Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
53 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 53 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 26 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 39]

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
adeline έγραψε:είμαι τρελά κρανιομένη λέμε..... Twisted Evil πριν λίγο τσακώθηκα με μία, γιατί η ειρωνία της μου έστριψε την βίδα...δεν μαλώνω με άνθρωπο, αλλά αν με ειρωνευτούν, ξυπνάει το τούρκικο μέσα μου Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil και μετά αδιαθέτησα γμτ Crying or Very sad μάλλον απ'τα νεύρα μου

ωχ ωχAδελαϊδα περαστικά -ωχ μάνα μου οι ορμόνες χορεύουν.
εγω τσατιστηκα με μια που με βλεπει στο δρομο με το σκυλο μου- κ απλωνει το χερι της απότομα με αποτελεσμα να τρομαξει το σκυλι και να βαλει τα δοντια του στο χερι της-(δεν την δάγκωσε- ενστικτωδώς αντεδρασε) αυτη να το τραβηξει χ@σμενη πανω της- και μετα μου την ειπε γιατι ο σκύλος ειναι αγριος! Shocked Shocked
αφου δεν ξερεις τι απλωνεις χερι- ρωτα πρωτα 'δαγκώνει?' (που δεν δαγκωνει δλδ- αλλα σαν σκύλος μπορεί και να το κάνει!)
πολύ μου την δίνουν που ορμάνε πανω στο σκυλόπαιδό μου χωρις άδεια! Rolling Eyes

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αι στο καλό!
Θέλω και εγώ διακοπές... και όχι μόνο άδεια αλλά ταξίδι... σε ελληνικό νησί...
αι στο καλό!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
3ο βραδυ χωρις το σκυλακι μου και μου λειπει τοσο πολυ! Sad Sad

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καπου σας εχασα ρε κοριτσια! ειχα επισκεψεις γιαυτο και η κολασμενη σοκολατοπιτα. Ζητω ταπεινα συγνωμη απ τις εγκυουλες, και γω εγκυουλα ειμαι αλλα οταν περιμενω επισκεψεις ενα κακο πραμα πλακονομαι στο μαγειρεμα, τσ τσ κακες συνηθειες.
Νενακι αμ τι νομιζεις δεν σε καταλαβα τσαντσαμινι μου? εβουρληστικες!
Αλικακι μου καλως να ερθεις!!!! αντε αντε! να φαμε καμια παστιτσαδα!

υγ: Τελικα μονο οι Κερκυραιοι δεν το τρωμε το κουμ κουατ Laughing Laughing

τσιτσιμπυρα rocks! by the way Razz Razz

anthaki

anthaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...θελω να γεννησωωωωωωωωωωω!!!!!......τωρα! τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 654316 Δεν γινετε εεε??... τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 534787

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
skeftomai oti ola pane strava teleftaia stigmi me tin vaptisi tis mikris mou kai thelo na tin akiroso.i akoma kalitera na pame monoi mas na tin vaptisoume se ena nisaki na kanoume kai diakopes. Crying or Very sad

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:skeftomai oti ola pane strava teleftaia stigmi me tin vaptisi tis mikris mou kai thelo na tin akiroso.i akoma kalitera na pame monoi mas na tin vaptisoume se ena nisaki na kanoume kai diakopes. Crying or Very sad

Ρε φιλεναδα αμα σου πω οτι κι εγω αυτο θελω να κανω????

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
cassiani έγραψε:skeftomai oti ola pane strava teleftaia stigmi me tin vaptisi tis mikris mou kai thelo na tin akiroso.i akoma kalitera na pame monoi mas na tin vaptisoume se ena nisaki na kanoume kai diakopes. Crying or Very sad

Ρε φιλεναδα αμα σου πω οτι κι εγω αυτο θελω να κανω????
tha se pistepso mipos na kanoume mia dipli vaptisi se kapoio erimonisi? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:
tatijana έγραψε:
cassiani έγραψε:skeftomai oti ola pane strava teleftaia stigmi me tin vaptisi tis mikris mou kai thelo na tin akiroso.i akoma kalitera na pame monoi mas na tin vaptisoume se ena nisaki na kanoume kai diakopes. Crying or Very sad

Ρε φιλεναδα αμα σου πω οτι κι εγω αυτο θελω να κανω????
tha se pistepso mipos na kanoume mia dipli vaptisi se kapoio erimonisi? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 587529 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 587529 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 587529 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 587529 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 587529 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 587529 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 587529
Respect Respect τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 585182
Ωωωωω,ναι μαλλον ετσι θα την κανουμε λεω...

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε κοριτσάκια,μήπως ξέρετε που χάθηκε η MariaM???????????????????????
Έχει να μπει πολλές μέρες........

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Βρε κοριτσάκια,μήπως ξέρετε που χάθηκε η MariaM???????????????????????
Έχει να μπει πολλές μέρες........

αυτο ακριβως σκεφτόμουν σημερα... Rolling Eyes

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μετά από 20 μήνες χωρίς περίοδο, έπρεπε να πιάσει καλοκαίρι, καύσωνας και να έχει μια προκλητική λαδιά στη θάλασσα για να μου έρθει ΤΩΡΑ??????? Τα νεύρα μου! Ο νόμος του μέρφυ καλά κρατει!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
αλικακι έγραψε:Βρε κοριτσάκια,μήπως ξέρετε που χάθηκε η MariaM???????????????????????
Έχει να μπει πολλές μέρες........

αυτο ακριβως σκεφτόμουν σημερα... Rolling Eyes

Μηπως ειναι διακοπουλες;;

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ela mori treli.oxi den to ematha.pote egine?
xtes klepsane to aftokinito tou paidiou pou irthe kai noikiase to spiti pano apo tin aderfi mou.trisimisi efige o gampros mou itan ekei pente pou efige to paidi eleipe
to pirane mesa apo to parking
gia pes gia to atixima

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian έγραψε:Μηπως ειναι διακοπουλες;;

Μάλλον, και γω το παρατήρησα, αλλά υπέθεσα ότι θα βρίσκεται σε διακοπές, αλλιώς αν της συνέβαινε κάτι θα έδινε πρώτα φώς... έτσι πιστεύω!

Βρε παιδιά, Βιβιανάκι μου, εσύ που είσαι και των δημοσιογραφικών δρώμενων... τώρα με ενημέρωσαν, γιατί δεν βλέπω και πολύ tv... τι γίνεται? Πάμε αύριο λέει για ελεγχόμενη πτώχευση ή πρόκειται για ακόμα μια εικασία τον ΜΜΕ?

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NeNaKi_Gr έγραψε:
Vivian έγραψε:Μηπως ειναι διακοπουλες;;

Μάλλον, και γω το παρατήρησα, αλλά υπέθεσα ότι θα βρίσκεται σε διακοπές, αλλιώς αν της συνέβαινε κάτι θα έδινε πρώτα φώς... έτσι πιστεύω!

Βρε παιδιά, Βιβιανάκι μου, εσύ που είσαι και των δημοσιογραφικών δρώμενων... τώρα με ενημέρωσαν, γιατί δεν βλέπω και πολύ tv... τι γίνεται? Πάμε αύριο λέει για ελεγχόμενη πτώχευση ή πρόκειται για ακόμα μια εικασία τον ΜΜΕ?

Αχ ρε Νενακι μας εχουν πριξει πια!!! Μια λενε σταση πληρωμων μεχρι την εκταμιευση της 5ης δοσης , μια ελενχομενη πτωχευση! Αν με ρωτας πιστευω οτι προσπαθουν να πιεσουν για αμμεση περαιτέρω βοηθεια!

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
cassiani έγραψε:oxi den to ematha.pote egine? gia pes gia to atixima
Προχθές νομίζω ή παραπροχθές, μέσα στις προηγούμενες μέρες που πέρασαν τέλος πάντων. Θα μάθω περισσότερα σήμερα αν μπορέσω, απο την κοπέλα στο γυμναστήριο μου που ήταν φίλη των παιδιών.
Ήταν 1 τα ξημερώματα περίπου και ένα αυτοκίνητο με νέα παιδιά, στην ηλικία μας... δύο παλικάρια, 28 και 30 νομίζω, κατευθύνονταν μέσα απο Αττική οδό προς Αθήνα. Ερημιά ο δρόμος και στην λωρίδα ταχείας κυκλοφορίας, πήγαιναν με 160. Πίσω απο τα παιδιά ακολουθούσε και ένα άλλο αυτοκίνητο με την υπόλοιπη παρέα, που οδηγούσε η αδερφή του πρώτου οδηγου.
Στην διασταύρωση της Λ.Πεντέλης, εκεί στο μετρό, στα φανάρια, έφτανε ένας με ένα μεγάλο ακριβο τζιπ, ο οποίος πήγαινε και εκείνος με καμιά 100αρα, αλλά στον ταχείας. Και ενώ απο πίσω έρχονταν τα παιδιά, με το που ανάβει αχνά ακόμα απο πράσινο σε πορτοκαλί το φανάρι, αντί να φύγει αυτός πιο γρήγορα για να μην κόψει την φόρα των απο πίσω, φρενάρει απότομα, ακινητοποιεί το όχημα και έρχονται απο πίσω τα παιδιά, χτυπάνε με δύναμη και απογειώνονται στον αέρα... Πέταξαν λένε στην κυριολεξία! Η αδερφή του παιδιού που ερχόταν απο πίσω, πρόλαβε και φρέναρε, αλλά ο αδελφός της δυστυχώς δεν τα κατάφερε και ο συνοδηγός χαροπαλεύει στο κατ σε κόμμα. Η κοπέλα δε, έχει υποστεί σοκ.

Ο δε οδηγός του τζίπ, δεν έπαθε τίποτα, μόνο το τζιπ σαραβάλιασε απο πίσω, αλλά απο ότι έμαθαν, έχει πολλά λεφτά αυτός και θα το έχει σίγουρα ασφαλισμένο!
Ασέ που το γαμώτο της υπόθεσης είναι, ότι αυτός έκανε και άλλη παρανομία-χοντράδα, που δεν την συγκράτησα εχθές, δεν πρόλαβα να ακούσω ολόκληρη την ιστορία και τώρα έχει μαζέψει λιτούς και δεμένους, για να βγεί λάδι και να την γλιτώσει... δεν είναι καν μέσα!

Με κάθε επιφύλαξη για την ακριβή ροή των πραγμάτων, γιατί είχε και μια βαβούρα χθές στο γυμναστήριο και έχανα που και πού καταστάσεις.
Σήμερα ίσως μάθω καλύτερα το πως ακριβώς έγινε!

Τι να πείς.... Οκ, άνθρωποι είμαστε, στον οποιοδήποτε απο εμας μπορεί να συμβεί, να χτυπήσω και ξύλο..., η κακιά στιγμή, η ώρα, αμέλια, αφέλια, όπως θέλεις πές το, αλλά μετά αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου και προσπαθείς να έστω κάτι καλύτερο να κάνεις για να α΄παλύνεις τον πόνο που προκάλεσες, να δείξεις μεταμέλια, ότι έγινε και δεν το ήθελες... άνθρωπος είσαι.
Αυτός ο άνθρωπος που προσπαθεί να ξεγράψει αυτό το γεγονός, πως θα συνεχίσει να ζεί βρε παιδιά... να κοιμάται ήσυχος τα βράδια, γνωρίζοντας ότι στέρησε τη ζωή σε δύο παλικάρια και με το χρήμα το κάλυψε σαν να μην έγινε ποτέ?

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ti les tora?den to iksera.ta paidia itan apo polidroso?exei gousto na einai kanenas gnostos mou tha trelatho.an mporeis mathe gia ta onomata

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
cassiani έγραψε:ti les tora?den to iksera.ta paidia itan apo polidroso?exei gousto na einai kanenas gnostos mou tha trelatho.an mporeis mathe gia ta onomata

Δεν έχω ιδέα Sad Και γω χθες το απόγευμα το έμαθα, επειδή η κοπέλα είναι στενή φίλη και χθες μάλιστα την πέτυχα που έφευγε πιο νωρίς, για να πάει στο κατ για το άλλο παλικάρι, ήταν πολύ στενοχωρημένη και την ρώτησα, ε και μας τα' πε, αλλά είχε κόσμο χθες και δεν μπορούσα μες την βαβούρα να συγκρατήσω ακριβώς τις λεπτομέρειες.
Θα ρωτήσω σήμερα, αν την δω στα καλά της, όλο και θα μας πει κανένα νέο σίγουρα. Όχι απο περιέργεια, αλλά επειδή και γω έχω γνωστούς στις γύρω περιοχές... Βριλήσσια, Γέρακα, Τούφα, Μαρούσι... ποτέ δεν ξέρεις Sad
Και για να βρίσκονταν κατά δω, σε συνδυασμό που γνωρίζουν και την γυμνάστριά μου που μένει Βριλήσσια νομίζω, μάλλον για γειτονάκια πρόκειται Sad
Κρίμα, πολύ κρίμα βρε παιδί μου, για ένα... χρώμα πορτοκαλί, για λίγα κλάσματα του δευτερολέπτου και έκλεισαν δύο σπίτια και κάποια άλλα που ήταν να ανοίξουν στο μέλλον, δε θα ανοίξουν ποτέ Sad
Τι να πεις και τι να δικαιολογήσεις τώρα σε δαύτους τους ανθρώπους Sad

Άμα μάθω τίποτα παραπάνω, θα σ' ενημερώσω!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ti na po re gamoto poso stenaxoriemai me afta kai poso tremo apo to fovo mou kai pio poli otan exo to paidi sto amaksi.

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
cassiani έγραψε:ti na po re gamoto poso stenaxoriemai me afta kai poso tremo apo to fovo mou kai pio poli otan exo to paidi sto amaksi.

Sad Sad Όντως! Rolling Eyes
Ήταν όμως και απίθανο ως ατύχημα, όπως συνέβη! Σα να ήταν τα γίνει ένα πράμα...

Τέλος πάντων...

Έλα έλα, ας αλλάξουμε κλίμα λοιπόν, γιατί αρκετά σφηχτήκαμε σήμερα με δαύτα και με τ'άλλα.

Να σας πω βρε κορίτσια μου...
Συνηθίζω να φτιάχνω φαρφάλες με λαχανικά και μανιτάρια, ένα νόστιμο και ελαφρύ φαγητό, αλλά αυτό προϋποθέτει βράσιμο και στο τέλος σοτάρισμα των λαχανικών και μου φαίνεται ότι με το βράσιμο σα να χάνουν τα αρώματα τους, την πραγματική τους έντονη γεύση και το χρώμα τους.
Πως να τα μαγειρεύω στον ατμό, αν δεν διαθέτω ατμομάγειρα ή κάποιό ειδικό σκεύος?

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
NeNaKi_Gr έγραψε:
cassiani έγραψε:ti na po re gamoto poso stenaxoriemai me afta kai poso tremo apo to fovo mou kai pio poli otan exo to paidi sto amaksi.

Sad Sad Όντως! Rolling Eyes
Ήταν όμως και απίθανο ως ατύχημα, όπως συνέβη! Σα να ήταν τα γίνει ένα πράμα...

Τέλος πάντων...

Έλα έλα, ας αλλάξουμε κλίμα λοιπόν, γιατί αρκετά σφηχτήκαμε σήμερα με δαύτα και με τ'άλλα.

Να σας πω βρε κορίτσια μου...
Συνηθίζω να φτιάχνω φαρφάλες με λαχανικά και μανιτάρια, ένα νόστιμο και ελαφρύ φαγητό, αλλά αυτό προϋποθέτει βράσιμο και στο τέλος σοτάρισμα των λαχανικών και μου φαίνεται ότι με το βράσιμο σα να χάνουν τα αρώματα τους, την πραγματική τους έντονη γεύση και το χρώμα τους.
Πως να τα μαγειρεύω στον ατμό, αν δεν διαθέτω ατμομάγειρα ή κάποιό ειδικό σκεύος?


απλως νενακι αγοραζεις ατμομαγειρα σε καταμπληξα με την απαντηση μου ε πες χαχα .δυστυχως στο μαγειρεμα χανουν την γευση τους .αντε πηγε στο μαγαζι να αγορασεις .ειχα εγω ενα αλλ χαλασε να στο στελνα με κουριερ .εχει η πεθερα παντως χαχα

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αnna1975 έγραψε:απλως νενακι αγοραζεις ατμομαγειρα σε καταμπληξα με την απαντηση μου ε πες χαχα .δυστυχως στο μαγειρεμα χανουν την γευση τους .αντε πηγε στο μαγαζι να αγορασεις .ειχα εγω ενα αλλ χαλασε να στο στελνα με κουριερ .εχει η πεθερα παντως χαχα

Χαχαχαχαχα με τρελαίνεις ώρες ώρες τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 328109

Όμως έχεις δίκιο... ένας ατμομάγειρας πρέπει να υπάρχει στην κουζίνα της νοικοκυράς. Περιμένω να βρούμε πρώτα σπίτι, να μετακομίσουμε και μετά της διακοπές, τον Οκτώβρη, θα πάρω έναν καλό... θα μου χρειαστεί και αργότερα.
Δύο πράματα χρειάζομαι όπως και να' χει.. ατμομάγειρα και Χύτρα ταχύτητας, αλλά η δεύτερη είναι ακριβή, γι' αυτό και δεν είναι απόφαση της στιγμής. Άμα είναι να πάρεις, θα πάρεις κάτι καλό και με τις εγγυήσεις του!

Άλλα μέχρι τότε, έχουν να βράσουν ακόμα πολλά λαχανικά.... Razz So, τι φτιάνουμε? Razz

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
NeNaKi_Gr έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:απλως νενακι αγοραζεις ατμομαγειρα σε καταμπληξα με την απαντηση μου ε πες χαχα .δυστυχως στο μαγειρεμα χανουν την γευση τους .αντε πηγε στο μαγαζι να αγορασεις .ειχα εγω ενα αλλ χαλασε να στο στελνα με κουριερ .εχει η πεθερα παντως χαχα

Χαχαχαχαχα με τρελαίνεις ώρες ώρες τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 328109

Όμως έχεις δίκιο... ένας ατμομάγειρας πρέπει να υπάρχει στην κουζίνα της νοικοκυράς. Περιμένω να βρούμε πρώτα σπίτι, να μετακομίσουμε και μετά της διακοπές, τον Οκτώβρη, θα πάρω έναν καλό... θα μου χρειαστεί και αργότερα.
Δύο πράματα χρειάζομαι όπως και να' χει.. ατμομάγειρα και Χύτρα ταχύτητας, αλλά η δεύτερη είναι ακριβή, γι' αυτό και δεν είναι απόφαση της στιγμής. Άμα είναι να πάρεις, θα πάρεις κάτι καλό και με τις εγγυήσεις του!

Άλλα μέχρι τότε, έχουν να βράσουν ακόμα πολλά λαχανικά.... Razz So, τι φτιάνουμε? Razz



σου εχω αλλη ιδεα δεν ξερω αν σε τρελλανω η σε καθοδηγησω .παρε την κατσαρολα εχεις κανενα δυχτακι η κατι να μπει στην κατσαρολα ετσι ωστε τα λαχανικα να βρασουν στο ατμο .σε καλυψα η οχι .αυτο ειναι και λυση φτηνη και της στιγμης .αφου θα μετακομισεις και το νοικοκυριο θα παει για μετα

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αnna1975 έγραψε:...παρε την κατσαρολα εχεις κανενα δυχτακι η κατι να μπει στην κατσαρολα ετσι ωστε τα λαχανικα να βρασουν στο ατμο
Έχω, ένα τσίγκινο μαραφέτι σαν σουρωτήρι για μακαρόνια που μπαίνει σε κατσαρόλες, αλλά... μου φαίνεται κομματάκι βαθύ και μάλλον θα τα ακουμπάει το νερό Rolling Eyes
Θα δώ τι θα κάνω... μπορεί να φτιάξω καμιά πατέντα δική μου Wink
Με την βράση λιώνουν και δεν μ' αρέσει. Θέλω να βράζουν μεν, αλλά να γίνονται πιο τραγανά.
Θα το δοκιμάσω Αννουλίνι μου, σ' ευχαριστώ! τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? - Σελίδα 14 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 26 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις