Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
469 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 469 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 20]

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
konstantina έγραψε:ΚΑΝΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΠΡΙΝ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ,Ο ΘΕΟΣ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ.ΠΡΙΝ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΜΟΛΙΣ ΔΕΚΑΕΞΑΧΡΟΝΗ ΑΔΕΛΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΙΜΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΡΗΞΗ.ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ.ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ,ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ ΚΙ ΑΣ ΝΙΩΘΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΚΡΕΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΤΕ Ο ΕΡΥΘΗΜΑΤΩΔΗΣ ΛΥΚΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ,ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Μάθημα Ζωής!
RESPECT!!! και τίποτα άλλο...

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ! ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΟΥΣΕΝΑ ΣΥΜΒΕΙ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΣΤΩ ΚΙ ΕΤΣΙ, ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΣΑΙ! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΩΡΑΚΙ! Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zouzounaki 24 έγραψε:thelw na kanw ligo to dikigoro tou diavolou kai signwmi gia afto pou tha pw den einai oti den se niwthw i den se simponaw se niwthw kai poli malista,isoun teliomini kai logika pigenes sto giatro kathe vdomada na se dei den eixe proseksei tpt ston iperixo ????????tha sou zitisw kai pali xilia xilia signwmi alla kathws elega ston antra mou gia sena mou ethese afto to erwtima.kai pira to tharws na se rwtisw kai pali xilia signwmi



δεν φανηκε τιποτα ουτε στον υπερηχο....δεν ξερω θα τρελαθω στην σκεψη οτι ειχε δει το δεσιμο και δεν εκανε τιποτα γι αυτο.θεωρω πως κατι δν μπορει,κατι θα εκανε...αν βυθιστω σε τετοιες σκεψεις την πατησα...τι μια θελω να κλαψω και δν μπορω,και την αλλη δν προλαβαινω να σκουπιζω τα ματια μου.
Ο αντρας μου ,λεει αχ να το ξεραμε θα καναμε κατι.,σκεφτομαι τοσα πραγματα. . . . . .γυρω μου ηξερα πολλες κοπελες που περιμεναν η ειναι εγκυες...και σκεφτομουν οτι επεσε σε εμενα ο κληρος.να τραβηξω το κουπι.τι μια στρεφω τα ματια στον ουρανο και λεω γιατι θεε μου? . . . .μετα παλι το δεχομαι και σιωπω...
Ξερω στη ζωη ο καθενας τραβαει το δικο του κουπι.αλλος τραβαει κουπι για δυο,αλλος δεν εχει καν κουπι να τραβηξει. . . .και η φιλη πανω περασε πολλα και με το χαμο της μαμας της,την παλινδρομη,την αδελφη της,την ρηξη στη σχεση της. . . . . . .και θελει δυναμη ολο αυτο,οπως η δυναμη που ειχε να τα γραψει να τα αφηγηθει σε εμας...
Ξερω πως υπαρχουνε χειροτερα στη ζωη απο τα δικα μου,τα δικα σου. . . .ξερω ομως πως ο πονος της ψυχης απο ωπου κ αν προερχεται ειναι ενα βαρυ φορτιο και που θελει οχι απλα δυναμη να σταθει η ψυχη στο σωμα,αλλα θεληση!!

Και σας εχω βαλει στην καρδια μου με την συμπαρασταση που μου δινετε. . . .ατομα που μου φερθηκαν αχαριστα,τωρα αφου εμαθαν τι περναω θυμουνται να μου στειλουν μηνυμα τι κανω. . .συγνωμη αλλα τοσο καιρο που ησουν? Στην λυπη ηρθες να υποκριθεις τον καλο ανθρωπο? Μεχρι χτες ηξερες οτι θα γεννησω μωρακι και ενα τηλ να δεις τι κανω κ αν χαιρομαι που φτανει η μερα δν επαιρνες..τωρα το κινητο μηνυματα παιρνει απο ανθρωπους που με πονεσαν.περιεργεια να μαθουν...
Εδω βλεπω λογια απο καρδιας.

Βλεπω τον αντρα μου,το παλευει μπροστα μου,κανει τα παντα να με στηριξει και να μην πεσει ο ιδιος. . . . . .χτες μου ειπε χαριτωμενα ,αντε σε 6 μηνες θα περιμενουμε μωρακι,σα το μπεμπη μας!μην στεναχωριεσαι εχουμε αγγελο εκει ψηλα.ποσο τον αγαπω τον αντρα μου. . . . .ποσο πολυ.ευχαριστω το θεο που εχω αντρα να με στηριζει και να ειναι διπλα μου παντα και να με φροντιζει!

Περασαν 10 μερες απο τοτε που ηταν στη ζωη το μωρακι μου,. . .βλεπω το τικερακι μου απο κατω κ δακρυζω τωρα πια...σας γραφω μεσω κινητου και δν καταφερα ακομα να βγαλω το τικερακι μου.καποτε το εβλεπα κ ελεγα να περασουν οι μερες. . . . . .τωρα να γυριζαν πισω!

Γ αυτο πλεον θεωρω ειναι θειο δωρο να εισαι μανα! Οταν περιμενα το μωρο μου ελεγα θα γεννησω και μετα απο 2 χρονια να κανουμε θρησκευτικο γαμο κ μετα μωρακι αλλο.τωρα λεω να περασουν 6 μηνες να ερθει κ αλλο μωρακι! Ειδες? Ποτε μη λες ποτε. . . . . .και μια τραγικη ειρωνια που δε σας ειπα. Την ημερα που γεννουσα το νεκρο αγγελουδι μου,μια γυναικα εκανε εκτρωση σε διπλανο θαλαμο. . . .ο λογος? Απο οτι ειπε η εγκυος αδερφη της που την συνοδευε στην αιθουσα αναμονης οταν ηταν,οτι ο λογος ηταν οτι ειχε 3 παιδια τι να το εκανε το τεταρτο?
Τα λογια περιττα . . . . . . .

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό που ζείς είναι ότι χειρότερο μπορεί να περάσει μια μάνα ανεξάρτητα αν το είχες 3 μήνες μέσα σου 6 9 . έκανες όνειρα μαζί με τον άντρα σου και είχες βάλει αυτό το πλασματάκι εντάξει μέσα στη ζωή σας όπως κάνουμε όλες μας . Σκέψουν πόσες μητέρες έχουν χάσει τα παιδιά τους; για όλες ο πόνος είναι ο ίδιος δεν διαφέρει σε τίποτα . Πριν 3 χρόνια μια μάνα έχοντας μια κόρη στα 5 έφερε στο κόσμο ένα ακόμα κορίτσακι η μικρή Μαρία ήταν ένας άγγελος η Μαρία έκανε επιληπτικές κρίσεις η ζωή τους ηταν ανάμεσα στο παίδων και στο σπίτι τους και τις περισσότερες ημέρες της πέρναγαν εκεί. Κάποιες ημέρες την έβγαζαν έξω μια άδεια και μετά πάλι μέσα . Τέτοιες ημέρες ήταν 8 Μαίου 2008 και η Μάρία σταμάτησε να είναι στη ζωή δνε άντεξε οι γονείς κουρέλια φαντάσου έπρεπε να είναι όρθιοι γιατί είχαν και ένα άκομα παιδί να στηρίξουν και ήταν όχι απλά δύσκολο αυτο το κορίτσακι περίμενε να έρθει η αδερφούλα της και την έχασε τόσο γρήγορα και άδικά η γιαγιά της μου είπε :αν ζούσε θα έφευγε στα 16 στα 18 της δνε θα μπορουσε ποτέ να περπατησει να μιλήσει ίσως να είναι καλύτερα για το παιδί μου >> δεν ξέρω αν σας βρίσκει σύμφωνη όλο αυτό προσωπικά δεν βρίσκω τίποτα δίκαιο .Σε λίγες μέρες η κοπέλα αυτή καλείτε να συμβάλλει στη χειρότερη πράξη του έργου την εκταφή καταλαβαίνετε σε τη ψυχολογική κατάσταση είναι της είπα να μην πάει και μου είπε το μυαλό μου λεει να μην είμαι παρών αλλά η καρδιά μου και η συνειδήση μου μου λεει ότι αν δεν είμαι εκει είναι σαν να την προδίδω .
Θα είναι δύσκολο για σένα και πάντα θα θυμάσαι το κενό και την απώλεια αλλά σύντομα θα δεις και την άλλη όψη της ζωής θα δεις. Κουράγιο

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
to kserw kardia mou kai sugnwmi kai pali giati kai egw mesa ston pono sou sou kanw erwtiseis.kouklista mou kouragio kai esti na meinete me to antra sou enewmenei giati se 7 mines tha mas peis kopristia eimai egkios!!!!!

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και μια τραγικη ειρωνια που δε σας ειπα. Την ημερα που γεννουσα το νεκρο αγγελουδι μου,μια γυναικα εκανε εκτρωση σε διπλανο θαλαμο. . . .ο λογος? Απο οτι ειπε η εγκυος αδερφη της που την συνοδευε στην αιθουσα αναμονης οταν ηταν,οτι ο λογος ηταν οτι ειχε 3 παιδια τι να το εκανε το τεταρτο?
Τα λογια περιττα . . . . . . .

[/quote]kai i mana mou eipe sto 3 stamatame alla meta irthan kai alla 2 o aderfos mou kai egw kai den skeftike pote na mas (peteksei)elege kalitera na min trww egw para na min ferw ston kosmo ta paidia mou pou me aksiwse o kairos na kanw!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΛΟΓΟΔΟΤΗΣΟΥΜΕ.ΟΣΟ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΣΕ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝ ΔΩΣΤΟΥΣ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΚΑΝΑΝ ΛΑΘΟΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΕ ΖΗΛΕΨΑΝΕ.ΠΑΝΤΩΣ Η ΕΜΠΗΡΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΜΟΝΗ ΜΑΣ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ,ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΗ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΥΡΙΖΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ.ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΟΝΑΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ.ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΕ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ?
ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΚΙ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΤΑΠΕΙΝΩΣΟΥΝ.ΑΣΕ ΤΩΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ.......

Dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ κοπέλα μου κουράγιο, μόνο κουράγιο έχω να σου πω, δε μπορώ να φανταστώ πως είναι να το ζεις όλο αυτό, υπομονή μέχρι να αμβλύνει ο καιρός τον πόνο σου. Ο Θεός θα σου χαρίσει ένα άλλο μωράκι και θα του δώσεις όλη την αγάπη που έχεις. Έχεις την αμέριστη συμπαράσταση από όλες μας.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο κάθε άνθρωπος κάνει τις επιλογές του δεν κρίνουμε όσο αντίθετη και να είμαστε με αυτό (και εγω είμαι )απο εκει και πέρα κοιτάμε εμάς το δικό μας πρόβλημα

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="blackrose"]
zouzounaki 24 έγραψε:t




. . . . . .και μια τραγικη ειρωνια που δε σας ειπα. Την ημερα που γεννουσα το νεκρο αγγελουδι μου,μια γυναικα εκανε εκτρωση σε διπλανο θαλαμο. . . .ο λογος? Απο οτι ειπε η εγκυος αδερφη της που την συνοδευε στην αιθουσα αναμονης οταν ηταν,οτι ο λογος ηταν οτι ειχε 3 παιδια τι να το εκανε το τεταρτο?
Τα λογια περιττα . . . . . . .


τουλάχιστον εσύ όσο και να πονάς έχεις τη συνείδησή σου ήσυχη!!! αυτη η γυναικά νομιζεις πως θα αισθάνεται καλύτερα επειδή είχε άλλα 3...σίγουρα όχι γιατί χωρίς κανένα σοβαρό λόγο επέλεξε να μην δωσει σε αυτο το παιδακι την ευκαιρία να ζήσει...
όταν επιλέγει ο Θεούλης είναι πάντα για το καλό μας και ας μην το ξέρουμε ..και ας μην μπορούμε να το καταλάβουμε..θα έρθουν άλλα παιδάκια και μαζί τους και η ευτυχία ...θέλεις δε θέλεις.. ευτυχώς ο καιρός θα περάσει και μαζί του και ο μεγάλος πόνος..θα απαλύνει...

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι μπουμπουκιτσα ,και το ανεφερα γιατι για μενα ειναι μια τραγικη ειρωνια της ζωης αυτο.μια μανα να που κλαιει επειδη γενναει το νεκρο παιδι της. . .και μια αλλη να επιλεγει να το ριξει.
Η ουσια ειναι αλλη. . .οχι να την κατακρινω,αλλα για μενα εκει φαινεται το θελημα του θεου...ηταν θελημα θεου να μου το παρει,και στην περιπτωση της ηταν θελημα θεου να επιλεξει εκεινη....και με ποναει επειδη εγω το εχασα και το ζω πως ειναι να χανεις το τελειομηνο μωρο σου,να ακουω πως επιλεγει καποια να το ριξει επειδη θεωρησε πως ειναι αρκετα τα 3 παιδια....πειτε με σκληρη,δεν κατακρινω ανθρωπους.απλα θεωρω πως το να γινεσαι μανα ειναι. . . .ειναι χαρισμα!ειναι θειο δωρο!! Ειναι μια ζωη μεσα σου! Που ζει απο σενα.ειναι ενα με σενα...

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν αυτη η γυναικα ειχε μιλησει μαζι σου λιγο πριν παει να κανει αυτο που εκανε ισως δεν εβρισκε το κουραγιο να το κανει!!απλα εμεις οι ανθρωποι οταν ο θεος μας χαριζει απλωχερα τα δωρα του δεν τα εκτιμαμε παντα!!Και ξερεις κατι εχεις κανει ενα λαθος στον τιτλο του θεματος σου...ο αγγελος σου σε γνωρισε πιο καλα απο οποιονδηποτε εχει περασει στη ζωη σου,ενιωσε την αγαπη σου και σε λατρεψε...και θα δεις που απο δω και περα ολα θα πανε καλα γιατι θα ειναι παντα διπλα σου και θα σου στειλει γρηγορα το πιο ομορφο δωρο του κοσμου και εκει θα δωσεις οσα δεν προλαβες να δωσεις σε αυτον.θα δεις ολα θα πανε καλα!!!Εσυ το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να γινεις καλα για χαρη του..μονο αυτο θα ηθελε εκεινος για την μανουλα του..

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
despina1984 έγραψε:Αν αυτη η γυναικα ειχε μιλησει μαζι σου λιγο πριν παει να κανει αυτο που εκανε ισως δεν εβρισκε το κουραγιο να το κανει!!απλα εμεις οι ανθρωποι οταν ο θεος μας χαριζει απλωχερα τα δωρα του δεν τα εκτιμαμε παντα!!Και ξερεις κατι εχεις κανει ενα λαθος στον τιτλο του θεματος σου...ο αγγελος σου σε γνωρισε πιο καλα απο οποιονδηποτε εχει περασει στη ζωη σου,ενιωσε την αγαπη σου και σε λατρεψε...και θα δεις που απο δω και περα ολα θα πανε καλα γιατι θα ειναι παντα διπλα σου και θα σου στειλει γρηγορα το πιο ομορφο δωρο του κοσμου και εκει θα δωσεις οσα δεν προλαβες να δωσεις σε αυτον.θα δεις ολα θα πανε καλα!!!Εσυ το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να γινεις καλα για χαρη του..μονο αυτο θα ηθελε εκεινος για την μανουλα του..

...Με Συγκινησες

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απλα το πιστευω!!!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγγελε μου,οταν σβηνουν τα φωτα την νυχτα,οταν ολοι κοιμουνται,τα δακρυα μου γινονται λογια αγαπης κρυφα στο μαξιλαρι μου ξεσπαω.
Αγγελουδι μου..μου λειπεις.αφανταστα.

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!




.

. . . . . .και μια τραγικη ειρωνια που δε σας ειπα. Την ημερα που γεννουσα το νεκρο αγγελουδι μου,μια γυναικα εκανε εκτρωση σε διπλανο θαλαμο. . . .ο λογος? Απο οτι ειπε η εγκυος αδερφη της που την συνοδευε στην αιθουσα αναμονης οταν ηταν,οτι ο λογος ηταν οτι ειχε 3 παιδια τι να το εκανε το τεταρτο?
Τα λογια περιττα . . . . . . .

[/quote]τι μου θυμησες τωρα την ημερα που εμαθα πως εχασα τ μωρο μ 3 μηνων εγκυος πηγα στο μαιευτηριο για αποξηση.πηγα στης 9 κ μπηκα χειρουργειο 12 οταν ρωτησα τ γιατρο γιατι καθηστερουμε τοσο μου απαντησε πως υπαρχει πολυ ουρα για εκτρωσεις κ τρελαθηκα με πιανουν τ κλαματα κ δ μπορουσα ν σταματησω επρεπε ν περιμενω αλλη μ ωρα γ ν μπω στο χειρουργιο.ξαφνικα βλεπω ν ανοιγη τ παραβαν ηταν μ κυρια η οποια μ ρωταει γιατι κλαιες εγω μολις εκανα εκτρωσει γιατι ειχα ειδη 3 παιδια κ δ μπορουσα ν τ κρατησω εσυ λοιπον γιατι κλαιες αφου τ εχασες κ δ θ κανεις εκτρωσει κ τ λεω δεν κλαιω για τ μωρακι μ τ οποιο ευτυχως επελεξε ν μ τ παρει ο θεος αλλα για τ τ μωρακια που επειλεξατε ολες εσεις ν τ σκοτωσετε ετσι απλα ειτε γιατι εχετε αλλα ειτε γιατι δεν τ θελετε.πραγματικα κοπελα μου απο εκεινη τ ημερα δεν εκλαψα ποτε για τ μωρακι μ γιατι ξερω πως ηταν θελημα θεου αλλα για εκεινα τ αθωα μωρακια τ οποια εσβησαν γιατι ετσι απλα θα γινοντουσαν βαρος στους γονεις τ.συχνωνει για τ μεγαλο μ ποστ απλα ηθελα ν τ πω κ μ εδωσες την αφορμη.δ θ ξεχασω ποτε αυτη τ μερα οχι γιατι εχασα τ μωρο μου αλλα γιατι δεν πισευα ποτε πως μια μανα θ σκοτωνε τ ποτε τ γιατι ειχε αλλα 3. Crying or Very sad

μαμα βασιλη


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσάκι μου με έχεις συγκινήσει τόσο πολύ,είμαι δουλειά και όλο κλαίω.Κάνε κουράγιο και πιστεύω οτι θα κάνεις γρήγορα πολλά μωράκια!Μην βαζανίζεις το μυαλό σου με τα αν.Έχε τον Ραφαήλ σου πάντα στην καρδιά σου και αυτός με τον τρόπο του θα σε συντροφεύει πάντα. Σε νοιώθω γιατί αν δεν συνεργαζόμουν με τον γιατρό και δεν γένναγα στα επόμενα 2 λεπτά όπως μου είπαν αργότερα θα έχανα και εγώ το αγγελούδι μου που μπλέχτηκε στον ομφάλιο λώρο.Και δυστυχώς ούτε στο υπέρηχο φαινόταν κάτι.ΜΑΝΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!γιατί μανούλα έγινες.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βιολετα3 έγραψε:



τι μου θυμησες τωρα την ημερα που εμαθα πως εχασα τ μωρο μ 3 μηνων εγκυος πηγα στο μαιευτηριο για αποξηση.πηγα στης 9 κ μπηκα χειρουργειο 12 οταν ρωτησα τ γιατρο γιατι καθηστερουμε τοσο μου απαντησε πως υπαρχει πολυ ουρα για εκτρωσεις κ τρελαθηκα με πιανουν τ κλαματα κ δ μπορουσα ν σταματησω επρεπε ν περιμενω αλλη μ ωρα γ ν μπω στο χειρουργιο.ξαφνικα βλεπω ν ανοιγη τ παραβαν ηταν μ κυρια η οποια μ ρωταει γιατι κλαιες εγω μολις εκανα εκτρωσει γιατι ειχα ειδη 3 παιδια κ δ μπορουσα ν τ κρατησω εσυ λοιπον γιατι κλαιες αφου τ εχασες κ δ θ κανεις εκτρωσει κ τ λεω δεν κλαιω για τ μωρακι μ τ οποιο ευτυχως επελεξε ν μ τ παρει ο θεος αλλα για τ τ μωρακια που επειλεξατε ολες εσεις ν τ σκοτωσετε ετσι απλα ειτε γιατι εχετε αλλα ειτε γιατι δεν τ θελετε.πραγματικα κοπελα μου απο εκεινη τ ημερα δεν εκλαψα ποτε για τ μωρακι μ γιατι ξερω πως ηταν θελημα θεου αλλα για εκεινα τ αθωα μωρακια τ οποια εσβησαν γιατι ετσι απλα θα γινοντουσαν βαρος στους γονεις τ.συχνωνει για τ μεγαλο μ ποστ απλα ηθελα ν τ πω κ μ εδωσες την αφορμη.δ θ ξεχασω ποτε αυτη τ μερα οχι γιατι εχασα τ μωρο μου αλλα γιατι δεν πισευα ποτε πως μια μανα θ σκοτωνε τ ποτε τ γιατι ειχε αλλα 3. Crying or Very sad

Καλή μου τελικά αυτό το φαινόμενο είναι πολύ συνηθισμένο... Μία φίλη μου πολύ καλή, προσπαθεί να κάνει παιδί και έπρεπε να κάνει μια μικρή επέμβαση που την εμπόδιζε να συλλάβει. Μετά την επέμβαση ήταν στην ανάνηψη όλο χαρά και ανακούφιση και έκανε όνειρα για το μέλλον. Ένιωθε ότι με αυτό που έκανε ήρθε πιο κοντά στο όνειρό της που ήταν να κάνει ένα παιδάκι. Η χαρά της δεν κράτησε πολύ... Στην ανάνηψη ήταν άλλες 5 κοπέλες που είχαν κάνει έκτρωση και η μία είχε μάλιστα και 2 παιδιά!!! (Ο λόγος δεν ήταν λόγος υγείας). Γι' αυτήν τη συγκεκριμένη που ξέρει τι είναι τα παιδιά και που έχει ζήσει το μεγαλείο της μητρότητας, απορώ... Απορώ πραγματικά... Οι άλλες σκέφτομαι ότι απλά, δεν κατάλαβαν τι έκαναν (χωρίς να τις δικαιολογώ). Γι' αυτήν την μάνα όμως δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα θετικό. Συνήθως δεν θέλω να κρίνω αλλά είναι κάτι που με σόκαρε πραγματικά και δεν μπόρεσα να το προσπεράσω ή να σταματήσω να το σκέφτομαι...

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ αγγελουδι μου....ποσο πολυ μου λειπεις.....ποσο πολυ σε σκεφτομαι.....κι εγω και ο μπαμπας σου..ακομη δεν μπορουμε να το πιστεψουμε οτι εφυγες τοσο ξαφνικα απο την ζωη μας και τοσο αθωα....δεν προμηνυε τιποτα το χαμο σου..καποια αρρωστια κατι,καποια προειδοποιηση...ετσι απλα σαν να κοιμηθηκες στην κοιλια της μαμας για παντα....ψυχη μου ησουν πολυ ομορφος λεει ο παππους σου,και η μαια ειπε οτι ησουν ενας αγγελος με τοση ομορφια που ειχες...σε αγαπησε ο θεουλης και σε πηρε κοντα του...απλα σε θελαμε κι εμεις..να σε μεγαλωσουμε ,να σου δωσουμε οση εγαπη εχει εγκλωβιστει μεσα μας και κοντευει να μας σπασει ψυχικα.....αν με ακους εκει ψηλα..να ξερεις πως δεν περναει στιγμη να μην σε σκεφτομαι και αν σε ειχα ποσο ευτυχισμενη θα ημουν τωρα ψυχη μου....να ξερεις πως δεν περναει λεπτο να μην νοσταλγω την αισθηση σου μεσα μου..γιατι ΕΣΕΝΑ αγαπησα μεσα μου...και οποιο μωρο και να ερθει στην ζωη μου ,οποιο αδερφακι σου ερθει,παντα θα υπαρχει μια τεραστια θεση στην καρδια μου για εσενα αγγελουδι μου...καποτε θα σε ανταμωσω...!!

προσπαθω να δεχτω οτι ο θεος επελεξε εμενα να σηκωσω τετοιο φορτιο...και το σεβομαι...δεν θα αντιμιλησω...απλα θα γραφω και θα ξεσπαω καπου καπου να με συγχωρειτε...θελω να διωξω την θλιψη στα ματια μου..αλλα ο χρονος ειναι μακρυς ακομη.....θα τα καταφερω..

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε για εσένα είναι αυτό blackrose..να σε διαβάζουμε και να προσευχόμαστε για εσάς..

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σούλα έγραψε:Το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε για εσένα είναι αυτό blackrose..να σε διαβάζουμε και να προσευχόμαστε για εσάς..


κι εγω ευχομαι το αγγελουδι μου να προσεχει τους δικους σας θησαυρους ,τα μωρα σας!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:

προσπαθω να δεχτω οτι ο θεος επελεξε εμενα να σηκωσω τετοιο φορτιο...και το σεβομαι...δεν θα αντιμιλησω...απλα θα γραφω και θα ξεσπαω καπου καπου να με συγχωρειτε...θελω να διωξω την θλιψη στα ματια μου..αλλα ο χρονος ειναι μακρυς ακομη.....θα τα καταφερω..

Κορίτσι μου να γράφεις όσο θές, εμείς είμαστε εδώ για να σε ¨ακούμε¨ και να σε στηρίζουμε όλες και μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε κάτι να αισθανθεις καλύτερα!!!
Ναι γλυκειά μου θα τα καταφέρεις...¨μιλάς¨ στο μωράκι σου άρα πιστεύεις πως απο κάπου σε βλέπει και σε ακούει, χαμογέλασε λίγο μόνο λίγο, σίγουρα θα θέλει να είσαι καλά!!!

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κανεις δεν πεθαινει παρα μονο οταν οι αλλοι παψουν να τον σκεφτονται!!Και σιγουρα αυτη την ψυχουλα οσοι μαθαμε την ιστορια της δεν θα την ξεχασουμε ποτε...να εισαι σιγουρη πως το αγγελακι σου θα βρισκετε παντα αναμεσα μας!!Κανεις δεν περιμενει να τον ξεχασεις και σιγουρα αυτο δεν θα συμβει ποτε οσα παιδακια και αν κανεις παντα θα ειναι το πρωτο σου ομως θα εχεις την ευκαιρια να εκτονωσεις και να μοιρασεις την αγαπη που αυτη την στιγμη εχει εγκλοβιστει μεσα σου..Καθε μερα περιμενω νεα σου και ελπιζω να ερθει συντομα η μερα που θα διαβασω οτι νιωθεις καλητερα!!

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="blackrose"]αχ αγγελουδι μου....ποσο πολυ μου λειπεις.....ποσο πολυ σε σκεφτομαι.....κι εγω και ο μπαμπας σου..ακομη δεν μπορουμε να το πιστεψουμε οτι εφυγες τοσο ξαφνικα απο την ζωη μας και τοσο αθωα....δεν προμηνυε τιποτα το χαμο σου..καποια αρρωστια κατι,καποια προειδοποιηση...ετσι απλα σαν να κοιμηθηκες στην κοιλια της μαμας για παντα....ψυχη μου ησουν πολυ ομορφος λεει ο παππους σου,και η μαια ειπε οτι ησουν ενας αγγελος με τοση ομορφια που ειχες...σε αγαπησε ο θεουλης και σε πηρε κοντα του...απλα σε θελαμε κι εμεις..να σε μεγαλωσουμε ,να σου δωσουμε οση εγαπη εχει εγκλωβιστει μεσα μας και κοντευει να μας σπασει ψυχικα.....αν με ακους εκει ψηλα..να ξερεις πως δεν περναει στιγμη να μην σε σκεφτομαι και αν σε ειχα ποσο ευτυχισμενη θα ημουν τωρα ψυχη μου....να ξερεις πως δεν περναει λεπτο να μην νοσταλγω την αισθηση σου μεσα μου..γιατι ΕΣΕΝΑ αγαπησα μεσα μου...και οποιο μωρο και να ερθει στην ζωη μου ,οποιο αδερφακι σου ερθει,παντα θα υπαρχει μια τεραστια θεση στην καρδια μου για εσενα αγγελουδι μου...καποτε θα σε ανταμωσω...!!

προσπαθω να δεχτω οτι ο θεος επελεξε εμενα να σηκωσω τετοιο φορτιο...και το σεβομαι...δεν θα αντιμιλησω...απλα θα γραφω και θα ξεσπαω καπου καπου να με συγχωρειτε...θελω να διωξω την θλιψη στα ματια μου..αλλα ο χρονος ειναι μακρυς ακομη.....θα τα καταφερω..

κοπελα μου γλυκια οτι αισθανεσαι κ οτι σκεψεις κανεις για το αδικοχαμενο αγγελουδι σου να μας τις λες...
συμπασχουμε κ μεις μαζι σου....
παντα εισαι μεσα στην σκεψη μου να το κατεχεις.... αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 7 417472

https://www.youtube.com/cretanvenus

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειλικρινά, δεν βρίσκω άλλες λέξεις να σου δώσω για να λιγοστέψω τον πόνο σου κορίτσι μου Sad Crying or Very sad

Το μόνο που μπορώ να κάνω... μια προσευχή νυχτερινή για σήμερα να πώ, σαν νανούρισμα γλυκό για τον άγγελο σου, τη γαλήνη να φέρει στην καρδιά κι ότι είναι καλά και σ' αγαπάει.


Χαρά μου μάτια μου γλυκά
βλέφαρα στολισμένα
της χρυσαυγής τα χρώματα
έχεις ταξιδεμένα

Χαρά μου στόμα μου γλυκό
με το χαμόγελό σου
να σεριανάς τον άγγελο
που έχεις στο πλευρό σου

Κοιμήσου αγγελούδι μου
βελούδινο το βράδυ
το στήθος μου προσκέφαλο
και η ψυχή μου χάδι

Φεγγοβολάς βλαστάρι μου
στ'όνειρο ταξιδεύεις
τους γαλαξίες τριγυρνάς
και το Θεό γυρευέις

Ο ύπνος που σε τύλιξε
τώρα σε φέρνει πίσω
και'γω που είμαι πλάι σου
χάρες να σε στολίσω



Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 20]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις