Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
484 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 484 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

51είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 12:20 pm

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:Αναστασία η διαφορά ηλικίας είναι πολλή μεγάλη δεν είναι 5η 10 χρόνια αλλά 27 ξέρεις πως το βλέπω εγω :σαν μια σχέση όχι ερωτική αλλά ο καθένας βρήκε σε αυτή κάτι που του έλειπε . Εσυ βρήκες σε αυτό το πατρικό πρόσωπο που δεν είχες όπως θα έπρεπε και εκέινος μια νέα όμορφη γυναίκα να την δείχνει. Δεν βλέπω έρωτα -καψούρα έσυ απο τη μεριά σου μπορεί να τον συμπονάς να τον αγαπάς σαν άνθρωπο αλλά ερωτικά ; Εκείνος απο την άλλη δεν είναι δυνατόν να έχει δίπλά του μια νέα γυναίκα που βράζει το αίμα της για έρωτα και να περνά την ώρα του με τον υπολογιστή. Σίγουρα όλα τα ζευγάρια περνάμε φάσεις αλλά βρίσκουμε κάποιον τρόπο να ξεπερνάμε την αρνητική φάση .
Σκέψου λίγο τη ζωή σου μετά απο 5 χρόνια εκείνος θα είναι κοντά στα 60 και εσυ μόλις 30 και τη θα γίνει; δεν στέκομαι στο γεγονος ότι εσυ συντηρείς το σπίτι αλλά να σου πω θα ήθελες το παιδί σου να έχεις ένα πατέρα παππού; αντί να τον πηγαίνει σε παιδικά πάρτυ και παιδότοπους να κάθετε μέσα στο σπίτι και να ασχολείτε με βαρετά πράγματα; Τα παιδιά θέλουν νέους γονείς και δημιουργικούς . Θα σου πω κάτι που το θυμάμαι έντονα :ήμουν 7 χρονών ο συγχωρεμένος ο πατέρας μου με είχε πάρει στο ζαχαροπλαστείο της γειτονιάς και μου είχε πάρει ένα σωρό πράγματα τότε εκείνος ήταν 46 χρονών είχε γρίζα μαλλιά και ήταν ταλαιπωρημένος απο την σκληρή δουλειά έδειχνε ακόμα μεγαλύτερος τότε η γυναίκα του ζαχαροπλαστείου μου είχε πει :σε προσέχει πολύ ο παππούς !εγω θύμωσα και έβαλα μια φωνη :ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ άφησα τα πράγματα και έφυγα με κλάμματα με πείραζε που δνε είχα νέους γονείς να ασχολούνται μαζί μου με πείραξε που τη μαμά μου δνε την είδα να βάφετε όπως τη γειτόνισσα παρόλο που ήταν νέα γυναίκα με πειραζε που ο πατέρας μου συμπεριφερόταν σαν να είναι 20 χρόνια μεγαλύτερος . Τα παιδιά δεν ξεχνάνε Αναστασία και εσυ έκανες την επιλογή σου να μείνεις με έναν άνθρωπο έτσι μετά απο 10 χρόνια τη θα κάνεις ; Να κάνεις ένα παιδί και μετά τι ; να μην έχεις έναν συντροφο ; δεν ξέρω αλλά εγω αρχικά θα έβαζα τις δικές μου προτεραιότητες και θέλω μπροστά και μετά τις δικές του και επειδή τα θέλω μας δεν είναι πάντα κοινά θα προχωρούσα μόνη άλλωστε και τωρα μόνη είσαι αλλά δεν το έχεις δει . Προχώρα και σύντομα τα πράγματα θα γίνουν όπως επιθυμείς δεν φτάνει να θέλουμε απλά πρέπει να παλεύουμε και για τα θέλουμε
έχεις απόλυτο δίκιο....

52είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 12:25 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
βανια έγραψε:Αναστασία η διαφορά ηλικίας είναι πολλή μεγάλη δεν είναι 5η 10 χρόνια αλλά 27 ξέρεις πως το βλέπω εγω :σαν μια σχέση όχι ερωτική αλλά ο καθένας βρήκε σε αυτή κάτι που του έλειπε . Εσυ βρήκες σε αυτό το πατρικό πρόσωπο που δεν είχες όπως θα έπρεπε και εκέινος μια νέα όμορφη γυναίκα να την δείχνει. Δεν βλέπω έρωτα -καψούρα έσυ απο τη μεριά σου μπορεί να τον συμπονάς να τον αγαπάς σαν άνθρωπο αλλά ερωτικά ; Εκείνος απο την άλλη δεν είναι δυνατόν να έχει δίπλά του μια νέα γυναίκα που βράζει το αίμα της για έρωτα και να περνά την ώρα του με τον υπολογιστή. Σίγουρα όλα τα ζευγάρια περνάμε φάσεις αλλά βρίσκουμε κάποιον τρόπο να ξεπερνάμε την αρνητική φάση .
Σκέψου λίγο τη ζωή σου μετά απο 5 χρόνια εκείνος θα είναι κοντά στα 60 και εσυ μόλις 30 και τη θα γίνει; δεν στέκομαι στο γεγονος ότι εσυ συντηρείς το σπίτι αλλά να σου πω θα ήθελες το παιδί σου να έχεις ένα πατέρα παππού; αντί να τον πηγαίνει σε παιδικά πάρτυ και παιδότοπους να κάθετε μέσα στο σπίτι και να ασχολείτε με βαρετά πράγματα; Τα παιδιά θέλουν νέους γονείς και δημιουργικούς . Θα σου πω κάτι που το θυμάμαι έντονα :ήμουν 7 χρονών ο συγχωρεμένος ο πατέρας μου με είχε πάρει στο ζαχαροπλαστείο της γειτονιάς και μου είχε πάρει ένα σωρό πράγματα τότε εκείνος ήταν 46 χρονών είχε γρίζα μαλλιά και ήταν ταλαιπωρημένος απο την σκληρή δουλειά έδειχνε ακόμα μεγαλύτερος τότε η γυναίκα του ζαχαροπλαστείου μου είχε πει :σε προσέχει πολύ ο παππούς !εγω θύμωσα και έβαλα μια φωνη :ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ άφησα τα πράγματα και έφυγα με κλάμματα με πείραζε που δνε είχα νέους γονείς να ασχολούνται μαζί μου με πείραξε που τη μαμά μου δνε την είδα να βάφετε όπως τη γειτόνισσα παρόλο που ήταν νέα γυναίκα με πειραζε που ο πατέρας μου συμπεριφερόταν σαν να είναι 20 χρόνια μεγαλύτερος . Τα παιδιά δεν ξεχνάνε Αναστασία και εσυ έκανες την επιλογή σου να μείνεις με έναν άνθρωπο έτσι μετά απο 10 χρόνια τη θα κάνεις ; Να κάνεις ένα παιδί και μετά τι ; να μην έχεις έναν συντροφο ; δεν ξέρω αλλά εγω αρχικά θα έβαζα τις δικές μου προτεραιότητες και θέλω μπροστά και μετά τις δικές του και επειδή τα θέλω μας δεν είναι πάντα κοινά θα προχωρούσα μόνη άλλωστε και τωρα μόνη είσαι αλλά δεν το έχεις δει . Προχώρα και σύντομα τα πράγματα θα γίνουν όπως επιθυμείς δεν φτάνει να θέλουμε απλά πρέπει να παλεύουμε και για τα θέλουμε
έχεις απόλυτο δίκιο....
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΣΤΟ ΠΟ ΑΛΛΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ Κ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΝΑΠΟΔΑ....ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΚΡΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΜΟΛΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ 25.....ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 57 ΧΡΟΝΟΝ.....ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΠΑΩ ΠΑΣΟ Κ ΔΝ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΜΝ ΣΕ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΑΣ...ΑΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

53είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 12:44 pm

christiana

christiana
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σου και απο μενα Αναστασια μου.
αν μου επιτρεπεις να σου πω και γω την αποψη μου, χωρις βεβαια να σημαινει και πολλα γιατι η αποφαση ειναι καθαρα δικη σου και οτι αποφασισεις ελπιζω να εισαι ευτυχισμενη!!
αυτο που λεω και στον εαυτο μου πολλες φορες ειναι οτι δεν θελω να ξυπνησω σε μερικα χρονια και να πω γιατι δεν το εκανα τοτε που το σκεφτομουν? γιατι αφησα το χρονο να περασει, ενω ηξερα βαθια μεσα μου, οτι δεν θα αλλαζε τιποτα?
βαλε πανω απο ολα τον εαυτο σου και να δεις πως ολα θα σου ερχονται ομορφα!!
εχουμε μονο μια ζωη και δεν προλαβαινουμε,δεν μας παιρνει να την ζησουμε οπως θελουν οι αλλοι ή για τους αλλους!!
σου ευχομαι οτι καλυτερο και συγνωμη για την παρεμβαση!

54είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 12:46 pm

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
christiana έγραψε:γεια σου και απο μενα Αναστασια μου.
αν μου επιτρεπεις να σου πω και γω την αποψη μου, χωρις βεβαια να σημαινει και πολλα γιατι η αποφαση ειναι καθαρα δικη σου και οτι αποφασισεις ελπιζω να εισαι ευτυχισμενη!!
αυτο που λεω και στον εαυτο μου πολλες φορες ειναι οτι δεν θελω να ξυπνησω σε μερικα χρονια και να πω γιατι δεν το εκανα τοτε που το σκεφτομουν? γιατι αφησα το χρονο να περασει, ενω ηξερα βαθια μεσα μου, οτι δεν θα αλλαζε τιποτα?
βαλε πανω απο ολα τον εαυτο σου και να δεις πως ολα θα σου ερχονται ομορφα!!
εχουμε μονο μια ζωη και δεν προλαβαινουμε,δεν μας παιρνει να την ζησουμε οπως θελουν οι αλλοι ή για τους αλλους!!
σου ευχομαι οτι καλυτερο και συγνωμη για την παρεμβαση!

μην ζιτάς συγνώμη καλά κάνει...το κακό είναι ότι πάντα σκέφτομαι το καλό τον άλλων χωρίς να με νοιάζει ο εαυτός μου...ελπίζω να βρω το κουράγιο κάποια στιγμή...

55είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 12:53 pm

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μην ζιτάς συγνώμη καλά κάνει...το κακό είναι ότι πάντα σκέφτομαι το καλό τον άλλων χωρίς να με νοιάζει ο εαυτός μου...ελπίζω να βρω το κουράγιο κάποια στιγμή...


mega lathos...den sou lew egw na mhn skeftese k tous allous k na eisai partakias alla mhn afineis k ton eaftouli sou se teleutaia moira...
exeis kapoia oneira pou kapoia stigmh prepei na pragmatopoihthoun k na stamathsoun na einai oneira!!!

56είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 12:54 pm

christiana

christiana
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ξερεις κατι? μολις το βρεις, που στο ευχομαι ολοψυχα, θα δεις οτι δεν ηταν τοσο δυσκολο τελικα. αλλα μεχρι τοτε ειναι οτι δυσκολοτερο. φανταζομαι καποια στιγμη φτανουμε στα ορια μας και δεν καταλαβαινουμε τιποτα μετα. ας μην επαναλαβω αυτα που πολλες κοπελες σου ειπαν ηδη και συμφωνω. αλλα αφου το σκεφτεσαι ειναι το πρωτο βημα. ολα καλα να σου πανε Αναστασια μου!!!!!

57είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 12:55 pm

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
minubaki έγραψε:μην ζιτάς συγνώμη καλά κάνει...το κακό είναι ότι πάντα σκέφτομαι το καλό τον άλλων χωρίς να με νοιάζει ο εαυτός μου...ελπίζω να βρω το κουράγιο κάποια στιγμή...


mega lathos...den sou lew egw na mhn skeftese k tous allous k na eisai partakias alla mhn afineis k ton eaftouli sou se teleutaia moira...
exeis kapoia oneira pou kapoia stigmh prepei na pragmatopoihthoun k na stamathsoun na einai oneira!!!
έτσι είναι...εγω είμαι πολύ ήρεμη μαζευω μαζευω άλλα σκάω κάποια στιγμή

58είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 1:04 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
minubaki έγραψε:μην ζιτάς συγνώμη καλά κάνει...το κακό είναι ότι πάντα σκέφτομαι το καλό τον άλλων χωρίς να με νοιάζει ο εαυτός μου...ελπίζω να βρω το κουράγιο κάποια στιγμή...


mega lathos...den sou lew egw na mhn skeftese k tous allous k na eisai partakias alla mhn afineis k ton eaftouli sou se teleutaia moira...
exeis kapoia oneira pou kapoia stigmh prepei na pragmatopoihthoun k na stamathsoun na einai oneira!!!
έτσι είναι...εγω είμαι πολύ ήρεμη μαζευω μαζευω άλλα σκάω κάποια στιγμή
ΚΑΤΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ Κ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ ...ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΔΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΑΛΟΥΣ....Κ ΑΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΝ ΕΠΡΕΠΕ ΣΥΓΝΩΜΗ

59είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 1:06 pm

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marinaki <3 <3 έγραψε:
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
minubaki έγραψε:μην ζιτάς συγνώμη καλά κάνει...το κακό είναι ότι πάντα σκέφτομαι το καλό τον άλλων χωρίς να με νοιάζει ο εαυτός μου...ελπίζω να βρω το κουράγιο κάποια στιγμή...


mega lathos...den sou lew egw na mhn skeftese k tous allous k na eisai partakias alla mhn afineis k ton eaftouli sou se teleutaia moira...
exeis kapoia oneira pou kapoia stigmh prepei na pragmatopoihthoun k na stamathsoun na einai oneira!!!
έτσι είναι...εγω είμαι πολύ ήρεμη μαζευω μαζευω άλλα σκάω κάποια στιγμή
ΚΑΤΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ Κ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ ...ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΔΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΑΛΟΥΣ....Κ ΑΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΝ ΕΠΡΕΠΕ ΣΥΓΝΩΜΗ
είσαι τρελή???? είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 311356 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 311356 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 311356 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 311356 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 311356 τι πάει να πει είσαι μικρότερη...εγώ θα σε ευχαριστήσω και θα κρατήσω τα λόγια σου όπως και τα λόγια απο όλες τις κοπέλες...σας ευχαριστώ πολύ όλες... είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472

60είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 1:08 pm

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σας καληνυχτίζω είναι αργά και έχω πρωινό ξύπνημα αύριο..φιλάκιαααα και ευχαριστώ

61είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 1:09 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
marinaki <3 <3 έγραψε:
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
minubaki έγραψε:μην ζιτάς συγνώμη καλά κάνει...το κακό είναι ότι πάντα σκέφτομαι το καλό τον άλλων χωρίς να με νοιάζει ο εαυτός μου...ελπίζω να βρω το κουράγιο κάποια στιγμή...


mega lathos...den sou lew egw na mhn skeftese k tous allous k na eisai partakias alla mhn afineis k ton eaftouli sou se teleutaia moira...
exeis kapoia oneira pou kapoia stigmh prepei na pragmatopoihthoun k na stamathsoun na einai oneira!!!
έτσι είναι...εγω είμαι πολύ ήρεμη μαζευω μαζευω άλλα σκάω κάποια στιγμή
ΚΑΤΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ Κ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ ...ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΔΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΑΛΟΥΣ....Κ ΑΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΝ ΕΠΡΕΠΕ ΣΥΓΝΩΜΗ
είσαι τρελή???? είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 311356 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 311356 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 311356 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 311356 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 311356 τι πάει να πει είσαι μικρότερη...εγώ θα σε ευχαριστήσω και θα κρατήσω τα λόγια σου όπως και τα λόγια απο όλες τις κοπέλες...σας ευχαριστώ πολύ όλες... είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472
είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 893968 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 893968 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 893968 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 893968 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 893968 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 893968 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 893968 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472 είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472

62είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 1:10 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αναστασία μου σε γνώρισα από το γνωστό μας θεματάκι μην τα ξαναλέμε. Τα δικά σου τα θέματα τώρα έτυχε να τα δω. Ο άντρας σου παίρνει αναπηρική σύνταξη. Έχεις πει κάπου τι πρόβλημα υγείας έχει? Δεν θέλω να γίνω αδιάκριτη απλά ρωτάω για να προσπαθήσω να βοηθήσω όσο καλύτερα γίνεται. Διάβασα και τα 2 θέματα μαζί και μπερδεύτηκα λίγο. Νομίζω όμως ότι έχεις απαντήσει μόνη σου στα ερωτήματα. Γατζώθηκες από τον άνθρωπο γιατί δεν είχες γονείς. Την σχέση κόρης - πατέρα μια χαρά την περιέγραψε η Βάνια. Βρε καλό μου κορίτσι κοίτα λίγο τον εαυτό σου στον καθρέφτη? Βγες στους δρόμους να δεις κοπέλες της ηλικίας σου. Είσαι στο φουλ της ζωής και κάθεσαι και μιζεριάζεις? Θα έπρεπε να έχεις πιάζει την ζωή από τα κέρατα και ζεις κάθε δευτερόλεπτο. Ο λόγος που μένεις μαζί του δεν αγάπη. Ή μάλλον δεν είναι ερωτική αγάπη. Είναι ΣΥΝΗΘΕΙΑ, ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ,ΦΟΒΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΟΝΗ.Τόσα χρόνια είμαι μαζί του τον ξέρω και ξέρει που να ξεκινάω από την αρχή πάλι. Κι αν χωρίσω τι θα κάνω? Θα βρω άλλον και πότε? και που ξέρω τι θα είναι κι ο άλλος? Κι άντε πάλι από την αρχή κι όλο αυτό θα γίνεται? Που θα πάω που θα μείνω? πως θα ζήσω? Να σου επισημάνω κι εγώ όπως κι όλες οι κοπέλες ότι είσαι ήδη ΜΟΝΗ ΣΟΥ. Εσύ δουλεύεις εσύ συντηρείς το σπίτι. Απλά υπάρχει ένα πλάσμα μέσα στο σπίτι τίποτα άλλο. Λες ότι θα του μιλήσεις τι περιμένεις να αλλάξει? Τι περιμένεις να γίνει? Να σου πω εγώ τι θα γίνει? Δεν είμαι μέντιουμ αλλά τέτοιου είδους σχέσης συνήθως είναι μαθηματικά. Μπορεί να αλλάξει για κάποιο διάστημα και μετά πάλι τα ίδια. Κάνεις παιδί κάποτε, το παιδί σου μεγαλώνει με μια μαμά κι ένα παππού, δεν λέω στο πόσο θα είναι στη ζωή γιατί μόνο ο θεός τα ξέρει? Εκτός από την απίστευτη χαρά κλπ κλπ κλπ που μας φέρνουν τα παιδάκια ξέρεις τι κούραση είναι? Αν έχει κολικούς θα σηκωθεί μέσα στη νύχτα να κουνήσει το παιδί να το ηρεμήσει επειδή εσύ θα κάνεις 2 δουλειές και θα είσαι πτώμα? Θα σηκωθεί να ζεστάνει το νερό για το γάλα αν δεν θηλάζεις? Θα το πάει για εμβόλιο και πόσα άλλα απλά πράγματα. Εδώ βαριέται να σου πει ένα καλημέρα. Θα το πάει κούνιες? Θα κυλιστεί μαζί του στο πάτωμα? Βέβαια υπάρχουν και γονείς που δεν μπορούν να τα κάνουν αυτά λόγω υγείας. Για αυτό σε ρώτησα στην αρχή τι πρόβλημα έχει. Άλλο όμως να μην μπορείς λόγω υγείας κι άλλο λόγω ηλικίας ή να βαριέσαι. Τι να σου πω βρε κορίτσι μου φοβάμαι μην ξυπνήσεις ένα πρωί και πεις τι χρονιά είναι? πόσο είμαι? και διαπιστώσεις ότι έχεις φτάσει 40 και η ζωή σου όλη ήταν σε ένα σπίτι με ένα φάντασμα να κυκλοφορεί που και που. κι αναρωτηθείς τότε ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ. Εγώ κοπέλα μου σε συμβουλεύω να φύγεις. Ίσως να νιώθεις και λύπη να τον αφήσεις μόνο του. Για πως θα είναι η ζωή σου άμα τον αφήσεις δεν μπορώ να ξέρω. Πάντως σίγουρα μπορείς να γίνεις πιο δυνατή και πιο επιλεκτική. Δεν ξέρω τι έγραψα τα χασα κι εγώ.

63είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 1:10 pm

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
AnastasiaKoutsourh έγραψε:σας καληνυχτίζω είναι αργά και έχω πρωινό ξύπνημα αύριο..φιλάκιαααα και ευχαριστώ


kalhnuxta anastasia...!!!
Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep

64είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 1:17 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
minubaki έγραψε:
AnastasiaKoutsourh έγραψε:σας καληνυχτίζω είναι αργά και έχω πρωινό ξύπνημα αύριο..φιλάκιαααα και ευχαριστώ


kalhnuxta anastasia...!!!
Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep
ΚΑΛΗΝΥΧΤΟΥΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep

65είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 9:14 pm

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΤΙΑΝΑ-ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ-, ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΝΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΝΙΑ. ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΘΕΜΑ. ΞΕΚΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΜΠΡΟΣ. ΠΑΤΑ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ....ΟΠΟΥ ΒΓΑΛΕΙ!!!!

66είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 9:20 pm

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα Αναστασάκι μου!!!!

Τώρα μόνο διάβασα την δική σου ιστορία και λίγο στεναχωρέθηκα...
Βρε κορίτσι μου είσαι πολύ πολύ νέα, κάνεις προσπάθειες να βελτιώσεις τον τρόπο ζωής σου (αππ'οτι βλεπω από τα τικεράκια σου), γιατί κάθεσαι και ανέχεσαι μια κατάσταση που δεν σου αρέσει;
Ξέρω, όποιος λείπει από τν χορό πολλά τραγούδια ξέρει, αλλά να σου πω την προσωπική μου γνώμη....
Ναι τον αγαπάς αλλά με τί τρόπο και με τί ιδιότητα;
Ναι μεν πολλοι λένε ο ερωτας χρόνια δεν κοιτά, αλλά βρε κορτσακι μου πλέον άλλα ενδιαφέροντα έχεις εσύ που είσαι 25 και άλλα ο αρραβωνιαστικός σου που είναι 53! Υπάρχουν βέβαια εξαιρεσεις που ο κατά πολύ μεγαλύτερος σύζυγος έχει την όρεξη και τα ενδιαφέροντα που ισως να μην έχει η μικρότερη σύζυγός του και να περνάνε ζάχαρη και μια ζωή μέσα σε μια ζουζουνιαρικη τρελα! Αλλά απ'οτι κατάλαβα ο δικός σου ανήκει στην άλλη κατηγορία.... δειχνει να εχει γλεντήσει τη ζωή του όταν εσύ ήσουν ακόμα αγγενητη ή τελος πάντων μικρό παιδακι. Προφανώς αυτό που ζητάει είναι ακριβώς η ζωή που κάνει...ΤΙΠΟΤΑ.

Ειχα την εντύπωση πως εισαι δυναμική κοπέλα, και ότι στόχους βαζεις τους πετυχαίνεις. Μπορείς να σταθείς στα πόδια σου χωρίς να εξαρτάσαι από κανέναν. Ουτε από γονείς (εφόσον λες πως δεν σου στάθηκαν) ούτε από τον αρραβωνιαστικό (εφόσον λες πως πλεον είστε σαν αδερφάκια και δεν υπάρχει επικοινωνία).

Συγνώμη που σου τα λέω έτσι και δεν θέλω σε καμία περίπτωση να παρεξηγηθώ, αλλά ξαναλέω πως είσαι πολύ μικρή για να χαραμίσεις την ζωή σου με αυτόν τον τρόπο. Εισαι μια ωραία γυναίκα που θέλει να ζησει την ζωή που αρμόζει στην ηλικία της και όχι όπως μια ΓΡΙΑ οπως είχες πει και εσύ. Κάτσε λίγο να σκεφτείς τα θέλω σου και να δεις τα υπέρ και τα κατά του συντρόφου σου.

Ευχομαι να πάρεις κάποιες αποφάσεις που να βελτιώσουν την ποιοτητα ζωης σου!

Φιλάκια!

είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 417472

67είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 10:20 pm

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντίσεις ηληκρινά δεν ξέρω δεν έχω τιν δύναμη να τον αφήσω μόνο έχει να περάσει και επιτροπή σε 3 μήνες και αν τον αφήσω στα δύσκολα θα είναι άσχημο για μένα...αυτος μου στάθικε σε όλα στη ζωή μου...θα σκεφτώ καλά αυτα που μου είπατε πάντος...κάτι θα κάνω σίγουρα το τι θα δείξει...πρέπει να πάω για δουλειά...

ΥΣ...ΈΧΕΙ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΚΑΡΔΙΑΣ ΑΠΟ ΤΑ 35 ΤΟΥ...ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΝΤΗΡΟ ΤΟ ΣΠΊΤΙ ΜΌΝΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΙΜΑ ΤΙΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΣΥΝΤΗΡΙ(1100 ΤΟ ΜΗΝΑ)

68είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Τετ Ιουν 15, 2011 11:29 pm

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ma an h epitropi krinei oti exei akoma provlima anapirias den tha toy kopsei ti sintaxi,opote den yparxei fovos,oute logos n fovate,an i epitropi krinei oti den iparxei kanena thema tote nai fovos kai tromos gia enan anthropo pou exei sinithisei n kathete k n gemizei o logariasmos tou,alla kai pali kathe ebodio gia kalo gt tha psaxei gia douleia,isws vrei kai anathewrisei ti zwi toy k metaniwsei pou tin pernage brosta apo ton ypologisti.
kai stis dyo periptwseis esy den kollas kapou,52 xronwn einai siga ta ''dyskola''pou tha t pei i epitropi sikw doulepse!

69είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty ειμαι χαλια ψυχολογικα... Τετ Ιουν 15, 2011 11:40 pm

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αναστασακι μου εγω στο ξανα ειπα παρε την ζωη στα χερια σου!!εισαι νεοτατη!!!η κατσε μιλα του σοβαρα και πες του τι σε ενοχλει η προχωρα την ζωη σου!!εχετε επαναπαυθει και οι δυο μετα απο τοσα χρονια και αν πραγματικα ηθελε να κανει κατι ωστε να βοηθησει την σχεση σας θα το ειχα ηδη κανει!!ειναι 52 χρονων αντρας και καθετε ολη μερα σε εναν υπολογιστη??αν ειναι δυνατον βρε αναστασια μου..δηλαδη εσυ για ποσο νομιζεις οτι θα αντεξεις σε αυτη την σχεση??προχωρα και αντιμετωπισε τους φοβους σου κουκλα μου..

70είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Πεμ Ιουν 16, 2011 12:19 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αναστασία κανείς δεν είπε ότι είναι εύκολο να φύγεις απο μια σχέση . Είπες ότι ειδικά τώρα που είναι να περάσει επιτροπή δεν μπορείς να τον αφήσεις - έχω την αίσθηση ότι εδω μπαίνει και ο οίκτος και δεν ξέρω πόσο υγειές είναι αυτό για τη σχέση σας αλλά και για σένα . Ξέρεις την λένε οι ψυχολόγοι ; όταν μέσα σε μια οικογένεια κάποιος νοσήσει τότε το ψυχικά αυτός που θέλει περισσότερη βοήθεια είναι ο σύντροφος η τα άτομα που τον περιτρυγυρίζουν .
Σκέψου τι θέλεις στη ζωή σου πραγματικά δεν σε έχω για άνθρωπο που ζητάει πολλά αρέσκεσε και σε λιγότερα γνώμη μου :ο κάθε άνθρωπος πρέπει να παίρνει ότι του αναλογεί αν δνε τα διεκδικήσεις κανένας δεν θα στα δώσει θέλεις απο άγνοια η θέλεις απο βόλεμα .
Μίλα του είστε ενήλικοι πες του ότι όλο αυτό εσένα πλέον δνε σε καλύπτει ότι θέλεις και άλλα πράγματα μην κάθεσαι έτσι γιατί και εκείνος σου λεει αφου κάθεται είναι πλήρης .
Αν εσένα δεν σε πειράζει η διαφορά ηλικίας και όλα τα υπόλοιπα πάλεψε για αυτή τη σχέση με το να λες ότι είσαι χάλια ψυχολογικά και να το ρίχνεις στην εργασία έται ωστε το μυαλό να είναι απασχολημένο δεν καταφέρνεις κάτι ριζικό απλά καταλαγιάζει το πρόβλημα αλλά το βράδυ όταν πας να κλεέισεις τα μάτια τότε τι ; εκεί βλέπεις ότι ένω θέλεις και άλλα και μπορείς να τα έχεις δνε ετα διεκδικείς.
Οικονομικά το σπίτι που μένετε είναι δικό του; αν ναι πήγαινε λίγες ημέρες σε κάποια φίλη η συγγενή να ηρεμήσεις να δεις τη θα κάνεις . Αναστασία πρέπει να μιλήσετε γιατί εγω βλέπω εσένα σε μια ψυχολογία άστα να πανε και εκείνος να είναι ήσυχος και ξέρεις κάτι όταν του μιλήσεις μήπως είναι αργά και τ΄τοε γκρεμιστεί ο κόσμος του αν λοιπόν τον υπολογίζεις μιλήσε του και πάρτε αποφάσεις

71είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Πεμ Ιουν 16, 2011 12:42 am

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αναστασια μου, νομιζω οτι το προβλημα στη σχεση σας ειναι οτι εισαστε τελειως φυσιολογικοι για την ηλικια σας και οι δυο! Ειναι απολυτα φυσιολογικο ο συντροφος σου να θελει να ειναι αραχτος αλλα και εσυ να θελεις να βγεις και να διασκεδασεις! Το θεμα ειναι: γινεται ενας απο τους δυο να ξεπερασει την ¨κανονικοτητα¨ του, χωρις να καταπιεστει, και να πλησιασει τις αναγκες του αλλου????????

72είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Πεμ Ιουν 16, 2011 3:33 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οπως ελεγε η γιαγια μου....

"Μια γυναικα οταν πατησει τα 30 ξερει τι θελει και πως το θελει!!"

Ετσι λοιπον οταν ερθει η ωρα σου θα καταλαβεις μονο να μην ειναι πολυ αργα..Εγω ευτυχως το καταλαβα γρηγορα κι ας εχσασα 10 χρονια αλλα δε μετανιωσα,ξυπνησα και προχωρησα και τωρα ειμαι 2,5 χρ με τον συντροφο μου και με ενα πανεμορφο νινακι....Σου ευχομαι τα καλυτερα..

73είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Πεμ Ιουν 16, 2011 5:13 am

chrissaxak

chrissaxak
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ έχω να πω πως τη ζωή μας τη ζούμε μια φορά κ δε χαλαλίζω ούτε λεπτό για να πάει χαμένο.
Δε μου λέει κάτι που σε στήριξε τόσα χρόνια...τα ίδια τον στήριξες κι εσύ!Μαζί είστε σε αυτό. Και φυσικά τη στήριξη αυτή δε θα τη χρωστάς μια ζωή κ ακόμη περισσότερο δε θα την ξεπληρώσεις με την ίδια σου τη ζωή!
Είσαι μια κοπέλα 25 χρονών, 1 χρόνο μικρότερη από τη μικρή μου αδερφή, που ούτε να σκεφτώ δε θέλω πως μπορεί να μπλέξει με έναν 50άρη.
Και μη μου λέτε πως τα χρόνια δεν παίζουν ρόλο!!!! Παίζουν κ παραπαίζουν!
Εδώ δε μιλάμε για 5 κ 10 χρόνια όπως λέτε κάποιες. Μιλάμε για 27 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!! Πιο πολλά κ από τη δική σου ηλικία!!! ΗΜΑΡΤΟΝ ΝΑ ΧΑΡΑΜΙΖΕΣΑΙ ΕΤΣΙ!!!
Και φυσικά δεν μπορώ να δεχτώ πως μια κοπέλα σαν τα κρύα τα νερά, στο πιο παραγωγικό σημείο της ζωής της παραδίνεται έτσι αμαχητί κ σαν δικαιολογία έχει το "δεν έχω που να πάω" ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟ???
(Με συγχωρείς που είμαι απότομη αλλά σε αντιμετωπίζω όπως σου είπα πριν σαν τη μικρή μου αδερφή).
Είσαι διατεθειμένη να κάνεις δυο δουλειές και πολύ καλά θα κάνεις αλλά το κάνεις για λάθος λόγο. Κάντο όχι για να ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ τη ζωή σου αλλά ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΖΗΣΕΙΣ!!!
Κι επίσης, θέλω να σου πω πως όσο είσαι φυλακισμένη σε μια τέτοια κατάσταση στερείς από τον εαυτό σου την πιθανότητα να σου έρθει ένας σωστός άνθρωπος που θα σε αγαπάει, θα σε ποθεί, θα σε κάνει ευτυχισμένη και θα σε κάνει κ μανούλα φυσικά! Και πιστεύω πως αυτός ο κάποιος είναι εκεί κάπου κ σε περιμένει, απλά εσύ λόγω της κατάστασής σου δεν του δίνεις την ευκαιρία να σου έρθει (γιατί ακόμη κι αν έρθει τώρα δε θα τον δεις καν!)
Πιστεύω πως για κάθε άνθρωπο υπάρχει ο "σωστός"! Ο ιδανικός! Ο οποίος για κάποιον άλλο μπορεί να είναι ο χειρότερος αλλά για σένα θα είναι αυτό που περίμενες. Και θα έρθει, αρκεί να έχεις την πόρτα ανοιχτή κ το "σπίτι" καθαρό, φωτεινό και όμορφο και όχι αραχνιασμένο, σκοτεινό κ μουντό...
Μη χάνεις λοιπόν το χρόνο σου άλλο!
Δεν έχει νόημα καν να προσπαθήσεις να αλλάξεις μια κατάσταση σαν αυτήν.
Όταν ο άνθρωπός σου είναι "ο σωστός" τότε δε χρειάζεται να κάνεις καμία απολύτως προσπάθεια...τα πράγματα δουλεύουν τέλεια από μόνα τους γιατί... έτσι!Γιατί το θέλουν κ οι δυο!
Αφησε λοιπόν αυτή τη μιζέρια, ευτυχώς είσαι απλά αρραβωνιασμένη, οπότε ούτε καν γραφειοκρατικά δε σε κρατάει κάτι δεμένη και ζήσε τη ζωή σου!
Ούτε ο επερχόμενος γάμος μαζί του κ πολύ περισσότερο ούτε καν ένα παιδί δεν πρόκειται να αλλάξει αυτήν την κατάσταση παρά μόνο ίσως μόνο προσωρινά.
Φύγε λοιπόν όσο είναι νωρίς, μη σπαταλάς ούτε μέρα πλέον εκεί μέσα και βρες τον άνθρωπο που περιμένει να σε κάνει πραγματικά ευτυχισμένη!!!

http://www.alter-eco.gr

74είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Πεμ Ιουν 16, 2011 6:12 am

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Veraki έγραψε:Ma an h epitropi krinei oti exei akoma provlima anapirias den tha toy kopsei ti sintaxi,opote den yparxei fovos,oute logos n fovate,an i epitropi krinei oti den iparxei kanena thema tote nai fovos kai tromos gia enan anthropo pou exei sinithisei n kathete k n gemizei o logariasmos tou,alla kai pali kathe ebodio gia kalo gt tha psaxei gia douleia,isws vrei kai anathewrisei ti zwi toy k metaniwsei pou tin pernage brosta apo ton ypologisti.
kai stis dyo periptwseis esy den kollas kapou,52 xronwn einai siga ta ''dyskola''pou tha t pei i epitropi sikw doulepse!
απλά αγχώνετε γιατί θα κάνουμε καιρό να πάρουμε λεφτά μπορεί και εός 6 μήνες όπως την προηγούμενη φορα... εδω ο κουμπάρος μας δεν βρήσκι δουλειά που είναι 30 θα βρεί ο δικός μου? και εκτός απο τις εφημερίδες στα τυπογραφία δεν ξέρει να κανει κάτι άλλο και εκεί πλέον δουλεύουν με κομπιούτερ και όχι με μηχανήματα όπως παλία..

75είμαι χάλια ψυχολογικά... - Σελίδα 3 Empty Απ: είμαι χάλια ψυχολογικά... Πεμ Ιουν 16, 2011 6:32 am

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αναστασάκι μου, να σε ρωτήσω κάτι, μια παρατήρηση με όλο τον σεβασμό και επειδή μόλις διάβασα και τα υπόλοιπα μηνύματα του θέματος σου και συνειδητοποίησα την σαφώς μεγαλύτερη διαφορά ηλικίας απο εκείνη που υπολόγιζα... Embarassed

Τον αγαπάς ή απλά μένεις μαζί του επειδή κατά βάθος φοβάσαι ότι, ίσως να μην βρεις άλλον, μήπως και μείνεις μονάχη?
Ξέρεις, αυτό το νιώθουν πολλές γυναίκες που δεν περνούν καλά μέσα σε έναν μακροχρόνιο δεσμό και δεν γυρίζουν σελίδα μόνο και μόνο γιατί δεν έχουν εμπιστοσύνη στον ίδιο τους τον εαυτό, ότι θα μπορέσουν να ξαναφτιάξουν τη ζωή τους, ότι μπορεί να υπάρξει ένας άλλος άντρας που θα μοιραστεί τη ζωή του μαζί τους.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την NeNaKi_Gr στις Πεμ Ιουν 16, 2011 6:35 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις