Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
2 καισαρικες την μια με ολικη ναρκωση και την δευτερη με επισκληρηδιο λογω προεκλαμψιας !!! αλλα δεν εχει σημασια πως γεννας αν και υπαρχει ενα ειδος ρατσισμου σε εμας που καναμε καισαρικες εχω ακουσει διαφορα " δεν τα καταφερες εεε ;; " ή " αμα δεν πονεσεις την ωρα της γεννας !!! " ολα αυτα ειναι μπουρδες γιατι το ιδιο ξενυχταμε το ιδιο τα αγαπαμε το ιδιο αγωνιουμε οταν αρωσταινουν κλπκλπ !!! τελος παντων γερα παιδια να εχουμε ειναι το ζητουμενο και να ειμαστε και εμεις γερες να τα μεγαλωσουμε !!

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
gennisa me kaisariki kai oliki anaisthisia λόγω υψηλής μυωπίας. Sad

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΤ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ...ΕΙΧΕ ΓΕΛΙΟ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝΑΝ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝ ΤΩΡΑ ΠΟΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΙ ΕΓΩ ΓΕΛΟΥΣΑ ΔΕΝ ΕΝΙΩΘΑ ΤΙΠΟΤΑ!11 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΚΛΥΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΕΣΠΕΥΣΜΕΝΑ ΚΑΙΣΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΠΕΦΤΑΝ ΟΙ ΣΦΥΓΜΟΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ 2 ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΑΙΩΝΑΣ..ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΕΝΑΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΑΝ ΤΟ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ ΨΑΧΝΑΝ ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΙ ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΣΑΡΙΚΗΣ...ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ...ΠΟΝΕΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΣ ΜΕ ΜΑΣΤΟΥΡΩΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ..ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΜΟΝΟ ΜΕΡΙΚΑ ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ......ΩΡΕΣ..ΜΟΥ ΔΕΙΞΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΒΛΕΠΑ 5 ΕΙΔΩΛΑ..
ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΝΩ ΟΛΗ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΥΛΗΣΕ ΝΕΡΑΚΙ ΑΧΧΧ ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΚΡΑΤΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ..ΤΑ ΞΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΑΙΔΕΥΑ ΤΟ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΑΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΑΓΓΙΞΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΠΑΛΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ....
ΣΑΓΑΠΑΩ ΜΙΚΡΕ ΜΟΥ ΜΑΧΗΤΗ!!!!!!!

Georgia1984

Georgia1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γέννησα με καισαρική και ολική νάρκωση λόγω βλάβης στο βυθό του δεξίου μου ματιού!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τη μαρκελλα τη γεννησα φυσιολογικα με επισκληριδιο και το μπεμπη φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο!!!

mpoumpou16


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
να μασ ζησουν τα μωρακια μασ και ολα να ειναι καλοτυχα εγω γεννησα με καισαρικη πηγα στο νοσοκομειο το βραδυ γιατι ειχα λιγο αιμα και τρομαξανε οι δικοι μου και οτν πηγα δεν ενοιωθα το μωρο να κουνιεται μεσα στην κοιλια μου μου βαλανε την ζωνη που ελεγχει τησ συσπασησ και την καρδια του μωρου και εκει ειδαμε οτι η μπεμπεα μου εκανε ταχυκαρδιεσ και μετα καναμε ενα υπεριχο και ειδαμε οτι η μικρη ειχε τυλιχτη με τον ομφαλιο λωρο και ετσι καναμε καισαρικη γεννηθικε 2740 και49 εκ

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Έγώ γέννησα φυσιολογικά την κοριτσάρα μου,παρότι με πήγαιναν για σίγουρη καισαρική λόγω διαβήτη τύπου 1,νεανικό.Οι γυναίκες στην Ελλάδα που έχουν διαβήτη δε γεννούν φυσιολογικά,κι ενώ παρακαλούσα από τον πόνο για καισαρική,τελικά μέσα σε 3 ώρες είχα την πληρότητα,την ηρεμία και την γαλήνη που μου προσέφερε το παιδάκι μου.
Και βέβαια,όλο αυτό οφείλεται στον πολυαγαπημένο μου γιατρό,που πάλεψε μαζί μας για να μην με χειρουργήσει...

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεννησα φυσιολογικα με επισκληριδιο στο νοσοκομειο αρεταιειο οι πονοι ξεκινησαν 6 ωρα το πρωι και 12 παρα πεντε γεννησα τη νεραιδα μου 3300 και 52 εκατοστα!!!!! eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 654316 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 654316 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 654316 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 654316 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 654316 eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 654316

CANDYBELL


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το πρώτο μου παιδί με καισαρική και επισκληρίδιο γιατί το NST έδειχνε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά και όντως, τα νερά είχαν σπάσει και το μωρό δεν κατέβαινε γιατί είχε δύο περιτυλίξεις στο λαιμό και μία στο πόδι, που δεν τον άφηνε να κατέβει.
eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 4872 Το δεύτερο με καισαρική και ολική (δεν πετύχαμε τον καλό αναισθησιολόγο για επισκληρίδιο), λόγω του πρώτου. Και πάλι καλά, γιατί η μήτρα ήταν τόσο τεντωμένη που ήταν έτοιμη να σπάσει. eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 966307

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
genissa fusiologika mesa se 2misi wres,xwris episkliridio, me epiase afou eixa gennisei Shocked ,koufo e?
itan polu grigori i oli diadiakasia giati apo 2diastoli k to giatro mou na amou leei exoume akoma ena 6wro sto nero mprosta mas,kanw diastoli 10 kateutheian k gennaw giauto k i episkliridios me epiase meta!
na sumlirwsw oti to kamari mou gennithike 3040gr kai 52 pontous!

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φυσιολογικά με επισκληρίδιο

manoula29


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΣΚΛΗΡΟ ΤΡΑΧΗΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΕΦΤΑΝ ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΤΟΥ.ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!! eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 893968

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ γέννησα φυσιολογικά με επισκληρίδιο....Μπήκα με πρόκληση..Μου έβαλαν τον ορό στις 6 το πρωί, μου έσπασαν τα νερά στις 6.30 και γέννησα στις 14.55 το μεσημέρι... Shocked Shocked Shocked

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,
ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΣΛΗΡΙΔΙΟ..ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΗΜΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΠΟΝΑΩ...

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγω φυσιολογικά γέννησα και χωρις επισκληρίδιο οχι απο επιλογη αλλα επειδη επρεπε να νιοώσω τους πόνους για να ανοιξει ο τράχηλος... Πονεμένη ιστορια (θα την γράψω κάποια στιγμή)... Μετα απο 9 ώρες γέννησα το παληκαράκι μου 3450γρ και 54 πόντους!!!!!!! eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 536304

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian έγραψε:Και εγω φυσιολογικά γέννησα και χωρις επισκληρίδιο οχι απο επιλογη αλλα επειδη επρεπε να νιοώσω τους πόνους για να ανοιξει ο τράχηλος... Πονεμένη ιστορια (θα την γράψω κάποια στιγμή)... Μετα απο 9 ώρες γέννησα το παληκαράκι μου 3450γρ και 54 πόντους!!!!!!! eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 536304
ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ Ο ΠΑΙΔΑΡΟΣ....
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nomikoula έγραψε:
Vivian έγραψε:Και εγω φυσιολογικά γέννησα και χωρις επισκληρίδιο οχι απο επιλογη αλλα επειδη επρεπε να νιοώσω τους πόνους για να ανοιξει ο τράχηλος... Πονεμένη ιστορια (θα την γράψω κάποια στιγμή)... Μετα απο 9 ώρες γέννησα το παληκαράκι μου 3450γρ και 54 πόντους!!!!!!! eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 536304
ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ Ο ΠΑΙΔΑΡΟΣ....
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.... Να σου ζήσουν τα μπουμπουκάκια σου!! Very Happy

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian έγραψε:
nomikoula έγραψε:
Vivian έγραψε:Και εγω φυσιολογικά γέννησα και χωρις επισκληρίδιο οχι απο επιλογη αλλα επειδη επρεπε να νιοώσω τους πόνους για να ανοιξει ο τράχηλος... Πονεμένη ιστορια (θα την γράψω κάποια στιγμή)... Μετα απο 9 ώρες γέννησα το παληκαράκι μου 3450γρ και 54 πόντους!!!!!!! eseis pos gennisate ? Fysiologika i me kaisariki ? - Σελίδα 2 536304
ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ Ο ΠΑΙΔΑΡΟΣ....
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.... Να σου ζήσουν τα μπουμπουκάκια σου!! Very Happy

ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ..
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ γέννησα με καισαρική με επιδκληρίδιο πρώτον λόγω ψηλής μυωπίας και δεύτερο γιατί η κοράκλα μου ήταν τυλιγμένη δύο φορές μάλιστα με τον ομφάλιο λώρο και δεν γυρνούσε. Τους τελευταίους 3 μήνες ήταν ανάποδα. Ετσι κι αλλιώς όμως με την μυωπία δεν θα το διακινδύνευα. Και τον Νοεμβρίου που θα γεννήσω πάλι με καισαρική και επισκληρήδιο..........

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με καισαρική και τις δύο!
Η Νεφέλη παρόλο που είχε γυρίσει από νωρίς δεν έλεγε να κατέβει και να πάρει θέση.
Η κοιλιά μου όταν μπήκα να γεννήσω ήταν στο στέρνο μου Shocked
Κάναμε πόσα NST και συσπάσεις μηδέν.
Πήρα όλο το μήνα και τελικά 1 μέρα μετά την 40η εβδομάδα ανέβηκαν πολύ τα λευκά και παρόλο που είχαμε ξεκινήσει τεχνητούς πόνους τελικά κάναμε καισαρική.
Στη δεύτερη ούτε καν σκέφτηκα για φυσιολογικό. Γέννησα με επισκληρίδιο σε αντίθεση με την πρώτη που γέννησα με ολική και δεν έζησα τίποτα!!! Crying or Very sad

http://mammael.blogspot.com/

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω φυσιολογικα και χωρις επισκληριδιο και αν μεινω ποτε ξανα εγκυος ετσι θα ηθελα για μενα ηταν μοναδικη εμπειρια!

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΜΕΣΑ ΣΕ 3,5 ΩΡΕΣ. Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3870 KG ΚΑΙ 51 ΠΌΝΤΟΥΣ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΡΟΠΟΥΣ ΤΟΚΕΤΟΥ!

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γέννησα φυσιολογικά, με επισκληρίδιο και ορό.. 5 περίπου φτάσαμε στο μαιευτήριο και λίγο πρίν τις 11 πήρα αγκαλιά τον Κωνσταντή μου για πρώτη φορά! 3 κιλά λαι 51 πόντους το αγοράκι μου!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γέννησα με καισαρική γιατί λόγω ατυχήματος που είχα το 2003 έχω λάμες στο πρόσωπο.Έκανα επισκληρίδιο και μέχρι τελευταία στιγμή,μέσα στο χειρουργείο το διαπραγματευόμασταν με τον αναισθησιολόγο γιατί λόγω του ατυχήματος δεν ήξερε αν έκανε για τον σπόνδυλο αλλά κέρδισα...ήθελα να την ακούσω και να τη δω να γεννιέται και...να τη δω πρώτη Rolling Eyes

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγς φυσιολογικα χωρις επισκληρηδιο χωρις τιποτα...
ολα τα ενιωσα...
ο πονοσ ηταν ποοοοοννννοοοοσσσσσσσ....
αλλα χρειαστηκε εμβρυουλκια γιατι ο μπουμπης ειχς φτασει τα 4.140 το γουρουνι και δεν χωρουσε πολυ καλα...
βεβαια ο γιατρος ειχε το χειρουργειο ετοιμο για επειγουσα καισαρικη γιατι δεν ηταν και πολυ σιγουρος οτι θα βγει τοσο μεγαλος που ηταν..
μετα μου ειπε...πω πω...ουτε υγρα δεν ειχες...ολη η κοιλια παιδι ηταν...χαχαχαχαχαχα
το ΜΟΣΧΑΡΑΚΙΙΙΙΙΙ.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις