Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
474 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 474 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 17]

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και μενα μου ειπε οχι φρουκτοζη και οχι αυτα τα γλυκα για διαβητικους.για αυτο τρωω κανονικα γλυκακια!!!

http://stefxon@gmail.com

????????


Επισκέπτης
Κορίτσια... 144 με την πιτσα!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Δεν την αγγιζω ξανα!!!! Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 10 534787

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μετα απο ποση ωρα?

http://stefxon@gmail.com

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι και εμένα μου είχε πει όχι προϊόντα για διαβητικούς γενικώς..Εγώ πάντως με 2 κομμάτια πίτσα με ελίες και φέτα δεν φτάνω πάνω από το όριο..

????????


Επισκέπτης
Μετα απο 1 ωρα!
Εφαγα 1 κομματι πιτσα και 1 κομματι πεινιρλι. Μεγαλουτσικα βεβαια!!!
Δε πειραζει, απλα δε θα το ξανακανω... Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 10 534787

Φανταστειτε ομως ποσο θα φτανει εκτος εγκυμοσυνης που θα πιω και την κοκα κολα μου, θα φαω και γλυκακι, 400 θα φτανει!!!!! Shocked Shocked Shocked

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Μετα απο 1 ωρα!
Εφαγα 1 κομματι πιτσα και 1 κομματι πεινιρλι. Μεγαλουτσικα βεβαια!!!
Δε πειραζει, απλα δε θα το ξανακανω... Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 10 534787

Φανταστειτε ομως ποσο θα φτανει εκτος εγκυμοσυνης που θα πιω και την κοκα κολα μου, θα φαω και γλυκακι, 400 θα φτανει!!!!! Shocked Shocked Shocked

Εκτός εγκυμοσύνης θα είσαι μια χαράSmile Απλά συμβαίνουν τώρα λόγω εγκυμοσύνης που μπλοκάρεται η δράση της ινσουλίνης..Εγώ πάντως έφαγα goodys για βράδυ και ήπια και μια ανθρακούχα λεμονάδα γιατί έχω καούρα τώρα και είναι στο 112 μία ώρα μετά..

????????


Επισκέπτης
Ισως να φταιει οτι εχουν πολλη ψωμουκλα η πιτσα και το πεινιρλι...
Καλα, δεν ειναι και τραγικο το 140, απλα δε πρεπει να το κανω συχνα...
Ειμαι περιεργη να δω με σουβλακι ποσο θα παει. Laughing

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι μπορεί!Εμείς συνήθως πάιρνουμε με ζύνη ολικήςSmile Το σουβλάκι δεν νομίζω να σου ανεβάσει τόσο!Smile

????????


Επισκέπτης
Εμεις πηραμε την κανονικη ζυμη (δεν ηξερα οτι υπαρχει ολικης!!! Very Happy ), απο benvenuto,αν εχεις φαει ποτε θα καταλαβεις για ποση ψωμουκλα μιλαω!!!! Laughing Laughing Laughing

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς παίρνουμε l'artigiano Smile

????????


Επισκέπτης
Carrie έγραψε:Εμείς παίρνουμε l'artigiano Smile


Α,δεν εχω δοκιμασει, θα τη δοκιμασω... Very Happy

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα! Είχα κανα δυο μέρες να μπω και είδα ολοκληρο κατεβατό!!!
Βασικά ήθελα να ρωτήσω την Ναυσικά που αν θυμάμαι καλά την λένε Ελένη, γιατί δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε πιο πριν... μήπως είχες ζάχαρο πριν από τις εγκυμοσύνες και δε το είχες ανακαλύψει; Ή μήπως ήσουνα ένα σταδιο πριν και με τις εγκυμοσύνες το πάγκρεας είδε κι αποείδε και έπαψε να λειτουργει; Όταν ήσουν έγκυος το ρυθμισες σωστά, πως ήταν οι τίμες σου; Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είσαι μια περίπτωση που ενδιαφέρει όλες νομίζω.

Ααα, μη ξεχάσω για την etoile που ρωτησε... 800 ευρώ είναι τελικά η επισκληρηδιος!!! Μένω στην Ιταλία όμως είπαμε Very Happy

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αααα και κάτι άλλο! Το άκουσα κι εγώ αυτό με τα προιόντα για διαβητικούς αλλά δεν προλάβα να ρωτήσω γιατί δεν κάνει; Ξέρει καμιά; Παίρνω κάτι μπισκότα ολικής που γράφουν πάνω ''χωρίς πρόσθετη ζάχαρη'' αυτό θεωρείται για διαβητικούς δηλαδή; Ή προιόντα για διαβητικούς εννοούμε αυτά με τα υποκατάστατα ζάχαρης;

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mariori έγραψε:Αααα και κάτι άλλο! Το άκουσα κι εγώ αυτό με τα προιόντα για διαβητικούς αλλά δεν προλάβα να ρωτήσω γιατί δεν κάνει; Ξέρει καμιά; Παίρνω κάτι μπισκότα ολικής που γράφουν πάνω ''χωρίς πρόσθετη ζάχαρη'' αυτό θεωρείται για διαβητικούς δηλαδή; Ή προιόντα για διαβητικούς εννοούμε αυτά με τα υποκατάστατα ζάχαρης;

Ναι γιατί αντί για ζάχαρη έχει γλυκαντικές ουσίες. Οι γλυκαντικές ουσιες απαγορεύονται για το μωρό βασικά..γι'αυτο δεν κάνουν αυτά τα προϊόντα

????????


Επισκέπτης
Mariori έγραψε:Καλησπέρα! Είχα κανα δυο μέρες να μπω και είδα ολοκληρο κατεβατό!!!
Βασικά ήθελα να ρωτήσω την Ναυσικά που αν θυμάμαι καλά την λένε Ελένη, γιατί δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε πιο πριν... μήπως είχες ζάχαρο πριν από τις εγκυμοσύνες και δε το είχες ανακαλύψει; Ή μήπως ήσουνα ένα σταδιο πριν και με τις εγκυμοσύνες το πάγκρεας είδε κι αποείδε και έπαψε να λειτουργει; Όταν ήσουν έγκυος το ρυθμισες σωστά, πως ήταν οι τίμες σου; Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είσαι μια περίπτωση που ενδιαφέρει όλες νομίζω.

Ααα, μη ξεχάσω για την etoile που ρωτησε... 800 ευρώ είναι τελικά η επισκληρηδιος!!! Μένω στην Ιταλία όμως είπαμε Very Happy

Και εγω που πιστευα οτι στο εξωτερικο ειναι ολα τα νοσοκομεια δημοσια/δωρεαν!!!! Τα ιδια χαλια με εδω εχετε και εκει;;;

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σε ποια περιοχη της ιταλιας?

http://stefxon@gmail.com

????????


Επισκέπτης
Mariori έγραψε:Αααα και κάτι άλλο! Το άκουσα κι εγώ αυτό με τα προιόντα για διαβητικούς αλλά δεν προλάβα να ρωτήσω γιατί δεν κάνει; Ξέρει καμιά; Παίρνω κάτι μπισκότα ολικής που γράφουν πάνω ''χωρίς πρόσθετη ζάχαρη'' αυτό θεωρείται για διαβητικούς δηλαδή; Ή προιόντα για διαβητικούς εννοούμε αυτά με τα υποκατάστατα ζάχαρης;

Οχι, το ''χωρις προσθηκη ζαχαρης'' νομιζω ειναι καλο.Εγω πχ παιρνω φρυγανιες που λενε ετσι, που σημαινει οτι δεν εχει καθολου σακχαρα, οποιασδηποτε μορφης. Το θεμα ειναι να δεις στα συστατικα να μην εχει πχ ασπαρταμη (οπως η κοκα κολα light πχ) ή αλλες γλυκαντικες ουσιες... Γενικα οτιδηποτε γραφει light νομιζω οτι εχει τετοια γλυκαντικα. Ετσι το εχω καταλαβει εγω τουλαχιστον!!! Very Happy

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mariori έγραψε:Καλησπέρα! Είχα κανα δυο μέρες να μπω και είδα ολοκληρο κατεβατό!!!
Βασικά ήθελα να ρωτήσω την Ναυσικά που αν θυμάμαι καλά την λένε Ελένη, γιατί δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε πιο πριν... μήπως είχες ζάχαρο πριν από τις εγκυμοσύνες και δε το είχες ανακαλύψει; οχι πριν ημουν απολυτα φυσιολογικα ολα με το ζαχαρο μου!ξεκινησα ομως να το ψαχνω περισσοτερο οταν ποια τα παιδια που γεννουσα ηταν πανω απο 4 κιλα.και ετσι στην 3η εγκυμοσυνη και με τον καινουριο γυναικολο βρηκαμε οτι το ζαχαρο μου ανεβαινε αρκετα στην εγκυμοσυνη και εσυ ξεκινησα να εχω μια ειδικη διατροφη για να ρυθμιζω το ζαχαρο.

Ή μήπως ήσουνα ένα σταδιο πριν και με τις εγκυμοσύνες το πάγκρεας είδε κι αποείδε και έπαψε να λειτουργει; τη να σου πω οταν εκανα παντα εξετασεις ηταν στα φυσιολογικα επιπεδα παντα το ζαχαρο μου!

Όταν ήσουν έγκυος το ρυθμισες σωστά, πως ήταν οι τίμες σου;
η τιμες μεχρι και την 2η εγκυμοσυνη ηταν πολυ καλε με το αιμα που εκανα καθε μηνα στις πρωινες αιματολογικες εξετασεις ηταν τελεις ποτε δεν ξεπερναγαν το 80-85.

Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είσαι μια περίπτωση που ενδιαφέρει όλες νομίζω.

Ααα, μη ξεχάσω για την etoile που ρωτησε... 800 ευρώ είναι τελικά η επισκληρηδιος!!! Μένω στην Ιταλία όμως είπαμε Very Happy
[b][i]

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
naysika έγραψε:
Mariori έγραψε:Καλησπέρα! Είχα κανα δυο μέρες να μπω και είδα ολοκληρο κατεβατό!!!
Βασικά ήθελα να ρωτήσω την Ναυσικά που αν θυμάμαι καλά την λένε Ελένη, γιατί δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε πιο πριν... μήπως είχες ζάχαρο πριν από τις εγκυμοσύνες και δε το είχες ανακαλύψει;

οχι πριν ημουν απολυτα φυσιολογικα ολα με το ζαχαρο μου!ξεκινησα ομως να το ψαχνω περισσοτερο οταν ποια τα παιδια που γεννουσα ηταν πανω απο 4 κιλα.και ετσι στην 3η εγκυμοσυνη και με τον καινουριο γυναικολο βρηκαμε οτι το ζαχαρο μου ανεβαινε αρκετα στην εγκυμοσυνη και εσυ ξεκινησα να εχω μια ειδικη διατροφη για να ρυθμιζω το ζαχαρο.

Ή μήπως ήσουνα ένα σταδιο πριν και με τις εγκυμοσύνες το πάγκρεας είδε κι αποείδε και έπαψε να λειτουργει;

τη να σου πω οταν εκανα παντα εξετασεις ηταν στα φυσιολογικα επιπεδα παντα το ζαχαρο μου!

Όταν ήσουν έγκυος το ρυθμισες σωστά, πως ήταν οι τίμες σου;


η τιμες μεχρι και την 2η εγκυμοσυνη ηταν πολυ καλε με το αιμα που εκανα καθε μηνα στις πρωινες αιματολογικες εξετασεις ηταν τελεις ποτε δεν ξεπερναγαν το 80-85.

Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είσαι μια περίπτωση που ενδιαφέρει όλες νομίζω.

Ααα, μη ξεχάσω για την etoile που ρωτησε... 800 ευρώ είναι τελικά η επισκληρηδιος!!! Μένω στην Ιταλία όμως είπαμε Very Happy
[b][i]

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
etoile! έγραψε:
Mariori έγραψε:Καλησπέρα! Είχα κανα δυο μέρες να μπω και είδα ολοκληρο κατεβατό!!!
Βασικά ήθελα να ρωτήσω την Ναυσικά που αν θυμάμαι καλά την λένε Ελένη, γιατί δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε πιο πριν... μήπως είχες ζάχαρο πριν από τις εγκυμοσύνες και δε το είχες ανακαλύψει; Ή μήπως ήσουνα ένα σταδιο πριν και με τις εγκυμοσύνες το πάγκρεας είδε κι αποείδε και έπαψε να λειτουργει; Όταν ήσουν έγκυος το ρυθμισες σωστά, πως ήταν οι τίμες σου; Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είσαι μια περίπτωση που ενδιαφέρει όλες νομίζω.

Ααα, μη ξεχάσω για την etoile που ρωτησε... 800 ευρώ είναι τελικά η επισκληρηδιος!!! Μένω στην Ιταλία όμως είπαμε Very Happy

Και εγω που πιστευα οτι στο εξωτερικο ειναι ολα τα νοσοκομεια δημοσια/δωρεαν!!!! Τα ιδια χαλια με εδω εχετε και εκει;;;

Α, όχι! Καμία σχέση η δημόσια υγεία με Ελλάδα. Εδώ είναι πολύ ανώτερη! Είναι δωρεάν τα νοσοκομεία! Και όχι μόνο...οι έγκυες έχουν χαίρουν ειδικής μεταχείρισης, από όπου κι αν είναι, ευρωπαιες και μη! Αφού να φανταστείς μεχρι κι έκτρωση σου κάνουν τζάμπα! Καταρχήν φάρμακα δεν πληρώνω τίποτα, δηλαδή σιδηρο, φιλικό, θυροειδή και ταινιες για ζάχαρο είναι δωρεάν,όπως επίσης και για άλλες παθολογίες που ενδεχομένως να παρουσιάσει μια έγκυος. Α, και τις κλασσικές αίματος δεν πληρώνω. Κατά τη διάρκεια και μετά την γέννα έχω στη διάθεση μου γυναικολόγο, ψυχολόγο, παιδίατρο και μαία... Και δεν πάω νοσοκομείο, ούτε κάνω ουρά έξω από ιατρεία. Παιρνω τηλ μου κλεινουν ραντεβού στα εξωτερικά και πάω. Άσε το άλλο, εδώ η λέξη φακελάκι δεν υφίσταται! Αν πας να δώσεις στο γιατρό λεφτά μπορεί και να σε βρίσει! Θα ήμουν αχάριστη να πω ότι το συστημα δεν δουλεύει..ή ότι δουλεύει όπως στην Ελλάδα! Τα 800 για επισκληρήδιο μου είπανε πως είναι επειδή το συγκεκριμένο νοσοκομείο είναι μισό ιδιωτικό και τελικά δεν είναι και σιγουρο ότι πληρώνεις, θα πάω μια από αυτές τις μερε απο εκεί να μάθω. Είναι ολοκαίνουριο κι έχει πάρα πολύ ζήτηση. Εννοείται ότι σου κοβουν απόδειξη, όχι μαύρα. Υπάρχουν αλλα δυο νοσοκομεία στην πόλη που την κάνουν εντελώς δωρέαν, απλά εγώ ήθελα αυτό που έχω ακούσει τα καλύτερα κι είδα και τα δωμάτια και μ'άρεσε..

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
stefaniandreas έγραψε:σε ποια περιοχη της ιταλιας?

Στο Κάλιαρι μένω, στη Σαρδηνία... Αν καμιά θελήσει να κάνει διακοπές στην Ιταλία να το έχει στα υπόψην γιατί είναι πολύ ωραίο νησί!

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mariori έγραψε:
stefaniandreas έγραψε:σε ποια περιοχη της ιταλιας?

Στο Κάλιαρι μένω, στη Σαρδηνία... Αν καμιά θελήσει να κάνει διακοπές στην Ιταλία να το έχει στα υπόψην γιατί είναι πολύ ωραίο νησί!
ηρθα φετος στις θαλασσες σας.ο ανδρας μου ειναι απο ενα χωριο κοντα στην καλαβρια

http://stefxon@gmail.com

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
naysika έγραψε:
naysika έγραψε:
Mariori έγραψε:Καλησπέρα! Είχα κανα δυο μέρες να μπω και είδα ολοκληρο κατεβατό!!!
Βασικά ήθελα να ρωτήσω την Ναυσικά που αν θυμάμαι καλά την λένε Ελένη, γιατί δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε πιο πριν... μήπως είχες ζάχαρο πριν από τις εγκυμοσύνες και δε το είχες ανακαλύψει;

οχι πριν ημουν απολυτα φυσιολογικα ολα με το ζαχαρο μου!ξεκινησα ομως να το ψαχνω περισσοτερο οταν ποια τα παιδια που γεννουσα ηταν πανω απο 4 κιλα.και ετσι στην 3η εγκυμοσυνη και με τον καινουριο γυναικολο βρηκαμε οτι το ζαχαρο μου ανεβαινε αρκετα στην εγκυμοσυνη και εσυ ξεκινησα να εχω μια ειδικη διατροφη για να ρυθμιζω το ζαχαρο.

Ή μήπως ήσουνα ένα σταδιο πριν και με τις εγκυμοσύνες το πάγκρεας είδε κι αποείδε και έπαψε να λειτουργει;

τη να σου πω οταν εκανα παντα εξετασεις ηταν στα φυσιολογικα επιπεδα παντα το ζαχαρο μου!

Όταν ήσουν έγκυος το ρυθμισες σωστά, πως ήταν οι τίμες σου;


η τιμες μεχρι και την 2η εγκυμοσυνη ηταν πολυ καλε με το αιμα που εκανα καθε μηνα στις πρωινες αιματολογικες εξετασεις ηταν τελεις ποτε δεν ξεπερναγαν το 80-85.

Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είσαι μια περίπτωση που ενδιαφέρει όλες νομίζω.

Ααα, μη ξεχάσω για την etoile που ρωτησε... 800 ευρώ είναι τελικά η επισκληρηδιος!!! Μένω στην Ιταλία όμως είπαμε Very Happy
[b][i]


Σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου! Φαινεται ότι όλα πηγαίναν καλά, κρίμα που σου έμεινε! Μάλλον είναι θέμα ''τυχης'' δε ξέρω τι άλλο να πω! Άντε να δούμε τι θα γίνει και με εμάς μετά τη γεννα..

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
stefaniandreas έγραψε:
Mariori έγραψε:
stefaniandreas έγραψε:σε ποια περιοχη της ιταλιας?

Στο Κάλιαρι μένω, στη Σαρδηνία... Αν καμιά θελήσει να κάνει διακοπές στην Ιταλία να το έχει στα υπόψην γιατί είναι πολύ ωραίο νησί!
ηρθα φετος στις θαλασσες σας.ο ανδρας μου ειναι απο ενα χωριο κοντα στην καλαβρια

Άρα ξέρεις κι από Ιταλία αλλά κι από Ιταλούς Laughing Laughing Laughing Εγώ δεν έχω πάει ποτέ προς τα μέρη του άντρα σου αλλά είμαι σίγουρη ότι κι εκεί πρεπει να είναι πολύ ωραία! Ειδικά το καλοκαίρι!

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mariori έγραψε:
stefaniandreas έγραψε:
Mariori έγραψε:
stefaniandreas έγραψε:σε ποια περιοχη της ιταλιας?

Στο Κάλιαρι μένω, στη Σαρδηνία... Αν καμιά θελήσει να κάνει διακοπές στην Ιταλία να το έχει στα υπόψην γιατί είναι πολύ ωραίο νησί!
ηρθα φετος στις θαλασσες σας.ο ανδρας μου ειναι απο ενα χωριο κοντα στην καλαβρια

Άρα ξέρεις κι από Ιταλία αλλά κι από Ιταλούς Laughing Laughing Laughing Εγώ δεν έχω πάει ποτέ προς τα μέρη του άντρα σου αλλά είμαι σίγουρη ότι κι εκεί πρεπει να είναι πολύ ωραία! Ειδικά το καλοκαίρι!
ο μπαμπας του ειναι απο εκει.τα παιδια γεννηθηκαν στη γερμανια και μεγαλωσαν εδω οποτε εκει παμε για καμια βολτα.
ειναι πολυ ωραια οντως

http://stefxon@gmail.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις