Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
567 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 567 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 17]

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
soudi έγραψε:S'euharisto poli Carrie gia tin apantisi sou.Na sou po tin alitheia mou akoloutho tis odigies tou gunaikologou.De me esteile se kapoion endokrinologo.Tha prepei na tou to zitiso na do ti tha moy pei.Eilikrina euharisto pou mou apantises.Isos hreiastei na paro ki ego insoylini.Psilofovamai alla an einai gia to kalo tis mpempas tha ksehaso kai to fovo kai ola!Kalo vradi

Και γω ειχα διαβητη κυησεως και στις 2 μου εγκυμοσυνες και μαλιστα απο την αρχη. Πηγα σε ενδοκρινολογο -διαβητολογο , ο οποιος μου εδωσε και διατροφη. Ετρωγα καθε 3 ωρες , δεν πεινουσα και εβαλα μονο 7 κιλα σε καθε εγκυμοσυνη. Ινσουλινη πηρα ενα μηνα πριν γεννησω την κορη μου. Δεν ειναι τιποτα και τις ενεσεις που κανεις η ιδια στον εαυτο σου ειναι σαν ενα χαδι. Εγω δεν καταλαβαινα τιποτα. Απλα μπαινεις σε στρατιωτικο προγραμμα γευματων και ειναι κουραστικο γιατι δεν θελεις να φας αλλο, αλλα πρεπει...

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
soudi έγραψε:Καλημερα κοριτσια!Ειστε ολες καλα;Τα μωρακια σας;;Εγω απο το πρωι κλαιω.Με εχει παρει το παραπονο.Ο λογος;;;Χθες ειχαμε επισκεψεις και φερανε γλυκα ,παρηγγειλαν πιτσα .Εγω βραχος δεν εφαγα τιποτα.Ηπια μονο ενα ποτηρι χυμο και εφαγα μισο μαυρο τοστ με τυρι και γαλοπουλα.Ξυπναω λοιπον το πρωι και μετριεμαι νηστικη.110.Και λεω ρε γμτ προσεχω οσο μπορω ,γιατι αυτη η τιμη;;;Και γενικοτερα αυτες τις μερες το πρωινο μου ζαχαρο ειναι πανω απο 90.Εχω σκασει .Εμ δεν τρωω εμ να εχω
αυξημενες τιμες;;ΟΥφ τα ειπα

Το να εχεις ζαχαρο εγκυμοσυνης δεν σημαινει οτι πρεπει να μενεις και νηστικη. Εγω ετρωγα και το γλυκακι μου και την πιτσουλα μου. Οχι πολυ αλλα ετσι να μου φευγει η λιγουρα. Μου το επετρεπε και η διατροφη του διαβητολογου μου. Και δεν πρεπει να μενεις πολλες ωρες νηστικη.Αυτο ανεβαζει πολυ το πρωινο ζαχαρο. Εγω πριν ξαπλωσω το βραδυ επρεπε να τρωω παλι, κατι ελαφρυ λιγο γαλα και μισο τοστακι με τυρακι.
Οι τιμες μου το πρωι ποτε δεν ηταν πανω απο 90 και σε ελαχιστες περιπτωσεις ξεπερνουσα το 120 στα κυριως γευματα.
Μηπως πρεπει να πας και εσυ σε εναν ειδικο ?

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ksapphire έγραψε:
soudi έγραψε:Καλημερα κοριτσια!Ειστε ολες καλα;Τα μωρακια σας;;Εγω απο το πρωι κλαιω.Με εχει παρει το παραπονο.Ο λογος;;;Χθες ειχαμε επισκεψεις και φερανε γλυκα ,παρηγγειλαν πιτσα .Εγω βραχος δεν εφαγα τιποτα.Ηπια μονο ενα ποτηρι χυμο και εφαγα μισο μαυρο τοστ με τυρι και γαλοπουλα.Ξυπναω λοιπον το πρωι και μετριεμαι νηστικη.110.Και λεω ρε γμτ προσεχω οσο μπορω ,γιατι αυτη η τιμη;;;Και γενικοτερα αυτες τις μερες το πρωινο μου ζαχαρο ειναι πανω απο 90.Εχω σκασει .Εμ δεν τρωω εμ να εχω
αυξημενες τιμες;;ΟΥφ τα ειπα

Το να εχεις ζαχαρο εγκυμοσυνης δεν σημαινει οτι πρεπει να μενεις και νηστικη. Εγω ετρωγα και το γλυκακι μου και την πιτσουλα μου. Οχι πολυ αλλα ετσι να μου φευγει η λιγουρα. Μου το επετρεπε και η διατροφη του διαβητολογου μου. Και δεν πρεπει να μενεις πολλες ωρες νηστικη.Αυτο ανεβαζει πολυ το πρωινο ζαχαρο. Εγω πριν ξαπλωσω το βραδυ επρεπε να τρωω παλι, κατι ελαφρυ λιγο γαλα και μισο τοστακι με τυρακι.
Οι τιμες μου το πρωι ποτε δεν ηταν πανω απο 90 και σε ελαχιστες περιπτωσεις ξεπερνουσα το 120 στα κυριως γευματα.
Μηπως πρεπει να πας και εσυ σε εναν ειδικο ?
εμενα στην εγκυμοσυνη η διαβητολογος μου ειχε απαγορεψει τους χυμους γιατι ειναι λεει αποτομη προσληψη ζαχαρης.μηπως αυτο φταιει?

http://stefxon@gmail.com

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειδικα ο φρεσκος χυμος πορτοκαλι ειναι βομβα για το ζαχαρο. Ενα πρωι ειχα πιει μισο ποτηρακι κρασιου μαζι με το πρωινο μου και μετρηθηκα 146. Δεν το ξαναεκανα φυσικα

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΤΡΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΤΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΜΗΝ ΠΑΡΑΛΗΠΕΤΕ ΓΕΥΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΓΩΤΑΚΙΑ ΕΤΡΩΓΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΕΤΡΩΓΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ Η ΚΕΜΠΑΠ.ΕΜΕΝΑ Η ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ ΜΕ ΕΙΧΕ ΣΤΗΛΗ ΣΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΗΜΟΥΝ 6 ΚΙΛΑ ΜΕΙΟΝ

soudi

soudi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Glykes manoulitses ta nea einai poly euharista!!!Sas euharisto oles gia to endiaferon pou moy deiksate kai tis simvoules sas.Piga se diavitologo kai eho vrei tin isihia moy.Einai ligo duskolo horis glukakia vevaia alla halali tis mpempoylas moy!!!Polla polla filakia !!Kai na eimaste oles kala!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 654316 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 536304

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
soudi έγραψε:Glykes manoulitses ta nea einai poly euharista!!!Sas euharisto oles gia to endiaferon pou moy deiksate kai tis simvoules sas.Piga se diavitologo kai eho vrei tin isihia moy.Einai ligo duskolo horis glukakia vevaia alla halali tis mpempoylas moy!!!Polla polla filakia !!Kai na eimaste oles kala!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 654316 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 536304

Αντε με το καλο και το μωρακι σου Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 654316 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 654316 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 654316

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι κάνετε ευτυχισμένες μανούλες??Πως είναι τα μωράκια σας?Αλήθεια πότε σας είπε ο γιατρός να επαναλάβεται καμπύλη σακχάρου?

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Anonymous έγραψε:
naysika έγραψε:
etoile! έγραψε:
naysika έγραψε:
etoile! έγραψε:Γεννησα φυσιολογικα και ηταν τελεια!!! Πονεσα ελαχιστα σε σχεση με αυτο που περιμενα!! Πραγματικα τελεια εμπειρια!!
Το μονο ασχημο ειναι οτι ο μικρος μπηκε στην ΜΕΝΝ για 6 μερες επειδη δεν ετρωγε και δε με αφηναν να θηλασω, το βγαζω με θηλαστρο, με το ζορι 3-4 γευματα και στεναχωριεμαι που του δινω και σκονη, να σκασω ειμαι!!! Και απο το μαιευτηριο δεν υπηρξε καμια υποστηριξη ακομα και οταν θα μπορουσε να θηλασει, με τρομαζαν μονο...
Να φανταστειτε εμεινα επιπλεον μερες στο μαιευτηριο για να βγαζω με το θηλαστρο και να του δινω! Τρελη ταλαιπωρια! Αλλα δε το μετανοιωνω γιατι νοιωθω οτι το παιδακι μου πηρε τα πανω του και βγηκαμε γρηγορα επειδη του εδινα και το γαλατακι μου!

Ο μικρος μου ειναι μια γλυκα, ολο ναζι... Αααα, και απο την κουραση δεν εχω καμια ορεξη να φαω τιποτα, οποτε ουτε πιτσα,ουτε σουβλακι, πανε τα ονειρα που ειχα στην εγκυμοσυνη για το μετα!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

Κοριτσια πεταμε απο τη χαρα μας! Δε μπορειτε να φανταστειτε ποσο υπεροχο ειναι!!! Δε περιγραφεται!!!


να σου ζησει κοριτσακι μου!!!και να ειναι παντα γερος!!!!οσο για το θηλασμο μην το βαζεις κατω και εγω στο πρωτο μου παιδι ο μικρος ειχε μπει σε μοναδα για 1 εβδομαδα και εγω εβγαζα με το θηλαστρο αλλα οταν το πηρα σπιτι θηλασα αποκληστικα 6,5 μηνες!!!οποτε προσπαθησε!!!
οσο για αυτα που θελεις να φας θα σου ερθει η ορεξη οταν ποια ηρεμισεις και μπεις σε ενα προγραμμα.

Πως τα καταφερες;;; Εγω τον βαζω στο στηθος και ενω ορμαει, μετα τσαντιζεται που δε μπορει να φαει ανετα οπως με το μπιμπερο και το παραταει...

θελει προσπαθεια!!!και εμενα μεσα στη μοναδα μονο με μπιμπερο ηταν αλλα οταν τον εφερα σπιτι κοψαμε εντελος το μπιμπερο!!θα μαθει δεν ειναι στο χερι του!!χαχχαχαχ!αλλα πρεπει και εσυ να εχεις πολυ επιμονη και υπομονη!!σου ευχομαι να τα καταφερεις και να θηλασεις οσο περισσοτερο μπορεις!!

Πραγματικα μπορεις να μου πεις τι εκανες;;; Τον τάιζες μονο με στηθος; Το πηγες σιγα σιγα παραλληλα με το μπιμπερο;;; Πες μου πως εδρασες!!! Very Happy Εχω πελαγωσει και δε ξερω τι να κανω!!

Καμια φορα ρουφαει κατι, αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν οντως εφαγε... Πως μπορω να το καταλαβω αυτο;;; Εχω γινει κομματια με το θηλαστρο, δεν αντεχω αλλο!!!


ποσο μηνων ειναι το μωρακι σου;εμεις μετα την εβδομαδα που τον φεραμε στο σπιτι εκαψα εντελος το μπιμπερο μπορει στην αρχη να μου εκανε ναζακια αλλα η προσπαθεια μου και η θεληση εκανα τον μπεμπη μου να θελει μονο γαλατακι απο τη μαμα!!μην το βαζεις κατω πρπσπαθηκε και θα δεις οτι θα δικαιωθεις!!!

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βρε κοριτσια λετε για αυτο ενω τρωω το γαλα μου με τα δημητριακα στις 9 ηωρα το βραδυ και μεχρι το πρωι δεν εχω ξαναφαει τιποτα το ζαχαρο μου ειναι γυρω στα 130 και λεω εγω τωρα το πρωι θα ξυπνησω και αφου εχω τοσες ωρες να φαω κατι, θα ειναι πεσμενο το ζαχαρο αλλα γινετε παλι το αντιθετο!!

ειναι το μονο πραγμα που μου εχει κανει εντυπωση και τωρα που το διαβασα οτι δεν πρεπει να μενεις τοσες ωρες νυστικια ,αυτο καλο δεν σου κανει!

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:Τι κάνετε ευτυχισμένες μανούλες??Πως είναι τα μωράκια σας?Αλήθεια πότε σας είπε ο γιατρός να επαναλάβεται καμπύλη σακχάρου?

Γεια σου Carrie.Εγώ γέννησα 29 Σεπτεμβρίου και έκανα καμπύλη ζαχάρου μέσα Ιανουαρίου.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
miki2009 έγραψε:
Carrie έγραψε:Τι κάνετε ευτυχισμένες μανούλες??Πως είναι τα μωράκια σας?Αλήθεια πότε σας είπε ο γιατρός να επαναλάβεται καμπύλη σακχάρου?

Γεια σου Carrie.Εγώ γέννησα 29 Σεπτεμβρίου και έκανα καμπύλη ζαχάρου μέσα Ιανουαρίου.

Δηλαδή μετά από 4 μήνες ε?Εμένα μου είπε όταν αποθηλάσω το 1ός (αυτός που με παρακολουθεί), ένας άλλος που ρώτησα μου είπε στο 3μηνο και ένας αλλος στους 6 μήνες..Άντε βγάλε άκρη!

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:
miki2009 έγραψε:
Carrie έγραψε:Τι κάνετε ευτυχισμένες μανούλες??Πως είναι τα μωράκια σας?Αλήθεια πότε σας είπε ο γιατρός να επαναλάβεται καμπύλη σακχάρου?

Γεια σου Carrie.Εγώ γέννησα 29 Σεπτεμβρίου και έκανα καμπύλη ζαχάρου μέσα Ιανουαρίου.

Δηλαδή μετά από 4 μήνες ε?Εμένα μου είπε όταν αποθηλάσω το 1ός (αυτός που με παρακολουθεί), ένας άλλος που ρώτησα μου είπε στο 3μηνο και ένας αλλος στους 6 μήνες..Άντε βγάλε άκρη!


Εγώ δεν θήλασα καθόλου. Δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο αυτό.. Εμένα η ενδοκρινολόγος που με παρακολουθούσε κατά την διάρκεια τις εγκυμοσύνης μου είπε και την έκανα τότε. Τι κάνει αυτό το μπισκοτολουκουμάκι όποτε το βλέπω μου έρχεται να το ζουλήξω. Δώστου ένα φιλάκι από εμένα. Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 417472 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 417472 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 417472

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια κι απο μενα! 2η εγκυμοσυνη κι ειμαι πάλι με διοαβητη κύησης, πάλι τρυπιεμαι και μαλλον πάλι παω για ινσουλινη! Ομως εχω καταμπερδευτει με το οριο, άλλοι λενε κατω απο 90 το πρωι και κάτω απο 100 μετα τα αλλα 2 γευματα (1ω μετα)κι αλλοι λενε 130-140 ειναι ok! Δεν ξερω τι να πιστεψω...

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μίκι εγώ που ρώτησα μου είπαν δεν παίζει ρόλο ο θηλασμός απλώς περίπου στους 6 μήνες έχουν ισορροπήσει οι ορμόνες τις εγκυμοσύνης..ξέρω και γώ??Θα του δώσω φιλάκι!!Μεγαλώνει ο ζουζούνος μου!!!!SmileSmileSmileSmile

Τουτουνάκι με το καλό!!!!Smile Όλα να πάνε καλά!Εμένα μου είχε πει τότε κάτω από 90 το πρωί και κάτω από 130 μεταγευματικά μετά από 1 ώρα.

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
toutounaki έγραψε:Καλησπερα κοριτσια κι απο μενα! 2η εγκυμοσυνη κι ειμαι πάλι με διοαβητη κύησης, πάλι τρυπιεμαι και μαλλον πάλι παω για ινσουλινη! Ομως εχω καταμπερδευτει με το οριο, άλλοι λενε κατω απο 90 το πρωι και κάτω απο 100 μετα τα αλλα 2 γευματα (1ω μετα)κι αλλοι λενε 130-140 ειναι ok! Δεν ξερω τι να πιστεψω...

Toutounaki εμένα μου είχε πει η γιατρός κάτω από 90 το πρωί και κάτω από 120 μετά το φαγητό . Μην αγχώνεσαι απόφυγε όλα αυτά που ευνοούν τον διαβήτη και να μην μένεις νηστική πολλές ώρες. Να μην παρακάμπτεις γεύματα και όλα θα πάνε καλά . Και αν κάνεις και ινσουλίνη δεν είναι και το τέλος του κόσμου και εγώ έκανα στους 2 τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης .Οι βελόνες είναι τόσο λεπτές που δεν καταλάβαινα τίποτα .Εγώ πονούσα πιο πολύ με τις ηπαρινες που έκανα πρωί βράδυ λόγω θρομβοφιλίας.

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η ινσουλινη δεν ειναι τιποτα!!!και εγω φοβομουν πολυ στην αρχη μεχρι να το συνηθισω!!μετα ενα μικρο τσιμπιματακι που ουτε καν το καταλαβενεις!!εγω εκανα σε ολοι την εγκυμοσυνη!!

Fotitsa

Fotitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kalispera koritsia !Na sas rotiso kati na kanis insylini ap ti 12 evdomada den eine noris??Ego ekana prin egimosini geniki ematos kai zaxaro eitan 101.Gikekologos otan eide mou eipe oti prepi na proseksoume saxaro.Meta apo 1 mina eida oti eime egios .Eitan 7 eudomades kai ekana kabili zaxar. Palli nistika eimai 101-104 !Me istele sto diavitologo .Mou dosane dieta me 6 geuma. Ekana dieta kai pali 101-104 .Tin estila fax me metrima 4 fores tini mera.Kai mou eipe oti na arxizo insoulini.Alla na metriso kai auth ti eudomada zaxari nistikia.Kai na doume.Exo anxoti gia Insoulini,den felo farmaka.(SAS PARAKALO APANDISTE TI NA KANO TORA?)mipos eine noris insoulini apo tora?Prosexa ala oti kai na faw emito.Mono tost I gala kai kana portokali.Tipota allo den boro na faw.Ola mou mirizi kai vromai!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Fotitsa έγραψε:Kalispera koritsia !Na sas rotiso kati na kanis insylini ap ti 12 evdomada den eine noris??Ego ekana prin egimosini geniki ematos kai zaxaro eitan 101.Gikekologos otan eide mou eipe oti prepi na proseksoume saxaro.Meta apo 1 mina eida oti eime egios .Eitan 7 eudomades kai ekana kabili zaxar. Palli nistika eimai 101-104 !Me istele sto diavitologo .Mou dosane dieta me 6 geuma. Ekana dieta kai pali 101-104 .Tin estila fax me metrima 4 fores tini mera.Kai mou eipe oti na arxizo insoulini.Alla na metriso kai auth ti eudomada zaxari nistikia.Kai na doume.Exo anxoti gia Insoulini,den felo farmaka.(SAS PARAKALO APANDISTE TI NA KANO TORA?)mipos eine noris insoulini apo tora?Prosexa ala oti kai na faw emito.Mono tost I gala kai kana portokali.Tipota allo den boro na faw.Ola mou mirizi kai vromai!

Να μην αγχώνεσαι αρχικά γιατί αυτό βοηθάει το σάκχαρο να ανέβειSmile Να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου!Έκανα και εγώ ινσουλίνη, όχι από τόσο νωρίς αλλά δεν είχα και σάκχαρο ανεβασμένο όπως εσύ. Αν αυτό κρίνουν ότι πρέπει να κάνεις τότε θα πρέπει να τους ακούσεις. Στην πραγματικότητα η ινσουλίνη φυσικά και δεν είναι φάρμακο.Είναι ουσία του οργανισμού που απλώς επειδή μπλοκάρεται λόγω των ομρονών της εγκυμοσύνης πρέπει να ενισχύσεις λίγο το σύστημα σου!Μην φαντάζεσαι μεγάλες βελόνες κλπ. Σκέψου ότι η βελόνα για την μέτρηση με το μηχανάκι πονάει περισσότερο. Όλα καλά θα πάνε!θα ρυθμιστεί το σάκχαρο σου καλύτερο και θα είσαι πιο σίγουρη. Και φυσικά θα πρέπει να σε παρακολουθεί ο ενδοκρινολόγος. Θα πρέπει επίσης να προσπαθείς να ακολουθείς την διατροφή που σου δώσανε για να μην κάνει υπογλυκαιμίες και το σάκχαρο σου να μένει σε σταθερά επίπεδα. Δεν πρέπει να μένεις πάνω από 3-4 ώρες νηστική,είναι πολύ σημαντικό αυτό.Θα περιμένουμε νέα σου!

Fotitsa

Fotitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Carrie. Kalispera xtes vradi ekana 7 fores emito -nomiza na trelato!Ponai o liamos san exo gradzounes den mporo na pxio tipota.Prin na kimifo gia na iremiso ipxia tsai xamomili. Kai otan ksipnisa tin alli mera kai metrisa zaxari eitan 95 .Xarika polli oti exei pesi ligo.Alla ego genika xalia apo emitous pou kano.Elpizo kapxia stigmi na figi avto.Gia na evxaristiso ti egimosini.

motheroula 30

motheroula 30
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ .... ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΖΑΧΑΡΟ ΚΥΗΣΗΣ ΚΙ ΕΚΑΝΑ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ... ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΒΕΒΑΙΑ Η ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ ΔΕΝ ΠΟΝΑΓΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΗΝ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ Η ΒΕΛΟΝΙΤΣΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΝΙΩ ΘΕΤΕ....ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΠΕΘΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΛΑΝΙΕΣ!!!!ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟΖΑΧΑΡΟ ΗΤΑΝ ΤΑ ΣΥΝΕΧΗ ΤΡΥΠΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΚΑΙ Η ΣΥΝΕΧΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗ-ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΓΔΟΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΚΤΟΞΕΥΤΕΙ ΣΤΑ ΥΨΗ...ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΣΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ...ΕΙΧΑΝ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΣΤΙΣ 37 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΕΣ!!!!ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΚΥΗΣΗ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΖΑΧΑΡΟ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΥΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΒΛΑΒΕΣ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΗΤΗ,ΤΥΦΛΩΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ!!!!
Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΡΟΣΣΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΟΥΝ Η ΤΟ ΕΠΑΙΖΑ ΘΥΜΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΛΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΜΕΤΑ.....ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΣΤΕΡΗΣΗΣ ΟΛΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΑΝΤΖΟΥ ...ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ Η ΟΡΕΞΗ ΤΡΕΛΑ ΕΙΧΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ...ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΒΑΛΑ 6 ΚΙΛΑ!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΤΡΩΓΑ ΣΑΝ ΤΟ ΒΟΔΙ ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ 9 ΚΙΛΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ,ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΧΑΣΑ ΤΑ 6 ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΑ ΞΑΝΑΠΗΡΑ....ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ 5 ΚΙΛΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΟΥ ΒΑΡΟΣ ΠΡΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ....Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ!!!!ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΤΟΣΟ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΣΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΔΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΜΕΛΗΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ....ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΥΗΤΕΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΖΑΧΑΡΟ,ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΤΣΕΚΑΡΑΝ ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΕΥΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΠΑΝΗΛΘΑ ΑΜΕΣΩΣ.....ΤΩ ΡΑ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΘΑ ΕΧΩ ΘΕΜΑ???
ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΟΥ ΚΥΗΣΗ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΕΧΩ....ΚΑΙ ΠΩΣ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΕΧΑΜΑΤΑ ΩΩΩΩΧ!!!! Mad Mad Mad

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φωτίτσα είναι πολύ σημαντικό να πίνεις υγρά για να μην αφυδατωθείς από τους εμετούς.Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?Είσαι μάλλον στο πρώτο τρίμηνο και γι'αυτό είναι έτσι,δεν θα είναι έτσι όλη η εγκυμοσύνη σου. Προσπάθησε να πίνεις χαμομήλι αν αυτό σε βοηθάει με ελάχιστη ζάχαρη κατά προτίμηση μαύρη αν όχι με καθόλου και να τρως φρυγανιές ολικής. Και θα σου μαλακώσουν το στομάχι σου και δεν θα έχεις πρόβλημα με το σάκχαρο. Επίσης να ξέρεις επειδή το ανέφερες πιο πάνω ότι οι χυμοί γενικά απαγορεύονται (εγώ πχ στην διατροφή μου είχα μόνο μισό ποτήρι χυμο για δεκατιανό ή ένα φρούτο) και τοστ επίσης μπορεί να σε ανεβάσει.Γιατί δεν μιλάς με τον ενδοκρινολόγο σου να του πεις πως έχει η κατάσταση και να σε βοηθήσει εκείνος σε συνεννόηση με τον γιατρό σου?

Μητερούλα30 έκανες και αντιπηκτικές ε?Άσε και εγώ μετά την καμπύλη με πήρε τρελά κάτω ψυχολογικά,Αύγουστο μηνα με την διατροφή που μου έδωσε ο πρώτος ενδοκρινολόγος ζαλιζόμουνα και πεινούσα τρελά!!!Μετά πρόωρες συσπάσεις,κορτιζόνες,θυροειδής,ινσουλίνες..δεν θέλω ούτε να τα σκέφτομαι!Και τώρα και εγώ είχα πάρει 8 κιλά στην εγκυμοσύνη τα οποία έχασα όλα τις πρώτες 10 μέρες και με τον θηλασμό τώρα έχω παρει ήδη τα 3 αφού τρώω σαν pig pig pig pig .Άσε το τι γλυκό έχω φάει τώρα..και το θέμα είναι ότι ο ενδοκρινολόγος μου μου είπε όταν αποθηλάσω να κάνω καμπύλη (ένας Θεός ξέρει πότε) αλλά και όποτε έχω μετρηθεί ήμουνα υψηλα.. Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 534787 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 534787 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 534787 Στον κλινική μου έκανα διαβητολογική διατροφή (δεν έτρωγα πχ γλυκό) και με μετρούσαν καθημερινά και φαινόταν ότι έπεφτε αλλά παρόλα αυτά δεν έτρωγα αυτό που θεωρούσα εγώ κανονικό φαγητό.Είμαι σίγουρη ότι η καμπύλη δεν θα δείξει καλή όταν θα την κάνω.Εσύ όμως γιατί το αμελείς?Εγώ το έχω αφήσει και δεν μετριέμαι πια γιατί όσο και να θέλω τώρα δεν μπορώ να κάνω καμία διατροφή λόγω του θηλασμού. όσο για την δεύτερη εγκυμοσύνη..εδώ θα είμαστε πάλι να τα λέμεSmile Αλλά γιατί είχες από τόσο νωρίς εσύ σάκχαρο? scratch scratch scratch

Υ.Γ.Συγνώμη για το τεράστιο μήνυμαSmile

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κι από μένα!
Έχω μπει στην ινσουλίνη (υψηλότατες δόσεις) εδώ και 2 μήνες, αλλά μετά από μια ίωση που κατέληξε σε βροχίτιδα, το σάκχαρο έχει τρελλαθεί. Ποτέ δεν πάει κάτω από 90 το πρωί και το μεσημέρι 1 ώρα μεταγευματικά είναι σχεδόν σταθερά πάνω από 140. Και αν κάνω διατροφή!!! Αφού έχω αρχίσει και χάνω κιλά! Μόνο το βραδυ έχω σταθερα κάτω από 130. Η διαβητολόγος μου συμπεριφέρεται λες κι είμαι ηλίθια παρά το γεγονος ότι είχα κάνει ινσουλίνη και στην 1η μου εγκυμοσύνη και μια χαρά είχε ρυθμιστεί (εάν ήμουν χαζή και δεν ήξερα να κάνω ενέσεις ινσουλίνης πώς τις έκανα στην πρώτη εγκυμοσύνη κι είχαν αποτέλεσμαWinkΕκείνη όμως επιμένει να ξανακαλέσω για 3η φορά τους διανομείς της Lily να μου ξαναδείξουν! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 679259
Ένα άπαχο γιαουρτάκι να φάω πάει στο 140 αμέσως! Έχω απογοητευτεί, έχω τεράστιο άγχος και με όλα όσα ακούω περί ενδομητρίου θανάτου κ.λ.π μου έρχεται τρέλλα. έτσι μου 'ρχεται να πάω στο γυναικολόγο και να του πω 'γιατρέ ή με ξεγεννάτε το πολύ στην 35η εβδομάδα ή ...αυτοκτονώ!Υπάρχει κάποια κοπέλα που να μη ρυθμίστηκε το σάκχαρό της και να γέννησε χωρίς πρόβλημα;

Ευχαριστώ

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τουτουνάκι προσωπικά αν ήμουν στην θέση σου μάλλον θα ζητούσα και μία δεύτερη γνώμη για το τι γίνεται. Γιατί προφανώς δεν είσαι χαζή και μπορείς να κάνεις τις ενέσεις -δεν χρειάζεται και πτυχίο πανεπιστημίου για να τις κάνεις στην τελική,έλεος με αυτούς τους γιατρούς!!!Επίσης μπορεί απλώς να χρειάζεται να αυξήσεις τις δώσεις,αν πήρες πχ αντιβίωση μπορεί αυτό να αυξάνει το σάκχαρο.Αλλά και όσο προχωράει η εγκυμοσύνη εγώ έπρεπε να προσαρμόζω τις δόσεις σχεδόν κάθε βδομάδα γιατί ξέφευγε εντελώς χωρίς να τρώω και τίποτα.Το να χάνεις κιλά δεν είναι το επιθυμητό στην εγκυμοσύνη ,εγώ όταν είχα πει στον γιατρό μου ότι έχασα 2κιλά σχεδόν κόντεψε να χτυπήσει το κεφάλι του στον τοίχο!!!Φρίκαρε κανονικά!!

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
toutounaki έγραψε:Καλησπέρα κι από μένα!
Έχω μπει στην ινσουλίνη (υψηλότατες δόσεις) εδώ και 2 μήνες, αλλά μετά από μια ίωση που κατέληξε σε βροχίτιδα, το σάκχαρο έχει τρελλαθεί. Ποτέ δεν πάει κάτω από 90 το πρωί και το μεσημέρι 1 ώρα μεταγευματικά είναι σχεδόν σταθερά πάνω από 140. Και αν κάνω διατροφή!!! Αφού έχω αρχίσει και χάνω κιλά! Μόνο το βραδυ έχω σταθερα κάτω από 130. Η διαβητολόγος μου συμπεριφέρεται λες κι είμαι ηλίθια παρά το γεγονος ότι είχα κάνει ινσουλίνη και στην 1η μου εγκυμοσύνη και μια χαρά είχε ρυθμιστεί (εάν ήμουν χαζή και δεν ήξερα να κάνω ενέσεις ινσουλίνης πώς τις έκανα στην πρώτη εγκυμοσύνη κι είχαν αποτέλεσμαWinkΕκείνη όμως επιμένει να ξανακαλέσω για 3η φορά τους διανομείς της Lily να μου ξαναδείξουν! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 15 679259
Ένα άπαχο γιαουρτάκι να φάω πάει στο 140 αμέσως! Έχω απογοητευτεί, έχω τεράστιο άγχος και με όλα όσα ακούω περί ενδομητρίου θανάτου κ.λ.π μου έρχεται τρέλλα. έτσι μου 'ρχεται να πάω στο γυναικολόγο και να του πω 'γιατρέ ή με ξεγεννάτε το πολύ στην 35η εβδομάδα ή ...αυτοκτονώ!Υπάρχει κάποια κοπέλα που να μη ρυθμίστηκε το σάκχαρό της και να γέννησε χωρίς πρόβλημα;

Ευχαριστώ
Totounaki γεια σου.
Μην αγχώνεσαι γιατί γίνεσαι χειρότερα.
Εγώ δεν είχα πρόβλημα αν και έκανα και εγώ τον τελευταίο μήνα ινσουλίνη.
Η διαιτολόγος σου τι λέει?
Μήπως τρως πολύ λίγο?
Ένα γιαουρτάκι μόνο για βράδυ είναι λίγο νομίζω.
Και εγώ το πρωί πάνω από 90 είχα και το μεσημέρι κάπου στα 115-120 . αν έτρωγα κάτι που δεν έπρεπε (πράγμα σπάνιο γιατί ακολουθούσα την δίαιτα της διαιτολόγου)χτυπούσα 130-140.
Ο γιατρός μου είχε πει ότι το μωρό ήταν από τα μεγάλα αλλά ο μικρός γεννήθηκε 2900 δεν νομίζω να είναι μεγάλο .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις