Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
542 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 542 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 17]

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τουτουνακι, ειχες την ιδια διαβητολογο και στην πρωτη εγκυμοσυνη? μηπως να το συζητουσες με τον γυναικολογο σου? να εβλεπες και καποιον αλλο διαβητολογο?

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μου για τις άμεσες απαντήσεις, ήξερα ότι εσείς που τα περάσατε θα με καταλαβαίνατε! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 16 417472
Ναι είχα την ίδια διαβητολόγο και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, αλλά εκεί δεν είχαμε πρόβλημα ευτυχώς. Ίσως φταίει το γεγονός ότι κατά την περίοδο του θηλασμού, από την καταπίεση που είχα φάει τους τελευταίους μήνες ξεσάλωσα κι έτρωγα ό,τι να ναι (γλυκά, σουβλάκια, κρέπες κ.λ.π ) με αποτέλεσμα να βάλω 16 κιλά τα οποία, δυστυχώς δεν έχασα μέχρι τη 2η εγκυμοσύνη μου.

Η βροχίτιδά μου ήταν λίγο βαριά οπότε αναγκαστικά πήρα και αντιβίωση και σιρόπι για το βήχα, αλλά πού να φανταστώ τί θα γινόταν. Βέβαια ο γιατρός μου, λέει ότι η βροχίτιδα απλώς 'έσπρωξε' την κατάσταση γιατί η αντίσταση στην ινσουλίνη αυξάνει όσο περνάνε οι εβδομάδες της εγκυμοσύνης, αλλά πόσο πια; (να σκεφτείτε στην 1η εγκυμοσύνη έκανα 8 μοναδες το βράδυ και 5 το πρωί και ήμουν εντάξει, ενώ τώρα ....ανέβηκα στις 50 και 40)!!! affraid
Ήδη έχασα 3 κιλά και δε νομίζω πως με παίρνει να χάσω κι άλλα πριν γεννήσωΕγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 16 534787
Περιμένω αύριο τον υπέρηχο να δούμε τα κιλά της μπέμπας, την προηγούμενη φορά την έβγαλε ελαφρώς χοντρούλα (ήπια μακροσωμία)
Φοβάμαι πολύ, ξερω ότι το άγχος δε βοηθάει, αλλά δεν το ελέγχω...

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το αγχος δεν ελεγχεται ευκολα. πρεπει ομως να κανεις κατι για αυτο. ξερεις οτι δεν βοηθαει καθολου στο σακχαρο. προσπαθησε.

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella_p έγραψε:το αγχος δεν ελεγχεται ευκολα. πρεπει ομως να κανεις κατι για αυτο. ξερεις οτι δεν βοηθαει καθολου στο σακχαρο. προσπαθησε.

Το ξέρω κι εχεις πολύ δίκιο, δε με βοηθάνε όμως και οι καταστάσεις να ηρεμήσω. Αποκόλληση πλακούντα, κακή papp-a, αμνιοπαρακέντηση, λεύκωμα στα ούρα (που συνεπάγεται μετρήσεις πίεσης για το φόβο προεκλαμψίας) και το τελευταίο: Εχθές ήρθε ο παιδίατρος το μεσημέρι να κάνει εμβόλιο στον μπεμπάκο μου (το varilrix της ανεμοβλογιάς). Αφού το έκανε και ήξερε εδώ και 6 μήνες ότι είμαι έγκυος (από την προηγούμενη επίσκεψή του) με ρωτάει "Έχεις περάσει την ανεμοβλογιά;" Όχι του λέω. "Α, μου λέει πρέπει να φύγει το παιδάκι από το σπίτι μέχρι να γεννήσεις!!!" Δηλαδή ν' αφήσω το παιδί μου ένα μήνα στη μαμά μου και να μην το βλέπω, γιατί η ανεμοβλογιά είναι επικίνδυνη τις τελευταίες μέρες!!!!
Και πόσο εύκολα να κολλήσει κάποιος από το... εμβόλιο; (εντάξει ζωντανός είναι ο ιός, αλλά πολύ εξασθενημένο στέλεχος). Και εν πάσει περιπτώσει τώρα το θυμήθηκε;! (και για ένα μηνα παρακαλώ)

Πόσο να κρατηθώ και να μην αγχώνομαι πια;

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σου πεσανε πολλα μαζεμενα, εχεις δικιο. αλλα επιμενω πως κατι πρεπει να κανεις. να ξεχνιεσαι. κανε δουλειες, διαβασε βιβλια, βγες βολτες (το σημαντικοτερο) και να συζητας με τους αλλους πολυ. βρες διεξοδους. ελαααααααα λιγο υπομονη ακομη.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλά βλαμμένος ήταν ο παιδίατρος????Δυστυχώς γενικώς αυτό που λένε αλλά δεν ισχύει πάντα είναι ότι η 2η εγκυμοσύνη όταν έηεις διαβήτη κύησης περνιέται πιο έντονα..Πάντως εγω θα έπαιρνα και μία δεύτερη γνώμη. Μπορεί πχ η αντιβίωση να σου ανεβάζει το σάκχαρο. Δεν έχει σημασία αν πχ την σταματήσες,εγώ που έκανα πρόωρες συσπάσεις από τον 7ο & έκανα κάθε βδομάδα σχεδόν κορτιζόνη για τις επόμενες 3 μέρες το σάκχαρο μου χτυπούσε 200+ Shocked Shocked Shocked Shocked

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μέχρι πρότινος εργαζόμουν και δε βοήθησε, το αντίθετο θα έλεγα. Αυτό που με βοηθάει κάπως είναι πως έφτασα κοντά στην τελική ευθεία ... Very Happy

Ευχαριστώ πάντως!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελα ντε! Αυτό λέω κι εγώ!Βλαμμένος είναι; Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 16 679259
Εάν το ήξερα, δεν το συζητώ, θα εμβολίαζα μαζί και τα 2 παιδιά (μη σου πω θα το κανα κι εγω μαζι τους) και ας καθυστερούσε ο μικρός, ε και τί έγινε;
Αυτό με την αντιβίωση, έχεις δίκιο γιατί πριν την πάρω, όχι ότι δεν είχα σάκχαρο, αλλά τέτοιες τρέλλες δε μου έκανε! Δυστυχώς, παρόλο που τη σταμάτησα, το σάκχαρο απορρυθμίστηκε εντελώς.
Εσύ αλήθεια Carrie μου πώς το πάλεψες;

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πως να το παλέψω?Δεν είχα & πολλές επιλογές ήτανε τόσο χάλια οι τελευταίοι μήνες τις εγκυμοσύνης και τόσο ψυχοφθόροι που απλώς πήγαινα με το ρεύμα..Το σημαντικό είναι να έχεις ένα υγιές μωρό στο τέλος..πάντως πάρε & μία δεύτερη γνώμη,δεν χάνεις κάτι.

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι θα πάρω, ευχαριστώ!
Να δουμε και τον υπερηχο την Πεμπτη και εκεί θα φανουν πολλά!

Φιλακια

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με το καλό σου εύχομαι!Να πάνε όλα καλάSmile

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να εισαι καλά! Θα ενημερωσω για τ' αποτελέσματα!

Helen M.

Helen M.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Toutounaki μου γεία σου!Να ήξερες πως σε νιώθω!Ινσουλίνη έκανα τους 2 μήνες περίπου στο τέλος της εγκυμοσυνης μου είχα περιπου τις δικές σου μετρησεις αλλα και πολύ παραπάνω, αλλα λογω της ηλικιας μου 24 τοτε τα είχα παρει ολα στο φλου Rolling Eyes Καλό ΄δεν ήταν αλλα και το αγχος επηρεαζει.Την διατροφή μου δεν την είχα ακολουθησει κατα γραμμα γιατι πεινουσα.Είχα και κάποιες βραδινες μετρησεις 200+Γέννησα στις 37 εβδομαδες ενα μπεμπαρο 3,600!Επρεπε να είναι περιπου 3,000 κιλα.Μπήκε 2 μέρες θερμοκοιτιδα και μετα όλα καλά!Ταυτίστηκα μαζί σου γιατι και εγώ επρεπε να αποχωριστώ τον γιο μου για 15 μερες λογω οστρακιας!Μην ανυσηχεις και θα πάνε όλα καλά Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 16 215994 Δεν ξέρω που γεννας εγώ γεννησα στο ιασώ και διαβητολόγο είχα τον κο Τσακαλάκο ήταν πολύ καλός!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Helen M. στις Τετ Ιουν 06, 2012 10:48 am, 1 φορά

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Helen M σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμπαράσταση. Σίγουρα με καταλαβαίνεις, αφου εκτος από το σάκχαρο, επρεπε να αποχωριστουμε τα παιδάκια μας (πολύ σκληρό να γινεται όχι για κάτι ευχάριστο, λ.χ διακοπές, αλλά όταν ξερεις πως εχουν ανάγκη τη μανούλα τους δίπλα). Κι εγώ πεινάω, αλλά κάνω υπομονή....
Ο γιατρός μου είναι στο Λητώ και το Αττικό, λέω να γεννήσω στο Λητώ, αλλά το σκεπτομαι λόγω ΕΟΠΠΥ.

Φιλάκια

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας κοριτσάκια μου! Εχθές είχαμε τον υπέρηχο, ευτυχώς όλα καλά, η μπουμπούκα μας είναι περίκπου 2 κιλάκια, έχει πολύ ήπια μακροσωμία με τάσεις ύφεσης (δηλαδή πολύ κοντά στην 90η εκατοστιαία θέση) και όλα καλά. Επίσης, ο μπέμπης μας, επέστρεψε χθες σπίτι του και είμαι ψυχολογικά πολύ καλύτερα!

Σας φιλώ Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 16 417472

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια χαρά!Όλα καλά λοιπόν!!Εντάξει οι υπέρηχοι πάντα έχουν απόκλιση και από την πραγματικότηταSmile Καλή σνέχεια εγκυμοσύνης!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ Carrie, σίγουρα οι υπερηχοι έχουν απόκλιση από την πραγματικότητα, τουλάχιστον όμως ο δεύτερος υπέρηχος ήταν καλύτερος από τον πρωτο. Και ίσως -ΙΣΩΣ λέω- να είναι ακόμα πιο αδυνατούλα η μικρή απ ό,τι την έβγαλε ο υπέρηχος(τουλάχιστον έτσι ελπίζω). Η ουσία είναι ότι δεν προέκυψε κάποια βαριάς μορφής μακροσωμία, όπως με είχαν αγχώσει. Η διαιτα βεβαια συνεχίζεται αν και με μπρόκολο και 1 βραστή πατάτα η μέτρηση έδειξε 135 (οριακό βέβαια, αλλά με ΑΥΤΟ το γεύμα περίμενα κάτω από 100). Θα φάω μονο μπρόκολο το βράδυ (πάει κι η πατάτα)...

Sad

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η πατάτα συνήθως ανεβάζει αφού έχει άμυλο!Μπορείς ωστόσο να φας όση πρασινάδα θέλεις καθώς επίσης & όσα ψάρια θέλεις!!Και φάει κανά 2 φρυγανίεςSmile να χορτάσεις,μην φας μόνο μπρόκολο!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η πατάτα πρώτη φορά μου κάνει τέτοια.. κόλπα! Οι φρυγανιές και το ψωμί άσε καλύτερα! Μια φετούλα λεπτή, πάω πάνω από 150. Θα βράσω κανένα αυγουλάκι!

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
toutounaki έγραψε:Η πατάτα πρώτη φορά μου κάνει τέτοια.. κόλπα! Οι φρυγανιές και το ψωμί άσε καλύτερα! Μια φετούλα λεπτή, πάω πάνω από 150. Θα βράσω κανένα αυγουλάκι!

Κάνε μια τονοσαλάτα .
Είναι χορταστική και δεν ανεβάζει το ζάχαρο.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν βράσεις αυγό να φας μόνο το ασπράδι γιατί με τον κρόκο πάλι θα εκτιναχθεί!!!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Προς το παρον ο κρόκος δε με έχει πειράξει, θα δουμε ομως

miki πολύ καλή ιδέα, μ΄αρέσει!!! Very Happy

Ευχαριστω και τις δυο σας!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι κάνετε μανούλες?Κάνατε την επαναληπτική σας καμπύλη?Πριν λίγο πήρα αποτελέσματα και δεν είχαν καμία απολύτως διαφορά με αυτά της εγκυμοσύνης..Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τέτοιες μέρες τον γιατρό μου για να μου δώσει οδηγίες γιατί με τις τιμές που έχω την διατροφή την έχω στανταράκι απλώς δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω και τίποτα άλλο... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

MARBO81

MARBO81
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπέρα
ταλαιπωρήθηκα πολύ στην πρώτη εγκυμοσύνη με το διαβήτη κύησης και τώρα που είμαι πάλι έγκυος ξεκίνησε το ζάχαρο να χτυπάει κόκκινο από την αρχή...

στην πρώτη το ρύθμισα με διατροφή ευτυχώς
τώρα όμως δεν την γλιτώνω την ινσουλίνη
γιατί οι μετρήσεις μου είναι οριακές και είμαι ακόμα στην αρχή...7η εβδομάδα

μπήκα για να απαντήσω στην carrie...
εγώ παρόλο που μου είχαν τονίσει να κάνω την καμπύλη μετά το πέρας του θηλασμού από την αγωνία μου την έκανα νωρίτερα στους 5 1/2 μήνες ενώ θήλαζα και δεν βγήκε πολύ καλή...

αυτό που τους ενδιαφέρει είναι το νηστείας να είναι κάτω από 110 και η τιμή στο 2ώρο να είναι κάτω από 140...
εμένα ήταν 143 οπότε είμαι στη κατηγορία του προδιαβήτη (με τιμές 140-199)....

τελος πάντων γύρισα 4 ενδοκρινολόγους γιατί είχα φρικάρει ότι έχω διαβήτη αλλά με διαβεβαιώσαν ότι δεν έχω απλά πρέπει να κάνω πολλά και συχνά γεύματα - ισορροπημένη διατροφή και μια φορά το χρόνο με το κλάσσικο τσεκαπ να τσεκάρω το ζάχαρο νηστείας και τη γλυκοζηλιωμένη

βέβαια το ζάχαρο νηστείας από 75-85 που είχα πάντα (και στην πρώτη εγκυμοσύνη) τώρα έχει ανέβει στο 90-100 Crying or Very sad

πρόσεξε σε τι γιατρό θα πέσεις γιατί μπορεί να σε φρικάρουν
εγώ κατέληξα να με παρακολουθούν οι ενδοκρινολόγοι του Έλενα Βενιζέλου

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ καημένη μου..και εμείς εκεί θα είμαστε στην 2η εγκυμοσύνη..Εμένα δυστυχώς 9 μήνες μετά (τόσο έχουν περάσει) το νηστείας ήτανε 75 & 2 ώρες μετά 173..Σκατά δηλ!Τόσο ήτανε και στην εγκυμοσύνη με 100μλ και τώρα ήπια 75.Ο γιατρός μου με έχει γράψει ,δεν μου αξιολόγησε τηλεφωνικά τα αποτελέσματα (εμ βέβαια πως θα πάρει το 100άρικο από το τηλ?) παρόλο που από τον Σεπτ του έσκαγα 100Ε κάθε 10 μέρες που με έβλεπε και έτσι θα τον αλλάξω με συνοπτικές διαδικασίες παρόλο που έχει το ιστορικό μου..Ψιλοχάλια η κατάσταση μου πάντως..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις