Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
474 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 474 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

26είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τρι Ιουν 14, 2011 1:29 pm

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ηληκρινά τα είπα κάπου και χαλάροσα είχα ένα κόμπο στο λαιμό ένα βάρος και έφυγε...σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια πάρα πολύ μόνο και μόνο που με ήρεμησατε

27είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τρι Ιουν 14, 2011 1:32 pm

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ξερεις κοιτα και την δικη πλευρα μηπως τωρα λογω προβληματος υγειας που εχει νιωθει οτι δεν δινει πολλα .μηπως τον εχει παρει απο κατω .μηπως πρεπει να βρει κατι να κανει να αλλαξει παραστασεις .για σκεψου μπορει να ειναι δσυσκολο και για αυτον

28είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τρι Ιουν 14, 2011 1:34 pm

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αnna1975 έγραψε:ξερεις κοιτα και την δικη πλευρα μηπως τωρα λογω προβληματος υγειας που εχει νιωθει οτι δεν δινει πολλα .μηπως τον εχει παρει απο κατω .μηπως πρεπει να βρει κατι να κανει να αλλαξει παραστασεις .για σκεψου μπορει να ειναι δσυσκολο και για αυτον
ναι το έχω σκεφτεί άλλα εδώ είμαι να μου μιλήσει για αυτό ήμαστε ζευγάρι όχι μόνο στα καλά άλλα και στα κακά...

29είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τρι Ιουν 14, 2011 1:37 pm

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσάκια μου πρέπει να πάω να ξαπλώσω δουλεύω αύριο...σας ευχαριστώ πολύ και πάλυ είμαι καλύτερα χάρις εσάς... είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472

30είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τρι Ιουν 14, 2011 1:38 pm

elenamg1978

elenamg1978
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Akouse kati ton arrabwniastiko sou den mporeis na ton allajeis an autos den thelei na allajei......
Alla eisai eisai sigouri oti theleis na eisai maji tou?eisai akoma nea exeis oneira,pisteueis oti majei tou ta oneira sou tha ginoun pragmatikothta......
Skepsou prwta ti thes esu apo thn zwh sou kai meta apofasise kai milhse me ton arrabwniastiko sou......
Koita ton neauto sou kai titote allo,exeis oneira.....
eimai dipla sou... είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472

31είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τρι Ιουν 14, 2011 1:39 pm

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elenamg1978 έγραψε:Akouse kati ton arrabwniastiko sou den mporeis na ton allajeis an autos den thelei na allajei......
Alla eisai eisai sigouri oti theleis na eisai maji tou?eisai akoma nea exeis oneira,pisteueis oti majei tou ta oneira sou tha ginoun pragmatikothta......
Skepsou prwta ti thes esu apo thn zwh sou kai meta apofasise kai milhse me ton arrabwniastiko sou......
Koita ton neauto sou kai titote allo,exeis oneira.....
eimai dipla sou... είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472
θέλω να με προσέχει να με αγαπάει και να το δίχνει νομίζω δεν ζιτάω πολλά...θα δίξει τι να πω...

32είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τρι Ιουν 14, 2011 1:45 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ μωρε αναστασια μακαρι να σας πανε ολα καλα, αλλα αν βαλτωσατε τωρα χωρις παιδια οταν ερθουν τι θα κανετε που ολοι περναμε μια ''κριση'' με τα ξενυχτια κτλ, τι να πω δεν τον ξερω τον ανθρωπο να τον κρινω απο αυτα που ειπες δεν μου ερχεται και το καλυτερο αλλα μακαρι να τα καταφερετε

33είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τρι Ιουν 14, 2011 2:17 pm

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θέλω να με προσέχει να με αγαπάει και να το δίχνει νομίζω δεν ζιτάω πολλά...θα δίξει τι να πω...


nai alla ta kanei ola auta???

34είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τρι Ιουν 14, 2011 3:43 pm

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω λεω να βγειτε λιγο απο το σπιτι τωρα που ανοιξε και ο καιρος,να περασετε ομορφα,να φατε,να μιλησετε και να του ανοιξεις την καρδια σου.Να του πεις τι νοιωθεις και τι αισθανεσαι.Οτι θελεις αν σ αγαπαει πραγματικα να στο δειχνει και να το ζειτε μαζι.Οτι εχεις αναγκη την αγαπη και τον ερωτα του και νοιωθεις οτι με την σταση του δεν σε θελει και δεν σ αγαπαει.Μιλα λιγο,πεστα,ταρακουνησε τα νερα.Μιλησε για ερωτα και παθος,για οικογενεια,για παιδια και αν δεν δωσει καμμια σημασια ε τοτε οτι σε φωτησει ο θεος..Στην θεση σου,αν δεν αλλαξει σταση θα εφευγα γιατι κοριτσι μου η ζωη ειναι μια και περναει γρηγορα η ατιμη.Ειμαι υπερ της αγαπης και εχω κανει πολλα για χαρη της αλλα το θεμα ειναι να υπαρχει ανταποκριση,αν δεν υπαρχει μην αναλλωνεσαι αδικα.Σε φιλω και περιμενω νεα σου

35είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τρι Ιουν 14, 2011 4:12 pm

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αναστασάκι μου, κατανοητότατο... έχει βο-λε-υτεί και τίποτα παραπάνω.

Έχει μια γυναίκα που είναι πάντα εκεί, ανέχεται, δεν διαμαρτύρεται, ενοχλείτε, αλλά τελικά σιωπά και παρ’ όλα τα καμώματα του, την άλλη μέρα το πρωί εξακολουθεί η ίδια γυναίκα να είναι εκεί, πιστή σε αυτόν, όσο και αν την αγνοεί για να ακολουθήσει τα δικά του πράγματα που τον ευχαριστούν.
Ξέρει ότι αισθάνεσαι άσχημα, ότι έχεις βαρεθεί, ότι πρέπει να κάνετε ένα παιδί, ότι έχεις δίκιο, ότι δεν σου φέρεται όπως πρέπει, ότι πρέπει να αλλάξει, ότι πρέπει να σου δίνει την προσοχή που απαιτείται, ότι, ότι, ότι... αλλά εφ΄ όσον δεν μιλάς και περνάει το δικό του, το εκμεταλλεύεται και συνεχίζει να κάνει αυτό που κάνει. Εφ΄όσον το ανέχεσαι, γιατί να το αλλάξει?

Ξέρω πολύ καλά γλυκιά μου τι ακριβώς εννοείς.
Δεν είναι ούτε η διαφορά ηλικίας, ούτε ότι δε σε αγαπάει, ούτε ότι δε θέλει παιδιά, ούτε οτιδήποτε άλλο... είναι απλά ότι βαριέται και έχει βολευτεί με μια κατάσταση που δεν απαιτείς να αλλάξει οριστικά.
Πάω στοίχημα, πως αν υπήρχε περίπτωση να σου δώσει σε μπουκαλάκι το σπέρμα του και να γονιμοποιηθείς μονάχη σου στην κρεβατοκάμαρα, δεν θα τον πείραζε καθόλου... δεν είναι ότι δεν θέλει να κάνει παιδιά ή ότι δεν θέλει να κάνει σεξ μαζί σου, αλλά ότι βαριέται την διαδικασία για να κάνει, γιατί πρέπει να παραιτηθεί λίγο από τα δικά του πράγματα, απο τον κόσμο που αυτή τη στιγμή θεωρεί ότι του τραβάει το ενδιαφέρον περισσότερο. Και όλα τα παραπάνω επειδή του τα επιτρέπεις εσύ.
Το 'κλειδί' δεν είναι το παιδί γι' αυτόν, γιατί στην αρχή θα ξεκολλήσει για λίγο με το ‘κάτι’ νέο στη ζωή σας και μετά θα πέσει ακόμα περισσότερο με τα μούτρα, μιας και θα έχει εσένα να ασχολείσαι πια με το παιδί και δε θα είσαι πάνω απο το κεφάλι του να τον ‘ενοχλείς’.... θα σκέφτεται ότι έχεις πια παρέα και αυτό θα τον βολέψει ακόμα περισσότερο, γιατί θα του λύσει εντελώς πια τα χέρια για να ασχολείται με τα δικά του ενδιαφέροντα ανενόχλητος και χωρίς πια τύψεις.

Έτσι λοιπόν, κλείσε του ένα ραντεβού στο σπίτι σας, για ένα βράδυ δικό σας, φτιάξε ατμόσφαιρα, στολίσου και σύ, τερματίστε τα λαπ-τοπς, κατεβάστε τηλέφωνα , κλείστε τα φώτα, και ζήτα του να πιείτε τα κρασάκια σας έξω στο μπαλκονάκι και να μιλήσετε σοβαρά για την σχέση σας.
Πες του... δεν πάει άλλο, σ΄ αγαπάω, αλλά κουράστηκα και να το εννοείς. Εξήγησέ του πόσο άδικο είναι να τον θέλει η γυναίκα του και να μην τον έχει, να τον αναζητά η ψυχή της και αυτός να την απορρίπτει. Να τον μοιράζεται με ένα άψυχο πράγμα.

Εξήγησε του τι σε ενοχλεί και ότι ως μια γυναίκα της ηλικίας σου δεν μπορείς να κάθεσαι κλεισμένη και στην ουσία μόνη μέσα στο σπίτι. Πες του ότι, αν ήθελες να είσαι μόνη δεν υπήρχε λόγος να αρραβωνιαστείς, για πιο λόγο, για να έχεις τσάμπα και βερεσέ έναν άντρα στο κεφάλι σου, που δεν σου δίνει σημασία, ανύπαρκτο στην ουσία?
Όμως, τον αρραβωνιάστηκες γιατί λάτρεψες τον τρόπο που σε έκανε τότε να νιώθεις κοντά του, γιατί αλλιώς τον γνώρισες και αλλιώς σου επέτρεψε να φανταστείς μαζί του τη ζωή. Τον αρραβωνιάστηκες για να είσαι μαζί του, γιατί πίστεψες πως μαζί θα περνούσατε όμορφες στιγμές, θα κάνατε πράγματα μαζί για να δημιουργήσετε όμορφες αναμνήσεις! Ενώ τώρα... ζήτα του να σου πεί, τι αναμνήσεις έχει απο την καθημερινότητά του? Ποιές είναι οι κοινές σας αναμνήσεις? Γιατί θεωρεί ότι αξίζει ακόμα να προχωρήσετε και να τον παντρευτείς? Αν απο τώρα δεν είστε μαζί, τι θα γίνει όταν παντρευτείτε? Αν παραδόθηκε στην καθημερινή συμβίωση σας απο τα 6 μόλις χρόνια, τι επρόκειτο να κάνει στα 26 χρόνια συμβίωσης?
Γιατί λοιπόν να παντρευτείτε? Για να συνεχίσει να ζει σε έναν ψεύτικο κόσμο και να σε αφήνει εγκαταλελειμμένη να μαραζώνεις και σένα μέσα σε αυτόν? Αυτή τη ζωή σας προσφέρει?

Αν λοιπόν εκείνος διάλεξε αυτή τη ζωή, εσύ γιατί είσαι υποχρεωμένη να την ακολουθήσεις εφ΄ όσον δεν σου αρέσει... ακολούθα και συ αυτή που ικανοποιεί εσένα, για να δεί πως είναι η ιστορία...
Γιατί δεν ντύνεσαι μια μέρα να βγεις με τις φίλες σου έξω? Και μετά το επόμενο Σάββατο και το άλλο και το παρ΄ άλλο... Να δεί ότι εσύ απαιτείς να ζήσεις... ανάγκασε τον να βγει από το καβούκι του, να ξεβολευφτεί. Δεν μπορεί, τουλάχιστον γι΄ αυτό θα ενδιαφερθεί.

Είσαι γυναίκα 25 ετών, πάνω στα καλά της, εσύ τώρα έπρεπε να πιάνεις π@υτσο και να τον στίβεις, όπως έλεγε η συγχωρεμένη η προγιαγιά μου και όχι να ζητιανεύεις ψίχουλα προσοχής και αγάπης, λίγη σημασία και ένα κομματάκι απο σεξ.
Αν εκείνος λόγω του ότι είναι μεγαλύτερος σου, που εγώ δεν βλέπω να σημαίνει κάτι αυτό, έκλεισε ως άντρας με αυτά τα θέματα, εσύ σαν 25αρα γυναίκα τώρα αρχίζεις! Πες του το να το ξέρει!
Δεν θα φταίες εσύ αν μια μέρα βρεί κανένα παππούτσι 45 νούμερο έξω απο την πόρτα Laughing Έτσι για να χαμογελάσεις και λίγο Smile

Πες του, ότι δεν του ζητάς να παραιτηθεί απο το χόμπι του, τις κονσόλες του, τον υπολογιστή του και αυτά καλά είναι να υπάρχουν στην καθημερινότητα του, απλά μέσα στη διάρκεια μιας μέρας μπορεί να παίζει 2 ωρίτσες για να χαλαρώσει ή όταν εσύ λείπεις και ύστερα να περνάτε τη μέρα και μαζί. Μα γι΄ αυτό δεν αρραβωνιαστήκατε?
Τι πρέπει να κάνεις δηλαδή για να σε προσέξει, να βάλεις πάνω σου καλώδια και υποδοχή για Playstation?

Και μένα ο άντρας μου έχει τα δικά του χόμπι, όπως και γω το γυμναστήριο μου, αλλά δεν είμαι όλη μέρα εκεί... το απόγευμα για παράδειγμα, παρατάμε ότι κάνουμε και καθόμαστε στο μπαλκονάκι μας για καφέ... υπάρχουν ώρες που λιώνουμε ο καθένας στο γραφείο του και άλλες που τα λέμε παρέα. Δεν είπαμε όλη την ώρα να είστε μαζί, γιατί και αυτό λάθος είναι, αλλά ούτε και καθόλου.

Αναστασία, αν δεν κάνεις κάτι και να το εννοείς, να τον ταρακουνήσεις, να πείς... Ε ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ, ΩΣ ΕΔΩ!.... θα έρθει μια μέρα που θα ανοίξεις τα μάτια σου και θα συνειδητοποιήσεις ότι όλες οι μέρες του χθες σου είναι πανομοιότυπες με το σήμερα. Παω στοίχημα δε, ότι δεν καταλαβαίνεις καν πως περνάνε οι μέρες, είναι όλες ίδιες και μέχρι να ξεκινήσει η βδομάδα, να πάλι η Κυριακή και νιώθεις ότι στο πέρασμα τους κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να πεί μια καλή κουβέντα για σένα.

Δε λεω να μαλώσετε, ούτε να χωρίσετε, προς Θεού! Αυτό είναι κάτι που εσύ θα το κρίνεις, αν και εφ΄όσον δεν αντέχεις άλλο...

Απλά λεω ότι, πρέπει να ξεπεράσεις επιτέλους τα όρια σου όσο είναι καιρός και αφού είσαι αρραβωνιασμένη σε παίρνει με άνεση και να του δώσεις να καταλάβει πως δεν είσαι το 19χρονο παιδάκι που γνώρισε, αλλά μεγάλωσες πια, είσαι γυναίκα, οι ανάγκες σου έχουν πια αλλάξει και απαιτούν να ζήσεις μια φυσιολογική ζωή με τον άντρα που αγάπησες και αρραβωνιάστηκες.

Με συγχωρείς, μα διαφορετικά ποιός ο λόγος να τον παντρευτείς, για να ζείς μόνη? Εγώ ξέρω ότι παντρευόμαστε για το 'μαζί'!

Αναστασία μου... Πάρε τη ζωή στα χέρια σου τώρα που είσαι νέα και μπορείς...
Εγώ την πήρα και την έφερα ανάποδα στα 24 μου και τώρα δεν το μετανιώνω, ζω την απόλυτη ευτυχία!
Αν θέλεις να τελειώνεις, απλά τελείωσε το... Μπορείς και συ! Wink

Είπα πολλά, ίσως περισσότερα απο ποτέ, κουράστηκα να τα γράψω και ώρα που είναι, αλλά τ΄αξίζες!
είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472

36είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τρι Ιουν 14, 2011 9:53 pm

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειαααα

Καλητερα δεν θα μπορουσα να τα πω απο την NeNaKi_Gr ΖωγΡαΦιΣε Respect Respect !!και πιστευω αν την ακουσεις ΟΛΑ θα φτιαξουν.μη νιωθεις μονη ομως ολες τα εχουμε περασει κατα καιρους,ειναι φυσικο και επομενο σε μακροχρονιες σχεσεις,εγω προσωπικα καταφερα και το εφτιαξα,λιγο πολυ με αυτα που λεει και η NeNaKi_Gr .και κατι τελευταιο χωρις παρεξηγηση ομως ε...μη ξεκινησετε για παιδακι μεχρι να το φτιαχετε το θεμα,αν θες στο αναλυω το γτ αλλα πιστευω καταλαβενεις και μονη σου.

Φιλακια πολλα είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 417472

37είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 3:27 am

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλη μου κατσε και σκεψου ΣΟΒΑΡΑ για ποιους λογους εισαι στη σχεση αυτη. Ειναι ο ανθρωπος που μακρια του δεν μπορεις να φανταστεις τον εαυτο σου ή ειναι ενα λιμανι που βρηκες να αραξεις μετα απο οσα εχεις περασει; Γιατι καλα και ομορφα τα λιμανια αλλα οχι για κοριτσια 25 χρονων. Εσυ θες θαλασσες ανοιχτες να ταξιδεψεις... Και να θυμασαι οτι οι ανθρωποι δεν αλλαζουν. Μπορει τωρα να εχεις υπομονη και κουραγιο για δυο και τρεις δουλειες. Οταν ομως ερθει ενα μωρο, οι απαιτησεις τοσο οι οικονομικες οσο και οι ψυχικες ειναι τεραστιες... Ποιος θα ειναι πλάι σου τοτε; Αν δεν σηκωνεται απο τον καναπε για τη βολτα, νομιζεις οτι θα σηκωθει για την αγγαρεια; Εσυ εχεις παραπονα απο τους γονεις σου. Φροντισε να μην εχει το παιδι σου απο τους δικους του... Μπορει να ακουγομαι σκληρη και απολυτη, ομως καποια πραγματα δεν ισιωνουν- απλα κοβονται πριν στραβωσουν τελειως...

38είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 3:57 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειχα σχεση 10 χρονια πριν απο το παλληκαρι που ειμαι τωρα.ηταν τυπου σαν τον δικο σου,ναπερναει αυτος καλα και η κοπελα του αστην να χτυπιεται και να κλαιει..Θα του τα πριξεις αλλα θα σου περασει γιατι αλλαζει για λιγο και μετα επανερχεται παλι στα παλια του...Το σκυλι και το παιδι απο νωρις το μαθαινεις δε λενε?τι περιμενεις οτι μεγαλος ανθρωπος θα αλλαξει?με τιποτα..Οταν λοιπον ανοιξα τα ματακια μου ευτυχως και τον παρατησα...Ενα χρονο με παρακαλαγε γιατι δεν φανταζοταν οτι η μικρη τατιανα θα του εκανε τετοια ζημια...εκεινος 12 χρονια μεγαλυτερος μου,ευτυχως ομως δε γυρισα σε αυτον και εκανα μια καινουργια οικογενεια με ενα φοβερο παιδι...Μην καθεσαι σε μια σχεση που δεν υπαρχει πλεον...Σηκω και φυγε δε θα βγει πουθενα..Η αποψη μου..

39είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 4:03 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δυο πραγματα ειναι σιγουρα σε αυτη τη σχεση. Δεν μπορεις να τον αλλαξεις αλλα εκεινος με την σταση του αλλα και επειδη και εσυ το ηθελες σε αλλαξε..
Οι προσωρινες αλλαγες μετα απο καθε τσακωμο ή συζητηση ειναι η απαντηση σε ολα τα ερωτηματα σου..
Μακαρι να πανε καλα ολα μεταξυ σας και να γινει το μπαμ και να αλλαξει ριζικα..
Απλα πριν αρχισεις να προσπαθεις, σκεψου τι σε κραταει σε αυτη τη σχεση. Ο ανθρωπος και αυτα που αισθανεσαι για αυτον ή η ανασφαλεια οτι '' που να τρεχουμε για αλλα τωρα''...

40είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 4:05 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω με την τατιανα, και εμενα ειχε μαλιασει η γλωσσα μου στον πρωην μου να ωριμασει να σκεφτει το μελλον μας οχι απλα του στυλ σε παντρευομαι αυριο αλλα να αρχισει σε πραξεις, να δειξει οτι ειναι ωριμος, τιποτα δεν γινοταν οποτε τα επαιρνα ναι αγαπη μου σε λατρευω παμε να παντρευτουμε αυριο (ειμασταν αρραβωνιασμενοι) πως θα παμε βρε ανωριμο πλασμα οταν δεν κοιταμε να κανουμε τιποτα, ε στο τελος μια, δυο τον παρατησα, καλο παιδι αλλα δεν το μετανιωσα ποτε

41είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 4:10 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
NeNaKi_Gr έγραψε:Αναστασάκι μου, κατανοητότατο... έχει βο-λε-υτεί και τίποτα παραπάνω.

Έχει μια γυναίκα που είναι πάντα εκεί, ανέχεται, δεν διαμαρτύρεται, ενοχλείτε, αλλά τελικά σιωπά και παρ’ όλα τα καμώματα του, την άλλη μέρα το πρωί εξακολουθεί η ίδια γυναίκα να είναι εκεί, πιστή σε αυτόν, όσο και αν την αγνοεί για να ακολουθήσει τα δικά του πράγματα που τον ευχαριστούν.
Ξέρει ότι αισθάνεσαι άσχημα, ότι έχεις βαρεθεί, ότι πρέπει να κάνετε ένα παιδί, ότι έχεις δίκιο, ότι δεν σου φέρεται όπως πρέπει, ότι πρέπει να αλλάξει, ότι πρέπει να σου δίνει την προσοχή που απαιτείται, ότι, ότι, ότι... αλλά εφ΄ όσον δεν μιλάς και περνάει το δικό του, το εκμεταλλεύεται και συνεχίζει να κάνει αυτό που κάνει. Εφ΄όσον το ανέχεσαι, γιατί να το αλλάξει?

Ξέρω πολύ καλά γλυκιά μου τι ακριβώς εννοείς.
Δεν είναι ούτε η διαφορά ηλικίας, ούτε ότι δε σε αγαπάει, ούτε ότι δε θέλει παιδιά, ούτε οτιδήποτε άλλο... είναι απλά ότι βαριέται και έχει βολευτεί με μια κατάσταση που δεν απαιτείς να αλλάξει οριστικά.
Πάω στοίχημα, πως αν υπήρχε περίπτωση να σου δώσει σε μπουκαλάκι το σπέρμα του και να γονιμοποιηθείς μονάχη σου στην κρεβατοκάμαρα, δεν θα τον πείραζε καθόλου... δεν είναι ότι δεν θέλει να κάνει παιδιά ή ότι δεν θέλει να κάνει σεξ μαζί σου, αλλά ότι βαριέται την διαδικασία για να κάνει, γιατί πρέπει να παραιτηθεί λίγο από τα δικά του πράγματα, απο τον κόσμο που αυτή τη στιγμή θεωρεί ότι του τραβάει το ενδιαφέρον περισσότερο. Και όλα τα παραπάνω επειδή του τα επιτρέπεις εσύ.
Το 'κλειδί' δεν είναι το παιδί γι' αυτόν, γιατί στην αρχή θα ξεκολλήσει για λίγο με το ‘κάτι’ νέο στη ζωή σας και μετά θα πέσει ακόμα περισσότερο με τα μούτρα, μιας και θα έχει εσένα να ασχολείσαι πια με το παιδί και δε θα είσαι πάνω απο το κεφάλι του να τον ‘ενοχλείς’.... θα σκέφτεται ότι έχεις πια παρέα και αυτό θα τον βολέψει ακόμα περισσότερο, γιατί θα του λύσει εντελώς πια τα χέρια για να ασχολείται με τα δικά του ενδιαφέροντα ανενόχλητος και χωρίς πια τύψεις.

Έτσι λοιπόν, κλείσε του ένα ραντεβού στο σπίτι σας, για ένα βράδυ δικό σας, φτιάξε ατμόσφαιρα, στολίσου και σύ, τερματίστε τα λαπ-τοπς, κατεβάστε τηλέφωνα , κλείστε τα φώτα, και ζήτα του να πιείτε τα κρασάκια σας έξω στο μπαλκονάκι και να μιλήσετε σοβαρά για την σχέση σας.
Πες του... δεν πάει άλλο, σ΄ αγαπάω, αλλά κουράστηκα και να το εννοείς. Εξήγησέ του πόσο άδικο είναι να τον θέλει η γυναίκα του και να μην τον έχει, να τον αναζητά η ψυχή της και αυτός να την απορρίπτει. Να τον μοιράζεται με ένα άψυχο πράγμα.

Εξήγησε του τι σε ενοχλεί και ότι ως μια γυναίκα της ηλικίας σου δεν μπορείς να κάθεσαι κλεισμένη και στην ουσία μόνη μέσα στο σπίτι. Πες του ότι, αν ήθελες να είσαι μόνη δεν υπήρχε λόγος να αρραβωνιαστείς, για πιο λόγο, για να έχεις τσάμπα και βερεσέ έναν άντρα στο κεφάλι σου, που δεν σου δίνει σημασία, ανύπαρκτο στην ουσία?
Όμως, τον αρραβωνιάστηκες γιατί λάτρεψες τον τρόπο που σε έκανε τότε να νιώθεις κοντά του, γιατί αλλιώς τον γνώρισες και αλλιώς σου επέτρεψε να φανταστείς μαζί του τη ζωή. Τον αρραβωνιάστηκες για να είσαι μαζί του, γιατί πίστεψες πως μαζί θα περνούσατε όμορφες στιγμές, θα κάνατε πράγματα μαζί για να δημιουργήσετε όμορφες αναμνήσεις! Ενώ τώρα... ζήτα του να σου πεί, τι αναμνήσεις έχει απο την καθημερινότητά του? Ποιές είναι οι κοινές σας αναμνήσεις? Γιατί θεωρεί ότι αξίζει ακόμα να προχωρήσετε και να τον παντρευτείς? Αν απο τώρα δεν είστε μαζί, τι θα γίνει όταν παντρευτείτε? Αν παραδόθηκε στην καθημερινή συμβίωση σας απο τα 6 μόλις χρόνια, τι επρόκειτο να κάνει στα 26 χρόνια συμβίωσης?
Γιατί λοιπόν να παντρευτείτε? Για να συνεχίσει να ζει σε έναν ψεύτικο κόσμο και να σε αφήνει εγκαταλελειμμένη να μαραζώνεις και σένα μέσα σε αυτόν? Αυτή τη ζωή σας προσφέρει?

Αν λοιπόν εκείνος διάλεξε αυτή τη ζωή, εσύ γιατί είσαι υποχρεωμένη να την ακολουθήσεις εφ΄ όσον δεν σου αρέσει... ακολούθα και συ αυτή που ικανοποιεί εσένα, για να δεί πως είναι η ιστορία...
Γιατί δεν ντύνεσαι μια μέρα να βγεις με τις φίλες σου έξω? Και μετά το επόμενο Σάββατο και το άλλο και το παρ΄ άλλο... Να δεί ότι εσύ απαιτείς να ζήσεις... ανάγκασε τον να βγει από το καβούκι του, να ξεβολευφτεί. Δεν μπορεί, τουλάχιστον γι΄ αυτό θα ενδιαφερθεί.

Είσαι γυναίκα 25 ετών, πάνω στα καλά της, εσύ τώρα έπρεπε να πιάνεις π@υτσο και να τον στίβεις, όπως έλεγε η συγχωρεμένη η προγιαγιά μου και όχι να ζητιανεύεις ψίχουλα προσοχής και αγάπης, λίγη σημασία και ένα κομματάκι απο σεξ.
Αν εκείνος λόγω του ότι είναι μεγαλύτερος σου, που εγώ δεν βλέπω να σημαίνει κάτι αυτό, έκλεισε ως άντρας με αυτά τα θέματα, εσύ σαν 25αρα γυναίκα τώρα αρχίζεις! Πες του το να το ξέρει!
Δεν θα φταίες εσύ αν μια μέρα βρεί κανένα παππούτσι 45 νούμερο έξω απο την πόρτα Laughing Έτσι για να χαμογελάσεις και λίγο Smile

Πες του, ότι δεν του ζητάς να παραιτηθεί απο το χόμπι του, τις κονσόλες του, τον υπολογιστή του και αυτά καλά είναι να υπάρχουν στην καθημερινότητα του, απλά μέσα στη διάρκεια μιας μέρας μπορεί να παίζει 2 ωρίτσες για να χαλαρώσει ή όταν εσύ λείπεις και ύστερα να περνάτε τη μέρα και μαζί. Μα γι΄ αυτό δεν αρραβωνιαστήκατε?
Τι πρέπει να κάνεις δηλαδή για να σε προσέξει, να βάλεις πάνω σου καλώδια και υποδοχή για Playstation?

Και μένα ο άντρας μου έχει τα δικά του χόμπι, όπως και γω το γυμναστήριο μου, αλλά δεν είμαι όλη μέρα εκεί... το απόγευμα για παράδειγμα, παρατάμε ότι κάνουμε και καθόμαστε στο μπαλκονάκι μας για καφέ... υπάρχουν ώρες που λιώνουμε ο καθένας στο γραφείο του και άλλες που τα λέμε παρέα. Δεν είπαμε όλη την ώρα να είστε μαζί, γιατί και αυτό λάθος είναι, αλλά ούτε και καθόλου.

Αναστασία, αν δεν κάνεις κάτι και να το εννοείς, να τον ταρακουνήσεις, να πείς... Ε ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ, ΩΣ ΕΔΩ!.... θα έρθει μια μέρα που θα ανοίξεις τα μάτια σου και θα συνειδητοποιήσεις ότι όλες οι μέρες του χθες σου είναι πανομοιότυπες με το σήμερα. Παω στοίχημα δε, ότι δεν καταλαβαίνεις καν πως περνάνε οι μέρες, είναι όλες ίδιες και μέχρι να ξεκινήσει η βδομάδα, να πάλι η Κυριακή και νιώθεις ότι στο πέρασμα τους κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να πεί μια καλή κουβέντα για σένα.

Δε λεω να μαλώσετε, ούτε να χωρίσετε, προς Θεού! Αυτό είναι κάτι που εσύ θα το κρίνεις, αν και εφ΄όσον δεν αντέχεις άλλο...

Απλά λεω ότι, πρέπει να ξεπεράσεις επιτέλους τα όρια σου όσο είναι καιρός και αφού είσαι αρραβωνιασμένη σε παίρνει με άνεση και να του δώσεις να καταλάβει πως δεν είσαι το 19χρονο παιδάκι που γνώρισε, αλλά μεγάλωσες πια, είσαι γυναίκα, οι ανάγκες σου έχουν πια αλλάξει και απαιτούν να ζήσεις μια φυσιολογική ζωή με τον άντρα που αγάπησες και αρραβωνιάστηκες.

Με συγχωρείς, μα διαφορετικά ποιός ο λόγος να τον παντρευτείς, για να ζείς μόνη? Εγώ ξέρω ότι παντρευόμαστε για το 'μαζί'!

Αναστασία μου... Πάρε τη ζωή στα χέρια σου τώρα που είσαι νέα και μπορείς...
Εγώ την πήρα και την έφερα ανάποδα στα 24 μου και τώρα δεν το μετανιώνω, ζω την απόλυτη ευτυχία!
Αν θέλεις να τελειώνεις, απλά τελείωσε το... Μπορείς και συ! Wink

Είπα πολλά, ίσως περισσότερα απο ποτέ, κουράστηκα να τα γράψω και ώρα που είναι, αλλά τ΄αξίζες!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ola oso ithela na po.bravo kai akoma mia fora nenaki.exeis dikio

42είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 4:17 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Ειχα σχεση 10 χρονια πριν απο το παλληκαρι που ειμαι τωρα.ηταν τυπου σαν τον δικο σου,ναπερναει αυτος καλα και η κοπελα του αστην να χτυπιεται και να κλαιει..Θα του τα πριξεις αλλα θα σου περασει γιατι αλλαζει για λιγο και μετα επανερχεται παλι στα παλια του...Το σκυλι και το παιδι απο νωρις το μαθαινεις δε λενε?τι περιμενεις οτι μεγαλος ανθρωπος θα αλλαξει?με τιποτα..Οταν λοιπον ανοιξα τα ματακια μου ευτυχως και τον παρατησα...Ενα χρονο με παρακαλαγε γιατι δεν φανταζοταν οτι η μικρη τατιανα θα του εκανε τετοια ζημια...εκεινος 12 χρονια μεγαλυτερος μου,ευτυχως ομως δε γυρισα σε αυτον και εκανα μια καινουργια οικογενεια με ενα φοβερο παιδι...Μην καθεσαι σε μια σχεση που δεν υπαρχει πλεον...Σηκω και φυγε δε θα βγει πουθενα..Η αποψη μου..

θα συμφωνησω απολυτα με την τατιανα!!!
ειναι πολυ μεγαλος για να αλλαξει πια!! ....μπορεις να βρεις την αληθινη ευτυχια με ανα παιδι πιο κοντα στην ηλικια σου που θα εχει περισσοτερη ορεξη για ζωη ..θα θελει οικογενεια ..παιδια ..τα παντα...
τωρα εισαι 25 και δουλευεις και 2 δουλειες αν ειναι και ο αλλος απλα καθεται....και δεν εκπληρωνει και κανενα σου ονειρο...αυτο σιγουρα θα σε κουρασει...
απλα οσο πιο γρηγορα το καταλαβεις τοσο καλυτερα...η αγαπη με ορους ομως..δηλαδη χωρις να υπαρχει επικοινωνια και αμοιβαιες υποχωρησεις καποια στιγμη παυει να θυμιζει αγαπη!

43είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 4:20 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:συμφωνω με την τατιανα, και εμενα ειχε μαλιασει η γλωσσα μου στον πρωην μου να ωριμασει να σκεφτει το μελλον μας οχι απλα του στυλ σε παντρευομαι αυριο αλλα να αρχισει σε πραξεις, να δειξει οτι ειναι ωριμος, τιποτα δεν γινοταν οποτε τα επαιρνα ναι αγαπη μου σε λατρευω παμε να παντρευτουμε αυριο (ειμασταν αρραβωνιασμενοι) πως θα παμε βρε ανωριμο πλασμα οταν δεν κοιταμε να κανουμε τιποτα, ε στο τελος μια, δυο τον παρατησα, καλο παιδι αλλα δεν το μετανιωσα ποτε

Ειλικρινα ουτε εγω το μετανοιωσα....Αλλιως ακομη θα εκλαιγα...

44είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 4:40 am

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η αληθεια ειναι Αναστασια μου πως ο ανθρωπος δεν αλλαζει και ποσο μαλλον σε αυτην την ηλικια που ηδη εχει σχηματισει τον χαρακτηρα του.Η εικονα σου μου βγαζει εναν πολυ καλο ανθρωπο και πολυ ευαισθητο του οποιου δεν του αξιζει να χαλιεται και να πεφτει ψυχολογικα για κατι που ισως δεν αξιζει.μετα απο χρονια πιστευω οι νατρες βολευονται και σε αυτο φταιμε λιγακι και μεις οι γυναικες που τους δινουμε το περιθωριο.εγω εχω 11 χρονια σχεση και ειμαστε σαν και σας απλα εμενα αντι για το pc εχει κολυμα με την τηλεοραση.οσες φορες και αν καθησα να του μιλησω μου λεγε πως εχω δικιο και πως θα λλαξει γιατι δεν θελει να χωρισουμε.το αποτελεσμα ξερεις ποιο ηταν?αλλαζε για 3 4 μερες και υστερα επανερχοταν στον παλιο χαρακτηρα.εμεις βεβαια εχουμε και μια κορουλα.εφτασα σε σημειο να τον διωξω απο το σπιτι γιατι εκτος του οτι ειχα βαρεθει τα παντα μαζι του δεν ασχολιοταν ουτε με την μικρη.τον εδιωξα και του πα να κατσει να σκεφτει τι θελει περισσοτερο στην ζωη του.εμενα και την μικρη η την μιζερη ζωη που κανει.μετα απο λιγες μερες που γυρισε γιατι δεν αντεξε μου ζητησε ζυγνωμη και οτι οντως καταλαβε και η αληθεια ειναι πως μια μικρη βελτιωση την εχω δει.μην περιμενεις βεβαια και θαυματα.αλλα κατι ειναι και αυτο γιατι δεν ηθελα η μικρη να μεγαλωσει χωρις τον μπαμπα της.εσυ ομως ακομα δεν εχεις παιδακια οποτε σκεψου καλα πριν δεις τι θα κανεις γιατι ειναι κριμα να καταδικασεις τον εαυτο σου σε μια μιζερη ζωη.δεν σου αξιζει flower
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
κατι ασχετο αναστασια μου μηπως εχεις καμια σχεση με θεσσαλονικη?πηγαινες μηπως σχολειο εδω?μου εισαι πολυ γνωστη φυσιογνωμικα Very Happy

45είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 6:08 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δε ξερω τι να απαντησω,συμφωνω εν μερει με ολες!και με οσες σου λενε συζητησε το και με οσες σου λενε οτι δε σου αξιζει...αλλα βρε κοριτσακι μου εγω να ρωτησω και το αλλο?θες ενα παιδακι και λογικο ειναι.αμα εισαι ηδη κουρασμενη απο τη ζωη σου μαζι του,καθως εχει βαλτωσει και εισαι μολις 25 χρονων,περιμενεις οτι με το παιδι θα γινει τι? θα εχεις με καποιον να ασχοληθεις και δε θα σκεφτεσαι τοσο την μοναξια σου?θα αλλαξει ο αντρας σου συμπεριφορα και ως δια μαγειας θα γινει πιο ενεργος στον ρολο του σαν συζυγος και πατερας?μηπως απλα ολη αυτη την αγαπη που αποζητας δε τη ζητας απο σωστα ατομα?και μηπως εν τελει πρεπει να αλλαξεις τον κοσμο "σου" για να φερεις ενα παιδι σε αυτον(τον κοσμο εννοω) και οχι να φερεις ενα παιδι στον κοσμο "σου" για να τον αλλαξεις?δεν ειναι αδικο και για το παιδι και για σενα????

46είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 6:15 am

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:δε ξερω τι να απαντησω,συμφωνω εν μερει με ολες!και με οσες σου λενε συζητησε το και με οσες σου λενε οτι δε σου αξιζει...αλλα βρε κοριτσακι μου εγω να ρωτησω και το αλλο?θες ενα παιδακι και λογικο ειναι.αμα εισαι ηδη κουρασμενη απο τη ζωη σου μαζι του,καθως εχει βαλτωσει και εισαι μολις 25 χρονων,περιμενεις οτι με το παιδι θα γινει τι? θα εχεις με καποιον να ασχοληθεις και δε θα σκεφτεσαι τοσο την μοναξια σου?θα αλλαξει ο αντρας σου συμπεριφορα και ως δια μαγειας θα γινει πιο ενεργος στον ρολο του σαν συζυγος και πατερας?μηπως απλα ολη αυτη την αγαπη που αποζητας δε τη ζητας απο σωστα ατομα?και μηπως εν τελει πρεπει να αλλαξεις τον κοσμο "σου" για να φερεις ενα παιδι σε αυτον(τον κοσμο εννοω) και οχι να φερεις ενα παιδι στον κοσμο "σου" για να τον αλλαξεις?δεν ειναι αδικο και για το παιδι και για σενα????
συμφωνω.αν ενα ζευγαρι εχει ηδη προβληματα και εχει απομακρυνθει,ενα παιδιδεν θα λυσει τα προβληματα.

47είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 9:31 am

fouskitsa

fouskitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οταν ενα ζεευγαρι ειναι ευτυχισμενο το παιδι του φερνει ακομη περισσοτερη ευτυχια.οταν ομως δεν εχεις παιδια και εχεις ηδη θεματα με τον αντρα σου τοτε το παιδι το μονο που θα κανει ειναι να σας διαλυσει!!!!!!δεν νομιζω οτι ο αντρας σου θελει παιδι!ειναι και το οικονομικο βεβαια αλλα κοιταξε να δεις τι θα κανεις στη ζωη σου εισαι πολυ μικρη.γιατι για να ερθει ενα παιδι πρεπει να υπαρχουν οι προυποθεσεις πανω απο ολα να ειναι ευτυχισμενο το παιδι

48είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 10:23 am

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αναστασία μου είσαι σίγουρη ότι θες το παιδάκι σου να τον έχει πατέρα? λες ότι δεν έχεις που να πας σε ένα μήνυμα που έγραψες πριν πολύ καιρό και όμως ήσουν διαθετημένη να βοηθήσεις μια άγνωστη. βρές δύναμη και φύγε. αν αλλάξει τι θα αλλάξει? θα αποκτήσει όρεξη? για πόσο? και το παιδί? θα ασχολείται μαζί του?
από τα μηνυματα σου κατάλαβα ότι είσαι πολύ αξιόλογο άτομο και νομίζω ότι δεν αξίζει να σπαταλιέσαι.

49είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 10:29 am

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
anastasia78 έγραψε:αναστασία μου είσαι σίγουρη ότι θες το παιδάκι σου να τον έχει πατέρα? λες ότι δεν έχεις που να πας σε ένα μήνυμα που έγραψες πριν πολύ καιρό και όμως ήσουν διαθετημένη να βοηθήσεις μια άγνωστη. βρές δύναμη και φύγε. αν αλλάξει τι θα αλλάξει? θα αποκτήσει όρεξη? για πόσο? και το παιδί? θα ασχολείται μαζί του?
από τα μηνυματα σου κατάλαβα ότι είσαι πολύ αξιόλογο άτομο και νομίζω ότι δεν αξίζει να σπαταλιέσαι.
έχεις δίκιο και ναι παλιά δεν είχα που να πάω άλλα αν το αποφασίσω να χωρίσω (που δεν το βλαίπω) έχω που να πάω τωρα η κοπέλα που δουλεύω μου είπε ότι όποτε θέλω μου παραχωρεί τι γκαρσονιέρα που έχει και δεν την χρησιμοποιεί...το Σάββατο που θα ήμαστε ήρεμοι θα του μιλήσω και θα δούμε πάντως απο εχθες είμαι πολύ καλύτερα,,,με βοηθήσατε αρκετά

50είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 2 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 12:16 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αναστασία η διαφορά ηλικίας είναι πολλή μεγάλη δεν είναι 5η 10 χρόνια αλλά 27 ξέρεις πως το βλέπω εγω :σαν μια σχέση όχι ερωτική αλλά ο καθένας βρήκε σε αυτή κάτι που του έλειπε . Εσυ βρήκες σε αυτό το πατρικό πρόσωπο που δεν είχες όπως θα έπρεπε και εκέινος μια νέα όμορφη γυναίκα να την δείχνει. Δεν βλέπω έρωτα -καψούρα έσυ απο τη μεριά σου μπορεί να τον συμπονάς να τον αγαπάς σαν άνθρωπο αλλά ερωτικά ; Εκείνος απο την άλλη δεν είναι δυνατόν να έχει δίπλά του μια νέα γυναίκα που βράζει το αίμα της για έρωτα και να περνά την ώρα του με τον υπολογιστή. Σίγουρα όλα τα ζευγάρια περνάμε φάσεις αλλά βρίσκουμε κάποιον τρόπο να ξεπερνάμε την αρνητική φάση .
Σκέψου λίγο τη ζωή σου μετά απο 5 χρόνια εκείνος θα είναι κοντά στα 60 και εσυ μόλις 30 και τη θα γίνει; δεν στέκομαι στο γεγονος ότι εσυ συντηρείς το σπίτι αλλά να σου πω θα ήθελες το παιδί σου να έχεις ένα πατέρα παππού; αντί να τον πηγαίνει σε παιδικά πάρτυ και παιδότοπους να κάθετε μέσα στο σπίτι και να ασχολείτε με βαρετά πράγματα; Τα παιδιά θέλουν νέους γονείς και δημιουργικούς . Θα σου πω κάτι που το θυμάμαι έντονα :ήμουν 7 χρονών ο συγχωρεμένος ο πατέρας μου με είχε πάρει στο ζαχαροπλαστείο της γειτονιάς και μου είχε πάρει ένα σωρό πράγματα τότε εκείνος ήταν 46 χρονών είχε γρίζα μαλλιά και ήταν ταλαιπωρημένος απο την σκληρή δουλειά έδειχνε ακόμα μεγαλύτερος τότε η γυναίκα του ζαχαροπλαστείου μου είχε πει :σε προσέχει πολύ ο παππούς !εγω θύμωσα και έβαλα μια φωνη :ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ άφησα τα πράγματα και έφυγα με κλάμματα με πείραζε που δνε είχα νέους γονείς να ασχολούνται μαζί μου με πείραξε που τη μαμά μου δνε την είδα να βάφετε όπως τη γειτόνισσα παρόλο που ήταν νέα γυναίκα με πειραζε που ο πατέρας μου συμπεριφερόταν σαν να είναι 20 χρόνια μεγαλύτερος . Τα παιδιά δεν ξεχνάνε Αναστασία και εσυ έκανες την επιλογή σου να μείνεις με έναν άνθρωπο έτσι μετά απο 10 χρόνια τη θα κάνεις ; Να κάνεις ένα παιδί και μετά τι ; να μην έχεις έναν συντροφο ; δεν ξέρω αλλά εγω αρχικά θα έβαζα τις δικές μου προτεραιότητες και θέλω μπροστά και μετά τις δικές του και επειδή τα θέλω μας δεν είναι πάντα κοινά θα προχωρούσα μόνη άλλωστε και τωρα μόνη είσαι αλλά δεν το έχεις δει . Προχώρα και σύντομα τα πράγματα θα γίνουν όπως επιθυμείς δεν φτάνει να θέλουμε απλά πρέπει να παλεύουμε και για τα θέλουμε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις