Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 14]

goldy213

goldy213
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ok μπορεί και να έχετε δικιο αλλά εγώ έτσι το βλέπω.

http://www.leptomeria.gr

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΝ έγραψε:Σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου, την πληγωμένη... Crying or Very sad Την παρασκευή που θα πάω στον γυναικολόγο και θα έχουν βγει όλες οι εργαστηριακές εξετάσεις, θα ξέρω σίγουρα, αν είναι κονδυλώματα. Απλά οι πρώτες ενδείξεις αυτό λένε... Το σουρεάλ της υπόθεσης είναι ότι λίγες μ΄έρες πριν με πίεζε να ανοίξω τα πόδια (συγνώμη για την έκφραση), να με εξετάσει η μητέρα του, που είναι παθολόγος. Δεν το δέχτηκα βέβαια αυτό.
Είναι το παιδάκι στην μέση και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω...
Οι δικοί μου μένουν στην Θεσσαλονίκη και είχα βγάλει ήδη αεροπορικό για το Σάββατο, να πάω Χαλκιδική με το παιδί, να αφήσω τον κύριο εδώ, να ηρεμήσει λίγο.
Τώρα όπως όλα δείχνουν, θα καθίσω πολύ παραπάνω από όσο υπολόγιζα και μετά βλέπουμε...
Δεν εργάζομαι αυτή την στιγμή, τα άφησα βλέπετε όλα για χάρη του παιδιού, αλλά ευτυχώς έχω δικό μου σπίτι στην Αθήνα και δεν έχουμε κανένα δάνειο ή άλλα χρέη...
Τώρα μένουμε στο δικό του με την αδερφή του και την μάνα του στους άλλους ορόφους, οπότε καταλαβαίνετε την θέση μου, είμαι σε μια σφηκοφωλιά...και δεν έχω και μητέρα... είμαι τόσο μόνη...
οτι χρειαστεις θα ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε εστω και απο μακρια καλα κανεις και φευγεις να ηρεμησεις λιγο ευχομαι να βρεις την γαληνη μεσα σου και να αποφασισεις το καλυτερο αλλα να ξερεις οτι κανενας ανθρωπος δεν αξιζει την προδοσια ειδικα οταν του εχεις προσφερει τοσα εκτος απο το παιδι και μονο οτι εφυγες απο την πολη σου και την δουλεια σου για να εισαι μαζι του αυτο ειναι θυσια αγαπης απο μερος σου

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
goldy213 έγραψε:ok μπορεί και να έχετε δικιο αλλά εγώ έτσι το βλέπω.
καλα κανεις ο καθενας εχει την αποψη του και την μοιραζομαστε ο καθε ανθρωπος ειναι ξεχωριστος θα συγχωρουσατε την απιστια??? - Σελίδα 12 417472

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΝ έγραψε:Σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου, την πληγωμένη... Crying or Very sad Την παρασκευή που θα πάω στον γυναικολόγο και θα έχουν βγει όλες οι εργαστηριακές εξετάσεις, θα ξέρω σίγουρα, αν είναι κονδυλώματα. Απλά οι πρώτες ενδείξεις αυτό λένε... Το σουρεάλ της υπόθεσης είναι ότι λίγες μ΄έρες πριν με πίεζε να ανοίξω τα πόδια (συγνώμη για την έκφραση), να με εξετάσει η μητέρα του, που είναι παθολόγος. Δεν το δέχτηκα βέβαια αυτό.
Είναι το παιδάκι στην μέση και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω...
Οι δικοί μου μένουν στην Θεσσαλονίκη και είχα βγάλει ήδη αεροπορικό για το Σάββατο, να πάω Χαλκιδική με το παιδί, να αφήσω τον κύριο εδώ, να ηρεμήσει λίγο.
Τώρα όπως όλα δείχνουν, θα καθίσω πολύ παραπάνω από όσο υπολόγιζα και μετά βλέπουμε...
Δεν εργάζομαι αυτή την στιγμή, τα άφησα βλέπετε όλα για χάρη του παιδιού, αλλά ευτυχώς έχω δικό μου σπίτι στην Αθήνα και δεν έχουμε κανένα δάνειο ή άλλα χρέη...
Τώρα μένουμε στο δικό του με την αδερφή του και την μάνα του στους άλλους ορόφους, οπότε καταλαβαίνετε την θέση μου, είμαι σε μια σφηκοφωλιά...και δεν έχω και μητέρα... είμαι τόσο μόνη...

Μακαρι ολα να πανε καλα!!!!!Ισως ηθελε να εξεταστεις γιατι ειχε υποψιες....Παντως δεν εισαι μονη,εχεις ολες εμας εδω!!!!

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω αναλόγως την περίπτωση βεβαια αν γινόταν μια φορα με κάποια που δεν γνωρίζω θα τον συγχωρούσα,αλλα θα τράβαγε μαρτύρια. αν ηταν με γνωστή η φίλη θα χώριζα σιγουρα, γιατι μετα ειναι και απιστία, αδιαφορία, ταπείνωση.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
goldy213 έγραψε:τίποτα απολύτως να μην κάνεις όσον αφορά τον γάμο σου.Τους πιάνει τους άντρες έτσι είναι τι να κάνουμε,αυτό δεν σημαινει ότι δεν σε αγαπάει εσένα και το παιδί.Δωστου με τον τρόπο σου να καταλάβει ότι αυτό που έγινε σε έχει χαλάσει ιδιαίτερα απεναντί του και ότι δεν τον βλέπεις όπως τον έβλεπες,Για το αν θα επανέλθεις εξαρτάται μόνο απ΄αυτόν.Και σίγουρα ότι είναι η τελευταία ευκαιρία που του δίνεις.

Το ξέρω ότι είναι δύσκολο για σένα τώρα πια έστω και να τον φιλήσεις.Θα σου έρχεται συνέχεια στο μυαλό.Αλλά προσπάθησε και να είσαι σίγουρη ότι ο χρονος θα σε βοηθήσει και εκείνος πιστεύω αν δεν θέλει να χαλάσει την οικογένεια του.


θα τρελλαθώ η έγκυος γυναίκα!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΑΚΟΥ ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΕΙ τουσ άνδρες.....ΕΛΕΟΣ το 2012!!!!!!!!

καθόλου δεν τους πιάνει κοπέλα μου δεν πάμε καλά !!!!!!!!!!!!!!!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και να προσθέσω πως εικονικά δεν θα μείνω ποτέ και με κανέναν.

Το παιδί μου είναι καλύτερο να έχει μια μαμά ανεξάρτητη και δυναμική παρά μία μαμά που θα τρώει κέρατα για να κρατήσει την οικογένεια.

και βέβαια να μην στερήσει το μπαμπά απο το παιδί. Αλλο το ένα αλλο το άλλο.

Ελεος με την καραμέλα. Ορμές έχω και εγώ. Αλλά εγώ έχω και τσίπα. τα μπογαλάκια του και χαίρετε.

φωτεινουλης

φωτεινουλης
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Maryanastasia έγραψε:και να προσθέσω πως εικονικά δεν θα μείνω ποτέ και με κανέναν.

Το παιδί μου είναι καλύτερο να έχει μια μαμά ανεξάρτητη και δυναμική παρά μία μαμά που θα τρώει κέρατα για να κρατήσει την οικογένεια.

και βέβαια να μην στερήσει το μπαμπά απο το παιδί. Αλλο το ένα αλλο το άλλο.

Ελεος με την καραμέλα. Ορμές έχω και εγώ. Αλλά εγώ έχω και τσίπα. τα μπογαλάκια του και χαίρετε.
ποσο συμφωνω!!!και εγω το εχω πει στον αντρα μου.εστω και μιση φορα να μου την κανει,με ξεχασε!!!οσο και να τον αγαπαω!!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και πολύ καλά θα κάνεις. ακου είναι άνδρας.....
και εγώ έιμαι γυναίκα και δουλεύω και δεν τον έχω καμία ανάγκη που θα ανεχτώ να με δουλέυει.

το έκανα μια φορά. και το μετάνιωσε και αηδίες. once a cheater always a cheater λένε στο χωριό της μάνας μου.

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:και να προσθέσω πως εικονικά δεν θα μείνω ποτέ και με κανέναν.

Το παιδί μου είναι καλύτερο να έχει μια μαμά ανεξάρτητη και δυναμική παρά μία μαμά που θα τρώει κέρατα για να κρατήσει την οικογένεια.

και βέβαια να μην στερήσει το μπαμπά απο το παιδί. Αλλο το ένα αλλο το άλλο.

Ελεος με την καραμέλα. Ορμές έχω και εγώ. Αλλά εγώ έχω και τσίπα. τα μπογαλάκια του και χαίρετε.

Συμφωνώ απόλυτα. Δηλαδή κι εγώ που είχε πάθει ο άντρας μου ένα κάτι ψυχολογικό και ενώ εγώ ήθελα κάθε μέρα αυτός δε μου καθόταν , μπορούσα να πάω να βγάλω τα μάτια μου και να πω μετά , ε , κάτι με έπιασε?

Να μην ξεχωρίζουμε τους άντρες από εμάς. Είπαμε δεν είμαστε ΙΔΙΟΙ, άλλα είμαστε ΙΣΟΙ. Και σε μια σχέση έχουμε τα ίδια ακριβώς δικαιώματα και υποχρεώσεις.

Μωρέ κάτσε να μου κάνει καμιά κουτσουκέλα ο προκομμένος μου και μαύρο φίδι που τον έφαγε. Το μπαμπάς είναι άλλο. Το παιδί δεν μπαίνει στη μέση. Το κέρατο είναι ανάμεσα στο ζευγάρι. Κι εκεί πρέπει να μείνει.

Προσωπικά δε θα το συγχωρούσα ούτε στη σχεση , ούτε μέσα στο γάμο. Η αυτοεκτίμησή μου χρειάζεται πολύ περισσότερα από έναν μοιχό για να παραμένει στα ύψη κι εγώ δεν πρόκειται να συμβιβαστώ με το να την καταρρακώσω για να μην χαλάσω την οικογένειά μου. Δεν τη χαλάει η γυναίκα την οικογένεια παρεπιπτόντως, ο κύριος τη χάλασε που απάτησε.

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markella01 έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:και να προσθέσω πως εικονικά δεν θα μείνω ποτέ και με κανέναν.

Το παιδί μου είναι καλύτερο να έχει μια μαμά ανεξάρτητη και δυναμική παρά μία μαμά που θα τρώει κέρατα για να κρατήσει την οικογένεια.

και βέβαια να μην στερήσει το μπαμπά απο το παιδί. Αλλο το ένα αλλο το άλλο.

Ελεος με την καραμέλα. Ορμές έχω και εγώ. Αλλά εγώ έχω και τσίπα. τα μπογαλάκια του και χαίρετε.

Συμφωνώ απόλυτα. Δηλαδή κι εγώ που είχε πάθει ο άντρας μου ένα κάτι ψυχολογικό και ενώ εγώ ήθελα κάθε μέρα αυτός δε μου καθόταν , μπορούσα να πάω να βγάλω τα μάτια μου και να πω μετά , ε , κάτι με έπιασε?

Να μην ξεχωρίζουμε τους άντρες από εμάς. Είπαμε δεν είμαστε ΙΔΙΟΙ, άλλα είμαστε ΙΣΟΙ. Και σε μια σχέση έχουμε τα ίδια ακριβώς δικαιώματα και υποχρεώσεις.

Μωρέ κάτσε να μου κάνει καμιά κουτσουκέλα ο προκομμένος μου και μαύρο φίδι που τον έφαγε. Το μπαμπάς είναι άλλο. Το παιδί δεν μπαίνει στη μέση. Το κέρατο είναι ανάμεσα στο ζευγάρι. Κι εκεί πρέπει να μείνει.

Προσωπικά δε θα το συγχωρούσα ούτε στη σχεση , ούτε μέσα στο γάμο. Η αυτοεκτίμησή μου χρειάζεται πολύ περισσότερα από έναν μοιχό για να παραμένει στα ύψη κι εγώ δεν πρόκειται να συμβιβαστώ με το να την καταρρακώσω για να μην χαλάσω την οικογένειά μου. Δεν τη χαλάει η γυναίκα την οικογένεια παρεπιπτόντως, ο κύριος τη χάλασε που απάτησε.


θα συμφωνήσω οτι το παιδι δεν εχει καμιά σχεση με την απιστία οτι ειναι ειναι ανάμεσα στο ζευγάρι ποτε δεν κρατάς ενα γαμο για τα παιδια, ειναι άδικο,

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αει γεια σου μαρκέλλα δεν θα την χαλάσω εγω την οικογένεια αυτός θα την χαλάσει που επειδή είναι άντρας δεν θα μπορέσει να συγκρατήσει το πουλάκι του. Βρε ΟΥΣΤ!!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


Σε προηγουμενα ποστς ειχα υποστηριξει οτι ισως και να τη συγχωρουσα την απιστια. Αν συνεβαινε μια φορα μονο, αν ηταν σε φαση που ως ζευγαρι δεν ημασταν καλα, αν ο συζυγος ηταν εμφανως μετανιωμενος, και φυσικα αν δεν ξανασυνεβαινε ΠΟΤΕ. Δεν μπορεις βεβαια να εισαι σιγουρη γιαυτο, αλλά λεμε τωρα. Αλλά ας πούμε οτι θα μπορουσα να συγχωρησω τη μια φορα απιστιας, υπό προϋποθέσεις πάντα, και αναλογα με τη μετεπειτα συμπεριφορα του αντρα μου.
Αυτο που περιγραφει όμως η κοπέλα μου φαινεται οτι συμβαινει κατ'εξακολουθηση. Συνεβη πριν, και συνεβη 2 φορες τωρα. Μεταξυ μας, δεν ειμαι σιγουρη για το οτι δεν το εχει κάνει κι ενδιαμεσα, απο ότι περιγράφει.
ΚΑΙ χωρις να εχει παρει και προφυλάξεις - δηλαδη εκτος απο το συναισθηματικο τομέα της κοπέλας, βάζει σε κινδυνο και την υγεια της, που μου φαινεται εξαιρετικα ανευθυνο.

goldy213 έγραψε:τίποτα απολύτως να μην κάνεις όσον αφορά τον γάμο σου.Τους πιάνει τους άντρες έτσι είναι τι να κάνουμε,αυτό δεν σημαινει ότι δεν σε αγαπάει εσένα και το παιδί.

goldy213 έγραψε:Είναι πολύ δύσκολο να συγκρατηθεί ένας άντρας κορίτσια.
Διαφωνω καθέτως, οριζοντιως,διαγωνίως και σε κάθε δυνατο επίπεδο με την άποψη οτι ετσι ειναι οι άντρες. Αν δεν μπορουν να κρατηθουν στη θεα μιας σεξυ γυναικας, να πανε σπιτι τους να ριξουν λιγο κρυο νερο, και να τραβηξουν μια παχια, να ξεδωσουν. Ειναι θεμα χαρακτηρα, και οχι φυσης.

goldy213 έγραψε:...Τα διαλύουν όλα με την πρώτη.Δεν ξέρω αυτή είναι η άποψη μου ....
Δεν ειναι η πρωτη φορα ομως, αυτο ειπε η κοπέλα.

goldy213 έγραψε:Μείνε μαζί του εικονικά
Το "εικονικα" δεν νομιζω να εξυπηρετει κανεναν. Αν μεινει μαζι του θα μεινει επειδη τον αγαπαει κι επειδη πιστευει οτι ο γαμος τους εχει μελλον. Το να πιστευει οτι ο γαμος τους εχει τελειωσει αλλα να μενουν μαζι για το παιδι,νομιζω οτι ειναι απο τις πιο δυσκολες και αδικες καταστασεις που μπορει να βιωσει κάποιος.

ΑΝ έγραψε:Καλησπέρα κι από εμένα!Είμαι με τον άντρα μου 3 χρόνια παντρεμένη, 10 στο σύνολο κι έχουμε ένα παιδάκι 16 μηνών...
Ειναι δυσκολη η φαση που περνας. Ουτε εγω ξερω τι ακριβως θα έκανα στη θεση σου - δεν θα ηθελα να χωρισω απο καποιον που αγαπω, αλλά απο την άλλη εχει καταχραστει την εμπιστοσυνη σου πολλές φορες. Ο,τι και να αποφασισεις όμως, μη σκεφτεις οτι το αξιζες ή οτι ειναι φυσιολογικο ή οτι ειναι στη φυση του αντρα και δεν πειραζει. Οι άντρες εκτος απο λιλι εχουν και μυαλο. Και το λιλι μεσω του μυαλου λειτουργει.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μου εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι ....το πανω κεφαλι .. Very Happy Very Happy .κατω δεν εχω ακομα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Και καλυτερα Sad Sad Sad

Το πιο κατακριτεο στην συμπεριφορα ηταν το ΟΧΙ προφυλαξεις ,εκει τα πηρα....
Κανεις οτι κανεις (που κακως το κανεις )και δεν προφυλασεσε?ΕΛΕΟΣ δλδ.Ποσο ζωντανο εισαι δλδ?Ποσο ανευθυνος?Ποσο παρτάλι?????

Του τα εχωσες?Τον εβρισες?Τον κοπανισες?

Δεν ξερω τι θα αποφασισεις και δεν θελω να εκφερω γνωμη στο τι θα εκανα και στο τι πρεπει να κανεις .Απλα σκεψου εσενα και το παιδι σου .Σοβαρα σκεψου .Με λογικη .(χωρις αγαπες και λουλουδια)
Σου ευχομαι τα καλυτερα γιατι τα αξιζεις για σενα και το παιδακι σου .

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τι λέμε ρε παιδιά; Τι σημαίνει "είναι άντρας και έτσι κάνουν οι άντρες;;;;". Θα τρελαθώ!!!! Το έχω σκεφτεί (οχι πως μου έχει δώσει δικαίωμα, απλά σε συζήτηση με φίλες). Όσο και να τον αγαπάω, όσο και να θέλω να το ξεχάσω, δεν θα μπορώ. Θα το σκέφτομαι κάθε φορά που θα τον βλέπω, κάθε φορά που θα με αγγίζει, κάθε φορά που θα λείπει για μισή ώρα από το σπίτι. Θα με τρώει σαν αρρώστεια αυτή η σκέψη. Δεν θα τον χωρίσω από εκδίκηση, απλά δεν θα αντέχω να είμαι μαζί του. Και σχετικά με τα παιδιά, τι παράδειγμα θα τους δώσω; Τι θα πω στην κόρη μου; Αυτό θα της μάθω; Να ισοπεδώνει την αξιοπρέπειά της; Να δέχεται την ταπείνωση; Και στον γιο μου; Τι θα του μάθω; Οτι ο άντρας είναι ο γ@#ι@ς;;;;;; Δεν θα διαλύσω εγώ την οικογένειά μου. Εκείνος θα το κάνει, τι στιγμή που δεν θα υπολογίσει τίποτα. Εγώ είμαι 15 χρόνια μαζί του, ήταν μάλιστα ο πρώτος μου και δεν έχω σκεφτεί ποτέ να πάω με άλλον.

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ εγω δεν νομιζω να το συνχωρουσα το εκανε κ μαλιστα κατ επαναληψη κ σιγουρα εχει γινει και αλλες φορες...
την οικογενεια την κραταει το ζευγαρι απο κοινου κ οχι η γυναικα μονη της συνχορωντας κατι τετοιο...δεν θα μπορουσα να εχω ποτε ξανα εμπιστοσυνη κ ολο αυτο θα εβγαινε και στα παιδια...
διαφωνω καθετα με αποψεισ του τυπου αντρας ειναι αλλα εσυ κατσε μην χαλας το σπιτι σου...εχουμε τα ιδια δικαιωματα κ οπως πρεπει να σεβετε η γυναικα τον αντρα ετσι πρεπει να γινετε κ απο την αλλη μερια...
ειδικα οταν αγαπαμε καποιον δεν τον βαζουμε σε τετοιο κινδυνο για την απολαυση λιγων στιγμων...η αποσταση δεν ειναι δικαιολογια σε καμια περιπτωση..αναγκες εχουν κ τα δυο φυλλα και οχι μονο ο αντρας για να του δικαιολογουμε τετοια παραστρατηματα...
καλα θα κανεις κ θα απομακρυνθεις λιγο για να ηρεμισεις κ να σκεφτεισ πως θα πραξεις απο εδο και περα...

https://www.facebook.com/myrodeve

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νομίζω ότι χειρότερο από την απιστία είνα το γεγονός ότι δεν πήρε προφυλάξεις. Αυτό δεν θα μπορούσα να συγχωρήσω με τίποτα. Να προσέχω εγώ δηλαδή μην κολλήσω τίποτα και να με κολλάει ο άλλος επειδή δε με σέβεται? Επίσης και το γεγονός ότι το έκανε κι όταν ήσασταν κι εσείς μαζί.Δεν ήταν ότι έμεινε καιρό μόνος του και δεν μπόρεσε να αντισταθεί. τΟ έκανε κατ'επανάληψη.

elbar


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συμφωνω κοριτσακια μου, ειναι τοσο ελαχιστες οι εξαιρεσεις που υπο ορυς..ισως μια στις χιλιες να αξιζει ο ανθρωπος να συγχωρεθει.....εγω παρα πολυ συκολο..μαλλον ποτε δε θα τον συγχωρουσα, αλλα εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεμε...μακαρι να μη συμβαιενι αυτο το κακο...τι να πω..η κοινωνια μας δυστυχως εχει ξεφυυυυγει...

ΑΝ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα σε όλες τις φίλες...
Χθες το βράδυ, όταν κοιμήθηκε το μωρό, μου τα είπε όλα αναλυτικά. Ήρθε σε ερωτική επαφή μαζί της 4 φορές! Δεν έγινε στιγμιαία, δεν έγινε τυχαία, έγινε με πλήρη συνείδηση! Την πρώτη μέρα στην παραλία(ήταν οι δυο τους), της έπιασε λίγο την κοιλιά, την δεύτερη μέρα συναντήθηκαν για να απονευρωθεί η προηγούμενη αμήχανη στιγμή, χωρίς να γίνει κάτι και την τρίτη μέρα πήγε στο σπίτι της, όπου και έγινε η πράξη, με προφυλακτικό όπως μου λέει, τα οποία είχε αυτή.
Μετά πήγαμε εμείς στο νησί και τα μεσημέρια που ξέροντας πόσο πολύ του είχε λείψει στην Αθήνα, τον παρότρυνα να παίρνει το ποδήλατο και να πηγαίνει στην θάλασσα να συναντά τους συναδέλφους του... Εγώ έμενα στο σπίτι με το μωρό. Σε ένα δωμάτιο δυτικό, που κλείναμε τα παντζούρια μέχρι τις 8 το απόγευμα, γιατί ο ήλιος ¨θέριζε¨, με χαλασμένο κλιματιστικό κι αυτός ο γ@@@@ς, καταχράστηκε την εμπιστοσύνη μου και πήγαινε στο σπίτι της και βγάζανε τα μάτια τους.
Νιώθω αηδία, πως να σας το πω....
Μου είπε ότι δεν υπήρχε κάποιος λίγος που το έκανε, απλά έτσι για επιβεβαίωση, από ματαιοδοξία...
Και το χειρότερο είναι ότι ο διεστραμμένος λίγο πριν αποβιβαστούμε στο πλοίο, με πήρε και με κάθισε ακριβώς δίπλα της, στο καφέ που βρισκόταν(αυτή δεν έφευγε εκείνη την ημέρα).
Αντί βλέποντάς την να πάρει την γυναίκα και το παιδί του και να τους πάει στην άλλη άκρη του νησιού, μας έβαλε δίπλα δίπλα και το μωρό έπαιζε ανάμεσά μας. Μα πόση διαστροφή!

elbar


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο καθενας ας βγαλει τα συ,μπερασματα του...Στην περιπτωση αυτη, με το χερι στην καρδια....100000% δε θα τον συγχωρουσα..... ο καθενας βεβαια αποφασιζει για τη ζωη του κ την αξιοπρεπεια του κ μη σπευσετε να πειτε για θεμα εγωισμου...Πρωτο κ βασικοτερον ενος ζευγαριου ειναι ο σεβασμος....τελεια κ παυλα..

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πω πω εχω στεναχωρηθει ρε ΑΝ πραγματικα για αυτο που σε εχει βαλει να υποστεις.
Τι του ειπες?
Τι θα κανεις?
Ειναι και συνειδητοποιημενος ?δλδ ΕΛΕΟΣ φιλε!!!Σαν σου λεει ετσι ηθελα ετσι εκανα .Ντροπη γαμωτο και να σε βαλει και διπλα της.

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΘΕΕ μου τι ειναι αυτα που διαβαζω αγαπητη μου ΑΝ οντως μιλαμε για πολλη διαστροφη και απο τις 2 φορες πηγε στις 4 τωρα?και αυτη η π.... δεν ντραπηκε να κατσει διπλα σου και αυτος τι εκανε καμαρωνε που ειχε γυναικα και γκομενα διπλα διπλα?αν ειναι δυνατον καθολου ηθος εγω μια φοαρ ειχα συναναστραφει με καποιον φιλο ενος ξαδερφου που ειχε σχεση ημουν βεβαια μικρη πριν 10 χρονια και μου την επεσε και σαν χαζη εκανα κατι μαζι του και οταν μου εσκασε μυτη στην παρεα με την τοτε κοπελα του σηκωθηκα και εφυγα τι θρασσος εχουν μερικοι αντρες

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πολυ ασχημη κατασταση δυστυχως τι να πω λυπαμε πολυ....οταν ακουω τετοιες ιστοριες σταναχωριεμαι πολυ..σου προδιδει ο αλλος την εμπιστοσυνη κ η προδοσια ειναι τοσο μεγαλη νοιωθεις μετα οτι ολα αυτα που ζησατε μεχρι σημερα ηταν ενα ψεμα...

https://www.facebook.com/myrodeve

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μετά από αυτό, ένα έχω να πω! Ο καθένας έχει δίπλα του τον άνθρωπο που του αξίζει! Καλός *@#@$@$ κι αυτός, καλή κ@#@#$ κι αυτή που έμπλεξε με παντρεμένο που έχει μόλις γεννήσει η γυναίκα του! Τα ίδια σκ@τ@ είναι και οι δυο τους. Mad Mad Mad Mad Mad

goldy213

goldy213
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Moυ την πέσατε όλες βλέπω.

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω λίγο τα πράγματα.Δεν είπα ότι αυτό που έκανε δεν είναι πολύ άσχημο,ότι δεν ταπείνωσε την γυναίκα του απανωτά,δεν τις έθιξε την αξιοπρέπεια και γενικά όλα αυτά που είπατε πιο πάνω.

ΕΓΩ δεν θα στερούσα ποτέ την χαρά στα παιδιά μου να έχουν το βράδυ πριν κοιμηθούν τον πατέρα τους αγκαλιά να τους λέει παραμύθια,την χαρά να παίξουν όποτε είναι σπίτι,όχι ΣΚ παρά ΣΚ που ίσως να τα βλέπει αν χωρίσει,να τον περιμένουν να γυρίσει από την δουλειά και όταν ακούνε το κλειδί στην πόρτα να τρέχουν να τον αγκαλιάσουν.Τα γέλια, οι χαρές τα κλάματα, οι καθημερινές στιγμές που περνάμε όλοι μαζί.Μην μπερδεύεται την σχέση που έχετε με τον άντρα σας με την σχέση που έχετε όλοι μαζί.Είναι τρομερό να μεγαλώνει το παιδί σε δύο σπίτια,να περνάει ξεχωριστές ώρες με τους γονείς,να βλέπει πάντα μόνο τον έναν.Να ζει με ώρες και με μέρες.Σήμερα θα κοιμηθείς εδώ αλλά αύριο θα είσαι εκεί.Δεν είναι και το πιο νορμάλ.Άσε που εγώ τα παιδιά μου δεν θέλω να τα αποχωρίζομαι ούτε λεπτό.

Τα συναισθήματα σίγουρα έχουν αλλάξει ανάμεσα στο ζευγάρι δεν το συζητάω,και αμφιβάλλω αν θα γίνουν ποτέ τα πράγματα όπως πριν.Μάλλον ποτέ δεν θα γίνουν.

Σας λέω και πάλι ότι μιλάω για τον εαυτό μου και μόνο, πως βλέπω εγώ τα πράγματα.

Η ζωή μου είναι τα παιδιά μου και κανένας άλλος .Όλοι οι άλλοι ερχονται σε δεύτερη μοίρα ακόμα και ο άντρας μου σε αυτές τις περιπτώσεις.Ακόμα και η δικιά μου η ζωή.

Είμαι λίγο ψυχρή σε αυτά τα θέματα.Τον άντρα μου τον λατρεύω στον κυριολεξία.Αλλά αν γινόταν κάτι τέτοιο θα τον διέγραφα από την ζωή μου αλλά όχι από πατέρα των παιδιών μου.Και εννοώ όχι τα τυπικά που γίνονται αν χωρίζεις ,εννοώ τα πάντα.Δεν θέλω να χάνουν ούτε μία στιγμή μαζί του .Το τι θα έκανε εκείνος δεν θα με ένοιαζε καθόλου.

http://www.leptomeria.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις