Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
411 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 411 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 26  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 26]

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ax vania toses meres diavazo to thema kai exo na po mono afto.i ektrosi einai odos asximi praksi kai tin theoro aparadexti otan oi ginaika tin kanei epeidi apla den ithele na parei profilaksi giati den tin peiraze na meinei egios kai na to riksei.se periptoseis omos pou oi kopeles pernane tis profilakseis alla ena atixima sto profilaktiko tin fernei se afti ti thesi den mporo na tin katigoriso an tha kanei ektrosi.giati den mporeis na apagorefseis se ena mikro koritsi na xarei ton erota afou prosexei alla oute kai na tin valeis se diadikasia na ginei mitera eno den einai etoim.kai aftoi kai o pateras tou paidiou giati kalo einai ena paidi na exei aksious goneis dipla tou na to megalosoun kai oxi na tou spisoun stin psixoula tou oti itan ena lathos pou tous katestrepse tin zoi.i gnosti sou itan apla aparadexti kai kala ekanes kai kinithikes etsi.

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
λοιπον το σιγουρο ειναι πως εχετε ψυχολογικα ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ.αν καποια ειχε προβληματα στο να κανει παιδι,δεν σημαινει πως οι υπολοιπες που προγραμματιζουν την ζωη τους ειναι εγληματιες.δευτερον απαντω στην πυροβολημενη ανεγκεφαλη που θεωρει πως μου αρεσουν οι εκτρωσεις,οτι ειμαι μαμα με 3 παιδακια και θα κανω και αλλο.εκτρωση εκανα 1 φορα στη ζωη μου,και ηταν η καλητερη επιλογη τοτε,γιατι απλα δεν ημουν ετοιμη.η συμπερηφορα σας δειχνει οτι εχετε πολλα ΚΟΜΠΛΕΞ.αυτα τα ξεπερνας οταν κανεις μοναχα αυτα που θεωρεις εσυ σωστο,οχι αυτα που σου επιβαλλει ο περιγυρος.κατα την αποψη σας η ΑΘΩΑ μεθοδος αντισυλληψης ειναι το προφυλακτηκο?αν σπασει δηλαδη θα πρεπει να μην παρει μια κοπελα το χαπι,γιατι ειναι εκτρωτικο ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ?χαλαρωστε η ζωη ειναι ωραια,και εδω εχουν δικαιωμα να εκφραζουν την αποψη τους ολοι,ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν, στο θέμα "ανοίγω τα πόδια μου" έχω να τονίσω το εξής.
Από την πρώτη στιγμή που ξεκίνησε η σεξουαλική μου ζωή (γύρω στα 19 ηταν αυτο) έπαιρνα προφυλάξεις. Δεν θυμάμαι ούτε μια φορά να έκανα σεξ χωρίς κάποιο τρόπο αντισύλληψης. Αν πω ότι ποτέ δε σκέφτηκα να κάνω έρωτα ελέυθερα, θα είναι ψέματα, αλλά στην τελική ποτέ δεν έκανα. Και το απήλαυσα μια χαρα. Και ο αντρας μου δεν ήταν ουτε ο πρώτος μου, ούτε ο δεύτερος, ούτε ο τρίτος, ετσι?
Και δεν ηθελα να μεινω έγκυος διότι ναι, ενα παιδί θα με ξεβόλευε απίστευτα, και δεν θα ηθελα να το ρίξω. Αν εμενα εγκυος δεν ξέρω τι θα εκανα, ανεκαθεν ημουν κατα της αμβλωσης, αλλα επειδη δε μου ετυχε ποτε (ευτυχως) δεν ξερω τι ψυχολογια θα ειχα. Για να μην αντιμετωπισω λοιπόν τέτοια κατασταση, ΠΡΟΣΕΧΑ. Και καλά έκανα, όπως αποδείχτηκε, διότι τελικά έμεινα έγκυος πολύ έυκολα, και μακάριζα όλα εκείνα τα προφυλακτικά που χρησιμοποίησα.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:.......χαλαρωστε η ζωη ειναι ωραια,.

να σαι καλα που μας το θυμισες....μειοψηφία...

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:Λοιπόν, στο θέμα "ανοίγω τα πόδια μου" έχω να τονίσω το εξής.
Από την πρώτη στιγμή που ξεκίνησε η σεξουαλική μου ζωή (γύρω στα 19 ηταν αυτο) έπαιρνα προφυλάξεις. Δεν θυμάμαι ούτε μια φορά να έκανα σεξ χωρίς κάποιο τρόπο αντισύλληψης. Αν πω ότι ποτέ δε σκέφτηκα να κάνω έρωτα ελέυθερα, θα είναι ψέματα, αλλά στην τελική ποτέ δεν έκανα. Και το απήλαυσα μια χαρα. Και ο αντρας μου δεν ήταν ουτε ο πρώτος μου, ούτε ο δεύτερος, ούτε ο τρίτος, ετσι?
Και δεν ηθελα να μεινω έγκυος διότι ναι, ενα παιδί θα με ξεβόλευε απίστευτα, και δεν θα ηθελα να το ρίξω. Αν εμενα εγκυος δεν ξέρω τι θα εκανα, ανεκαθεν ημουν κατα της αμβλωσης, αλλα επειδη δε μου ετυχε ποτε (ευτυχως) δεν ξερω τι ψυχολογια θα ειχα. Για να μην αντιμετωπισω λοιπόν τέτοια κατασταση, ΠΡΟΣΕΧΑ. Και καλά έκανα, όπως αποδείχτηκε, διότι τελικά έμεινα έγκυος πολύ έυκολα, και μακάριζα όλα εκείνα τα προφυλακτικά που χρησιμοποίησα.
tha simfoniso se afta.kai ego prosexa alla se periptosi atiximatos an emena egios den ksero ti tha ekana kai as elega pos eimai kata tis ektrosis.mallon an mou tixaine tha to skeftomouna pio sovara.nomizo pos prepei na afisoume afti tin diamaxi kai na simfonisoume oles pos prepei na mathoume sta paidia mas oti filou kai an einai afta na prosexoun kai na mathoun na prostatevoun ton eafto tous.ego exo pei pos tha eimai i proti pou tha doso profilaktiko stin kori mou apo noris na min perimenei apo ton kathe enan an tha skeftei na exei mazi tou.kai fisika tha tis po na xairetai ton erota alla na vazei oria ston sidrofo tis kai na prosexei ton eafto tis giati ektos apo tin egimosini iparxoun distixos polla alla themata pou mporeis na apofigeis me tin profilaksi.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:λοιπον το σιγουρο ειναι πως εχετε ψυχολογικα ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ.αν καποια ειχε προβληματα στο να κανει παιδι,δεν σημαινει πως οι υπολοιπες που προγραμματιζουν την ζωη τους ειναι εγληματιες.δευτερον απαντω στην πυροβολημενη ανεγκεφαλη που θεωρει πως μου αρεσουν οι εκτρωσεις,οτι ειμαι μαμα με 3 παιδακια και θα κανω και αλλο.εκτρωση εκανα 1 φορα στη ζωη μου,και ηταν η καλητερη επιλογη τοτε,γιατι απλα δεν ημουν ετοιμη.η συμπερηφορα σας δειχνει οτι εχετε πολλα ΚΟΜΠΛΕΞ.αυτα τα ξεπερνας οταν κανεις μοναχα αυτα που θεωρεις εσυ σωστο,οχι αυτα που σου επιβαλλει ο περιγυρος.κατα την αποψη σας η ΑΘΩΑ μεθοδος αντισυλληψης ειναι το προφυλακτηκο?αν σπασει δηλαδη θα πρεπει να μην παρει μια κοπελα το χαπι,γιατι ειναι εκτρωτικο ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ?χαλαρωστε η ζωη ειναι ωραια,και εδω εχουν δικαιωμα να εκφραζουν την αποψη τους ολοι,ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ.

τζενη ολες προγραμματιζουμε τη ζωη μας!...δεν ειδα καμια εδω να πει πως ειναι κατα της αντισυλλιψης..ουτε καποια να εχει 10 παιδακια(αν και εγω προσωπικα τις θαυμαζω αυτες τις γυναικες)....ουτε εμεις που μας λες θεουσες...και εμεις προσεχουμε...
η διαφωνια δεν ειναι στον προγραμματισμο αλλα στο αν βγεις λιγο εκτος σχεδιου..δηλαδη ερεθι ενα παιδι που δεν το εχεις προγραμματισει...αν θα το σκοτωνες η οχι...μονο εκει διαφωνουμε...
κατα τα αλλα κανεις δεν θελει να σε πεισει..απλα εσυ απαντας λιγο επιθετικα και μας αναγκαζεις να ανακυκλωνουμε τα ιδια!

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και κατι αλλο,δεν μπορουμε να συγκρινουμε τον αντρα μας τους συγγενεις μας με τα δικαιωματα ενος εμβριου που δεν δημιουργηθηκε ακομη.η αναγκη και οι υποχρεωσεις μας απεναντι τους ξεκινουν απο το ποσο καλη σχεση εχουμε μαζι τους και ποσα προσφεραν σε μας.ποσο τους αγαπαμε κ.τ.λ.το να συγκρινεις αυτα τα δυο ειναι ΑΝΩΡΗΜΟ

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:και κατι αλλο,δεν μπορουμε να συγκρινουμε τον αντρα μας τους συγγενεις μας με τα δικαιωματα ενος εμβριου που δεν δημιουργηθηκε ακομη.η αναγκη και οι υποχρεωσεις μας απεναντι τους ξεκινουν απο το ποσο καλη σχεση εχουμε μαζι τους και ποσα προσφεραν σε μας.ποσο τους αγαπαμε κ.τ.λ.το να συγκρινεις αυτα τα δυο ειναι ΑΝΩΡΗΜΟ
ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ...

ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΕ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ..

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:quote]
th.nomizo pos prepei na afisoume afti tin diamaxi kai na simfonisoume oles pos prepei na mathoume sta paidia mas oti filou kai an einai afta na prosexoun kai na mathoun na prostatevoun ton eafto tous.ego exo pei pos tha eimai i proti pou tha doso profilaktiko stin kori mou apo noris na min perimenei apo ton kathe enan an tha skeftei na exei mazi tou.kai fisika tha tis po na xairetai ton erota alla na vazei oria ston sidrofo tis kai na prosexei ton eafto tis giati ektos apo tin egimosini iparxoun distixos polla alla themata pou mporeis na apofigeis me tin profilaksi.

Σαυτο Κασσιανη μου όλες συμφωνούμε- αυτο συζηταμε-(βασικα αυτη ηταν η ουσια-) αν θα επρεπε να υπαρχει άλλο ηθικο υπόβαθρο γυρω απο την πραξη αυτη- και να δωσουμε βαση στην ενημερωση και στον σεβασμο για την υπαρξη, ωστε να ειναι και τα παιδια μας πιο προσεκτικα- πιο υπευθυνα.

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕς ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΘΑ ΗΞΕΡΕς ΠΩς ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΠΩΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ,ΚΑΙ ΠΕΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΦΑΤΕ.ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΟΠΟΙΟς ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕΤΑΞΗ ΣΑΣ ΤΟΝ ΛΙΘΟΒΟΛΕΙΤΕ.Α!KOUKIDA...ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΟΓΟ?

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕς ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΘΑ ΗΞΕΡΕς ΠΩς ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΠΩΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ,ΚΑΙ ΠΕΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΦΑΤΕ.ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΟΠΟΙΟς ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕΤΑΞΗ ΣΑΣ ΤΟΝ ΛΙΘΟΒΟΛΕΙΤΕ.Α!KOUKIDA...ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΟΓΟ?

ασε μας ρε Τζενη που θες και κουβεντα...αφου πεοσβαλες και χαρακτηρισες ασχημα- θες και κουβεντα? με στοκους δεν εχω να πω τπτ.δεν σε γουσταρω και δεν με νοιαζει τι θα πεις και αφου με εβρισες- και εγω απο δω κ στο εξης θα σε ειρωνευομαι μεχρι να σκασεις. Very Happy

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
an mia kopela xreisimopoiei spiral den theoro oti einai mia morfi ektrosis kai den tin katigoro giati den thelei na ftasei se simeio na meinei egios kai na kanei ektrosi opos kai tin kopela pou tha parei to xapi tis epomenis meras.tha katigoriso afti pou den exei to mialo i akoma xeirotera afti pou apla den noiazetai eno gnorizei kai tha den tin noizei an tha meinei egios afou iparxei lisi na to riksei.den aporipto kamia apo oles aftes tis liseis pou exoun akoustei an ginontai gia sigekrimeno logo.

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τζενη έγραψε:λοιπον το σιγουρο ειναι πως εχετε ψυχολογικα ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ.αν καποια ειχε προβληματα στο να κανει παιδι,δεν σημαινει πως οι υπολοιπες που προγραμματιζουν την ζωη τους ειναι εγληματιες.δευτερον απαντω στην πυροβολημενη ανεγκεφαλη που θεωρει πως μου αρεσουν οι εκτρωσεις,οτι ειμαι μαμα με 3 παιδακια και θα κανω και αλλο.εκτρωση εκανα 1 φορα στη ζωη μου,και ηταν η καλητερη επιλογη τοτε,γιατι απλα δεν ημουν ετοιμη.η συμπερηφορα σας δειχνει οτι εχετε πολλα ΚΟΜΠΛΕΞ.αυτα τα ξεπερνας οταν κανεις μοναχα αυτα που θεωρεις εσυ σωστο,οχι αυτα που σου επιβαλλει ο περιγυρος.κατα την αποψη σας η ΑΘΩΑ μεθοδος αντισυλληψης ειναι το προφυλακτηκο?αν σπασει δηλαδη θα πρεπει να μην παρει μια κοπελα το χαπι,γιατι ειναι εκτρωτικο ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ?χαλαρωστε η ζωη ειναι ωραια,και εδω εχουν δικαιωμα να εκφραζουν την αποψη τους ολοι,ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ.




κοπελα μου εισαι αξεστη πρεπει να το καταλαβεις!!!γιατι προσβληθηκες με την αποψη μου για σενα??εμεις δηλαδη γιατι να μην προσβληθουμε με τα δικα σου λεγομενα???ειναι που εχεις μαθει να δεχεσαι αποψεις και να κανεις διαλογο μιας που εισαι και τοσοοοο μορφωμενη!!!
και εγω δεν ειμαι κατα του χαπιου αλλα ειμαικατα της εκτρωσης!!και αν δεν το εχεις μετανιωσει οπως λες που δεν το πιστευω τοτε δυστηχως εσυ εισαι η κομπλεξικη της υποθεσης γιατι εσυ βγαζεις τα κομπλεξ σου και τα αποθημενα σου πανω σε αλλους!!α και που εισαι προτιμω να ειμαι θεουσα παρα να ανοιγω τα ποδια μου και να σακατευω τον εαυτο μου μετα.....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την αγαπη 25 στις Παρ Ιουλ 15, 2011 12:53 am, 1 φορά

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:λοιπον το σιγουρο ειναι πως εχετε ψυχολογικα ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ.αν καποια ειχε προβληματα στο να κανει παιδι,δεν σημαινει πως οι υπολοιπες που προγραμματιζουν την ζωη τους ειναι εγληματιες.δευτερον απαντω στην πυροβολημενη ανεγκεφαλη που θεωρει πως μου αρεσουν οι εκτρωσεις,οτι ειμαι μαμα με 3 παιδακια και θα κανω και αλλο.εκτρωση εκανα 1 φορα στη ζωη μου,και ηταν η καλητερη επιλογη τοτε,γιατι απλα δεν ημουν ετοιμη.η συμπερηφορα σας δειχνει οτι εχετε πολλα ΚΟΜΠΛΕΞ.αυτα τα ξεπερνας οταν κανεις μοναχα αυτα που θεωρεις εσυ σωστο,οχι αυτα που σου επιβαλλει ο περιγυρος.κατα την αποψη σας η ΑΘΩΑ μεθοδος αντισυλληψης ειναι το προφυλακτηκο?αν σπασει δηλαδη θα πρεπει να μην παρει μια κοπελα το χαπι,γιατι ειναι εκτρωτικο ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ?χαλαρωστε η ζωη ειναι ωραια,και εδω εχουν δικαιωμα να εκφραζουν την αποψη τους ολοι,ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ.
Οκ, Τζενη, έκανες αμβλωση διότι τότε σου φάνηκε καλη επιλογή, δικαίωμά σου, το δεχομαι. Μη μου πεις όμως ότι ποτέ δε σκεφτεσαι εκεινο το μωράκι που εφυγε! Τωρα ειδικα που εχεις τρια παιδια! Γνωρίζω μαμα η οποία έκανε εκτρωση στα 20 της, και τοτε και τωρα θεωρεί οτι ήταν η μόνη της επιλογή, αλλα δεν έχει σταματήσει να σκέφτεται πώς θα ήταν αυτο το μωρό. Δεν το έχει μετανιώσει, αλλα όπως μου λέει δεν το εχει ξεπεράσει ακόμα. Οπότε, το να πεις "ναι, εκανα αμβλωση διοτι τότε αυτο πίστευα σαν καλύτερη λύση" το δεχομαι, αλλα μου φαίνεται κάπως το να επικροτεις γενικά το θέμα εκτρωση. Δική μου γνώμη πάντα.
Επίσης, επίτρεψέ μου να πώ ότι η ίδια άποψη με τη δική σου, αν εκφραζόταν με καλύτερο τρόπο, θα είχε εντελώς διαφορετικές αντιδράσεις. Κανεις δε σου απαγόρεψε να την εκφράσεις, αλλα εσυ χαρακτηριζεις κολλημενους και με ψυχολογικά προβλήματα όσους εχουν διαφορετική άποψη με σενα. Κατευθείαν μας πήρες από τα μούτρα, χωρίς να πεις πρώτα τη γνωμη σου ηρεμα και απλά. Να ξέρεις ότι κάτι τέτοιο προκαλέι αντιδράσεις ακόμα και από αυτούς που δεν τραβανε και ιδιαιτερο ζόρι με τη μια ή την άλλη άποψη. Γνωμη μου πάντα.

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τζενη έγραψε:ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕς ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΘΑ ΗΞΕΡΕς ΠΩς ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΠΩΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ,ΚΑΙ ΠΕΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΦΑΤΕ.ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΟΠΟΙΟς ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕΤΑΞΗ ΣΑΣ ΤΟΝ ΛΙΘΟΒΟΛΕΙΤΕ.Α!KOUKIDA...ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΟΓΟ?

α και δεν πεσαμε να σε φαμε επειδη υποστηριζεις την αποψη σου!!αλλα για τους απαισιους τροπους σου..μαλλον δεν εχεις αντιληψη των πραγματων..και δεν νομιζω οτι η κουκιδα δεν αντεχει τον αντιλογο απλα πιστευω πως πολυ αξια σου δωσαμε!!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 14 911307 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 14 911307 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 14 911307 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 14 911307 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 14 911307 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 14 911307 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 14 911307

Προσπαθω να παρακολουθησω το θεμα και ζαλίστηκα... Ψυχραιμια κοπελιές...

Ολες συμφωνουμε οτι η εκτρωση ειναι κατι πολυ ασχημο οπως και να το δεις... Το πως νιωθει καθεμια μας απεναντι σε αυτην την πράξη ειναι κατι προσωπικο... Αλλες αισθανοντε απεχθεια για τις κοπελες που κανουν εκτρωση... άλλες προσπαθουν να εξετασουν ολους τους παραγοντες... αλλες δεν τους ενδιαφερει καν. Ειναι προσωπικη οπτικη γωνια. Δεν μπορουμε ολες να αισθανομαστε το ιδιο πως να το κανουμε!??

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΤΕ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΣΤΙς ΑΠΟΨΕΙς ΣΟΥ.ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΜΟΥ ΑΠΟΤΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΞΕΣΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΟΛΕΥΟΥΝ.ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΕ.ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ ΑΞΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΤΑΝ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥΤΙΣΜΕΝΟΣ.

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τζενη έγραψε:και κατι αλλο,δεν μπορουμε να συγκρινουμε τον αντρα μας τους συγγενεις μας με τα δικαιωματα ενος εμβριου που δεν δημιουργηθηκε ακομη.η αναγκη και οι υποχρεωσεις μας απεναντι τους ξεκινουν απο το ποσο καλη σχεση εχουμε μαζι τους και ποσα προσφεραν σε μας.ποσο τους αγαπαμε κ.τ.λ.το να συγκρινεις αυτα τα δυο ειναι ΑΝΩΡΗΜΟ


ενω εσυ που πιστευεις οτι το εμβρυο δεν εχει δικαιωματα και δεν ειναι ζωη εισαι ωριμη!!κανεις λαθος λοιπον κοπελα μου..απο την στιγμη που ανοιγεις τα ποδαρακια σου πρεπει να εισαι ετοιμη και για τις συνεπειες..αρνουμε να πιστεψω οτι εισαι μανα 3 παιδιων και λες αυτα που λες...αυτο ειναι για σενα λοιπον η ανθρωπινη ζωη??ετσι ακυρωνεις αυτες τις ψυχουλες???τι να πω πια λυπαμαι που υπαρχουν μανες με τετοια αποψη..

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τζενη έγραψε:ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΤΕ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΣΤΙς ΑΠΟΨΕΙς ΣΟΥ.ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΜΟΥ ΑΠΟΤΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΞΕΣΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΟΛΕΥΟΥΝ.ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΕ.ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ ΑΞΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΤΑΝ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥΤΙΣΜΕΝΟΣ.


ακριβως δειχνεις οτι εισαι πολιτισμενος....κατι που εσυ δεν εισαι..οταν συζητας ομως..οχι οταν βριζεις....

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΤΕ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΣΤΙς ΑΠΟΨΕΙς ΣΟΥ.ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΜΟΥ ΑΠΟΤΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΞΕΣΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΟΛΕΥΟΥΝ.ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΕ.ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ ΑΞΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΤΑΝ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥΤΙΣΜΕΝΟΣ.

εχεις μια συγχυση στο μυαλό σου όσον αφορα την έννοια 'πολιτισμός'...
μια χαρα τα λεγαμε μεχρι που μας εκανες ανω κατω- αργεις αλλα θα το καταλαβεις.
τις αποψεις μας τις ανταλλαξαμε μια χαρα και πολιτισμενα μεχρι που ηρθες σαν μπουλντόζα και τα διέλυσες όλα.

οπως σου ειπε και η Νενα- και δίκιο να είχες το έχασες με τον τρόπο που εκφράστηκες. όταν δεν σεβόμαστε τον συνομιλητη μας -μονοι μας διαλυουμε τις βασεις για μια υγιή κουβέντα.
αντε γεια σου τωρα.

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΗΝ ΛΥΠΑΣΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΝΑ!ΝΑ ΛΥΠΑΣΑΙ ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΠΟΡΩΜΕΝΗ,ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΡΕΑΖΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ,ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΖΩΗΣ.Α ΚΑΙ ΒΡΙΖΩ ΟΠΟΣ ΛΕΣ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΞΙΖΕΙ ΑΛΛΗ ΣΥΜΠΕΡΗΦΟΡΑ

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΙΑ ΜΙΑ ΥΓΙΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΟΙΑΛΑ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΤΩΡΑ

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τζενη έγραψε:ΜΗΝ ΛΥΠΑΣΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΝΑ!ΝΑ ΛΥΠΑΣΑΙ ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΠΟΡΩΜΕΝΗ,ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΡΕΑΖΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ,ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΖΩΗΣ.Α ΚΑΙ ΒΡΙΖΩ ΟΠΟΣ ΛΕΣ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΞΙΖΕΙ ΑΛΛΗ ΣΥΜΠΕΡΗΦΟΡΑ


το τι θα κανω εγω με το παιδι μου ειναι δικο μου θεμα και μην το πιανεις στο στομα σου γιατι ειναι αγεννητο ακομα!!ντροπη σου κοπελα μου πραγματικα.εστ παλι που εισαι προχωρημενη ασε την κορη σου να κανει οσες εκτρωσεις θελει και να το επικροτεις κιολας..δεν εχω να πω κατι αλλο μαζι σου εχει χασει το νοημα η συζητηση και μας εκανες και ανω κατω..μιλα και βρισε μονη σου απο δω και περα...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:ΓΙΑ ΜΙΑ ΥΓΙΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΟΙΑΛΑ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΤΩΡΑ

ουφ....επιτελους ..αντιο

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koukida έγραψε:
τζενη έγραψε:ΓΙΑ ΜΙΑ ΥΓΙΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΟΙΑΛΑ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΤΩΡΑ

ουφ....επιτελους ..αντιο


μην κλαις κουκιδα μου!!! Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 26]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 26  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις