Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
48 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 48 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eιλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι γινεται αυτο και γιατι εχει παρει τετοια τροπη η ωραια συζητηση που ειχαμε...
Τα ξαναδιαβασα ΟΛΑ απο την αρχη.Δεν ειδα πουθενα να κατηγορουνται οι μανουλες που ηθελαν να θηλασουν αλλα δεν μπορεσαν,ουτε οι μανουλες που μπορει να μην ηθελαν καν να προσπαθησουν.Το μονο που αναφερθηκε και απο εμενα ηταν για ολους τους γιατρους(παιδιατρους,γυναικολογους,μαιες,κλινικες κτλ) οι οποιοι κατα βαση πρεπει να ειναι υποχρεωμενοι να βοηθουν τις μητερες ,ιδιως αυτες που το επιθυμουν,για να θηλασουν και οι οποιοι ΔΕΝ το κανουν για οικονομικα συμφεροντα.
Τελος δεν καταλαβαινω γιατι να μην πω τα θετικα του θηλασμου,αφου ειναι γεγονος και αφου το κανω με τροπο που δεν προσβαλω καμμια και κανεναν.Σε αυτο το φορουμ οπως και σε πολλα αλλα εκτος απο μανουλες υπαρχουν και οι μελλουσες μανουλες που ισως να ενδιαφερονται να θηλασουν και πιστεψτε με αυτα τα φορουμ ειναι μια πολυ καλη ευκαιρεια για να μαθουν τα πραγματικα οφελη του θηλασμου και πολλες πληροφοριες για να καταφερουν να θηλασουν αν τελικα το θελησουν.Απο αυτα εμαθα κι εγω και καταφερα να θηλασω τα 2 παιδια μου.

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sasanath έγραψε:Τα θετικα του θηλασμου τα εκθειαζετε τοσο πολυ ,που κανετε να φαινεται οτι το ξενο γαλα ειναι μιασμα!
Κ οι μανουλες που δεν καταφεραν να θηλασουν νιωθουν ασχημα!Αυτο ειναι που δεν καταλαβαινετε!Στο 2ο παιδι μου πιο πολυ φοβομουν την αποτυχια παρα με ενοιαζε τι θα γινει τελικα!Ειχαν πεσει επανω μου με τις ωφελειες του θηλασμου που ντρεπομουν παλι να πω οτι δεν τα καταφερα!Κ το πιο ωραιο που μου ειπαν 'προσπαθησε πιο πολυ απο οτι προσπαθησες στο πρωτο'!Αυτο ηταν μαχαιρι στην καρδια μου γιατι προσπαθησα τοσο!!!Απλα χαιρομαι που τα καταφερα την 2η φορα!
Μεχρι στιγμης καμμια μανουλα δεν ειπε ειχα κ δεν εδωσα!Κ παλι ειναι προσωπικη επιλογη της καθε μιας!Δεν πρεπει να κρινουμε κ οπως καταλαβαμε ολες ειναι μια ευαισθητη χορδη στην ψυχολογια μιας μανουλα οπου θεωριες δεν χωρουν παρα μονο κατανοηση κ αγαπη!
Εχοντας ζησει λοιπον κ τις 2 καταστασεις θα ελεγα οτι καμμια φορα κ η υπερμετρη προσπαθεια κανει κακο στον θηλασμο!
Μα οι μανουλεςπου δεν θηλασαν δεν λενε οτι ο θηλασμος ειναι κακος!Γιατι το παιρνετε ετσι;


ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΤΟΣΟ ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΘΡΕΠΤΙΚΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΕΝΟΧΕΣ ΟΤΙ ΣΤΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οτι τρωνε τα παιδια καλο ειναι!!!!αρκει να τρωνε!!!σας το λεει μια βασανισμενη μανα που απο το 2006 πασχιζει να ταισει τα παιδια της κι αυτα τα σκασμενα ΔΕΝ τρωνε με τιποτα!!! Sad

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΘεονιΜ* έγραψε:[quote="φωτεινουλα"
Εγω δεν ξετρελαινομουν στην ιδεα τ οτι ειμαι ολη την ωρα με ενα ''ΖΥΖΙ'' εξω...σαν γαλατομηχανη αισθανομουν...... Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 401147
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΑΛΑΚΤΟΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ ΠΩΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΥΡΙΖΑ ΓΑΛΑΤΙΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΒΓΑΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΤΡΕΧΑΝΕ ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ.ΤΩΡΑ ΓΕΛΑΩ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΔΥΣΚΟΛΑ

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευάκι έγραψε:οτι τρωνε τα παιδια καλο ειναι!!!!αρκει να τρωνε!!!σας το λεει μια βασανισμενη μανα που απο το 2006 πασχιζει να ταισει τα παιδια της κι αυτα τα σκασμενα ΔΕΝ τρωνε με τιποτα!!! Sad

Γιατι ετσι Ευακι?Ολιγοφαγα?

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
selini-giorgos έγραψε:Eιλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι γινεται αυτο και γιατι εχει παρει τετοια τροπη η ωραια συζητηση που ειχαμε...
Τα ξαναδιαβασα ΟΛΑ απο την αρχη.Δεν ειδα πουθενα να κατηγορουνται οι μανουλες που ηθελαν να θηλασουν αλλα δεν μπορεσαν,ουτε οι μανουλες που μπορει να μην ηθελαν καν να προσπαθησουν.Το μονο που αναφερθηκε και απο εμενα ηταν για ολους τους γιατρους(παιδιατρους,γυναικολογους,μαιες,κλινικες κτλ) οι οποιοι κατα βαση πρεπει να ειναι υποχρεωμενοι να βοηθουν τις μητερες ,ιδιως αυτες που το επιθυμουν,για να θηλασουν και οι οποιοι ΔΕΝ το κανουν για οικονομικα συμφεροντα.
Τελος δεν καταλαβαινω γιατι να μην πω τα θετικα του θηλασμου,αφου ειναι γεγονος και αφου το κανω με τροπο που δεν προσβαλω καμμια και κανεναν.Σε αυτο το φορουμ οπως και σε πολλα αλλα εκτος απο μανουλες υπαρχουν και οι μελλουσες μανουλες που ισως να ενδιαφερονται να θηλασουν και πιστεψτε με αυτα τα φορουμ ειναι μια πολυ καλη ευκαιρεια για να μαθουν τα πραγματικα οφελη του θηλασμου και πολλες πληροφοριες για να καταφερουν να θηλασουν αν τελικα το θελησουν.Απο αυτα εμαθα κι εγω και καταφερα να θηλασω τα 2 παιδια μου.
ΕΥΘΕΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑΝ.ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΣΑΣΑΝΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΜΩΣ ΕΚΘΕΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΥΠΟΤΙΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ Ή ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ.ΕΧΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΕΣ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΜΙΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΟΥΝ ΑΚΟΜΗ

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
selini-giorgos έγραψε:
Ευάκι έγραψε:οτι τρωνε τα παιδια καλο ειναι!!!!αρκει να τρωνε!!!σας το λεει μια βασανισμενη μανα που απο το 2006 πασχιζει να ταισει τα παιδια της κι αυτα τα σκασμενα ΔΕΝ τρωνε με τιποτα!!! Sad

Γιατι ετσι Ευακι?Ολιγοφαγα?

ο μεγαλος ολιγοφαγος!!!
η μικρη απλα...αφαγη!!!!!!!! Razz
χωρις πλακα ομως θηλασμος ή οχι τα παιδια μεγαλωνουν σωστα με αγαπη και μονο με αυτην!!!τι να το κανω που το θηλαζουν αν ειναι να το κανουν ψυχρα και για τα ματια του κοσμου για να μην τις πουν "κακες μανες"?αν το παιδι δεν εχει ερεθισματα,δεν δεχτει χαδι και δεν νιωσει την αγαπη στη ζωη του αστα βραστα!και δε πειραζει βρε κοριτσια ας αρρωστησει και μια φορα παραπανω απο αυτα που θηλασαν!αρκει να δινουμε συναισθημα και προσοχη στις αναγκες του!τα αντισωματα φτιαχνονται και αλλιως...ο χαρακτηρας ομως και η ψυχουλα του δε φτιαχνεται αλλιως παρα μονο με ΑΓΑΠΗ!!! Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 417472

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μιμή έγραψε:
ΘεονιΜ* έγραψε:[quote="φωτεινουλα"
Εγω δεν ξετρελαινομουν στην ιδεα τ οτι ειμαι ολη την ωρα με ενα ''ΖΥΖΙ'' εξω...σαν γαλατομηχανη αισθανομουν...... Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 401147
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΑΛΑΚΤΟΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ ΠΩΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΥΡΙΖΑ ΓΑΛΑΤΙΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΒΓΑΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΤΡΕΧΑΝΕ ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ.ΤΩΡΑ ΓΕΛΑΩ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΔΥΣΚΟΛΑ
Κι εγώ έτσι μύριζα. Και μάλιστα επειδή είχε και μια ελαφρά παλινδρόμηση έβγαζε και συνέχεια γουλίτσες πάνω στα ρούχα μου που μύριζαν γάλα και ξυνισμένο γάλα. Και είχα συνέχεια διαρροές και λέρωνα όλα τα ρούχα μου μέχρι που έγινε 5 μηνών, κι ακόμα καμιά φορά. Τη νύχτα τα σεντόνια μούσκεμα.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:[χωρις πλακα ομως θηλασμος ή οχι τα παιδια μεγαλωνουν σωστα με αγαπη και μονο με αυτην!!!τι να το κανω που το θηλαζουν αν ειναι να το κανουν ψυχρα και για τα ματια του κοσμου για να μην τις πουν "κακες μανες"?αν το παιδι δεν εχει ερεθισματα,δεν δεχτει χαδι και δεν νιωσει την αγαπη στη ζωη του αστα βραστα!και δε πειραζει βρε κοριτσια ας αρρωστησει και μια φορα παραπανω απο αυτα που θηλασαν!αρκει να δινουμε συναισθημα και προσοχη στις αναγκες του!τα αντισωματα φτιαχνονται και αλλιως...ο χαρακτηρας ομως και η ψυχουλα του δε φτιαχνεται αλλιως παρα μονο με ΑΓΑΠΗ!!! Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 417472


very well said. η αγαπη ειναι η ουσια.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
selini-giorgos έγραψε:Τα ξαναδιαβασα ΟΛΑ απο την αρχη..

ετσι μπραβο!θα γραψουμε διαγωνισμα στο τελος,κοιτα να εισαι προετοιμασμενη Razz

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[/quote]

χωρις πλακα ομως θηλασμος ή οχι τα παιδια μεγαλωνουν σωστα με αγαπη και μονο με αυτην!!!τι να το κανω που το θηλαζουν αν ειναι να το κανουν ψυχρα και για τα ματια του κοσμου για να μην τις πουν "κακες μανες"?αν το παιδι δεν εχει ερεθισματα,δεν δεχτει χαδι και δεν νιωσει την αγαπη στη ζωη του αστα βραστα!και δε πειραζει βρε κοριτσια ας αρρωστησει και μια φορα παραπανω απο αυτα που θηλασαν!αρκει να δινουμε συναισθημα και προσοχη στις αναγκες του!τα αντισωματα φτιαχνονται και αλλιως...ο χαρακτηρας ομως και η ψυχουλα του δε φτιαχνεται αλλιως παρα μονο με ΑΓΑΠΗ!!! Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 417472 [/quote]


Mε βρισκεις απολυτα συμφωνη! Wink

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:
selini-giorgos έγραψε:Τα ξαναδιαβασα ΟΛΑ απο την αρχη..

ετσι μπραβο!θα γραψουμε διαγωνισμα στο τελος,κοιτα να εισαι προετοιμασμενη Razz


ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΑ! Laughing Razz

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η δική μου γνώμη πάνω στον θηλασμό είναι: ΝΑΙ στις μανούλες που δεν κατάφεραν να θηλάσουν λόγο υγείας όπως η Ολίβια που είναι το αρχικό θέμα. Έκαναν ότι καλύτερο μπορούσαν, ΝΑΙ στις μανούλες που αποφάσισαν να μην θηλάσουν γιατί δεν ένιωθαν καλά με αυτό( δικό τους το σώμα δικό τους και το παιδί) αλλα το παραδέχονται, ΟΧΙ στις μανούλες που δεν ήθελαν να θηλάσουν για τους λόγους τους καικατηγορούν το γάλα τους το παιδί τους και τον θηλασμό για να δικαιολογηθούνε. Ο θυλασμός είναι κάτι προσωπικό και αν δεν το νιώθεις δεν μπορείς να το κάνεις αλλα όταν ακούω κάτι ηλίθιες δικαιολογίες εκνευρίζομαι απίστευτα. ΝΑΙ στην ενημέρωση γιατί οφείλουμε ΟΛΕΣ να ενημερονόμαστε ειδικά στην εποχή μας που οι πηγές είναι άπειρες. Και ΝΑΙ χρειάζεται ενημέρωση. Τα παλιά τα χρόνια που χρησιμοποιούν πολλοί σαν δικαιολογία, υπήρχε και μεγαλύτερο ποσοστό θανάτων γιατί δεν υπήρχε ενημέρωση, αυτό δεν το λέει κανείς όταν αναφέρει τα παλιά τα χρόνια. Και στην τελική μπροστά πάμε όχι πίσω. Ας κοιτάμε τι μπορούμε να κάνουμε σε αυτά τα χρόνια που ζούμε λοιπόν

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
selini-giorgos έγραψε:

χωρις πλακα ομως θηλασμος ή οχι τα παιδια μεγαλωνουν σωστα με αγαπη και μονο με αυτην!!!τι να το κανω που το θηλαζουν αν ειναι να το κανουν ψυχρα και για τα ματια του κοσμου για να μην τις πουν "κακες μανες"?αν το παιδι δεν εχει ερεθισματα,δεν δεχτει χαδι και δεν νιωσει την αγαπη στη ζωη του αστα βραστα!και δε πειραζει βρε κοριτσια ας αρρωστησει και μια φορα παραπανω απο αυτα που θηλασαν!αρκει να δινουμε συναισθημα και προσοχη στις αναγκες του!τα αντισωματα φτιαχνονται και αλλιως...ο χαρακτηρας ομως και η ψυχουλα του δε φτιαχνεται αλλιως παρα μονο με ΑΓΑΠΗ!!! Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 417472 [/quote]

Ναι συμφωνώ καιεγώ. Είμαι υπερ του θηλασμού αλλα αυτό είναι το πρώτο απο τα εκατομμύρια καλά που μπορείς να κάνεις για το παιδί σου και πλέον η ψυχική υγεία είναι εξίσου σημαντική με την σωματική

dim_troula

dim_troula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια νομίζω ότι σ΄αυτό το blog θα λυθούν όλες οι απορίες σας!!!! Αξίζει να το έχετε στους σελιδοδείκτες σας και να το συμβουλεύεστε συχνά. Οι συνεργάτες τους, πιστοποιημένοι σύμβουλοι γαλουχίας, λύνουν κάθε απορία σου σχετικά με το θηλασμό, αφού γράψεις το ιστορικό του παιδιού σου και έχεις την υπομονή να περιμένεις για καμιά εβδομάδα λόγω του φόρτου των αποριών που τους απευθύνονται. Έχω ήδη γράψει τις απορίες μου δύο φορές, πήρα έγκυρες απαντήσεις και ξενύχτησα άλλα 3-4 βράδια διαβάζοντας άπειρες απαντήσεις ειδικών σε ανήσυχες μαμάδες!!! Σας το συνιστώ, ακόμα κι αν δε θηλάζετε! Έτσι θα μπορούμε να συζητάμε σε άλλη βάση!!!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
http://www.mitrikosthilasmos.com/

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειναι οντως ενα πολυ καλο site και εχει πολλες και χρησιμες πληροφοριες.Ενα επισης καλο site αλλα στα αγγλικα ειναι το http://www.llli.org/
Ειναι συνδεσμος θηλασμου με πολλες πληροφοριες και ο συνδεσμος θηλασμου ελλαδος ειναι αυτος
http://www.thilasmos.net/lll.html
οπου μπορειτε να βρειτε και τα τηλεφωνα συμβουλων θηλασμου για περισσοτερες πληροφοριες.Και το
http://www.perithilasmou.gr/
εχει πολλα πραγματα,αρθρα,πληροφοριες αλλα και προιοντα χρησιμα στον θηλασμο.Επισης γινεται και μια προσπαθεια αν και ειναι στην αρχη ακομα απο το περι θηλασμου για φορουμ αποκλειστικα για τον θηλασμο.

dim_troula

dim_troula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σ΄ευχαριστούμε selini-giorgos!!!!
Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 536304 Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 536304 Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 536304

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dim_troula έγραψε:Σ΄ευχαριστούμε selini-giorgos!!!!
Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 536304 Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 536304 Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 536304

Wink

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 587529 Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 417472

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:
μιμή έγραψε:
ΘεονιΜ* έγραψε:[quote="φωτεινουλα"
Εγω δεν ξετρελαινομουν στην ιδεα τ οτι ειμαι ολη την ωρα με ενα ''ΖΥΖΙ'' εξω...σαν γαλατομηχανη αισθανομουν...... Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 401147
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΑΛΑΚΤΟΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ ΠΩΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΥΡΙΖΑ ΓΑΛΑΤΙΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΒΓΑΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΤΡΕΧΑΝΕ ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ.ΤΩΡΑ ΓΕΛΑΩ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΔΥΣΚΟΛΑ
Κι εγώ έτσι μύριζα. Και μάλιστα επειδή είχε και μια ελαφρά παλινδρόμηση έβγαζε και συνέχεια γουλίτσες πάνω στα ρούχα μου που μύριζαν γάλα και ξυνισμένο γάλα. Και είχα συνέχεια διαρροές και λέρωνα όλα τα ρούχα μου μέχρι που έγινε 5 μηνών, κι ακόμα καμιά φορά. Τη νύχτα τα σεντόνια μούσκεμα.
Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 401147 Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 401147 Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 401147 Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 401147 Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 401147 Η δική μου αποτυχημένη ιστορία θηλασμού! :D - Σελίδα 5 401147

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις