Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
24 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 24 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ki egw gennhsa fysiologika alla eixe poly gelio sto telos h olh fash....

me piasan ta prwta ponakia stis 6 to prwi otan eftasan sto pentalepto ekleisa rantebou me thn maia na brethoume sto nosokomio stis 10. eftasa 10:30 giati eixe xionia mou espasan ta nera stis 11. apo tis 12+ eniotha oti h mikrh tha bgei oi nosokomes omws mou legane KRATHSOU giati h maia htan se allh genna affraid .. otan kapia stigmh eskase EPITELOUS myth h maia kata tis 1:20 efyge o antras mou... Shocked phge na parei mia filh mas pou molis eixe skash myth sto nosokomeio gia na erthei na dei thn genna.. eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 679259 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 679259 DEN YPARXH AYTO POU EZHSA...
h maia me thn nosokoma na me exoun balh se thesh gia na kanw to megalo MPAM na gennhso kai egw na exw to kinhto na pernw ton "fo" na tou lew oti GENNNNNNAAAAAAAAWWWWWWWWWWW...... eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 654655 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 654655 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 654655 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 654655
sto TSAK hrthe (POY EISAI RE FOOOOOO) kai meta apo 2 gera smprokshmata 1:35 bghke to koritsaki mou 3480kg kai doksa to theo ygiestato........ Razz Razz Razz Razz

e!!! kai kata tis 4:30 tous xairethsame ki olas kai gyrhsame spitaki mas........ Wink Very Happy Very Happy

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω γεννησα με καισαρικη λογω παραχειλιου πλακουντα και υψηλης μυωπιας.Και μου αρεσε πολυ,κανω αλλα 10 παιδια ετσι.Εννοειται οτι και το επομενο με τον ιδιο τροπο πλεον,δεν διακινδυνευω τπτ!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλεξάνδρα13 έγραψε:
Αλεξάνδρα13 έγραψε:
mamamatina έγραψε:Το πώς πήγαινα και τελικά πώς γέννησα είναι μεγάλη ιστορία. Πάντως έχω τρείς καισαρικές, τρία παιδάκια υγιέστατα και πάω για το τέταρτο (και τελευταίο). Ενοείται καισαρική κι αυτό.
Μπράβο θα σε πάρω ως παράδειγμα!!Γιατί με πρήξανε μετά την 1η μου γέννα με καισαρική ότι μόνο 2 θα μπορώ να κάνω!!Από την αρχή πόσες γέννες σου είπανε μπορείς να κάνεις με καισαρική?Όλες ήταν το ίδιο σε άποψη πόνου και να σηκωθείς μετά από αυτές?Να χαίρεσε τα παιδάκια σου όλαααααα να είναι πάντα υγιή!!Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όλα καλά να πάνε με τη γέννα!!!

Κοριτσάκι, τώρα είδα το ποστ σου. Δεν είναι και τόσο φοβερό όσο ακούγεται! Εγώ σε καμία καισαρική δεν είχα πόνους μετά. Σηκώθηκα σε λίγες ώρες. Να μην σου πω ότι η τρίτη καισαρική ήταν και η καλύτερη. Είχα μόνο ένα φούσκωμα, μέχρι να αρχίσω να πηγαίνω τουαλέτα κανονικά. Απλά μου είχε πει μετά την τρίτη αν θέλω τεταρτο να μείνω έγκυος μετά από έναν χρόνο. Εγώ δεν ήθελα να μείνω αλλά τελικά έμεινα στους εφτα μηνες!!! Ήταν ψύχραιμος ο γιατρός και μου λέει όλα καλά θα πάνε. Και το πιστεύω. Επίσης γνωρίζω γυναίκα, δερματολόγο, που έχει έναν φυσιολογικό τοκετό και πέντε καισαρικές.

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχω κανει μια καισαρικη πριν 3,5 χρονια και σε 5 μερες παω να κανω και την 2η Smile
Λενε οτι επειδη εχει ηδη νεκρωθει εκεινο το σημειο της τομης δεν πονας τοσο πολυ οσο την πρωτη φορα. Αληθευει?
Την πρωτη φορα το πιο μεγαλο μου προβλημα ηταν οι πονοι στην μεση ακι την πλατη αλλα απο οτι εχω διαβαζει εχει να καενι με τους μυς που χαλαρωνουν γενικα και δεν εχει σχεση ουτε με την καισαρικη ουτε με την επισκληριδειο

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ γέννησα με καισαρική κα;ι επισκληρίδιο μετά απο 18 ώρες! Δεν προχωρούσε η διαστολή και η μικρή ανέβαζε παλμούς.
Ο γιατρός μου δε, όλες τις ώρες δίπλα μου, όχι απλά στο μαιευτήριο, δίπλα μου!!! και να του λέω: "κάνε μου άνθρωπε καισαρική δεν με νοιάζει, καλά να βγεί το μωρό μου" και να μου λέει: "Περίμενε ρε λίγο ακόμα, έχεις πόνους, διαστολή δεν έχεις"
Με αυτά και με εκείνα, μου εξάλειψαν τον τράχηλο με το χέρι (πονάει αλλά είναι ανεκτό) και κάθε μισή ώρα μου έβαζαν χέρι για να γυρίσουν την μικρή διότι ερχόταν με με λάθος σημείο του κεφαλιού...!
Α, φυσικά χωρίς επισκληρίδιο γιατί η αναισθησιολόγος που μου την έκανε ήταν άσχετη και απλά δεν με έπιασε τίποτα. Οπότε μετά απο τις 18 ώρες πόνου, με ξανατρυπησαν στην σπονδυλική στήλη, έτσι για να γουστάρουμε Rolling Eyes

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αλεξάνδρα13 έγραψε:ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!! eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 215994 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 215994 Σε ποιά εβδομάδα είσαι τώρα??Και εμείς πάμε για φυσιολογικό μετά από καισαρική,βασικά τη Δευτέρα θα πάω γιατρό και θα τα συζητήσουμε αναλυτικότερα,θα δούμε και τη θέση του μωρού πάλι,αν και δεν είχα αυτή στο 1ο μου!Όταν μου το είπε στις αρχές έμεινα,λέω και εγώ καλά γίνετε αυτό?!!!Και πέσανε να με φάνε,ότι αυτό είναι αδύνατον και 1καισαρική=όλες καισαρικές!Ειδικά η πεθερά Twisted Evil Twisted Evil !!!

η πεθερά σου για τα ΧΡΟΝΑΚΙΑ της πές της (φιλιά απο την Τζοάννα)...καλά τα λέει.......αλλά για το 2012.....άλλα ισχύουν Wink
ΕΙΔΙΚΑ αν πετύχεις γιατρό ΑΝΘΡΩΠΟ...κι οχι ΖΩΟΝ.....να βολέυετε στο μισαωράκι που κρατάει μια καισαρική Wink

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ κούκλα μου να έχει καλή θέση το μωράκι σου και να γεννήσεις φυσιολογικά.
ΦΥΣΙΚΑ.......γερό να είναι κι οπως θέλει ας βγεί...αλλάαααα Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΚΟΙΛΙΑΚΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ που καλό ειναι οταν μπορούμε να την αποφεύγουμε eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 417472 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 417472

Αλεξάνδρα13


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
joannakuba έγραψε:
Αλεξάνδρα13 έγραψε:ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!! eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 215994 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 215994 Σε ποιά εβδομάδα είσαι τώρα??Και εμείς πάμε για φυσιολογικό μετά από καισαρική,βασικά τη Δευτέρα θα πάω γιατρό και θα τα συζητήσουμε αναλυτικότερα,θα δούμε και τη θέση του μωρού πάλι,αν και δεν είχα αυτή στο 1ο μου!Όταν μου το είπε στις αρχές έμεινα,λέω και εγώ καλά γίνετε αυτό?!!!Και πέσανε να με φάνε,ότι αυτό είναι αδύνατον και 1καισαρική=όλες καισαρικές!Ειδικά η πεθερά Twisted Evil Twisted Evil !!!

η πεθερά σου για τα ΧΡΟΝΑΚΙΑ της πές της (φιλιά απο την Τζοάννα)...καλά τα λέει.......αλλά για το 2012.....άλλα ισχύουν Wink
ΕΙΔΙΚΑ αν πετύχεις γιατρό ΑΝΘΡΩΠΟ...κι οχι ΖΩΟΝ.....να βολέυετε στο μισαωράκι που κρατάει μια καισαρική Wink

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ κούκλα μου να έχει καλή θέση το μωράκι σου και να γεννήσεις φυσιολογικά.
ΦΥΣΙΚΑ.......γερό να είναι κι οπως θέλει ας βγεί...αλλάαααα Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΚΟΙΛΙΑΚΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ που καλό ειναι οταν μπορούμε να την αποφεύγουμε eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 417472 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 417472
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ κούκλα μου!!Εσύ σε ποιά εβδομάδα είσαι?Εγώ μπήκα στο μήνα μου!Και φαντάσου είναι μόνο 49χρονών και το 1ο μου παιδάκι που το γέννησα το 2010 μου έλεγε θα με κόψουν κάθετα από τον οφαλό!!!!!! Shocked Shocked eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 606100 Πάνω από όλα είναι η υγεία και πάλι με καισαρική να πάμε πρώτα να είναι καλά ο μπέμπης μου!!Μπορείς να μου πείς το γιατρό σου?

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με καισαρική!

katerina f.

katerina f.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Φυσιολογικά, χωρίς επισκληρίδιο.

Άργησε 1 εβδομάδα βέβαια αλλά όταν αποφάσισε να έρθει... ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ!!!!

9:00 το βράδυ έσπασαν τα νερά και στις 11:11, 2 ώρες μετά την είχα στην αγκαλιά μου...

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerina f. έγραψε:Φυσιολογικά, χωρίς επισκληρίδιο.

Άργησε 1 εβδομάδα βέβαια αλλά όταν αποφάσισε να έρθει... ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ!!!!

9:00 το βράδυ έσπασαν τα νερά και στις 11:11, 2 ώρες μετά την είχα στην αγκαλιά μου...

WOW! Very Happy
Να τη χαίρεσαι!

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια,εχω ενα γιο 3ετων κ τωρα περιμενουμε την μπεμπα μας τον ιουνιο.γεννησα φυσιολογικα με επισκληριδιο.9 εσπασαν τα νερα 11 αντικρυσα για πρωτη φορα τον γιο μου!
μακαρι κ τωρα να πανε ολα καλα..

dimmy

dimmy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα!!!! Εγώ γέννησα και τα δυο παιδιά μου με καισαρική. Αρχικά πήγαινα για φυσιολογικό τοκετό με τεχνητούς πόνους αλλά ήταν πολύ μεγάλη η κόρη μου για την λεκάνη μου και αναγκαστικά μπήκα χειρουργείο. Να ναι γερά τα παιδάκια μας, δεν έχει σημασία ο τρόπος τοκετού.

katerina f.

katerina f.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Rinoula έγραψε:
katerina f. έγραψε:Φυσιολογικά, χωρίς επισκληρίδιο.

Άργησε 1 εβδομάδα βέβαια αλλά όταν αποφάσισε να έρθει... ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ!!!!

9:00 το βράδυ έσπασαν τα νερά και στις 11:11, 2 ώρες μετά την είχα στην αγκαλιά μου...

WOW! Very Happy
Να τη χαίρεσαι!

ευχαριστώ πολύ!

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα,εγώ γέννησα με πρόκληση τοκετού(λωροδεμένο μωρό)στη 38 εβδομάδα φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο!07:30 μου βάλανε πόνους και 09:20 είχα τη κορούλα μου!!!

mama-chris

mama-chris
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω με καισαρικη.
πηγα πργραμματισμενα να κανω καισαρικη λογω ενος προβληματος στην μέση μου που έχω χρόνια. την πρωτη και δευτερη μερα πονουσα λιγο αλλα μετα καθε μερα περνουσε ο πονος.

http://www.panescakes.gr

mama-chris

mama-chris
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
martina2010 έγραψε:

e!!! kai kata tis 4:30 tous xairethsame ki olas kai gyrhsame spitaki mas........ Wink Very Happy Very Happy

δηλαδη με του πυ γεννησες μετα απο 3 ωρες περιπου εφυγες απο το μαιευτηριο??

αυτα ειναι τα καλα του φυσιολογικου τοκετου. ενω εγω στην καισαρικη δεν μπορουσα ουτε να βηξω.

http://www.panescakes.gr

κατινα

κατινα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
η ζουζουνα μου ειναι τωρα 6 μηνων.
γεννησα φυσιολογικα .σπασαν τα νερα,μπηκα μεσα,μου εδωσαν ενα χαπακι να μου ερθουν πονοι και σε 1 ωριτσα κραταγα το μπουμπουκι μου αγκαλια(και δεν ηξερα κι'ολας)και μαλιστα ο γιατρος μου ειπε στο επομενο να μην παω καθολου,να γεννησω μονη μου σπιτι.ειχαν βγει ολοι εξω και περιμεναν να σφαδαζω απο τους πονους και'γω χαλαρη εσπρωχνα μπαινει ο γιατρος μεσα ,φρικαρει και μου λεει :κοιτα να γεννησεις και να μην μας φωναξεις, ηρεμησε λιγο,παρε μια ανασα, κι εγω του λεω:αντε γιατρε να τελειωνουμε ,βαρεθηκα!!!!μεχρι και ανεκδοτα τους ελεγα για να σπασει ο παγος!!!!!ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΥΣΙΠΟΝΗ - ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ή κατι,βασικα δεν προλαβε ο ανθρωπος να μου κανει τιποτα!!ητανε φοβερη εμπειρια και θελω παλι!!!!!!!!!!!!!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατινα έγραψε:η ζουζουνα μου ειναι τωρα 6 μηνων.
γεννησα φυσιολογικα .σπασαν τα νερα,μπηκα μεσα,μου εδωσαν ενα χαπακι να μου ερθουν πονοι και σε 1 ωριτσα κραταγα το μπουμπουκι μου αγκαλια(και δεν ηξερα κι'ολας)και μαλιστα ο γιατρος μου ειπε στο επομενο να μην παω καθολου,να γεννησω μονη μου σπιτι.ειχαν βγει ολοι εξω και περιμεναν να σφαδαζω απο τους πονους και'γω χαλαρη εσπρωχνα μπαινει ο γιατρος μεσα ,φρικαρει και μου λεει :κοιτα να γεννησεις και να μην μας φωναξεις, ηρεμησε λιγο,παρε μια ανασα, κι εγω του λεω:αντε γιατρε να τελειωνουμε ,βαρεθηκα!!!!μεχρι και ανεκδοτα τους ελεγα για να σπασει ο παγος!!!!!ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΥΣΙΠΟΝΗ - ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ή κατι,βασικα δεν προλαβε ο ανθρωπος να μου κανει τιποτα!!ητανε φοβερη εμπειρια και θελω παλι!!!!!!!!!!!!!

Tyxeroulla...
Eukologenni.. Very Happy Very Happy Very Happy

φωτεινουλης

φωτεινουλης
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο σε τρεισιμιση ωρες απο τη στιγμη που πηγα στο μαιευτηριο.βεβαια μετα δεν μπορουσα ουτε να περπατησω γιατι το μωρο ηταν 3665κ. και μου τον πηραν με βεντουζα οποτε καταλαβαινεται τι εγινε εκει κατωSad.1 ωρα με ραβανε.οσοι με εβλεπαν στο δωματιο νομιζαν οτι ειχα κανει καισαρικη!! confused

120eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 Empty Απ: eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? Παρ Μάης 25, 2012 12:18 pm

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και τα 2 μου κορίτσια τα γέννησα φυσιολογικά.Στην πρώτη μου κόρη έσπασαν τα νερά στις 1 τα ξημερώματα και γέννησα στις 9:15 το πρωί,με επισκληρίδιο η οποία έγινε τελευταία στιγμή και με έπιασε στα ράμματα,τζάμπα μου την έκαναν για να με χρεώσουν,δεν μπορεί να μην είδε ο γιατρός μου οτι ήμουν έτοιμη να γεννήσω.Τέλοσπάντων, τη δεύτερη κόρη μου την γέννησα με άλλον γιατρό,με πρόκληση μέσα σε 5 ώρες και χωρίς επισκληρίδιο φυσικά.

121eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 Empty Απ: eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? Παρ Μάης 25, 2012 12:32 pm

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεννησα την μπουμπου μου με καισαρικη με επισκληριδιο! Μια χαρα πήγαν ολα! Σηκωθηκα αμεσως! Ουτε που το καταλαβα!

122eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 5 Empty Απ: eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? Παρ Μάης 25, 2012 12:34 pm

zetoyla

zetoyla
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω γεννησα την κορη μου φυσιολογικά με προκληση και τα διδυμα δυστηχως με καισαρική. Πηγαιναμε για φυσιολογικό τοκετό και ο ενας ηταν με το κεφάλι κατω ετοιμος αλλα δυστηχώς τις τελευταιες μερες επαθα οξεια γαστρεντεριτιδα και ανεβασα πυρετό και εκανα εμετους και με ειχαν πιασει πονοι γεννας χωρις να το καταλαβω ετσι μ εβαλαν αρων αρων για καισαρική με ολική αναισθησια

ria28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 40ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Κ 2 ΜΕΡΕΣ.ΤΑ ΝΕΡΑ ΣΠΑΣΑΝΕ 2.30 ΤΟ ΠΡΩΙ,ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ,Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 18 ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΔΕ ΧΩΡΟΥΣΕ ΝΑ ΒΓΕΙ,Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ..ΑΝ Κ ΜΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ 4 ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΙΑΣΤΟΛΗ.ΤΕΛΙΚΑ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ, 3590 ΚΑΙ 53 ΕΚΑΤΟΣΤΑ!ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΚΕΦΑΛΗΣ 37! Ολα καλα!παντως ο γιατρος εκεινοσ τη μερα που γεννησα εκανε 6 καισαρικες!τυχαιο;ποιος ξερει...

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω γεννησα φυσιολογικα το αντρακι μου 2μερες πριν μπω στον 9.Ξαφνικα μου σπασαν τα νερα χωρις πονους.Περιμενα ολη την νυχτα στο νοσοκομειο πας και ερθουν οι πονοι αλλα τιποτα.Το πρωι απο της 8 ξεκινησαμε τεχνιτους πονους και εκανα και 2 επισκληριδιο.Τελικα γεννησα στης 19.40 και παρολο διαφορα μικροπροβληματα και τις τοσες ωρες ο γιατρος μου δεν σκεφτηκε να με παει για καισαρικη.

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γέννησα φυσιολογικά και τις δύο μου κόρες, την μεγάλη στις 38 εβδομάδες με πρόκληση επειδή ανέβαζα πίεση και φοβήθηκε για προεκλαμψία (τελικά μάλλον έχω το σύνδρομο της άσπρης μπλούζας γιατί μόνο στα παντός είδους ιατρεία ανεβαίνει η πίεσή μου), και την μικρή στις 39+3 εβδομάδες!
Ο γιατρός μου γενικά είναι τσακωμένος με τις καισαρικές.......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις