Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
314 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 314 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 20]

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
blackrose έγραψε:αχ νενακι ποσο ωραια λογια εγραψες.
Η αγαπη μου για αυτο το πλασματακι ,το μωρακι μου ειναι σαν να εχει κλειστει σε ενα μπουκαλι και καποιος να εσφιξε το πωμα..θελω να ουρλιαξω να παω σε καποιο μερος να φωναξω δυνατα!μπεμπουλη μου!!!που εφυγες ?γιατι καρδια μου?9 μηνες μεγαλωνες τοσο ομορφα,να φυγεις? Αχ ψυχη μου..ποσο ποναω..ποσο!
Νενακι μου ωραια κ γεματα αγαπη τα οσα λες.πιστη!εχω πιστη μεσα μου.πολυ μεγαλη! Και θελω να σταθω ανταξια της αγαπης που ειχα να δωσω στο γιο μου.ωρες ωρες βυθιζομαι στη θλιψη.αλλα κατι μεσα μου,μου λεει πως πρεπει να εχιμαι δυνατη.μονο ετσι θα κυλησει ο χρονος,και ο πονος μου θα απαλυνει..αλλα ποτε δν θα παψει να υπαρχει.
Σαν ονειρο ολα..σαν ονειρο!και ευχομαι να ζησω την μητροτητα ξανα με την πιο γλυκια εννοια.οχι ετσι!

Πραγματικά δεν έχώ τίποτα άλλο να προσθέσω! αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 6 966307

Μονάχα ένα... ήταν τιμή μου που συναναστράφηκα έστω και για λίγο, έστω και έτσι, απο δω μέσα με ένα άτομο σαν κι εσένα παρ' όλο που ο λόγος που το έκανα μπορεί να μην μου ήταν καθόλου ευχάριστος. Όχι γιατί βίωσες έναν τόσο αβάσταχτο πόνο και στέκεσαι με πίστη και αντοχή στα πόδια σου, ο κάθε άνθρωπος ζεί το δικό του δράμα, αλλά γιατί μέσα απο αυτόν το πόνο έχεις το κουράγιο να ονειρεύεσαι την επόμενη φορά που θα γίνεις μανούλα!
Μπράβο σου καλή μου, τπτ άλλο!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
νενακι ειλικρινα σε ευχαριστω,μεσα απο δω,απο οσα γραφω,οτι νιωθω μεσα μου,οτι δν θα μπορουσα να πω ισως σε ενα φιλο μου,ισως σε καποιο συγγενικο προσωπο.νιωθω μεσα απο τα οσα μου γραφετε πως πραγματικα αν η καρδια ειναι καλη τοτε και ο ανθρωπος ειναι πραγματικα ανθρωπος...και βλεπω πολυ ανθρωπια εδω μεσα,πολυ αγαπη,και πολυ συμπονοια.
Πλεον ξερω πως το να γινεσαι μανα ειναι κατι ιερο,ειναι χαρισμα,ειναι δωρο θεου! Και ο θεος μου το εκανε το δωρο.με εκανε μανα...απλα εκανε το μωρο μου αγγελουδι....το ποσο πολυ θα ηθελα να τον ειχα εδω κοντα μου δν περιγραφεται με λογια οχι...το ποσο πολυ μου λειπει η αισθηση το να τον νιωθω στην κοιλια μου ,ουτε αυτο περιγραφεται...ολα απλα εγιναν σαν αστραπη.και περασε 1 βδομαδα ,και κοιταω την τομη και λεω,απο δω βγηκε το μωρο μου,αλλα που ειναι? . . . . . . . . . . .ειναι ενα ονειρο,αγγελικο. . Θελω τοσο πολυ να ξαναγινω μαμα,να πιασω στην αγκαλια μου και ενα και δυο και τρια μωρα οσα χωραει η αγκαλια μου!!!!
Ο θεος μου εκανε το μεγαλυτερο δωρο!μου εδωσε τοση θεληση και τοση πιστη ωστε να καταλαβω την αξια που εχει να εισαι μανα!!

Σας δινω την αγαπη μου και σας ευχαριστω,ολες μια μια.ολες να χαιρεστε τους θησαυρους σας!ειναι πολυτιμοι!

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ μ εκανες κι εκλαψα πάλι.....πνίγηκε με το λώρο?τί έγινε?έτσι την τελευταία στιγμή?????????????????
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί... και δεν ξέρω κιόλας αν χρειάζεται... το μόνο που θα σου πω είναι να ρωτήσεις το γιατρό σου πότε μπορείς να ξαναμείνεις έγκυος...θα είναι το μόνο γιατρικό σου... υπομονή....πόσο δύσκολο ακούγεται, αλλά πρέπει να το κάνεις!
αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 6 966307 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 6 966307 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 6 966307 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 6 966307 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 6 966307 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 6 966307 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 6 966307 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 6 966307 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 6 966307

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ απο τη μια δε θελω να διαβαζω το θεμα γιατι μετα κλαιω, στεναχωριεμαι, αγχωνομαι αλλα δε γινεται γιατι συγχρονως ψαχνω να δω τα λογια παρηγοριας τα δικα σας προς τη blackrose αλλα και τα δικα της λογια να δω τι κανει πως ειναι οχι οτι το ξεπερασε αλλα κατι.........κουραγιο και οσο γινεται πιο γρηγορα με ενα μωρο στην αγκαλια σου!!!!!!

http://www.worldjamboree.gr

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:.....
. . . . . . . . ............ . Θελω τοσο πολυ να ξαναγινω μαμα,να πιασω στην αγκαλια μου και ενα και δυο και τρια μωρα οσα χωραει η αγκαλια μου!!!!
Ο θεος μου εκανε το μεγαλυτερο δωρο!μου εδωσε τοση θεληση και τοση πιστη ωστε να καταλαβω την αξια που εχει να εισαι μανα!!


blackrose αυτο που λες ειναι ολο το νόημα...πραγματικα ηθελα να το γραψω και πιο πριν αλλα φοβηθηκα μην παρεξηγηθω.....ο Θεός μέσα απο δύσκολες καταστάσεις μας κάνει δώρο θέληση ,,,πίστη και αγάπη για τη ζωή.....το ένοιωσα και εγώ κατα κάποιο τρόπο...παρόλο που δεν έχασα το μωράκι μου..ηταν όμως πρόωρο...και πραγματικά μέχρι να εξελιχθούν τα πράγματα θετικά είχα ρίξει πολύ κλάμα και στεναχώρια..είχαν γκρεμιστει τα όνειρα μου γιατι καποιοι ασυνειδητοι γιατροί χωρις να κάνουν εξετασεις μου λέγαν πως δεν θα μιλήσει..δεν θα περπατήσει..δεν θα καταλαβαίνει..κλπ..αισθανόμουν σαν να τι εχω χάσει....λύγισα πολλές φορές και παρακαλούσα το Θεούλη να με βοηθήσει να αντέξω αλλιως γιατί δεν πέρνει αυτά τα παιδακια κοντά του..ντρεπομαι και που το λέω τώρα...γιατί παρόλο που ολα πια ειναι καλά και να μην ηταν θα το αγαπούσα το ίδιο...τωρα το ξέρω...
ολα αυτά όμως μου έδειξαν πόσο πολύ θέλω να είμαι μανούλα...και θέλω και άλλα παιδιά...όσα μπορέσω να κάνω ..η όσα μου δώσει ο Θεούλης....ορκίστικα πως ποτέ δεν προκειται να ριξω παιδι η να αγχωθώ για οτιδήποτε αλλο εκτός από την υγεία τους....ισως αν δεν ειχαν ερθει ετσι τα πραγματα να μην ηθελα πολλά παιδια.....αλλά τωρα θέλω....κανεις δεν μπορει να καταλαβει τη μητροτητα ετσι οσο μια μανα που εχει χασει παιδι η εχει παιδακι με προβλημα...τωρα έχω τρια..δεν ξανακανα ποτε προγεννητικο ελεγχο..τα αφησα όλα στο Θεούλη και όλα πηγαν καλά...μετα το πρωτο ομως δεν πιστευα πως θα ξαναγινω μανουλα..
ισως αυτός ηταν ενας τροπος να δεις ενα νεο δρομο στη ζωή σου....να καταλαβεις πως εχεις καρδια μανούλας...και αν το θέλει η καρδια σου που ξέρεις μπορει μια μερα να είσαι και πολύτεκνη...και να θυμασαι με μια γλυκια θλιψη αυτο το πρωτο παιδάκι σου που σε έκανε να επιθυμίσεις περισσοτερο και όλα τα άλλα που θα έρθουν...
κανε μια προσευχη για το μωράκι σου κάθε μέρα ..ειναι το μεγαλυτερο δώρο για την ψυχούλα του...γιατι σίγουρα και αυτο προσεύχεται για όλουσ σας απο εκει ψηλά...

συγνώμη για τα πολλα λογια και αν σε κούρασα!

Anastasia_lio

Anastasia_lio
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kouragio koritsi mou, kouragio
makari na xa lexeis polles na sou po na apaleinoun ton pono sou, dystixos den exo mporo omos ektos ap' ayth th megalh lexh... kouragio

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νένα,έχω συγκλονιστεί!!!!!!!!!!Τελικά υπάρχουν φύλακες άγγελοι.Όλα τα μικρά αγγελουδάκια που χάθηκαν έτσι ξαφνικά.Όντως όταν βλέπεις τέτοιες καταστάσεις πρέπει να ευχαριστούμε το Θεό για όλα αυτά που εμείς τα θεωρούμε δεδομένα.Υγεία και τίποτα άλλο.....όλα τα άλλα ακολουθούν.Blackrose , να είσαι σίγουρη ότι σύντομα ο Ραφαήλ θα σας στείλει το αδερφάκι του γιατί έχετε τόση πολύ αγάπη να δώσετε ακόμα.....

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kouragio koritsi mou den uparxei xirotero pragma apo ayto kouragio !!! ta logia einai perita ayth th stigmh!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:...και περασε 1 βδομαδα ,και κοιταω την τομη και λεω,απο δω βγηκε το μωρο μου,αλλα που ειναι? . . . . . . . . . . .ειναι ενα ονειρο,αγγελικο. . Θελω τοσο πολυ να ξαναγινω μαμα,να πιασω στην αγκαλια μου και ενα και δυο και τρια μωρα οσα χωραει η αγκαλια μου!!!!
...

Ακόμα και μετά από πολλά χρόνια που ο πόνος που νιώθεις τώρα θα έχει γλυκάνει, η τομή θα είναι εκεί σαν φυσικό τατουάζ, για να σου θυμίζει ότι ο Ραφαήλ υπήρξε μέσα σου και ζήσατε μάζί μέσα στο σώμα σου για 9 μήνες. Αυτή η τομή είναι πολύτιμη. Άφησε το σημάδι του πάνω σου για πάντα. Είναι αυτό που σας συνδέει σαν μάνα και γιο.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μόλις το διάβασα...
Μπήκα με τόση χαρά να διαβάσω τα νέα σας και μου ήρθε κατραπακιά...

Δεν έχω λόγια...
Ότι κι αν πω θα φανεί "λίγο".
Κουράγιο κι εύοχμαι ο Θεός να σας στείλει γρήγορα ένα νέο μωράκι.

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Blackrose, Nenaki με εχετε συγκλονισει με τα λογια σας και με τη ψυχη σας! Respect αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 6 966307
Bou-boukitsa συμφωνω απολυτα μαζι σου!
Μπραβο και σε ολα τα κοριτσια που συμπαραστεκεστε στη blackrose. Ειναι αληθεια οτι καποια πραγματα ειναι δυσκολο να τα μοιραστεις με φιλους και συγγενεις και η γραφη ειναι η καλυτερη διεξοδος.
Και παλι καλο κουραγιο...

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οσο περνουν οι μερες μακραινει ο πονος μου.δν ξερω τι ειδους πονος ειναι αυτος ..δν μπορω να τον εξηγησω.εχω παψει να κλαιω.αλλα με καθε μου σκεψη ενας αναστεναγμος θα βγει,ενα βαρος στο στηθος...αφορητο.προσπαθω με τν αντρα μου να μη το βαλουμε κατω.να μην μεινουμε στην στιγμη εκεινη.. . . Που ειδαμε το γιατρο να βαζει τον υπερηχο και να λεει σοκαρισμενος: <<-...οχι ρε!!>> και επειτα γυριζω το βλεμμα και βλεπω μια καρδουλα σταματημενη..,ειναι μια εικονα που εμεινε στο μυαλο αλλα και που προσπαθω να την σβησω με μια νεα εικονα. . . .με την εικονα της επομενης φορας που θα κραταω ενα θετικο τεστ στα χερια μου!ανατριχιαζω ,ανυπομονω,θελω.ξερω πως μαζι με το αδερφακι του θα ζει μεσα μου παντα το μωρο μου.

Θελω να γραφω,να εκφραζομαι.μιλαω με τν αντρα μου,με τα ματια.κοιταζομαστε κ μιλαμε βαθια ο ενας στην καρδια του αλλου.λεμε κουραγιο...μολις σαραντησω θα φυγουμε ταξιδι.να ξεφυγουμε.να ξεχαστουμε. . . . .αν μπορω να το πω ετσι.

Εχω διαβασει κ σε αλλα φορουμ κ μεσω ιντερνετ πολλες που χασανε τα μωρα τους λιγο πριν φτασουν τελειομηνη την εγκυμοσυνη.ειναι σκληρο να χανεις το μωρο σου ειτε στο τριτο,πεμπτο,εβδομο και ακομη χειροτερα ενατο μηνα. . . . .ποσο πιο σκληρο ειναι ομως οταν το εχεις αγκαλια,το θηλασεις το ζησεις κ μετα απο λιγο το χασεις?
Ποσο πιο σκληρο ειναι οταν το μεγαλωνεις,με αγωνια,λαχταρα,αγαπη,ανησυχια,και μετα το χασεις?
Ποσων ειδων πονοι υπαρχουν?
Και ποσων ειδων παρηγοριας?

Ποσοι ανθρωποι υπαρχουν?
Και ποση ανθρωπια?
Ποση αγαπη υπαρχει? Και ποση μπορουμε να εξαντλησουμε?
Ολα ειναι θελημα θεου. . . .εμενα ο θεος διαλεξε να με κανει με αυτο το τροπο μανα.να πονεσω.παντα καλος ανθρωπος ημουν.παντα ειχα πιστη μεσα μου.εχω καλη καρδια και το λεω και ειμαι περηφανη και ποτε δν κοιταξα το κακο του αλλου...και θελω να βγω δυνατη απο ολο αυτο το βασανο που ζω.και το θελω γιατι δε θελω να χασω τον αντρα μου και οτι χτιζουμε 5 χρονια τωρα μεσα απο αγαπη,πεισματα,τσακωμους,ερωτα,και θεληση να ειμαστε μαζι.το αξιζουμε.να κανουμε οικογενεια.
Και ο ραφαηλ μου ,οταν εμεινα εγκυος,δν εμεινα γιατι βαλαμε προγραμμα,απλα καναμε ελευθερα ερωτα και αμεσως επιασα. . .καναμε και λεγαμε αν ερθει μωρακι ηρθε! Καλοδεχουμενο! Και ετσι ηρθε ο μπεμπουλης μου. . . . .και μεγαλωσαμε σχεδον 9 μηνες παρεα. . . .και τραγουδησαμε. . .και μιλησαμε0. .και φαγαμε παρεα. . . .και ταξιδι πηγαμε. . . . . .απλα δεν ανταμωσανε ποτε οι ματιες μας..αυτα τα ματακια αν με κοιταζαν. . . . . .λαχταρουσα γ αυτη την στιγμη.

Και η στιγμη εγινε ονειρο...αλλα στην ζωη γ αυτο κανουμε ονειρα.για να τα πραγματοποιουμε!! Και αν το θες θεε μου μετα απο 6 μηνες θα μου δωσεις οσα μωρα μπορει να αντεξει η κοιλια μου.ναι το εννοω.
Οτι ειχα για το μωρο μου,ολα ρουχαλακια,μπιμπερο,πιπιλες,προικουλες,καροτσακι . . . . . .ολα τα εχω φυλαξει να υποδεχτουν τα αδερφακια του.και θα σκεφτομαι πως ειναι ενα δωρο του μπεμπη για αυτα..δυναμη θελω. Κι αλλη. Καθε αναστεναγμος νιωθω οτι ειναι και ενας ψιθυρος του πονου που νιωθω. . . .και με απαλυνει καπως.

Οσες μανες τα εζησαν αυτα ξερουν τον πονο.
Οσες μανες δν τα εζησαν απλα να ευγνομονουν το θεο που εχουν τα μωρα τους και να μην παραπονιουνται για γκρινια η μικροπραγματα.
Σημασια εχει οτι αξιωθηκα να γινω μανα...εστω κ ετσι.ειμαι μαμα!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα φυσικά και είσαι μαμά, η μαμά του μικρού Ραφαήλ. Το ότι έφυγε νωρίς δεν αφαιρεί από εσένα αυτόν τον ρόλο. Η θεία μου έχασε τον μοναχογιό της από τροχαίο στα 26 του. Είναι το ίδιο μάνα όπως είσαι και εσύ.

vasoula07

vasoula07
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΘΕ ΑΝΑΣΤΕΝΑΓΜΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΔΑΚΡΥ ΣΟΥ, ΑΣ ΓΙΝΟΥΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!!! ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΜΗ,Ο ΡΑΦΑΗΛ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ, ΕΙΝΑΙ Ο ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΟΥ... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εισαι μανα κ αυτο δεν μπορει να το αμφισβητησει κανενας μα ουτε κ κανενας μπορει να σου στερησει αυτη σου την ιδιοτητα.κανενας απολυτως.θα ερθουν κ αλλα παιδια μα παντα θα θυμασαι κ εκεινο που δεν προλαβες να αντικρισεις.παντα θα το σκεφτεσαι κ παντα θα θυμασαι,μα ο πονος θα μικρηνει σιγα σιγα αργα αργα κ οταν ερθει το νεο μωρακι θα υπαρχει σαν θυμηση στο μυαλο σου

fotoyla

fotoyla
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
BLACKROSE ξερω οτι εχεις αβασταχτο πονο μπορω να σε νιωσω σου γραφω την ιστορια μου. Τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ πηγα στο γιατρο να δω το 3 μηνων μωρακι μου ο γιατρος μου ειπε τα ασχημα νεα λυπαμαι ηταν η λεξη που ακουσα το μωρο ηταν σχεδον 3 εβδομαδες νεκρο ημουν μονη (ειμαι απο Καλυμνο και ειχα παει Ροδο)εμεινα εκανα οτι επρεπε να κανω και γυρισα ολοι μου ελεγαν ποσο τυχερη ειμαι που ζω εγω το μονο που εκανα ηταν να κλαιω και να αρνουμαι ........ ειναι πολυ ζορικο. Τη τριτη ημερα ηρθε η μαμα μου που δεν μπορουσε να με βλεπει αλλο ετσι και μου θυμησε κατι που ειχα <<ξεχασει>> στο πονο μας ξεχναμε τα παντα.Μου θυμησε το παιδι που εχασε εκεινη με μια μεγαλη διαφορα για 7 μηνες το ειχε στην αγγαλια της το νανουριζε το ταισε αλλα ο ΘΕΟΣ το ειχε μεγαλητερη αναγκη και της το πηρε .Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΠΟΝΟΣ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ Sad καλη δυναμη γλυκια μου........

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!! ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΣΦΙΓΓΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΡΑΦΑΗΛ ΘΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ.

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πραγματικα δεν ξεω τι να σου γραψω...οτι και να πω ειναι λιγο..λυπαμαι κοπελα μου,ευχομαι ο θεος να σου στειλει γρηγορα ενα αδερφακι του ραφαηλ!!οτι και να χρειαστεις ειμαστε εδω Sad

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ!δεν εχω λογια,το διαβασα πρωτη φορα οταν μπηκα στις μανουλες του Μαιου 2011,τυχαια γιατι γεννησα Μαιο 2010 να σας γραψω ευχουλες,δεν εγραψα τιποτα τελικα,βλεπω εδω κ μερες το θεμα κ λεω να γραψω αλλα το μετανιωνω,μονο κουραγιο εχω να σου πω,δεν ξερω τι αλλο να πω,εισαι δυνατη,διαβαζω τις απαντησεις σου εδω κ καιρο κ σε εχω συμπαθησει πολυ!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλλη μια δυσκολη νυχτα...
Κοιταζω την κοιλια μου,εχει σχεδον εξαφανιστει,και λεω τοσο γρηγορα θελει ο θεος να σβησουν τα σημαδια αραγε?
Εχω ενα βαρος στο στηθος..και ο πονος της τομης δν λεει να περασει...κριμα..τα ζω ολα αυτα και στο τελος ειμαι χωρις το μωρο μου.ολο το χρονικο μιας σχεδον τελειομηνης εγκυμοσυνης. . .και στο τελος μια αγκαλια αδεια...
Το παλευω..προσπαθω...μου λειπεις μωρακι μου ,αγγελουδι μου...σε νιωθω ακομα μεσα μου...αχ ψυχη μου...τι αγαπη ειχα να σου δωσω!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ βρε κοριτσάκι μου οτι και να πείς έχεις δίκιο, είναι δύσκολο αυτό που περνάς και να ξέρεις πως όλες εδώ οι κοπέλες σε σκεφτόμαστε πάρα πολύ, μιλάμε και λέμε τις καλύτερες ευχούλες για σένα!!!!
Θα περάσει κορίτσι μου θα περάσει και σύντομα θα δείς θα μας πείς χαρμόσυνα νέα, είμαι σίγουρη πως είσαι δυνατή και θα σταθείς γερά στα πόδια σου!!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΝΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΠΡΙΝ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ,Ο ΘΕΟΣ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ.ΠΡΙΝ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΜΟΛΙΣ ΔΕΚΑΕΞΑΧΡΟΝΗ ΑΔΕΛΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΙΜΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΡΗΞΗ.ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ.ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ,ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ ΚΙ ΑΣ ΝΙΩΘΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΚΡΕΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΤΕ Ο ΕΡΥΘΗΜΑΤΩΔΗΣ ΛΥΚΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ,ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΧ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΚΡΑΤΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΙΝΕΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΣΗΜΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ BLAKROSE ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥ ΚΟΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΠΟΩΣ ΕΙΠΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai vevea egines mana!!!!!!koritsaki mou kouragio,tha deis pou tha sou dwsei o theoulis ena allo mwraki ka poli grigora malista!

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
thelw na kanw ligo to dikigoro tou diavolou kai signwmi gia afto pou tha pw den einai oti den se niwthw i den se simponaw se niwthw kai poli malista,isoun teliomini kai logika pigenes sto giatro kathe vdomada na se dei den eixe proseksei tpt ston iperixo ????????tha sou zitisw kai pali xilia xilia signwmi alla kathws elega ston antra mou gia sena mou ethese afto to erwtima.kai pira to tharws na se rwtisw kai pali xilia signwmi

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 20]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις