Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
469 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 469 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 20]

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειλικρινα διαβαζω τις απαντησεις σας κ αναστεναζω!υγεια στα μωρακια σας,στις οικογενειες σας!να εχετε υγεια να χαιρεστε τα αγγελουδια σας.βλεπω τις φωτογραφιες σας τα μωρακια σας και ειλικρινα σας ζηλευω!ποσο πολυ!με την γλυκια εννοια! Σκεφτομαι που 1 βδομαδα πριν ηταν η τελευταια μερα που αισθανομουν αυτο το αγγελουδι μεσα μου. . . . . . .σαν ονειρο. . . .ζητω συγνωμη αν σας ψυχοπλακωνω.δν το θελω.αλλα ξεσπαω. . . . .διαβαζει κ ο αντρας μου απαντησεις σας κ συγκινειται,παιρνει δυναμη.θελω δυναμη.θελω να σταθω δυνατη. Δε θα τα παρατησω.ξερω πως κ αλλες εχουν βρεθει στην θεση αυτη.σκεφτομαι οτι υπαρχουν κ χειροτερα ακομα.παρηγοριεμαι κ λεω φαντασου να το επαιρνες αγκαλια,να το θηλαζες κ μετα να το εχανες?αλλα οπως κ να εχει το φορτιο ειναι βαρυ.η αγαπη που γεννηθηκε εκεινη την ημερα οταν γεννηθηκε το μικρο μου δν προλαβε να ξεχυθει...μακαρι ο χρονος να με δικαιωσει.και ο θεος.εχω πιστη.μεσα μου ναι.σου το χαρισα θεε μου.εναν αγγελο.ειναι ευτυχισμενος ο ραφαηλ μου δν ποναει εκει που ειναι το ξερω.το κορμακι του κ αν ξεθωριαζει μεσα σ εκεινο το κουτι,η ψυχουλα του ανθιζει στον ουρανο.
Αχ ψυχουλα μου αχ να σε ειχα στην αγκαλια μου να σε εσφιγγα και να σε επνιγα στα φιλια.καρδια μου θησαυρε της ψυχης μου σ αγαπω..η μανουλα σου

maria82

maria82
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Blackrose μακάρι να σε κάνει να νιώθεις λίγο καλύτερα και να απαλύνει τον πόνο σου.Να είστε δυνατοί με τον άντρα σου και δεμένοι σαν μία γροθιά και είμαι σίγουρη πως θα νικήσετε!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσι μου μην λες οτι μας ψυχοπλακωνεις ειμαστε εδω για να μιλαμε ειμαστε εδω για σενα σε καθε σκεψη θελουμε να σε στηριξουμε με τον δικο μας τροπο και με τα μυνηματα μας, ειναι ολα στην ζωη, ειναι αξιοθαυμαστο το ποσο δυνατη εισαιμαζι με τον αντρα σου θα το ξεπερασετε ευχομαι να γινεις μανουλα,εχεις πολυ δυναμη μεσα σου και το πιστευω κοριτσι μου, εχε στην καρδια σου το αγγελουδι σου και γινε δυνατη να συνεχισεις....

ioanna28


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΛΑΚΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟ ΞΕΡΩ. ΟΜΩΣ ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΦΥΛΑΚΑ ΑΓΓΕΛΟ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙ. Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΙΟ ΛΩΡΟ 4 ΦΟΡΕΣ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ. ΣΩΘΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΜΕΝΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΗΞΕΡΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μην ζητάς συγνώμη! Δεν μας ψυχοπλακώνεις! Από δική μας επιλογή διαβάζουμε τα λεγόμενα σου που είναι κατάθεση της ψυχής σου. Τόση αγάπη που έχεις δεν θα πάει χαμένη, θα δεις. Μην παρετείσαι. Κράτα γερά και συνέχισε. Είμαι σίγουρη και εγώ ότι σύντομα θα μάθουμε καλά νέα από εσένα. Τώρα το λαχταράμε και εμείς μαζί με εσένα γιατί μοιράστηκες τον πόνο σου μαζί μας και σε νιώσαμε. Οπότε μπορεί η λύπη που νιώθουμε για ότι σου συνέβη να είναι μαζική, αλλά σκέψου πόσο μα πόσο μεγαλύτερη θα είναι η χαρά μας όταν ακούσουμε καλά νέα από εσένα! Αυτό σκέψου μόνο. Και ο Ραφαήλ θα είναι κάπου εκεί και θα χαίρεται...

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγαπη μου γλυκια εχεις καθε δικαιωμα να ξεσπας...δεν ειναι και λιγο αυτο που σου συνεβη...μακαρι να μπορουσα να παρω λιγο απο τον πονο σου...ή καλυτερα μακαρι να γυρνουσα τον χρονο πισω και να ηταν ολα καλα...εγινες μανουλα,δεν εχεις ομως ανταποκριση στην αγαπη σου...οποια γεννησε οπως λες και εχασε μετα το μωρακι της πηρε ενα βλεμμα,ενα σφιξιμο γροθιτσας...εσυ ψυχη μου δε πηρες τπτ αλλο παρα πονο...γι'αυτο ειναι αβασταχτο...κλαψε να μη το κρατας μεσα σου...κλαιμε μαζι σου και καθε μας δακρυ μια προσευχουλα να σου στειλει ο Θεος ενα γερο παιδακι...κλαψε μαζι με τον αντρα σου και αγκαλιαστειτε,μη χαθει ο καθενας στον πονο του και στις σκεψεις του...δε μπορεις να το εξηγησεις...μπορεις να το δεχτεις και να προχωρησεις..με πολυ πονο στην αρχη,με ασχημες αναμνησεις μετα,με εναν πονο στην καρδουλα σου πολυ αργοτερα...θα κανεις κι αλλο παιδακι αλλα ποτε να μην ξεχασεις οτι εγινες μανουλα και παντα να κανεις μια προσευχουλα να σας προσεχει το αγγελουδι σας...

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
NA KANEIΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΞΑΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗΝΗ. ΚΟΙΤΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΜΟ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΟΥ αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 5 215994

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Ειλικρινα δεν μπορω να κρατηθω οσο και αν προσπαθω.πουλακι μου γλυκο κουραγιο σε σενα και στον αντρα σου.δεν ξερω τι να πω παραπανω.τα λογια δεν μου βγαινουν.εκλαψα πονεσα γιατι μπορω να φανταστω σαν μητερα που ειμαι το τι περασατε.Ο Ραφαηλ σας τωρα σαν μικρο αγγελακι που ναι θα σας δινει δυναμη απο κει πανω και θα σας χαμογελαει.Ευχομαι ο Θεος να σας δωσει συντομα ενα γερο γερο αγγελουδακι.την αγαπη μου σας στελνω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν ξερω πραγματικα τι να πω!!!σιγουρα εχεις πολλα γιατι μεσα σου που εμεις δεν εχουμε ικανοποιητικες απαντησεις για να σε βοηθησουμε...νομιζω πως το μονο γιατρικο σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι να κρατησεις ενα μωρακι δικο σου συντομα στην αγκαλια σου!!!πραγμα που ευχομαι να σου συμβει πολυ πολυ γρηγορα!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βλεπω καιρο το θεμα και καθε φορα βουρκωνω.ειναι οτι πιο ασχημο να συμβαινει αυτο σε μια μανουλα.κουραγιο κοπελα μου ομως για εσενα και για τον αντρα σου και ειμαι σιγουρη οτι ο θεουλης θα σου δωσει πολυ συντομα ενα μωρακι.οτι και να λεμε βεβαια ολες εδω δε μπορουμε με τιποτα να καταλαβουμε αυτο που νιωθεις.

Stacy

Stacy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Χρειάζεται πολύ κουράγιο και πολύ δύναμη αυτό! Σου εύχομαι από την καρδιά μου ειλικρινά, όπως και όλες οι κοπέλες εδώ, να βρείτε μεγάλα αποθέματα κι απ'τα δύο. Ο χρόνος θα βοηθήσει κι όταν θα είστε έτοιμοι, το δεύτερο παιδάκι που θα έρθει θα εισπράξει όλη αυτή την αγάπη που φύλαγες μέσα σου για το αγγελούδι σου.

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kopela mou toses meres diavazw to 8ema sou alla den 3erw pragmatika ti na sou grapsw...den exw logia....oute prokeitai na vrw oso ki an psa3w....sou eyxomai mono mesa apo tin kardia mou syntoma na kratiseis stin agkalia sou ena mwraki pou fysika den 8a anaplirwsei pote to keno tou rafail apla 8a glykanei kapws ton pono sas.....kouragio....

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Της μάνας ο πόνος δεν απαλύνεται με καμία πράξη, πόσο μάλλον με λόγια.
Δεν ξέρω τι φράσεις να σχηματίσω για να σου δώσω έστω ένα ελάχιστο κομμάτι απο το χαμόγελο που έχασες, μα αν σε κάνει να νιώσεις έστω λίγο καλύτερα αυτό, θα προσπαθήσω να σε βεβαιώσω ότι το μωράκι σου είναι πολύ καλά εκεί που βρίσκεται και πίστεψε με, δε θα πάψει στιγμή να νιώθει ότι η μανούλα του το αγαπάει και πάντα το έχει στη σκέψη της, όσα χρόνια και να περάσουν, όσα παιδιά κι αν αποκτήσεις, θα γνωρίζει πως η θέση που είχες ετοιμάσει στην καρδιά σου θα του ανήκει για πάντα...σα να μην έφυγε ποτέ!

Ενάμιση χρόνο πριν γεννηθώ, οι γονείς μου έχασαν με τον ίδιο ακριβώς τρόπο τον αδερφό μου, ένα κατά τα άλλα υγιέστατο αγοράκι και από ότι μας έχει πει ο πατέρας μου που του έμοιαζα πολύ Smile
Η μητέρα μου το πήρε πολύ βαριά, νομίζω ότι εσύ δυστυχώς μπορείς να νιώσεις το γιατί. Όμως, ευτυχώς συνέβη ακριβώς αυτό που περιέγραψε η valerakievelinaki πιο πάνω. Έφερε στη ζωή εμένα και μου έδωσε δυο φορές αγάπη και ο πατέρα μου διπλά την ψυχή του.
Η μητέρα μου όμως, φρόντισε να θυμόμαστε πάντα το κομμάτι της ζωής μας που δεν γνωρίσαμε ποτέ, γιατί το ότι δεν γεννήθηκε δε σημαίνει ότι δεν υπήρξε! Έζησε 9 μήνες κοντά μας, μέσα στο ίδιο σπίτι στο οποίο φιλοξενήθηκα και γω λίγο αργότερα επί 9 επίσης μήνες, υπήρξε μέλος της οικογένειας μας έστω κι έτσι. Κάθε χρόνο τον Ιούνιο γιορτάζουμε την μέρα που έφυγε σαν την ημέρα που γεννήθηκε, απλά και όμορφα.

Αρκετά χρόνια μετά, στην εφηβεία μου και ενώ αντιμετώπιζα κάποια προβλήματα της ηλικίας που δεν μπορούσαν να λεχθούν στους γονείς και μην έχοντας έναν αδερφό, μια αδερφή να ζητήσω βοήθεια, το φορτίο μου φαινόταν αβάσταχτα βαρή και η ζωή μου μέσα από τα εφηβικά μου μάτια έμοιαζε τρομερά ανυπόφορη.
Τότε ένα βράδυ είδα ένα όνειρο... Ήταν ένα μωρό μέσα στην κούνια του, στο δωμάτιο τον γονιών μου. Ντυμένο στα γαλάζια, μου έμοιαζε πολύ... πολύ μαλλί και έντονα μεγάλα μάτια. Έκλαιγε πολύ και γώ τρομαγμένη έσπευσα να το ηρεμήσω. Κούνησα λίγο την κούνια, το πήρα αγκαλιά, αλλά τπτ. Το άφησα τότε στο κρεβατάκι του και έτρεξα στην κουζίνα για να φέρω γάλα. Όταν γύρισα με το γάλα στα χέρια, το μωρό είχε εξαφανιστεί και στη θέση του με την ίδια γαλάζια πιτζάμα, δίπλα στην κούνια στεκόταν ένα αγόρι στην ηλικία μου.
Τρομαγμένη του είπα –Που πήγες το μωρό?- και εκείνος μου απάντησε –Ησύχασε, σου είχα πεί όταν έφευγες ότι θα ξανασυναντηθούμε...εγώ είμαι, ακόμα να με γνωρίσεις?... είδες πόσο γρήγορα μεγαλώνουμε εμείς εκεί πάνω!-
Τότε πρόσεξα ότι μοιάζαμε τρομερά πολύ, ήμασταν ίδιοι. Ήρθε πιο κοντά μου και πολύ ήρεμα με τόνο εφηβικό μου είπε –Όλα ρε θα πάνε καλά, μην αγχώνεσαι. Θέλω να ξέρεις πως σε αγαπώ πολύ και ότι χρειαστείς εγώ, εδώ θα' μαι πάντα κοντά σου. Και πες τη μαμά σου ότι δεν κρυώνω, είμαι πολύ καλά εδώ...ξέρει αυτήWink

Τότε, δείχνοντας του προς το σαλόνι που υποτίθεται ότι βρίσκονταν οι γονείς μου και μη προφτάνοντας να τελειώσω την φράση –και γιατί δεν της το λές μόνο σου...- είχε εξαφανιστεί!
Ξύπνησα αμέσως και έχοντας μια ελπίδα ότι η μαμά θα μου επιβεβαίωνε ότι –Ήταν ο αδερφός σου!- έτρεξα να της το πω. Η καημένη, αμέσως έβαλε τα κλάματα και μου είπε πως η μόνιμη σκέψη της όλα αυτά τα χρόνια ήταν μήπως το μωράκι της φοβάται μόνο του και κρυώνει εκεί κάτω.
Δεν ξέρω πόσοι πιστεύουν στα όνειρα, στα θαύματα, στο θεό, στο οτιδήποτε, αλλά η μαμά μου σε αυτό πίστεψε... το όνειρο μου υπήρξε βάλσαμο για την δική της ψυχή και ελπίζω να γίνει έστω και λίγο και για την δική σου ψυχή Sad

Απο τότε σταμάτησε να ανησυχεί και να αναρωτιέται και το ίδιο θα πρέπει να κάνεις και συ αργά ή γρήγορα. Είμαι σίγουρη ότι είναι καλά το μωράκι σου καρδιά μου και θα σας αγαπάει πάντα. Κάνατε τα πάντα να το φέρεται στον κόσμο, αλλά έπρεπε για κάποιο λόγο να επιστρέψει. Δε φταίτε εσείς, κανείς δεν φταίει. Έτσι έπρεπε να γίνει. Αλλά για όσο υπήρξε κοντά σας, ήταν αρκετό για να σας λατρέψει και να σε μάθει πολύ καλά. Σε ξέρει και ας έφυγε νωρίς!
Είστε οι γονείς του και αυτό δε θα αλλάξει ποτέ! Θα είναι πάντα δίπλα σας στη τόσο όμορφη θέση που εξ’ αρχής με πολύ αγάπη του ετοιμάσατε και δικαιωματικά του ανήκει Smile

Ξέρω πως όλο αυτό μοιάζει λίγο χαζό, ίσως μελό, άλλωστε πόσοι ώριμοι ενήλικες πιστεύουν σε τέτοια όνειρα, εγώ όμως το πιστεύω.
Ο γιός σου είναι δίπλα σας και δε θα πάψει ποτέ να είναι, όπως είναι και ο αδερφός μου μαζί με μας.

Πολλές φορές σκέφτομαι πως ίσως, ίσως εκείνος με έστειλε στους γονείς μας τόσο νωρίς και δε το θυμάμαι, ίσως τότε μου είπε ότι -θα ξανασυναντηθούμε!- Ίσως και να με επέλεξε ο ίδιος, να με δίδαξε να τους αγαπήσω και γω διπλά τους γονείς μας και για τους δυό μας και να με έστειλε κοντά τους για να απαλύνει τις πληγές τους, να γεμίσει το κενό που άφησε με το χαμό του. Μπορεί, μπορεί και όχι.

Αν υπάρχει πιθανότητα όμως να ισχύει αυτό σε μένα, τότε γιατί όχι και σε σας! Δεν έχετε παρά να προσπαθήσετε με την πρώτη ευκαιρία να φέρετε και πάλι στον κόσμο ακόμα ένα αγγελάκι. Και που ξέρεις, μπορεί να είναι πραγματικά δώρο απο το γιό σου Smile

Κουράγιο και ελπίδα για μια νέα αρχή γλυκιά μου! Και με συγχωρείς για το χρόνο που σου στέρησε το μακρύ μήνυμα μου αυτές τις μέρες της θλίψης σου.
Η σκεψη και η συμπόνια μου μαζί σου!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την NeNaKi_Gr στις Τρι Μάης 03, 2011 8:11 am, 1 φορά

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 5 966307 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 5 966307

ΝΕΝΑΚΙ, ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ....
Respect Respect Respect Respect

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενάκι και εγώ ανατρίχιασα. Τελικά τίποτα δεν είναι τυχαίο. Όποιος έχει δει τέτοια όνειρα είναι αδύνατον να μην πιστεύει, όσο ώριμος και ρεαλιστής κι αν είναι... Και εγώ έχω δει τέτοια όνειρα...

Είμαι σίγουρη ότι ο μικρός Ραφαήλ είναι ασφαλής και χαρούμενος, όπως και ο αδερφός σου.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε: αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 5 966307 αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 5 966307

ΝΕΝΑΚΙ, ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ....
Respect Respect Respect Respect



Κι εγώ επίσης.. αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 5 966307

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΕΙΝΑ ΑΦΩΝΗ !!!!!!!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτο το θεμα με εχει συγκλονισει! Αλλα αυτα που εγραψες Νενα με εκαναν να σιγουρευτο γιαυτο που ηδη πιστευα! Ο Ραφαηλ και ολα τα μωρακια που χαθηκαν αδικα ειναι καπου καλα και φροντιζουν τις οικογενειες τους απο μακρια! Μερες τωρα κλαιω τα βραδια και ευχαριστω το θεο που μου χαρησε τα 2 αγγελουδια μου! Ολα τα αλλα ειναι ασημαντα τελικα...

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν εχω λογια.... αγγελε μου εφυγες χωρις να με γνωρισεις.. - Σελίδα 5 966307

vasoula07

vasoula07
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MΟΝΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ!!! ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ Ο ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΟΥ! ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι κορίτσια και να με συμπαθάτε αν σας τάραξα άθελα μου, αλλά διάλεξα αυτόν τον τρόπο για να πω στην blackrose να μην ανησυχεί, να βαστάξει τον πόνο της, ότι όλα πραγματικά θα πάνε καλά!

Δεν ξέρω ειλικρινά. Είμαι και γώ απο αυτούς που πιστεύουν ότι τις περισσότερες φορές το υποσυνείδητο μας παίζει τα παιχνίδια του, δεν είμαι καμία φαντασμένη, όμως πιστεύω ότι υπάρχουν και εκείνες οι άλλες φορές που ένα όνειρο εννοεί αυτό που πραγματικά μας δείχνει, πόσο μάλλον όταν πρόκειται να μας μιλήσει για δεσμούς ψυχών.
Μου λείπει ο αδελφός μου, σα να ήταν απο πάντοτε μαζί μας και ξαφνικά να τον στερούμε και ας μην τον γνώρισα αληθινά ποτέ. Δεν είναι ωραίο να είσαι μονάχο παιδί, δεν είναι ωραίο να ξέρεις ότι κάποια στιγμή θα φύγουν οι δικοί σου άνθρωποι, τα κομμάτια που ταιριάζουν απόλυτα με τα δικά σου και συ θα μείνεις μόνος. Βέβαια θα έχεις φτιάξει τη δική σου οικογένεια, αλλά... δε θα έχεις το καθεαυτό κομμάτι του εαυτού σου, αυτό που προήλθε απο κεί που και σύ ήρθες... Αν τα πράματα ήταν αλλιώς, αν ο αδερφός μου ζούσε... Αυτά σκέφτομαι και γώ καμιά φορά, πόσο μάλλον η μητέρα μου, πόσο μάλλον η Blackrose για το δικό της αγγελούδι, αλλά μετά θυμάμαι αυτό το όνειρο και σκέφτομαι –έλα μωρέ, αφού σου το΄πε, δίπλα σου είναι συνέχεια, απλά δεν μπορείς να τον δείς- και συνεχίζω.
Ψεύτικο ή αληθινό, παιχνίδι του υποσυνείδητου μου ή πραγματικότητα, δεν ξέρω. Αυτό που σίγουρα ξέρω είναι, ότι εμάς σαν οικογένεια μας γαλήνευσε τις ψυχές και ελπίζω να γαληνεύσει και την ψυχή της καλή μας blackrose.
Εγώ το πιστεύω πως το μωράκι μας είναι ασφαλές και ευτυχισμένο και είμαι απόλυτα βέβαιη πως και το δικό της μωράκι είναι το ίδιο πολύ καλά.

Αυτό πρέπει να νιώθεις και συ... είναι δίπλα σου και απλά δεν μπορείς να το δείς.
Όπως και να’ χει, ελπίζω καλή μου να μη σε στεναχώρησα παραπάπανω Sad, το μόνο που ήθελα να σου περάσω με την ιστορία μου ήταν ότι όλα θα πάνε καλά και με όλη μου την καρδιά σου εύχομαι να γίνεις σύντομα για δεύτερη φορά μανούλα και να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου ένα υγιέστατο μωράκι.

Σας ευχαριστώ όλες σας μανούλες και μη, για τον σεβασμό που δείξατε στην ιστορία μου, σας εύχομαι τα καλύτερα με τα μωράκια σας και όση συμπόνια δείξατε στην κοπέλα και το δράμα που περνάει να γίνουν χαρμόσυνα νέα για εκείνη και τον άντρα της Smile

Μακάρι να μπορούσα να σου πώ, να κάνω κάτι άλλο για να ελαφρύνω τον πόνο σου καλή μου, ειλικρινά Sad
Έχω στεναχωρεθεί πολύ Sad

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ νενακι ποσο ωραια λογια εγραψες.
Η αγαπη μου για αυτο το πλασματακι ,το μωρακι μου ειναι σαν να εχει κλειστει σε ενα μπουκαλι και καποιος να εσφιξε το πωμα..θελω να ουρλιαξω να παω σε καποιο μερος να φωναξω δυνατα!μπεμπουλη μου!!!που εφυγες ?γιατι καρδια μου?9 μηνες μεγαλωνες τοσο ομορφα,να φυγεις? Αχ ψυχη μου..ποσο ποναω..ποσο!
Νενακι μου ωραια κ γεματα αγαπη τα οσα λες.πιστη!εχω πιστη μεσα μου.πολυ μεγαλη! Και θελω να σταθω ανταξια της αγαπης που ειχα να δωσω στο γιο μου.ωρες ωρες βυθιζομαι στη θλιψη.αλλα κατι μεσα μου,μου λεει πως πρεπει να εχιμαι δυνατη.μονο ετσι θα κυλησει ο χρονος,και ο πονος μου θα απαλυνει..αλλα ποτε δν θα παψει να υπαρχει.
Σαν ονειρο ολα..σαν ονειρο!και ευχομαι να ζησω την μητροτητα ξανα με την πιο γλυκια εννοια.οχι ετσι!

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΜΠΕΡΔΕΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΑΝΑΝΠΑΝΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑΙΛΑΙΠΩΡΟΤ=ΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΠΟΙΟΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΕΙΣ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΔΩΕΣΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΑΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΚΟΛΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΔΥΝΑΜΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΙΩΣΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΝΑ ΤΟ ΜΩΡΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΛΛΕΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΩΟΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ΣΥΚΩΤΙΟΥ ΚΑΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΤΟΜΑ ΟΜΩΣ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΣ ΕΤΟΙΜΗ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
NeNaKi_Gr έγραψε:Ναι κορίτσια και να με συμπαθάτε αν σας τάραξα άθελα μου, αλλά διάλεξα αυτόν τον τρόπο για να πω στην blackrose να μην ανησυχεί, να βαστάξει τον πόνο της, ότι όλα πραγματικά θα πάνε καλά!

Δεν ξέρω ειλικρινά. Είμαι και γώ απο αυτούς που πιστεύουν ότι τις περισσότερες φορές το υποσυνείδητο μας παίζει τα παιχνίδια του, δεν είμαι καμία φαντασμένη, όμως πιστεύω ότι υπάρχουν και εκείνες οι άλλες φορές που ένα όνειρο εννοεί αυτό που πραγματικά μας δείχνει, πόσο μάλλον όταν πρόκειται να μας μιλήσει για δεσμούς ψυχών.
Μου λείπει ο αδελφός μου, σα να ήταν απο πάντοτε μαζί μας και ξαφνικά να τον στερούμε και ας μην τον γνώρισα αληθινά ποτέ. Δεν είναι ωραίο να είσαι μονάχο παιδί, δεν είναι ωραίο να ξέρεις ότι κάποια στιγμή θα φύγουν οι δικοί σου άνθρωποι, τα κομμάτια που ταιριάζουν απόλυτα με τα δικά σου και συ θα μείνεις μόνος. Βέβαια θα έχεις φτιάξει τη δική σου οικογένεια, αλλά... δε θα έχεις το καθεαυτό κομμάτι του εαυτού σου, αυτό που προήλθε απο κεί που και σύ ήρθες... Αν τα πράματα ήταν αλλιώς, αν ο αδερφός μου ζούσε... Αυτά σκέφτομαι και γώ καμιά φορά, πόσο μάλλον η μητέρα μου, πόσο μάλλον η Blackrose για το δικό της αγγελούδι, αλλά μετά θυμάμαι αυτό το όνειρο και σκέφτομαι –έλα μωρέ, αφού σου το΄πε, δίπλα σου είναι συνέχεια, απλά δεν μπορείς να τον δείς- και συνεχίζω.
Ψεύτικο ή αληθινό, παιχνίδι του υποσυνείδητου μου ή πραγματικότητα, δεν ξέρω. Αυτό που σίγουρα ξέρω είναι, ότι εμάς σαν οικογένεια μας γαλήνευσε τις ψυχές και ελπίζω να γαληνεύσει και την ψυχή της καλή μας blackrose.
Εγώ το πιστεύω πως το μωράκι μας είναι ασφαλές και ευτυχισμένο και είμαι απόλυτα βέβαιη πως και το δικό της μωράκι είναι το ίδιο πολύ καλά.

Αυτό πρέπει να νιώθεις και συ... είναι δίπλα σου και απλά δεν μπορείς να το δείς.
Όπως και να’ χει, ελπίζω καλή μου να μη σε στεναχώρησα παραπάπανω Sad, το μόνο που ήθελα να σου περάσω με την ιστορία μου ήταν ότι όλα θα πάνε καλά και με όλη μου την καρδιά σου εύχομαι να γίνεις σύντομα για δεύτερη φορά μανούλα και να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου ένα υγιέστατο μωράκι.

Σας ευχαριστώ όλες σας μανούλες και μη, για τον σεβασμό που δείξατε στην ιστορία μου, σας εύχομαι τα καλύτερα με τα μωράκια σας και όση συμπόνια δείξατε στην κοπέλα και το δράμα που περνάει να γίνουν χαρμόσυνα νέα για εκείνη και τον άντρα της Smile

Μακάρι να μπορούσα να σου πώ, να κάνω κάτι άλλο για να ελαφρύνω τον πόνο σου καλή μου, ειλικρινά Sad
Έχω στεναχωρεθεί πολύ Sad

ax poso poly se niw8w....ki egw exw xasei enan aderfouli prin apo mena....pe8ane stin koilitsa tis manoulas mou ston 7o mina....kai egw 8a i8ela toso poly na zouse parolo pou exw alla 2 aderfia(megalytera etero8ali)apo ton prwto gamo tis mamas mou pou latreyw kai 8a latreyw oso zw....aytos o aderfoulis pou xasame itan apo ton mpampa mou(an kai gia emena den exei kapoia idiaiteri simasia ayto kai ta alla aderfia mou 3exnaw oti einai apo allon mpampa giati exoun ton mpampa mou san mpampa tous,apla to anaferw...)kai poso poly katalavainw tin blackrose giati akoma vlepa ton pono sta matia tis manoulas mou opote anaferetai sto xameno tis mwraki....alla ki emeis leme oti mas vlepei apo psila kai mas prostateyei to aggeloudi mas....!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aχ, βρε κορίτσια... Γι αυτό λένε ότι η αγάπη πονάει... Και πάντα το αμφισβητούσα... Τώρα καταλαβαίνω. Blackrose είμαστε όλες εδώ να σου κάνουμε παρέα στον πόνο σου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 20]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις