Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
468 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 468 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 20]

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
den nomizo pos einai tixaio pou eidame paromoio oneiro.ti les?elpizo na vgoune alithina.nomizo pos kalo tha itan na pas ston idio giatro gia to thema pou eipes kai esi kserei to istoriko sou.apo tin alli to psixologiko kommati einai poli simadiko opote kalo tha einai na kaneis afto pou tha se kanei na niotheis pio iremi.oso gia ta kila den peirazei na meineis egios kai na exeis dio treia kilakia parapano.siga.ase pou einai noris akoma siga siga tha ta xaseis.filakia pollaaaaaaaaaa [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ......ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ ΣΟΥ.....

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!!!Πάντα σε σκέφτομαι και εύχομαι να είσαι καλά.Το όνειρό σου πιστεύω το είδες γιατί τον εχεις στο μυαλό σου,τον μπέμπη σου.Ο μπέμπης σου έρχεται στα όνειρά σου για να σιγουρευτεί ότι είσαι εσύ καλά και να σου πει ότι κι αυτός είναι καλά εκεί που είναι...μαζί με τον θεούλη...
Η γνώμη μου όσον αφορά τον γιατρό σου είναι αν εσύ το θες να ξαναπάς σε αυτόν.Όπως λες έχει και το ιστορικό σου,σε γνωρίζει..και εξάλλου αυτός δεν φταίει σε κάτι.Φιλικά,πάντα, εγώ αν θες την γνώμη μου στον ίδιο γιατρό θα πήγαινα.
Να είσαι πάντα καλά!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την αλικακι στις Τετ Μάης 25, 2011 5:03 am, 1 φορά

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα και απο μενα...
βλέπω πως προχωράς δυναμικά!!...πολύ ωραία..
τωρα για το γιατρό που λες ειναι καθαρα ψυχολογικο το θεμα...αλλα για το ιστορικό που λες τι εννοείς..? γιατί εγω ειχα καταλάβει πως είχες πολύ καλή εγκυμοσύνη και απλά αυτό που συναίβει ήταν ΄κατι της τελευταίας στιγμής που δεν μπορούσες να το ξέρεις...και θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα...έτσι δεν ήταν?...
αν τον θεωρείς ΄΄κορυφή΄΄ πήγαινε σε αυτόν...ετσι και αλλιως και οι γιατροι ανθρωποι ειναι ..οχι Θεοί ..δυστηχως δεν μπορουν να προβλέψουν τα πάντα......
αν ομως έχεις εστω και την ελαχιστη αμφιβολια πως θα μπορουσε να το έχει δει ..άλλαξε γιατρο να είσαι ήρεμη..ειναι σημαντικο μετα απο μαι δυσκολη εγκυμοσύνη η γέννα...υπάρχουν πολλοί γιατροί που θεωρουνται ΄΄κορυφαίοι΄΄..καθηγητες πανεπιστημιου.....που συνηθως φερουν σε περας περιστατικα που άλλοι τα χάνουν...
εγώ προσωπικά θα άλλαζα γιατρο...

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ "ψηφίζω" τον ίδιο γιατρό.
Πρώτων δεν φταίει σε κάτι,
δεύτερον ξέρει το ιστορικό σου και
τρίτον επειδή ξέρει το ιστορικό σου και κακά τα ψέμματα στην επόμενη εγκυμοσύνη δεν θα είσαι χαλαρή αλλά όπως είναι λογικό θα έχεις άγχος μέχρι να γεννήσεις (ψυχολογικά και μόνο) θα μπορείς να του πεις ΟΤΙ θέλεις. "Θέλω υπέρηχο κάθε δύο ώρες". Ε θα σε καταλάβει και θα σε στηρίξει.
αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 12 417472

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:ς...". Ε θα σε καταλάβει και θα σε στηρίξει.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

θα ΦΟΒΑΤΑΙ και θα τη στιριζει..!!.γιατι αν ξαναχασει παιδι...θα χασει και την αδεια του!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Κι εγώ "ψηφίζω" τον ίδιο γιατρό.
Πρώτων δεν φταίει σε κάτι,
δεύτερον ξέρει το ιστορικό σου και
τρίτον επειδή ξέρει το ιστορικό σου και κακά τα ψέμματα στην επόμενη εγκυμοσύνη δεν θα είσαι χαλαρή αλλά όπως είναι λογικό θα έχεις άγχος μέχρι να γεννήσεις (ψυχολογικά και μόνο) θα μπορείς να του πεις ΟΤΙ θέλεις. "Θέλω υπέρηχο κάθε δύο ώρες". Ε θα σε καταλάβει και θα σε στηρίξει.
αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 12 417472

Συμφωνώ!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχω ακουσει απο πολυ κοσμο γυρω μου να με ρωταει ..-φταιει ο γιατρος?

αλλοι ειπανε πως αυτος φταιει....εγω θεωρω πως δεν εχει φταιξιμο,γιατι εζησα την εγκυμοσυνη μου η οποια ητανε σχεδον τελεια με ολες τις εξετασεις και παραπανω απο οσες ελεγε και γιατρος...!και εχουμε και καθαρη τη συνειδηση μας επειδη τα καναμε ολα και ξεραμε οτι το μωρακι μας ,οπως και εγω ημασταν απολυτα υγειης.......αν ειχε δει δεσιμο ομφαλιου λωρου και δεν μας το ειπε...θεωρω πως αντε και να ειδε...οι 2 στις 4 γυναικες γεννουν τα μωρακια με περιτυλιξη....η επικυνδυνοτητα του ομφαλιου λωρου ,στο να καταφερει ενα ενδωμητριο θανατο τοσο ξαφνικο ειναι πολυ σπανια! το διαβαζω καθημερινα!ο γιατρος δεν ειναι θεος! και το ντοπλερ το ειχα κανει 20 μερες πριν γεννησω το ψυχακι μου...ητανε πεντακαθαρο και τελειο....και εκει εξεταζεται η κυκλοφορια του αιματος ,η καρδουλα και ο ομφαλιος λωρος....ητανε ολα τελεια...επισης οταν τα μωρακια ειναι τοσο μεγαλα ετσι οπως ειναι μεσα στην κοιλια ειναι σαν μια μπαλιτσα διπλωμενα...και πολλες φορες δεν ειναι εμφανης καποια περιτυλιξη.....

ο γιατρος αυτος ξερει τι εζησα,και πως το εζησα...και σιγουρα θα ξερει και τις ανησυχιες μου...οι αναμνησεις με μπλοκαρουν....θα δω πως θα νιωσω σε μια εβδομαδα που θα παω να με δει...
αχ τωρα θα ηταν ενος μηνου!!!
ευχαριστω κοριτσια....κασσιανη μακαρι να ερθει ενα μωρακι να φερει ευτυχια την εχουμε αναγκη!!!

αthin@ ναι τουλαχιστον θα ξερει γιατι θα ζηταω καθε 2 ωρες πχ υπερηχο!!

σας ευχαριστω ρε κοριτσια......ειμαι στην μεση προς το παρον....σκεφτομαι σοβαρα τι να κανω...ηδη περασε ενας μηνας!εμειναν αλλοι 5..!!!!!! Smile
ευχαριστω ,διαβαζω μια μια τις απαντησεις σας...και οποια και να ειναι η γνωμη σας,θα με βοηθησει πολυ σιγουρα....βεβαια η αποφαση μου θα ειναι αυτη που θα με κανει να νιωθω σιγουρια..

υ.γ. η απαντηση σου athin@ ειναι πιο κοντα σε αυτα που σκεφτομαι...

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Athin@ έγραψε:ς...". Ε θα σε καταλάβει και θα σε στηρίξει.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

θα ΦΟΒΑΤΑΙ και θα τη στιριζει..!!.γιατι αν ξαναχασει παιδι...θα χασει και την αδεια του!!!

Κι ο άγιος φοβέρα θέλει δε λένε;
Ακόμα κι έτσι αυτό υπέρ της θα είναι.

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκι μου γλυκό συμφωνώ με την αθηνά 100%!! Κι εμένα λέγαν μήπως φταίει ο γιατρός για το χεράκι του μικρού, άλλα επειδή ΞΕΡΩ ότι δεν φταίει κ του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη ξαναπηγα στον ίδιο.. Σε πληροφορώ όταν πήγαμε για την Β επιπέδου ήταν ποιο αγχωμένος από μένα.. Σίγουρα θα σε στηρίξει καλύτερα από κάποιον άλλο

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω οπως ολα τα κοριτσια ψηφιζω να πας στον ιδιο γιατρο.δεν πιστευω ιτο φταιει ο γιατρος,ηταν ενα ατυχο περιστατικο.ασε που θα σε προσεξει περισσοτερο.σε σκεφτομαι καθημερινα και χαιρομαι οταν βλεπω οτι απαντας και σε αλλα θεματα.μονο μην πεφτεις,ψυχολογικα εννοω,μας εχεις δειξει ποσο δυνατη εισαι και μην κανεις το λαθος να μπαινεις στην διαδικασια να σκεφτεσαι ποσο θα ηταν το μωρακι σου τωρα,πως θα ηταν εξωτερικα,δεν σου κανει καλο.ακουσε με,ξερω τι λεω!

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:και εγω οπως ολα τα κοριτσια ψηφιζω να πας στον ιδιο γιατρο.δεν πιστευω ιτο φταιει ο γιατρος,ηταν ενα ατυχο περιστατικο.ασε που θα σε προσεξει περισσοτερο.σε σκεφτομαι καθημερινα και χαιρομαι οταν βλεπω οτι απαντας και σε αλλα θεματα.μονο μην πεφτεις,ψυχολογικα εννοω,μας εχεις δειξει ποσο δυνατη εισαι και μην κανεις το λαθος να μπαινεις στην διαδικασια να σκεφτεσαι ποσο θα ηταν το μωρακι σου τωρα,πως θα ηταν εξωτερικα,δεν σου κανει καλο.ακουσε με,ξερω τι λεω!


Έχει δίκιο!!

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και γω κοπελα μου ειμαι της γνωμης να μην αλλαξεις γιατρο.αυτο μπορει να συμβει στον οποιοδηποτε που μολις πηγε στον γιατρο του και ολα πηγαν καλα μολις φυγει να συμβει και να μην παρει χαμπαρι κανεις.δεν ειναι ιατρικο λαθος.ασε που καλυτερα απο αυτον πιστευω δεν θα σου φερθει καποιος αλλως μετα απο οσα περασατε και γνωριζει ολη το ιστορικο σου αλλα και εσενα.

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
blackrose έγραψε:εχω ακουσει απο πολυ κοσμο γυρω μου να με ρωταει ..-φταιει ο γιατρος?

αλλοι ειπανε πως αυτος φταιει....εγω θεωρω πως δεν εχει φταιξιμο,γιατι εζησα την εγκυμοσυνη μου η οποια ητανε σχεδον τελεια με ολες τις εξετασεις και παραπανω απο οσες ελεγε και γιατρος...!και εχουμε και καθαρη τη συνειδηση μας επειδη τα καναμε ολα και ξεραμε οτι το μωρακι μας ,οπως και εγω ημασταν απολυτα υγειης.......αν ειχε δει δεσιμο ομφαλιου λωρου και δεν μας το ειπε...θεωρω πως αντε και να ειδε...οι 2 στις 4 γυναικες γεννουν τα μωρακια με περιτυλιξη....η επικυνδυνοτητα του ομφαλιου λωρου ,στο να καταφερει ενα ενδωμητριο θανατο τοσο ξαφνικο ειναι πολυ σπανια! το διαβαζω καθημερινα!ο γιατρος δεν ειναι θεος! και το ντοπλερ το ειχα κανει 20 μερες πριν γεννησω το ψυχακι μου...ητανε πεντακαθαρο και τελειο....και εκει εξεταζεται η κυκλοφορια του αιματος ,η καρδουλα και ο ομφαλιος λωρος....ητανε ολα τελεια...επισης οταν τα μωρακια ειναι τοσο μεγαλα ετσι οπως ειναι μεσα στην κοιλια ειναι σαν μια μπαλιτσα διπλωμενα...και πολλες φορες δεν ειναι εμφανης καποια περιτυλιξη.....

ο γιατρος αυτος ξερει τι εζησα,και πως το εζησα...και σιγουρα θα ξερει και τις ανησυχιες μου...οι αναμνησεις με μπλοκαρουν....θα δω πως θα νιωσω σε μια εβδομαδα που θα παω να με δει...
αχ τωρα θα ηταν ενος μηνου!!!
ευχαριστω κοριτσια....κασσιανη μακαρι να ερθει ενα μωρακι να φερει ευτυχια την εχουμε αναγκη!!!

αthin@ ναι τουλαχιστον θα ξερει γιατι θα ζηταω καθε 2 ωρες πχ υπερηχο!!

σας ευχαριστω ρε κοριτσια......ειμαι στην μεση προς το παρον....σκεφτομαι σοβαρα τι να κανω...ηδη περασε ενας μηνας!εμειναν αλλοι 5..!!!!!! Smile
ευχαριστω ,διαβαζω μια μια τις απαντησεις σας...και οποια και να ειναι η γνωμη σας,θα με βοηθησει πολυ σιγουρα....βεβαια η αποφαση μου θα ειναι αυτη που θα με κανει να νιωθω σιγουρια..

υ.γ. η απαντηση σου athin@ ειναι πιο κοντα σε αυτα που σκεφτομαι...



και εγω είμαι της γνωμης γλυκεία μου να αφήσεις τον ιδιο γιάτρο την στιγμη που μεσα σου νιώθεις ασφαλης και ξερεις οτι έκανε τα πάντα .μονο αν ειχες αμφιβολιες μονο τοτε για μένα επρεπε να δεις καποιον αλλο . θα πανε ολα καλα.και η μήτερα μου στα 19 της γεννησε ενα κοριτσακι πεθαμενο και αυτη ειχε κλεισει τους9 μηνες και ξαφνικα δεν το ακουγε .ηταν σοκ γιαυτην αλλα μετα γεννησε την αδερφη μου και αλλες δυο με τριτη εμενα .αρα ολα καλα θα πανε και ευχομαι να κανεις οσα σου δωσει ο θεουλης και οσο θελεις .ειμαι σιγουρη οταν τα εξιστορουσες ενιωθα πως ακουγα την μαμα μου .αλλα γρηγορα εμεινε εγκυος στην μια αδερφη μου . μην βαζεις τον ευατο σου πως θα ηταν το μικρο το ξερω ειναι δυσκολο αλλα το λεμε με αγαπη.

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια εχετε δικιο σεβαστη η αποψη σας ,αλλα το να μην σκεφτομαι το παιδακι μου,σε μια τετοια φαση ,το πως θα μεγαλωνε ειναι λιγο δυσκολο....ερχεται αφθορμητα στο μυαλο,χωρις να επιχειρω...ειναι κατι που δεν μπορεις να μην το σκεφτεις...ειναι κατι που μια ζωη θα το σκεφτομαι...ειναι δυσκολο να το καταλαβετε πιστεψτε με και ποτε να μην ερθετε στο σημειο να το καταλαβετε αυτο που εννοω..ποτε!
και ειλικρινα ξερετε τι με κανει πιο αισιοδοξη? οτι παρολο που το σκεφτομαι ...νιωθω γαληνια και χαμογελαω καθε φορα που λεω πως θα ηταν...

λεω στον αντρα μου,αυριο θα ηταν ενος μηνα!! και χαμογελαμε και οι δυο!!ετσι γλυκα με νοσταλγια..και μετα λεμε....δεν πειραζει ας ειναι.ο θεος μας χαρισε εναν αγγελο!

περναει ο καιρος...θα μαλακωσουν ολα..αλλα ποτε δεν θα σβησουν! φιλακια πολλα πολλα πολλα!

zouzounaki mouuuuuu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kali mou kouragio dn kserw ti na sou po molis to diavasa ebala ta klamata mn stenaxwriese kali mou kouragio oti xreiasteis na se boithisoume esto k apo edw ...se katalabenw apoluta egw eixa enan aderfouli eimastan dudima k xathike k to ithela para poli na eimaste mazi alla o theos kserei arage ti kanei i oxi mas sterei auto pou agapame......kali mou na prosexeis Sad k ton antra sou k ypomonii...sygnwmi an grafw kati pou dn prepei..dn kserw stenaxwrithika me auto pou ezises tha mporouse k se emas na symbi na anapauthi i psuxoula tou k na einai kala stin gh tn aggelon..

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zouzounaki mouuuuuu έγραψε:kali mou kouragio dn kserw ti na sou po molis to diavasa ebala ta klamata mn stenaxwriese kali mou kouragio oti xreiasteis na se boithisoume esto k apo edw ...se katalabenw apoluta egw eixa enan aderfouli eimastan dudima k xathike k to ithela para poli na eimaste mazi alla o theos kserei arage ti kanei i oxi mas sterei auto pou agapame......kali mou na prosexeis Sad k ton antra sou k ypomonii...sygnwmi an grafw kati pou dn prepei..dn kserw stenaxwrithika me auto pou ezises tha mporouse k se emas na symbi na anapauthi i psuxoula tou k na einai kala stin gh tn aggelon..


σε ευχαριστω πολυ,για τα λογια σου ...εχουμε δυναμη ,μας την δινει ο αγγελος μας ,και προχωραμε με αισιοδοξια παρολο που ειναι πολυ λιγος ο καιρος που εζησα την χειροτερη μερα της ζωης μου αναμφισβητητα....και ευχομαι να μην την ζησετε ποτε σας...!για ολα υπαρχει ενας λογος,κι ας μην μαθουμε ποτε το γιατι.....ισως το γιατι να ειναι η ανταμοιβη που μας αξιζει να λαβουμε ....και η ανταμοιβη να ειναι οσα αγγελουδακια χωραει η αγκαλια μου...να του μοιαζουν και να μας γεμισουν ευτυχια...με την γκρινια τους..τα χαδακια τους..τα καμωματα τους και την αγαπη που δεν συγκρινεται με τιποτα στον κοσμο..!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:κοριτσια εχετε δικιο σεβαστη η αποψη σας ,αλλα το να μην σκεφτομαι το παιδακι μου,σε μια τετοια φαση ,το πως θα μεγαλωνε ειναι λιγο δυσκολο....ερχεται αφθορμητα στο μυαλο,χωρις να επιχειρω...ειναι κατι που δεν μπορεις να μην το σκεφτεις...ειναι κατι που μια ζωη θα το σκεφτομαι...ειναι δυσκολο να το καταλαβετε πιστεψτε με και ποτε να μην ερθετε στο σημειο να το καταλαβετε αυτο που εννοω..ποτε!
και ειλικρινα ξερετε τι με κανει πιο αισιοδοξη? οτι παρολο που το σκεφτομαι ...νιωθω γαληνια και χαμογελαω καθε φορα που λεω πως θα ηταν...

λεω στον αντρα μου,αυριο θα ηταν ενος μηνα!! και χαμογελαμε και οι δυο!!ετσι γλυκα με νοσταλγια..και μετα λεμε....δεν πειραζει ας ειναι.ο θεος μας χαρισε εναν αγγελο!

περναει ο καιρος...θα μαλακωσουν ολα..αλλα ποτε δεν θα σβησουν! φιλακια πολλα πολλα πολλα!
ισως δεν καταλαβες αυτο που ηθελα να πω.ειναι πολυ λογικο να σκεφτεσαι το παιδακι σου εξαλλου ειναι πολυ νωρις ακομα,αλλα και 100 χρονια να περασουν παλι θα το σκεφτεσαι.ισως να καταλαβα εγω λαθος,οτι σε στεναχωρει και δεν σου κανει καλο αλλα απο οτι λες νιωθεις καλα οταν σκεφτεσαι το ποσο μηνων θα ηταν και πως θα ηταν.σιγουρα ο αγγελος σου σου δινει πολυ δυναμη Smile να σαι καλα.

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ...ποσο γνωριμα ειναι ολα αυτα σε μενα...ποσο πολυ ομως!!
εζησα τα ιδια εχασα το γιο μου 35 εβδομαδων και 2 ημερων παραμονη χριστουγεννων..εχουν περασει 5 μηνες και ακομα υπαρχει αυτη η σκουρα γραμμη στη κοιλια μου να μου θυμιζει οτι ηταν για λιγο καιρο η φωλιτσα του μπεμπακου μου...δυσκολες στιγμες...δυσκολες καταστασεις!νομιζεις πως ειναι ονειρο..οτι θα ξυπνησεις κ θα πεις ευτυχως εφιαλτης αλλα ελα που δε ξυπανς οσο κ να σε τσιμπανε!
οτι χειροτερο..θυμαμαι να λεω στον αντρα μου..σε παρακαλω μολις επιστρεψω σπιτι δε θελω να δω τπτ του μπεμπη..και ο κακομοιρης τα ειχε ηδη ετοιμασει να γυρισουμε λες στο παρελθον ξεχνοντας τι καναμε και τι προετοιμαζαμε λιγες μερες πριν..τπτ ομως δε ξεχνιεται τπτ δε ξεπερνιεται..ολα μενουν ολα ειναι εδω τπτ δε ξεχνω ουτε στιγμη ακομα νομιζω πως κουνιεσαι μεσα μου..νομιζω οτι σακουω αληθεια!αλλα παλι επανερχομαι....ολα ειναι οπως ηταν πριν ερθεις..χωρις εσενα..με σενα παντα εδω ..
https://www.youtube.com/watch?v=iToozfJFv8k

elena

elena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοπέλα μου τώρα διάβασα τι σου συνέβη και κόπηκα!! Λυπάμαι πολύ για την απώλεια του μωρού σου!! Εύχομαι πολύ σύντομα, ο άγγελος σας να σας στείλει το αδερφάκι του για να γεμίσει η αγκαλίτσα σας!

Τώρα όσον αφορά το ερώτημα σου εγώ θα σου έλεγα ότι πρέπει να πας στον γιατρό που εσύ νιώθεις άνετα και έχεις την απόλυτη εμπιστοσύνη!! Είτε είναι ο ίδιος γιατρός, είτε κάποιος άλλος!! Κι εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να ξαναζήσεις το θαύμα της εγκυμοσύνης και ακόμα πιο σύντομα να κρατήσεις αγκαλιά το αδερφάκι του άγγελου σου!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός..Αυτό είναι το μόνο που μπορώ να σου πω και να σου ευχηθώ σύντομα να μας πεις ευχάριστα νεάκια..

Προσωπικά δεν ξέρω αν θα είχα το κουράγιο να πάω στον ίδιο γιατρό ξανά.. Εύχομαι να κάνεις αυτό που αισθάνεσαι πραγματικά και να είναι για καλό..
αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 12 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 12 417472 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 12 417472

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αρχικα!Χαιρομαι πολυ που εισαι καλα!!!και εισαι εδω μαζι μας!! αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 12 417472Δευτερον στο ερωτημα που εθεσες εγω θα συμφωνησω με τις κοπελες που ειπαν να ακολουθησεις την καρδουλα σου!!!Θεμα ιστορικου δεν παιζει κατα τη γνωμη μου γιατι ησασταν και οι δυο υγιεις και να αλλαξεις γιατρο αν δεν θελεις τον ιδιο θα τον ενημερωσεις εσυ!Δεν πιστευω οτι οποιοσδηποτε που θα μαθαινε την ιστορια σου δεν θα σου εδινε την απαραιτητη προσοχη η δεν θα καταλαβαινε τις επιθυμιες και τις απαιτησεις σου!!

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κουκλιτσα μου χαιρομαι που βλεπω με ποση δυναμη αντιμετωπιζεις αυτη τη δοκιμασια! Με δυναμη που δυσκολα θα εβρισκε η καθεμια μας! Να μην τον ξεχασεις ποτε τον Ραφαηλ σου αλλα να μην σταματησεις να κοιτας μπροστα!

Στο ερωτημα σου πιστευω κι εγω πως πολυ πιθανο ο γιατρος να μη φταιει αφου λες κι εσυ οτι κανατε ολα τα απαραιτητα. Γι αυτο και θα σου ελεγα σε πρωτη φαση να μην αλλαξεις γιατι θα σε προσεξει παραπανω και θα μπορει να σε καταλαβει. Απο την αλλη ομως δες και τη ψυχολογια σου. Αν νιωσεις ανασφαλεια καλυτερα να κανεις μια καινουργια αρχη και με γιατρο....
Οπως και να'χει περιμενω κι εγω να ερθουν τα ευχαριστα για σενα!!!

amarylis

amarylis
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
απλα λυπαμαι πολυ,δεν μπορω να σου δωσω καμια συμβουλη για να ελαφρύνεις τον πονο σου. όμως μακαρι σε 5-6 μήνες να δω ενα νεο σου μήνυμα γεματο χαρα που θα μας ανακοινώνεις την νεα σου εγκυμοσύνη.. το ξέρεις οτι θα χαρουμε όλες τόσο μα τόσο πολυ μεσα απο την καρδια μας... κουραγιο!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
PINAKIII έγραψε:αχ...ποσο γνωριμα ειναι ολα αυτα σε μενα...ποσο πολυ ομως!!
εζησα τα ιδια εχασα το γιο μου 35 εβδομαδων και 2 ημερων παραμονη χριστουγεννων..εχουν περασει 5 μηνες και ακομα υπαρχει αυτη η σκουρα γραμμη στη κοιλια μου να μου θυμιζει οτι ηταν για λιγο καιρο η φωλιτσα του μπεμπακου μου...δυσκολες στιγμες...δυσκολες καταστασεις!νομιζεις πως ειναι ονειρο..οτι θα ξυπνησεις κ θα πεις ευτυχως εφιαλτης αλλα ελα που δε ξυπανς οσο κ να σε τσιμπανε!
οτι χειροτερο..θυμαμαι να λεω στον αντρα μου..σε παρακαλω μολις επιστρεψω σπιτι δε θελω να δω τπτ του μπεμπη..και ο κακομοιρης τα ειχε ηδη ετοιμασει να γυρισουμε λες στο παρελθον ξεχνοντας τι καναμε και τι προετοιμαζαμε λιγες μερες πριν..τπτ ομως δε ξεχνιεται τπτ δε ξεπερνιεται..ολα μενουν ολα ειναι εδω τπτ δε ξεχνω ουτε στιγμη ακομα νομιζω πως κουνιεσαι μεσα μου..νομιζω οτι σακουω αληθεια!αλλα παλι επανερχομαι....ολα ειναι οπως ηταν πριν ερθεις..χωρις εσενα..με σενα παντα εδω ..
https://www.youtube.com/watch?v=iToozfJFv8k

pinaki μου, ξερεις πως ειναι και ξερεις τι νιωθω ,οπως εγω ξερω τι νιωθεις....ενα ονειρο φαινονται ολα...με μια πολυ γλυκια γευση και ενα αδοξο τελος...
ΑΛΛΑ για μενα υπαρχει και μια αισιοδοξη πλευρα..οπως θελω να υπαρχει και για εσενα,και πιστευω υπαρχει! το μονο σιγουρο ειναι οτι τα αγγελουδια μας ειναι εκει ψηλα,γαληνια και ευτυχισμενα...και μας προσεχουν!!! με καθυσηχαζει το γεγονος,οτι το ψυχακι μου δεν πονεσε! δεν βασανιστηκε!απλα "αποκοιμηθηκε" μεσα μου!
απο μεσα μου βγηκε η ψυχουλα του να πεταξει ψηλα στον ουρανο!! οπως και σε σενα!
τα αγαπησε πολυ ο θεος και τα ηθελε κοντα του....και σιγουρα τα επομενα που θα ερθουν θα εχουν οχι μια αλλα πολλες πινελιες απο τα μπεμπακια μας που χασαμε..!
δεν πρεπει να τα παραταμε και να κοιταμε μπροστα!!!
κι εγω οταν ηρθε το καροτσι του,μπορει να στεναχωρηθηκα,να αναστεναξα με πολυ καημο,αλλα το αφησα στο κουτι σφραγισμενο,δεν το κοιταξα καν!να ειναι ετοιμο για το αδερφακι του!.....εχω και τις φωτογραφιες του..απο τους 3d υπερηχους...ειναι καμια δεκαρια....τις κοιταω οταν παω σπιτι με τον αντρα μου...και δεν κλαιω πια...τον καμαρωνουμε....τι αγγελο ειχα!!! τι αγγελο εχω!!! ενας κουκλος!!! ενα αστερι!!!! χαιδευουμε τις φωτογραφιες του και καπως νιωθουμε οτι αντιλαμβανεται το χαδι μας...θελω να πιστευω πως με την δυναμη της ψυχης μας αντιλαμβανεται!
να εισαι γερη pinaki και αισιοδοξη....και επειδη βλεπω περασες μηνες πια...να μας ανακοινωσεις σε λιγο και ευχαριστα!!!οτι θελεις εδω ειμαστε!

elenaσε ευχαριστω για τις πολυ ομορφες ευχες σου....!!!!!!!!!!!!!!!!

Carrie μου ετσι ειναι ,ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος....σε ευχαριστω πολυ!





despina1984 ...κι εγω χαιρομαι που ειμαι κοντα σας και ειστε κι εσεις κοντα μου!!και ναι,προσπαθω να ειμαι καλα...γιατι πρεπει...δεν καταπιεζω τον εαυτο μου...απλα πηγαζει απο μεσα μου η θεληση να ειμαι καλα!ευχαριστω για την συμβουλη σου!

georgia84 ηταν να γινει ...αυτο καταλαβα..θα ελεγα πιο ευκολα ,οτι ηταν θεμα γιατρου,αν υπηρχε οργανικο προβλημα πχ και μετα απο ολες τις τελειες εξετασεις δεν ειχε δει κατι πχ....αλλα αυτο ηταν σπανιο και ατυχες γεγονος ..και απλα ηταν σαν επεσε ο κληρος επανω μας....απλα θα δω και την ψυχολογια μου...σε ευχαριστω γλυκια μου!!!!μακαρι να ειμαι η τελευταια μανουλα που το ζω αυτο...

amarylis έγραψε:απλα λυπαμαι πολυ,δεν μπορω να σου δωσω καμια συμβουλη για να ελαφρύνεις τον πονο σου. όμως μακαρι σε 5-6 μήνες να δω ενα νεο σου μήνυμα γεματο χαρα που θα μας ανακοινώνεις την νεα σου εγκυμοσύνη.. το ξέρεις οτι θα χαρουμε όλες τόσο μα τόσο πολυ μεσα απο την καρδια μας... κουραγιο!
....και οταν ερθει ο καιρος με κεφαλαια γραμματα θα σας το πω σε ολες ,να το δειτε!!!!!!!!!!σε ευχαριστω καλη μου...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 20]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις