα!! Κ δίνεις πολλά μαθήματα σε μας που στεναχωριόμαστε με βλακείες κ δεν εκτιμάμε αυτά που έχουμε.. Μπράβο κ σε σένα κ στον σύζυγο που μαζέυετε τα κομμάτια σας κ συνεχίζετε.. Ο γιος σου σίγουρα χαίρεται να σας βλέπει καλά.. Ειλικρινά σου έυχομαι να μην σας έβρει άλλη στεναχώρια στην ζωή σας..


οχι καλη μου, να μην στεναχωριεστε για βλακειες...δεν αξιζει να στεναχωριεσαι για βλακειες......και ισχυει και για εμενα αυτο δεν αποτελω εξαιρεση! το ξαναειπα και θα το ξαναπω.θεωρω πως ειστε στην θεση που θα πρεπει να ειστε υπερηφανες που εχετε τετοια γλυκα πλασματα κοντα σας..!!
και τι δεν θα εδινα να εχω πισω το μπεμπη μου!!!! τι δεν θα δινα!!!ειναι σαν να εφυγε ενα κομματι παζλ της ψυχης μου,απο εκεινη την στιγμη.....

Ομως πρεπει να μαθω να ζω με αυτο...και να σφιγγω τα χειλη μου....ξεσπαω ομως ...κλαιω....ξανακλαιω...αλλα και παλι μετα, παιρνω μια βαθια ανασα..και παλι προχωραω....και αντε παλι....

Αλλα δεν θελω να κανω κακο στον εαυτο μου,ουτε κι ο αντρας μου στον εαυτο του,ουτε ο ενας στον αλλο με το να μας παρει απο κατω...μετα το πιο σιγουρο ειναι οτι ολα θα μαυρισουν γυρω μας,θα μας αποτελειωσουν...........Ενω ενα μωρο!! ενα ακομη μωρο!! και δυο και τρια μαζι αν ερθουν θα μας κανουν οχι απλα ευτυχησμενους...οπως ειπα ξανα, θα μας κανουν να "αγγιξουμε" το θεο..!!!πιστευω μεσα μου...και η αληθεια ειναι δεν ειμαι ανθρωπος που τρεχω στην εκκλησια ,η τηρω τα εκκλησιαστικα "εθιμα".....απλα μεσα μου πιστευω πραγματικα....και το καταλαβα τωρα ποση πιστη εκρυβα μεσα μου!!!και ποση δυναμη πηγαζει απο μεσα μου!!

σας φιλω.....! ΑΑ και πολυ χαρηκα που με κανετε και αιτηματα φιλιας μεσα απο το facebook!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:
anastazia έγραψε:ειλικρινα ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ!!!!!!!! αυτη την καρδια κ αυτη την δυναμη ειμαι σιγουρη οτι φροντιζει να στην στελνει απο ψηλα ο αγγελος σου καθε στιγμη....τα επομενα παιδακια σου θα εχουν εναν φυλακα αγγελο στον ουρανο και με τετοια μαμα θα ειναι πολυ τυχερα!!

αυτος ο αγγελος εκει ψηλα να μας φροντιζει γιατι το εχουμε αναγκη...και η αγαπη μας φτανει ψηλα ως τον ουρανο..την νιωθει και ο μπεμπακος μας...να σαι καλα αναστασια μου


MariaM έγραψε:Blackrose έχασες κάτι πολύτιμο, αλλά μέσα από αυτή την πολύ άσχημη εμπειρία, απέκτησες σοφία, αισιοδοξία και δύναμη. Χαίρομαι ιδιαίτερα που τις μοιράζεσαι μαζί μας. Να ξέρεις πως όλες εμείς σε καμαρώνουμε όπως μια μαμά που βλέπει το μωρό της να προσπαθεί να σταθεί και να κάνει τα πρώτα του βήματα. Όπως σου έχω ξαναπει, όταν είσαι στον πατο, μόνο προς τα πάνω μπορείς να κοιτάς και με χαρά εχω την αίσθηση ότι ήδη έχεις αρχίσει να ανεβαίνεις. Ο Ραφαήλ θα νιώθει ήδη πολύ περήφανος για εσάς. Λέω "εσάς" γιατί είμαι σίγουρη πως μαζί με τον άντρα σου το "δουλεύετε" και προχωράτε και οι δύο, χωρίς να τραβάει ο ένας τον άλλον να ξεκολλήσει. Ανεβαίνεται παράλληλα και επειδή συμβαίνει αυτό, θα το "ξεπεράσετε" γρήγορα.


ετσι ειναι ...μαζι με τον αντρα μου το "δουλευουμε" μαζι και ειμαστε πιο ενωμενοι απο ποτε....η αληθεια ειναι οτι αλλα ζευγαρια κατεληγαν μεχρι και να φτασουν στο χωρισμο εξαιτιας της νικημενης ψυχολογιας και εξαιτιας της αρρωστημενης καταθλιψης....που χαιρεται να χτυπαει τις πορτες των ανθρωπων με γεγονοτα που σημαδευουν και πληγωνουν..που πονανε..
ΑΛΛΑ..εγω δεν θελω να χασω και τον αντρα μου..ουτε εκεινος εμενα...και το εχουμε συζητησει....γιατι να καταστρεψουμε οτι χτιζουμε τοσα χρονια? αφου το μωρο μας δεν γυριζει...το χασαμε Οσο σκληρο κι αν ακουγεται αυτο εγινε ομως...και πρεπει να παλεψουμε να ειμαστε δυνατοι ,να δωσουμε την ευκαιρια να γεννηθουν και αλλα μωρακια,τα αδερφακια του και να τα καμαρωσουμε οπως θα καμαρωναμε και εκεινον..και θα ειμαστε ευτυχισμενοι και μονιασμενοι....θα εχουμε παντα τον μικρο μας μεσα στην καρδια,στην ψυχη και στο μυαλο με μια γλυκια πολυ πολυ γλυκια νοσταλγια για οτι προλαβαμε να ζησουμε μαζι..εστω και μεσα απο την κοιλια μου......χαδια,τραγουδακια,λογακια απο το μπαμπα,καμαρωναμε καθε φορα που κλωτσουσε...και καναμε ονειρα.!

θελει κοτσια να προχωρησεις μπροστα.και ειδικα μανες σαν και εμενα που εχασαν τα μωρα τους ξερουν κατι παραπανω...θελει τρομερη δυναμη,θελει να κανεις την καρδια σου πετρα...και να προσγειωσεις το μυαλο σου στην λογικη.ΟΣΟ μα ΟΣΟ κι αν ποναει..


...ανεβαινοντας το βουνο και κουραζοντας τα ποδια μου,και σταζοντας ιδρωτα...ετσι λαχανιασμενη οταν φτασω στην κορυφη...ξερω οτι θα δω μια λιμνη..και μια απεραντη κατηφορα απο πρασινο χορταρι....και τοτε θα αρχισω να τρεχω και να τρεχω και να τρεχω ...να πιω λιγο νερο απο την λιμνη......

ετσι οπως εφτασα στην πηγη και δεν ηπια νερο..με τον χαμο του μωρου μου,
ΕΤΣΙ θα κοπιασω και θα καταφερω να πιω νερο..φερνοντας ενα αλλο μωρο στον κοσμο που μεσα απο τα ματια του θα βλεπω και το μπεμπη μου!

οσο και αν ποναω,το πιστευω..και εγω και ο αντρας μου!
ποσο μα ποσο δικιο εχεις και να ξερες ποσο πολυ σε θαυμαζω για την σταση σου!ειλικρινα δεν εχω λογια να πω.

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κ κάτι που ειλικρινά θαυμάω είναι ότι έχεις το κουράγιο κ μπαίνεις εδώ..............

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω blackrose σε θαυμαζω και μου κανουν τρομερη εντυπωση τα λογια σου...εγω δεν ειμαι καλη στα λογια ..δεν ξερω τι να σου γραψω....αλλα εσυ τα λες ολα μονη σου,,,,
μπραβο κοπέλα μου!!θα ερθουν άλλα μωράκια πολλά....
αυτο ειναι το μόνο σίγουρο!!!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
artemis-karabet-mpempa έγραψε:Κ κάτι που ειλικρινά θαυμάω είναι ότι έχεις το κουράγιο κ μπαίνεις εδώ..............

bou-boukitsa έγραψε:και εγω blackrose σε θαυμαζω και μου κανουν τρομερη εντυπωση τα λογια σου...εγω δεν ειμαι καλη στα λογια ..δεν ξερω τι να σου γραψω....αλλα εσυ τα λες ολα μονη σου,,,,
μπραβο κοπέλα μου!!θα ερθουν άλλα μωράκια πολλά....
αυτο ειναι το μόνο σίγουρο!!!


να σας πω την αληθεια μου,κι εγω με θαυμαζω... αν μου ελεγαν τι θα ζουσα θα ελεγα πως θα τρελαινομουν,θα πεθαινα,θα γινομουν ενα ρακος......αλλα τελικα θαυμαζω που ειμαι δυνατη..και χαιρομαι και γιατι και ο ανδρας μου ειναι..και μπαινω εδω ,διαβαζω και διαβαζω...μια χαιρομαι με χαρουμενα νεα σας, μια λυπαμαι με ασχημα νεα....αλλα μοιραζομαι κατι δικο μου μαζι σας...οχι για να σας στεναχωρω ,αλλα να παρετε κι εσεις κατι απο μενα, κι εγω κατι απο εσας..χαιρομαι γι αυτο!


<<μπεμπουλη μου σ αγαπω,και θα σε αγαπω αιωνια....>>

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:
artemis-karabet-mpempa έγραψε:Κ κάτι που ειλικρινά θαυμάω είναι ότι έχεις το κουράγιο κ μπαίνεις εδώ..............

bou-boukitsa έγραψε:και εγω blackrose σε θαυμαζω και μου κανουν τρομερη εντυπωση τα λογια σου...εγω δεν ειμαι καλη στα λογια ..δεν ξερω τι να σου γραψω....αλλα εσυ τα λες ολα μονη σου,,,,
μπραβο κοπέλα μου!!θα ερθουν άλλα μωράκια πολλά....
αυτο ειναι το μόνο σίγουρο!!!


να σας πω την αληθεια μου,κι εγω με θαυμαζω... αν μου ελεγαν τι θα ζουσα θα ελεγα πως θα τρελαινομουν,θα πεθαινα,θα γινομουν ενα ρακος......αλλα τελικα θαυμαζω που ειμαι δυνατη..και χαιρομαι και γιατι και ο ανδρας μου ειναι..και μπαινω εδω ,διαβαζω και διαβαζω...μια χαιρομαι με χαρουμενα νεα σας, μια λυπαμαι με ασχημα νεα....αλλα μοιραζομαι κατι δικο μου μαζι σας...οχι για να σας στεναχωρω ,αλλα να παρετε κι εσεις κατι απο μενα, κι εγω κατι απο εσας..χαιρομαι γι αυτο!


<<μπεμπουλη μου σ αγαπω,και θα σε αγαπω αιωνια....>>





Να'σαι σίγουρη ότι δεν παίρνουμε "κάτι" από σένα...αλλά πολλά!!!!!Και χαιρόμαστε γι'αυτό!!Και χαιρόμαστε που χαίρεσαι!!!!!

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοπέλα μου η καρδιά μου πονεσε!!!!!Δεν εχω σταματησει να κλαιω και για να ειμαι απολυτα ειλικρινης αυτο που ενιωσα μετα το σοκ ηταν φοβος.Φοβαμαι πολυ παρα πολυ για το μωρο μου,δεν ξερω πως ακουγεται σε εσας ολο αυτο αλλα ειναι αυτο που σκεφτομαι,νιωθω τη μανουλα γιατι καθε μερα που περναει ξυπναω το πρωι και κοιταζω την κοιλια μου και διερωτωμαι ειμαι ακομη εγκυος?ειναι το παιδακι μου εκει???Αχ Θεουλη μου δωσε δυναμη και κουραγιο σε αυτη τη μανουλα,προσευχομαι για σενα και για ολα τα μωρακια και τις μανουλες του κοσμου.Εισαι αξιεπαινη για τη δυναμη και το κουραγιο σου εισαι μανουλα οπως προειπαν οι φιλες μας και αυτο δεν αλλαζει.Να σας εχει ο Μεγαλοδυναμος παντα καλα εσενα και τον αντρα σου και να βγειτε νικητες στα απροβλεπτα της ζωης....!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:Να'σαι σίγουρη ότι δεν παίρνουμε "κάτι" από σένα...αλλά πολλά!!!!!Και χαιρόμαστε γι'αυτό!!Και χαιρόμαστε που χαίρεσαι!!!!!

εγω να δειτε κουραγιο που παιρνω απο εσας αλικη μου!!!μια σπιθα χαρας για τις φιλες που απεκτησα μεσα απο εδω!..και την λεω σπιθα, γιατι ακομη εχουμε πολυ καιρο μπροστα μας που θα τα λεμε και εχουμε πολλα να μοιραστουμε...εγω σας ανοιξα την καρδια μου και εσεις την αγκαλια σας!



Ranou έγραψε:Κοπέλα μου η καρδιά μου πονεσε!!!!!Δεν εχω σταματησει να κλαιω και για να ειμαι απολυτα ειλικρινης αυτο που ενιωσα μετα το σοκ ηταν φοβος.Φοβαμαι πολυ παρα πολυ για το μωρο μου,δεν ξερω πως ακουγεται σε εσας ολο αυτο αλλα ειναι αυτο που σκεφτομαι,νιωθω τη μανουλα γιατι καθε μερα που περναει ξυπναω το πρωι και κοιταζω την κοιλια μου και διερωτωμαι ειμαι ακομη εγκυος?ειναι το παιδακι μου εκει???Αχ Θεουλη μου δωσε δυναμη και κουραγιο σε αυτη τη μανουλα,προσευχομαι για σενα και για ολα τα μωρακια και τις μανουλες του κοσμου.Εισαι αξιεπαινη για τη δυναμη και το κουραγιο σου εισαι μανουλα οπως προειπαν οι φιλες μας και αυτο δεν αλλαζει.Να σας εχει ο Μεγαλοδυναμος παντα καλα εσενα και τον αντρα σου και να βγειτε νικητες στα απροβλεπτα της ζωης....!


Ranou θα σταθω σε ενα σημειο.....λες...<<Φοβαμαι πολυ παρα πολυ για το μωρο μου,δεν ξερω πως ακουγεται σε εσας ολο αυτο αλλα ειναι αυτο που σκεφτομαι,νιωθω τη μανουλα γιατι καθε μερα που περναει ξυπναω το πρωι και κοιταζω την κοιλια μου και διερωτωμαι ειμαι ακομη εγκυος?ειναι το παιδακι μου εκει??? >>

να μην φοβασαι καθολου για το μωρακι σου ,και να μην μπεις στη διαδικασια αυτη να αισθανθεις τι νιωθω,γιατι μονο αγχος θα δημιουργησεις στον εαυτο σου και στρες!!! αλλο εγω ,αλλο εσυ!! μην σκεφτεσαι ετσι!απολαυσε την πιο "χαρισματικη" και γλυκια περιοδο που περνας στην ζωη σου, γιατι προκειται να φερεις στον κοσμο ενα μωρακι!!!! οτι νιωθεις εσυ ,νιωθει και εκεινο!! να χαιρεσαι οταν κοιτας την κοιλιτσα σου και να μην αγχωνεσαι!
ξερω καθε εγκυμοσυνη εχει το αγχος της ,αλλα μην επηρεαζεσαι απο προσωπικες εμπειριες του καθενος!!χαλαρωσε και σκεψου ποσο τυχερη εισαι που μεγαλωνει μια ζωουλα μεσα σου!ειναι απιθανο!!!
σε ευχαριστω για την συμπονοια σου πραγματικα,αλλα στεναχωριεμαι αν βλεπω οτι επηρεαζεσαι και αυτο σου προκαλει αγχος......εσυ πρεπει να αφοσιωθεις στην εγκυμοσυνη σου ,η οποια και θα ειναι τελειομηνη
και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια μεσα απο την καρδια μου σε ευχαριστω!η ζωη θελει δυναμη για να μπορεσεις να ζησεις..δυναμη ψυχικη , πιστη και αγαπη! εμενα αυτα με κρατανε ζωντανη...και τον αντρα μου....και τα ενωσαμε και βαλαμε ενα τοιχο σε οποιον προσπαθησει να μας ταραξει.......το μωρο μας ειναι μεσα μας,στην καρδια μας....συζηταμε για αυτο χωρις να μας παιρνει απο κατω...
..συζηταμε και λεμε θα ηταν ετσι τωρα ο μπεμπακος μας...και σκαει ενα χαμογελο στα χειλη μας..

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:κι εγω με θαυμαζω... αν μου ελεγαν τι θα ζουσα θα ελεγα πως θα τρελαινομουν,θα πεθαινα,θα γινομουν ενα ρακος......αλλα τελικα θαυμαζω που ειμαι δυνατη..

Ακριβώς αυτά τα λόγια τα έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ για άλλη περίπτωση. Ακριβώς τα ίδια όμως.

Πραγματικά δεν φανταζόμαστε πόση δύναμη κρύβουμε μέσα μας!!!


blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Athin@ έγραψε:
blackrose έγραψε:κι εγω με θαυμαζω... αν μου ελεγαν τι θα ζουσα θα ελεγα πως θα τρελαινομουν,θα πεθαινα,θα γινομουν ενα ρακος......αλλα τελικα θαυμαζω που ειμαι δυνατη..

Ακριβώς αυτά τα λόγια τα έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ για άλλη περίπτωση. Ακριβώς τα ίδια όμως.

Πραγματικά δεν φανταζόμαστε πόση δύναμη κρύβουμε μέσα μας!!!





<<..Πραγματικά δεν φανταζόμαστε πόση δύναμη κρύβουμε μέσα μας!!!>>

ετσι ακριβως...δεν φανταζομαστε!γι αυτο ευχομαι κι αλλες μανουλες σαν εμενα, να ειναι δυνατες και να μην τις παιρνει απο κατω...η ζωη ειναι μικρη..και πρεπει να την εκμεταλλευτουμε οσο πιο πολυ γινεται,να την γεμισουμε χαρα...δεν θελω να γερασω και να θυμαμαι οτι ειχα μια "αιωνια καταθλιψη" επειδη εχασα τον μπεμπουλη μου.....απλα θυμαμαι με αγαπη και νοσταλγια οτι εζησα μαζι του...κλειδωνω τις αναμνησεις αυτες σε ενα χρυσο κουτακι στην καρδια μου,αφηνω τον πονο να καταλαγιασει που λενε, και συνεχιζω......εξαλλου ειμαι σιγουρη,το επομενο μωρακι θα του μοιαζει τοοοοοοσο πολυ!!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μακάρι κοριτσάκι μου! Να σου στείλει ο Θεούλης ένα καινούριο μωράκι που θα σε γεμίσει χαρα!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:
Athin@ έγραψε:
blackrose έγραψε:κι εγω με θαυμαζω... αν μου ελεγαν τι θα ζουσα θα ελεγα πως θα τρελαινομουν,θα πεθαινα,θα γινομουν ενα ρακος......αλλα τελικα θαυμαζω που ειμαι δυνατη..

Ακριβώς αυτά τα λόγια τα έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ για άλλη περίπτωση. Ακριβώς τα ίδια όμως.

Πραγματικά δεν φανταζόμαστε πόση δύναμη κρύβουμε μέσα μας!!!





<<..Πραγματικά δεν φανταζόμαστε πόση δύναμη κρύβουμε μέσα μας!!!>>

ετσι ακριβως...δεν φανταζομαστε!γι αυτο ευχομαι κι αλλες μανουλες σαν εμενα, να ειναι δυνατες και να μην τις παιρνει απο κατω...η ζωη ειναι μικρη..και πρεπει να την εκμεταλλευτουμε οσο πιο πολυ γινεται,να την γεμισουμε χαρα...δεν θελω να γερασω και να θυμαμαι οτι ειχα μια "αιωνια καταθλιψη" επειδη εχασα τον μπεμπουλη μου.....απλα θυμαμαι με αγαπη και νοσταλγια οτι εζησα μαζι του...κλειδωνω τις αναμνησεις αυτες σε ενα χρυσο κουτακι στην καρδια μου,αφηνω τον πονο να καταλαγιασει που λενε, και συνεχιζω......εξαλλου ειμαι σιγουρη,το επομενο μωρακι θα του μοιαζει τοοοοοοσο πολυ!!

και πολυ καλα κανεις και θαυμαζεις τον εαυτο σου!σε θαυμαζω και εγω πολυ και σιγουρα ολες οι μανουλες εδω μεσα.δεν ξερω απο που βρισκεις τοση δυναμη αλλα ειλικρινα μπραβο σου.δεν ειναι λιγο αυτο που περασες αλλα προχωρας μπροστα!και ετσι πρεπει. Very Happy

ΣΩΣΑΝΝΑ

ΣΩΣΑΝΝΑ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΟΥ,ΑΛΛΑ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ.ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΙΣ ΠΟΤΕ!Ο ΘΕΟΣ ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ.ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΟΥ.ΠΟΤΕ.

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σημερα ηρθε το καροτσι του μπεμπουλη μου...ηταν παραγγελια...αυτες τις μερες μενω στο χωριο,στα πεθερικα...και πηγαμε σημερα να το παραλαβουμε με τον αντρα μου και να το αφησουμε σπιτι μας...
...το πηραμε στο κουτι..ολα πακετο...δεν το ανοιξαμε καν...δεν ηθελα....μολις που αγγιξα την κουτα με επιασε ενα ριγος...συνειδητοποιησα και παλι τι εγινε.ετσι λοιπον λεω...θα το αφησουμε στο χωλ ετσι οπως ειναι.συμφωνησε και ο αντρας μου.

δεν ηθελα να μπω στην διαδικασια να το ανοιξω , να το κοιταξω...ηξερα οτι θα μαραζωνα ..θα ερχοταν στο μυαλο οι σκεψεις που εκανα με το μπεμπουλη μεσα στο καροτσι..και το μονο που θα εκανα θα ηταν να "πεσω" και παλι..
το μονο που εκανα..ηταν να παω στην ντουλαπα,να παρω ενα φορμακι του..και να το αγκαλιασω..το διπλωσα και εκλεισα την ντουλαπα..πηρα την δοση μου..

μωρουλι

μωρουλι
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΞΕΧΑΣΕΙ,ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΑΙ ΦΩΝΟΥΛΕΣ. αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 11 429657

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kouragio kopela mou alloste esi mas exeis deiksei poso dinati eisai.epeidi ksero pos oi xares oi dikes mas se kanoun kai xairesai kai esi thelo na sou po pos simera irthe o defteros anipsios mou sto spiti gennithike tin deftera kai einai enas kouklos.eipa stin aderfi mou pos o mikros exei enan aggelo pou ton lene rafail na ton prosexei xoris na tis po tin istoria sou katalavaineis to logo kai tin diavevaiosa pos tha to prosexei gia pada.se skeftomai sinexeia,kouragio koita na peraseis kala kai na ksefigeis ligo mazi me ton adrouli sou.filakia

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μωρουλι έγραψε:ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΞΕΧΑΣΕΙ,ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΑΙ ΦΩΝΟΥΛΕΣ. αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 11 429657

κανω μωρουλι...κανω κουραγιο!!!

cassiani έγραψε:kouragio kopela mou alloste esi mas exeis deiksei poso dinati eisai.epeidi ksero pos oi xares oi dikes mas se kanoun kai xairesai kai esi thelo na sou po pos simera irthe o defteros anipsios mou sto spiti gennithike tin deftera kai einai enas kouklos.eipa stin aderfi mou pos o mikros exei enan aggelo pou ton lene rafail na ton prosexei xoris na tis po tin istoria sou katalavaineis to logo kai tin diavevaiosa pos tha to prosexei gia pada.se skeftomai sinexeia,kouragio koita na peraseis kala kai na ksefigeis ligo mazi me ton adrouli sou.filakia


και να το χαιρεστε το κουκλι!!και ειμαι σιγουρη πως ο μικρος μου ραφαηλ σας τα προσεχει...προσεχει τα μωρακια σας!!!..."δεν πεφτω" ευκολα...ειμαι σκληρο καρυδι.......αντε τις νυχτες που ολα τα φωτα σβηνουν , και για να μην στεναχωρω και τον αντρουλη μου κι αλλο..ριχνω και απο κανενα δακρακι...αντε δυο τρια...κι αυτα ειναι απο αγαπη για το μωρακι μου!..αλλα δεν μπορω συνεχεια κι εγω να λεω οτι κλαιω και οτι μαραζωνω...θα σφαλιαρωσω τον εαυτο μου να συνελθει αν το κανω....
ειμαι καλα..και ειμαι σιγουρη οτι ειμαι καλα...ολα οσα νιωθω ειναι η φυσιολογικη εξελιξη των πραγματων...απλα μια θα με ριχουν λιγακι παραπανω,μια θα ειμαι πιο σκληρη...το ονειρο σου δεν το ξεχναω παντως κασσιανη!!!

φιλακια πολλα....μια ησυχη νυχτα να εχετε και δωστε ενα χαδι στα μωρακια σας απο μενα...ειναι σαν να χαιδευω το μπεμπουλη μου!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
oute ego to ksexnao kai elpizo na to zisoume se merikous mines!!!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα στα κοριτσακια του φορουμ....τι κανετε..?

εγω ειμαι μια καλα ,μια πιο καλα,μια πιο σκεπτικη,μια πιο στεναχωρη.....ειναι φυσιολογικο ξερω...

ερχεται ο μπεμπης και στον υπνο μου....ειναι καταξανθος...με τα ματια του μπαμπα του καταγαλανα...και κατακοκκινα χειλακια....ειναι γλυκας....τι δεν θα εδινα να τον ειχα τωρα εδω!τα παντα!!!

ειδα ενα ονειρο...οτι ημουν λεχωνα ,οπως στην πραγματικοτητα ...και οτι ημουνα εγκυος....και επιανα και το μπεμπεκι οταν κλωτσαγε.....και ελεγα στο ονειρο..-μα καλα πως γινεται να ειμαι εγκυος ενω ειμαι λεχωνα και εχασα το μπεμπη???

δεν ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο...!αλλα ξερω πως η αισθηση που ειχα,ηταν η απολυτη ευτυχια!
σε 10 μερες σαραντιζω...περασε ο καιρος....θα παω και στο γιατρο για να με δει....σκεφτομαι αν θα ξαναπαω μετα σε αυτον...οχι μηπως φταιει αυτος καπου, απλα εχω ενα κουμπωμα.....ειναι πολυ καλος και εχει και πολυ καλη φημη γενικοτερα...απλα μετα απο αυτο θα νιωθω σα να γυριζουν ολα πισω και θα εχω φοβο για την καταληξη......αλλα απο την αλλη ο ιδιος μου σταθηκε οσο μπορεσε..(δεν μπορουσε να κανει και πολλα μετα απο αυτο),και σε επομενη εγκυμοσυνη θεωρω οτι εχει το ιστορικο μου και την εμπειρια με την ασχημη καταληξη και πιστευω θα εχει ενα παραπανο λογο να με προσεχει.....

η γνωμη σας ποια ειναι?

σας φιλω γλυκα....και ευχομαι να επανελθω και συντομα να ειμαι ετοιμη να υποδεχτω ενα σπορακι...και φυσικα να σας το ανακοινωσω!!!

ειχα παρει 18 κιλα..εχασα τα 10.τα αλλα 8 ελπιζω να φυγουν και αυτα σιγα σιγα...να ειμαι ετοιμη και σωματικα...και ανανεωμενη ψυχολογικα.ολα παιζουνε ρολο...!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
blackrose κοπελα μου και εγω αυτο πιστευω πως αν συνεχισεις με αυτο το γιατρο οταν με το καλο ερθει το μωρακι θα σε προσεξει παααααρα πολυ γιατι θα εχει και πληρη εικονα του ιστορικου σου!!!!απο την αλλη οταν ερθει η αγια τουτη στιγμη να προχωρησεις αναλογα με αυτο που θα σου πει η καρδουλα σου.... παντα ευτυχια να εχεις απο εδω και περα σου ευχομαι..... αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 11 379767

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 20]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις