Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
82 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 82 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλε τι εγινε εδω????απαπααααααα!!!!!!μαλιοτραβηχτειτε!!!!!!χχαχαχαχαχαχχα!!!!!!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:καλε τι εγινε εδω????απαπααααααα!!!!!!μαλιοτραβηχτειτε!!!!!!χχαχαχαχαχαχχα!!!!!!!
μισό ερχομαι τη στο καλό κομμώτρια είμαι ....και προσέχτε μην μπαίνετε στο χώρο μου ...φιλούσκια

128Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 10:45 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:ρο .

Μπουμπουκίτσα καλά έκανες και έβαλες το άθρο αν και εγω αμφιβάλλω αν ο γιατρός σου πιστεύει κάτι τέτοιο -ήταν αφορμή να αναλύσουμε το θέμα .
.

βανια μην αρχισουμε παλι τα ιδια.!!..δεν νομιζω πως εχω δωσει καποια αφορμη για να αμφιβαλεις για αυτα που λεω..λες να εχω καμια ορεξη να πω ψεματα?....αφου κλεισαμε το θεμα προσεχε λιγο αυτα που γραφεις...γιατι αν καποιες κοπελες παρεξηγηθηκαν με ενα θεμα τοσο γενικο εγω τι πρεπει να κανω με αυτο που λες??

129Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 10:50 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλε ηρεμιστε επιτελους!!!

130Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 11:21 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μηπως να χαλαρωσουμε λιγο?δεν υπαρχει λογος για αντιπαραθεσεις!η καθε μια μας εχει την αποψη της στηριζομενη καπου,ερευνες,εμπειριες,γιατροι καπου!απλα δεν υπαρχει λογος να ειμαστε τοσο απολυτες και να προσπαθουμε να επιβληθουμε! Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 688264 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 688264 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 688264 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 688264

131Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 11:32 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:μηπως να χαλαρωσουμε λιγο?δεν υπαρχει λογος για αντιπαραθεσεις!η καθε μια μας εχει την αποψη της στηριζομενη καπου,ερευνες,εμπειριες,γιατροι καπου!απλα δεν υπαρχει λογος να ειμαστε τοσο απολυτες και να προσπαθουμε να επιβληθουμε! Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 688264 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 688264 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 688264 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 688264

το θεμα ειχε σταματησει ειρηνικα πιστευω...αλλα οταν καποιος επανερχεται και ονομαστικα ΄΄στην λέει΄΄...σορρυ αλλα δεν μπορει να κανεις τον κινεζο...
επειδη ειπα συγνωμη αν καποιοι στεναχωρηθηκαν δεν σημαινει οτι πρεπει καποιοι αλλοι να περνουν θαρρος και να συνεχιζουν...η υπομονη εχει και τα ορια της..

132Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 11:51 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μάλλον έχεις την μύγα και μυγιάζεσαι δεν σε πρόσβαλλα ούτε είπα ότι λες ψέματα όταν αντιλαμβάνομαι κάτι τέτοιο ξέρεις καλά ότι την λέω ανοιχτά και δεν κρύβομαι πίσω από καμιά βιτρίνα . Είπα αμφιβάλλω αν ο γιατρός σου σου είπε κάτι τέτοιο -σκέφτηκες ότι ενδεχομένως να έχει δει πόσο πωρωμένη είσαι οπότε δεν μπαίνει στο κόπο να σε κάνει να αλλάξεις γνώμη και στο κάτω -κάτω γιατί να το κάνει; αν εσύ θέλεις να πιστεύεις αυτές τις ανακρίβειες κάνε το . Είδες εγώ δεν έδωσα καμία σημασία ούτε στο υφάκι :έλα βρε βάνια γιατί το θεωρώ φυσιολογικό μέσα σε ένα διαλόγο -αντίλογο να μιλάμε και να εκφραζόμαστε με κάποιο τρόπο.
Κάτσε ρε μπουμπουκίτσα και σκέψου όλα όσα σου έχουμε πει προσωπικά εγω και όχι μόνο που ακριβώς έχουμε προσβάλει το άτομο σου ; Ναι το να μην συμφωνώ με αυτά που λες δεν σημαίνει ότι έχω κάτι προσωπικό και επίσης τι μένος υπάρχει να κλέισει το θέμα ; το άνοιξες και καλά έκανες δηλαδή αν συμφωνούσαν και άλλες κοπέλες θα έλεγες τα ίδια ;
Προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις ότι μια κοπέλα σήμερα δεν πρέπει να έχει αυτές τις ιδέες σήμερα το κουβέβτιαζα με κάποια άτομα και έμειναν αν θέλεις βέβαια εσυ να το πιστεύεις καλά κάνεις και το κάνεις,

133Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 11:59 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:Μάλλον έχεις την μύγα και μυγιάζεσαι δεν σε πρόσβαλλα ούτε είπα ότι λες ψέματα όταν αντιλαμβάνομαι κάτι τέτοιο ξέρεις καλά ότι την λέω ανοιχτά και δεν κρύβομαι πίσω από καμιά βιτρίνα . Είπα αμφιβάλλω αν ο γιατρός σου σου είπε κάτι τέτοιο -σκέφτηκες ότι ενδεχομένως να έχει δει πόσο πωρωμένη είσαι οπότε δεν μπαίνει στο κόπο να σε κάνει να αλλάξεις γνώμη και στο κάτω -κάτω γιατί να το κάνει; αν εσύ θέλεις να πιστεύεις αυτές τις ανακρίβειες κάνε το . Είδες εγώ δεν έδωσα καμία σημασία ούτε στο υφάκι :έλα βρε βάνια γιατί το θεωρώ φυσιολογικό μέσα σε ένα διαλόγο -αντίλογο να μιλάμε και να εκφραζόμαστε με κάποιο τρόπο.
Κάτσε ρε μπουμπουκίτσα και σκέψου όλα όσα σου έχουμε πει προσωπικά εγω και όχι μόνο που ακριβώς έχουμε προσβάλει το άτομο σου ; Ναι το να μην συμφωνώ με αυτά που λες δεν σημαίνει ότι έχω κάτι προσωπικό και επίσης τι μένος υπάρχει να κλέισει το θέμα ; το άνοιξες και καλά έκανες δηλαδή αν συμφωνούσαν και άλλες κοπέλες θα έλεγες τα ίδια ;
Προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις ότι μια κοπέλα σήμερα δεν πρέπει να έχει αυτές τις ιδέες σήμερα το κουβέβτιαζα με κάποια άτομα και έμειναν αν θέλεις βέβαια εσυ να το πιστεύεις καλά κάνεις και το κάνεις,

δεν βγαινει ακρη ..μου λες οτι εχω τηνν μυγα και αμεσως μετα οτι ο γιατρος τα λεει αυτα γιατι με ειδε πορωμενη....και οτι μια κοπελα σημερα δεν πρεπει να εχει τετοιες αποψεις...
γιατι συνεχιζεις να προσπαθεις να μου επιβαλεις τη γνωμη σου...για αυτο κατηγορηθηκα εγω εξαρχης...σταματησα λοιπον να μιλαω...δεν εχω ορεξη για καυγαδες...
γιατι εσυ αυτο το θεωρεις΄΄αδυναμια΄΄ και συνεχιζεις??
οπως δεν αλλαζεις γνωμη εσυ δεν αλλαζω και εγω..
φτανει πια..κριμα ειναι να ασχολουμαστε ολοκληρη μερα με αυτο...
ειπαμε ολες διαφωνησατε μαζι μου και μονο μια κοπελα συμφωνησε...
αυτο ομως δεν αποδεικνυει οτι εγω ειμαι λαθος..

134Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 12:04 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:Μάλλον έχεις την μύγα και μυγιάζεσαι δεν σε πρόσβαλλα ούτε είπα ότι λες ψέματα όταν αντιλαμβάνομαι κάτι τέτοιο ξέρεις καλά ότι την λέω ανοιχτά και δεν κρύβομαι πίσω από καμιά βιτρίνα . Είπα αμφιβάλλω αν ο γιατρός σου σου είπε κάτι τέτοιο -σκέφτηκες ότι ενδεχομένως να έχει δει πόσο πωρωμένη είσαι οπότε δεν μπαίνει στο κόπο να σε κάνει να αλλάξεις γνώμη και στο κάτω -κάτω γιατί να το κάνει; αν εσύ θέλεις να πιστεύεις αυτές τις ανακρίβειες κάνε το . Είδες εγώ δεν έδωσα καμία σημασία ούτε στο υφάκι :έλα βρε βάνια γιατί το θεωρώ φυσιολογικό μέσα σε ένα διαλόγο -αντίλογο να μιλάμε και να εκφραζόμαστε με κάποιο τρόπο.
Κάτσε ρε μπουμπουκίτσα και σκέψου όλα όσα σου έχουμε πει προσωπικά εγω και όχι μόνο που ακριβώς έχουμε προσβάλει το άτομο σου ; Ναι το να μην συμφωνώ με αυτά που λες δεν σημαίνει ότι έχω κάτι προσωπικό και επίσης τι μένος υπάρχει να κλέισει το θέμα ; το άνοιξες και καλά έκανες δηλαδή αν συμφωνούσαν και άλλες κοπέλες θα έλεγες τα ίδια ;
Προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις ότι μια κοπέλα σήμερα δεν πρέπει να έχει αυτές τις ιδέες σήμερα το κουβέβτιαζα με κάποια άτομα και έμειναν αν θέλεις βέβαια εσυ να το πιστεύεις καλά κάνεις και το κάνεις,

ρε Βανια γιατι το συνεχιζεις ?? την τσιγκλάς και το ξερεις

135Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 12:34 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
όχι δεν τη τσιγκλάω δεν έχω μάθει στη ζωή μου να σταματάω κάπου που ξέρω ότι έχω δίκιο δεν την έθιξα δεν τη έβρισα δεν την μείωσα σε τίποτα . Μήπως επειδή είδε ότι τα επειχείρηματά της καταρίπτονται το ένα μετά το άλλο δεν έχει άλλο τρόπο ; Δεν υπάρχει περίπτωση να σταματησω όσο το συνεχίζει και απευθυνετε σε μένα θα κάνω το ίδιο .

136Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 11:20 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια μου τσαμπα προσπαθεις να αλλαξεις γνωμη σε καποιον που εχει κολλησει με κατι που ειναι εντελως επιστημονικη φαντασια.αστην να πιστευει αυτο που πιστευει και μην καθεσαι και αναλωνεσαι σε τετοια πραγματα.

137Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 11:28 pm

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πιστευω οτι και οι δυο πλευρες εχετε δίκιο ! Στην μια περίπτωση οταν έχει γίνει η σύλληψη και το χάπι εμποδίζει την εμφύτευση ναι θεωρω οτι είναι εκτρωτικό αλλά σε περίπτωση που απλά εμποδίζει να γίνει η γονιμοποίηση του ωαρίου απο το σπερματοζωάριο δημιουργώντας αφιλόξενο περιβάλλον ,τοτε δεν ειναι εκτρωτικό!


Λυπάμαι που θα το πω ,σας συμπαθώ όλες αλλά με εχει κουράσει που η καθεμία δεν σέβεται την άλλη και είστε έτοιμες να βγάλετε τα μαχαίρια κάθε φορα που εχετε αντίθετη γνωμη! Αν δεν σέβεσαι τον άλλον δεν σέβεσαι ούτε τον εαυτό σου! Και εδώ είμαστε να διευρύνουμε το πνεύμα μας! Να μάθουμε πως σκέφτονται και άλλοι ανθρωποι και όχι να επιβάλουμε την γνώμη μας ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ!

138Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 11:35 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:όχι δεν τη τσιγκλάω δεν έχω μάθει στη ζωή μου να σταματάω κάπου που ξέρω ότι έχω δίκιο δεν την έθιξα δεν τη έβρισα δεν την μείωσα σε τίποτα . Μήπως επειδή είδε ότι τα επειχείρηματά της καταρίπτονται το ένα μετά το άλλο δεν έχει άλλο τρόπο ; Δεν υπάρχει περίπτωση να σταματησω όσο το συνεχίζει και απευθυνετε σε μένα θα κάνω το ίδιο .


Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 606100 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 606100
Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 966307 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 966307 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 966307

139Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 11:44 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα κορίτσια .
Γραμματική μου δεν προσπαθώ να αλλάξω γνώμη είναι κάποια πράγματα που δεν τα λέω εγώ αλλά επιστήμονες και πάνω από όλους ο παγκόσμιος οργανισμός υγείας .
Δεν μπορούμε να λέμε ότι πιστεύουμε τον παγκόσμιο οργανισμό σε άλλα θέματα όπως του θηλασμού η των εμβολίων και να αναιρούμε αυτό.
όπως πολυ καλά γράφει και η Νένα νομίζω στο άλλο θέμα είναι πως η κάθε μια βλέπει τη ζωή αν δηλαδή πιστεύει ότι με το που γονιμοποιείται το ωάριο έχουμε και εγκυμοσύνη η όχι .
Σύμφωνα με το παγκόσμιο οργανισμό υγείας και μόνο το σπιράλ δεν θεωρείτε εκτρωτικό μέσο -και το χάπι της επόμενης μέρας ούτε αυτό θεωρείτε επείγουσα αντισύλληψη και πρέπει όπως είπα πολλές φορές να γίνετε μόνο όταν υπάρχει ανάγκη όπως όταν σπάσει το προφυλακτικό και βέβαια καλό είναι να ενημερώνετε ο γυναικολόγος . όποια θέλει να δει την πλήρη αναφορά επάνω στο θέμα με επίσημα στοιχεία ας πάει να δει στο θεμα :Το θαύμα της ζωής ...λάθος της στιγμής είναι κουραστικό να ξαναγάφω τα ίδια .

140Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Πεμ Ιουλ 14, 2011 11:59 pm

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:καλημέρα κορίτσια .
Γραμματική μου δεν προσπαθώ να αλλάξω γνώμη είναι κάποια πράγματα που δεν τα λέω εγώ αλλά επιστήμονες και πάνω από όλους ο παγκόσμιος οργανισμός υγείας .
Δεν μπορούμε να λέμε ότι πιστεύουμε τον παγκόσμιο οργανισμό σε άλλα θέματα όπως του θηλασμού η των εμβολίων και να αναιρούμε αυτό.
όπως πολυ καλά γράφει και η Νένα νομίζω στο άλλο θέμα είναι πως η κάθε μια βλέπει τη ζωή αν δηλαδή πιστεύει ότι με το που γονιμοποιείται το ωάριο έχουμε και εγκυμοσύνη η όχι .
Σύμφωνα με το παγκόσμιο οργανισμό υγείας και μόνο το σπιράλ δεν θεωρείτε εκτρωτικό μέσο -και το χάπι της επόμενης μέρας ούτε αυτό θεωρείτε επείγουσα αντισύλληψη και πρέπει όπως είπα πολλές φορές να γίνετε μόνο όταν υπάρχει ανάγκη όπως όταν σπάσει το προφυλακτικό και βέβαια καλό είναι να ενημερώνετε ο γυναικολόγος . όποια θέλει να δει την πλήρη αναφορά επάνω στο θέμα με επίσημα στοιχεία ας πάει να δει στο θεμα :Το θαύμα της ζωής ...λάθος της στιγμής είναι κουραστικό να ξαναγάφω τα ίδια .





αρε βανια τι να ξαναγραψεις οτι και ξαναγραψεις ενα απο τια ιδια .απλως για μενα ανοιξε το θεμα δεν πιστευει οτι δεν θα συμφωνησουν οι κοπελες μαζι της μονο απο μια .και οταν ειδε οτι δεν υπαρχουν επιγχειρηματα .θελει να το κλεισει .εμεις δεν επιβαλουμε να αλλαξει γνωμη δεν ειναι κατι ομως δεν με αρεσει αυτο αρεσει σε σενα ,εδω εχουμε πιστοπιημενα οτι αυτο δεν ισχυει .

141Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Παρ Ιουλ 15, 2011 12:03 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι θα πω οτι μου φαινεται τουλαχιστον αστειο να ακουω το 2011 απο κοπελες οτι το χαπι ειναι εκτρωτικο ο χριστος και η παναγια.απο την αλλη παλι ας πιστευει η καθεμια οτι θελει δε θα βαλω εγω μυαλο σε κανεναν δεν ειμαι ο θεος αλλωστε. Very Happy

142Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 6 Empty Απ: Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. Παρ Ιουλ 15, 2011 12:48 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:εγω παλι θα πω οτι μου φαινεται τουλαχιστον αστειο να ακουω το 2011 απο κοπελες οτι το χαπι ειναι εκτρωτικο ο χριστος και η παναγια.απο την αλλη παλι ας πιστευει η καθεμια οτι θελει δε θα βαλω εγω μυαλο σε κανεναν δεν ειμαι ο θεος αλλωστε. Very Happy



ακριβως αυτο λεμε τοσο καιρο αλλα καποιες συνεχιζουν...
ο καθενας με τα μυαλα που κουβαλαει..!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sasanath έγραψε:Πιστευω οτι και οι δυο πλευρες εχετε δίκιο ! Στην μια περίπτωση οταν έχει γίνει η σύλληψη και το χάπι εμποδίζει την εμφύτευση ναι θεωρω οτι είναι εκτρωτικό αλλά σε περίπτωση που απλά εμποδίζει να γίνει η γονιμοποίηση του ωαρίου απο το σπερματοζωάριο δημιουργώντας αφιλόξενο περιβάλλον ,τοτε δεν ειναι εκτρωτικό!


Λυπάμαι που θα το πω ,σας συμπαθώ όλες αλλά με εχει κουράσει που η καθεμία δεν σέβεται την άλλη και είστε έτοιμες να βγάλετε τα μαχαίρια κάθε φορα που εχετε αντίθετη γνωμη! Αν δεν σέβεσαι τον άλλον δεν σέβεσαι ούτε τον εαυτό σου! Και εδώ είμαστε να διευρύνουμε το πνεύμα μας! Να μάθουμε πως σκέφτονται και άλλοι ανθρωποι και όχι να επιβάλουμε την γνώμη μας ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ!

συμφωνω......

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα σε όλες! Διάβασα αυτό για το χάπι της επόμενης μέρας πριν από λίγο και έπαθα σοκ..Το παραθέτω εδώ,καλό είναι να το σκεφτούμε καλύτερα πριν το πάρουμε και να είμαστε πιο προσεκτικές όταν θέλουμε να αποφύγουμε μια εγκυμοσύνη.

''Η Alyce Clark, ετών 19 κατέρρευσε μέσα στο σπίτι
της ένα μήνα αφού πήρε το χάπι. Μέσα στο ασθενοφόρο έπαθε 7 απανωτές καρδιακές προσβολές και οι γιατροί πίστεψαν πως δεν πρόκειται να συνέλθει ποτέ....

Οι εξετάσεις έδειξαν εκατοντάδες θρόμβους στο αίμα της και κανείς δεν μπορούσε να καταλάβει από που προέρχονται. Όταν η άτυχη κοπέλα συνήλθε μετά από 2 μέρες στην εντατική, και μετά από ισχυρές δόσεις αντιπηκτικών αίματος, είπε στους γιατρούς πως ένα μήνα πριν είχε πάρει το Χάπι!Το γεγονός αυτό έφερε στο φως πολλές νέες έρευνες για τις πάρα πολύ κακές επιδράσεις του Χαπιού. Σύμφωνα με μία από αυτές οι 15 από τις 30 γυναίκες που θα το πάρουν ανάμεσα σε 100,000 θα εμφανίσουν κάποια στιγμή στη ζωή τους θανατηφόρους θρόμβους στο αίμα τους.
Η νεαρή κοπέλα δήλωσε πως αφού έγινε καλά οι γιατροί της ομολόγησαν πως αν ήταν άνω των 25 δεν θα είχε επιζήσει. Ήταν πολύ τυχερή που έκανε αυτό το λάθος στα 19 της.''

πηγή: www.tsekouratoi.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις