Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
60 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 60 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 39]

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε: Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 679259 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 679259 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 679259 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 679259 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 679259 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 679259 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 679259 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 679259 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 679259 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 679259 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 654655 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 654655 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 654655 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 654655 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 654655 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 654655 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 654655 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 311356 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 311356 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 311356 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 311356 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 311356 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 311356 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 311356 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 311356

Τρελό Μπινελίκι τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 534787 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 534787 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 534787

ΧΩΣΕΕΕΕΕΕΕΕ ΓΕΩΡΓΙΑΜ, ΜΗ ΜΑΣΑΣ... Laughing Laughing Laughing

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οτι εφτιαξα σοκολατοφουντουκοπιτα με γκαναζ, ο θεος να με συγχωρεσει τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 667478

mamita

mamita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tattooed_snowhite έγραψε:οτι εφτιαξα σοκολατοφουντουκοπιτα με γκαναζ, ο θεος να με συγχωρεσει τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 667478
asxeto alla eisai kerkyraia vre koritsi?

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κερκυρεα απο πανω μεχρι κατω Laughing Laughing
και εσυ??

mamita

mamita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tattooed_snowhite έγραψε:Κερκυρεα απο πανω μεχρι κατω Laughing Laughing
και εσυ??
nai re koskina legomai, esy?

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατσε να σου στηλω πμ Very Happy

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tattooed_snowhite έγραψε:οτι εφτιαξα σοκολατοφουντουκοπιτα με γκαναζ, ο θεος να με συγχωρεσει τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 667478

"Πάντα αναρωτιόμουν αν υπάρχει Θεός... Τώρα το ξέρω... είμαι Εγώ!
Μη με αναγκάσετε λοιπόν, να ‘ρθω εκεί κάτω" Mad Mad Mad

...Πήγαινε κάνε 3 μετάνοιες στον Αϊ Σπυρίδωνα, Δωσ' μου και την σοκολατοτέτοια και είμαστε 'ντάξει Wink
Συγχωρεμένη τέκνον μου! Razz

Ο Θεός!

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
NeNaKi_Gr έγραψε:
tattooed_snowhite έγραψε:οτι εφτιαξα σοκολατοφουντουκοπιτα με γκαναζ, ο θεος να με συγχωρεσει τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 667478

"Πάντα αναρωτιόμουν αν υπάρχει Θεός... Τώρα το ξέρω... είμαι Εγώ!
Μη με αναγκάσετε λοιπόν, να ‘ρθω εκεί κάτω" Mad Mad Mad

...Πήγαινε κάνε 3 μετάνοιες στον Αϊ Σπυρίδωνα, Δωσ' μου και την σοκολατοτέτοια και είμαστε 'ντάξει Wink
Συγχωρεμένη τέκνον μου! Razz

Ο Θεός!



τι μας κολαζεις τωρα σωτηρια και κανω διατα .ειπα να χασω και αλλα να βγω next top model η ατιμη και εχω εσενα σοκαλαφουντικοπιτα να μας κολαζεις .ποσο θα αντεξουμε και ζητας και συγχωρεση δεν εχει . τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 679259

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τελικα συγχωρεθηκα η οχι? με μπερδεψατε Razz Razz Razz


υγ: ωστε Νενακι θα ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΣ να ερθεις κατα ΄δω ε? μαλιστα σημειωνουμε ! Razz

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tattooed_snowhite έγραψε:υγ: ωστε Νενακι θα ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΣ να ερθεις κατα ΄δω ε? μαλιστα σημειωνουμε ! Razz
Σα να με πήρανε όλοι χαμπάρι με φαίνεται... Rolling Eyes Razz

χαχαχαχαχα Πόσα ξέρεις εσύ μαρή Κερκυράϊκή μελαχροινοσουπιάααααααααα Razz


Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σκέφτομαι ότι ήρθε η ώρα να επιστρέψω στην ελλαδίτσα μου!! κουράστηκα εδώ, και με περιμένουν τα όμορφα νησάκια μας!! τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 235182

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σωτηρία και Νενάκι....κάτι για σοκολατοφουντουκόπαστα και για Κέρκυρα πήρε το μάτι μου!!!!!!!!!Εδώ είμαι κι εγώωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!Σε 10 μερούλες ερχόμαστεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!




ΥΓ..Σωτηρία μου....σε λατρεύω ,σ'αγαπάω αλλά το χαζολάπτοπ μου κολλάει με την υπέροχη χιονονονερόμπαλα σου!!!!!!!!!!!χαχα!!!!!Δεν μπορώ να διαβάσω ποτέ ολόκληρες τις δημοσιεύσεις σου.... τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 667478

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lilliput έγραψε:σκέφτομαι ότι ήρθε η ώρα να επιστρέψω στην ελλαδίτσα μου!! κουράστηκα εδώ, και με περιμένουν τα όμορφα νησάκια μας!! τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 235182



Καλέ ξενιτεμένο μου εσύ!!!!!!!!!!!Διακοπές στο φουλ!!!!!!!!Καλότυχο!!!!!!!!!!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
Lilliput έγραψε:σκέφτομαι ότι ήρθε η ώρα να επιστρέψω στην ελλαδίτσα μου!! κουράστηκα εδώ, και με περιμένουν τα όμορφα νησάκια μας!! τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 235182



Καλέ ξενιτεμένο μου εσύ!!!!!!!!!!!Διακοπές στο φουλ!!!!!!!!Καλότυχο!!!!!!!!!!

το αποφάσισα!! επιστρέφω στη μαμά πατρίδα!! τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 90233

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οτι μου λειπει ο αντρας μου...

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Οτι μου λειπει ο αντρας μου...



Βρε,Τατιάνα μου,συγγνώμη κιόλας....αλλά κάνε κάτι γι 'αυτό!!!!!!Είναι κρίμα εφ'όσον και ο άντρας σου σ'αγαπάει....Άντε να μάθουμε και τα ευχάριστα για το δεύτερο.....!!!!!!!!!!!

anthaki

anthaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tattooed Snowwhite...σου στελνω χαιρετισματα οτι κανενας θεος δεν θα συγχωρεσει...δεν λυπασαι τουλαχιστον τις εγκυουλες?...και με ganache.... τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 534787 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 13 534787

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
tatijana έγραψε:Οτι μου λειπει ο αντρας μου...



Βρε,Τατιάνα μου,συγγνώμη κιόλας....αλλά κάνε κάτι γι 'αυτό!!!!!!Είναι κρίμα εφ'όσον και ο άντρας σου σ'αγαπάει....Άντε να μάθουμε και τα ευχάριστα για το δεύτερο.....!!!!!!!!!!!


Καλέ θα μου πεί καμιά τι γίνετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε?

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αλικακι έγραψε:Σωτηρία και Νενάκι....κάτι για σοκολατοφουντουκόπαστα και για Κέρκυρα πήρε το μάτι μου!!!!!!!!!Εδώ είμαι κι εγώωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!Σε 10 μερούλες ερχόμαστεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!

Νομίζω ότι ήρθε η σειρά σας να με πληγώσετε... σιχτήρι Razz

Μ' άρεσε Αλίκη μου που δεν θα πήγαινες καθόλου διακοπές φέτος... χαχαχαχαχα Razz
Τώρα θα πεί το κλασικό που λένε όλοι... ε μωρέ σιγά, στην πατρίδα μου θα πάω, διακοπές είν' αυτό? χαχαχαχα
Μην το πεις... θα χαρακωθώ σε το λέγω! Razz

Να με φέρεις ένα βάζο γλυκό του κουταλιού κουμκουάτ, αληθινό όμως, μέσα απο την χώρα, να μυρίζει Κερκυραϊκή λιμανίλα χαχαχα... αλλά να έχει μπόλικο σιρόπι, πηχτό πηχτό να μου ανέβει το σάκχαρο στο 400 καρφωτά για να γουστάρω χαχαχαχα Razz

Και σύ Σωτηρούλα, μιας που γιορτάζεις τον άλλο μήνα, να με φτιάξεις μια σοκολατοφυστικοπιτοτέτοια με μπόλικη γκανάζ, μην τσιγκουνευτείς, ρίξε πράμα και δώκε την στην Αλίκη φεύγοντας να με την φέρει... ναι? Άιντε που έχω και γω μαζί σου στις 6 τα γενέθλια μου Razz
Αααααα βάλε και γαρνιτούρα απο πάνω... καμιά δεκαριά κουμκουάτ... δε θέλω αντιρρήσεις! Το κουμουάτι πάει παντού!... στο στομάχι μου πάντως γλιστράει άνετα Razz

Αλίκη, όταν στην δώσει να με την εφέρεις ολόκληρη... μην βρώ δαχτυλιές και άστο αυτό που σκέφτεσαι... Ο Μπαμπίνος Νένα μου την έφαγε? Δικαιολογίες δεν πιάνουν... Θα σε ζυγήσω! Razz

Εντωμεταξύ σας το πα... κάνω μαθήματα Κερκυραϊκής διαλέκτου...Razz
Έχω βρεί στο διαδίκτυο ένα λεξικό με 5000 λέξεις παραδοσιακές Shocked και μαθαίνω τις πρώτες μου λεξούλες χιχιχι
Μάτια μου, τζόγια, περγολιά, σταφύλι μου αετονύχι, να γίνομουν εγώ γαμπρός κι εσύ να γίνεις νύφη! (Πόσο ρομαντζάδα είστε ρε φούστη μου, τρελαίνομαι Razz )

Φράσεις θα μάθω αργότερα... προς το παρόν είμαστε στα νήπια...
Εγώ και ο Μπαμπίνος σου Αλίκη μου Razz Φιλάκια γλυκά να του δώκεις... το γιαβρί μου και συ Σωτηρία μου στο τζιέρι σου (αυτή είναι δική μας διάλεκτο, βόρια χαχαχα)

Άμε τώρα, θα βρεθούμε αμπονόρα στο τσάτι μες τσί δεκαπέντε λεπτάκια ναίσκε κοκόνες μου? χαχαχα …Μην γελάτε βρε.. δείξ' τε λίγη επιείκεια, τώρα μαθαίνω!Razz
... Ζεβζέκες...και αυτό ήτο Βόριο... εκ Μικράς Ασίας Razz



Έχει επεξεργασθεί από τον/την NeNaKi_Gr στις Τετ Ιουλ 13, 2011 11:53 am, 1 φορά

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σκέφτομαι το πόσο γκαντέμο είμαι..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

anthaki

anthaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...σκεφτομαι οτι εχω μονο Proficiency...και κατι λιγα Γαλλικα απο Κερκυραικα τιποτα....σαν δυσκολα μου φαινονται.... Embarassed Embarassed

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
είμαι τρελά κρανιομένη λέμε..... Twisted Evil πριν λίγο τσακώθηκα με μία, γιατί η ειρωνία της μου έστριψε την βίδα...δεν μαλώνω με άνθρωπο, αλλά αν με ειρωνευτούν, ξυπνάει το τούρκικο μέσα μου Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil και μετά αδιαθέτησα γμτ Crying or Very sad μάλλον απ'τα νεύρα μου

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σούλα έγραψε:
αλικακι έγραψε:
tatijana έγραψε:Οτι μου λειπει ο αντρας μου...



Βρε,Τατιάνα μου,συγγνώμη κιόλας....αλλά κάνε κάτι γι 'αυτό!!!!!!Είναι κρίμα εφ'όσον και ο άντρας σου σ'αγαπάει....Άντε να μάθουμε και τα ευχάριστα για το δεύτερο.....!!!!!!!!!!!


Καλέ θα μου πεί καμιά τι γίνετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε?

Καλε μαζι ειμαστε...απλα δεν εχω αρκουδισιον στο σπιτι και γινεται χαμος απο ζεστη και 2 μερες κοιμαμαι στης μανας μου με τον μικρο και μου λειπει ο αντρας μου...Αυριο ομως θα παω....Αχχχχ..

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NeNaKi_Gr έγραψε:
αλικακι έγραψε:Σωτηρία και Νενάκι....κάτι για σοκολατοφουντουκόπαστα και για Κέρκυρα πήρε το μάτι μου!!!!!!!!!Εδώ είμαι κι εγώωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!Σε 10 μερούλες ερχόμαστεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!

Νομίζω ότι ήρθε η σειρά σας να με πληγώσετε... σιχτήρι Razz

Μ' άρεσε Αλίκη μου που δεν θα πήγαινες καθόλου διακοπές φέτος... χαχαχαχαχα Razz
Τώρα θα πεί το κλασικό που λένε όλοι... ε μωρέ σιγά, στην πατρίδα μου θα πάω, διακοπές είν' αυτό? χαχαχαχα
Μην το πεις... θα χαρακωθώ σε το λέγω! Razz

Να με φέρεις ένα βάζο γλυκό του κουταλιού κουμκουάτ, αληθινό όμως, μέσα απο την χώρα, να μυρίζει Κερκυραϊκή λιμανίλα χαχαχα... αλλά να έχει μπόλικο σιρόπι, πηχτό πηχτό να μου ανέβει το σάκχαρο στο 400 καρφωτά για να γουστάρω χαχαχαχα Razz

Και σύ Σωτηρούλα, μιας που γιορτάζεις τον άλλο μήνα, να με φτιάξεις μια σοκολατοφυστικοπιτοτέτοια με μπόλικη γκανάζ, μην τσιγκουνευτείς, ρίξε πράμα και δώκε την στην Αλίκη φεύγοντας να με την φέρει... ναι? Άιντε που έχω και γω μαζί σου στις 6 τα γενέθλια μου Razz
Αααααα βάλε και γαρνιτούρα απο πάνω... καμιά δεκαριά κουμκουάτ... δε θέλω αντιρρήσεις! Το κουμουάτι πάει παντού!... στο στομάχι μου πάντως γλιστράει άνετα Razz

Αλίκη, όταν στην δώσει να με την εφέρεις ολόκληρη... μην βρώ δαχτυλιές και άστο αυτό που σκέφτεσαι... Ο Μπαμπίνος Νένα μου την έφαγε? Δικαιολογίες δεν πιάνουν... Θα σε ζυγήσω! Razz

Εντωμεταξύ σας το πα... κάνω μαθήματα Κερκυραϊκής διαλέκτου...Razz
Έχω βρεί στο διαδίκτυο ένα λεξικό με 5000 λέξεις παραδοσιακές Shocked και μαθαίνω τις πρώτες μου λεξούλες χιχιχι
Μάτια μου, τζόγια, περγολιά, σταφύλι μου αετονύχι, να γίνομουν εγώ γαμπρός κι εσύ να γίνεις νύφη! (Πόσο ρομαντζάδα είστε ρε φούστη μου, τρελαίνομαι Razz )

Φράσεις θα μάθω αργότερα... προς το παρόν είμαστε στα νήπια...
Εγώ και ο Μπαμπίνος σου Αλίκη μου Razz Φιλάκια γλυκά να του δώκεις... το γιαβρί μου και συ Σωτηρία μου στο τζιέρι σου (αυτή είναι δική μας διάλεκτο, βόρια χαχαχα)

Άμε τώρα, θα βρεθούμε αμπονόρα στο τσάτι μες τσί δεκαπέντε λεπτάκια ναίσκε κοκόνες μου? χαχαχα …Μην γελάτε βρε.. δείξ' τε λίγη επιείκεια, τώρα μαθαίνω!Razz
... Ζεβζέκες...και αυτό ήτο Βόριο... εκ Μικράς Ασίας Razz




χαχαχα!!!!!!!!!!Καλά δεν παίζεσαι έτσι???????????Σε τι να πρωτοαπαντήσω,μου λές????????Είπα εγώ ότι δεν θα πάω διακοπές ε????Απλά δεν ξέραμε πόση άδεια θα πάρει ο άντρας μου!!!!Και όχι μην χαρακωθείς!!!!Δεν θα σου πω ότι στην πατρίδα μου δεν πιάνονται για διακοπές!!!!Εγώ αν δεν πάω Κέρκυρα....διακοπές δεν κάνω!!!!!!Φιλάκια κοριτσάρα μου (καλα θα στα πω και στο τσατ χαχα)και κάνε όρεξη για κουμ κουάτ!!!!!!!!!!!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
Σούλα έγραψε:
αλικακι έγραψε:
tatijana έγραψε:Οτι μου λειπει ο αντρας μου...



Βρε,Τατιάνα μου,συγγνώμη κιόλας....αλλά κάνε κάτι γι 'αυτό!!!!!!Είναι κρίμα εφ'όσον και ο άντρας σου σ'αγαπάει....Άντε να μάθουμε και τα ευχάριστα για το δεύτερο.....!!!!!!!!!!!


Καλέ θα μου πεί καμιά τι γίνετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε?

Καλε μαζι ειμαστε...απλα δεν εχω αρκουδισιον στο σπιτι και γινεται χαμος απο ζεστη και 2 μερες κοιμαμαι στης μανας μου με τον μικρο και μου λειπει ο αντρας μου...Αυριο ομως θα παω....Αχχχχ..



Αααααα,οκ έχω χάσει επεισόδια μάλλον!!!!!!!!!!!!Χαίρομαιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις