Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 14]

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα μπορούσα να ΣΚΕΦΤΩ να τον συγχωρήσω αν ήταν κάτι εντελώς περιστασιακό. Αν ήταν όμως μια μακροχρόνια σχέση ή απλά είχε αισθήματα για τη γυναίκα με την οποία με απάτησε (Παναγίτσα μου, μόνο που γράφω αυτή τη λέξη μου σηκώνεται η τρίχα!) τότε δε νομίζω να τον συγχωρούσα! Ή μάλλον είμαι σίγουρη ότι δεν θα τον συγχωρούσα γιατί δεν θα υπήρχε και λόγος.

Όσον αφορά την πρώτη περίπτωση ναι μεν λέω ότι θα μπορούσα να τον συγχωρήσω αλλά παίζει σοβαρότατο ρόλο και ο λόγος που το έκανε. Και τέλος θα έπρεπε να σκεφτώ πάρα πολύ καλά, στην περίπτωση που θα τον συγχωρούσα αν θα μπορούσα να το ξεπεράσω κιόλας. Γιατί, ΟΚ, θα μπορούσα να τον συγχωρήσω αλλά δε θα είχε καμία αξία αν μετά εμένα με έτρωγε αυτό από μέσα μου. Αν μπορούσα να συγχωρήσω και να ξεχάσω, ναι θα συγχωρούσα. Αν δε μπορούσα όμως να ξεχάσω, δε θα είχε νόημα να συγχωρήσω γιατί αργά ή γρήγορα ο γάμος μας θα είχε την ίδια κατάληξη, τον χωρισμό.

Marietta

Marietta
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Den mporw na apantisw kathe periptwsh einai xexwristh to mono sigouro einai oti tha exana ton kosmo katw apo ta podia mou!To megalo krima einai gia ta paidia...oi megaloi ton vriskoun ton dromo tous!!! Rolling Eyes

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αντε και την συγχωρεις ,που προσωπικα θα το εκανα. νομιζω ομως οτι η σχεση τελειωνει-σκοτωνεται οταν παυει να υπαρχει η εμπιστοσυνη.αρα το λεω και το ξαναλεω και να συμβει...δε θελω να το μαθω ποτε(ειδικα αν προκειται για κατι επιπολαιο)!!!!!!!!!!!!!

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σιγουρα δυσκολο θεμα και τωρα μιλαμε υποθετικα .αν σου συμβει στην πραγματικοτητα δεν θα ειναι το ιδιο .εγω παντως δεν θα μπορουσα να συνεχισω μαζι του .γιατι θα εχανα την εμπιστοσυνη μου προς αυτον .και οταν δεν υπαρχουν καπιοα βασικα πραγματα στην σχεση τοτε τα θεμελια αρχιζουν και τριζουν .και μπορει να μην χωρισεις εκει την στιγμη αλλα αργοτερα για καπιοο χαζο λογο να χωρισεις γιατι θα υποβοσκει αυτο το προβλημα που θα βγαινει παντα σαν αγκαθι να σε τρυπα και να σε πληγωνει.για μενα σιγουρα οταν ο ενας απο τους δυο απιστα φταινε και οι δυο .αλλα δεν ειναι λύση αυτο .βαζεις κατω τον ανθρωπο σου τον κρους το καμπανακι του κινδυνου και αν δεν αλλαζει τιποτα χωριζεις αξιοπρεπως.αυτο που πληγωνει ειναι πως σε εκμηδενιζει σαν ανθρωπο σαν γυναικα και αυτο ποναει .

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δε νομιζω οτι παντα φταινε και οι 2 οταν προκύπτει απιστια στην σχεση.

ειναι θεμα του ποσο ευάλωτος είσαι σαν αντρας ή σαν γυναικα απεναντι σε 'πειρασμους' που υπάρχουν ή που βρισκονται στο μυαλο σου.

υπάρχουν αντρες που τους βλεπεις - το ματι τους παιζει ακαταπαυστα- ποσες πιθανοτητες εχουν να απιστήσουν? για μενα πολλες αν τους δωθει η ευκαιριά.
το ιδιο ισχυει και για τις γυναικες που σκεφτονται/αισθανονται ετσι-

ψαχνοντας να επιβεβαιώσουν την ματαιοδοξια τους και τα 2 φυλα μπορει να κανουν λαθη.

αν και η γυναικα οπως ειπώθηκε απο καποια αλλη κοπέλα προηγουμενως- συνηθως πρεπει να υπαρχει σημαντικο κενο στη σχεση- και θα πρεπει να εχει ερωτευτει για να απατησει- σπανια (σχετικο αυτο βεβαια) υπαρχουν τα λεγομενα αρπακτικά θηλυκα.

αντιθετα- αρπακτικά αρσενικα να φανε κ οι κοτες- τους βλεπεις με τις οικογενειες τους -με τα παιδια τους- και μαθαινεις οτι εχουν και γκόμενα...

τι να πεις...μια αβυσσος τα κενα του καθενα...

ToucH3D

ToucH3D
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα και από εμένα. Αυτό που λες kaatrin το λέει και η γυναίκα μου, δηλαδή να μην το μάθει αν έκανα κάτι. Όμως θα σου πω ακριβώς αυτό που λέω και στην γυναίκα μου, αν έχω φτάσει να την απατήσω (πράγμα τραγικό βέβαια) τότε δεν είναι θέμα να το μάθει ή όχι, θα έχει ήδη επηρεαστεί η σχέση μας.

Γενικότερα θεωρώ ότι όταν μιλάμε για ενήλικες, και όχι για λυκειόπαιδα, και πόσο μάλλον για ζευγάρι με παιδί δεν υπάρχει η λογική “παρασύρθηκα” ή “ήταν στιγμιαίο λάθος” ή “δεν σήμαινε τίποτα για εμένα”, είναι φθηνές, παλιακές και άκρως κινηματογραφικές π@π@ριές. Αν παρασύρθηκες καλή μου τότε είσαι ανεγκέφαλη… δεν ήταν στιγμιαίο λάθος διότι ακόμα και ένα φιλί κρατάει κάποια λεπτά… και τέλος αν δεν σήμαινε τίποτα για εσένα τότε απλά να μην το έκανες…
Όσον αφορά τις παράλληλες σχέσεις απλά με εξοργίζει η λογική του… “μωρό μου θα το τελειώσω αμέσως”… Αν ήθελε πραγματικά να το τελειώσει τότε δεν θα περίμενε να το μάθει ο άλλος και γενικότερα να ξεμπροστιαστεί, θα το έκανε εξ αρχής.

Τέλος, πραγματικά δεν ξέρω αν θα συγχωρούσα την απιστία ή όχι τώρα που έχω παιδί… απλούστατα γιατί δεν θα εμπιστευόμουν πλέον την γυναίκα μου να διαπαιδαγωγήσει μαζί μου το παιδί μας… Ένας άνθρωπος που δεν τον νοιάζει να πληγώσει εμένα και καταστρέψει έτσι απλά την οικογένεια μας, ίσως και να πλήγωνε μετέπειτα και το παιδί μου μέσω άλλων καταστάσεων, ελαφρά την καρδία… οπότε θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά για το αν θα συνέχιζε να μένει μαζί μας μετά από αυτό.

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ToucH3D έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα. Αυτό που λες kaatrin το λέει και η γυναίκα μου, δηλαδή να μην το μάθει αν έκανα κάτι. Όμως θα σου πω ακριβώς αυτό που λέω και στην γυναίκα μου, αν έχω φτάσει να την απατήσω (πράγμα τραγικό βέβαια) τότε δεν είναι θέμα να το μάθει ή όχι, θα έχει ήδη επηρεαστεί η σχέση μας.

Γενικότερα θεωρώ ότι όταν μιλάμε για ενήλικες, και όχι για λυκειόπαιδα, και πόσο μάλλον για ζευγάρι με παιδί δεν υπάρχει η λογική “παρασύρθηκα” ή “ήταν στιγμιαίο λάθος” ή “δεν σήμαινε τίποτα για εμένα”, είναι φθηνές, παλιακές και άκρως κινηματογραφικές π@π@ριές. Αν παρασύρθηκες καλή μου τότε είσαι ανεγκέφαλη… δεν ήταν στιγμιαίο λάθος διότι ακόμα και ένα φιλί κρατάει κάποια λεπτά… και τέλος αν δεν σήμαινε τίποτα για εσένα τότε απλά να μην το έκανες…
Όσον αφορά τις παράλληλες σχέσεις απλά με εξοργίζει η λογική του… “μωρό μου θα το τελειώσω αμέσως”… Αν ήθελε πραγματικά να το τελειώσει τότε δεν θα περίμενε να το μάθει ο άλλος και γενικότερα να ξεμπροστιαστεί, θα το έκανε εξ αρχής.

συμφωνώ !! έτσι είναι!!

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ειναι απο τα πιο ιδιαιτερα θεματα αυτο,γιατι θεωρο εξαιρετικα δισκολο και απο τις 2 πλευρες να παραδεχτουν τα λαθη τους.σε ζευγαρια που την απιστια δεν την εχουν ως τροπο υπαρξης φυσικα.για να φτασει καποιος στο κερατο σιγουρα δεν ειναι ολα ροδινα...ασχετα το πως φαινεται στους αλλους.δεν σημαινει οτι θελεις και να χωρισεις.ειναι ενας τροπος να δεις αν θελεις στ'αληθεια να παραμεινεις στον γαμο η αν αυτο που ζεις τωρα αξιζει.φυσικα και με τον συντροφο μας παιρναμε πολλα,μοιραζομαστε τα παντα αλλα ολες αυτες οι διακυμανσεις φθειρουν μια σχεση,μπορει να γεννηθει η επιθυμια γι'αυτη τη φλογα...που μας ανεβαζει ψηλα και νιωθουμε οτι εχουμε ξαναγεννηθει.πιστευω οτι αν μου συνεβαινε θα τα ζυγυζα,και αν καταλογηζα στον εαυτο μου εστω και ενα σοβαρο λαθος θα το παλευα.θα παλευα να ξανακερδισω τον αντρα...οχι τον συζυγο.για τους ιδιους ακριβως λογους που τον ερωτευτηκα απο την αρχη.σιγουρα δεν θα τον χαριζα σε καποια σκ... που θελει να μου τον παρει.οσο για το γυαλι που σπαει,ναι σιγουρα οι ρωγμες θα παραμεινουν...αλλα αυτο μπορει να γινει και μαθημα για να ΜΗΝ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ.εγω θεωρω οτι δεν μου ανηκει και δεν του ανηκω,θελουμε να ημαστε μαζι...και δεν ξεχνω λεπτο ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΜΑΛΑΚΙΕς ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ,γι'αυτο στο μυαλο μου και στην συμπερηφορα μου παραμενει παντα Ο ΓΚΟΜΕΝΟΣ ΜΟΥ!

ToucH3D

ToucH3D
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τζενη έγραψε:...οσο για το γυαλι που σπαει,ναι σιγουρα οι ρωγμες θα παραμεινουν...αλλα αυτο μπορει να γινει και μαθημα για να ΜΗΝ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ.εγω θεωρω οτι δεν μου ανηκει και δεν του ανηκω, θελουμε να ημαστε μαζι... και δεν ξεχνω λεπτο ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΜΑΛΑΚΙΕς ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ,γι'αυτο στο μυαλο μου και στην συμπερηφορα μου παραμενει παντα Ο ΓΚΟΜΕΝΟΣ ΜΟΥ!

Αν και δεν συμφωνώ με το θέμα δοκιμής και φλόγας που θέτεις, αφού το να δοκιμάσεις και να "ανάψεις την φλόγα" με τον υπάρχον σύντροφό σου είναι μεγαλύτερη πρόκληση και με ακόμα πιο ωραία αποτελέσματα. Ωστόσο και μόνο για αυτό το τελευταίο που γράφεις...
12 points going to TZENH...
TZENH... douze point! θα συγχωρουσατε την απιστια??? - Σελίδα 3 875502

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:εγω παλι θεωρητικα μιλωντας παντα δεν εχω αποφασισει αν ειναι καλυτερα να μην το μαθω ποτε .
θα συμφωνησω μαζι σου γραμματικη μου.

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Nena έγραψε:mirantini μιλάς σαν να το έχεις ζήσει.. Crying or Very sad Crying or Very sad

Αυτο εννοούσα πιο πάνω στο δικό μου ποστ, δεν μπορώ να φανταστω τι είναι χειρότερο, να χωρίζεις με έναν άνθρωπο που λάτρεψες κι εξακολουθείς να λατρεύεις αλλά σε απάτησε, ή να προσπαθήσεις να τον συγχωρέσεις και να τον ξαναδεχτείς πίσω, ζώντας κάθε μέρα με την ανάμνηση της απιστίας, με τις υποψίες, με τη σκέψη ότι σε έχει προδώσει???


Μα το έχω ζήσει!!! αυτό έγραψα και πιο πάνω.... εχω ζήσει και αυτό και άλλα πολλά Shocked που ήρθαν και απο εκείνον και απο μένα....
Τίποτα δεν ξεχνάς μετά απο μία απιστία.... απλά τα βάζεις σε μια άκρη του μυαλού σου και της καρδιάς σου -στο πληγωμένο, το φθαρμένο κομμάτι της καρδιάς- και φροντίζεις να προχωρήσεις..... κοιτάζοντας αυτή τη φορά να βαδίσεις τη σωστή σου πορεία... κοιτάζοντας πάντα προς τα πάνω πλέον....

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kaatrin έγραψε:αντε και την συγχωρεις ,που προσωπικα θα το εκανα. νομιζω ομως οτι η σχεση τελειωνει-σκοτωνεται οταν παυει να υπαρχει η εμπιστοσυνη.αρα το λεω και το ξαναλεω και να συμβει...δε θελω να το μαθω ποτε(ειδικα αν προκειται για κατι επιπολαιο)!!!!!!!!!!!!!

δυστυχώς θα το μάθεις.... αν ξέρεις τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου και έχεις μάθει να τον νιώθεις..... θα δεις τις διαφορές, θα νιώσεις τις αλλαγές του, το διαφορετικό βλέμμα του, θα μάθεις πως ακούγεται το ψέμα, η κάλυψη απο τις ενοχές του... γιατί στην αρχή υπάρχουν ενοχές... και αν νιώσεις όλα αυτά, απο κει και πέρα δεν σταματάς.... σε τρώει να βρεις την αλήθεια, να καταλάβεις αν εχουν σπασει τα νεύρα σου, αν αρχιζεις και "ξεφεύγεις"..... το αν είναι επιπόλαιο δεν μπορεις να το γνωρίζεις αν δεν ψάξεις να το βρεις... άλλος ένας λόγος που θα σε παρακινήσει να μάθεις την αλήθεια και να απαιτήσεις και παλι τον σεβασμό σου.....

titikos

titikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ToucH3D έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα. Αυτό που λες kaatrin το λέει και η γυναίκα μου, δηλαδή να μην το μάθει αν έκανα κάτι. Όμως θα σου πω ακριβώς αυτό που λέω και στην γυναίκα μου, αν έχω φτάσει να την απατήσω (πράγμα τραγικό βέβαια) τότε δεν είναι θέμα να το μάθει ή όχι, θα έχει ήδη επηρεαστεί η σχέση μας.

Γενικότερα θεωρώ ότι όταν μιλάμε για ενήλικες, και όχι για λυκειόπαιδα, και πόσο μάλλον για ζευγάρι με παιδί δεν υπάρχει η λογική “παρασύρθηκα” ή “ήταν στιγμιαίο λάθος” ή “δεν σήμαινε τίποτα για εμένα”, είναι φθηνές, παλιακές και άκρως κινηματογραφικές π@π@ριές. Αν παρασύρθηκες καλή μου τότε είσαι ανεγκέφαλη… δεν ήταν στιγμιαίο λάθος διότι ακόμα και ένα φιλί κρατάει κάποια λεπτά… και τέλος αν δεν σήμαινε τίποτα για εσένα τότε απλά να μην το έκανες…
Όσον αφορά τις παράλληλες σχέσεις απλά με εξοργίζει η λογική του… “μωρό μου θα το τελειώσω αμέσως”… Αν ήθελε πραγματικά να το τελειώσει τότε δεν θα περίμενε να το μάθει ο άλλος και γενικότερα να ξεμπροστιαστεί, θα το έκανε εξ αρχής.

Τέλος, πραγματικά δεν ξέρω αν θα συγχωρούσα την απιστία ή όχι τώρα που έχω παιδί… απλούστατα γιατί δεν θα εμπιστευόμουν πλέον την γυναίκα μου να διαπαιδαγωγήσει μαζί μου το παιδί μας… Ένας άνθρωπος που δεν τον νοιάζει να πληγώσει εμένα και καταστρέψει έτσι απλά την οικογένεια μας, ίσως και να πλήγωνε μετέπειτα και το παιδί μου μέσω άλλων καταστάσεων, ελαφρά την καρδία… οπότε θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά για το αν θα συνέχιζε να μένει μαζί μας μετά από αυτό.

ενταξει..οχι απλως συμφωνω.. ταυτιζομαι πληρως με οσα λες και ειδικα ως προς το παιδι..!

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="titikos"]
ToucH3D έγραψε:Τέλος, πραγματικά δεν ξέρω αν θα συγχωρούσα την απιστία ή όχι τώρα που έχω παιδί… απλούστατα γιατί δεν θα εμπιστευόμουν πλέον την γυναίκα μου να διαπαιδαγωγήσει μαζί μου το παιδί μας… Ένας άνθρωπος που δεν τον νοιάζει να πληγώσει εμένα και καταστρέψει έτσι απλά την οικογένεια μας, ίσως και να πλήγωνε μετέπειτα και το παιδί μου μέσω άλλων καταστάσεων, ελαφρά την καρδία… οπότε θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά για το αν θα συνέχιζε να μένει μαζί μας μετά από αυτό.

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου, αλλά δυστυχώς ο γονιός που μένει μακριά απο την οικογένεια μετά τον χωρισμό μπορεί να συμμετάσχει στην διαπαιδαγώγηση του παιδιου και μόνο μέσω της επικοινωνίας που θα έχει... έστω και λιγότερο... φεύγει απο το σπίτι.... δεν φεύγει απο την ζωή του παιδιού.... χωρίζουν οι γονείς.... δεν χωρίζουν τα παιδιά απο τους γονείς....

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ δε ζηλεύω..όχι μόνο γιατί έτσι είμαι γενικά σαν άνθρωπος αλλά και γιατί δεν μου έχει δώσει ποτέ την παραμικρή αφορμή ο άντρας μου...

Αν όμως υποψιαζόμουν κάτι και το διασταύρωνα τότε ναι θα έφευγα..Αν δεν έχεις εμπιστοσύνη στον άντρα σου/γυναίκα σου τότε τί κάνετε μαζί;

Θα λέει ότι πάει για δουλειά, καφέ, βόλτα, super market και θα σκέφτεσαι ότι ανα πάσα στιγμή θα βγάζει τα μάτια του/της.

Στον άντρα μου το έχω ξεκαθαρίσει από την πρώτη μέρα. Οι μόνοι λόγοι για τους οποίους θα χώριζα είναι η απιστία και η βια... Δεν θα συγχωρούσα ΠΟΤΕ τίποτα από τα δύο και δεν θα δεχόμουν ΠΟΤΕ καμμία δικαιολογία!

agapaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
επιδη εμενα μου εχει "τυχη"αυτο απο τον πρωτο μου αντρα οχι δεν θα τον συνχωρουσα,κ αυτος ηταν κ ο λογος που χωρισα την πρωτη φορα!!οταν ενας απο τους δυο κοιταξει αλου τοτε η σχεση εχει τελιωση,οσο κ να αγαπας τον αλλο δεν μπορεις να ξεχασεις!!

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Για να με απατησει σημαινει οτι δεν τον ικανοποιω σαν γυναικα, οτι πια δεν με ποθει, οτι με βλεπει και δεν αντιδρα τιποτα πανω του Smile
Την απιστια θα την συγχωρουσα γιατι ειμαστε ανθρωποι εχουμε αδυναμιες και δεν περιμενω ολοι να εχουν την ιδια αντιδραση με μενα.
Δεν θα τον αφηνα ομως να με ξαναακουμπησει, θα ειχα χωρισει. γιατι πλεον δεν θα τον ποθουσα εγω, μπορει αν συνεχιζα να τον αγαπω αλλα...πειτε με συχασιαρα δεν μπορω να ξανακοιμηθω με αυτον τον αντρα.

????????


Επισκέπτης
MariaM έγραψε:
etoile! έγραψε:

Παντως βρε κοριτσια μερικοι αντρες δεν ειναι αηδιαστικοι; Βγαζουν βολτα το παιδι τους με το καροτσι και αντι να ασχολουνται με αυτο, το παιζουν γαμπροι... Τι αηδια!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Γι' αυτο και εγω ειμαι παντα με ολους προκατειλημενη και απομακρη ειτε εχουν παιδί ειτε οχι... ποτε δεν ξερεις, χαχα!

Οντως !!!! Laughing Laughing Laughing

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια σημερα μιλησα με την φιλη μου
ειναι πολυ χαλια ψυχολογικα
προσπαθει να μην το σκευτεται αλλα δεν τα καταφερνει

της εβαλα να διαβασει ολες σας τις απαντησεις αλλα ξερετε τι μου ειπε?
πως να μην τον συγχωρεσω οταν εκεινος με συγχωρεσε??

και εκεινης το μυαλο πηγε στην εκδικηση αλλα ρε κοριτσια ενα χρονο μετα???
οταν πανε ολα καλα??
πολυ κουφο μου φαινεται αυτο
εμενα η γνωμη μου ειναι οτι δεν ειχε καμια δικαιολογια ηθελε και πηγε με αλλη.

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:κοριτσια σημερα μιλησα με την φιλη μου
ειναι πολυ χαλια ψυχολογικα
προσπαθει να μην το σκευτεται αλλα δεν τα καταφερνει

της εβαλα να διαβασει ολες σας τις απαντησεις αλλα ξερετε τι μου ειπε?
πως να μην τον συγχωρεσω οταν εκεινος με συγχωρεσε??

και εκεινης το μυαλο πηγε στην εκδικηση αλλα ρε κοριτσια ενα χρονο μετα???
οταν πανε ολα καλα??
πολυ κουφο μου φαινεται αυτο
εμενα η γνωμη μου ειναι οτι δεν ειχε καμια δικαιολογια ηθελε και πηγε με αλλη.

Για μένα δεν νομίζω ότι είναι εκδίκηση.... ειναι κατι σαν "μου χρωστάς, σου χρωστάω και αν έρθει η ώρα με ξεπληρώνεις"..... αλλά ρε παιδί μου αυτά ισχύουν σε σχέσεις ήδη τελειωμένες που παραμένουν σχέσεις για κάποιους άσχετους λόγους....
ειναι σίγουρο ότι ενα χρόνο τώρα ολα πήγαιναν καλά ? δηλαδή ο άντρας της το ξεπέρασε σχετικά εύκολα ? ή μήπως του είχε δημιουργηθεί μια ανασφάλεια που δεν έδειχνε και οταν του δόθηκε η ευκαιρία να νιώσει και πάλι οτι τραβάει τα βλέμματα και τον θέλουν, άρπαξε την ευκαιρία ?

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
θα συγχωρουσατε την απιστια??? - Σελίδα 3 604962
ToucH3D έγραψε:
τζενη έγραψε:...οσο για το γυαλι που σπαει,ναι σιγουρα οι ρωγμες θα παραμεινουν...αλλα αυτο μπορει να γινει και μαθημα για να ΜΗΝ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ.εγω θεωρω οτι δεν μου ανηκει και δεν του ανηκω, θελουμε να ημαστε μαζι... και δεν ξεχνω λεπτο ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΜΑΛΑΚΙΕς ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ,γι'αυτο στο μυαλο μου και στην συμπερηφορα μου παραμενει παντα Ο ΓΚΟΜΕΝΟΣ ΜΟΥ!

Αν και δεν συμφωνώ με το θέμα δοκιμής και φλόγας που θέτεις, αφού το να δοκιμάσεις και να "ανάψεις την φλόγα" με τον υπάρχον σύντροφό σου είναι μεγαλύτερη πρόκληση και με ακόμα πιο ωραία αποτελέσματα. Ωστόσο και μόνο για αυτό το τελευταίο που γράφεις...
12 points going to TZENH...
TZENH... douze point! θα συγχωρουσατε την απιστια??? - Σελίδα 3 875502
θα συγχωρουσατε την απιστια??? - Σελίδα 3 604962 κοιταξε να δεις,μερικες φορες παρ'ολο που μενουμε χρονια με τον συντροφο μας,χανεται η επιθυμια...για να αναψεις την φλογα ξανα πρεπει να παραδεχτουν και οι 2 πλευρες οτι εσβησε...τα περισσοτερα ζευγαρια δημιουργουν μια τελεια εικονα,θεωρωντας οτι ο αλλος εχει δεχτει την 2 πλεον θεση μετα τα παιδια,οτι την ιδια γνωμη εχει και ο συντροφος.αλλα η επιθυμια να μας αγαπουν δεν χανεται,αυτη φαινεται σε μικρα πραγματα ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ενα παραδειγμα...εγω οτι βαρδια και αν δουλευω,οσο πτωμα και αν γινω με τα παιδια,οτι ωρα και αν εχω να ξυπνησω το πρωι,ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.ΘΑ ΣΗΚΩΘΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΙΣ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ.ΤΟΝ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΕΞΙΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΜΙΚΡΑ ΔΩΡΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΣΧΕΣΗ.μικρα πολυ μικρα πραγματα.ετσι...για ΝΑ ΜΗΝ ΣΒΗΣΕΙ Η ΦΛΟΓΑ ΠΟΤΕ.ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΣΤΑΧΤΕΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟΚΑΙΔΙΑ

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το ότι την απάτησε μετά από ένα χρόνο για μένα ακούγεται σαν εκδίκηση με καθυστέρηση...όταν η φίλη σου εφησυχάστηκε ότι είναι μια χαρά μεταξύ τους και τα ξαναβρήκαν...ο άντρας για να νιώσει άάάάάάάάάντρας τά'μπλεξε με μία άλλη...και το κερασάκι στην τούρτα...ήταν και γνωστή...αυτό καίει και τσουρουφλάει κορίτσια...άλλο να ήταν μία άσχετη και άλλο μία γνωστή...θα μου πείτε....απιστία...πφφφφ καλά...και μένα κάποτε με κεράτωσε μία σχέση που είχα και το έμαθα αφού χώρισα...και με τον άνθρωπο που ήμουν, πίστευα ότι θα τον παντρευτώ και θα κάνω οικογένεια...απαπαπα....ξου ξου...ο διάολος μεταμορφωμένος...ευτυχώς χωρίσαμε, αλλά όταν το έμαθα, ζήλεψα πολύ...ή μάλλον όχι...ένιωσα απόρριψη..."τί είχε η άλλη που δεν είχα εγώ; γιατί ενώ μου έλεγε ότι μ'αγαπά, πηδ...κε με άλλη; γιατί; γιατί;" πολλά γιατί...
η απιστία φέρνει πολύ καχυποψία...δεν θα μπορούσα να ζω με αυτό το συναίσθημα...με την αμφιβολία κάθε μέρα...με τίποτα...είναι ό,τι χειρότερο για την ψυχολογία μου...δεν θα συγχωρούσα, γιατί όταν κάνει μία τέτοια κίνηση, σημαίνει ότι θελει κάτι που δεν έχω εγώ πλέον...βέβαια όταν ο άντρας απατά, το κάνει εντελώς σωματικά....όταν όμως η γυναίκα απατά, το κάνει με το μυαλό της, και αυτό είναι επίσης χειρότερο...ο άντρας καθαρά σαρκικά σκέφτεται, ενώ η γυναίκα συναισθηματικά...δεν υπερασπίζομαι τον άντρα που απατά -στην προκειμένη περίπτωση δλδ- αλλά αυτό πιστεύω....
πάντως στις σχέσεις φταίνε και οι δύο πλευρές πάντα...μονός καυγάς δεν γίνεται λέει ο λαός...
για μένα το ζευγάρι αυτό αν θέλει να ξαναπροσπαθήσει να κρατήσει τον γάμο τους, πρέπει να πάνε σε κάποιον ειδικό σύμβουλο γάμου ή ψυχολόγο, για να το αντιμετωπίσουν πιο ειδικά....(τα έγραψα λίγο μπερδεμένα συγνώμη Embarassed )

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
α επίσης ξέχασα να σημειώσω ότι εκείνος που απατά, θεωρώ ότι, είναι αδύναμος χαρακτήρας...θέλει την επιβεβαίωση του Εγώ του...θυμώνω όμως όταν αυτό γίνεται σε παντρεμένα ζευγάρια με παιδιά...δλδ τα παιδιά τι φταίνε να υποστούν όόόλη την διαδικασία του διαζυγίου ή μίας περίεργης και συμβιβαστικής σχέσης 2 γονιών που προσπαθούν να κρατήσουν ένα γάμο που άρχισε ήδη να διαλύεται; δυστυχώς την πιο δύσκολη θέση και το μεγαλύτερο ψυχολογικό πρόβλημα έχουν τα παιδιά και μόνο...

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η δικια μου η γνωμη για την απιστια ειναι η εξης: Ακομη κι αν ελεγα πως τον συγχωρω μεσα μου θα με ετρωγε για μια ζωη και θα το χρησιμοποιουσα σε καθε καβγα μας για να βγαινω απο πανω.... Οποτε για μενα ειναι προτειμοτερος ο χωρισμος παρα να εχω εναν ανθρωπο να τον βασανιζω μια ζωη για ενα λαθος του... Γιατι μπορει να ηταν λαθος του, μπορει απλα να εγινε σε καποια στιγμη αδυναμιας... Αν ειχε σχεση κανονικη με καποια αλλη εννοειτε πως θα χωριζα χωρις δευτερη σηζητηση...
Το Καλοκαιρι που παντρευτηκα μετα απο 1 μηνα παντρευτηκε και ενας ξαδερφος του αντρα μου, μεσα σε ενα μηνα χωρησαν γιατι η γυναικα του τον επιασε στο κρεβατι με μια μεγαλοκυρια του χωριου... εννοειτε πως χωρησαν, του πηρε ολα τα δωρα γαμου και το αυτοκινητο που ηταν στο ονομα της και το ειχε πληρωσει ή αυτος ή η μανα του, δεν ξερω ακριβως... Και ολα αυτα εγιναν σε ενα ξεχασμενο χωριο του Κιλκις... Η κοπελα εκτος το θυμο της για τον αντρα της, ειχε να αντιμετωπισει και το χωριο (την λυπηση τους, και σιγουρα την ντροπη που θα ενιωθε) και εννοειτε πως εφυγε... Η απιστια καμια φορα μπορει και να σου αλλαξει ριζικα τη ζωη...
Οσο για μενα πιστευω πως, αν μια σχεση παυει να σου δεινει αυτο που θελεις, παλευεις μεχρι ενα σημειο κι αν δεις οτι εχει τελειωσει το τελειωνεις... Δεν θα περιμενα να βρω αλλον για να αφεισω τον αντρα μου, αν ειχα προβληματα μαζι του...

agapaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγετε κρυο,αυτο πιστευω πως συμβαινει κ στην περιπτωση της φιλης σου!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις