Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
117 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 117 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 14]

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να σας πω και εγώ που το έχω ζήσει?
Αν και ήξερα ότι μου έρχεται, γιατί τον είχα καταλάβει, γιατί είχε να κάνει και με την εγκυμοσύνη (όπως ανέφερε και άλλη μια κοπέλα) και την χάλια συναισθηματική κατάσταση στην οποία βρίσκεται μια γυναίκα μετά την γέννα...... η κατραπακιά είναι μεγάλη και είναι τραγικά δύσκολο να πάρεις μια σίγουρη απόφαση εκείνη τη στιγμή....
Το μόνο σίγουρο για μένα πλεον, είναι ότι τίποτα μα τίποτα δεν θα είναι ίδιο απο κει και πέρα.... και αν υπάρχει συναίσθημα, αν υπάρχει αγάπη, έρωτας, σίγουρα θα εξατμιστούν όλα με τον καιρό....
Εγώ έκανα το λάθος, οχι να τον συγχωρήσω , αλλά να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία.....γιατί ? δεν ξέρω ειλικρινά.... ίσως γιατι τον λυπήθηκα εκείνες τις μέρες, ίσως γιατί με επηρέασαν οι δικοί μου, που πάντα ισχυριζόντουσαν ότι δεν βάζω νερό στο κρασί μου και δεν κάνω υποχωρήσεις.... και κυρίως το έκανα γιατί πίστευα οτι ήταν το καλύτερο για το παιδί μου..... No No No No
Τρομερό λάθος.....!!!
Ολα αυτά που έρχονται, όλα αυτά που συμβαίνουν μετά το γεγονός, είναι καταστάσεις που δεν χωράνε στο μυαλό μας και που είναι μεγάλο κρίμα να υπάρξουν στη ζωή όλων.... και του ζευγαριού, μα κυρίως του παιδιού.... εμείς θα το ξεπεράσουμε, το παιδί θα μεγαλώσει με αυτό και τα επακόλουθά του.....

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εχω δουλεψει πολυ με τον εαυτο μου για να διαμορφωσω την αντιμετωπιση που δειχνω στα θεματα ζηλεια και απιστια. οταν ημουν πιτσιρικα χτυπιουμουν στα πατωματα απο ζηλεια,γινομουν ρακος,αρρωσταινα. σε σχεσεις εφαγα κερατο αλλα μου ετυχε και να κανω το ιδιο. αφου λοιπον δοκιμασα ολες τις εκδοχες διαλεξα να παντρευτω εναν αντρα που μου εμπνεει σιγουρια και εμπιστοσυνη σε ολους τους τομεις της ζωης,το ιδιο κι εγω σ αυτον.
πορευομαστε μαζι στη ζωη και παραλληλα τον εχω αφησει ελευθερο να κανει επιλογες για να νιωθει καλα και ευτυχησμενος. οσο λοιπον καλυπτει ο ενας τον αλλον σε ολους τους τομεις της κοινης μας ζωης δεν νομιζω οτι θα εχουμε θεμα. επειδη ξεφυγα λιγο να πω οτι ΝΑΙ θα συγχωρουσα ενα λαθος με ειλικρινη μεταμελεια γιατι ανθρωποι ειμαστε και δυστυχως κανουμε λαθη. ΟΧΙ δεν θα συγχωρουσα την κοροιδια να εχει παραλληλη μακροχρονια σχεση και να με δουλευει οτι ολα ειναι καλα. εκει θα παρει τα παπουτσακια του στο χερι...απλα χωρις πολλα δραματα!!!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
beba160a έγραψε:εχω δουλεψει πολυ με τον εαυτο μου για να διαμορφωσω την αντιμετωπιση που δειχνω στα θεματα ζηλεια και απιστια. οταν ημουν πιτσιρικα χτυπιουμουν στα πατωματα απο ζηλεια,γινομουν ρακος,αρρωσταινα. σε σχεσεις εφαγα κερατο αλλα μου ετυχε και να κανω το ιδιο. αφου λοιπον δοκιμασα ολες τις εκδοχες διαλεξα να παντρευτω εναν αντρα που μου εμπνεει σιγουρια και εμπιστοσυνη σε ολους τους τομεις της ζωης,το ιδιο κι εγω σ αυτον.
πορευομαστε μαζι στη ζωη και παραλληλα τον εχω αφησει ελευθερο να κανει επιλογες για να νιωθει καλα και ευτυχησμενος. οσο λοιπον καλυπτει ο ενας τον αλλον σε ολους τους τομεις της κοινης μας ζωης δεν νομιζω οτι θα εχουμε θεμα. επειδη ξεφυγα λιγο να πω οτι ΝΑΙ θα συγχωρουσα ενα λαθος με ειλικρινη μεταμελεια γιατι ανθρωποι ειμαστε και δυστυχως κανουμε λαθη. ΟΧΙ δεν θα συγχωρουσα την κοροιδια να εχει παραλληλη μακροχρονια σχεση και να με δουλευει οτι ολα ειναι καλα. εκει θα παρει τα παπουτσακια του στο χερι...απλα χωρις πολλα δραματα!!!!

συμφωνώ
και πιστευω οτι κατα βαθος ισως όλες θα συγχωρούσατε την απιστία αν ποτε συνεβαινε.
μεγαλη μπουκια φαε λενε βεβαια..

νιωθω ασφαλεια με τον αντρα μου - μου την εμπνεει συνεχεια- και ειμαι ενα ατομο που εχει φαει κερατο απο προηγουμενες σχεσεις- και ημουν τρομοκρατημενη και πολυ ζηλιαρα. ωστοσο - αφου περασαμε μια φαση /χρονικο διαστημα στις αρχες που τον ζηλευα πολυ -κ αυτο ηταν κατάλοιπο του παρελθοντος- ετσι νομιζα οτι ειναι ολοι-μου εδωσε να καταλαβω οτι η ζηλια δεν εχει καμια θεση στην σχεση μας.
θα τον συγχωρουσα γιατι τον υπεραγαπάω τον αντρουλη μου και πιστευω οτι τα τιμαει τα παντελονια που φοραει. Smile

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
συμφωνώ
και πιστευω οτι κατα βαθος ισως όλες θα συγχωρούσατε την απιστία αν ποτε συνεβαινε.
μεγαλη μπουκια φαε λενε βεβαια..

...

Oχι Κουκιδα μου, εγω δεν μπορω να ζησω με αυτο. Θελω ασφάλεια στην ζωη μου και μετα απο κατι τετοιο δεν θα βρω ποτε τις ισορροπιες μου, αν δεν αλλάξω κάτι. Η ζωη ειναι μικρη.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι θεωρητικα μιλωντας παντα δεν εχω αποφασισει αν ειναι καλυτερα να μην το μαθω ποτε .

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω θα προτιμουσα να μην το μαθω ποτε.

αλλα χωρις τον αντρα μου δεν μπορω να σκεφτω την ζωη μου. γιαυτο κ θα τον συγχωρουσα πιστευω.

να μια συζητηση που ποτε κανενα ζευγαρι δεν κανει!-->

'Αγαπη μου αν σε απατουσα θα με συγχωρουσες?'
'Βέβαια λατρεία μου...' Shocked

ζητω που καηκαμε!χαχα

maroulaki13

maroulaki13
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Όχι δεν θα μπορούσα να συγχωρέσω την απιστία γιατί κάθε φορά που θα τον κοίταγα θα μου θύμιζε τι έκανε

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kathrinkaterina έγραψε:ετσι οπωσ το ακουω βεβαια εχει προβλημα ο γαμος αλλα μου ακουγεται σαν να ηθελε να την εκδικηθει....μπορει να κανω και λαθος!!!! δεν ξερω αν μου τυχαινε ποτε τι θα εκανα ! αλλα η μαμα μου μου λεει (μονοσ καβγας δεν γινεται) πρεπει να φταινε και οι δυο για να φτασουν τα πραματα εκει!!!

συμφωνω και εμενα εκει πηγε το μυαλο μου....Ανωριμη ωστοσο αντιμετωπιση και μικροψυχη θα ελεγα,σημερα ακουω γυρω μου ζευγαρια με παιδια κιολας που χωριζουνε υστερα απο λιγους μονο μηνες απο τη γεννηση και σοκαρομαι!!!Τι εχει συμβει και τα παραταμε τοσο ευκολα??γιατι δεν παλευουμε γιατι δεν προσπαθουμε???Ακομη και η ξαδερφη μου φρεσκοπαντρεμενη εγκυος στο πρωτο τους και ηθελαν να χωρισουν....τι να πω μακαρι να μπορεσουμε να αλλαξουμε αυτη την νοοτροπια της ευκολης λυσης..στο μονο που συμφωνω καθετα ειναι οι περιπτωσεις κακοποιησης οποια μορφη και αν εχουν που εκει πραγματι δεν μπορεις και δεν πρεπει να δωσεις καμια ευκαιρια...

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
koukida έγραψε:
συμφωνώ
και πιστευω οτι κατα βαθος ισως όλες θα συγχωρούσατε την απιστία αν ποτε συνεβαινε.
μεγαλη μπουκια φαε λενε βεβαια..

...

Oχι Κουκιδα μου, εγω δεν μπορω να ζησω με αυτο. Θελω ασφάλεια στην ζωη μου και μετα απο κατι τετοιο δεν θα βρω ποτε τις ισορροπιες μου, αν δεν αλλάξω κάτι. Η ζωη ειναι μικρη.

Ειλικρινα ομως και με το χερι στην καρδια οχι την απιστια δεν θα αντεχα αλλα να κοιταξει απλα αλλη γυναικα...θελω και εγω ασφαλεια στη ζωη μου οπως και ο αντρας μου ειμαστε και οι δυο πολυ ζηλιαρηδες αυτος παραπανω -καθοτι σκορπιος Wink Wink -αλλα την παρεχουμε αμφοτεροι θα ελεγα.. Smile Smile

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ξέρω αν πονάει περισσότερο η απιστία η η προδοσία ; Δεν είναι μόνο ότι παει με μια άλλη γυναίκα αλλά και ότι προδίδει όλα όσα έχετε περάσει μαζί και εκείνη τη στιγμή η προδομένη πλευρά είναι η ίδια η σχέση και πως μπορεί να το διαχειριστεί όλο αυτό ο κάθε άνθρωπος .Δεν ξέρω αν τα άτομα που καταλήγουν να απατούν είναι άτομα που είναι εγκλωβισμένα και ψάχνουν μια διαφυγή ; σε καμία περίπτωση δεν τυς δικαιολογώ αλλά ψάχνω να βρώ τα αίτια που οδηγούν σε κάτι τέτοιο και δεν είναι μόνο οι άντρες αλλά και οι γυναίκες που το κάνουν .Δεν είναι προδοσία μόνο στο σύντροφο αλλά και στην οικογένεια ολόκληρη .Γιατί όταν παντρεύεσε και δημιουργείς οικογένεια δίνεις υπόσχεση να είστε δεμένοι σαν μια αλυσίδα όταν ένα κρίκος σπασει απο την αλυσίδα τότε επηρεάζετε η εικόνα της .

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
βανια έγραψε:Δεν ξέρω αν πονάει περισσότερο η απιστία η η προδοσία ; Δεν είναι μόνο ότι παει με μια άλλη γυναίκα αλλά και ότι προδίδει όλα όσα έχετε περάσει μαζί και εκείνη τη στιγμή η προδομένη πλευρά είναι η ίδια η σχέση και πως μπορεί να το διαχειριστεί όλο αυτό ο κάθε άνθρωπος ..

Η προδοσία !!! και πονάει πολύ...
και επανέρχομαι σε λίγο για να πω οτι ο χωρισμός δεν είναι μικροψυχία, δεν είναι η ευκολη λύση, όπως έγραψε η Ranou..... κάθε άλλο, ειλικρινά !!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ranou έγραψε:
MariaM έγραψε:
koukida έγραψε:
συμφωνώ
και πιστευω οτι κατα βαθος ισως όλες θα συγχωρούσατε την απιστία αν ποτε συνεβαινε.
μεγαλη μπουκια φαε λενε βεβαια..

...

Oχι Κουκιδα μου, εγω δεν μπορω να ζησω με αυτο. Θελω ασφάλεια στην ζωη μου και μετα απο κατι τετοιο δεν θα βρω ποτε τις ισορροπιες μου, αν δεν αλλάξω κάτι. Η ζωη ειναι μικρη.

Ειλικρινα ομως και με το χερι στην καρδια οχι την απιστια δεν θα αντεχα αλλα να κοιταξει απλα αλλη γυναικα...θελω και εγω ασφαλεια στη ζωη μου οπως και ο αντρας μου ειμαστε και οι δυο πολυ ζηλιαρηδες αυτος παραπανω -καθοτι σκορπιος Wink Wink -αλλα την παρεχουμε αμφοτεροι θα ελεγα.. Smile Smile

Και εγω το ίδιο. Και αλλη να κοιταξει για εμενα δεν χρειαζεται να φτασει στα ακρα. Δεν ειναι αναγκη να απιστήσει, και η προδιάθεση με ενοχλεί.
Επίσης και εμένα Σκορπιός ειναι! Για την ζηλεια δεν θα το σχολιασω, ξερεις και το ζεις, χαχα! Αν μου πεις οτι είσαι Ταύρος θα καταλαβω κι αλλα... Smile

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
beba160a έγραψε:εχω δουλεψει πολυ με τον εαυτο μου για να διαμορφωσω την αντιμετωπιση που δειχνω στα θεματα ζηλεια και απιστια. οταν ημουν πιτσιρικα χτυπιουμουν στα πατωματα απο ζηλεια,γινομουν ρακος,αρρωσταινα. σε σχεσεις εφαγα κερατο αλλα μου ετυχε και να κανω το ιδιο. αφου λοιπον δοκιμασα ολες τις εκδοχες διαλεξα να παντρευτω εναν αντρα που μου εμπνεει σιγουρια και εμπιστοσυνη σε ολους τους τομεις της ζωης,το ιδιο κι εγω σ αυτον.
πορευομαστε μαζι στη ζωη και παραλληλα τον εχω αφησει ελευθερο να κανει επιλογες για να νιωθει καλα και ευτυχησμενος. οσο λοιπον καλυπτει ο ενας τον αλλον σε ολους τους τομεις της κοινης μας ζωης δεν νομιζω οτι θα εχουμε θεμα. επειδη ξεφυγα λιγο να πω οτι ΝΑΙ θα συγχωρουσα ενα λαθος με ειλικρινη μεταμελεια γιατι ανθρωποι ειμαστε και δυστυχως κανουμε λαθη. ΟΧΙ δεν θα συγχωρουσα την κοροιδια να εχει παραλληλη μακροχρονια σχεση και να με δουλευει οτι ολα ειναι καλα. εκει θα παρει τα παπουτσακια του στο χερι...απλα χωρις πολλα δραματα!!!!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου....

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ranou έγραψε:
kathrinkaterina έγραψε:ετσι οπωσ το ακουω βεβαια εχει προβλημα ο γαμος αλλα μου ακουγεται σαν να ηθελε να την εκδικηθει....μπορει να κανω και λαθος!!!! δεν ξερω αν μου τυχαινε ποτε τι θα εκανα ! αλλα η μαμα μου μου λεει (μονοσ καβγας δεν γινεται) πρεπει να φταινε και οι δυο για να φτασουν τα πραματα εκει!!!

συμφωνω και εμενα εκει πηγε το μυαλο μου....Ανωριμη ωστοσο αντιμετωπιση και μικροψυχη θα ελεγα,σημερα ακουω γυρω μου ζευγαρια με παιδια κιολας που χωριζουνε υστερα απο λιγους μονο μηνες απο τη γεννηση και σοκαρομαι!!!Τι εχει συμβει και τα παραταμε τοσο ευκολα??γιατι δεν παλευουμε γιατι δεν προσπαθουμε???Ακομη και η ξαδερφη μου φρεσκοπαντρεμενη εγκυος στο πρωτο τους και ηθελαν να χωρισουν....τι να πω μακαρι να μπορεσουμε να αλλαξουμε αυτη την νοοτροπια της ευκολης λυσης..στο μονο που συμφωνω καθετα ειναι οι περιπτωσεις κακοποιησης οποια μορφη και αν εχουν που εκει πραγματι δεν μπορεις και δεν πρεπει να δωσεις καμια ευκαιρια...

Νομιζω πως δεν ειναι εύκολη λυση ο χωρισμος. Θα σταθω ομως στο πως γινεται να χωριζουν τοσο σύντομα. Σε πολλά ζευγαρια το αγχος που υπάρχει με τον ερχομο του παιδιου οδηγεί σε ανουσιες συγκρούσεις. Καταρχάς όλες οι ισορροπιες θες δεν θες χανονται και πρεπει να μπουν αλλες πρωτεραιότητες. Συνηθως αυτή η κατασταση, η αβεβαιοτητα και το αγχος βγαζει τον χειροτερο εαυτο και των δυο. Όμως όλα θα εξαρτηθουν απο το πόσο αγαπιούνται και επικοινωνουν 2 ανθρωποι μεταξυ τους. Ειναι σαν να πέφτουν και οι δύο στο κενο. Η θα σηκωθούν μαζί, ή ο καθένας μονος του... Αν σηκωθουν μαζι θα χτισουν μια πιο γερη σχέση από την αρχη, με νεα δεδομένα, νεες πρωτεραιοτητες και νεες ισορροπιες. Ενα μικρο πλάσμα τους ενωσε αλλα παραλληλα τους χωρίζει. Μετα έρχεται η ρουτίνα και η κούραση που δυσκολα οδηγουν σε έλλειψη κατανοησης και προβλημα επικοινωνιας. Οι αναγκες του καθε συζύγου πολλές φορές δεν ικανοποιούνται. Αν ταιριαζουν, και ταιριαζει και ο τροπος που σκεφτονται για το παιδι, θα συνεννοηθουν και θα τα βρουν ξανα. Λιγο πολυ ολες πιστευω έχουμε νιωσει την ενταση.
Βγηκα εκτος θέματος, δεν αναφερθηκα στην απιστία εδω, αλλα στην κριση στο ζευγαρι που μπορει να υπάρξει με τον ερχομο ενός παιδιού.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω θα τολμήσω να πω ότι θα τη συγχωρούσα την απιστία υπο προϋποθέσεις.
Επίσης, όπως ολα, ακόμα και η απιστία δεν είναι ασπρο-μαύρο. Όχι πάντα τουλάχιστον. Γνωρίζω 2-3 περιπτώσεις του περιβάλλοντός μου, όπου ο ένας απο τους δύο συζύγους, έτσι στο ξεκάρφωτο, βρήκε εραστή/ερωμένη και έτσι απλά σηκώθηκε κι εφυγε απο το σπιτι. Αφήνοντας τον άλλο σύζυγο σύξυλο, αφήνοντας παιδιά, σκυλιά, γατιά και 15-20 χρόνια ευτυχισμένου (?) συζυγικού βίου. Ομολογώ ότι τη μια περίπτωση την περίμενα, το άτομο που έκανε την απιστία ποτέ δεν έδειξε ότι έπλεε σε πελάγη οικογενειακής ευτυχίας. Οι άλλες δύο περιπτώσεις όμως μου ήρθαν ντιπ κατακούτελα.
Σίγουρα δεν ξέρεις τι γίνεται πίσω απο τις κλειστές πόρτες κάθε σπιτιου, τα εν οικω μη εν δήμω, αλλά πάνω-κάτω καταλαβαίνεις αν ενα ζευγάρι είναι ερωτευμένο ή όχι.
Αν καταλάβαινα ότι ο άντρας μου με έχει απατήσει, καταρχήν θα τον έπαιρνε και θα τον σήκωνε. Για μένα, η εμπιστοσύνη σε ένα ζευγάρι είναι η πιο σημαντική προϋπόθεση, μετα την αγάπη, για να στεριώσει. Πιθανότατα να συνέχιζα να είμαι μαζί του (αυτην ειδικά τη στιγμή δεν μπορώ να σκεφτώ περιπτώσεις που θα με έκαναν να τον παρατήσω). Εξαρτάται όμως απο την μεταξύ μας συναισθηματική και σεξουαλική κατάσταση τον καιρό της απιστίας, το μέγεθος της απιστίας (ήταν ένα μεθυσμένο one-night stand μια φορά? ηταν πολλές και διαφορετικές γυναίκες εδώ κι εκεί? ήταν μια μακροχρόνια σχέση?) και απο το αν και πόσο έχει μετανιώσει (αν θυμάστε την ταινία του sex and the city, τον Στιβ που είχε κερατώσει τη Μιραντα και ηταν συντετριμμένος πχ).
Οπότε, κρινοντας απο όλα αυτα θα αποφάσιζα αν τελικά θα χωρίζαμε για πάντα ή αν θα κάναμε μια νέα προσπάθεια.
Το σίγουρο είναι πάντως ότι αν τελικά ξαναπροσπαθούσαμε, επειδή θα είχε ήδη κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου σ'αυτον, να ήμουν συνεχώς καχύποπτη. Πού πάει, τι κάνει, με ποιον είναι, με ποιΑ μίλησε, γιατι έκανε ντους μέσα στη μέρα, γιατι έβαλε άρωμα κτλ κτλ. Δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι να ζεις συνεχώς μέσα στην υποψία, επειδή ποτέ δεν ήμουν τύπος που να ζηλεύει και να απαιτεί ο άλλος να δίνει λογαριασμό για κάθε του κίνηση.
Αλλά σίγουρα δεν θα ήταν όπως πριν...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Nena στις Τετ Αυγ 10, 2011 3:22 am, 1 φορά

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μέχρι να γνωρίσω τον άντρα μου έλεγα ότι θα τη συγχωρούσα αν ήταν κάτι περιστασιακό, αν .. αν.. αν..

τώρα είμαι απόλυτη...

οχι δεν θα τη συγχωρούσα..

τον άντρα μου τον λατρεύω, τον σέβομαι, τον θαυμάζω...
αν πήγαινε με άλλη γυναίκα δνε θα ήταν ο άντρας που αγαπώ..
εδώ σκέφτομαι ότι πριν από μένα είχε πάει με άλλες και τρελαίνομαι..
αναρωτιέμαι τι έκανε, αν ήταν καλές, αν είμαι καλύτερη κτλ κτλ κτλ

του το έχω ξεκαθαρίσει..

αν ποτέ διανοηθεί να πάει με άλλη να ξέρει ότι την ίδια στιγμή θα τελειώσουμε και δεν θα ξαναδει ποτέ εμένα, τον γιο του και τον φιλαράκο του εκεί κάτω..!!

????????


Επισκέπτης
beba160a έγραψε:εχω δουλεψει πολυ με τον εαυτο μου για να διαμορφωσω την αντιμετωπιση που δειχνω στα θεματα ζηλεια και απιστια. οταν ημουν πιτσιρικα χτυπιουμουν στα πατωματα απο ζηλεια,γινομουν ρακος,αρρωσταινα. σε σχεσεις εφαγα κερατο αλλα μου ετυχε και να κανω το ιδιο. αφου λοιπον δοκιμασα ολες τις εκδοχες διαλεξα να παντρευτω εναν αντρα που μου εμπνεει σιγουρια και εμπιστοσυνη σε ολους τους τομεις της ζωης,το ιδιο κι εγω σ αυτον.
πορευομαστε μαζι στη ζωη και παραλληλα τον εχω αφησει ελευθερο να κανει επιλογες για να νιωθει καλα και ευτυχησμενος. οσο λοιπον καλυπτει ο ενας τον αλλον σε ολους τους τομεις της κοινης μας ζωης δεν νομιζω οτι θα εχουμε θεμα. επειδη ξεφυγα λιγο να πω οτι ΝΑΙ θα συγχωρουσα ενα λαθος με ειλικρινη μεταμελεια γιατι ανθρωποι ειμαστε και δυστυχως κανουμε λαθη. ΟΧΙ δεν θα συγχωρουσα την κοροιδια να εχει παραλληλη μακροχρονια σχεση και να με δουλευει οτι ολα ειναι καλα. εκει θα παρει τα παπουτσακια του στο χερι...απλα χωρις πολλα δραματα!!!!

Το θεμα ξερεις ποιο ειναι; Οτι ναι μπορει στα λογια να λεμε οτι θα το συγχωρουσαμε, αλλα στη πραξη δε γινεται... Μετα θα τον σιχαινεσαι. δε θα θες να σε αγγιξει, θα τον κοιτας και θα βλεπεις ενα προδοτη και καποια στιγμη αυτο θα σου βγει.. Το εζησα με τον πρωην μου, που δεν ηταν και ολοκληρωμενη σχεση, ξερετε μονο φιλακια και αγκαλιες. Ε, ο κυριος για να ξεθυμανει πηγαινε με τη πρωην. Μολις το εμαθα τον σιχαθηκα και δεν ηθελα να με αγγιζει... Τοτε γνωρισα και τον αντρουλη μου και τον παρατησα τον μα@@@@α. Δε ξεπερνιεται κοριτσια, οσο και αν θες. Και ισως να το κανεις για τα παιδια σας, αλλα τελικα θα ειναι χειροτερο γιατι το παιδι μετα θα ζει μεσα στην ενταση που θα υπαρχει αναμεσα σας.Και τι;; Θα τον αφησετε να φιλαει το παιδι σας, οταν θα εχει αγγιξει την καθε σιχαμενη, που δε ξερετε τι εχει πανω της;;;
Και οσο για την περιοδο της εγκυμοσυνης, παλι δε δικαιολογειται. Γιατι πρωτον σε μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη κανεις σεξ, ασχετα οτι με τη κοιλια μαλλον δε βολευει, παντως κανεις!!! Δευτερον και να μη μπορεις να κανεις, τον βολευεις με αλλους τροπους ή βολευεται μονος του... Παντως δε δικαιολογειται να σε κερατωσει. Ακομα και ο ιδιος μου ο αντρας οταν του πεταω οτι πολλοι κερατωνουν στην εγκυμοσυνη, μου λεει αυτο ειναι δικαιολογια και αυτος που το εκανε τοτε βρηκε απλα σαν πατημα την εγκυμοσυνη και οτι θα το εκανε ουτως ή αλλως... Και εγω αυτο πιστευω....
Δυσκολα πραγματα βρε παιδια... Μακαρι να μη μας τυχει ποτε... Και να σας πω κατι;;; Θα προτιμουσα να μη το ξερω, παρα να το μαθω και να τον σιχαινομαι... Αλλα δε μπορω να φανταστω κατι τετοιο για την οικογενεια μου. Ηταν το ονειρο μου να κανω οικογενεια και παιδια... Ελπιζω να μη συμβει ποτε.... Sad Sad Sad

????????


Επισκέπτης
Ranou έγραψε:
kathrinkaterina έγραψε:ετσι οπωσ το ακουω βεβαια εχει προβλημα ο γαμος αλλα μου ακουγεται σαν να ηθελε να την εκδικηθει....μπορει να κανω και λαθος!!!! δεν ξερω αν μου τυχαινε ποτε τι θα εκανα ! αλλα η μαμα μου μου λεει (μονοσ καβγας δεν γινεται) πρεπει να φταινε και οι δυο για να φτασουν τα πραματα εκει!!!

συμφωνω και εμενα εκει πηγε το μυαλο μου....Ανωριμη ωστοσο αντιμετωπιση και μικροψυχη θα ελεγα,σημερα ακουω γυρω μου ζευγαρια με παιδια κιολας που χωριζουνε υστερα απο λιγους μονο μηνες απο τη γεννηση και σοκαρομαι!!!Τι εχει συμβει και τα παραταμε τοσο ευκολα??γιατι δεν παλευουμε γιατι δεν προσπαθουμε???Ακομη και η ξαδερφη μου φρεσκοπαντρεμενη εγκυος στο πρωτο τους και ηθελαν να χωρισουν....τι να πω μακαρι να μπορεσουμε να αλλαξουμε αυτη την νοοτροπια της ευκολης λυσης..στο μονο που συμφωνω καθετα ειναι οι περιπτωσεις κακοποιησης οποια μορφη και αν εχουν που εκει πραγματι δεν μπορεις και δεν πρεπει να δωσεις καμια ευκαιρια...

Αυτο νομιζω οτι συμβαινει ειτε γιατι παντρευονται σε μεγαλη ηλικια,βιαζονται να κανουν παιδια χωρις καν να εχουν γνωριστει μεταξυ τους και μετα που αρχιζουν να γνωριζονται δεν αντεχει ο ενας τον αλλο, ειτε γιατι νομιζουν οτι σε ενα γαμο ειναι ολα βολικα και τελεια και μολις ζοριστουν λιγο το διαλυουν.
Εγω παντρευτηκα με τον αντρα μου,ζησαμε λιγα χρονια ετσι, καναμε τα ταξιδια μας, τις βολτες μας, χαρηκαμε τη ζωη και μετα για να ολοκληρωσουμε την αγαπη μας και την οικογενεια μας ειπαμε να κανουμε παιδι/-α!!! Δε θα μπορουσα κοριτσια να κανω παιδι με το που παντρευτηκα, με αυτα που βλεπω γυρω μου νομιζω θα ειχαμε σαλταρει, δε ξερω. Ημουν και πολυ μικρη (24)... Παντως το καταχαρηκαμε και ολα ηρθαν στην ωρα τους και μεχρι τωρα περναμε ζαχαρη,μετα απο 10 χρονια σχεδον μαζι!!!! I love you I love you I love you

????????


Επισκέπτης
MariaM έγραψε:
Ranou έγραψε:
MariaM έγραψε:
koukida έγραψε:
συμφωνώ
και πιστευω οτι κατα βαθος ισως όλες θα συγχωρούσατε την απιστία αν ποτε συνεβαινε.
μεγαλη μπουκια φαε λενε βεβαια..

...

Oχι Κουκιδα μου, εγω δεν μπορω να ζησω με αυτο. Θελω ασφάλεια στην ζωη μου και μετα απο κατι τετοιο δεν θα βρω ποτε τις ισορροπιες μου, αν δεν αλλάξω κάτι. Η ζωη ειναι μικρη.

Ειλικρινα ομως και με το χερι στην καρδια οχι την απιστια δεν θα αντεχα αλλα να κοιταξει απλα αλλη γυναικα...θελω και εγω ασφαλεια στη ζωη μου οπως και ο αντρας μου ειμαστε και οι δυο πολυ ζηλιαρηδες αυτος παραπανω -καθοτι σκορπιος Wink Wink -αλλα την παρεχουμε αμφοτεροι θα ελεγα.. Smile Smile

Και εγω το ίδιο. Και αλλη να κοιταξει για εμενα δεν χρειαζεται να φτασει στα ακρα. Δεν ειναι αναγκη να απιστήσει, και η προδιάθεση με ενοχλεί.
Επίσης και εμένα Σκορπιός ειναι! Για την ζηλεια δεν θα το σχολιασω, ξερεις και το ζεις, χαχα! Αν μου πεις οτι είσαι Ταύρος θα καταλαβω κι αλλα... Smile

Κοριτσια και εγω ζηλευω σαν τρελη... Ευτυχως που δε μου δινει δικαιωματα.. . Εκεινος ζηλευει (εμ πηρε και μπουμπουκι 10 χρονια μικροτερο Laughing ), αλλα δε το δειχνει. Και αμα με κοιταει κανεις, του ριχνει κατι ματιες δολοφονικες, αλλα εμενα δε μου λεει τιποτα!! θα συγχωρουσατε την απιστια??? - Σελίδα 2 215994 θα συγχωρουσατε την απιστια??? - Σελίδα 2 215994 θα συγχωρουσατε την απιστια??? - Σελίδα 2 215994 θα συγχωρουσατε την απιστια??? - Σελίδα 2 215994 θα συγχωρουσατε την απιστια??? - Σελίδα 2 215994

Παντως βρε κοριτσια μερικοι αντρες δεν ειναι αηδιαστικοι; Βγαζουν βολτα το παιδι τους με το καροτσι και αντι να ασχολουνται με αυτο, το παιζουν γαμπροι... Τι αηδια!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Αυτο νομιζω οτι συμβαινει ειτε γιατι παντρευονται σε μεγαλη ηλικια,βιαζονται να κανουν παιδια χωρις καν να εχουν γνωριστει μεταξυ τους και μετα που αρχιζουν να γνωριζονται δεν αντεχει ο ενας τον αλλο, ειτε γιατι νομιζουν οτι σε ενα γαμο ειναι ολα βολικα και τελεια και μολις ζοριστουν λιγο το διαλυουν.
Εγω παντρευτηκα με τον αντρα μου,ζησαμε λιγα χρονια ετσι, καναμε τα ταξιδια μας, τις βολτες μας, χαρηκαμε τη ζωη και μετα για να ολοκληρωσουμε την αγαπη μας και την οικογενεια μας ειπαμε να κανουμε παιδι/-α!!! Δε θα μπορουσα κοριτσια να κανω παιδι με το που παντρευτηκα, με αυτα που βλεπω γυρω μου νομιζω θα ειχαμε σαλταρει, δε ξερω. Ημουν και πολυ μικρη (24)... Παντως το καταχαρηκαμε και ολα ηρθαν στην ωρα τους και μεχρι τωρα περναμε ζαχαρη,μετα απο 10 χρονια σχεδον μαζι!!!! I love you I love you I love you
Συμφωνώ, κυρίως στο θέμα των παιδιών, διότι νομίζω πως αυτα είναι ο καταλύτης στη σχέση. Αν ενα ζευγάρι δεν είναι καλά μεταξύ τους, τότε η απόκτηση παιδιών θα κάνει τα πράγματα ακόμα χειρότερα. Για να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στις δυσκολίες του μεγαλώματος των παιδιών, θα πρεπει να υπάρχουν πολύ βαθια αισθήματα ήδη ριζωμένα.
Όλα αυτα χωρίς να θέλω να θίξω όσες μανούλες κατάφεραν να μείνουν με τον άντρα τους ακόμα κι αν έκαναν παιδιά πολύ νωρίς. Αυτες πραγματικά τις θαυμάζω!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:

Παντως βρε κοριτσια μερικοι αντρες δεν ειναι αηδιαστικοι; Βγαζουν βολτα το παιδι τους με το καροτσι και αντι να ασχολουνται με αυτο, το παιζουν γαμπροι... Τι αηδια!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Γι' αυτο και εγω ειμαι παντα με ολους προκατειλημενη και απομακρη ειτε εχουν παιδί ειτε οχι... ποτε δεν ξερεις, χαχα!

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mirantini έγραψε:
βανια έγραψε:Δεν ξέρω αν πονάει περισσότερο η απιστία η η προδοσία ; Δεν είναι μόνο ότι παει με μια άλλη γυναίκα αλλά και ότι προδίδει όλα όσα έχετε περάσει μαζί και εκείνη τη στιγμή η προδομένη πλευρά είναι η ίδια η σχέση και πως μπορεί να το διαχειριστεί όλο αυτό ο κάθε άνθρωπος ..

Η προδοσία !!! και πονάει πολύ...
και επανέρχομαι σε λίγο για να πω οτι ο χωρισμός δεν είναι μικροψυχία, δεν είναι η ευκολη λύση, όπως έγραψε η Ranou..... κάθε άλλο, ειλικρινά !!
Συμφωνω γλυκια μου σαφεστατα αλλα εγω χαρακτηρισα την "ΕΚΔΙΚΗΣΗ"αν πραγματι ηταν του συζηγου μικροψυχια,κατα τα αλλα αναμφιβολα ο χωρισμος ειναι μια δυσκολη αποφαση ειδικα οταν τρεφεις συναισθηματα για τον αλλο,αλλωστε δεν λενε και καποιοι οτι βιωνουμε ενα μικρο ¨"θανατο"???

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
Ranou έγραψε:
MariaM έγραψε:
koukida έγραψε:
συμφωνώ
και πιστευω οτι κατα βαθος ισως όλες θα συγχωρούσατε την απιστία αν ποτε συνεβαινε.
μεγαλη μπουκια φαε λενε βεβαια..

...

Oχι Κουκιδα μου, εγω δεν μπορω να ζησω με αυτο. Θελω ασφάλεια στην ζωη μου και μετα απο κατι τετοιο δεν θα βρω ποτε τις ισορροπιες μου, αν δεν αλλάξω κάτι. Η ζωη ειναι μικρη.

Ειλικρινα ομως και με το χερι στην καρδια οχι την απιστια δεν θα αντεχα αλλα να κοιταξει απλα αλλη γυναικα...θελω και εγω ασφαλεια στη ζωη μου οπως και ο αντρας μου ειμαστε και οι δυο πολυ ζηλιαρηδες αυτος παραπανω -καθοτι σκορπιος Wink Wink -αλλα την παρεχουμε αμφοτεροι θα ελεγα.. Smile Smile

Και εγω το ίδιο. Και αλλη να κοιταξει για εμενα δεν χρειαζεται να φτασει στα ακρα. Δεν ειναι αναγκη να απιστήσει, και η προδιάθεση με ενοχλεί.
Επίσης και εμένα Σκορπιός ειναι! Για την ζηλεια δεν θα το σχολιασω, ξερεις και το ζεις, χαχα! Αν μου πεις οτι είσαι Ταύρος θα καταλαβω κι αλλα... Smile

χαχαχαχαχα ναι Μαριαμ οι σκορπιοι ειναι τελειοι απλα μην τους κανεις να ζηλεψουν ουτε για πλακα!παρθενος ειμαι εσυ αν καταλαβα εισαι ταυρος γενικοτερα τα ζωδια της γης αποζητουμε την ασφαλεια,ταυτοχρονα ομως την παρεχουμε και τα σκορπακια ειναι τα καλυτερα!!! Wink Wink Wink

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Οι απόψεις είναι διαφορετικές γιατί οι παράγοντες στη δημιουργία της απιστίας είναι πολλοι....
Το θέμα είναι ότι αν δεν ζήσεις κάποιες καταστάσεις, αν δεν μπουν στο πετσί σου, δεν μπορείς να είσαι σίγουρη για τις αντιδράσεις σου, τις αποφάσεις σου.... και εγώ πριν παντρευτώ ήμουν ανένδοτη στο θέμα απιστία.... μετά όμως καθόμουν και σκεπτόμουν τι αξίζει πιο πολύ, τι αντέχω πιο πολύ, ώστε να πάρω κάποια απόφαση.... Η προδοσία πονάει, το ψέμα σε απογοητεύει, η έλλειψη πλεον σεβασμού και εμπιστοσύνης σου τρώει τη ζωη.... αυτή την κοινή ζωή που διάλεξες να έχεις με τον σύντροφό σου... χάνεις το χαμόγελό σου, την αυτοπεποίθησή σου, χάνεις τα ονειρά σου, όλα αυτά που είχες σχεδιάσει να ζήσεις μαζί του.... και απο κει και πέρα (εγώ τουλάχιστον) φτάνεις σε σημείο οχι μόνο να σιχαθεις αυτόν που αποκαλούσες σύντροφο, αλλά και τον ίδιο σου τον εαυτό.....εκεί είναι τα όρια... μετά δεν πάει παρακάτω.... συνειδητοποιείς ότι δεν είναι καθόλου εύκολο να χωρίσεις, αλλά είναι αβάσταχτο να συνεχίσεις να καταστρέφεις τη ζωή σου....
Και όλα αυτά μπορούν εύκολα να συμβούν στη 2η ευκαιρία, οταν ψάχνεις το γιατί, όταν δεν τα παρατάς εύκολα, όταν προσπαθείς να σώσεις τα χαμένα, οταν δεν υπάρχει υπευθυνότητα, σεβασμος, ειλικρίνεια και στο τέλος η αγάπη.... εγώ ειλικρινά θα προτιμούσα πλεον να ξέρω οτι εχω δίπλα μου έναν ανθρωπο που σε σέβεται πολύ και που με αγαπά λιγότερο....
Γι΄αυτο και πολλούς άλλους λόγους, θεωρώ οτι δεν ισχύει αυτό που λένε ότι τα ζευγάρια σήμερα χωρίζουν εύκολα.... χρειάζεται τεράστια ψυχική δύναμη για να αντέξεις τα επακόλουθα της απιστίας -που πιστέψτε με, αν κάνεις την αρχή, δύσκολα σταματάς- χρειάζεται μεγαλη ψυχική δύναμη οταν παίρνεις την απόφαση να χωρίσεις απο τα όνειρά σου, τη μικρή και ίσως ψεύτικη κοινή ζωή που είχες με τον σύντροφό σου.... χρειάζεται μεγάλη ψυχική δύναμη για να συνέλθεις και να καταλάβεις ότι ίσως να είναι μεμονωμένα περιστατικά που έτυχε να περάσουν απο τη ζωή σου και οτι τελικά αξίζεις και έχεις δικαίωμα να πάρεις ότι αξίζεις.....

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mirantini μιλάς σαν να το έχεις ζήσει.. Crying or Very sad Crying or Very sad

Αυτο εννοούσα πιο πάνω στο δικό μου ποστ, δεν μπορώ να φανταστω τι είναι χειρότερο, να χωρίζεις με έναν άνθρωπο που λάτρεψες κι εξακολουθείς να λατρεύεις αλλά σε απάτησε, ή να προσπαθήσεις να τον συγχωρέσεις και να τον ξαναδεχτείς πίσω, ζώντας κάθε μέρα με την ανάμνηση της απιστίας, με τις υποψίες, με τη σκέψη ότι σε έχει προδώσει???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις