Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peppy-mama έγραψε:εγς φυσιολογικα χωρις επισκληρηδιο χωρις τιποτα...
ολα τα ενιωσα...
ο πονοσ ηταν ποοοοοννννοοοοσσσσσσσ....
αλλα χρειαστηκε εμβρυουλκια γιατι ο μπουμπης ειχς φτασει τα 4.140 το γουρουνι και δεν χωρουσε πολυ καλα...
βεβαια ο γιατρος ειχε το χειρουργειο ετοιμο για επειγουσα καισαρικη γιατι δεν ηταν και πολυ σιγουρος οτι θα βγει τοσο μεγαλος που ηταν..
μετα μου ειπε...πω πω...ουτε υγρα δεν ειχες...ολη η κοιλια παιδι ηταν...χαχαχαχαχαχα
το ΜΟΣΧΑΡΑΚΙΙΙΙΙΙ.....

ΠΩΠΩΩΩΩΩ!!!! Καλέ τι το τάιζες εκεί μέσα;;;;;

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δύο καισαρικές με επισκληρίδιο! Τον Αποστολάκο μου στην 35η εβδομάδα τον προλάβαμε στο τσακ (να 'ναι καλά ο γιατρός μου) γεννήθηκε 1750 και τώρα την πάλεψα και μόλις έκλεισα την 36η την γέννησα 2900!! τεράστια! έχω θρομβοφιλία Crying or Very sad

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gianna έγραψε:Δύο καισαρικές με επισκληρίδιο! Τον Αποστολάκο μου στην 35η εβδομάδα τον προλάβαμε στο τσακ (να 'ναι καλά ο γιατρός μου) γεννήθηκε 1750 και τώρα την πάλεψα και μόλις έκλεισα την 36η την γέννησα 2900!! τεράστια! έχω θρομβοφιλία Crying or Very sad

Όλα καλά. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

ΛΕΝΑΚΙ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγώ γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληρίδιο παρακαλώ, τα είδα όλα αλλά άξιζε μια τέτοια εμπειρία!!!!

ndim

ndim
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
fysiologika me episkliridio kai ego sths 8:00 to proi me piasan h poli stis 11:30idipioisa thn giatro kai piga sthn klinikh sths 14:55 eskase miti h mikrh eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 3 215994

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ...ΠΟΝΕΣΑ ΠΑΝΤΩΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΔΕ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ....ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΗΔΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ...ΠΟΝΕΣΑ ΠΑΝΤΩΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΔΕ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ....ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΗΔΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

ela reeeee....mpravo!!!
ante na ta vlepoun kai oi ypoloipes me kaisariki oti kai meta mia xara gennas fysiologika! mpravo!!

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Athin@ έγραψε:
peppy-mama έγραψε:εγς φυσιολογικα χωρις επισκληρηδιο χωρις τιποτα...
ολα τα ενιωσα...
ο πονοσ ηταν ποοοοοννννοοοοσσσσσσσ....
αλλα χρειαστηκε εμβρυουλκια γιατι ο μπουμπης ειχς φτασει τα 4.140 το γουρουνι και δεν χωρουσε πολυ καλα...
βεβαια ο γιατρος ειχε το χειρουργειο ετοιμο για επειγουσα καισαρικη γιατι δεν ηταν και πολυ σιγουρος οτι θα βγει τοσο μεγαλος που ηταν..
μετα μου ειπε...πω πω...ουτε υγρα δεν ειχες...ολη η κοιλια παιδι ηταν...χαχαχαχαχαχα
το ΜΟΣΧΑΡΑΚΙΙΙΙΙΙ.....

ΠΩΠΩΩΩΩΩ!!!! Καλέ τι το τάιζες εκεί μέσα;;;;;


xaxaxxaxaxaxxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxa egv kale?? egv h litodiaith??
yp opsin..pira 30 kila......

euapap


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Την Αννα
Φυσιολογικά(που λέει ο λόγος)στο ΙΑΣΩ, με επισκληρίδιο, μια μικρή δόση όμως, σε 12 ώρες. 3600 52 εκ.

Την Ερατω
Εντελώς φυσικά, (ουτε ντεπόν) στο σπίτι μας, μέσα σε 2 ώρες. 3540 52 εκ

http://www.annoulasmom.blogspot.com

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω κοριτσια γεννησα φυσιολογικα,μπηκα με προκληση 40εβδομαδων και 5ημερων,ειχε κατσικωθει η μπεμπα και δεν εβγαινε Embarassed
Μπηκα στις 7 το πρωι εκανα δυο φορες επισκληριδιο και τελικα γεννησα στις 17.40 το απογευμα,μια κουκλαρα 4220κ. 53εκ. eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 3 328109

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ με φυσιολογικό αν και έγινε προσπάθεια με άπειρες δόσεις επισκληριδίου(6?)αλλά όχι δε με έπιασε και σε 12 ώρες την έφερα στον κόσμο


είδα ότι υπάρχει και γέννα στο σπίτι???? Shocked Shocked
πώς ήταν η εμπειρία

εγώ ήμουν μόνη μου σε όλους σχεδόν τους πόνους(στη μεγάλη διαστολή ήρθε ο άντρας-ούτε μαία ούτε γιατρός, εξαφανιζόλ όλοι)και φανταζόμουν ότι ήμουν σπίτι με τους φίλους μου και τον άντρα μου και με βοηθούσαν..(ψυχολογική αντιμετώπιση του πόνου, α ρε φρόυντ! Razz )

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Για διαβάστε και αυτό: http://blog.eimaimama.gr/2010/07/blog-post_7162.html

http://www.eimaimama.gr

mamamaria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Με καισαρικη και επισκληριοδιο στο πρωτο γιατι επρεπε να βγει(οπως μας ειπε ο γιατρος)προωρο
και ετσι και στο δευτερο με καισαρικη και επισκληριδιο αλλα με διαφορετικο γιατρο αλλα και να μην ειχα κανει την πρωτη καισαρικη στο δευτερο παλι καισαρικη θα εκανα γιατι ειχαμε λορους!!!

bk-et

bk-et
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δυστυχώς με καισάρικη και ολική νάρκωση, γιατί το κοριτσάκι μου είχε διπλή περιτύλιξη, μου είχε πατήσει μια αρτηρία και έπρεπε το φορείο να έχει μια ελαφριά κλίση οπότε αποφύγαμε την επισκληρίδιο...Αλλά ο πιο σημαντικός παράγοντας ήταν η γήρανση πλακούντα που μου εμφανίστηκε στον 8Ο μήνα της εγκυμοσύνης...Αλλά άν έχει γιατρό αστέρι τα ξεπερνάς όλα!!!! eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 3 215994

dorita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
με καισαρικη λογο ισχυακης προβολης κ επισκληριδιο.αλλα μεγαλη αποτυχια η επισκληριδιος με τρυπησαν 7 φορες κ δεν μπορουσαν να περασουν τους σπονδυλους.δεν μου εκαναν ολικη γιατι ειμουν λιγο κρυωμενη.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φυσιολογικα τα γεννησα και τα 2!χωρις προκληση και χωρις επισκληριδιο!τον μεγαλο σε 1 1/2 ωρα και την μικρη σε 1 ωρα.το τριτο νομιζω οτι θελω να το γεννησω σπιτι μου...με αρρωσταινουν τα νοσοκομεια...
να μας ζησουν τα νινακια μας!!!!!!!!!

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σε ζηλευω μια ωρα μονο....εμενα σπασανε τα νερα και περιμεναμε να γεννησω φυσιολογικα το μωρο επανω και για να κατεβει ερχοταν καθε μια ωρα και με το τραβουσε συνολο 17 ωρες.καλυτερα να με αφηνανε αλλες τοσες ωρες παρα να βαζει το χερι του και να το τραβαει καθε τοσο αυτο τον πονο δεν θα τον ξεχασω ποτε...ουτε οταν οι συσπασεις ηταν καθε 1' ουτε οταν γεννουσα δεν πονεσα τοσο..δεν εχω συναντησει ακομη κοπελα που να το εχει περασει αυτο και ευχομαι να μην το περασει καμια...το μονο κακο ηταν που στο τελος δεν υπηρχαν δυναμεις για να σπρωξω.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria-eva έγραψε:σε ζηλευω μια ωρα μονο....εμενα σπασανε τα νερα και περιμεναμε να γεννησω φυσιολογικα το μωρο επανω και για να κατεβει ερχοταν καθε μια ωρα και με το τραβουσε συνολο 17 ωρες.καλυτερα να με αφηνανε αλλες τοσες ωρες παρα να βαζει το χερι του και να το τραβαει καθε τοσο αυτο τον πονο δεν θα τον ξεχασω ποτε...ουτε οταν οι συσπασεις ηταν καθε 1' ουτε οταν γεννουσα δεν πονεσα τοσο..δεν εχω συναντησει ακομη κοπελα που να το εχει περασει αυτο και ευχομαι να μην το περασει καμια...το μονο κακο ηταν που στο τελος δεν υπηρχαν δυναμεις για να σπρωξω.

1 ωρα αλλα τι ωρα...ηταν τοσο δυνατες οι συσπασεις που επαθα αποκοληση πλακουντα,η μικρη εριχνε παλμους,εγω εβλεπα στα μηχανηματα να πεφτουν οι ενδειξεις(σου εχω πει οτι ειμαι νοσηλευτρια και ξερω ακριβως τι δειχνουν τα μηχανηματα?)και να τρελαινομαι...να μην εχω κανει και επισκληριδιο και να φοβαμαι οτι θα πεθανει το μωρακι μου γιατι δε θα μπορει να κοψει ο γιατρος... Sad
στο τελος εβαλε το χερι του και την εννιαρα διαστολη την εκανε 10(με πεθανε)...γι'αυτο σου λεω την αλλη φορα η σπιτι(χωρις μηχανηματα)ή νοσοκομειο με επισκληριδιο...

Nefeli_Natasa

Nefeli_Natasa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ειχα προγραμματισμενη καισαρικη γιατι ειχα προβλημα με την μεση μου κ δεν γινοταν να γεννησω με Φ.Τ.αλλα γεννησα με καισαρικη νωριτερα γιατι εσπασαν τα νερα ...Τελικα και να ηθελα να γεννησω με ΦΤ.θα ηταν πολυ δυσκολο γιαιτ το μωρο ηταν πολυ ψηλα και θα γεννουσα μετα απο 2 μερες!!!
eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 3 265569

http://www.ntexhibit.gr

Soulitsa

Soulitsa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο,λογω δυσκοκοιλης.Απο τις 8.30 που πηγα στο μαιευτηριο γεννησσα 18.15.

baby boy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ειχα προγραμματισει καισαρικη αλλα εσπασαν τα νερα 1μερα νωριτερα!απο τις 3 τα ξημερωματα μου το πηραν με καισαρικη στις 13:00το μεσημερι γιατι ηταν μεγαλος 4000κιλα κ εκτος αυτου σταματησε η καρδουλα του 2 φορες!! eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 3 990599 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 3 834918

χριστινα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΙΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ, Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΠΑΘΩ ΥΛΕΟ(ΑΝ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΣΩΣΤΑ).

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ με καισαρική γέννησα και επισκληρίδιο γιατί είχα ένα τεράστιο υνομύωμα στην μήτρα μου (16εκ. όταν ήμουν 6 μηνών.. μετά δεν το βλέπαμε πια γιατί μπήκε μπροστά του ο μικρούλης μου και το έκρυβε). Και μάλιστα 20 ημέρες νωρίτερα από το αναμενόμενο γιατί πήγαινα για ρήξη μήτρας... Ευτυχώς την γλύτωσα και τώρα ελπίζω σε ένα δεύτερο μωράκι Laughing

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria-eva έγραψε:σε ζηλευω μια ωρα μονο....εμενα σπασανε τα νερα και περιμεναμε να γεννησω φυσιολογικα το μωρο επανω και για να κατεβει ερχοταν καθε μια ωρα και με το τραβουσε συνολο 17 ωρες.καλυτερα να με αφηνανε αλλες τοσες ωρες παρα να βαζει το χερι του και να το τραβαει καθε τοσο αυτο τον πονο δεν θα τον ξεχασω ποτε...ουτε οταν οι συσπασεις ηταν καθε 1' ουτε οταν γεννουσα δεν πονεσα τοσο..δεν εχω συναντησει ακομη κοπελα που να το εχει περασει αυτο και ευχομαι να μην το περασει καμια...το μονο κακο ηταν που στο τελος δεν υπηρχαν δυναμεις για να σπρωξω.
Κι εμένα σπάσανε τα νερά και ήταν το μωρό ψηλά. Δεν είχα και πόνους αλλά περιμέναμε. Τελικά μου ήρθαν κατευθείαν πόνοι ανά 4 λεπτά και μετά από 6 ώρες έκανα επισκληρίδειο. Μετά από άλλες 5 γέννησα τελικά φυσιολογικά. Το σύνολο ήταν 24 ώρες. Καθόλου όμως δεν τραβήξανε το μωρό, σου το είπανε ότι αυτό κάνανε ή απλά σε εξετάζανε και επειδή ηταν ψηλά πόναγες? Δεν το έχω ξανακούσει ποτέ και πολύ χαίρομαι που δε μου το κάνανε!

dinko


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
egw k tous 2 fusiologika xwris episkliridio polu eukola.o prwtos einai 2 k molis saradisa.k stous 2 8 to prwi piga nosokomeio o prwtos vgike stis 12 o deuteros stis 11..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις