Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
113 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 113 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 14]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
goldy213 έγραψε:Moυ την πέσατε όλες βλέπω.

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω λίγο τα πράγματα.Δεν είπα ότι αυτό που έκανε δεν είναι πολύ άσχημο,ότι δεν ταπείνωσε την γυναίκα του απανωτά,δεν τις έθιξε την αξιοπρέπεια και γενικά όλα αυτά που είπατε πιο πάνω.

ΕΓΩ δεν θα στερούσα ποτέ την χαρά στα παιδιά μου να έχουν το βράδυ πριν κοιμηθούν τον πατέρα τους αγκαλιά να τους λέει παραμύθια,την χαρά να παίξουν όποτε είναι σπίτι,όχι ΣΚ παρά ΣΚ που ίσως να τα βλέπει αν χωρίσει,να τον περιμένουν να γυρίσει από την δουλειά και όταν ακούνε το κλειδί στην πόρτα να τρέχουν να τον αγκαλιάσουν.Τα γέλια, οι χαρές τα κλάματα, οι καθημερινές στιγμές που περνάμε όλοι μαζί.Μην μπερδεύεται την σχέση που έχετε με τον άντρα σας με την σχέση που έχετε όλοι μαζί.Είναι τρομερό να μεγαλώνει το παιδί σε δύο σπίτια,να περνάει ξεχωριστές ώρες με τους γονείς,να βλέπει πάντα μόνο τον έναν.Να ζει με ώρες και με μέρες.Σήμερα θα κοιμηθείς εδώ αλλά αύριο θα είσαι εκεί.Δεν είναι και το πιο νορμάλ.Άσε που εγώ τα παιδιά μου δεν θέλω να τα αποχωρίζομαι ούτε λεπτό.

Τα συναισθήματα σίγουρα έχουν αλλάξει ανάμεσα στο ζευγάρι δεν το συζητάω,και αμφιβάλλω αν θα γίνουν ποτέ τα πράγματα όπως πριν.Μάλλον ποτέ δεν θα γίνουν.

Σας λέω και πάλι ότι μιλάω για τον εαυτό μου και μόνο, πως βλέπω εγώ τα πράγματα.

Η ζωή μου είναι τα παιδιά μου και κανένας άλλος .Όλοι οι άλλοι ερχονται σε δεύτερη μοίρα ακόμα και ο άντρας μου σε αυτές τις περιπτώσεις.Ακόμα και η δικιά μου η ζωή.

Είμαι λίγο ψυχρή σε αυτά τα θέματα.Τον άντρα μου τον λατρεύω στον κυριολεξία.Αλλά αν γινόταν κάτι τέτοιο θα τον διέγραφα από την ζωή μου αλλά όχι από πατέρα των παιδιών μου.Και εννοώ όχι τα τυπικά που γίνονται αν χωρίζεις ,εννοώ τα πάντα.Δεν θέλω να χάνουν ούτε μία στιγμή μαζί του .Το τι θα έκανε εκείνος δεν θα με ένοιαζε καθόλου.

Δλδ θα εμενες με την ΑΠΟΛΥΤΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ στο σπιτι σου?και θα ησουν μελι γαλα για τα παιδια σου?αυτο εννοεις?
και νομιζεις οτι τα παιδια δεν θα το καταλαβουν?
ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και τι σε κάνει να πιστεύεις πως τα παιδιά θα είναι ευτυχισμένα μέσα σε μια αρωστημένη κατάσταση; Μπροστά τους τι θα κάνετε; Θα παίζετε την ευτυχισμένη οικογένεια; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Τα παιδιά είναι πανέξυπνα και όταν χαθούν οι ισορροπίες στην οικογένεια, το πιάνουν στον αέρα. Δεν θα καταλάβουν την ψυχρότητα; Την πίκρα; Την απομάκρυνση; Κάνεις τεράστιο λάθος. Τα καταλαβαίνουν όλα και κάποια μέρα θα σας ζητήσουν εξηγήσεις. Και δεν θα κατηγορήσουν μόνο εκείνον, αλλά κι εσένα που δεν τα έβγαλες έξω από όλο αυτό. Ότι δεν λύνεται, κόβεται. Πονάει, είμαι κατά του να χωρίζουν τα ζευγάρια, είμαι οπαδός του "για πάντα" αλλά όχι με οποιοδήποτε τίμημα.

elbar


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν παμε καλα...επειδη θα πεσουν τα μαλλακια μου..... δε θα διαβασω αλλα! Κανει κ ζεστη κ αν ανεβασω κ πιεση προκοψαμε....Κ μετα σου λενε για την κριση...φταιμε ολοι κ μαζι τα φαγαμε..Εγω δεν εφαγα τιποτα...
Βρε κοριτσια, χωριζουμε σαν ζευγαρι κ μενουμε παντα γινεις Ναιιιιιι...Αλλα με τετοιες συμπεριφορες βεβαιως κ δε πρεπει να γινεται αλλιως κ τα παιδια θα χωριζονται σε δυο σπιτια παρα να ζουν σε καταστασεις σοδομα κ γομορα...Σε λιγο θα φερει τη γκομενα στο κρεβατι της γυναικα του.......Δε μπορω..παραλογιζομαι.....Τα παιδια εχουν αναγκη κ απο τους δυο γονεις ασυζητητι..Αν ομως η σχεση του ζευγαριου ειναι χειροτερα απο χαλια, ε δε χρειαζεται να ναι κ ζευγαρι....Τα παιδια τα εισπραττουν ολα...... Εχω αμετρητα παραδειγαματα απο παιδικους μου φιλους που ηξεραν τα παντα για τη σχεση των γονιων κτλ κ τις εξωσυζυγκιες σχεσεις κ οταν μεγαλωσαν ελεγαν στους γονεις..γτ δε χωριζατε τοτε μονο υποφερατε κ εσεις κ εμεις? τεσπα...δε θελω να ανοιξουμε διαλογο κ να παρξηγηθουμε, απλα το 2012 δεν επιτρεοεται να ακουμε οτι ειναι σωστο να μη δθαλυεται σε καμια περιπτωση ενας γαμος. Δηλαδη να καθησουμε να μας κερατωνουν, να μας δερνουν να τους τρωνε τα λεφτα οι γκομενες να δουλεευουμε κ παει λεγοντας....?ημαρτον.....(επειδη θα πειτε πολλα μετα απο αυτα, σας λεω οτι δε θα ξαναπαντησω) ΟΣες συμφωνειετε....απλα χαιρομαι

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
elbar έγραψε:δεν παμε καλα...επειδη θα πεσουν τα μαλλακια μου..... δε θα διαβασω αλλα! Κανει κ ζεστη κ αν ανεβασω κ πιεση προκοψαμε....Κ μετα σου λενε για την κριση...φταιμε ολοι κ μαζι τα φαγαμε..Εγω δεν εφαγα τιποτα...
Βρε κοριτσια, χωριζουμε σαν ζευγαρι κ μενουμε παντα γινεις Ναιιιιιι...Αλλα με τετοιες συμπεριφορες βεβαιως κ δε πρεπει να γινεται αλλιως κ τα παιδια θα χωριζονται σε δυο σπιτια παρα να ζουν σε καταστασεις σοδομα κ γομορα...Σε λιγο θα φερει τη γκομενα στο κρεβατι της γυναικα του.......Δε μπορω..παραλογιζομαι.....Τα παιδια εχουν αναγκη κ απο τους δυο γονεις ασυζητητι..Αν ομως η σχεση του ζευγαριου ειναι χειροτερα απο χαλια, ε δε χρειαζεται να ναι κ ζευγαρι....Τα παιδια τα εισπραττουν ολα...... Εχω αμετρητα παραδειγαματα απο παιδικους μου φιλους που ηξεραν τα παντα για τη σχεση των γονιων κτλ κ τις εξωσυζυγκιες σχεσεις κ οταν μεγαλωσαν ελεγαν στους γονεις..γτ δε χωριζατε τοτε μονο υποφερατε κ εσεις κ εμεις? τεσπα...δε θελω να ανοιξουμε διαλογο κ να παρξηγηθουμε, απλα το 2012 δεν επιτρεοεται να ακουμε οτι ειναι σωστο να μη δθαλυεται σε καμια περιπτωση ενας γαμος. Δηλαδη να καθησουμε να μας κερατωνουν, να μας δερνουν να τους τρωνε τα λεφτα οι γκομενες να δουλεευουμε κ παει λεγοντας....?ημαρτον.....(επειδη θα πειτε πολλα μετα απο αυτα, σας λεω οτι δε θα ξαναπαντησω) ΟΣες συμφωνειετε....απλα χαιρομαι


Κι εγώ φούντωσα και δεν φταίει ο καύσωνας!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
astroneraidoula έγραψε:Και τι σε κάνει να πιστεύεις πως τα παιδιά θα είναι ευτυχισμένα μέσα σε μια αρωστημένη κατάσταση; Μπροστά τους τι θα κάνετε; Θα παίζετε την ευτυχισμένη οικογένεια; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Τα παιδιά είναι πανέξυπνα και όταν χαθούν οι ισορροπίες στην οικογένεια, το πιάνουν στον αέρα. Δεν θα καταλάβουν την ψυχρότητα; Την πίκρα; Την απομάκρυνση; Κάνεις τεράστιο λάθος. Τα καταλαβαίνουν όλα και κάποια μέρα θα σας ζητήσουν εξηγήσεις. Και δεν θα κατηγορήσουν μόνο εκείνον, αλλά κι εσένα που δεν τα έβγαλες έξω από όλο αυτό. Ότι δεν λύνεται, κόβεται. Πονάει, είμαι κατά του να χωρίζουν τα ζευγάρια, είμαι οπαδός του "για πάντα" αλλά όχι με οποιοδήποτε τίμημα.
Σωστη η αστερονεραιδουλα.
και επειδη το εχω ζησει με την κουμπαρα της αδελφης μου το σκηνικο,μαζι αλλα πολιτισμενοι μεσα στο ιδιο σπιτι η κορη της ειναι 12 χρονων και την τρεχουν στους ψυχολογους.Και ειναι κριμα για το παιδακι να εχει τοσες ενοχες μεσα του χωρις λογο και για αιτια των"μεγαλων".
εΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ,ΕΠΙΠΟΝΟ,αλλα αν πρεπει να παρεις μια αποφαση ζωης και σοβαρη και πανω απο ολα αν βαζεις τα παιδια σου το καθε παρασιτο τι δουλεια εχει στα ποδια σου?Και δλδ σαν ανθρωπος εσυ τι θα κανεις?Θα κλεισεις την πορτα στην ευτυχια γιατι?Για ποιο λογο?
και συμφωνω και με την el bar

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
παντως και εμενα οι γονεις μου που ειχαν τα προβληματα τους και για ενα διαστημα μεγαλο τσακωνοντουσταν ολη την ωρα τους λεγαμε με την αδερφη μου να χωρισουν να ησυχασουμε βεβαια με τα χρονια τα βρηκανε αλλα ακομα τα θυμαμαι και νευριαζω που δεν μας αφηναν στην ησυχια και βλεπαμε ολες αυτες τις σκηνες

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
goldy213 έγραψε:Moυ την πέσατε όλες βλέπω.
Δεν σου την "πεσαμε", απλα εξεφρασες μια άποψη με την οποια οι περισσοτερες διαφωνουμε, κι εκφρασαμε απλα τη διαφωνια. Δεν ηταν επιθεση, ουτε πεσιμο, ηταν καθαρη διαφωνια.

Τα γέλια, οι χαρές τα κλάματα, οι καθημερινές στιγμές που περνάμε όλοι μαζί.
μετα απο ενα τετοιο σκηνικο θα μπορεις να εχεις μια φυσιολογικη ζωη ως οικογενεια??? Αυτη ειναι η απορια μου. Θα μπορειτε να γελατε καιν ειστε χαρουμενοι, εστω και υποκρινομενοι?

Οσο ψυχρα και να τα βλεπεις τα πραγματα, οταν βλεπεις μπροστα σου καθε μερα το ατομο που στην ουσια σου χαλασε τη ζωη, μια δυο τρεις, καποια στιγμη θα σπασεις, θα ξεσπασεις, και πιθανοτατα αυτο να γινει μπροστα στα παιδια.
Και δεν περνας το μηνυμα της ψευτικης χαρας ετσι? Τα παιδια θα καταλαβουν οτι θυσιασες τη ζωη σου γι'αυτα, την δικη σου ευτυχια, οτι εμενες με κάποιον μονο και μονο γιαυτα. Και δεν ειναι καθολου καλο αυτο για την ψυχολογια τους, απαξ και το καταλαβουν. Οι τυψεις που θα νιωθουν μετα σαν ενηλικες θα ειναι τεραστιες.
Επισης, περνας και το μηνυμα του συμβιβασμου, οχι σε απλα και μικρα καθημερινα πραγματα, αλλα στην ουσια της ζωης.

Οκ, το ιδανικο ειναι να ειναι α. και οι δυο γονεις στο σπιτι, και β. ευτυχισμενοι με τη ζωη τους. Αν ομως πρεπει να διαλεξω μεταξυ των 2, θα διαλεγα το β σιγουρα. Διοτι στ'αληθεια, ο ευτυχισμενος γονιος περναει στο παιδι αυτο που θελει, και οχι ο τυπικος.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
goldy213 έγραψε:Moυ την πέσατε όλες βλέπω.
Δεν σου την "πεσαμε", απλα εξεφρασες μια άποψη με την οποια οι περισσοτερες διαφωνουμε, κι εκφρασαμε απλα τη διαφωνια. Δεν ηταν επιθεση, ουτε πεσιμο, ηταν καθαρη διαφωνια.

Τα γέλια, οι χαρές τα κλάματα, οι καθημερινές στιγμές που περνάμε όλοι μαζί.
μετα απο ενα τετοιο σκηνικο θα μπορεις να εχεις μια φυσιολογικη ζωη ως οικογενεια??? Αυτη ειναι η απορια μου. Θα μπορειτε να γελατε καιν ειστε χαρουμενοι, εστω και υποκρινομενοι?

Οσο ψυχρα και να τα βλεπεις τα πραγματα, οταν βλεπεις μπροστα σου καθε μερα το ατομο που στην ουσια σου χαλασε τη ζωη, μια δυο τρεις, καποια στιγμη θα σπασεις, θα ξεσπασεις, και πιθανοτατα αυτο να γινει μπροστα στα παιδια.
Και δεν περνας το μηνυμα της ψευτικης χαρας ετσι? Τα παιδια θα καταλαβουν οτι θυσιασες τη ζωη σου γι'αυτα, την δικη σου ευτυχια, οτι εμενες με κάποιον μονο και μονο γιαυτα. Και δεν ειναι καθολου καλο αυτο για την ψυχολογια τους, απαξ και το καταλαβουν. Οι τυψεις που θα νιωθουν μετα σαν ενηλικες θα ειναι τεραστιες.
Επισης, περνας και το μηνυμα του συμβιβασμου, οχι σε απλα και μικρα καθημερινα πραγματα, αλλα στην ουσια της ζωης.

Οκ, το ιδανικο ειναι να ειναι α. και οι δυο γονεις στο σπιτι, και β. ευτυχισμενοι με τη ζωη τους. Αν ομως πρεπει να διαλεξω μεταξυ των 2, θα διαλεγα το β σιγουρα. Διοτι στ'αληθεια, ο ευτυχισμενος γονιος περναει στο παιδι αυτο που θελει, και οχι ο τυπικος.
Μπραβο νενα ωραια τα ειπες. Very Happy

και Γιουλη δεν σου την πεσαμε πραγματικα. Very Happy

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
goldy213 έγραψε:Moυ την πέσατε όλες βλέπω.
Δεν σου την "πεσαμε", απλα εξεφρασες μια άποψη με την οποια οι περισσοτερες διαφωνουμε, κι εκφρασαμε απλα τη διαφωνια. Δεν ηταν επιθεση, ουτε πεσιμο, ηταν καθαρη διαφωνια.

Τα γέλια, οι χαρές τα κλάματα, οι καθημερινές στιγμές που περνάμε όλοι μαζί.
μετα απο ενα τετοιο σκηνικο θα μπορεις να εχεις μια φυσιολογικη ζωη ως οικογενεια??? Αυτη ειναι η απορια μου. Θα μπορειτε να γελατε καιν ειστε χαρουμενοι, εστω και υποκρινομενοι?

Οσο ψυχρα και να τα βλεπεις τα πραγματα, οταν βλεπεις μπροστα σου καθε μερα το ατομο που στην ουσια σου χαλασε τη ζωη, μια δυο τρεις, καποια στιγμη θα σπασεις, θα ξεσπασεις, και πιθανοτατα αυτο να γινει μπροστα στα παιδια.
Και δεν περνας το μηνυμα της ψευτικης χαρας ετσι? Τα παιδια θα καταλαβουν οτι θυσιασες τη ζωη σου γι'αυτα, την δικη σου ευτυχια, οτι εμενες με κάποιον μονο και μονο γιαυτα. Και δεν ειναι καθολου καλο αυτο για την ψυχολογια τους, απαξ και το καταλαβουν. Οι τυψεις που θα νιωθουν μετα σαν ενηλικες θα ειναι τεραστιες.
Επισης, περνας και το μηνυμα του συμβιβασμου, οχι σε απλα και μικρα καθημερινα πραγματα, αλλα στην ουσια της ζωης.

Οκ, το ιδανικο ειναι να ειναι α. και οι δυο γονεις στο σπιτι, και β. ευτυχισμενοι με τη ζωη τους. Αν ομως πρεπει να διαλεξω μεταξυ των 2, θα διαλεγα το β σιγουρα. Διοτι στ'αληθεια, ο ευτυχισμενος γονιος περναει στο παιδι αυτο που θελει, και οχι ο τυπικος.

Για πολλοστη φορα Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
Τα γέλια, οι χαρές τα κλάματα, οι καθημερινές στιγμές που περνάμε όλοι μαζί.
μετα απο ενα τετοιο σκηνικο θα μπορεις να εχεις μια φυσιολογικη ζωη ως οικογενεια??? Αυτη ειναι η απορια μου. Θα μπορειτε να γελατε καιν ειστε χαρουμενοι, εστω και υποκρινομενοι?

Οσο ψυχρα και να τα βλεπεις τα πραγματα, οταν βλεπεις μπροστα σου καθε μερα το ατομο που στην ουσια σου χαλασε τη ζωη, μια δυο τρεις, καποια στιγμη θα σπασεις, θα ξεσπασεις, και πιθανοτατα αυτο να γινει μπροστα στα παιδια.
Και δεν περνας το μηνυμα της ψευτικης χαρας ετσι? Τα παιδια θα καταλαβουν οτι θυσιασες τη ζωη σου γι'αυτα, την δικη σου ευτυχια, οτι εμενες με κάποιον μονο και μονο γιαυτα. Και δεν ειναι καθολου καλο αυτο για την ψυχολογια τους, απαξ και το καταλαβουν. Οι τυψεις που θα νιωθουν μετα σαν ενηλικες θα ειναι τεραστιες.
Επισης, περνας και το μηνυμα του συμβιβασμου, οχι σε απλα και μικρα καθημερινα πραγματα, αλλα στην ουσια της ζωης.

Οκ, το ιδανικο ειναι να ειναι α. και οι δυο γονεις στο σπιτι, και β. ευτυχισμενοι με τη ζωη τους. Αν ομως πρεπει να διαλεξω μεταξυ των 2, θα διαλεγα το β σιγουρα. Διοτι στ'αληθεια, ο ευτυχισμενος γονιος περναει στο παιδι αυτο που θελει, και οχι ο τυπικος.

με καλυψες Νενα.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΝ έγραψε:Καλησπέρα σε όλες τις φίλες...
Χθες το βράδυ, όταν κοιμήθηκε το μωρό, μου τα είπε όλα αναλυτικά. Ήρθε σε ερωτική επαφή μαζί της 4 φορές! Δεν έγινε στιγμιαία, δεν έγινε τυχαία, έγινε με πλήρη συνείδηση! Την πρώτη μέρα στην παραλία(ήταν οι δυο τους), της έπιασε λίγο την κοιλιά, την δεύτερη μέρα συναντήθηκαν για να απονευρωθεί η προηγούμενη αμήχανη στιγμή, χωρίς να γίνει κάτι και την τρίτη μέρα πήγε στο σπίτι της, όπου και έγινε η πράξη, με προφυλακτικό όπως μου λέει, τα οποία είχε αυτή.
Μετά πήγαμε εμείς στο νησί και τα μεσημέρια που ξέροντας πόσο πολύ του είχε λείψει στην Αθήνα, τον παρότρυνα να παίρνει το ποδήλατο και να πηγαίνει στην θάλασσα να συναντά τους συναδέλφους του... Εγώ έμενα στο σπίτι με το μωρό. Σε ένα δωμάτιο δυτικό, που κλείναμε τα παντζούρια μέχρι τις 8 το απόγευμα, γιατί ο ήλιος ¨θέριζε¨, με χαλασμένο κλιματιστικό κι αυτός ο γ@@@@ς, καταχράστηκε την εμπιστοσύνη μου και πήγαινε στο σπίτι της και βγάζανε τα μάτια τους.
Νιώθω αηδία, πως να σας το πω....
Μου είπε ότι δεν υπήρχε κάποιος λίγος που το έκανε, απλά έτσι για επιβεβαίωση, από ματαιοδοξία...
Και το χειρότερο είναι ότι ο διεστραμμένος λίγο πριν αποβιβαστούμε στο πλοίο, με πήρε και με κάθισε ακριβώς δίπλα της, στο καφέ που βρισκόταν(αυτή δεν έφευγε εκείνη την ημέρα).
Αντί βλέποντάς την να πάρει την γυναίκα και το παιδί του και να τους πάει στην άλλη άκρη του νησιού, μας έβαλε δίπλα δίπλα και το μωρό έπαιζε ανάμεσά μας.
Μα πόση διαστροφή!


Τι να πω...θα σου φερει κ τα βρακια της σε λιγο να τα πλενεις..

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
goldy213 έγραψε:Moυ την πέσατε όλες βλέπω.

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω λίγο τα πράγματα.Δεν είπα ότι αυτό που έκανε δεν είναι πολύ άσχημο,ότι δεν ταπείνωσε την γυναίκα του απανωτά,δεν τις έθιξε την αξιοπρέπεια και γενικά όλα αυτά που είπατε πιο πάνω.

ΕΓΩ δεν θα στερούσα ποτέ την χαρά στα παιδιά μου να έχουν το βράδυ πριν κοιμηθούν τον πατέρα τους αγκαλιά να τους λέει παραμύθια,την χαρά να παίξουν όποτε είναι σπίτι,όχι ΣΚ παρά ΣΚ που ίσως να τα βλέπει αν χωρίσει,να τον περιμένουν να γυρίσει από την δουλειά και όταν ακούνε το κλειδί στην πόρτα να τρέχουν να τον αγκαλιάσουν.Τα γέλια, οι χαρές τα κλάματα, οι καθημερινές στιγμές που περνάμε όλοι μαζί.Μην μπερδεύεται την σχέση που έχετε με τον άντρα σας με την σχέση που έχετε όλοι μαζί.Είναι τρομερό να μεγαλώνει το παιδί σε δύο σπίτια,να περνάει ξεχωριστές ώρες με τους γονείς,να βλέπει πάντα μόνο τον έναν.Να ζει με ώρες και με μέρες.Σήμερα θα κοιμηθείς εδώ αλλά αύριο θα είσαι εκεί.Δεν είναι και το πιο νορμάλ.Άσε που εγώ τα παιδιά μου δεν θέλω να τα αποχωρίζομαι ούτε λεπτό.

Τα συναισθήματα σίγουρα έχουν αλλάξει ανάμεσα στο ζευγάρι δεν το συζητάω,και αμφιβάλλω αν θα γίνουν ποτέ τα πράγματα όπως πριν.Μάλλον ποτέ δεν θα γίνουν.

Σας λέω και πάλι ότι μιλάω για τον εαυτό μου και μόνο, πως βλέπω εγώ τα πράγματα.

Η ζωή μου είναι τα παιδιά μου και κανένας άλλος .Όλοι οι άλλοι ερχονται σε δεύτερη μοίρα ακόμα και ο άντρας μου σε αυτές τις περιπτώσεις.Ακόμα και η δικιά μου η ζωή.

Είμαι λίγο ψυχρή σε αυτά τα θέματα.Τον άντρα μου τον λατρεύω στον κυριολεξία.Αλλά αν γινόταν κάτι τέτοιο θα τον διέγραφα από την ζωή μου αλλά όχι από πατέρα των παιδιών μου.Και εννοώ όχι τα τυπικά που γίνονται αν χωρίζεις ,εννοώ τα πάντα.Δεν θέλω να χάνουν ούτε μία στιγμή μαζί του .Το τι θα έκανε εκείνος δεν θα με ένοιαζε καθόλου.


Εγώ που δεν έχω ΚΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ πως και εμένα η ζωή μου είναι αυτό το κουντιστό πλάσμα που βλέπω στην οθόνη.

Αλλά θα ήθελα η κόρη μου να με θαυμάζει και να ξέρει πως η μαμά δεν μασάει. Η μαμά είναι ανεξάρτητη, έξυπνη, πετυχημένη. (όπως ήξερα εγώ για την δική μου μαμά)
Και θα προτιμώ τα παιδιά μου να μένουν μία με την μαμά και μία με τον μπαμπά παρά να ξέρουν πως η μαμά δεν έχει αξιοπρέπεια.
Και πίστεψέ με αν βάζεις στο κρεβάτι σου κάποιον που πριν από μία ώρα ήταν σε αλληνής το κρεβάτι έχεις μηδέν αξιοπρέπεια.
Και εμένα την αξιοπρέπειά μου δεν θα μου την πάρει κανείς. Ούτε ο πατέρας του παιδιού μου ούτε ο θεός ο ίδιος.

Και στα λέω εγώ αυτά που συγχώρησα κέρατο. Και αν η κόρη μου συγχωρήσει κέρατο θα την κρεμάσω ανάποδα.

zenaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν συγχωρείται με τίποτα η απιστία, επειδή δεν υπάρχει καμμιά σοβαρή δικαιολογία γι' αυτήν.Η Απιστία. Αποτελεί προδοσία από όπου και αν προέρχεται.
Συγχώρεση δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι ξεχνάς την προδοσία.
Απιστία και αγάπη δεν πάνε μαζί,Αυτό είναι σίγουρο.

Αν μου συμβεί αέρα στα πανιά σας άντε για χαρά σας

Εμπιστοσύνη, σεβασμός και πιστή δηλαδή ολα καταπατούνται στο όνομα της απόλαυσης.

Για μένα και δυο όπως στρώσανε κοιμούνται....

goldy213

goldy213
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://www.leptomeria.gr

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
goldy213 έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
αχαχαχχαχαχ καλοοοοοοοοοοοοοοοοαχαχχαχαχχααα
ελπιζω να κατλαβες και την αλλη πλευρα τωρα ..
γεια σου και σενα λοιπον

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
παντως ΑΝ μου επειδη ειμαστε ολες γυναικες εδω μεσα και σου λεμε την γνωμη μας να σου πω και μια αντρικη γνωμη την γνωμη του αντρα μου γιατι τον ρωτησα χτες μου ειπε οτι η απιστια δεν συνχγωρειτε ειναι προδοσια και αν καποια στιγμη γινει αυτο μεταξυ μας σημαινει διαζυγιο που δεν θελω με τιποτα να συμβει

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Goldy αχαχχαχαχχχχαχαχ πολυ καλό!!!!! Εντάξει, μερικές φορές βγαίνει η Μπουμπουλίνα από μέσα μας !!!!!!

ΑΝ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Είναι πολύ τεταμένη η ατμόσφαιρα στο σπίτι και το μωρό το εισπράττει αυτό δυστυχώς. Τα είπε τα κατορθώματά του από χθες στον πατέρα του και απορώ πραγματικά τι τον συμβούλευσε να κάνει, μια και ο ίδιος είχε συνάψει δεσμό με την τότε οικιακή τους βοηθό, τους έπιασε η πεθερά μου και χώρισε χωρίς δεύτερη σκέψη και με δυο παιδιά παρακαλώ!
Τα ίδια έκανε και η αδερφή του, η οποία 5 χρόνια είχε δεσμό με έναν πιτσιρικά και τελικά την ξαναδέχτηκε ο μ@@@@@ς ο άντρας της, όταν χώρισε με τον νεαρό...
Πουτ@@νοσογο! Σήμερα είχε το θράσος να τηλ. του μπαμπά μου και με ύφος μεγάλης Παρασκευής του είπε ότι του κεράτωσε την κόρη και ότι τον ντρέπεται...Του λέω καλά πως είναι δυνατόν να ντρέπεσαι τον πατέρα μου από την στιγμή που δεν ντρέπεσαι το ίδιο σου το παιδί.
Τα έμαθε και η πεθερά μου, η οποία τραβούσε τα μαλλιά της, μια και το έργο, όπως η ίδια έλεγε και ξανάλεγε, το έχει ξαναδεί. Μου συνέστησε ψυχραιμία και μου είπε ότι θα είναι δίπλα μου, αλλά βέβαια αυτό εγώ δεν το πιστεύω, γιατί ούτε καλές σχέσεις έχουμε, ούτε καταφέρνει στο τέλος να είναι δίκαιη και να μην πάρει το μέρος των παιδιών της. Να αναφέρω βέβαια σε αυτό το σημείο, ότι και αυτή έχει δεσμό 22 χρόνια με έναν παντρεμένο, του οποίου η γυναίκα το ξέρει, μένουν μαζί, αλλά είναι σε διάσταση.
Και να φανταστείτε ότι ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ αυτοί, δεν είναι τπτ τσοπάνιδες,αλλά μορφωμένοι άνθρωποι, με πτυχία ανώτατων εκπαιδευτηρίων και καριερίστες...
Το Σάββατο όπως σας είπα φεύγω στην πατρίδα μου και έχω δώσει ήδη εντολή στο άτομα που φιλοξενώ στο δικό μου σπίτι, να φύγει. Ευτυχώς είναι πλήρως εξοπλισμένο, οπότε το μόνο που θα χρειαστούμε είναι τα προσωπικά μας είδη.
Αχ κορίτσια, μου φαίνεται βουνό! Το μωρό ει΄ναι σε πολύ δύσκολη ηλικία. Δεν μπορείς να συνεννοηθείς ακόμα μαζί του και όσο ήσυχο κι αν είναι, θέλει συνέχεια ένα άτομο. Δεν έχω και μητέρα, να έρθει να μείνει τον πρώτο καιρό μαζί μου. Μιλάω κάθε μέρα με την αδερφή μου βέβαια, στην Θεσσαλονίκη, η οποία με περιμένει να τα συζητήσουμε όλα ψύχραιμα κι ωραία, γιατί εκτός από δικό μου άτομο, που με νοιάζεται, είναι και ψυχολόγος.
Είμαι χάλια...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΑΝ στις Πεμ Ιουλ 12, 2012 5:06 am, 1 φορά

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α καλα σοι παει το βασιλειο καλα κανεις και φευγεις εφοσον εχεις και σπιτι στον τοπο σου και η αδερφη σου θα ειναι διπλα σου ειναι και ψυχολογος θα σε βοηθησει και εσενα και το παιδι σου βεβαια να δεχτει μεγαλωνοντας οτι οι γονεις του δεν ειναι μαζι θα περασει ο καιρος και θα σου φανουν ολα μια κακια αναμνηση και βεβαια εισαι νεα ακομα και η ζωη σου θα ξαναφιαξει η μαμα σου δεν μενει κοντα να σε βοηθησει τον πρωτο καιρο?

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
souzan έγραψε:α καλα σοι παει το βασιλειο καλα κανεις και φευγεις εφοσον εχεις και σπιτι στον τοπο σου και η αδερφη σου θα ειναι διπλα σου ειναι και ψυχολογος θα σε βοηθησει και εσενα και το παιδι σου βεβαια να δεχτει μεγαλωνοντας οτι οι γονεις του δεν ειναι μαζι θα περασει ο καιρος και θα σου φανουν ολα μια κακια αναμνηση και βεβαια εισαι νεα ακομα και η ζωη σου θα ξαναφιαξει η μαμα σου δεν μενει κοντα να σε βοηθησει τον πρωτο καιρο?
Νομιζω οτι ειπε οτι δεν εχει μαμα ,αυτο καταλαβα.
κατα δευτερον να πω οτι μου εκανε κωμικη εντυπωση που πηρε τους παντες να τους ενημερωσει.Σε κατι αποσκοπη αυτη η κινηση.
Κατα τριτον ,πηγαινε να ηρεμησεις να σκεφτεις και να ειναι ηρεμο και το μωρο σου βασικο.
Παντως οτι το ειπε σε ολους και ενημερωσε μου εκανε τρομερη εντυπωση (οχι καλη μην μπερδευτουμε)

ΑΝ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
souzan έγραψε:α καλα σοι παει το βασιλειο καλα κανεις και φευγεις εφοσον εχεις και σπιτι στον τοπο σου και η αδερφη σου θα ειναι διπλα σου ειναι και ψυχολογος θα σε βοηθησει και εσενα και το παιδι σου βεβαια να δεχτει μεγαλωνοντας οτι οι γονεις του δεν ειναι μαζι θα περασει ο καιρος και θα σου φανουν ολα μια κακια αναμνηση και βεβαια εισαι νεα ακομα και η ζωη σου θα ξαναφιαξει η μαμα σου δεν μενει κοντα να σε βοηθησει τον πρωτο καιρο?

Το σπίτι μου είναι στην Αθήνα και ο΄χι στην Θεσσαλονίκη, όπου μένουν οι δικοί μου. Όσο για την μαμά μου, δεν ζει Crying or Very sad
Σε ευχαριστώ πολύ που παρέθεσες και μαι ανδρική γνώμη.
Σας ευχαριστώ όλες πολύ

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Όσο για το οτι το είπε ο .... δράστης σε όλους, σκέφτηκε "την έκανα που την έκανα τη μ@##@#, να το μάθουν από εμένα τουλάχιστον". Ίσως νομίζει πως θα του πουν "δεν πειράζει, εσύ να είσαι καλά, περασμένα - ξεχασμένα". Τι να πω.....

ΑΝ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Στους πατεράδες μας το είπε αυτός και μάλιστα είπε χαρακτηριστικά στον μπαμπά μου, ότι ήθελε να το μάθει από τον ίδιο... Φοβήθηκε μήπως βάλω σάλτσες και του χαλάσω την μάπα? Ποιός ξέρει?
Στην μάνα του το είπα εγώ.
Από χθες με ύφος Μ. Παρασκευής μου λέει πως δεν θέλει να μας χάσει, είμαστε ό,τι πολυτιμότερο έχει και όλες τέτοιες π@π@ριές...
Α και έχασε και την βέρα του με το που πήγε στο νησί, στην θάλασσα λέει ότι του έπεσε, χωρίς να το καταλάβει. Η πλάκα είναι ότι ποτέ δεν το πίεζα να την φορά. Αυτός ήθελε να την βάζει, για να το παίζει οικογενειάρχης τρομάρα του...

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΝ έγραψε:Στους πατεράδες μας το είπε αυτός και μάλιστα είπε χαρακτηριστικά στον μπαμπά μου, ότι ήθελε να το μάθει από τον ίδιο... Φοβήθηκε μήπως βάλω σάλτσες και του χαλάσω την μάπα? Ποιός ξέρει?
Στην μάνα του το είπα εγώ.
Από χθες με ύφος Μ. Παρασκευής μου λέει πως δεν θέλει να μας χάσει, είμαστε ό,τι πολυτιμότερο έχει και όλες τέτοιες π@π@ριές...
Α και έχασε και την βέρα του με το που πήγε στο νησί, στην θάλασσα λέει ότι του έπεσε, χωρίς να το καταλάβει. Η πλάκα είναι ότι ποτέ δεν το πίεζα να την φορά. Αυτός ήθελε να την βάζει, για να το παίζει οικογενειάρχης τρομάρα του...
Κοριτσακι πηγαινε να ηρεμησεις και να σκεφτεις και αστον να λεει .εχεις και πολυ θυμο μεσα σου και καλα κανεις δλδ.
Ειμαστε εδω να μιλησεις οποτε θες ,δεν θα σε αφησουμε.

Και θελω να τον χαστουκισω γαμωτο,θελω να το πω θα σκασω

goldy213

goldy213
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι να κάνω η κακομοίρα παραδίνομαι[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://www.leptomeria.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις