Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
644 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 644 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 17]

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Κουκλα ηρθα και εγω στο κλαμπ.. οπως φοβομουν.. την Τριτη θα παω στο Αττικο σε μια πολυ καλη ενδοκρινολογο (με εστειλε ο γυναικολογος μου)...
Για να δουμε...
Μου ειπε οτι θα πεινασω!!! Καλα, δε με νοιαζει αυτο, πιο πολυ με αγχωνει το μετρημα (τα τσιμπηματα δηλαδη.......... Laughing )...

Παντως ξαφνικα εμαθα οτι ολες σχεδον γυρω μου επαθαν το ιδιο, οποτε ειναι μαλλον της ''μοδας'' , τι να πω...
Τουλαχιστον το βρηκαμε και δε θα κινδυνευει το τσιπουρινι μου!! I love you I love you I love you I love you

Etoile καλώς μας ήρθες!!Smile Μην σε ανησυχεί καθόλου, στην πραγματικότητα οι πρώτες 2-3 βδομάδες είναι δύσκολες μέχρι να συνηθίσεις λίγο την διατροφή και να συνηθίσει και ο οργανισμός σου.Κατά τα άλλα εγώ πλέον δεν πεινάω,ούτε δυσανασχετώ. Τρώω τα πάντα απλώς με προσοχή.Θα δεις και εσύ τι σε πειράζει και σου ανεβάζει το σάκχαρο και δεν θα έχεις πρόβλημα. Όσο για τα τσιμπήματα δεν είναι τίποτα βρε!Smile Όλα μία ιδέα είναι!!Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου!!Και εγώ Δευτέρα απόγευμα θα πάω στον ενδοκρινολόγο για να με δει πάλι και να μου πει πως πάμεSmile

steef


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αααα καλα και γω οταν μου βρηκαν ανεβασμενο ζαχαρο το τι κλαμα εριξα δεν περιγραφετε.....!!!τωρα 2 μηνες μετα γελαω μονη μου!ενταξει ειναι λιγο σπαστικο οτι δεν μπορω να καταβροχθησω οσο παγωτο θελω οπως οι αλλες γκαστρουλες και οτι πρεπει να ειμαι με το ρολοι μετα απο καθε γευμα για να τρυπηθω αλλα οκ δεν εγινε και τιποτα!!!!το μπεμπε μου να ναι καλα και ολα οοοοοκκκκκκ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Steef έχεις δίκιο!Το πιο σημαντικό από όλα είναι να είναι καλά τα μωράκια μας και όλα τα υπόλοιπα φτιάχνονται!! Very Happy Very Happy

????????


Επισκέπτης
Να ρωτήσω κάτι;;; Θα τρυπιέμαι μέχρι τη γέννα;;; Ή μόνο μέχρι να δω τι τροφιμα με πειραζουν;;; Βρε κοριτσια, ειμαι φοβιτσιαρα και εχω αγχωθει πολυ με τα τρυπηματα!!! Η πεινα δε με πειραζει!!!Εννοειται να ειναι καλα ο μπεμπης, αλλα μη παθω και ψυχολογικα απο τα τρυπηματα!!! Laughing
Ειναι σαν την εξεταση αιματος ή σαν τις ενεσεις ηπαρινης ο πονος ή πιο πολυ;;; Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 534787 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 534787

φοβαααααμαι!!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 534787

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Να ρωτήσω κάτι;;; Θα τρυπιέμαι μέχρι τη γέννα;;; Ή μόνο μέχρι να δω τι τροφιμα με πειραζουν;;; Βρε κοριτσια, ειμαι φοβιτσιαρα και εχω αγχωθει πολυ με τα τρυπηματα!!! Η πεινα δε με πειραζει!!!Εννοειται να ειναι καλα ο μπεμπης, αλλα μη παθω και ψυχολογικα απο τα τρυπηματα!!! Laughing
Ειναι σαν την εξεταση αιματος ή σαν τις ενεσεις ηπαρινης ο πονος ή πιο πολυ;;; Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 534787 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 534787

φοβαααααμαι!!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 534787

Χαχαχαχα!!Αντε βρε χαζούλα τι κάθεσαι και σκέφτεσαι????Δεν είναι ούτε κατά διάνοια σαν να σου παίρνουν αίμα!!Για τις μετρήσεις δεν λες?Είναι σαν να τρυπας την άκρη του δαχτύλου σου με μία καρφιτσούλα,τόσο είναι ο πόνος!! Cool Cool Και όχι δεν θα τρυπιέσαι μετά την γέννα (θέλω να πιστεύω!!)

#sofia#


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
etoilewelcome to the club.
όπως είχα πει και στην Carrie μια ιδέα είναι όλα.Το τρύπημα δεν πονάει πολύ.Ουσιστικά είναι μια καρφίτσα που τρυπιέσαι για να βγάλεις μια σταγόνα αίμα.Τόσο χρειάζεται και τόσο θα βγάλεις.
Θα μετριέσαι μέχρι τη γέννα αλλά πίστεψε με και να σου έλεγαν σταμάτα να μετριέσαι εσύ πάλι θα μετριόσουν για να είσαι σίγουρη ότι είναι καλά ρυθμισμένο το σάκχαρο σου.
Μην αγχώνεσαι.Μετά από μια βδομάδα θα χειρίζεσαι το μηχανάκι μετρήματος και την διατροφή με τέτοια ευκολία που θα γελάς για το άγχος σου τώρα. Wink

????????


Επισκέπτης
Αχ,μακαρι βρε κοριτσακια μου!!! Μας εχει βγαλει την ψυχη ο μπεμπης, ολο κατι τυχαινει και τρεχουμε!!! Laughing
Κουραγιο... Εμειναν λιγοτερο απο 3 μηνες!!!! Very Happy
Χαλαλι της καρδουλας μου!!! Ανυπομονω να τον κανω αγκαλιτσα!!! Very Happy

Μπορειτε να μου πειτε γενικα τι οδηγιες σας εδωσαν; Εγω θα παω την Τεταρτη, αλλα θα ηθελα να ακουσω τι σας ειπαν και εσας!!!! I love you

Ευχαριστωωωωωωωωωωω I love you

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επέστρεψα από τον ενδοκρινολόγο επιτέλους!!Μου είπε πως οι τιμές είναι αντικειμενικά καλές κάτι που σημαίνει ότι μια χαρά όλα!ΑΛΛΑ....επειδή έχω μπόλικο αμνιακό υγρό και αυτό είναι ένδειξη ότι ίσως τελικά και να μην ρυθμίζεται,αυτό μου είπε πάει σε βιολογικό επίπεδο μετα.. Rolling Eyes Rolling Eyes Μάλλον ο οργανισμός μου δεν την παλεύει τελευταία!!Όπως και αν έχει ακόμη και σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να πάρω αγωγή αλλά αυτό α το δούμε αφού κάνω και το ντόμπλερ 22/9 που θα έχουμε περισσότερες λεπτομέριες για την εικόνα στα χέρια μου.Γενικώς πάντως ήτανε αισιόδοξος ότι δεν θα χρειαστεί να πάμε σε ινσουλίνη και θα την βγάλουμε μόνο με διατροφή!Το καινούριο θέμα είναι ότι βρήκε τον θυροειδή μου λίγο πρησμένο και τώρα πρέπει να πάω να κάνω εξετάσεις ΚΑΙ γι'αυτο!!!Έχω πειστεί πλέον ότι δεν θα την βγάλω την εγκυμοσύνη Razz Razz Razz Τι άλλο μου μέλει να πάθω ως το τέλος???

Etoile όλα καλα!!Το σημαντικό είναι να μην μένεις πολλές ώρες νηστική,εμένα έτσι μου είπε δηλαδή. Ακόμη και το βράδυ αν σηκώνομαι για νερό να τρώω μία φρυγανιά πρέπει!Κατά τα άλλα θα δεις εσύ τι σε πειράζει και τι όχι,η διατροφή δεν εφαρμόζεται σε όλες το ίδιο (όπως επέμενε η 1η μου γιατρός!!!! Twisted Evil Twisted Evil ) Γενικώς μου είπε όχι γλυκά,τηγανιτά και άσπρα δηλ άσπρο ψωμί, μακαρόνια,ρύζι. Όλα ολικής!Εγώ το ψωμί το έχω κόψει βασικά γιατί πρόσεξα πχ ότι ακόμη και το ολικής με πειράζει και τρώω φρυγανίες ολικής αν θέλει να φάω ψωμί.Οι σαλάτες επίσης κάνουν πολύ πολύ καλό γιατί μεταβολίζουν το σάκχαρο πιο αργά!!Θα περιμένουμε νεάκια σου!!!SmileΑ!Και μην αγχώνεσαι γιατί και αυτό πειράζει ε??

????????


Επισκέπτης
Αχ κοριτσακι μου ... ετσι λεω και εγω.. ολα σε μενα;;;
Μετα απο 3 αποβολες και πολυ ψαξιμο (μονη μου απο γιατρο σε γιατρο..)ανακαλυψα προβλημα στο θυρεοειδη...
Το φτιαχνω,μενω εγκυος, ολα καλα. Μετα απο λιγο καιρο παθαινω αποκολληση... Φτιαχνει αυτο, στη αυχενικη δε βλεπουμε ρινικο οστο (ενδειξη για συνδρομο νταουν..), φτιαχνει και αυτο. Μετα στη β επιπεδου βλεπουμε μικρο ρινικο... Τρεχουμε για αμνιο... Περναει και αυτο!! Και τωρα το σακχαρο... Α, και ενδιαμεσα παω και στο Αρεταίιο για κατι εξετασεις,επειδη εχω αρνητικο ρεζους και κανω ενεσεις (λογω της αποκολλησης και του τσιμπηματος της αμνιο)... Γενικα ολο τρεχω για κατι!!!Ειδες που υπαρχουν και χειροτερα;;; Laughing Laughing Laughing
Αλλα που θα παει, εμειναν λιγοτερο απο 3 μηνες................. Very Happy

Αληθεια βρε κοριτσια, πως ''εντασσεται'' στη ζωη σας τα τρυπηματα για το σακχαρο και τη διατροφη;;; Λογικα δε μπορουμε να κουνηθουμε απο το σπιτι ε;;; alien

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
Αληθεια βρε κοριτσια, πως ''εντασσεται'' στη ζωη σας τα τρυπηματα για το σακχαρο και τη διατροφη;;; Λογικα δε μπορουμε να κουνηθουμε απο το σπιτι ε;;; alien

Φυσικά και δεν είναι έτσι!!!Κουβαλάω μαζί μου τον μετρητή και σκέψου ότι το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας είμαι στο γραφείο οπότε..τρυπιέμαι εκεί!!Έχει τύχει όμως να τρυπηθώ και μέσα στο μετρό πηγαίνωντας στην δουλειά ή ακόμη και σε εστιατόριο που τρώγαμε το βράδυSmile Razz Razz

????????


Επισκέπτης
Carrie έγραψε:
etoile! έγραψε:
Αληθεια βρε κοριτσια, πως ''εντασσεται'' στη ζωη σας τα τρυπηματα για το σακχαρο και τη διατροφη;;; Λογικα δε μπορουμε να κουνηθουμε απο το σπιτι ε;;; alien

Φυσικά και δεν είναι έτσι!!!Κουβαλάω μαζί μου τον μετρητή και σκέψου ότι το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας είμαι στο γραφείο οπότε..τρυπιέμαι εκεί!!Έχει τύχει όμως να τρυπηθώ και μέσα στο μετρό πηγαίνωντας στην δουλειά ή ακόμη και σε εστιατόριο που τρώγαμε το βράδυSmile Razz Razz

Χαχαχα, ο μετρητης-τσαντακι!!! Laughing Laughing Laughing
Ταιριάζει και με ολα τα ρουχα,εεεε;;;
Να το διασκεδασουμε λιγο , γιατι αλλιως θα τρελαθουμε!!!!! Laughing

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
Χαχαχα, ο μετρητης-τσαντακι!!! Laughing Laughing Laughing
Ταιριάζει και με ολα τα ρουχα,εεεε;;;
Να το διασκεδασουμε λιγο , γιατι αλλιως θα τρελαθουμε!!!!! Laughing

Ακριβώς!!Απλώς έχε υπόψη σου (εγώ πχ δεν το ήξερα και μόνο ο τρίτος γιατρός μου το είπε και είναι μάλλον σωστό!) να ζητήσεις από τον ενδοκρινολόγο να του τσεκάρει ότι το μηχάνημα δείχνει σωστά!Εμένα με μέτρησε με ένα δικό του στο ιατρείο του και με το δικό μου ταυτόχρονα και είχαμε ότι πχ το δικό μου δείχνει 2 μονάδες επάνω το οποίο δεν είναι τρομερό. Όμως μου είπε πως έχει τύχει ακόμη και στην ίδια εταιρία να δείχνουν 10 μονάδες χαμηλότερα κάποια οπότε αυτό είναι πρόβλημα!! Rolling Eyes Rolling Eyes

????????


Επισκέπτης
Σ ευχαριστω!!
Σημερα που πηρα το μηχανημα ειχα πεσει σε μαυρη μελαγχολια, εκλαιγα απο τη στεναχωρια που ολο και κατι στραβο μου σκαει!! Και επειδη φοβαμαι να τρυπιεμαι!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 534787
Παω λοιπον το απογευμα, κανω υπερηχο και μου βαζει να δω τον μικρο με αυτον τον υπερηχο που φαινεται πως ειναι στην πραγματικοτητα!! Ε,ξεχασα και τα τσιμπηματα και ολα!!! Το χαμογελο μου ειναι τεραστιο!!! Μαγικες στιγμες εεε;;; Very Happy Very Happy Very Happy
Κουκλακι ειναι ο γιοκας μου!!! Και εχει τη μυτουλα μου και τα χειλακια του αντρουλη μου!!! I love you I love you I love you I love you

Αυριο θα κανω το πρωτο τσιμπηματακι... Για να δουμε!!!! Very Happy

????????


Επισκέπτης
Σημερα εκανα τη πρωτη μετρηση!! Λοιπον, επειδη ειμαι στοκος (και απο το φοβο μου) δεν ειχα βαλει το καπακι μπροστα και εμπηξα μονη μου τη βελονα!!! Laughing
Λεω,ωχ, δε μπορει να ειναι τοσο δυσκολο..Ε,μετα ειδα οτι πρεπει να βαλω μπροστα το καπακι, το εβαλα και στην επομενη μετρηση δε καταλαβα τιποτα!!! Καλα,φοβερο,καθολου πονος!!!

Να ρωτησω κατι ομως, για να βγαλει αιμα μετα παιδευομαι λιγο, πρεπει να ζουλαω το δαχτυλο.. Ετσι κανετε και εσεις;;; Ισως επειδη ηταν η πρωτη μερα να μην εχω εξοικειωθει και να κανω βλακειες!!!! Laughing

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Σημερα εκανα τη πρωτη μετρηση!! Λοιπον, επειδη ειμαι στοκος (και απο το φοβο μου) δεν ειχα βαλει το καπακι μπροστα και εμπηξα μονη μου τη βελονα!!! Laughing
Λεω,ωχ, δε μπορει να ειναι τοσο δυσκολο..Ε,μετα ειδα οτι πρεπει να βαλω μπροστα το καπακι, το εβαλα και στην επομενη μετρηση δε καταλαβα τιποτα!!! Καλα,φοβερο,καθολου πονος!!!

Να ρωτησω κατι ομως, για να βγαλει αιμα μετα παιδευομαι λιγο, πρεπει να ζουλαω το δαχτυλο.. Ετσι κανετε και εσεις;;; Ισως επειδη ηταν η πρωτη μερα να μην εχω εξοικειωθει και να κανω βλακειες!!!! Laughing

Είδες που δεν είναι τίποτα??Smile Ναι μετικ΄ρες φορές τυχαία να το ζουλάω και εγώSmile

????????


Επισκέπτης
Carrie έγραψε:
etoile! έγραψε:Σημερα εκανα τη πρωτη μετρηση!! Λοιπον, επειδη ειμαι στοκος (και απο το φοβο μου) δεν ειχα βαλει το καπακι μπροστα και εμπηξα μονη μου τη βελονα!!! Laughing
Λεω,ωχ, δε μπορει να ειναι τοσο δυσκολο..Ε,μετα ειδα οτι πρεπει να βαλω μπροστα το καπακι, το εβαλα και στην επομενη μετρηση δε καταλαβα τιποτα!!! Καλα,φοβερο,καθολου πονος!!!

Να ρωτησω κατι ομως, για να βγαλει αιμα μετα παιδευομαι λιγο, πρεπει να ζουλαω το δαχτυλο.. Ετσι κανετε και εσεις;;; Ισως επειδη ηταν η πρωτη μερα να μην εχω εξοικειωθει και να κανω βλακειες!!!! Laughing

Είδες που δεν είναι τίποτα??Smile Ναι μετικ΄ρες φορές τυχαία να το ζουλάω και εγώSmile

Τελικα το μικρο δαχτυλακι ειναι το πιο ευκολο!!! Very Happy

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είδες που δεν είναι τίποτα τελικά??Πως πάει?τι αλλο σου είπε ο γιατρός?

????????


Επισκέπτης
Μου εδωσε διατροφη και θα γραφω τα νουμερα και θα με δει σε 2 εβδομαδες... Το φοβερο ειναι οτι οι μετρησεις μου ειναι σουπερ... 70-105 (νηστειας και μετα φαγητο) και εχω αρχισει να πιστευω οτι εκαναν λαθος στη καμπυλη, τι να πω... Μακαρι να μου μειωσει τα τσιμπηματα!!!

Ο μικρουλης δεν εχει επηρεαστει, μια χαρα ειναι.
Εγω ειμαι λιγο χαλια ψυχολογικα, με εχει παρει λιγο απο κατω....

Να σε ρωτησω κατι;; Γιατι δε μπορω να τρυπησω αλλο δαχτυλο εκτος απο το μικρο;; Ακομα και στη 2η σκαλα το εβαλα, τιποτα!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 534787 Κατι κανω λαθος...

Εκτος αυτου, μηπως ρωτησες εαν πχ παμε για εναν καφε με την παρεα μας, τι να πιουμε;;; Σοδα;;; Σου ειπε πραγματα που μπορεις να πιεις;; Πχ καφε ντεκαφεινε χωρις ζαχαρη;
Εχω κλειστει στο σπιτι γιατι νοιωθω οτι δε μπορω να κανω τιποτα εκτος, αφου πρεπει να ακολουθω το προγραμμα και γι αυτο με εχει παρει τοσο απο κατω...

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Μου εδωσε διατροφη και θα γραφω τα νουμερα και θα με δει σε 2 εβδομαδες... Το φοβερο ειναι οτι οι μετρησεις μου ειναι σουπερ... 70-105 (νηστειας και μετα φαγητο) και εχω αρχισει να πιστευω οτι εκαναν λαθος στη καμπυλη, τι να πω... Μακαρι να μου μειωσει τα τσιμπηματα!!!

Ο μικρουλης δεν εχει επηρεαστει, μια χαρα ειναι.
Εγω ειμαι λιγο χαλια ψυχολογικα, με εχει παρει λιγο απο κατω....

Να σε ρωτησω κατι;; Γιατι δε μπορω να τρυπησω αλλο δαχτυλο εκτος απο το μικρο;; Ακομα και στη 2η σκαλα το εβαλα, τιποτα!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 534787 Κατι κανω λαθος...

Εκτος αυτου, μηπως ρωτησες εαν πχ παμε για εναν καφε με την παρεα μας, τι να πιουμε;;; Σοδα;;; Σου ειπε πραγματα που μπορεις να πιεις;; Πχ καφε ντεκαφεινε χωρις ζαχαρη;
Εχω κλειστει στο σπιτι γιατι νοιωθω οτι δε μπορω να κανω τιποτα εκτος, αφου πρεπει να ακολουθω το προγραμμα και γι αυτο με εχει παρει τοσο απο κατω...

Αν είναι καλές τότε μια χαρά είσαι..Στην πόση ώρα σου είπε να μετριέσαι?

Σε καταλαβαίνω απόλυτα τι λες και εγώ κάπως έτσι ήμουνα τις πρώτες 2-3 βδομάδες..Γενικώς καφέ ντεκαφεινέ δεν πίνω γιατί σκέφτομαι ότι με όσα έχουν βάλει μέσα μάλλον δεν είναι προτιμότερος από τον κανονικό. Αν θέλω να πιω καφέ τον πίνω σκέτο γιατί μου είχε πει η πρώτη γιατρός ότι τα γλυκαντικά (ζαχαρίνη κλπ) δεν κάνουν για το μωρό.. Rolling Eyes Rolling Eyes Εναλλακτικά αν πχ δεν έχω φάει δεκατιανό και πάμε για καφέ πίνω μισό ποτήρι φυσικό χυμό όπως επίσης και αν πχ πάμε το απόγευμα. Τώρα βράδυ γενικώς αποφεύγω να βγαίνω για καφέ γιατί δεν μπορώ να πάρω κάτι, αλλά αν πχ υπάρχουν σνακς τότε προτιμώ να τσιμπάω κάτι εναλλακτικό του βραδινού πχ κανένα μικρό σαντουιτσάκι με τόνο ή κοτόπουλο. Θα την βρεις την άκρη, ο πρώτος καιρός είναι ο δύσκολος βασικά...

????????


Επισκέπτης
Carrie έγραψε:
etoile! έγραψε:Μου εδωσε διατροφη και θα γραφω τα νουμερα και θα με δει σε 2 εβδομαδες... Το φοβερο ειναι οτι οι μετρησεις μου ειναι σουπερ... 70-105 (νηστειας και μετα φαγητο) και εχω αρχισει να πιστευω οτι εκαναν λαθος στη καμπυλη, τι να πω... Μακαρι να μου μειωσει τα τσιμπηματα!!!

Ο μικρουλης δεν εχει επηρεαστει, μια χαρα ειναι.
Εγω ειμαι λιγο χαλια ψυχολογικα, με εχει παρει λιγο απο κατω....

Να σε ρωτησω κατι;; Γιατι δε μπορω να τρυπησω αλλο δαχτυλο εκτος απο το μικρο;; Ακομα και στη 2η σκαλα το εβαλα, τιποτα!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 534787 Κατι κανω λαθος...

Εκτος αυτου, μηπως ρωτησες εαν πχ παμε για εναν καφε με την παρεα μας, τι να πιουμε;;; Σοδα;;; Σου ειπε πραγματα που μπορεις να πιεις;; Πχ καφε ντεκαφεινε χωρις ζαχαρη;
Εχω κλειστει στο σπιτι γιατι νοιωθω οτι δε μπορω να κανω τιποτα εκτος, αφου πρεπει να ακολουθω το προγραμμα και γι αυτο με εχει παρει τοσο απο κατω...

Αν είναι καλές τότε μια χαρά είσαι..Στην πόση ώρα σου είπε να μετριέσαι?

Σε καταλαβαίνω απόλυτα τι λες και εγώ κάπως έτσι ήμουνα τις πρώτες 2-3 βδομάδες..Γενικώς καφέ ντεκαφεινέ δεν πίνω γιατί σκέφτομαι ότι με όσα έχουν βάλει μέσα μάλλον δεν είναι προτιμότερος από τον κανονικό. Αν θέλω να πιω καφέ τον πίνω σκέτο γιατί μου είχε πει η πρώτη γιατρός ότι τα γλυκαντικά (ζαχαρίνη κλπ) δεν κάνουν για το μωρό.. Rolling Eyes Rolling Eyes Εναλλακτικά αν πχ δεν έχω φάει δεκατιανό και πάμε για καφέ πίνω μισό ποτήρι φυσικό χυμό όπως επίσης και αν πχ πάμε το απόγευμα. Τώρα βράδυ γενικώς αποφεύγω να βγαίνω για καφέ γιατί δεν μπορώ να πάρω κάτι, αλλά αν πχ υπάρχουν σνακς τότε προτιμώ να τσιμπάω κάτι εναλλακτικό του βραδινού πχ κανένα μικρό σαντουιτσάκι με τόνο ή κοτόπουλο. Θα την βρεις την άκρη, ο πρώτος καιρός είναι ο δύσκολος βασικά...

Α, εγω εχω εντελως αλλες οδηγιες... Καλυτερα ντεκαφεινε απο απλο (καλα,πινω 1 φορα το διμηνο,μη φανταστεις!!) και καθολου χυμους!!! Ουφ,μ αυτους τους γιατρους δε βγαζεις ακρη!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 215994 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 215994

Με βλεπω να τη βγαζω με ανθρακουχο νερο!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
Α, εγω εχω εντελως αλλες οδηγιες... Καλυτερα ντεκαφεινε απο απλο (καλα,πινω 1 φορα το διμηνο,μη φανταστεις!!) και καθολου χυμους!!! Ουφ,μ αυτους τους γιατρους δε βγαζεις ακρη!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 215994 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 215994

Με βλεπω να τη βγαζω με ανθρακουχο νερο!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

Καθόλου χυμούς??Μα για φυσικούς μιλάω!Τι διαφορά έχουν δηλαδή από το ολόκληρο φρούτο?Σου απαγόρευσαν και τα φρούτα? Shocked Shocked

????????


Επισκέπτης
Carrie έγραψε:
etoile! έγραψε:
Α, εγω εχω εντελως αλλες οδηγιες... Καλυτερα ντεκαφεινε απο απλο (καλα,πινω 1 φορα το διμηνο,μη φανταστεις!!) και καθολου χυμους!!! Ουφ,μ αυτους τους γιατρους δε βγαζεις ακρη!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 215994 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 215994

Με βλεπω να τη βγαζω με ανθρακουχο νερο!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

Καθόλου χυμούς??Μα για φυσικούς μιλάω!Τι διαφορά έχουν δηλαδή από το ολόκληρο φρούτο?Σου απαγόρευσαν και τα φρούτα? Shocked Shocked

Οχι,μονο για τους χυμους (και τους φυσικους),γιατι ανεβαζουν αποτομα το σακχαρο στο αιμα και το ριχνουν και αποτομα, ενω το φρουτο ο οργανισμος το απορροφα σιγα σιγα. Μου το ειχε πει και ο προηγουμενος γυναικολογος μου αυτο. Και τωρα η διατροφολογος, μου ειπε μαλιστα ''απαγορευονται οι χυμοι''. Και οντως εχω παρατηρησει οτι αμα πιω χυμο, μετα απο λιγο ζαλιζομαι, μαλλον λογω αυτου του αποτομου. Αλλα μη τρελαινεσαι αμα πινεις που και που, καθε μερα μη το κανεις. Very Happy

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι κατάλαβα!!Τι να πεις..Δεν το ήξερα αυτό ούτε μου το είχε πει κανείςSmile Άντε να δούμε πως θα πάει..Αυτή τη βδομάδα δεν μου φαίνεται και τόοοοσο ρυθμισμένο όπως την προηγούμενη.. Rolling Eyes Rolling Eyes

????????


Επισκέπτης
Carrie έγραψε:Ναι κατάλαβα!!Τι να πεις..Δεν το ήξερα αυτό ούτε μου το είχε πει κανείςSmile Άντε να δούμε πως θα πάει..Αυτή τη βδομάδα δεν μου φαίνεται και τόοοοσο ρυθμισμένο όπως την προηγούμενη.. Rolling Eyes Rolling Eyes


Εμενα ειναι σταθερες οι τιμες μεχρι στιγμης, ελπιζω μηπως μου μειωσει τα τρυπηματα!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 534787
Ασε που κατι κανω λαθος και δε βγαινει αιμα και πολλες φορες τρυπιεμαι 2-3 φορες. Ουτε μαθηματικα να ηταν!!! Laughing

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
Εμενα ειναι σταθερες οι τιμες μεχρι στιγμης, ελπιζω μηπως μου μειωσει τα τρυπηματα!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 3 534787
Ασε που κατι κανω λαθος και δε βγαινει αιμα και πολλες φορες τρυπιεμαι 2-3 φορες. Ουτε μαθηματικα να ηταν!!! Laughing

Μήπως απλώς πρέπει να αυξήσεις το νούμερο στο στυλό τρυπήματος?γιατί πχ εμένα το ένα στυλό έχει 4 σκάλες ενώ το άλλο 8 (καθότι έχω και δύο μηχανήματα..)Στο πρώτο το έχω στο 4 και τρυπάει μια χαρά!Επίσης να έχεις υπόψη σου ότι πρέπει να αλλάζεις την βελόνα μετά από 3-4 τρυπήματα (κάθε μέρα δηλαδή) γιατί μετά σταματάει να τρυπάει!Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις