Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
425 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 425 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 26]

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσακια μου,αφου οτι και να πειτε ,οπως και να εκφραστειτε στο τελος θα αρχισει το βρισιμο για ακομη μια φορα,και θα συγχιστειτε παραπανω και απαντηση με την απαντηση το θεμα θα παρει σοβαρες διαστασεις και επειδη μελετησα λιγο εδω περα και ειδα τι χαμος εγινε και γινεται,ζηταω εγω να κλειδωθει το θεμα για να μην συμβουν και ειπωθουν χειροτερα και για να μην καταντησει το φορουμ μπο. . . .λο!
Ενας υπολογιστης δεν σημαινει οτι σου επιτρεπει να βριζεις τον αλλο κ.τζενη. Και οποιαδηποτε τζενη εδω μεσα. σεβασμος στα λογια λοιπον.γιατι ο υπολογιστης ειναι μια εικονικη ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.!! Και καλο θα ηταν να κοπουνε οι αισχρολογιες!
Δεν υπερασπιζομαι κανεναν με τα λεγομενα μου.αλλα εδω μεσα ειμαι μελος!!και σαν μελος σε μια 'κοινοτητα' ζηταω την αποκατασταση της ηρεμιας και της ταξης!

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MAROULOU έγραψε:
Nena έγραψε:
Επίσης διαφωνώ στο κομμάτι ότι η έκτρωση είναι φόνος, γιατί αυτόματα αυτή η δήλωση κατατάσσει τη γυναίκα που το κάνει δολοφόνο και μετά από αυτό θεωρώ και λίγο υποκριτικό το ναι μεν είναι φόνος, αλλά δε θίγουμε τη γυναίκα που έκανε έκτρωση και ήταν επιλογή της κτλ.
Αν αναφερεσαι στο κομματι που εγραψα παραπανω, τονιζω
Α. πως χρησιμοποίσα τις λέξεις σαν παράδειγμα, και δεν ειναι η γνώμη μου, και
Β. ήθελα να τονίσω τη διαφορά μεταξύ του "πιστευω πως αυτο είναι ..." και του "αυτο είναι...". Το πρώτο δηλώνει υποκειμενική άποψη, σεβαστή και διαπραγματευσιμη, το δευτερο δηλώνει μια αντικειμενική και καθολική αλήθεια, συνήθως απόλυτη (ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται στο γραπτό λόγο).
Όσες θεωρούν την έκτρωση φόνο, γνώμη τους και δικαίωμά τους, όσες δεν την θεωρούν φόνο, πάλι γνώμη τους και δικαίωμά τους. Να μην ξεχνάμε όμως ότι όλες οι απόψεις έχουν και αντίλογο, και αυτό ακριβώς κάνουμε εδώ μέσα. Ακούμε (διαβάζουμε δλδ) διαφορετικές απόψεις. Αλλιώς, αν όλες οι απόψεις ηταν ίδιες, θα υπήρχε απλά ο τίτλος και θα βάζαμε όλες like από κάτω.

δε μιλούσα Νένα σε εσένα συγκεκριμένα. το έχω διαβάσει πολλές φορές αυτό και σε αυτό το ποστ και σε άλλα και καταλαβαίνω πως είναι άποψη πολλών γυναικών

α! και επίσης κατά τη γνώμη μου πολύ λίγα πράγματα αποτελούν μία καθολική αλήθεια, όλα τα άλλα είναι γνώμες που αλλάζουν ανάλογα την εποχή και τις συνθήκες.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:
δε μιλούσα Νένα σε εσένα συγκεκριμένα. το έχω διαβάσει πολλές φορές αυτό και σε αυτό το ποστ και σε άλλα και καταλαβαίνω πως είναι άποψη πολλών γυναικών
Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 24 417472

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="MAROULOU"][quote="bou-boukitsa"]
MAROULOU έγραψε:πα



τοτε μπουμουκίτσα χωρίς παρεξήγηση και από μένα γιατί μόνο να ανταλλάξω απόψεις θέλω θεωρείς ότι η γυναίκα που κάνει έκτρωση είναι δολοφόνος;
και πως χαρακτηρίζουμε τη γυναίκα που μέσα σε επιθυμητή εγκυμοσύνη τινάζει χαλιά και αποβάλει; η που κάνει κάτι γενικότερα ριψοκίνδυνο με αποτέλεσμα να χάσει το μωρό; τον άντρα που δε βοηθάει στο σπίτι η γυναίκα εξαντλείται παθαίνει αιμοραγία κτλ...

ε τωρα ετσι οπως το ρωτας οτι και να απαντησω θα πεσουν να με φανε...
πιστευεις οτι μπορω να πω ναι ειναι δολοφονος??..οχι δεν μπορω γιατι δεν εχω ορεξη για πολεμο..ουτε να με στησουν σε κανα τοιχο...
απο την αλλη πιστευεις οτι μπορω να πω οχι δεν ειναι ???..ε...ουτε αυτο μπορω να πω...

και στο κατω κατω τι σημασια εχει τι πιστευω εγω??..ο καθενας σε αυτα τα θεματα απανταει αναλογα με την συνειδηση που διαθετει...εγω τα εχω καλα με την δικη μου...ελπιζω και ευχομαι όλες οι κοπελες να εχουν την συνειδηση τους ησυχη ,οτι και αν σημαινει αυτο για την καθεμια...

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pantofla έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Μετα που διαβασα οοοοολες τις αποψεις εχω να πω οτι συμφωνω με την Ευα,στο 2011 δν δεχομαι οτι καποια κοπελα δν μπορει να προφυλαξει τον εαυτο της απο μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη.Ολες οι γυναικες που θεωρουνε τον εαυτο τους ωριμο για να εχει σεξουαλικες σχεσεις ειναι αρκετα ωριμο ωστε να προφυλαχτει κ απο μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη.Κ επισης δν δεχομαι στο 2011 να πει καποια α δν ειμαι ετοιμη,εφοσον μανδαμ δν εισαι ετοιμη γτ ανοιξες τα ποδαρακια σου χωρις καποια προστασια?Συμφωνω οτι καμια μας δν ξερει τι μπορει μετα ισως κ απο πολλα χρονια να περναει καποια που να εκανε αυτη την απανθρωπη πραξη.Γτ οπως κ να εχι το να αφαιρεις την ζωη ενος αγεννητου ανθρωπου χωρις να εχει την δυναμη να προστατευθει,το λιγοτερο που μπορω να το χαρακτηρισω ειναι απανθρωπο..Πληρωνει η καθεμια με διαφορετικο τροπο,αλλα να το πω χυμα?Ας προσεχες κ καλα να παθεις που τωρα τα πληρωνεις,γτ εφοσον ξερουμε οτι ειναι λαθος γτ το εκανες,ας προσεχες.Η δημιουργια ενος ανθρωπου ειναι μια ευλογια κ ενα θαυμα γτ το στελνει ο Θεος.Αποκει κ περα εαν σου τυχει σε λαθος στιγμη της ζωης σου,εχει αναρωτηθει καμια αν ειναι δοκιμασια του Θεου?Μηπως σε βαζει σαυτο το διλλημα για να δει την αντιδραση της καθε γυναικας κ να κρινει αποτι γινει?Εγω ετσι το βλεπω,κι ας με χαρακτηρισουνε θεουσα,αλλα οταν βλεπεις καποια κ κανει κ 10 παιδια,αλλα εχουνε κ τρωνε κ πινουνε κι δν τους λειπει τπτ,αυτο δν σημαινει οτι ο Θεος τους αγαπαει κ επικροτει την πραξη των ανθρωπων που δν εκαναν εκτρωση κι τους συμπαραστεκεται στις δυσκολιες?
Αποτι διαβασα πολλες προερχονται απο πολυτεκνη οικογενεια,κ δν ακουσα καμια να λεει ααα πεινασα δν ειχα να φαω η να πιω νερο,ολες ειχαν κ ας ηταν κ μεταχειρισμενα,η χαρα της ζωης βρισκεται στα καινουρια παπουτσια κ αφορετα ρουχα,η στο να περνας υπεροχα με τα παιδια σου η αδερφια σου κ να ειστε ευτυχισμενοι κ με λιγοτερα υλικα αγαθα?Αρα καταληγω οτι ειναι ευλογια μια ζωη οπως κ να ερθει στην ζωη.Οταν βλεπεις ενα νεογεννητο πλασματακι μπορεις να πεις οτι δν ειναι ενα θαυματακι,δν ειναι μια ευλογια?

Σορρυ για το μεγαλο ποστ.ξεχαστηκα.

Σε κάτι τέτοια ποστ αναφερόμουν. Και μάλλον έχει γίνει μια παρεξήγηση από την αρχή του θέματος. Κανείς δεν έιπε, ούτε οι κοπέλες που είναι υπέρ των εκτρώσεων, ότι αποτελεί μέθοδος αντισύλληψης. Προφανώς και πρέπει οι γυναίκες να παίρμουν τα μέτρα τους για την υγεία τους και όχι μόνο. Εδώ μιλάμε για την περίπτωση που συμβεί ένα ατύχημα , κάτι κατά λάθος. Ήόπως είπε μια κοπέλα , μια παρόρμηση που άνθρωποι είμαστε και αυτά συμβάινουν. Το τι θά έκανε κάθε μια σε μια τέτοια παρίπτωση είναι προσωπική επιλογή. Εγώ επέλεξα να μην κρατήσω το παιδί, άλλη στη θέση μου θα το κρατούσε και είναι απόλυτα σεβαστό. Τ ο θέμα της έκτρωση και η νομιμοποίησής της δεν έχει να κάνει μόνο με αυτό. Έχει να κάνει και με περιπτώσεις βιασμού ή κοριτσιών πολυ΄μικρών σε ηλικία αλλά και με γυναίκες που έχουν πρόβληματα υγείας και μια εγκυμοσύνη θα έθετε τη ζωή τους σε κίνδυνο. Και εγώ πιστέυω ότι η γυναίκα έχει δικαίωμα να ορίζει το σώμα της και να αποφασίσει πότε θα φέρει ένα παιδί στον κόσμο γιατί είναι πολύ σημαντικό οι γονείς να έχουν συνειδητοποιήσει τι θα πει κάνω οικογένεια. Όσο για τον χαρακτηρισμό δολοφόνος εγώ δεν μπορώ να τον δεχτώ. Το θεωρώ απαράδεκτο, για κάτι που ο νόμος έχει αποφασίσει, να κατηγορούμε με τόση ευκολία ανθρώπους απλά και μόνο επειδή δε θα κάναμε κάτι ανάλογο στη θέση τους.

Δν ξερω τι ακριβως εχει το ποστ μου που αναφερθηκες,αλλα εγω μιλησα γενικα κι δν ειπα οτι οι κοπελες που ειναι υπερ των εκτρωσεων θεωρουν την εκτρωση μεθοδο αντισυλληψης,απλα δν δεχομαι σε καμια περιπτωση φυσιολογικης ανεπιθυμητης εγκυμοσυνης εν ετη 2011 να μου πει καποια δν ειμαι ετοιμη κ τωρα αναγκαστικα πρεπει να προβω σε εκτρωση.Οχι δν το δεχομαι,ειμαι απολυτως αντιθετη,υπαρχουνε πολλες μεθοδοι αντισυλληψεις,η καθεμια καταλληλη για τον καθε τυπο γυναικας κι η καθε γυναικα μπορει να προσεχει.Επισης δν χαρακτηρισα καμια κοπελα δολοφονο,εαν η λεξη απανθρωπο ειναι συνωνυμη του δολοφονου,δν το γνωριζα.Για μενα ειναι απανθρωπο,καποιος αλλος το λεει δολοφονια καποιος αλλος το λεει ξεφορτωμα,για μενα ειναι απανθρωπο κι προσωπικα δν μου πεφτει λογος για καμια που κανει αυτο το πραγμα,προβλημα δικο της,δικο της σωμα,δικη της συνειδηση δικη της κριση δικη της θα ειναι κ η τιμωρια με εκατομμυρια τροπους,εκεινη θα τα βρει μπροστα της ειτε τωρα ειτε αργοτερα.Απλα εξεφρασα την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ κι αν βρισκει την πλειοψηφια καλως,αν οχι παλι καλως,ειναι η προσωπικη μου γνωμη κι δν αλλαζει κι δν μ νοιαζει κιολας σε ποιον αρεσει κ σε ποιον οχι.Απλα την κφραζω οπως ολες κι οπως κ σε πολλα ποστς νομιζω οτι κ αντιθετη η συμφωνη να ειμαι με κατι απλα το λεω,δν τ λεω για να αλλαξω την γνωμη καποιου ουτε κι να περιμενω απο καποιον αλλο να αλλαξει την δικια μου αποψη.
Α κι δν το εχει αποφασισει ο νομος το οτι αυτο απαγορευεται,αλλα ο Θεος,αν εσυ τον αψηφεις δικαιωμα σου κι οποιαδηποτε αλλη κοπελα να το κανει κι ειναι σεβαστο απο μενα.

Τωρα τι ακριβως ηθελες παντοφλα να πεις με το κατι τετοια ποστ εννοουσα δν το καταλαβα,σορρυ..

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:
α! και επίσης κατά τη γνώμη μου πολύ λίγα πράγματα αποτελούν μία καθολική αλήθεια, όλα τα άλλα είναι γνώμες που αλλάζουν ανάλογα την εποχή και τις συνθήκες.
Συμφωνώ!

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:
MAROULOU έγραψε:
α! και επίσης κατά τη γνώμη μου πολύ λίγα πράγματα αποτελούν μία καθολική αλήθεια, όλα τα άλλα είναι γνώμες που αλλάζουν ανάλογα την εποχή και τις συνθήκες.
Συμφωνώ!

Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 24 417472

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="bou-boukitsa"][quote="MAROULOU"]
bou-boukitsa έγραψε:
MAROULOU έγραψε:πα



τοτε μπουμουκίτσα χωρίς παρεξήγηση και από μένα γιατί μόνο να ανταλλάξω απόψεις θέλω θεωρείς ότι η γυναίκα που κάνει έκτρωση είναι δολοφόνος;
και πως χαρακτηρίζουμε τη γυναίκα που μέσα σε επιθυμητή εγκυμοσύνη τινάζει χαλιά και αποβάλει; η που κάνει κάτι γενικότερα ριψοκίνδυνο με αποτέλεσμα να χάσει το μωρό; τον άντρα που δε βοηθάει στο σπίτι η γυναίκα εξαντλείται παθαίνει αιμοραγία κτλ...

ε τωρα ετσι οπως το ρωτας οτι και να απαντησω θα πεσουν να με φανε...
πιστευεις οτι μπορω να πω ναι ειναι δολοφονος??..οχι δεν μπορω γιατι δεν εχω ορεξη για πολεμο..ουτε να με στησουν σε κανα τοιχο...
απο την αλλη πιστευεις οτι μπορω να πω οχι δεν ειναι ???..ε...ουτε αυτο μπορω να πω...

και στο κατω κατω τι σημασια εχει τι πιστευω εγω??..ο καθενας σε αυτα τα θεματα απανταει αναλογα με την συνειδηση που διαθετει...εγω τα εχω καλα με την δικη μου...ελπιζω και ευχομαι όλες οι κοπελες να εχουν την συνειδηση τους ησυχη ,οτι και αν σημαινει αυτο για την καθεμια...

δεν έχω μπουμπουκίτσα καμία πρόθεση να σε βάλω ανάμεσα σε πυρά, περισσότερο ρητορική είναι η ερώτηση μου για να στηρίξει τη θέση μου, τίποτα παραπάνω.

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Vivian έγραψε:Δεν μπηκα ολη μερα επητιδες γιατι ειμαι και εγκυος και τα νευρα μου ειναι ειναι τεντωμενα! Θα πω ενα πραγμα! Τζενη πραγματικα ευχομαι να μην εισαι μητερα και να ειναι και αυτο ψεμματα (οπως και πολλα αλλα που εχει πει)! Αν ημουν παιδι σου θα ντρεπομουν πολυ για σενα! Θα μπορουσα να σε χαρακτηρισω (οπως εκανες εσυ με σε ανθρωπους που αγαπω εδω μεσα) αλλα 1ον δεν αξιζεις καν τον κόπο και 2ον ειμαι μια εγκυος θεουσα με 2 υπεροχα παιδακια και δεν κανει!

Μπηκες σε ενα θεμα απο το πουθενα και αρχισες να βριζεις! Εμεις κοπελα μου εδω μεσα μπορει να διαφωνουμε αλλα γνωριζομαστε καιρο, εχουμε μοιραστει γεννες, χαρες, λυπες και σεβομαστε η μια την αλλη!

Κοριτσια μου να ξερετε οτι σας εκτιμω πολυ και οταν μπαινουν τετοια σκουπιδια εδω μεσα καταλαβαινω ακομα πιο πολυ ποσο ξεχωριστες ειστε!
ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΡΑΒΑΣ ΠΟΛΥ.ΕΓΚΥΟΣ ΕΓΚΥΟΣ Η ΛΑΣΠΗ ΡΕΕΙ ΑΦΘΟΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ.ΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΒΡΙΣΑ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΞΙΑ ΜΑΝΑ,ΤΟΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ.ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ jocolor

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="τζενη ΛΥΠΑΜΑΙ ΟΤΙΜΙΛΗΣΑ ΑΣΧΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΘΕΩΡΩ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΟ ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΜΕ ΑΝΑΡΜΟΣΤΕΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ...ΜΗ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΕΣ ΩΣ ΒΡΙΣΙΕΣ...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ,ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΙΣΟΠΕΔΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ ΕΞΙΣΟΥ.ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΒΡΙΣΕΣ.[/quote]

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΤΕ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΧΗ.ΤΟ ΧΑΠΙ ΜΟΝΟ ΠΑΡΕΧΕΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 90 ΤΙΣ ΕΚΑΤΟ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΜΩΣ ΟΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ.ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΜΕΘΟΔΟ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΑΝΤΥΣ.ΟΚ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ.ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΡΩΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ,ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΥΘΥΝΕΣ.ΑΡΑ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ? Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 24 679259

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:[quote="τζενη ΛΥΠΑΜΑΙ ΟΤΙΜΙΛΗΣΑ ΑΣΧΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΘΕΩΡΩ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΟ ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΜΕ ΑΝΑΡΜΟΣΤΕΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ...ΜΗ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΕΣ ΩΣ ΒΡΙΣΙΕΣ...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ,ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΙΣΟΠΕΔΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ ΕΞΙΣΟΥ.ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΒΡΙΣΕΣ.
[/quote]

λυπασαι και που μου ειπες fuck off και αμφισβητησες την μορφωση μου χωρις να εχω πει τιποτα παραπανω απο τη γνωμη μου ομορφα και κοσμια??που μετα αμεσως αρχισες να με βριζεις επειδη σου ανεβασα αρθρο που ελεγε οτι το σπιραλ οδηγει σε αυτοματη αποβολη και εφοσον υπαρχει συλληψη θεωρειται εκτρωτικο?

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eπειδή μερικές αναρωτηθήκατε πως πρέπει να χαρακτηρίσουμε την έκτρωση εγώ θα πω πως η λέξη έκτρωση δεν χρειάζεται χαρακτηρισμούς για να γίνει κατανοητή. Είναι αρκετά δυνατή και συγκεκριμένη από μόνη της. Η λέξη δολοφονία λοιπόν είναι άχρηστη και γενική όταν χρησιμοποιείται για να αντικαταστήσει την λέξη έκτρωση. Δεν χρειάζεται να μιλαμε γενικά αλλά ειδικά. Μιλάμε για έκτρωση. Και όλες καταλαβαίνουμε τι σημαίνει αυτό, χωρίς περεταίρω χαρακτηρισμούς και συνώνυμα. Τα σύκα, σύκα και η σκάφη, σκάφη. Smile

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:[quote="ΑΡΑ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ? Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 24 679259


εσυ ομως πιστευεις οτι ειναι δικαιωμα της να αποφασισει για την ζωη του εμβριου(που η καρδια του ειπες χτυπα στην 21 μερα) αναλογα με το πως αισθανεται σωστα??
δεκτο!(σαν αποψη σου και μονο)

απλα εμεις ΄΄το να αποφασισει για τη ζωη του εμβρυου΄΄ οταν τελικα αποφασιζει να μην το φερει στον κοσμο...το ειχαμε πει...΄΄να το σκοτωσει΄΄...ετσι??
απο αυτο παρεξηγηθηκες αρχικα??..απο εκει θεωρησες πως λεμε την κοπελα δολοφονο?..γιατι νομιζω πως η λεξη δολοφονος δεν ειπωθηκε ποτε...το σκοτωνω ναι ..το εχω πει και εγω πολλες φορες...απο εκει ξεκινησε το θεμα???

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΒΑΛΛΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ.ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΟΣΗ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ Η ΙΔΙΑ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΥΤΕ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΧΟΛΗ ΠΗΓΑ,ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ ΤΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥ.ΑΠΛΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΙΑ ΜΟΡΦΩΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΝΑΖΗΤΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ.Π.Χ.ΚΑΘΗΓΗΤΗ...Κ.Τ.Λ.ΕΣΥ ΑΡΠΑΧΤΗΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΟΡΦΩΣΗΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ FUCK OFF,ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ.ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ...ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:
τζενη έγραψε:[quote="ΑΡΑ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ? Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 24 679259


εσυ ομως πιστευεις οτι ειναι δικαιωμα της να αποφασισει για την ζωη του εμβριου(που η καρδια του ειπες χτυπα στην 21 μερα) αναλογα με το πως αισθανεται σωστα??
δεκτο!(σαν αποψη σου και μονο)

απλα εμεις ΄΄το να αποφασισει για τη ζωη του εμβρυου΄΄ οταν τελικα αποφασιζει να μην το φερει στον κοσμο...το ειχαμε πει...΄΄να το σκοτωσει΄΄...ετσι??
απο αυτο παρεξηγηθηκες αρχικα??..απο εκει θεωρησες πως λεμε την κοπελα δολοφονο?..γιατι νομιζω πως η λεξη δολοφονος δεν ειπωθηκε ποτε...το σκοτωνω ναι ..το εχω πει και εγω πολλες φορες...απο εκει ξεκινησε το θεμα???
ΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΒΑΛΛΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ.ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΟΣΗ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ Η ΙΔΙΑ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΥΤΕ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΧΟΛΗ ΠΗΓΑ,ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ ΤΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥ.ΑΠΛΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΙΑ ΜΟΡΦΩΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΝΑΖΗΤΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ.Π.Χ.ΚΑΘΗΓΗΤΗ...Κ.Τ.Λ.ΕΣΥ ΑΡΠΑΧΤΗΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΟΡΦΩΣΗΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ FUCK OFF,ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ.ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ...ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ

εγω τις απαντησεις μου δε τις παιρνω απο το ιντερνετ αλλα θεωρησα σωστο απο τη στιγμη που το αρθρο που ανεβασα -γιατι οπως καταλαβαινεις υπαρχουν και αλλες γνωμες σχετικα με το σπιραλ,οπως αυτη του γιατρου μου-ειναι καποιου επιστημονα και οχι του μαναβη της γειτονιας μου οτι θα γινει σεβαστη αφου ειναι τεκμηριωμενη...αντ'αυτου δεχτηκα μια επιθεση ανευ λογου και αιτιας...ο μορφωμενος δεν ειναι αυτος που ξερει τα παντα...αλλα αυτος που διευρυνει τους οριζοντες του παντα...και αυτο κανω οσα χρονια ειμαι στο επαγγελμα...με τη διαφορα πως σαν ευα πιστευω πως η ζωη ξεκινα απο τη συλληψη...αυτο ειναι γνωμη του καθενος ομως και δε μπορεις ουτε και ειναι σωστο να την αντιπαλευεις με αυτο τον τροπο...

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΩΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΣΚΕΝΔΗ.ΟΛΗ ΜΑΣ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ,ΣΕ ΧΡ.ΔΙΑΣΤΗΜΑ 1 ΜΗΝΑ ΞΕΣΗΚΩΘΗΚΕ.ΗΡΘΑΜΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 4 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ,ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ.ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ ΠΗΓΑ ΣΧΟΛΕΙΟ.ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΝΟΙΚΙΑΖΑΜΕ ΗΤΑΝ 50 ΕΤΙΑΣ.ΟΤΑΝ ΕΒΡΕΧΕ Η ΧΙΟΝΙΖΕ ΟΙ ΤΟΙΧΟΙ ΣΤΑΖΑΝ ΝΕΡΑ.ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΣ ΦΤΑΣΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ.ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΗΓΑ ΜΕ ΣΑΚΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡ.ΕΜΑΘΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΕΤΕΦΡΑΖΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΣΤΑ ΡΩΣΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΛΕΞΙΚΟ.ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΡΕΥΜΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗ,ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΤΟ ΚΑΙ ΚΑΠΕΛΟ,ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΙΑΣΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.ΜΕΣΑ ΣΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΑΜΟ,ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 5 ΠΑΙΔΙ,ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΕΚΑΝΕ ΕΚΤΡΩΣΗ.ΔΕΝ ΠΕΤΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ.ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΟ ΦΕΡΑΝΕ.ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΤΟΤΕ 9 ΧΡΟΝΩΝ.....ΥΠΟΓΡ.ΤΟ ΤΡΟΛ

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΩΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΣΚΕΝΔΗ.ΟΛΗ ΜΑΣ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ,ΣΕ ΧΡ.ΔΙΑΣΤΗΜΑ 1 ΜΗΝΑ ΞΕΣΗΚΩΘΗΚΕ.ΗΡΘΑΜΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 4 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ,ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ.ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ ΠΗΓΑ ΣΧΟΛΕΙΟ.ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΝΟΙΚΙΑΖΑΜΕ ΗΤΑΝ 50 ΕΤΙΑΣ.ΟΤΑΝ ΕΒΡΕΧΕ Η ΧΙΟΝΙΖΕ ΟΙ ΤΟΙΧΟΙ ΣΤΑΖΑΝ ΝΕΡΑ.ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΣ ΦΤΑΣΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ.ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΗΓΑ ΜΕ ΣΑΚΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡ.ΕΜΑΘΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΕΤΕΦΡΑΖΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΣΤΑ ΡΩΣΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΛΕΞΙΚΟ.ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΡΕΥΜΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗ,ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΤΟ ΚΑΙ ΚΑΠΕΛΟ,ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΙΑΣΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.ΜΕΣΑ ΣΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΑΜΟ,ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 5 ΠΑΙΔΙ,ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΕΚΑΝΕ ΕΚΤΡΩΣΗ.ΔΕΝ ΠΕΤΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ.ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΟ ΦΕΡΑΝΕ.ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΤΟΤΕ 9 ΧΡΟΝΩΝ.....ΥΠΟΓΡ.ΤΟ ΤΡΟΛ

λυπαμαι για τα βιωματα σου...κι εγω δεν γεννηθηκα και οι δικοι μου ειχαν χρυσα κουταλια...οταν η μανα μου εμεινε εγκυος σε μενα ετρωσε βρασμενα στομαχακια αρνιου απο αυτα που περισσεψαν στου νουνου μου το μαντρι απο το πασχα για να παιρνει στις πρωτεινες του κρεατος αλλα δε σκεφτηκε στιγμη να με ριξει...εχει να κανει με την αποψη του καθενος σχετικα με το ποτε ξεκινα η ζωη...απο τη συλληψη ή απο την εμφυτευση στο ενδομητριο...παρολα αυτα να σου θυμισω πως εσυ υπερασπιστηκες σθεναρα το οτι η αποψη της μειοψηφιας πρεπει να ακουγεται και να ειναι σεβαστη.και στην εκτρωση δυστυχως η μειοψηφια ειναι παντα το εμβρυακι...ποσο σεβαστη λοιπον ειναι η αποψη του τελικα?

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΕΝΑΣ ΠΡΟΣΦΥΓΑΣ ΠΕΡΝΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΦΑΝΤΑΖΕΤΕ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ,ΙΣΩΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ.Η ΜΗΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΛΟΓΟ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙΣ ΑΠΕΙΡΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΩ.ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ. : Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 24 679259

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:
ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΡΑΒΑΣ ΠΟΛΥ.ΕΓΚΥΟΣ ΕΓΚΥΟΣ Η ΛΑΣΠΗ ΡΕΕΙ ΑΦΘΟΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ.ΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΒΡΙΣΑ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΞΙΑ ΜΑΝΑ,ΤΟΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ.ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ jocolor [/quote]


Τζενακι εχω αλλα 2 παιδακια τσεκαρισμενω αυτο οχι σαν τα 2-3 δικα σου!! Εγω ναι ντρεπομαι η αληθεια ειναι αυτη ντρεπομαι που ασχολουμε μαζι σου!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΕΝΑΣ ΠΡΟΣΦΥΓΑΣ ΠΕΡΝΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΦΑΝΤΑΖΕΤΕ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ,ΙΣΩΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ.Η ΜΗΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΛΟΓΟ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙΣ ΑΠΕΙΡΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΩ.ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ. : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εγω διαλογο κανω και αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι οπως δεν αλλαζεις τη γνωμη σου -και καλα κανεις δεν ειχα ποτε αυτο το σκοπο-ετσι δε την αλλαζω κι εγω.δε χρειαζεται να δικαιολογεισαι,κανεις δεν ειναι εναντιον σου...μονη σου στηθηκες στον τοιχο απο την πρωτη ωρα και αρχισες να αυτοπυροβολεισαι..επρεπε να πεις απλα τη γνωμη σου οπως η pantofla και να μην δωσεις τετοια εκταση.ολες τη γνωμη μας λεμε.και ο αντιλογος ειναι απορροια της δημοκρατιας και απαραιτητος για την διευρυνση του οριζοντα του νου...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΡΙΒΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ-
ΑΥΤΗ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ- ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΒΡΙΣΕ- (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ)- ΕΧΕΙ ΤΟ ΘΡΑΣΣΟΣ ΝΑ ΤΡΥΓΥΡΝΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑ ΙΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ- ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΕΠΑΝΝΗΛΛΕΙΜΕΝΩΣ-

ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΟΙ ADMIN ΕΞΩ-
ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΑ.

ΑΙΣΧΟΣ
ΑΙΣΧΟΣ
ΑΙΣΧΟΣ
ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΘΡΑΣΣΟΣ ΤΗΣ.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:
τζενη έγραψε:
ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΡΑΒΑΣ ΠΟΛΥ.ΕΓΚΥΟΣ ΕΓΚΥΟΣ Η ΛΑΣΠΗ ΡΕΕΙ ΑΦΘΟΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ.ΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΒΡΙΣΑ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΞΙΑ ΜΑΝΑ,ΤΟΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ.ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ jocolor

ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΣ ΕΤΣΙ ΣΕ ΕΓΚΥΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΕ ΦΤΥΣΩ- ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ ΠΟΥ ΑΜΑ ΣΕ ΕΙΧΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ............ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ.
ΣΟΥΡΓΕΛΟ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 26]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις