Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
75 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 75 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:Κοριτσια αυτό το χάπι δεν ουε αντισυλληπτικό ουτε εκτρωτικό ακριβώς.. Το μεν αντισυλληπτικό εμποδίχει οπως λέει και το όνομα του τη σύλληψη κατι που δεν κάνει το χάπι της επόμενης μέρας καθώς οταν το παίρνουμε ήδη πιθανόν να έχει γινει σύλληψη. Το χάπι αυτό διακόπτει τη δημιουργία εμβρύου. Οπότε ουτε εκτρωτικό το λές καθότι όταν το παιρνουμε ειναι τόόόόόσο νωρίς που ακόμη δεν εχει δημιουργηθεί τίποτα.Εγω οταν πήγα για τον πρώτο υπέρηχο που ήμουν 3-4 εβδομάδωβ έγκυος ακόμη δεν είχαμε δει εμβρυο. Ηταν μόνο ο σάκος. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για την επόμενη μέρα της πιθανης σύλληψης. Ωστόσο αυτο το χάπι πρεπει να αποφεύγεται κυρίως για τις επιπτώσεις που έχει. Εχω ακούσει κι εγω κατα καιρούς πολύ ασχημα πράγματα γι αυτό το χάπι. Εκτος όλων αυτών που προαναφέρθηκαν έχω ακούσει κι οτι 1 στις 10 γυναικες που το χρησιμοποιησαν επανειλημένως εμφάνισαν καρκίνο στην μήτρα. Πάντως σε καμια περιπτωση δεν θεωρώ οτι οι κοπέλες που το χρησιμοποιούν θα πρέπει να αισθάνονται άσχημα. Δεν ειναι εκτρωση σε καμια περίπτωση. Ειναι 1000 φορες καλύτερο να εμποδίσουν τη δημιουργια εμβρυου εξ αρχης από το να δημιουργηθει εμβρυο και να γινει εκτρωση μετα απο 1-2 μήνες λόγω ανεπιθύμητης εγκυμοσυνης. Απλά θέλει προσοχη η συχνότητα. Το θεωρω πραγματικα επικίνδυνο!
Συμφωνώ!!! Το πιο επικίνδυνο απ' όλα είναι η συχνότητά του! Δε πρέπει σε καμιά περίπτωση να θεωρηθεί ως μέθοδος αντισύλληψης αλλά να αποτελεί μόνο λύση εκτάκτου ανάγκης.

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...Για να μπορούμε να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα...

...Nα ενημερώσω απλά ότι, το Ινστιτούτο Έλλιοτ που αναφέρεται στο άρθρο, ειδικεύεται γύρω στα 15 χρόνια σε στατιστικές μελέτες που έχουν να κάνουν αποκλειστικά με τις αμβλώσεις και ΟΧΙ σε επίσημες ιατρικές έρευνες!
Μάλιστα μια από τις πρόσφατες τέτοιες μελέτες του, η οποία και έγινε την εποχή που γράφηκε το άρθρο που ανέβηκε, αφορούσε την παρακολούθηση γυναικών για έξι συνολικά έτη και την ψυχική τους κατάσταση μετά από έναν ανεπυθήμητο τοκετό ή μια έκτρωση, τα συν και τις επιπτώσεις δηλαδή.

Το συγκεκριμένο λοιπόν ινστιτούτο, που να τονίσουμε και πάλι ότι δεν έχει να κάνει με Γενετικές Έρευνες απο Ιατρικό Επιστημονικό Ερευνητικό προσωπικό, αλλά με στατιστικές μελέτες, βασίζεται σε περιπτώσεις «ανεπιθύμητων εγκυμοσύνων», αφού γι' αυτές δημιουργήθηκε και από αυτές ζεί!
Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι χρειάζεται 'υλικό' για να επιβιώσει και να αναπτυχθεί η έρευνα τους... όσο λοιπόν υπάρχουν ανεπυθήμητες συλλήψεις και άρα κατά πάσα πιθανότητα και εκτρώσεις, τόσες πιθανότητες θα έχει η έρευνα τους για να στεφθεί με επιτυχία και άρα να πληρωθουν και αυτοί... νομίζω ότι όλοι καταλαβαίνουμε που το παω και αν θέλετε να μιλήσουμε για συνομωσίες, μπορούμε να πούμε και γι΄ αυτού του είδους, γιατί αυτές και αν έχουν χρήμα!

Επίσης, είναι καλό να αναφερθεί ότι, ο κ. Reardon είναι γνωστός μελετητής για θέματα που έχουν να κάνουν με την άμβλωση και με όσων ψυχιατρικών προβλημάτων συνδέονται με αυτήν, όλες του οι μελέτες κυμαίνονται στο ίδιο ύφος και άρα.... κάθε άλλο παρά θα τον ‘βόλευε’ να φτάσει στο σημείο να μην έχει υλικό να ερευνήσει και χωρίς υλικό δεν θα υπάρχει και έρευνα και χωρίς έρευνα δεν θα έχει δουλειά και άρα λεφτά... νομίζω ότι και δω καταλαβαίνετε τι εννοώ... Το ΧΕΠ μάλλον του κόβει, παρά του δίνει δουλειά...Wink

Πάντως και για να μην παρεξηγηθώ... με αρκετά απο τα συμπεράσματά του σε πολλές έρευνες του συμφωνώ, όπως και για το ‘επιφανειακό’ κίνητρο που γίνονται αυτές, γιατί το πραγματικό κίνητρο... αφήστε το...αλλά ο λόγος του συγκεκριμένου άρθρου που υποστηρίχτηκε στο θέμα του φόρουμ μας, θεωρώ πως συντάχτηκε απο τον ίδιο για λόγους σκοπιμότητας και μόνο, γι΄ αυτό και κανένας ιατρός επιστήμονας δεν έσπευσε να το υπογράψει υποστηρίζοντας το, όπως συνηθίζεται να γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις!
Επιπλέον, τόσο ο ίδιος όσο και το ινστιτούτο που υποστηρίζει, εμφανίζονται ως Φανατικοί Πολέμιοι των αμβλώσεων και οποιωνδήποτε μορφών αντισύλληψης γενικότερα απ' όσο έχω κατα καιρούς καταλάβει... Στο πρώτο με βρίσκει 'σύμμαχο, αν προσωπικά εγώ το θεωρώ ‘βιτρίνα’ για τα μάτια του κόσμου!

Άλλωστε κατ' εμέ, το να προσπερνάμε κορυφαίους επιστήμονες ιατρούς και ερευνητές, ιατρικά αποδεδειγμένες έρευνες, ιατρικά επιστημονικά άρθρα και βιβλία ανατομοφυσιολογίας του ανθρώπινου είδους, για να εμπιστευτούμε έναν φαρμακοποιό που κάνει στατιστικές μελέτες... λυπάμαι, αλλά είναι σα να κλείνουμε τ' αυτιά στον αρχιτέκτονα που μας λέει ότι αυτά τα σίδερα δεν θα κρατήσουν το σπίτι και να ακούμε τον σιδερά που θέλει να μας τα πουλήσει.
Δεν σνομπάρω τις στατιστική ή την φαρμακευτική, προς Θεού, έχουν και αυτές σημαντικό ρόλο στη ζωή μας, απλά ο βαθμός σύγκρισης είναι διαφορερικός, άλλη η εκπαίδευση του ενός και άλλη του άλλου, δεν έχουν τις ίδιες γνώσεις βρε παιδί μου, πως να το κάνουμε δηλαδή.

Για το ΧΕΠ αποκλειστικά δεν έχω να πώ κάτι, γιατί όσα είχα να πω για δαύτο το έρμο χάπι, εκτός του ότι τα είπαν σαφέστατα οι προηγούμενες Κυρίες και ειδικά το Λιλιπουτάκι και δε θέλω να κατηγορηθώ ως περιττολογού, γιατί ως πολυλογού τον έχω κερδίσει νομίζω επάξια τον τίτλο χαχαχαχα Razz , τα είχα αναλύσει και γω εξονυχιστικά και σε ένα και σε δύο και σε τρία μηνύματα σε κάποιο παλαιότερο θέμα θυμάμαι, που αν το έβρισκα θα τα αντέγραφα και εδώ, γιατί δεν υπάρχει λόγος να γράφω τα ίδια απο την αρχή και για τέταρτη φορά... Ανακύκλωση στην ανακύκλωση καταντάει κουραστικό κομμάτι Rolling Eyes

Το μόνο που θα ανακυκλώσω από εκείνα τα μηνύματα είναι ένα ...
...Μην είμαστε κορίτσια μου τόσο καχύποπτες... με δαύτη την καχυποψία των παππούδων μας κλείσαμε κάποτε την πόρτα στον Παπανικολάου, πήρε την ερευνούλα του και έφυγε στα ξένα ο ανθρωπάκος... Τα κύτταρα μας ερευνούσε (γιατί αυτό είναι έρευνα και αυτός λέγεται Επιστήμων Ερευνητής) και αυτοί νομίσανε ότι και τους τρωει λεφτά και τους φακελώνει... ο απατεώνας συνωμότης!
Και με την ίδια δυσπιστία σήμερα, υπάρχουν μητέρες που δεν σπεύδουν να κάνουν στις κόρες τους το εμβόλιο κατά του καρκίνου για τον τράχηλο της μήτρας και ρισκάρουν τις ζωές των παιδιών τους, γιατί είναι και αυτό μια συνομωσία ελέγχου του πληθυσμού λένε...

...Και λόγο αυτών των καχυποψιών, εν έτη 2011 θα συνεχίζει αυτή η αρρώστια να ξεκληρίζει κάθε χρόνο εκατοντάδες γυναίκες στην χώρα μας, μια Ελλάδα η οποία έρχεται ΠΡΩΤΗ σε Ευρωπαϊκό επίπεδο στις εκτρώσεις και ΤΡΙΤΗ σε Παγκόσμιο.

...Άιντε λοιπόν, τι καθόμαστε... ν’ αρπάξουμε όλες απο μια σημαία και να βγούμε να πανηγυρίσουμε στις πλατείες το ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΟΟΟΟ!!! Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενάκι μου,απ'την πρώτη μέχρι την τελευταία λέξη...... Respect Respect Respect !!!!!!!!!!!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Αnna1975"]
bou-boukitsa έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Ά


και πρωτον και κυριον ειναι φαρμακοπιος καμια σχεση με γιατρο και γυναικολογο .ρωτα γυναικολογο και θα σου πει οτι δεν στεκει καλα


ΕΜΕΝΑ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΕΙ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΧΑΠΙΟΥ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΣΠΙΡΑΛ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΡΩΣΕΙς...ΔΥΣΤΗΧΩς ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥς ΛΙΓΟΥς!!!

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΣΥΛΛΙΠΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕς ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙ Ο ΜΙΣΟς ΠΛΥΘΥΣΜΟς...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ!...ΚΑΙ ΤΟ 90% ΤΟΥ ΠΛΥΘΗΣΜΟΥ ΚΑΠΝΙΖΕΙ...ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΠΩς ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ...
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΠΟΣΟΙ ΑΚΟΛΟΘΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ...



κοιτα κατι που εχει βγει και εχει πιστοπιοιησει απο το εοφ ειναι και εγκεκριμενο .τωρα ο δικος σου ο γιατρος μπορει να ειναι εξαιρεση γιατι εγω δεν εχω ακουσει ποτε απο κανενα ολα αυτα που λες και εχω και φιλους γιατρους .και το αντισυληπτικο τον δινουν και για να κανουν και θεραπεια τοτε επρεπε να το ειχαν απαγορευσει και γραφουν οτι βλαπτει σοβαρα την υγεια οπως το τσιγαρο που αναφερες που το γραφει και οτι ειναι εκτρωκτικο κατα την δικη σου εννοια .εγω δεν βλεπω τιποτα απο αυτα που λες . ηθελα να ξερα αν χρειαζοσουνα να κανεις μια θεραπεια για φτιαξεις τον κυκλο σου τι θα κανε ο γιατρος σου δεν θα σου δινε και θα σε αφημε να δημιουργηθει προβλημα τοτε τι γιατρος ειναι και γενικως τι γιατροι θα ηταν ολοι με το δικο σου σκεπτικο . και δεν ειναι τσιγαρο που ειναι εθισμος .καθε φορα ειναι και κατι κανει για καποιον που το χρειαζεται .αρα καμια σχεση αυτα που γραφεις

δεν ειπα οτι δεν δινει αντισυλλιπτικα...δεν διαβασες με προσοχη...ειναι κατα του σπιραλ.του χαπιου της επομενης και της εκτρωσης...αντισυλλιπτικα φυσικα και θα επερνα για τον κυκλο μου και εχω παρει στο παρελθον για αντισυλλιψη..οτι βλαπτουν το ειπα απλα για να σου αποτρεψω το επιχειρημα πως οτι κυκλοφορει και το περνει πολυ κοσμος ειναι και καλο..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
...
εφοσον εχει γινει η γονιμοποιηση του ωαριου εμποδιζει την εμφυτευση του στη μητρα!
επομενως φυσικα και επηρεαζει την εγκυμοσυνη αφου τη διακοπτει! γι αυτο αλλωστε και υπαρχει..αυτη ειναι η λειτουργεια του,να διακοψει τη γονιμοποιηση!
αρα ειναι μεσο ''εκτρωτικο'' και οχι προληψης..απο την στιγμη που γονιμοποιηθει το ωαριο καθε ενεργεια που διακοπτει την αναπτυξη του εντασσεται στο πλαισιο της εκτρωσης.



ακριβως μαμα κατερινα...δεν θα μπορουσα να το πω καλυτερα!! Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:[quote="Vivian"
και ομως βιβιαν το ειπαν και αυτο υποστηριζει η μπουμπουκιτσα οτι τα αντισσλυπτικα ειναι εκτρωκτικο μεσο τι αλλο θα ακουσουμε πρεπει να χαλρωσουμε και μην ειστε απολυτες και καθετες της αποψεις και αυτο γινεται συνεχεια .και να λεμε πραγματα που ευσταθουν


βρε Αννα 1975...για διαβασε λιγο καλυτερα...μαλλον εσυ λες πραγματα που δεν ευσταθουν !!..εγω δεν μιλησα ποτε για τα αντισσυλιπτικα...και σιγουρα δεν ειπα οτι ειναι εκτρωτικα...
προσεχε λιγο πριν κατηγορησεις καποιον!!
επαναλαμβανω για τελευταια φορα τι ειπα:
το χαπι της επομενης μερας και το σπιραλ ειναι εκτρωτικα!!
τα αντισσυλιπτικα ,προφιλακτικα ..κλπ οχι και δεν ααναφερθηκα ποτε σε αυτα...
τα υπολοιπα περι μ@@@κιας κλπ που αναφερθηκαν απο καποιες ειναι μαλλον αστεια...μην τα ισοπεδωσουμε ολα!!.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bouboukitsa όπως είδες το Νενάκι έκανε ολόκληρη έρευνα πάνω στο θέμα η οποία ακυρώνει εξ ολοκλήρου όλα όσα έγραψες .Και επειδή της Νένας της αρέσει να γράφει κατεβατά και επειδή κάποιες μπορεί να βαρεθούν να διαβάζουν εν κατακλείδι θα πω τα εξής :ο φαρμακοποιός που έκανε την έρευνα (ας την πούμε έτσι ) δεν ανήκει σε καμιά επιστημονική ιατρική ομάδα απλά έχει κάνει μια εταιρία η οποία βασίζεται στις εκτρώσεις και στις συνέπειες της (κυρίως ψυχολογικές) άρα το ΧΕΠ του χαλάει τα σχέδια επειδή δεν υπάρχει ανεπιθυμητη κύηση και έτσι η έρευνα του δνε μπορεί να συνεχιστεί με αποτέλεσμα να πάρει μπικικίνια Razz
Μία έρευνα για να θεωρηθεί αξιόπιστη πρέπει να γίνετε απο ανθρώπους του χώρου και μόνο.
Τώρα το ότι το ΧΕΠ έχει κάποιες παρενέργειες αυτό είναι σίγουρο όλα τα φάρμακα έχουν και βέβαια το ΧΕΠ δε θεωρείτε μέτρο αντισύλληψης με την έννοια να το χρησιμοποιούμε με τον ίδιο ρυθμό που παίρνουμε τα αντισυλληπτικά η κάποιο άλλο μέτρο .

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lilliput έγραψε:Κορίτσια μη με κάνετε να ξεχάσω κι αυτά που ξέρω!! Αν είναι δυνατόν,να θεωρηθεί το χάπι αυτό εκτρωτικό!! Έκτρωση λέμε ότι γίνεται όταν πια το έμβρυο έχει ήδη εγκατασταθεί στη μήτρα και αρχίζει να αναπτύσσεται. Το ΧΕΗ δεν καταστρέφει κανένα έμβρυο, απλώς δεν αφήνει το γονιμοποιημένο ωάριο να εγκατασταθεί στη μήτρα. Άλλωστε δεν καταλήγουν όλα τα γονιμοποιημένα ωάρια σε εγκυμοσύνη! Όταν ένα ωάριο γονιμοποιηθεί υπάχουν 50% πιθανότητες να εξελιχθεί σε εγκυμοσύνη και άλλες 50% να αποβληθεί από τον ίδιο τον οργανισμό.Εκτρωτικά χάπια είναι τα Mifepristone (RU-486), Misoprostol, Methotrexate και είναι καθαρά νοσοκομειακά φάρμακα. Σας παρακαλώ να προσέχετε τι γράφετε έτσι για να μην δημιουργούμε άσκοπες τύψεις σε κοπέλες που το έχουν πάρει.
πέστα κοπέλα μου επειδή κάποιες θα μας κάνουν να ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε -επίσης για το σπιραλ ισχύει ακριβώς το ίδιο -έχετε παρεξηγησει κάτι γονοιμοποιημένο ωράριο δεν σημαίνει και κύηση αν ήταν έτσι όλοι όσοι κάνουν τις εξωσωματικές θα έβαζαν όλα τα γονοιμοποιημένα ωάρια αν έίναι δύνατόν υπάρχουν ωάρια καλής ποιότητας και άλλα όχι

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
τα υπολοιπα περι μ@@@κιας κλπ που αναφερθηκαν απο καποιες ειναι μαλλον αστεια...μην τα ισοπεδωσουμε ολα!!.


Ευτυχως που εκαναν πλακα τα κοριτσια σε ενα τοσο ανυποστατο θεμα που χωρις ερευνα ταραξε καποιες εδω μεσα!

Την καλημερα μου!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:bouboukitsa όπως είδες το Νενάκι έκανε ολόκληρη έρευνα πάνω στο θέμα η οποία ακυρώνει εξ ολοκλήρου όλα όσα έγραψες .Και επειδή της Νένας της αρέσει να γράφει κατεβατά και επειδή κάποιες μπορεί να βαρεθούν να διαβάζουν εν κατακλείδι θα πω τα εξής :ο φαρμακοποιός που έκανε την έρευνα (ας την πούμε έτσι ) δεν ανήκει σε καμιά επιστημονική ιατρική ομάδα απλά έχει κάνει μια εταιρία η οποία βασίζεται στις εκτρώσεις και στις συνέπειες της (κυρίως ψυχολογικές) άρα το ΧΕΠ του χαλάει τα σχέδια επειδή δεν υπάρχει ανεπιθυμητη κύηση και έτσι η έρευνα του δνε μπορεί να συνεχιστεί με αποτέλεσμα να πάρει μπικικίνια Razz
Μία έρευνα για να θεωρηθεί αξιόπιστη πρέπει να γίνετε απο ανθρώπους του χώρου και μόνο.
Τώρα το ότι το ΧΕΠ έχει κάποιες παρενέργειες αυτό είναι σίγουρο όλα τα φάρμακα έχουν και βέβαια το ΧΕΠ δε θεωρείτε μέτρο αντισύλληψης με την έννοια να το χρησιμοποιούμε με τον ίδιο ρυθμό που παίρνουμε τα αντισυλληπτικά η κάποιο άλλο μέτρο .



καλημερα και απο μενα!βανια συμφωνω απολυτα μαζι σου σιγουρα εχει παρενεργειες και σοβαρες καποιες φορες αλλα ουτε μια στο εκαττομυριο δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι εκτρωτικο!!δηλαδη τα εχουμε ισοπεδωσει ολα πια!!και σιδουρα δεν ειναι πρεπει να το παιρνουμε καθε τρεις και λιγο..αλλα απο αυτο που λεω μεχρι την εκτρωση πιστευω οτι υπαρχει τεραααστια αποσταση!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και ξαναλέω μήπως να πάμε μια επίσκεψη στο γυναικολόγο μερικές από εμάς να μας εξηγήσει πως γίνονται τα παιδιά;;;;;;;;;

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:και ξαναλέω μήπως να πάμε μια επίσκεψη στο γυναικολόγο μερικές από εμάς να μας εξηγήσει πως γίνονται τα παιδιά;;;;;;;;;



ισως αυτο να ηταν μια λυση γιατι η μπουμπουκιτσα θελει να μας πεισει με το ζορι οτι εχουμε κανει εκτρωση...ελεος!!! Twisted Evil

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:bouboukitsa όπως είδες το Νενάκι έκανε ολόκληρη έρευνα πάνω στο θέμα η οποία ακυρώνει εξ ολοκλήρου όλα όσα έγραψες ανε την έρευνα (ας την πούμε έτσι ) δεν ανήκει σε καμιά επιστημονική ιατρική ομάδα απλά έχει κάνει μια εταιρία η οποία βασίζεται στις εκτρώσεις και στις συνέπειες της (κ.Και επειδή της Νένας της αρέσει να γράφει κατεβατά και επειδή κάποιες μπορεί να βαρεθούν να διαβάζουν εν κατακλείδι θα πω τα εξής :ο φαρμακοποιός που έκυρίως ψυχολογικές) άρα το ΧΕΠ του χαλάει τα σχέδια επειδή δεν υπάρχει ανεπιθυμητη κύηση και έτσι η έρευνα του δνε μπορεί να συνεχιστεί με αποτέλεσμα να πάρει μπικικίνια Razz
Μία έρευνα για να θεωρηθεί αξιόπιστη πρέπει να γίνετε απο ανθρώπους του χώρου και μόνο.
Τώρα το ότι το ΧΕΠ έχει κάποιες παρενέργειες αυτό είναι σίγουρο όλα τα φάρμακα έχουν και βέβαια το ΧΕΠ δε θεωρείτε μέτρο αντισύλληψης με την έννοια να το χρησιμοποιούμε με τον ίδιο ρυθμό που παίρνουμε τα αντισυλληπτικά η κάποιο άλλο μέτρο .

ελα βρε βανια...απλα ο καθενας πιστευει οτι τον συμφερει...αν εσυ προτυμαε να πιστευεις οτι αυτος εχει συμφερον απο αυτο που γραφει οκ....
και η ερευνα της δεν κατεριψε το θεμα....απλα προσπαθησε να βγαλει τρελο τον συγγραφεα οποτε να μην εχουν σημασια αυτα που λεει!!




και δεν προσπαθω να πεισω καμια κοπελα οτι εκανε εκτρωση!...

και στο κατω κατω ο καθενας τα βρισκει με τη συνειδηση του...!

και φυσικα ξερω πολυ καλα πως γινονται τα παιδια ..και ολες εδω ξερουν...τωρα αν θελουμε να κανουμε τη νυχτα μερα γιατι καποια πραγματα δεν μας βολευουν ....εκει σηκωνω τα χερια ψηλα...δεν θα συνεχιζω να αποδυκνειω τα αυτονοητα

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
προτείνω να μην συνεχιστεί το θέμα και η καθεμιά να κρατήσει την άποψη της για τον εαυτό της, τώρα εγώ θέλω να βγω και να πω ότι όλα αυτά που αναφέρει ο κυριούλης είναι π@@@ς αλλά δεν θα οδηγήσει σε ένα τέλος αυτό, θα χαλάσουμε και την διάθεση μας με τις αντιπαραθέσεις..οπότε καλύτερα ας το αφήσουμε. τέλος. Very Happy

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειλικρινά μου αρέσει ο αντίλογος και βέβαια δεν έχω τίποτα μαζί σου -προσωπικά έχεις μια θέση και την υποστηρίζεις αλλά βλέπεις ότι όλα όσα λεει αναιρούνται .Το έχω ξαναπεί το ιντέρνετ είναι ένας χωρος που μας ενημερώνει αλλά μπορεί και να μας μπερδέψει .
Πρόσεξε τη θα σου πω :είμαι κομμώτρια και βγάζω μια έρευνα ότι η τάδε βαφή είναι κακή -καρκινογόνα επειδή κάποια πελάτισσα έπαθε κάτι - ταυτόχρονα στέλνουν το προιόν στο χημείο του κράτους και βλέπουν ότι το πρόβλημα της γυναίκας δεν οφέιλετε στο σκέυασμα αλλά στα κύταρα της γυναίκας . Είναι δυνατόν εγω να έχω δίκιο ;

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
markellajohny έγραψε:με αυτη τη λογικη για τα αντισυλληπτικα χαπια, θα μπορουσαμε καλλιστα να θεωρησουμε και το προφυλακτικο εκτρωση.
Για έκτρωση δεν ξέρω, αλλά φόνο σίγουρα. Ξέρεις πόσα τρισεκατομμύρια παιδάκια σκοτώνουμε έτσι; Ε;;;; Και φυσικά το ίδιο ισχύει και για τη maλ@κi@.Wink Very Happy

bou-boukitsa έγραψε:
τα υπολοιπα περι μ@@@κιας κλπ που αναφερθηκαν απο καποιες ειναι μαλλον αστεια...μην τα ισοπεδωσουμε ολα!!.
Σοβαρά τώρα, με το "μάλλον" εννοείς οτι αυτό το σχόλιο που παρέθεσα στην αρχή, που κάναμε εγώ και η Χριστίνα (markellajohny) μπορεί κάποια να το πήρε στα σοβαρά;;;;; Πεστε μου οτι ΔΕΝ το πήρε καμία στα σοβαρά οτι η μ@λ@κία και τα προφυλακτικά και τα αντισυλληπτικά και το ότι κάποιοι "τραβιούνται" όταν "τελειώνουν" είναι φόνος γιατί ειλικρινά θα πηχτώ απ'το παράθυρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259

βανια έγραψε:επειδή της Νένας της αρέσει να γράφει κατεβατά και επειδή κάποιες μπορεί να βαρεθούν να διαβάζουν
Εγώ εγώ!!! Συγνώμη βρε Νενάκι μου, παρόλο που μου αρέσει πάρα πολύ ο τρόπος που γράφεις, τις περισσότερες φορές τα ποστς σου τα προσπερνάω γιατί βαριέμαι να διαβάζω τόσα!Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 667478 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 417472
(Άσχετο με το θέμαRazz)

Θα πω άλλη μία φορά οτι έχω πάρει χάπι στα 20 μου γιατί έσπασε προφυλακτικό και ΔΕΝ θεωρώ οτι έκανα έκτρωση όσο και να χτυπιέστε κάποιες. Δεν υπήρχε παιδί (δεν ξέρω καν αν θα έμενα έγκυος), ούτε καν κύτταρο δεν υπήρχε για να σκοτώσω. Δεν είχε καρδιά. Για εμένα απο κει και πέρα είναι φόνος. Έχω κάνει και απολέπιση, φόνος είναι κι αυτό;

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Athin@"][quote="Athin@"]
markellajohny έγραψε:με

bou-boukitsa έγραψε:
τα υπολοιπα περι μ@@@κιας κλπ που αναφερθηκαν απο καποιες ειναι μαλλον αστεια...μην τα ισοπεδωσουμε ολα!!.
Σοβαρά τώρα, με το "μάλλον" εννοείς οτι αυτό το σχόλιο που παρέθεσα στην αρχή, που κάναμε εγώ και η Χριστίνα (markellajohny) μπορεί κάποια να το πήρε στα σοβαρά;;;;; Πεστε μου οτι ΔΕΝ το πήρε καμία στα σοβαρά οτι η μ@λ@κία και τα προφυλακτικά και τα αντισυλληπτικά και το ότι κάποιοι "τραβιούνται" όταν "τελειώνουν" είναι φόνος γιατί ειλικρινά θα πηχτώ απ'το παράθυρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259

[q;


εχει ορεξη για ειρωνεια ...καλα κανεις.....με το μαλλον σου ειπα ευγενικα πως γελοιοποιεις ενα θεμα νομιζοντας πως ετσι θα στιριξεις τα λεγομενα σου....
παιδαριωδες θα ελεγα ....
σου απαντησα τωρα??!!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="bou-boukitsa"][quote="Athin@"]
Athin@ έγραψε:
markellajohny έγραψε:με

bou-boukitsa έγραψε:
τα υπολοιπα περι μ@@@κιας κλπ που αναφερθηκαν απο καποιες ειναι μαλλον αστεια...μην τα ισοπεδωσουμε ολα!!.
Σοβαρά τώρα, με το "μάλλον" εννοείς οτι αυτό το σχόλιο που παρέθεσα στην αρχή, που κάναμε εγώ και η Χριστίνα (markellajohny) μπορεί κάποια να το πήρε στα σοβαρά;;;;; Πεστε μου οτι ΔΕΝ το πήρε καμία στα σοβαρά οτι η μ@λ@κία και τα προφυλακτικά και τα αντισυλληπτικά και το ότι κάποιοι "τραβιούνται" όταν "τελειώνουν" είναι φόνος γιατί ειλικρινά θα πηχτώ απ'το παράθυρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259

[q;


εχει ορεξη για ειρωνεια ...καλα κανεις.....με το μαλλον σου ειπα ευγενικα πως γελοιοποιεις ενα θεμα νομιζοντας πως ετσι θα στιριξεις τα λεγομενα σου....
παιδαριωδες θα ελεγα ....
σου απαντησα τωρα??!!

Το θεμα κοπελα μου το γελοιοποιείς εσυ με τα αστεια λεγομενα σου! Ημαρτον πια!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Athin@ έγραψε:
markellajohny έγραψε:με αυτη τη λογικη για τα αντισυλληπτικα χαπια, θα μπορουσαμε καλλιστα να θεωρησουμε και το προφυλακτικο εκτρωση.
Για έκτρωση δεν ξέρω, αλλά φόνο σίγουρα. Ξέρεις πόσα τρισεκατομμύρια παιδάκια σκοτώνουμε έτσι; Ε;;;; Και φυσικά το ίδιο ισχύει και για τη maλ@κi@.Wink Very Happy

bou-boukitsa έγραψε:
τα υπολοιπα περι μ@@@κιας κλπ που αναφερθηκαν απο καποιες ειναι μαλλον αστεια...μην τα ισοπεδωσουμε ολα!!.
Σοβαρά τώρα, με το "μάλλον" εννοείς οτι αυτό το σχόλιο που παρέθεσα στην αρχή, που κάναμε εγώ και η Χριστίνα (markellajohny) μπορεί κάποια να το πήρε στα σοβαρά;;;;; Πεστε μου οτι ΔΕΝ το πήρε καμία στα σοβαρά οτι η μ@λ@κία και τα προφυλακτικά και τα αντισυλληπτικά και το ότι κάποιοι "τραβιούνται" όταν "τελειώνουν" είναι φόνος γιατί ειλικρινά θα πηχτώ απ'το παράθυρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259

βανια έγραψε:επειδή της Νένας της αρέσει να γράφει κατεβατά και επειδή κάποιες μπορεί να βαρεθούν να διαβάζουν
Εγώ εγώ!!! Συγνώμη βρε Νενάκι μου, παρόλο που μου αρέσει πάρα πολύ ο τρόπος που γράφεις, τις περισσότερες φορές τα ποστς σου τα προσπερνάω γιατί βαριέμαι να διαβάζω τόσα!Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 667478 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 417472
(Άσχετο με το θέμαRazz)

Θα πω άλλη μία φορά οτι έχω πάρει χάπι στα 20 μου γιατί έσπασε προφυλακτικό και ΔΕΝ θεωρώ οτι έκανα έκτρωση όσο και να χτυπιέστε κάποιες. Δεν υπήρχε παιδί (δεν ξέρω καν αν θα έμενα έγκυος), ούτε καν κύτταρο δεν υπήρχε για να σκοτώσω. Δεν είχε καρδιά. Για εμένα απο κει και πέρα είναι φόνος. Έχω κάνει και απολέπιση, φόνος είναι κι αυτό;


χαχαχαχαχαχα θα μείνω σε αυτό με την απολέπιση!!!!!! Είναι το καλύτερο που έχει γραφτεί στο θέμα αυτό.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Vivian"][quote="bou-boukitsa"]
Athin@ έγραψε:
Athin@ έγραψε:
markellajohny έγραψε:με

bou-boukitsa έγραψε:
τα υπολοιπα περι μ@@@κιας κλπ που αναφερθηκαν απο καποιες ειναι μαλλον αστεια...μην τα ισοπεδωσουμε ολα!!.
Σοβαρά τώρα, με το "μάλλον" εννοείς οτι αυτό το σχόλιο που παρέθεσα στην αρχή, που κάναμε εγώ και η Χριστίνα (markellajohny) μπορεί κάποια να το πήρε στα σοβαρά;;;;; Πεστε μου οτι ΔΕΝ το πήρε καμία στα σοβαρά οτι η μ@λ@κία και τα προφυλακτικά και τα αντισυλληπτικά και το ότι κάποιοι "τραβιούνται" όταν "τελειώνουν" είναι φόνος γιατί ειλικρινά θα πηχτώ απ'το παράθυρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259 Το Χάπι Της Επόμενης Μέρας.. - Σελίδα 2 679259

[q;


εχει ορεξη για ειρωνεια ...καλα κανεις.....με το μαλλον σου ειπα ευγενικα πως γελοιοποιεις ενα θεμα νομιζοντας πως ετσι θα στιριξεις τα λεγομενα σου....
παιδαριωδες θα ελεγα ....
σου απαντησα τωρα??!!

Το θεμα κοπελα μου το γελοιοποιείς εσυ με τα αστεια λεγομενα σου! Ημαρτον πια!

ποιος ειναι επιθετικος τωρα???

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΡΟΣ bou-boukitsa:
Συγνώμη που προσπάθησα να χαλαρώσω την ατμόσφαιρα για να μην κάνετε ένα ακόμα θέμα σκατά.

Επίσης δεν είχα σκοπό να τσακωθώ δεν το έχω κάνει σε κανένα θέμα (άντε μία φορά ακόμα) μιας και ο καθένας έχει την άποψή του και δεν την αλλάζει με αποτέλεσμα να γίνεται χαμός σε όλα τα θέματα. Αλλά μιας και το πήγες προσωπικά θα σου πω οτι η ισχυρογνωμοσύνη δεν είναι καλό πράγμα και σταμάτα να πιέζεις τις κοπέλες να δεχτούν την άποψή σου.
Τα λεγόμενά μου τα στήρίζω όπως θέλω. Δεν πρόσβαλα καμία. Και πάρα πολύ σοβαροί άνθρωποι σε αυτή τη χώρα (και μιλαω για πραγματικά σοβαρούς ανθρώπους) ξέρουν αν είμαι σοβαρός άνθρωπος κι εγώ και αν έχω τη δυνατότητα να μιλήσω, να σταθώ και να αντιμετωπίσω καταστάσεις ώριμα ή "παιδαριωδώς".
Εσύ δεν με ξέρεις, γράφω σε ένα φόρουμ που δεν ξέρω σχεδόν καμία κοπέλα, λέω την άποψή μου και κάνω λίγη πλακίτσα για να ηρεμίσουν τα πνεύματα. Καλό θα ήταν όποια έχει νεύρα να κάνει πρώτα λίγη γιόγκα και μετά να μπαίνει και να γράφει.

Και κάτι άλλο, ξέρεις το ρητό με τη μύγα; Σε εκείνο το ποστ δεν σχολίασα εσένα αλλά ρώτησα αν καμία πήρε στα σοβαρά αυτό που έγραψα. ΚΑΙ ΝΑΙ υπάρχει μία.

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
ποιος ειναι επιθετικος τωρα???

Εγω για να καταλαβεις πως νιωθουν οι αλλοι που 2 μερες τωρα τους επιτίθεσαι! Ειναι λαθος ολο αυτο μπουμπουκιτσα!

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε μπυμπουκιτσα εγω λεω πραγματα που διαβαζω μαλλον εσυ τα μπερδεψες .πηγαινε πισω στο επιστημονα σου να ξαναδιαβασεις .και εγω δεν κατηγορω κανενα .αλλα εσυ πας να αμφισβητησεις ολΟ τον ιατρικο κυκλο .δεν πρεπει να παραπληροθουρουμε τις κοπελες .οπως ειδες ολες οι κοπελες συμφωνουν μαζι μας .και για σου γραψω και για τα αντυσσυλιπτικα που ειπες .ΟΣΟ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΤΙς ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΟΒΑΛΟΥΝ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΙ ΗΜΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΣΣΥΛΙΠΤΙΚΟ ΧΑΠΙ ΚΑΙ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΣΠΕΙΡΑΜΑ .αυτα για να μην ξεχνιομαστε και μου ειπες και για τα αντυσσυλιπτικα επειδη τα περνουν ολοι πρεπει να τα περνουμε και μεις .και το αλλαξες οτι δεν πρεπει να γινεται χρηση και συ τι ξερεις .αρα εγω ξερω να διαβαζω .και αφου ξερεις και εσυ πηγαινε και διαβασε της νενας το αποσπασμα να καταλαβεις .και κατι ακομα Ο ΦΑΡΜΑΚΟΠΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΛΑ .

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:

Θα πω άλλη μία φορά οτι έχω πάρει χάπι στα 20 μου γιατί έσπασε προφυλακτικό και ΔΕΝ θεωρώ οτι έκανα έκτρωση όσο και να χτυπιέστε κάποιες. Δεν υπήρχε παιδί (δεν ξέρω καν αν θα έμενα έγκυος), ούτε καν κύτταρο δεν υπήρχε για να σκοτώσω. Δεν είχε καρδιά. Για εμένα απο κει και πέρα είναι φόνος. Έχω κάνει και απολέπιση, φόνος είναι κι αυτό;

Κι εγω εχω παρει χαπι πριν 4 χρονια αν θυμαμαι καλα,και συμφωνω απολυτα με οτι δεν σκοτωνουμε κατι που σχεδον δεν υπαρχει...Φονος ειναι ρε η απολεπιση....Θα ερθω να σε κρεμασω αναποδα και θα σε μαστιγωνω αλυπητα κοριτσακι... Twisted Evil

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΡΟΣ bou-boukitsa:
Συγνώμη που προσπάθησα να χαλαρώσω την ατμόσφαιρα για να μην κάνετε ένα ακόμα θέμα σκατά.

Επίσης δεν είχα σκοπό να τσακωθώ δεν το έχω κάνει σε κανένα θέμα (άντε μία φορά ακόμα) μιας και ο καθένας έχει την άποψή του και δεν την αλλάζει με αποτέλεσμα να γίνεται χαμός σε όλα τα θέματα. Αλλά μιας και το πήγες προσωπικά θα σου πω οτι η ισχυρογνωμοσύνη δεν είναι καλό πράγμα και σταμάτα να πιέζεις τις κοπέλες να δεχτούν την άποψή σου.
Τα λεγόμενά μου τα στήρίζω όπως θέλω. Δεν πρόσβαλα καμία. Και πάρα πολύ σοβαροί άνθρωποι σε αυτή τη χώρα (και μιλαω για πραγματικά σοβαρούς ανθρώπους) ξέρουν αν είμαι σοβαρός άνθρωπος κι εγώ και αν έχω τη δυνατότητα να μιλήσω, να σταθώ και να αντιμετωπίσω καταστάσεις ώριμα ή "παιδαριωδώς".
Εσύ δεν με ξέρεις, γράφω σε ένα φόρουμ που δεν ξέρω σχεδόν καμία κοπέλα, λέω την άποψή μου και κάνω λίγη πλακίτσα για να ηρεμίσουν τα πνεύματα. Καλό θα ήταν όποια έχει νεύρα να κάνει πρώτα λίγη γιόγκα και μετά να μπαίνει και να γράφει.

Και κάτι άλλο, ξέρεις το ρητό με τη μύγα; Σε εκείνο το ποστ δεν σχολίασα εσένα αλλά ρώτησα αν καμία πήρε στα σοβαρά αυτό που έγραψα. ΚΑΙ ΝΑΙ υπάρχει μία.



δεν απαντησα στην ερωτηση σου αλλά στο μαλλον που ειχα γραψει και το ειχε πατησει με κοκκινο πανω απο τα λεγομενα σου...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις