Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
319 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 319 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 20]

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακι μου θαυμαζω τη δυναμη σου!να εισαι σιγουρη οτι σε λιγο καιρο θα μας αναγγειλεις ευχαριστα νεα,αλλωστε ειχες και ενα "προμηνυμα"....οσο για το υπερηχογραφημα...το ειδα και σοκαριστικα φαινεται σαν ενα ξενο χερι το εδειξα και στον αντρα μου και ειδε και αυτος ακριβως το ιδιο!!!!!οσο για το "κολλημενη" καλα κανεις κοριτσακι μου...ειχες ενα μωρακι που ο θεος αποφασισε να το παρει κοντα του οταν με το καλο κανεις αλλα παιδακια να τους μιλας για αυτο το πλασματακι!η μητερα μου λιγο πριν γεννησει εμενα εχασε ενα κοριτσακι στη γεννα...ακομα και τωρα μας μιλαει για αυτο το πλασματακι και παντα μας ελεγε οτι ηταν ο φυλακας αγγελος μας!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athin μου τι εννοεις θέμα προοπτικης;;;; Πως ειναι του μπεμπη τοσο μεγαλο;;; ..αχ δεν ξερω αλλα εχω συγκλονιστει!!!!!!!

kaiti99


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μην στενοχωριεσαι καλη μου..μαλλον ο θεουλης δεν ηθελε να στειλει αυτο το αγγελουδι στον ματαιο κοσμο μας μαλλον το εχει στην αγκαλια του..μαλλον αυτο το χερι ειναι οντως η ΘΕΙΑ αγκαλια του..ολα γινονται σε αυτη την ζωη για καποιο λογο...αγνωστο για εμας βεβαια..ευχομαι να κανεις παιδακι συντομα κ να νιωσεις την ευτυχια που ολοκληρωνει μια γυναικα.σιγουρα θα το εχεις στο μυαλο κ την καρδια σου..να εισαι δυνατη..

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:δεν θελω να το θεσω οτι ντε και καλα ειναι κατι υπερφυσικο...ειναι η εικονα που μιλησε μεσα μου ετσι ..ετσι θεωρω οτι ειναι κατι "αλλο"!
Κοπέλα μου αν ήμουνα στη θέση σου θα ήμουνα ΣΙΓΟΥΡΗ οτι είναι κάτι "άλλο" ότι και να μου λέγανε οι γύρω.
Σου έγραψα οτι είχα κι εγώ κάποια "σημάδια" στη ζωή μου, τα οποία θα μπορούσε κάποιος να τα πει συμπτώσεις αλλά εγώ δεν το δέχομαι.

blackrose έγραψε:οσο για την φωτο που λεω να φτιαξω...πιστεψε με η καρδια μου ειναι τοσο ανοιχτη,το μυαλο μου τοσο ελευθερο...που δεν θα με ενοχλει καθολου ακομη και να τον βλεπω...
1ον μαμά ΕΙΣΑΙ. Αυτό δεν το διαπραγματευόμαστε.
Τη φωτογραφία πρότεινα το κάπου διακριτικά γιατί μέσα στο σπίτι σε κεντρικό σημείο θα τη βλέπουν διάφοροι και αναγκαστικά κάποια φορά θα ακούσεις σχόλια που σίγουρα θα σε κάνουν να νοιώσεις άσχημα. Να θυμώσεις ή να στεναχωρηθείς. Καλύτερα σε έναν προσωπικό σας χώρο.

blackrose έγραψε:δεν θα καθομαι πανω απο την φωτογραφια να κλαιω και να λεω γιατι! .... δεν μπορω να εξηγησω με αλλα λογια να καταλαβεις ποσο μα ποσο δυνατη νιωθω!!
Ότι είσαι δυνατή το έχω καταλάβει. Και κατάλαβα οτι δεν θα κάθεσαι απο πάνω να κλαις (εντάξει θα γίνει κι αυτό κάποια στιγμή, άνθρωπος είσαι)

Επίσης καταλαβαίνω απόλυτα το γιατί κοιτάς dvd και υπερήχους. Αυτά θα τα σταματήσεις, όχι στην επόμενη εγκυμοσύνη. Τότε θα κάθεσαι και θα τα συγκρίνεις, αλλά όταν θα αρχίσεις να ασχολείσαι με το καινούριο μωράκι, με τις ανάγκες του και τις χαρές του, μόνο τότε θα ηρεμίσει πραγματικά η ψυχή σου!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Athin@ έγραψε:
blackrose έγραψε:δεν θελω να το θεσω οτι ντε και καλα ειναι κατι υπερφυσικο...ειναι η εικονα που μιλησε μεσα μου ετσι ..ετσι θεωρω οτι ειναι κατι "αλλο"!
Κοπέλα μου αν ήμουνα στη θέση σου θα ήμουνα ΣΙΓΟΥΡΗ οτι είναι κάτι "άλλο" ότι και να μου λέγανε οι γύρω.
Σου έγραψα οτι είχα κι εγώ κάποια "σημάδια" στη ζωή μου, τα οποία θα μπορούσε κάποιος να τα πει συμπτώσεις αλλά εγώ δεν το δέχομαι.

blackrose έγραψε:οσο για την φωτο που λεω να φτιαξω...πιστεψε με η καρδια μου ειναι τοσο ανοιχτη,το μυαλο μου τοσο ελευθερο...που δεν θα με ενοχλει καθολου ακομη και να τον βλεπω...
1ον μαμά ΕΙΣΑΙ. Αυτό δεν το διαπραγματευόμαστε.
Τη φωτογραφία πρότεινα το κάπου διακριτικά γιατί μέσα στο σπίτι σε κεντρικό σημείο θα τη βλέπουν διάφοροι και αναγκαστικά κάποια φορά θα ακούσεις σχόλια που σίγουρα θα σε κάνουν να νοιώσεις άσχημα. Να θυμώσεις ή να στεναχωρηθείς. Καλύτερα σε έναν προσωπικό σας χώρο.

blackrose έγραψε:δεν θα καθομαι πανω απο την φωτογραφια να κλαιω και να λεω γιατι! .... δεν μπορω να εξηγησω με αλλα λογια να καταλαβεις ποσο μα ποσο δυνατη νιωθω!!
Ότι είσαι δυνατή το έχω καταλάβει. Και κατάλαβα οτι δεν θα κάθεσαι απο πάνω να κλαις (εντάξει θα γίνει κι αυτό κάποια στιγμή, άνθρωπος είσαι)

Επίσης καταλαβαίνω απόλυτα το γιατί κοιτάς dvd και υπερήχους. Αυτά θα τα σταματήσεις, όχι στην επόμενη εγκυμοσύνη. Τότε θα κάθεσαι και θα τα συγκρίνεις, αλλά όταν θα αρχίσεις να ασχολείσαι με το καινούριο μωράκι, με τις ανάγκες του και τις χαρές του, μόνο τότε θα ηρεμίσει πραγματικά η ψυχή σου!


athin μου να σαι καλα,ετσι ειναι! ναι την φωτογραφια του δεν σκεφτηκα να την βαλω στο σαλονι πχ..!αλλα θελω να την εχω και να την βλεπω!...υπερηχο δεν ξαναεβαλα να δω απο τοτε που ημουν εγκυος..την φωτογραφια την εχω στο κινητο μου αρκετο καιρο..και απλα οταν με το καλο ηρεμησω περισσοτερο θα το ξαναδω το βιντεο μηπως παρατηρησω κατι "αλλο"!σημασια εχει οτι ναι ειμαι μαμα και δικαιολογω τον εαυτο μου για οσο μπορω ακομη να ξεσπαω...γιατι αν και λιγος καιρος περασε,ειμαι πολυ αισιοδοξη..!και ο αντρας μου το ιδιο.και αυτο με κανει πραγματικα χαρουμενη.ξερω οτι το μωρο μου ειναι καλα και με προσεχει...και ξερει ποσο πολυ το λατρευω!σε φιλω καλη μου!

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσακι μου σε καταλαβαινω τα εχω περασει
εχασα ενα μωρο ενω ημουν 26 εβδομαδων
εχεις κανει εξετασεις θρομβοφιλιας?εαν οχι να πας να κανεις ΑΜΕΣΑ και εγω ο πλακουντας ειχε θρομβους και ανεπαρκεια και ειχα θρομβοφιλια ετσι εχασα τον μπεμπουλη μου
ο καλος θεουλης ομως μου εστειλε ενα κοριτσακικαι μετα εναν κουκλο μπεμπουλη
κανε κουραγιο

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kopelara mou denb tha sxoliaso tin photo giati apla den iparxoun logia na peis gia kati toso "magiko".tha sxoliaso to oti allazete spiti. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] teleia idea.kainourgio spiti kainourgies eikones kai fisika kainourgia oneira.mia ananeosi pada kalnei kalo.poli xairomai pou diavazo ta nea sou giati exo tin enoia sou.filakia polla.
a!kai ena diko mou nao sou exo pei pos tha sou leo na nea apo tin mikri mou giati ksero oti xairesai.vgalame to proto mas dodaki!!!!!!!!epitelous, filakia pollaaaaaaaaaaaaaa!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι να πω εχω παθει σοκ.....μια εικονα χιλιες λεξεις.απιστευτο.παντως ειλικρινα εισαι αξια θαυμασμου για την δυναμη που δειχνεις μετα απο μια τετοια στεναχωρια που περασες.σε διαβαζω τοσο καιρο και ειλικρινα σε θαυμαζω για ολα αυτα που λες.σου ευχομαι με το καλο να πατε στο νεο σας σπιτι και με το καλο ο ερχομος ενος ζουζουνιου.σου στελνω την αγαπη μου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pana έγραψε:κοριτσακι μου σε καταλαβαινω τα εχω περασει
εχασα ενα μωρο ενω ημουν 26 εβδομαδων
εχεις κανει εξετασεις θρομβοφιλιας?εαν οχι να πας να κανεις ΑΜΕΣΑ και εγω ο πλακουντας ειχε θρομβους και ανεπαρκεια και ειχα θρομβοφιλια ετσι εχασα τον μπεμπουλη μου
ο καλος θεουλης ομως μου εστειλε ενα κοριτσακικαι μετα εναν κουκλο μπεμπουλη
κανε κουραγιο

κοπελα μου , εμενα η περιπτωση μου ηταν καθαρα τυχαιο γεγονος...ο ανδρας μου το ειδε με τα ματια του...δεν ηταν θρομβοφιλια..το ξερω αυτο οτι μπορει να συμβει...απλα εμας ηταν βαρια ατυχια...κι εσυ εχασες ενα μωρακι αλλα να που εχεις αλλα 2!!!!! και να τα χαιρεσαι!!!!!!!!!

cassiani έγραψε:kopelara mou denb tha sxoliaso tin photo giati apla den iparxoun logia na peis gia kati toso "magiko".tha sxoliaso to oti allazete spiti. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] teleia idea.kainourgio spiti kainourgies eikones kai fisika kainourgia oneira.mia ananeosi pada kalnei kalo.poli xairomai pou diavazo ta nea sou giati exo tin enoia sou.filakia polla.
a!kai ena diko mou nao sou exo pei pos tha sou leo na nea apo tin mikri mou giati ksero oti xairesai.vgalame to proto mas dodaki!!!!!!!!epitelous, filakia pollaaaaaaaaaaaaaa!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


τι ωραια!!!!! τι ομορφα!!!! οταν ζησω κι εγω τετοιες στιγμες εδω θα ειμαι και θα τις διαβαζεις κασσιανη μου!!για οταν θα ξανα ειμαι εγκυος...μεχρι και το πρωτο δοντακι!να το χαιρεσαι!!!!


εχετε ολες και την δικη μου αγαπη! αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 669659

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσι μου δεν ήθελα σε καμιά περίπτωση να σε στεναχωρήσω .Το γεγονός ότι το συζητάς μαζί μας είναι ένα μεγάλο βήμα ότι αντιμετωπίζεις την κατάσταση είναι μια καλή αρχή , φυσικό είναι να νιώθεις κα΄ποιες στιγμές άσχημα και φυσικό να προσπαθείς να μην σε καταβάλλει . Δεν σε ξέρω σαν άνθρωπο και αυτό που εννούσα με τον όρο "κολλημένη " είναι όλο αυτό να μην σου γίνει έμμονη ιδέα με την φωτογραφία . Αν εσυ θέλεις να βάλεις φωτογραφίες του μωρού σου κάνετο εσυ ξέρεις μπορεί και εγω το ίδιο να έκανα . Αυτό που σου έγραψα το εννοώ ως εξής :όταν περνάμε κάτι άσχημο θέλουμε το χρόνο μας για να το διαχειρειστούμε να φωνάξουμε να κλάψουμε να θυμώσουμε και πολλές φορές το παίζουμε καλά στούς άλλους για να το πιστέψουμε και εμείς οι ίδιες .
Καλά έκανες και μου έγραψες ότι σε πείραξε ο όρος και ίσως να ήταν κουταμάρα μου απλά καμιά φορά στην προσπάθεια να βοηθήσουμε δεν τα γράφουμε σωστά . Δεν σε παρεξηγώ σε καμιά περίπτωση είσαι μια μανούλα που έχασε το παιδί της ότι και να πεις είναι αποδεκτό .
όσο για τη φωτο λές να είναι ο ομφάλιος λώρος και να έχει γυρίσει πρός τα πάνω ; η να είναι αυτό που τρέφετε το μωρό μέσω της μάμας (έχω κολλήσει )
Πάντως ρωτησε το

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
blackrose μου για μενα κανε οτι νομιζεις οτι θα σε κανει να νιωσεις πιο ομορφα και γαληνια οσο μπορεις. σιγουρα οπως βλεπεις την φωτογραφια ειναι σαν χερι μεγαλο ,αλλα στο υπερηχο φαινονται λιγο περιεργα μπορει να ειναι το χερακι του περιτυλιγμενο με το ομφαλιο λωρο .πάντως ειναι κοντα στο λαιμο του .για να νιωσεις πιο καλα να πας στο γιατρο σου να το δειξεις αφου φαινεται καθαρα οτι ειναι στο λαιμο του .βεαβαια το μωρακι σου δε το φερνεις πισω αλλα τουλαχιστον να καθυσυχασησεις τα ερωτιματικα σου .και να ξερεις ποσο ο γιατρος σου εχει συμβαλει σε συτο .για να ξερεις να τον αλλαξεις.ειναι πολυ δυσκολο και εχεις πολυ δυνσμη μεσα σου.

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όταν σε διαβάζω,κοιτάζω την μπέμπα μου και θέλω να κλάψω.
Είμαι πολύ περήφανη για σένα. Μου δίνεις και μένα πολύ δύναμη τις στιγμές που νιώθω να πέφτω. Σε σκέφτομαι και παίρνω κουράγιο. Εγώ όταν έμεινα έγκυος πέρυσι, νοσηλεύτηκα χωρίς να το ξέρω και έκανα αξονική και θεραπεία με κορτιζόνη.Όταν λοιπόν είδα ότι είμαι έγκυος τρόμαξα μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το μωρό και αναγκαστώ να διακόψω την κύηση.Έτσι εκείνη τη στιγμή, είπα Άγιε μου Ραφαήλ κάνε να είναι γερό το παιδάκι μου και θα του δώσω το όνομά σου, χωρίς να είμαι και της εκκλησίας.Και τελικά το κοριτσάκι μου ήταν μια χαρά και όλα πήγαν καλά.
Και μετά από καιρό ενώ υπολόγιζα πότε έμεινα έγκυος, είδα ότι την μέρα που είχαμε την επιτυχή επαφή με τον άντρα μου, ήταν του Αγίου Ραφαήλ.
Το όνειρο που είδες πιστεύω ότι θα είναι σημαδιακό γιατί κι εγώ όταν βλέπω τον μπαμπά μου που τον έχω χάσει, να μου δίνει κουράγιο στον ύπνο μου και να μου λέει ότι όλα θα πάνε καλά, πραγματικά έτσι γίνεται. Είναι ο δικός μου φύλακας άγγελος.
Συγνώμη αν σε κούρασα με τα δικά μου, απλά ήθελα κι εγώ να σου ανταποδώσω έστω και λίγο το καλό που μου κάνεις με το να σε βλέπω έτσι δυνατή μετά από αυτό που πέρασες καινα σου πω ότι το πιστεύω πως όλα θα σου πάνε καλά από δω και πέρα.Όταν έχεις βιώσει τον χαμό δικού σου κομματιού, μπορεί στην αρχή να μην το δεις, όμως πίστεψέ όλα έχουν κάποιο σκοπό που γίνονται.Και στο τέλος πάντα έρχεται η κάθαρση, η λύτρωση, η ηρεμία να το πω.Κάνε λίγη υπομονή ακόμα και ο άγγελός σου θα σε ανταμείψει για την αγάπη που του έδειξες. Και να είσαι σίγουρη ότι σε βλέπει και είναι περήφανος για την μανούλα του.Ότι μας βλέπουν το ξέρω με σιγουριά.
Και πάλι συγνώμη που κούρασα. Σε φιλούμε γλυκά κι εγώ και η Ραφαέλα μου.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι ωραια!!!!! τι ομορφα!!!! οταν ζησω κι εγω τετοιες στιγμες εδω θα ειμαι και θα τις διαβαζεις κασσιανη μου!!για οταν θα ξανα ειμαι εγκυος...μεχρι και το πρωτο δοντακι!να το χαιρεσαι!!!!

tha eimai edo mazi me oles tia alles manoules na mas peis ta pada apo tin arxi ...... tha perimenoume me agonia. Very Happy

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσακια μου....καλησπερα.

σαραντιζω σημερα..προχθες ηρθε και ο παππας και μου εδωσε ευχη...
εχθες πηγα και στον γιατρο μου.
ολα καλα.επανηλθε το "συστημα".και συζητησα και με τον γιατρο...ειδα πως σε αυτον θελω να ξαναπαω...και θα ξαναπαω...για ακομη μια φορα μου ειπε πως αυτο που εζησα γινεται τοσο μα τοσο σπανια στα χρονικα...και πως δεν υπαρχει περιπτωση να το ξαναζησω...μου ειπε να αφησω τα ασχημα στο χθες,να προχωρησω στο σημερα και το αυριο,χωρις αγχος και εφοσον ειμαι απολυτα υγειης θα ερθει κι αλλο μωρακι...με διαβεβαιωσε πως θα ειναι κοντα μου και στο ψυχολογικο κομματι..ακομη και αν θελω και υπερηχο καθε εβδομαδα εσυ θα με δεχεσαι και βλακεια να ειναι? του λεω....και μου ειπε βρε μην ανησυχεις και τον υπερηχο σπιτι σου δινω ,χαριτολογοντας...απλα με επιβεβαιωνε πως ηταν ενα ατυχες πολυ ατυχες γεγονος το οποιο δεν προκειται να το ξαναζησω ποτε μου...κοριτσια δεν δεχτηκε χρηματα...ειχα πληρωσει την κλινικη κτλ,και ειχα αφησει το γιατρο για οταν σαραντησω ,αλλα δεν δεχτηκε ουτε 1 ευρω.<<-για χαρα παιρνω,αλλα για λυπη δεν θελω δραχμη>> ειπε.
οσο και να επεμενε ο αντρας μου δεν δεχοταν και ετσι μας εκανε μια προταση
<<-....αν θελετε εχω εναν συναδελφο,ο οποιος ειναι ασχημα οικονομικα,βρισκεται στο εξωτερικο με πολυ σοβαρο προβλημα υγειας,εχει οικογενεια και πρεπει να εγχειριστει....αν θελετε μπορειτε να δωσετε ενα ποσο οτι εσεις θελετε για αυτο τον σκοπο...εγω δεν τα εχω αναγκη και δεν θελω να μου δωσετε..αλλα αν θελετε μπορειτε να βοηθησετε για αυτο το σκοπο..>>
κι ετσι νιωσαμε και το καναμε ,βαλαμε ενα ποσο 300 ευρω στον ανθρωπο που ειχε αναγκη..τα λεφτα τα μαζευαν στην κλινικη,πηγαμε στην προισταμενη και τα αφησαμε...τον γιατρο τον εχω ακουστα...κριμα..μακαρι να γινει καλα!...ενιωσα περηφανη κοριτσια και εγω και ο αντρας μου..

πηγα και στο μπεμπη....του αφησα μια μηχανη,ενα αρκουδακι του παοκ, και ενα γραμμα που του γραψαμε με το μπαμπα του.....εκλαψα...αγγιξα το χωμα ...ανρρωτηθηκα....αναστεναξα..και σηκωθηκα στα ποδια μου και εφυγα αγκαλιασμενη με τον αντρα μου....μεσα μου φωναξα :μπεμπουλη μου σ αγαπω!!!>>αλλα εφυγα γαληνια....ποσα αγγελουδια ειχε,να σπαραζει η καρδια σου...ποσες μανουλες σαν κι εμενα δυστηχως....

αλλα ευτυχως φευγει ενα μωρο και ερχεται ενα αλλο...χθες εμαθα οτι η γυναικα 1ου μου ξαδερφου,που προσπαθουσανε καπου 10 χρονια για παιδι ,εμεινε εγκυος!!!!!οταν το εμαθα αντριχιασα.......κοριτσια απο τοτε που γεννησα εβλεπα ονειρα με την ξαδερφη μου οτι μαθαινα πως ειναι εγκυος...και τα ελεγα και στην θεια μου(πεθερα της),και στην μαμα μου! προχθες μαλιστα πριν το μαθω ειδα παλι οτι μαθαινα ταχα μου πως η κοπελα ηταν τριων μηνων εγκυος..!! και εχθες οταν το ελεγα στην μαμα μου..με κοιταξε εκπληκτη και μου ειπε...τα ονειρα σου βγηκαν...ειναι εγκυος!!!! 3 εβδομαδων...απιστευτο κοριτσια!!την βλεπω στον υπνο μου απο τοτε που γεννησα και εχουνε περασει πανω απο 3 εβδομαδες που ειδα οτι ηταν εγκυος...και ακομη και προχτες πριν το μαθω...ηταν προφητικα!χαρηκα τοσο μα τοσο πολυ...και ευχομαι να πανε ολα μα ολα καλα στην ξαδερφη μου...ειναι 35 χρονων και προσπαθει τοσο καιρο..της αξιζει..!

καμια φορα τα ονειρα βγαινουν αληθινα...και εγω δεν ξαναεζησα κατι αναλογο...να βλεπω ονειρο και να γινεται πραγματικοτητα..πολυ χαρηκα μπραβο και να πανε ολα μα ολα καλα...να την προσεχει το μπεμπακι μου!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:κοριτσακια μου....καλησπερα.

σαραντιζω σημερα..προχθες ηρθε και ο παππας και μου εδωσε ευχη...
εχθες πηγα και στον γιατρο μου.
ολα καλα.επανηλθε το "συστημα".και συζητησα και με τον γιατρο...ειδα πως σε αυτον θελω να ξαναπαω...και θα ξαναπαω...για ακομη μια φορα μου ειπε πως αυτο που εζησα γινεται τοσο μα τοσο σπανια στα χρονικα...και πως δεν υπαρχει περιπτωση να το ξαναζησω...μου ειπε να αφησω τα ασχημα στο χθες,να προχωρησω στο σημερα και το αυριο,χωρις αγχος και εφοσον ειμαι απολυτα υγειης θα ερθει κι αλλο μωρακι...με διαβεβαιωσε πως θα ειναι κοντα μου και στο ψυχολογικο κομματι..ακομη και αν θελω και υπερηχο καθε εβδομαδα εσυ θα με δεχεσαι και βλακεια να ειναι? του λεω....και μου ειπε βρε μην ανησυχεις και τον υπερηχο σπιτι σου δινω ,χαριτολογοντας...απλα με επιβεβαιωνε πως ηταν ενα ατυχες πολυ ατυχες γεγονος το οποιο δεν προκειται να το ξαναζησω ποτε μου...κοριτσια δεν δεχτηκε χρηματα...ειχα πληρωσει την κλινικη κτλ,και ειχα αφησει το γιατρο για οταν σαραντησω ,αλλα δεν δεχτηκε ουτε 1 ευρω.<<-για χαρα παιρνω,αλλα για λυπη δεν θελω δραχμη>> ειπε.
οσο και να επεμενε ο αντρας μου δεν δεχοταν και ετσι μας εκανε μια προταση
<<-....αν θελετε εχω εναν συναδελφο,ο οποιος ειναι ασχημα οικονομικα,βρισκεται στο εξωτερικο με πολυ σοβαρο προβλημα υγειας,εχει οικογενεια και πρεπει να εγχειριστει....αν θελετε μπορειτε να δωσετε ενα ποσο οτι εσεις θελετε για αυτο τον σκοπο...εγω δεν τα εχω αναγκη και δεν θελω να μου δωσετε..αλλα αν θελετε μπορειτε να βοηθησετε για αυτο το σκοπο..>>
κι ετσι νιωσαμε και το καναμε ,βαλαμε ενα ποσο 300 ευρω στον ανθρωπο που ειχε αναγκη..τα λεφτα τα μαζευαν στην κλινικη,πηγαμε στην προισταμενη και τα αφησαμε...τον γιατρο τον εχω ακουστα...κριμα..μακαρι να γινει καλα!...ενιωσα περηφανη κοριτσια και εγω και ο αντρας μου..

πηγα και στο μπεμπη....του αφησα μια μηχανη,ενα αρκουδακι του παοκ, και ενα γραμμα που του γραψαμε με το μπαμπα του.....εκλαψα...αγγιξα το χωμα ...ανρρωτηθηκα....αναστεναξα..και σηκωθηκα στα ποδια μου και εφυγα αγκαλιασμενη με τον αντρα μου....μεσα μου φωναξα :μπεμπουλη μου σ αγαπω!!!>>αλλα εφυγα γαληνια....ποσα αγγελουδια ειχε,να σπαραζει η καρδια σου...ποσες μανουλες σαν κι εμενα δυστηχως....

αλλα ευτυχως φευγει ενα μωρο και ερχεται ενα αλλο...χθες εμαθα οτι η γυναικα 1ου μου ξαδερφου,που προσπαθουσανε καπου 10 χρονια για παιδι ,εμεινε εγκυος!!!!!οταν το εμαθα αντριχιασα.......κοριτσια απο τοτε που γεννησα εβλεπα ονειρα με την ξαδερφη μου οτι μαθαινα πως ειναι εγκυος...και τα ελεγα και στην θεια μου(πεθερα της),και στην μαμα μου! προχθες μαλιστα πριν το μαθω ειδα παλι οτι μαθαινα ταχα μου πως η κοπελα ηταν τριων μηνων εγκυος..!! και εχθες οταν το ελεγα στην μαμα μου..με κοιταξε εκπληκτη και μου ειπε...τα ονειρα σου βγηκαν...ειναι εγκυος!!!! 3 εβδομαδων...απιστευτο κοριτσια!!την βλεπω στον υπνο μου απο τοτε που γεννησα και εχουνε περασει πανω απο 3 εβδομαδες που ειδα οτι ηταν εγκυος...και ακομη και προχτες πριν το μαθω...ηταν προφητικα!χαρηκα τοσο μα τοσο πολυ...και ευχομαι να πανε ολα μα ολα καλα στην ξαδερφη μου...ειναι 35 χρονων και προσπαθει τοσο καιρο..της αξιζει..!

καμια φορα τα ονειρα βγαινουν αληθινα...και εγω δεν ξαναεζησα κατι αναλογο...να βλεπω ονειρο και να γινεται πραγματικοτητα..πολυ χαρηκα μπραβο και να πανε ολα μα ολα καλα...να την προσεχει το μπεμπακι μου!

μπραβο βρε κοριτσακι!!...σαραντησες..πηρες ευχη...πηγες στο γιατρο...και στον μπεμπουλη....
νομιζω πως πλεον εισαι ετοιμη για τη νεα αρχη...και για ενα καινουργιο μωρακι!!
σου ευχομαι να ερθει πολυ πολυ γρηγορα!!

Υ.Γ. οσο για το γιατρο σου ..τι να πω...κατι θα σου εμπνεει προφανως ..γιατι και εμενα μου ειχε πει αυτα τα λογια...΄΄ατυχες γεγονος΄΄΄ αλλα δεν με καλυψε καθολου..και τον αλλαξα...
ευχομαι να εχεις κανει την καλυτερη επιλογη για σενα!

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mpravo koritsaki mou mpravo,poli xairomai gia sena pou eisa kala kai esu alla kai o antroulis sou!pote sou eipe na valeis mpros gia mwraki???na peis ston antrouli sou an aisthanese kala kai den pona na se vali katwwwwww Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed !!!!!!
eides oi ksadefi sou ????na thimase kai esu omws to diko sou oneiro to pappou tou antra sou!!!!!!apo oti thimame pou eixes grapsei twra tha figete na pate kipro stous goneis sou!!kala na perasete na ksekourastite kai na girisete me oreksei pisw giati sas perimenei poli douleia!!!!!filakia polla koritsaki mou!!!!!! αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άντε βρε μπράβο! Και μου άρεσε και ο γιατρός.

Και αφού το "σύστημα" είναι έτοιμο σειρά έχει και η ψυχολογία για να προχωρήσετε στο επόμενο βήμα έτσι; Μόλις νοιώσετε έτοιμοι!!!!

Συγχαρητήρια για την ξαδέρφη σου!
αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι ωραία νέα και για εσάς αλλά και για την ξαδέλφη σου!!
Μπράβο blackrose,πραγματικά μπράβο..
να περάσετε καλά τώρα στο ταξιδάκι σας!!
και μετά,όταν είστε έτοιμοι και σας ΄δωσει το οκ και ο γιατρός σου....Βουρρρρρρρρρ... Embarassed Embarassed

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:κοριτσακια μου....καλησπερα.

σαραντιζω σημερα..προχθες ηρθε και ο παππας και μου εδωσε ευχη...
εχθες πηγα και στον γιατρο μου.
ολα καλα.επανηλθε το "συστημα".και συζητησα και με τον γιατρο...ειδα πως σε αυτον θελω να ξαναπαω...και θα ξαναπαω...για ακομη μια φορα μου ειπε πως αυτο που εζησα γινεται τοσο μα τοσο σπανια στα χρονικα...και πως δεν υπαρχει περιπτωση να το ξαναζησω...μου ειπε να αφησω τα ασχημα στο χθες,να προχωρησω στο σημερα και το αυριο,χωρις αγχος και εφοσον ειμαι απολυτα υγειης θα ερθει κι αλλο μωρακι...με διαβεβαιωσε πως θα ειναι κοντα μου και στο ψυχολογικο κομματι..ακομη και αν θελω και υπερηχο καθε εβδομαδα εσυ θα με δεχεσαι και βλακεια να ειναι? του λεω....και μου ειπε βρε μην ανησυχεις και τον υπερηχο σπιτι σου δινω ,χαριτολογοντας...απλα με επιβεβαιωνε πως ηταν ενα ατυχες πολυ ατυχες γεγονος το οποιο δεν προκειται να το ξαναζησω ποτε μου...κοριτσια δεν δεχτηκε χρηματα...ειχα πληρωσει την κλινικη κτλ,και ειχα αφησει το γιατρο για οταν σαραντησω ,αλλα δεν δεχτηκε ουτε 1 ευρω.<<-για χαρα παιρνω,αλλα για λυπη δεν θελω δραχμη>> ειπε.
οσο και να επεμενε ο αντρας μου δεν δεχοταν και ετσι μας εκανε μια προταση
<<-....αν θελετε εχω εναν συναδελφο,ο οποιος ειναι ασχημα οικονομικα,βρισκεται στο εξωτερικο με πολυ σοβαρο προβλημα υγειας,εχει οικογενεια και πρεπει να εγχειριστει....αν θελετε μπορειτε να δωσετε ενα ποσο οτι εσεις θελετε για αυτο τον σκοπο...εγω δεν τα εχω αναγκη και δεν θελω να μου δωσετε..αλλα αν θελετε μπορειτε να βοηθησετε για αυτο το σκοπο..>>
κι ετσι νιωσαμε και το καναμε ,βαλαμε ενα ποσο 300 ευρω στον ανθρωπο που ειχε αναγκη..τα λεφτα τα μαζευαν στην κλινικη,πηγαμε στην προισταμενη και τα αφησαμε...τον γιατρο τον εχω ακουστα...κριμα..μακαρι να γινει καλα!...ενιωσα περηφανη κοριτσια και εγω και ο αντρας μου..

πηγα και στο μπεμπη....του αφησα μια μηχανη,ενα αρκουδακι του παοκ, και ενα γραμμα που του γραψαμε με το μπαμπα του.....εκλαψα...αγγιξα το χωμα ...ανρρωτηθηκα....αναστεναξα..και σηκωθηκα στα ποδια μου και εφυγα αγκαλιασμενη με τον αντρα μου....μεσα μου φωναξα :μπεμπουλη μου σ αγαπω!!!>>αλλα εφυγα γαληνια....ποσα αγγελουδια ειχε,να σπαραζει η καρδια σου...ποσες μανουλες σαν κι εμενα δυστηχως....

αλλα ευτυχως φευγει ενα μωρο και ερχεται ενα αλλο...χθες εμαθα οτι η γυναικα 1ου μου ξαδερφου,που προσπαθουσανε καπου 10 χρονια για παιδι ,εμεινε εγκυος!!!!!οταν το εμαθα αντριχιασα.......κοριτσια απο τοτε που γεννησα εβλεπα ονειρα με την ξαδερφη μου οτι μαθαινα πως ειναι εγκυος...και τα ελεγα και στην θεια μου(πεθερα της),και στην μαμα μου! προχθες μαλιστα πριν το μαθω ειδα παλι οτι μαθαινα ταχα μου πως η κοπελα ηταν τριων μηνων εγκυος..!! και εχθες οταν το ελεγα στην μαμα μου..με κοιταξε εκπληκτη και μου ειπε...τα ονειρα σου βγηκαν...ειναι εγκυος!!!! 3 εβδομαδων...απιστευτο κοριτσια!!την βλεπω στον υπνο μου απο τοτε που γεννησα και εχουνε περασει πανω απο 3 εβδομαδες που ειδα οτι ηταν εγκυος...και ακομη και προχτες πριν το μαθω...ηταν προφητικα!χαρηκα τοσο μα τοσο πολυ...και ευχομαι να πανε ολα μα ολα καλα στην ξαδερφη μου...ειναι 35 χρονων και προσπαθει τοσο καιρο..της αξιζει..!

καμια φορα τα ονειρα βγαινουν αληθινα...και εγω δεν ξαναεζησα κατι αναλογο...να βλεπω ονειρο και να γινεται πραγματικοτητα..πολυ χαρηκα μπραβο και να πανε ολα μα ολα καλα...να την προσεχει το μπεμπακι μου!

μπραβο κοριτσακι μου τωρα απο δω και μπρος ολα θα ειναι καλυτερα κι εγω ειμαι υπερ να συνεχισεις με τον γιατρο σου τον πιστευω γιατι κι εμενα που τυλιχτηκε το μωρο τελευταια στιγμη εγινε αλλα εσενα παραητανε σπανιο!!! ολα καλα να σου πανε τωρα και θα σου πανε ειμαι σιγουρη!!!! καλα να περασεις στο ταξιδακι σου με τον αντρουλη σου που ειστε υπεροχο ζευγαρι σας ειδα και σας εφτυνα!!! φιλακια κοριτσαρα!!! συγχαρητηρια και για την ξαδερφη σου!!!!!

elenamg1978

elenamg1978
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Koritsi mou!!!!elpizw me olh mou ti kardia na kanete to mwraki pou toso eputhhmite......
Den uparxoun logia gia auto pou sas etuxe.....!!!!
Se katalavenw kai tha hthela na sou dwsw auto pou toso theleis alla den mporw?!!!
Mporw mono na se aggaliasw kai na meinw konta sou!!!!!
Bravo sou pou breikes to kouragio ,na gineis palh eutuxismenh!!!!
Jereis kati gnwrizw mia italikh selida me auto to thema....ean theleis mporw na sthn dwsw......
einai para polu goneis sas kai esena.... αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 15 417472

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αφού έχεις συνέρθει σωματικά και ψυχολογικά το παλέυεις και πιστεύεις ότι είσαι καλά μόλις μπορείς βάλε μπροστά και για άλλο μωρό .Τελικά σου είπε ποιά ήταν τα αίτια ; Εννοω στάματησε η καρδιά του ; τυλίχτηκε στο ρόλο ; ήταν κάποιο πρόβλημα στο μωράκι σου ; γιατί απλά το να σου πει τυχαίο γεγονός εμένα προσωπικά δεν θα με κάλυπτε.
Η αδερφή μου είχε μείνει έγκυος και στο 3 μήνα απέβαλλε της είχε δώσει ο γιατρός της μια σειρά από εξετάσεις για να αποκλείσουν κα΄θε πιθανότητα και εκείνη συνέχισε στο ίδιο γιατρό .Εγω είχα πάει στο δικό της γιατρό αλλά δεν μου έδεινε την εμπιστοσύνη και την άνεση που ήθελα και επέλεξα κάποιον άλλον ο γυναικόλογος είναι καθαρά προσωπική υπόθεση .
Τώρα όσο αφορά το χρηματικό κομμάτι απο μένα δεν θα έπαιρνε δραχμή όσο σκληρή και να σας φαίνεται η άποψη μου θα έδινα μερίδιο ευθύνης και σε αυτόν και ακόμα και σε θέμα εμπιστοσύνης αλλά και ψυχολογικά βέβαια είπα και πιο πάνω αυτό θα το έκανα εγώ τωρα αυτό με το θέμα δώστε τα αν θέλετε σε κάποιον σύναδεφό εμένα μου ακούγετε κάπως .... Είμαι κακύποπτη .
Σημασία έχει να είσαι εσύ καλά και να σου στείλει σύντομα η παναγίτσα ένα νέο μωράκι

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χθες έμαθα κάτι πολύ δυσάρεστο. Πέθανε ένα παιδάκι 14 χρονών από λευχαιμία. Δεν τον γνώριζα, μόνο την μαμά του ήξερα. Ήταν η γυναίκα που είχε αναλάβει τον στολισμό του γάμου μας όταν παντρεύτηκα και την είχα εκτιμήσει πολύ σαν άνθρωπο. Αρχικά η πρώτη μου σκέψη και επιθυμία ήταν να πάω στο ανθοπωλείο και να την αγκαλιάσω και να της πω... τι; Στο τι, κόλλησα. Δεν υπάρχουν λόγια. Κι αυτό blackrose το έμαθα από εσένα. Δεν νομίζω ότι έχει αξία να της πω οτιδήποτε. Και τον γιο της τον καμάρωνε όσο τίποτα... Έτσι, αποφάσισα να μην κάνω τίποτα. Αναλογιζόμενη και μόνο τον πόνο αυτής της γυναίκας άρχισα να κλαίω και δεν σταμάτησα να την σκέφτομαι όλη μέρα. Πέθανε η γιαγιά μου που την λάτρευα πριν 2 εβδομάδες και δεν έριξα ούτε ένα δάκρυ. Είμαι συμβιβασμένη με την ιδέα του θανάτου για αυτούς που πρέπει να φεύγουν, ακόμα και αν μου λείψουν. Μικρό το κακό, αν μου λείψουν. Κατάλαβα ότι με το να θρηνώ στις κηδείες ηλικιωμένων αγαπημένων ανθρώπων κλαίω για εμένα, που δεν θα τους έχω στην ζωή μου. Έτσι, τώρα πια μου είναι αδιανόητο να κλάψω όταν πεθαίνει κάποιος μεγάλος σε ηλικία. Και εκεί που νόμιζα ό΄τι έχω γίνει σχεδόν αναίσθητη, έμαθα για το θάνατο ενός άγνωστου παιδιού και δεν μπορούσα να σταματήσω να κλαίω. Ξαφνιάστηκα πολύ από αυτό που μου συνέβαινε! Περίεργα τα παιχνίδια της ζωής. Ένα κομμάτι αυτής της γυναίκας έχει χαθεί για πάντα, όπως και ένα δικό σου κομμάτι. Θαυμάζω το σθένος της ψυχής σου που μπορείς και μαζεύεις σιγά-σιγά και ένα-ένα τα κομμάτια σου και ξανασηκώνεσαι. Εύχομαι να το καταφέρει και αυτή η γυναίκα και μακάρι να βρει να κάπου να διοχετεύσει όλη αυτή την αγάπη που έχει μείνει μέσα της και την πνίγει. Δεν τολμάω να της πω οτιδήποτε. Απλά θα ελπίζω να τα καταφέρει. Έχει άλλη μια κόρη μεγαλύτερη ευτυχώς, άρα έχει κάπου να στηριχτεί. Να είσαι καλά κοπέλα μου και να ξέρεις ότι σαν μάνες σε νιώθουμε όλες εμείς. Είμαι σίγουρη ότι όταν έρθει το επόμενο μωράκι σου θα καταφέρει να σε κάνει ευτυχισμένη! Πραγματικά το πιστεύω αυτό! I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:Αφού έχεις συνέρθει σωματικά και ψυχολογικά το παλέυεις και πιστεύεις ότι είσαι καλά μόλις μπορείς βάλε μπροστά και για άλλο μωρό .Τελικά σου είπε ποιά ήταν τα αίτια ; Εννοω στάματησε η καρδιά του ; τυλίχτηκε στο ρόλο ; ήταν κάποιο πρόβλημα στο μωράκι σου ; γιατί απλά το να σου πει τυχαίο γεγονός εμένα προσωπικά δεν θα με κάλυπτε.
Η αδερφή μου είχε μείνει έγκυος και στο 3 μήνα απέβαλλε της είχε δώσει ο γιατρός της μια σειρά από εξετάσεις για να αποκλείσουν κα΄θε πιθανότητα και εκείνη συνέχισε στο ίδιο γιατρό .Εγω είχα πάει στο δικό της γιατρό αλλά δεν μου έδεινε την εμπιστοσύνη και την άνεση που ήθελα και επέλεξα κάποιον άλλον ο γυναικόλογος είναι καθαρά προσωπική υπόθεση .
Τώρα όσο αφορά το χρηματικό κομμάτι απο μένα δεν θα έπαιρνε δραχμή όσο σκληρή και να σας φαίνεται η άποψη μου θα έδινα μερίδιο ευθύνης και σε αυτόν και ακόμα και σε θέμα εμπιστοσύνης αλλά και ψυχολογικά βέβαια είπα και πιο πάνω αυτό θα το έκανα εγώ τωρα αυτό με το θέμα δώστε τα αν θέλετε σε κάποιον
Σημασία έχει να είσαι εσύ καλά και να σου στείλει σύντομα η παναγίτσα ένα νέο μωράκι


συμφωνο με την βανια.ψαξτο λιγο αυτο με τον γιατρο.εμενα πρωσοπικα δεν θα με καλυπτε η απαντηση του .ατυχες γεγονος χωρις καποια εξηγηση .βεβαια αμα τα δικα σου ερωτιματικα εχουν καλυπτει .αυτο ειναι αλλο .εμεις λεμε την αποψη μας και τιποτα αλλο .εσυ ξερεις πως νιωθεις.σου ευχομαι συντομα να ξεκινησεις για ενα καινουργιο ξεκινημα και χεις πιστη και θα ερθει το μωρακι .

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσακια μου, σεβομαι την καθε αποψη που διαβαζω απολυτα,και η γνωμη σας μετραει...αλλα για το θεμα του γιατρου...ξερω και νιωθω πως δεν του αναλογει ευθυνη...το μωρο και ο λωρος ηταν ολα ενταξει..οπως κι εγω.αλλα μερικες φορες η μοιρα μας επιφυλασει πραγματα που δεν φανταζομαστε..εμενα το παλικαρακι μου ηταν να το παρει ο θεος.ο ανδρας μου βλεποντας το μωρο την ωρα του χειρουργειου καταλαβε ποσο πολυ το ηθελε ο θεος...και εκτος αυτου ακομη και εγω να εβλεπα πχ οτι ειχε δεθει στο ποδαρακι του,δεν θα πηγαινε το μυαλο μου στο χειροτερο..στο να το χασω δηλαδη απο κομπο..στο ποδι...και εκτος αυτου δυστυχως σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσυνη,λογω του μεγεθους του μωρου ,το οποιο ειναι διπλωμενο σαν μπαλιτσα στην κοιλια,δεν μπορει πολλες φορες να γινει εμφανης καποια περιτυλιξη η κομπος..ποσο μαλλον οταν η τροφοδοσια ηταν κανονικη οπως και η ροη αιματος και οξυγονου.κανενας γιατρος δεν ειναι θεος.και κανενας δεν μπορει να προβλεψει τι μελλει γενεσθαι...ιδιως οταν ολα δειχνουν απο την αρχη να ειναι τελεια,χωρις ιχνος οργανικου,η ορμονικου προβληματος.
δοξα το θεο που εκανα ντοπλερ λιγες μερες πριν τον χασω και ειδα και λωρο και καρδουλα που εκει εστιαζει η εξεταση αυτη,και ητανε ολα τελεια χωρις κανενα ιχνος προβληματος η περιτυλιξης.αν δεν το ειχαμε κανει τωρα μπορει να κατηγορουσα και τον εαυτο μου.
σημασια εχει πια ,πως κοιταζω μπροστα και δεν γυριζω στο χθες.εμπιστευομαι τον γιατρο μου.ο ιδιος εχασε το πρωτο του παιδι λιγες μερες πριν παει η γυναικα του για γεννα.και αυτος οχι απο λωρο..απο θρομβο.και ξερει πως ειναι..η απωλεια..δεν τον δικαιολογω...απλα μιλαω αληθινα απο καρδιας

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
blackrose έγραψε:κοριτσακια μου, σεβομαι την καθε αποψη που διαβαζω απολυτα,και η γνωμη σας μετραει...αλλα για το θεμα του γιατρου...ξερω και νιωθω πως δεν του αναλογει ευθυνη...το μωρο και ο λωρος ηταν ολα ενταξει..οπως κι εγω.αλλα μερικες φορες η μοιρα μας επιφυλασει πραγματα που δεν φανταζομαστε..εμενα το παλικαρακι μου ηταν να το παρει ο θεος.ο ανδρας μου βλεποντας το μωρο την ωρα του χειρουργειου καταλαβε ποσο πολυ το ηθελε ο θεος...και εκτος αυτου ακομη και εγω να εβλεπα πχ οτι ειχε δεθει στο ποδαρακι του,δεν θα πηγαινε το μυαλο μου στο χειροτερο..στο να το χασω δηλαδη απο κομπο..στο ποδι...και εκτος αυτου δυστυχως σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσυνη,λογω του μεγεθους του μωρου ,το οποιο ειναι διπλωμενο σαν μπαλιτσα στην κοιλια,δεν μπορει πολλες φορες να γινει εμφανης καποια περιτυλιξη η κομπος..ποσο μαλλον οταν η τροφοδοσια ηταν κανονικη οπως και η ροη αιματος και οξυγονου.κανενας γιατρος δεν ειναι θεος.και κανενας δεν μπορει να προβλεψει τι μελλει γενεσθαι...ιδιως οταν ολα δειχνουν απο την αρχη να ειναι τελεια,χωρις ιχνος οργανικου,η ορμονικου προβληματος.
δοξα το θεο που εκανα ντοπλερ λιγες μερες πριν τον χασω και ειδα και λωρο και καρδουλα που εκει εστιαζει η εξεταση αυτη,και ητανε ολα τελεια χωρις κανενα ιχνος προβληματος η περιτυλιξης.αν δεν το ειχαμε κανει τωρα μπορει να κατηγορουσα και τον εαυτο μου.
σημασια εχει πια ,πως κοιταζω μπροστα και δεν γυριζω στο χθες.εμπιστευομαι τον γιατρο μου.ο ιδιος εχασε το πρωτο του παιδι λιγες μερες πριν παει η γυναικα του

για γεννα.και αυτος οχι απο λωρο..απο θρομβο.και ξερει πως ειναι..η απωλεια..δεν


τον δικαιολογω...απλα μιλαω αληθινα απο καρδιας




κοριτσι μου την στιγμη που εσυ εχεις απαντησει τα ερωτιματικα σου και κοιταζεις μπροστα αυτο παιζει ρολο .πως νιωθει η ψυχουλα μας..ετσι οπως τα εξιστορεις οντως δεν μπορουσε να κανει κατι .και εμεις που σου απανταμε πραγματικα δεν ξερω τι θα καναμε γιατι δεν εχουμε ερθει στην θεση σου .υποθετικα πολλα μπορεις να πεις .αφηνεις αυτο το κομματι και κοιτας το χρονο που θα ξεκινησει παλι το κοντερ να μετραει κανονικα για ερθει μια καινουργια ζωη στο κοσμο και να εχει φυλακα αγγελο τον αδερφο της .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 20]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις