Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
571 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 571 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 34]

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαμομηλακι έγραψε:
tatianoula έγραψε:
με στεναχωρησε ο ντοκτορ κοριτσια μου και δεν ξερω τι να κανω...οταν ειχα κανει της εξετασεις ειχα κανει κ για ΕΡΥΘΡΑ με πηρα τηλ ο γιατρος κ μου λεει βγηκαν τα αποτελεσματα αλλα προσεχε γιατι δεν εχεις καθολου αντισωματα για ΕΡΥΘΡΑ...μου ειπε οτι αυτο το μικροβιο το κολλας απο παιδια...ε ειπα και''γω ενταξει....χτες ομως που τα εξηγησε καλυτερα μου λεει οτι ειναι πολυ επικινδυνο μικροβιο κ τωρα δεν μπορω να κανω κατι για να προστατευτω ,,,οταν γεννησω θα μου κανει εμβολιο που θα με καλυπτει κ για την 2 εγκυμοσυνη....Μου ειπε οτι εαν χτυπα ξυλο παναγιτσα μου κολλησω αυτο το μικροβιο θα πρεπει να σταματησω την εγκυμοσυνη σε οποιον μηνα και να ειμαι....και επαθα σοκ,,,και τωρα που τα γραφω με πηραν τα ζουμια παλι...
να αποφευγω τελειως τα παιδια οχι τα νεογενητα γιατι αυτα δεν το εχουν ακομα το μικροβιο αλλα παιδια που πανε σχολειο απο νηπια ....
ενταξει εννωειτε οτι θα προσεχω και ουτε θα πηγαινω σε σπιτι που εχει παιδια...αλλα δεν παυει να με ανησυχει τωρα..... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 679259 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 679259

τατιανουλα,η ερυθρα ειναι αρκετα σπανια πλεον οποτε δεν νομιζω οτι κολλας ευκολα πια αλλα να προσεχεις...μην γινεις υστερικη αλλα γενικα να αποφευγεις ουτως 'η αλλως χωρους με παιδια οχι μονο για την ερυθρα αλλα και για καθε ειδους αρρωστιες.Εγω ειμαι εκπαιδευτικος και ο γιατρος μου μου ειχε πει να απολυμαινομαι καθε ωρα και στιγμη και να στεκομαι μακρια τους.Να σκεφτεις οτι στο 1ο τριμηνο κολλησα 2 ιωσεις...οποτε προσεχε γενικοτερα τα παιδακια,οχι μονο για την ερυθρα.(ενας λογος παραπανω)


εχω μια ανηψια του αδερφου μου η κορη ειναι 6 χρονων...τωρα τι να της πω μην ερχεσε στο σπιτι δεν κανει???το μωρο ερχετε και μου φιλαει την κοιλιτσα και χερεταει το μωρακι,,και μονο αυτην εχω ...αλλα απο την αλλη σκεφτομαι αν ηταν να κολλησω απο την ανηψια μου μεχρι τωρα θα ειχα κολλησει αφου παντα την φιλαω την εχω αγκαλια ,,κοιμομαστε μαζι οταν ερχετε....και παλι ομως ενα ανχος θα το''χω....το ξερω οτι γενικα αποφευγεις τα παιδια οσο γινετε στην εγκυμοσυνη αλλα δεν ηξερα οτι μπορουν να ειναι κ τετοιες η συνεπειες....

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!11
ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ.
ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΛΑΔΑΚΙ ΑΓΙΑΣΜΟ ΑΠΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ Ή ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΤΗΛΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΒΑΖΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΣΤΑΥΡΟΥ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΛΛΑ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΝΟ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ. Η ΑΔΕΡΦΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ 2η ΕΓΚΥΘΜΟΣΥΝΗ Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ. ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!
ΛΟΙΠΟΝ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ!! ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kikitso έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!11
ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ.
ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΛΑΔΑΚΙ ΑΓΙΑΣΜΟ ΑΠΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ Ή ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΤΗΛΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΒΑΖΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΣΤΑΥΡΟΥ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΛΛΑ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΝΟ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ. Η ΑΔΕΡΦΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ 2η ΕΓΚΥΘΜΟΣΥΝΗ Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ. ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!
ΛΟΙΠΟΝ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ!! ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ


kikitso μου σ΄'ευχαριστω πολυ...θα το κανω γιατι και''γω το πιστευω εχω ακουσει πολλα..ολες να''μαστε καλα με τα μωρακια μας!!!!φιλακια πολλα σε ολες σας σας ευχαριστω...πεταγομαι μεχρι το ταχυδρομειο και ερχομαι...τα λεμε αργοτερα.

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανούλες όμορφες!!!

Carrie-Πεθερά της κόρης μου είδες τι σου κάνει ο μικρός απο τώρα???Το μανάρι μου...Εαν σου πω πως περνάω ακριβώς το ίδιο θα με πιστέψεις?Δηλαδή πως είχε πάρει φάινεται η μπέμπα θέση περίεργη και κάπως πατούσε-πίεζε το παχύ έντερο και πέθανα στον πόνο...Πολλά υγρά μου είπε ο ιατρός...Τα μωρά μας ζωή να έχουνε και χαλάλι όλα...

Για αύριο εγώ είμαι μέσα...11 η ώρα έξω απο το μετρό του Συντάγματος...πειράζει που νομίζω λες και πάω σε "ραντεβού στα τυφλά"?χιχιχι
Χαμομηλάκη εάν μένεις Αθήνα και μπορείς γιατί δεν έρχεσαι να γνωριστούμε κι'όλας???Θα είναι ωραία

Κορίτσια μου εγώ μετά από πολλές περιπέτειες τελικά αποφάσισα να γεννήσω στο Αρεταίειο...Ακόμη δεν έχω πάει να το δω πως είναι αλλά μου είπαν πως ο γιατρός θα με στείλει εκεί για καρδιοτοκογράφημα προς τον 5ο μήνα.

Η επίσκεψη στον ιατρό γίνεται 1 φορά το μήνα.Τώρα θα με δεί (καλώς εχόντων των πραγμάτων) στις 21/06...Αλλά μου λείπει πολύ η μπεμπουλίνα μου...Γυναικολόγος έπρεπε να είχε γίνει ο άντρας μου...χιχιχιχι...κάθε μέρα την μπέμπα θα έβλεπα...

Εγώ σίδηρο και ασβέστιο δεν έχω ξεκινήσει ακόμη...Την 16 εβδομάδα περίπου...προς το παρόν είμαι λάτρης του σπανακιού και των φακές.Μόνο το filicine συνεχίζω καθημερινά.

Τατιανούλα μην στεναχωριέσαι για την ερυθρά. Εκτός του ότι στη σημερινή εποχή είναι πολύ δύσκολο κάποιος να σε κολλήσει, θα προσεύχεσαι και θα δείς που όλα θα πάνε καλά.Εαν σε παρηγορεί και εγώ παρ'όλο που πάντα είχαμε σκυλάκια, γατάκια, κουνελάκια, καναρινάκια...(ζωικό βασίλειο) στο σπίτι δεν έχω καθόλου αντισώματα για το Τοξόπλασμα και πρέπει να προσέχω πολύ με την Chanel μου...αλλά ότι μπορώ κάνω.Επίσης εμένα μου αρέσει καλύτερα ο διακοιλιακός υπέρηχος.Με τον κολπικό φοβόμουν πολύ και πονούσα λιγάκι...Αλλά σημασία έχει που είναι καλά το μικρό σου...και αυτό είναι πάνω απ'ολα!!!

Συγγνώμη εαν σας κούρασα κορίτσια μου...Φιλάκια πολλά σε σας και στις κοιλίτσες σας!!!

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημερα κοριτσια!!!!Carrie χαιρομαι που ολα πηγαν καλα κ οι πονοι δεν ηταν τελικα τιποτα αλλο παρα το μπεμπακι σου που κλωτσαει!!!!!Τατιανουλα,οσο μπορεις προσεχε γενικως με παιδακια (ειναι πιο επιρρεπης σε ιωσεις) κ ολα θα πανε καλα..μην στενοχωριεσαι μονο γιατι το μεταδιδεις στο μωρακι σου!!!Και εγω απογοητευτηκα λιγο σημερα κοριτσια...πηρα τα αποτελεσματα απο τις γενικες εξετασεις που κανω καθε μηνα κ ο αιματοκριτης επεσε κατα πολυ...απο 37 σε 31...επαιρνα κανονικοτατα τα φαρμακα κ φυσικα προσεχω την διατροφη,τρωω συχνα κοκκινο κρεας,φακες,σπανακι κλπ...ο γιατρος μου εγραψε αλλα 2 χαπια την ημερα κ παμε παλι αισιως στα 8 την ημερα..!!!!Εχω πηξει στα φαρμακα!!!!!Και μετα σου λενε οτι η εγκυμοσυνη δεν ειναι αρρωστια....!!!! χα χα χα

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
alexia-marinos έγραψε:Kαλημερα κοριτσια!!!!Carrie χαιρομαι που ολα πηγαν καλα κ οι πονοι δεν ηταν τελικα τιποτα αλλο παρα το μπεμπακι σου που κλωτσαει!!!!!Τατιανουλα,οσο μπορεις προσεχε γενικως με παιδακια (ειναι πιο επιρρεπης σε ιωσεις) κ ολα θα πανε καλα..μην στενοχωριεσαι μονο γιατι το μεταδιδεις στο μωρακι σου!!!Και εγω απογοητευτηκα λιγο σημερα κοριτσια...πηρα τα αποτελεσματα απο τις γενικες εξετασεις που κανω καθε μηνα κ ο αιματοκριτης επεσε κατα πολυ...απο 37 σε 31...επαιρνα κανονικοτατα τα φαρμακα κ φυσικα προσεχω την διατροφη,τρωω συχνα κοκκινο κρεας,φακες,σπανακι κλπ...ο γιατρος μου εγραψε αλλα 2 χαπια την ημερα κ παμε παλι αισιως στα 8 την ημερα..!!!!Εχω πηξει στα φαρμακα!!!!!Και μετα σου λενε οτι η εγκυμοσυνη δεν ειναι αρρωστια....!!!! χα χα χα


s'eyxaristw alexia-marinos 8 χαπια πω πω εγω παιρνω 1 χαπακι σιδερο κ 1 ασβεστιο και λεω αντε καθε μερα...τι να πεις και''συ!!!! τι να κανουμε υπομονη για τα μωρακια μας ...οτι περναει απο το χερι μας θα κανουμε...και μετα θα μεγαλωσει κ να σου βγαζει κ γλωσσα κ να σου λεει ουφ παρατα με ρε μαμα...κ να λες κανε παιδια να δεις καλο....χα χα χα...

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatianoula έγραψε:
alexia-marinos έγραψε:Kαλημερα κοριτσια!!!!Carrie χαιρομαι που ολα πηγαν καλα κ οι πονοι δεν ηταν τελικα τιποτα αλλο παρα το μπεμπακι σου που κλωτσαει!!!!!Τατιανουλα,οσο μπορεις προσεχε γενικως με παιδακια (ειναι πιο επιρρεπης σε ιωσεις) κ ολα θα πανε καλα..μην στενοχωριεσαι μονο γιατι το μεταδιδεις στο μωρακι σου!!!Και εγω απογοητευτηκα λιγο σημερα κοριτσια...πηρα τα αποτελεσματα απο τις γενικες εξετασεις που κανω καθε μηνα κ ο αιματοκριτης επεσε κατα πολυ...απο 37 σε 31...επαιρνα κανονικοτατα τα φαρμακα κ φυσικα προσεχω την διατροφη,τρωω συχνα κοκκινο κρεας,φακες,σπανακι κλπ...ο γιατρος μου εγραψε αλλα 2 χαπια την ημερα κ παμε παλι αισιως στα 8 την ημερα..!!!!Εχω πηξει στα φαρμακα!!!!!Και μετα σου λενε οτι η εγκυμοσυνη δεν ειναι αρρωστια....!!!! χα χα χα


s'eyxaristw alexia-marinos 8 χαπια πω πω εγω παιρνω 1 χαπακι σιδερο κ 1 ασβεστιο και λεω αντε καθε μερα...τι να πεις και''συ!!!! τι να κανουμε υπομονη για τα μωρακια μας ...οτι περναει απο το χερι μας θα κανουμε...και μετα θα μεγαλωσει κ να σου βγαζει κ γλωσσα κ να σου λεει ουφ παρατα με ρε μαμα...κ να λες κανε παιδια να δεις καλο....χα χα χα...
Καλε,αυτος απο την κοιλια με ταλαιπωρει!!!!!Στον προχθεσινο τπερηχο μας μουτζωσε!!!!!Οπως τα λες,κ γλωσσα θα βγαζει κ παρατα μας θα λεει....Αχ τι τραβαμε οι δολιες οι μανες!!!!!χα χα χα

Μανούλα_Δήμητρα

Μανούλα_Δήμητρα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα βρε κορίτσια!!!!
μπήκα να σας πω μια καλημέρα στα γρήγορα γιατι τρέχω πάλι!
Δεν είχα χρόνο να μπω τις τελευταίες μέρες και δεν πρόλαβα να διαβάσω ουτε καν τα νέα σας ακόμα!
φιλάκια σε όλες!

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πολυ καλημερα σας!!
carrie μου τελικα το αντρακι σου ειναι που κανει κολπα ε?σε χορευει απο τωρα!!

Κοριτσακια μου γλυκα τελικα δεν θα μπορεσω να ερθω στην συναντηση γιατι δεν εχω να αφησω την μικρη καπου και σε καφετερια αποκλειεται να κατσει,θα με τρεχει ολη την ωρα και κατα 2ον σημερα περνω τα προσκλητηρια του γαμου και πρεπει να παω να αγορασω φακελους και να τα γραψω για να τα στειλω την Δευτερα πρωι πρωι γιατι εχω αργησει ηδη,ακριβως σε 1 μηνα ειναι ο γαμος!!

Δημητρουλα μου που χαθηκες?πηγες για αυχενικη?το φυλο το ειδατε?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαράκι κρίμα που δεν θα μπορέσεις να μας έρθεις!Μην στεναχωριέσαι όμως θα κανονίσουμε ξανά!Smile

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nαι ρε γαμωτο ηθελα πολυ να γνωριστουμε αλλα σας υποσχομαι μετα τις 3/7 θα ειμαι πιο ελευθερη.

mora

mora
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια καλα να περασετε!!!!!!!!!!!!

tatianoula ολα καλα θα πανε και συμφωνω και εγω να σταυρωνεις την κοιλιτσα σου με λαδακι και εγω το κανω καθε μερα!!!! bom

Μανούλα_Δήμητρα

Μανούλα_Δήμητρα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μαράκι μου χάθηκα γιατι πλησίαζαν οι μέρες τις βάφτισης της ανηψιάς μου που βάφτησα και έτρεχα για τελευταίες προετοιμασίες!αυχενική έχω την Δευτέρα , έχω να πάω στο γιατρό κανα μήνα, επομενως δεν ξέρω ούτε φύλο.Μηπως με έβαλε λίγο αργά ρε παιδιά?

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aylin έγραψε:Για αύριο εγώ είμαι μέσα...11 η ώρα έξω απο το μετρό του Συντάγματος...πειράζει που νομίζω λες και πάω σε "ραντεβού στα τυφλά"?χιχιχι
Χαμομηλάκη εάν μένεις Αθήνα και μπορείς γιατί δεν έρχεσαι να γνωριστούμε κι'όλας???Θα είναι ωραία

Κορίτσια μου εγώ μετά από πολλές περιπέτειες τελικά αποφάσισα να γεννήσω στο Αρεταίειο...Ακόμη δεν έχω πάει να το δω πως είναι αλλά μου είπαν πως ο γιατρός θα με στείλει εκεί για καρδιοτοκογράφημα προς τον 5ο μήνα.

Και εγω θα ηθελα πολυ κοριτσια να τα λεγαμε,αλλα εδω και ενα χρονο εχουμε μετακομισει απο Αθηνα για λογους δουλειας και τωρα ερχομαι μονο για τον γιατρο μια φορα το μηνα ή για πιο σοβαρες εξετασεις.Με τις αναγουλες και τους εμετους,το αυτοκινητο μου φαινεται γολγοθας. Μεναμε στην Ανοιξη πριν,τωρα στην Θηβα.Καλα ειναι,εχω και βοηθεια απο μαμα και πεθερα,δεν μου εχει λειψει η Αθηνα ακομη.
Οσο για το Αρεταιειο,γεννησε η κολλητη μου πριν 2,5 μηνες εκει και ηταν ολα μια χαρα.Ειχε και μονοκλινο δωματιο,και οι μαιες πολυ καλες και την βοηθησαν σε ολα και με τον θηλασμο.Ηταν επισης πεντακαθαρο.Και ειχε και μεγαλο μπανιο!

Τατιανουλα,εψαξα και εγω το θεμα με την ερυθρα και εχεις δικιο να ανησυχεις αλλα πιο σημαντικο ειναι να προσεχεις.Ρωτησα την μαμα μου και μου ειπε οτι εχω κανει εμβολιο και ρωτησα και τον μικροβιολογο και μου ειπε οτι μου εχει κανει αντιστοιχη εξεταση και τα αντισωματα ειναι δια βιου.Πως και δεν εκανες εμβολιο πιο μικρη?Παντως μετα το 1ο τριμηνο οι πιθανοτητες βλαβης σε ακραια περιπτωση που θα κολλησεις ερυθρα (ΕΛΕΟΣ!εσενα θα ερθει να βριε??!?!)μειωνονται πολυ.Γενικα προσεχε ομως τα πιτσιρικια!Καλα,χρυσα αλλα δεν θελουμε να μας κουβαλησουν τπτ.Στο λεω εγω που περασα τα πανδεινα με τις ιωσεις και εκανα 50 ταματα στην Παναγιτσα.Το λαδακι και εγω το εχω διπλα μου...


Οι αναγουλες ειναι δραματικες σημερα παλι,παω να ξαπλωσω λιγο,δεν με βλεπω καλα...

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
hellooooo κοριτσιααα!
αποτι βλεπω ολες λιγο πολυ καλα ειμαστε..
Τατιανουλα μου θα σου πω αυτο που μου ειπε ο γιατρος μου, μηηηην διαβαααααααζεις ιατρικαααα ζητηηηηματα στο ιντερνεεεετ.
εγω ειμαι νοσοφοβικη πολλα χρονια και με το που αγορασα υπολογιστη η ζημια εγινε χειροτερη, εχω χαλασει χιλιαδες ευρω σε εξετασεις και γιατρους χωρις να εχω τιποτα, ουτε καν ιστορικο.
εχω διαβασει τοση ανατομια τοση παθολογια νευροχειρουργικη οδοντιατρικη που χειρουργω με κλειστα ματια. ειναι αρρωστεια τελος!
ακου τον γιατρο σου και ΜΟΝΟ και κανε οτι σου λεει με προσοχη! οχι μονο εσυ αλλα ολες μας!

εγω σημερα ψιλοσηκωθηκα ρε κοριτσια εχει γινει η μεση μου τοσες μερες στο κρεββατι σαν ζελες!
φιλακια σε ολες!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tattooed_snowhite εχεις δικιο οτι το ιντερνετ σε μπερδευει λιγακι γιατι και'''γω διαβασα ακραια πραγματα...και μετα συνχυστικα κ λεω σε μας δεν θα συμβουν ολα αυτα.....
χαμομηλακι σ'ευχαριστω κοριτσι μου το εμβολιο που ηξερα εγω αν μου το ειχαν κανει μικρη ,,,αν ηταν ετσι μπορεις να το κανεις 3μηνες πριν μεινεις εγκυος..αλλα που ηξερα να το ψαξω παραπανω...

ολα καλα θα πανε αρκει να το πιστευουμε ολες μας ...εμεις κανονιζουμε αυτην την στιγμη την τυχη μας....


φιλακια σε ολες Razz Razz και πιειτε μια γρανιτα φραουλα για μενα ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 587529 ....και να βγαλετε φωτο ολες μαζι να σας δουμε ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 893968 ,,,καλα να περασετε ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 893968 αν κ χωρις εμας δυσκολο χα χα χα.... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 688264 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 688264 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 688264

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Laughing Laughing Laughing τατιανουλα!

κοριτσια πως ειναι η αυχενικη διαφανεια?
πως φαινετε το μωρο?
ανυπομονω για το ραντεβου μου στις 23 Ιουνιου ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 215994

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tattooed_snowhite έγραψε: Laughing Laughing Laughing τατιανουλα!

κοριτσια πως ειναι η αυχενικη διαφανεια?
πως φαινετε το μωρο?
ανυπομονω για το ραντεβου μου στις 23 Ιουνιου ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 215994

Ένα θα σου πω.... ΧΑΣΙΜΟ!!!!!!!!!!!!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tattooed_snowhite,στην αυχενικη θα ξετρελλαθεις!!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 654316 Βλεπεις το μπεμπε σε μια μεγαλη οθονη,τεραστιο,και ξεχωριζουν χερακια,δαχτυλακια,ποδαρακια,μυτουλα και αν ειναι και προθυμο και συνεργασιμο,σου δειχνει και αλλα!Εμενα δεν ηταν,ηταν ντροπαλο και μασ γυρνουσε πλατη.Μουντζα δεν φαγαμε,αλλα μας αγνοησε!Και οσο του λεγε ο γιατρος "γυρνα,βρε,να σε δουμε!"...τοσο αυτο τσαντιζοταν και χοροπηδουσε!Ηταν πολυ ωραια και κριμα που δεν ηταν και ο αντρας μου μαζι...Ειχα βεβαια και την αγωνια μου να πανε ολα καλα αλλα οταν ειδα οτι ο γιατρος ηταν ηρεμος,ηρεμησα και εγω.

Κοριτσια,εχω σταματησει να διαβαζω ιατρικα θεματα απο το ιντερνετ!το εκανα καποια στιγμη,αγριευτηκα και το εκοψα! affraid affraid
σας συμβουλευεω να κανετε το ιδιο.Εξαλλου επειδη καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη μπορει να ανησυχουμε πολλες φορες και τζαμπα.Τι τους εχουμε τους ντοκτορες τοτε?εγω γενικα εχω φοβια με γιατρους και τετοια,και δεν θελω καθολου να ξερω!!!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tattooed_snowhite έγραψε: Laughing Laughing Laughing τατιανουλα!

κοριτσια πως ειναι η αυχενικη διαφανεια?
πως φαινετε το μωρο?
ανυπομονω για το ραντεβου μου στις 23 Ιουνιου ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 215994

εγω παλι ειχα καλη εμπειρια καναμε υπερηχο κολπικο και το μωρακι ηταν τοσο μεγαλο στην οθονη και αναλυτικα σου λεει ο γιατρος το καθε τι ,,μετραει το μωρακι την αναπτυξη του ακους την καρδουλα του φενεται καθαρα τουλαχιστον το δικο μου φενοταν....μεχρι και γραμουλες φενοντουσαν απο την σπονδυλικη στιλη...εμενα με ειχε κανενα 15λεπτο κ μου εξηγουσ το καθε τι.......για μενα μεχρι τωρα η καλυτερη εμπειρια γιατι μετα κανουν απλα τον υπερυχο κ λενε α μεγαλωσε ολα καλα....οποτε απολαυσε το κ παρε χαρτομαντηλα....

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ παναγια μου μακαρι να ξυπναγα αυριο και να ηταν το ραντεβου!!!!! να εχει περασει και αυτο το αγχοτικο τριμηνο! αχ κοριτσια τι ωραια που τα λετε ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 215994
χαρτομαντιλα εννοειτε!
εδω πριν λιγες μερες που πηγα να το δω μετα την αιμοραγια μου, φαινοταν ξαπλωμενο και μεσα σε 2 δευτερολεπτα τσουπ! λες και σηκωθηκε και εκανε μια σβουριτσα! εκει εβαλα τα κλαματα κανονικα! πρωτη φορα το ειδα να κουνιετε!!!!!!! αααααααα θα βουρλιστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω που λεμε και στην κερκυρααααααα ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 215994

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα συμφωνήσω με την συμπεθέρα Carrie...θα δείς το μωρό σου να κάνει πλέον κανονικές κινήσεις...Εμένα μου έκανε 30 λεπτά ολόκληρα την εξέταση.Την χόρτασα την μπεμπουλίνα μου.Αλλά τώρα μου λείπει....Θα αισθανθείς πιο πολύ γυναίκα απο ποτέ!
Υ.Γ-Την ημέρα που θα πας για την αυχενική σου είναι τα γενέθλεια μου...χιχιχι...Θα δείς Χιονάτη μου πως όλα θα πάνε καλά....φιλάκιααααααααααα πολλάααααααααααα

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αααααααααα τι καλα!! ελπιζω και μενα να με κρατησει πολυ! χιχιχ
α ωραια να θυμηθω να σου ευχηθω κιολλας!!!!!!
η μηπως θα τα ξεχασω ολα οταν δω το νινι μου αραγε??????????? ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 215994

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tattooed_snowhite έγραψε:αααααααααα τι καλα!! ελπιζω και μενα να με κρατησει πολυ! χιχιχ
α ωραια να θυμηθω να σου ευχηθω κιολλας!!!!!!
η μηπως θα τα ξεχασω ολα οταν δω το νινι μου αραγε??????????? ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 215994


εγω λεω θα τα ξεχασεις ολα...εγω γενικοτερα οταν παω και βλεπω το νινι μετα ξεχναω ολα οσα ηθελα να ρωτησο...αφου εμαθα την ΠΗΤ παλι καλα...εεεεεεεε κατι χαζομαμαδες!!!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αληθεια κοριτσια θελατε να μεινετε εγκυος η ετυχε???προσπαθουσατε καιρο???
εμεις παντρευτηκαμε με θρησκευτικο τον οκτωβρι που μας περασε ,,βεβαια ημαστε μαζι 3 χρονια ...μεναμε μαζι μετα αρραβωνιαστηκαμε μετα καναμε πολιτικο κ λιγο πριν το θρησκευτικο ουτε μηνα πριν ξεκινησαμε της προσπαθειες...μηνας εμπαινε μηνας εβγαινε αυτη η περιοδος δεν με ξεχνουσε ποτε...ανχος εγω...και μηπως δεν μπορω κ μηπως εχουμε προβλημα??και τετοια διαφορα που περνανε απο το μυαλο μας...ελεγα εγω η πονηρη οταν θα εχω καθηστεριση θα το παιξω στον αντρα μου οτι εχω κανονικα περιοδο κ οταν παω στον γιατρο κ ειναι 100% θα του κανω προλογο κ εκπληξη κ βλακειες οπως στις ταινιες....τιποτα απ''ολα αυτα δεν εγιναν δεν ΑΝΤΕΞΑ ,,αφου χαμογελουσα χωρις λογο...ε καποια στιγμη απλα του ειπα οτι εχω καθυστερηση 1μερα χα χα ....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις