Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lilliput έγραψε:εγώ θα στολίσω όπου θέλω, επιτρέπεται-δεν επιτρέπεται, άιντε Razz

Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε μα!! αυτό τους πείραξε πια?
δεν βλέπουν τι μπουρδ**ο έχουμε γίνει γενικότερα? άντε με τα καραγκιοζάκια, και τα πυροτεχνήματα θα κάνουν την νύχτα μέρα,και οι συγγενείς μου από κρήτη θα έρθουν και θα γεμίσω την εκκλησία με τριαντάφυλλα και κορδέλες.. όλα έτσι όπως τα έχω ονειρευτεί.. τελος στους στολισμους βαφτησης???ΕΞΑΛΛΗ - Σελίδα 2 669659 τελος στους στολισμους βαφτησης???ΕΞΑΛΛΗ - Σελίδα 2 669659

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lilliput έγραψε: ε μα!! αυτό τους πείραξε πια?
δεν βλέπουν τι μπουρδ**ο έχουμε γίνει γενικότερα? άντε με τα καραγκιοζάκια, και τα πυροτεχνήματα θα κάνουν την νύχτα μέρα,και οι συγγενείς μου από κρήτη θα έρθουν και θα γεμίσω την εκκλησία με τριαντάφυλλα και κορδέλες.. όλα έτσι όπως τα έχω ονειρευτεί.. τελος στους στολισμους βαφτησης???ΕΞΑΛΛΗ - Σελίδα 2 669659 τελος στους στολισμους βαφτησης???ΕΞΑΛΛΗ - Σελίδα 2 669659

από Κρήτη είσαι????
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect
λατρεύω το μέρος, την κουλτούρα, τους κρητικούς(χεχε!!) κ γενικά τα παντα!!α! και το φαϊ!! τελος στους στολισμους βαφτησης???ΕΞΑΛΛΗ - Σελίδα 2 417472 τελος στους στολισμους βαφτησης???ΕΞΑΛΛΗ - Σελίδα 2 417472 τελος στους στολισμους βαφτησης???ΕΞΑΛΛΗ - Σελίδα 2 417472 τελος στους στολισμους βαφτησης???ΕΞΑΛΛΗ - Σελίδα 2 417472

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cinderella έγραψε:από Κρήτη είσαι????
Respect Respect Respect

καταγωγή από κρήτη και ρόδο! cheers

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΥΤΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ. ΕΜΕΙΣ ΒΑΦΤΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΔΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Ο ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ. ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ. ΘΑ ΒΑΛΩ ΜΟΝΑΧΑ ΔΥΟ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΩΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟΛΙΣΜΟ. Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΚΟΥΜΠΑΡΑ. ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΨΕΙ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. Ο ΠΑΠΑΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΟΥΤΕ ΜΕΣΑ ΟΥΤΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΚΟΙΤΑΝΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΟΥΝ ΕΞΩ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΡΥΖΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΟΝΟ ΕΞΩ

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω κοριτσια παντρευτηκα το 2004 απο τη μητροπολη τοτε μου το απαγορεψαν.δε μιλησα ειπα οκ δε στολιζω μετα απο λιγο καιρο τσουπ στολισμος σε αλλο γαμο.2005 βαφτιζω τη μεγαλη μου παλι οχι στολισμοαντε και σα χαζη μικρη που ημουνα παλι δε μιλησα.απ οτι βλεπω και ακουω και απο σας στολισμος σε μερικα μερη επιτρεπετε και γω απο χωριο ειμαι οποτε θα γινει τη κυριακη Ο ΧΑΜΟΣ!!!!!ΤΕΛΟΣ

Neraidoni

Neraidoni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Η άποψη μου είναι ότι γενικότερα έχουμε χάσει λίγο το νόημα. Η βάφτιση, όπως και ο γάμος, είναι ένα ιερό μυστήριο και θεωρώ ότι στον χώρο της εκκλησίας, αλλά και στο προαύλιο αυτής, δεν εχουν θεση ο Μπομπ ο Σφουγγαρακης και η Ντόρα η εξερευνητρια. Το πάρτυ ξεκινάει μετα το μυστήριο... Για μένα μετράει το ποιον του παπά που θα βαφτίσει το παιδι μου, γιατί έχω παει σε βάφτιση και έχω φρίξει. Χτύπησε το κιν. του παπά την ώρα του ¨πιστευω¨, το σήκωσε και είπε Έχω δουλειά τώρα, θα σε πάρω μετα¨. Τουλάχιστον ήταν ειλικρινής... Γιατί να τα βάλω με τον παπά που θα μου υποδείξει πως τα μαρτυρικα πρέπει να έχουν επάνω μόνο το σταυρουδακι και ότι ο σταυρος θα πρέπει να έχει το σχήμα του σταυρου... Εάν θέλεις να κανεις κάτι, κανε το σωστά και όχι όπως σε βολεύει... Το ξέρω ότι δεν συμφωνούν πολλές κοπέλες με αυτο, αλλά είναι η άποψη μου...

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
παντως δεν καταλαβαινω γιατι γινεστε εξαλλες,η βαφτιση ειναι για να γινει το παιδι Χριστιανος,ουτε στολισμοι χρειαζονται ουτε τιποτα οπως επισης και το ονομα δεν εχει καμια σχεση(καπου το εχω ξαναπει)
Κανονικα ονοματοδοσια θα επρεπε να γινετε εξαρχης,γιατι ο νομος ειναι οτι δεν γινεται σε επισημα χαρτια να γραφετε το παιδι αβαπτιστο,προφανως και δεν εφαρμοζετε!!
Εγω εκανα ονοματοδοσια και τελειωσε,ουτε ξερω αν θα κανω βαπτιση,δεν με νοιαζει,αλλα απο τη στιγμη που αποφασιζετε να ακολουθησετε μια θρησκεια ειστε υποχρεωμενες να υπακουτε τους νομους της,οπως επισης λογικο μου φαινετε να μην βαπτιζουν παιδια που δεν εχουν ονομα Χριστιανικο,Χριστιανο πας να το κανεις!γινετε?

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για τα διπλα ονοματα και τα αρχαια εγραψα οτι απαγορευτηκαν στην κομοτηνη ακι δεν εχει να κανει με τον παπα αλλα με την μητροπολη,αυτη βγαζει τις αποφασεις.κατα τα αλλα συμφωνω με την neraidoni.μπορουν να βγουν ωραιες φωτο και χωρις τα μπαλονια.γιατι κακα τα ψεματα για τις φωτο γινονται ολα.

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω εχω βαφτιση 28 Αυγουστου,αν και η ενορια μας επιτρεπει τους στολισμους εγω δεν θα στολισω,μονο η κουμπαρα μου θα στολισει την κολυμπηθρα,το μονο που θα εχω θα ειναι ο καμβας με το μωρο και διπλα το τραπεζι ευχων αυτο τιποτα αλλο σαν στολισμο!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ουσιαστικα εχετε δικιο αλλα ενταξει βρε κοριτσια και τι πειραζει δηλαδη ενα λουλουδακι η λιγο χρωμα στη βαφτιση?? ολα αυτα τα κανεις με μερακι για το παιδι σου και οχι για τις φωτο.. δεν νομιζω πως θα επρεπε να ειναι τοσο αυστηρα τα πραγματα πια!!!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιτα αν ειναι κατι διακριτικο και εμενα μου αρεσει αλλα εχω δει σε βαφτιση ανθοστηλες λες και ειμασταν σε γαμο.απλα χανετε η ουσια του μηστηριου.μερικοι παπαδες βεβαια το παρακανουν.δεν ξερω αν διαβασες στην 1η μου ξεστολησε την λαμπαδα.τι του εφταιξε?

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ρε κοριτσια μαλλον δε καταλαβατε το τροπο που εθεσα το θεμα.ναι το παιδι μου θα παω να το βαλω στο δρομο του Θεου που αυτο ειναι και το ζητουμενο.αλλα εφοσον στους αλλους επιτρεποταν μεχρι και χθες γιατι οχι και σε μενα αυριο?δλδ αυτο το γαμωτο ειναι που με τρελαινει και το ειπα νομιζω και πιο πανω πως ετσι και αλλιως λουλουδια μεσα στην εκκλησια υπαρχουν τι πειραζει να προστεθουν ακομη λιγα στη κολυμπηθρα? αυτο μονο θελω να κανω ουτε το μπομπ σφουγγαρακι ειπα πως θελω να βαλω ουτε τη ντορα,απλα ενα διακριτικο στολισμο με λουλουδακια στη κολυμπηθρα.και ναι θα το απαιτησω γιατι το εκαναν ολοι δεν ειναι κατι που θελω ξαφνικα να το κανω για πρωτη φορα μονο εγω.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν το εχουν κανει και αλλοι δεν μπορει να στο απαγορεψει.διευκρινησες τι θελεις να κανεις?

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ηταν πολυ βιαστικος και μιλησαμε πολυ λιγο και αυτο στο ποδι μου ειπε να διαβασω τις χαρτουρες και να ξαναπερασω τη κυριακη μετα τη λειτουργια.τωρα για το τι λενε τα χαρτια πραγματικα δε μπορω να τα διαβασω τα βλεπω και νευριαζω.καποιοα στιγμη που θα τα διαβασω θα σας τα πω.

Neraidoni

Neraidoni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ortikaki έγραψε:ρε κοριτσια μαλλον δε καταλαβατε το τροπο που εθεσα το θεμα.ναι το παιδι μου θα παω να το βαλω στο δρομο του Θεου που αυτο ειναι και το ζητουμενο.αλλα εφοσον στους αλλους επιτρεποταν μεχρι και χθες γιατι οχι και σε μενα αυριο?δλδ αυτο το γαμωτο ειναι που με τρελαινει και το ειπα νομιζω και πιο πανω πως ετσι και αλλιως λουλουδια μεσα στην εκκλησια υπαρχουν τι πειραζει να προστεθουν ακομη λιγα στη κολυμπηθρα? αυτο μονο θελω να κανω ουτε το μπομπ σφουγγαρακι ειπα πως θελω να βαλω ουτε τη ντορα,απλα ενα διακριτικο στολισμο με λουλουδακια στη κολυμπηθρα.και ναι θα το απαιτησω γιατι το εκαναν ολοι δεν ειναι κατι που θελω ξαφνικα να το κανω για πρωτη φορα μονο εγω.

Δεν αναφερομουν σε σένα, απλώς τα παίρνω κι εγω με τη λογική που επικρατεί. Όταν είπα σε φίλη μου αυτά που μου ζήτησε ο παπάς, τα πήρε κρανίο και άρχιζε να τον κραζει. Γιατί??? Επειδή λέει το σωστό?
Το μόνο που έχω αντίρρηση για όσα γράφεις, είναι το ότι επειδή το έκαναν οι άλλοι πρέπει να επιτραπει και σε εσένα. Πρέπει γενικότερα αν οχι να απαιτουμε κατι που ειναι στραβο να διορθωνεται, έστω να το ασπαζομαστε και να το επικροτουμε...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απο μια αποψη δεν με ενοχλει που δεν επιτρεπονται πολλα πολλα στις βαφτισεις.
αυτο βεβαια ειναι δικο μου θεμα- μιας κ δεν τα παω καλα ουτε με τους στολισμους- ουτε τις πολλες ετοιμασιες- γαμο δεν εκανα γιατι μονο που σκεφτομουν τα νυφικα, τις κομμωτριες- μπλαμπλα..μου ερχοταν λιποθυμια.
και τωρα που θα βαφτισω την μικρη τον Οκτωβρη- τπτ δεν θα κανω- θα γινει το μυστηριο και θα παμε σπιτια μας-

τωρα θα μου πεις - τι μας νοιαζει για σενα- απλα ισως εχει αρχισει να ξεφευγει τωρα τελευταια - και εχει γινει μεγαλο εμποριο πανω στο μυστηριο. ισως γιαυτο.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ortikaki έγραψε:ηταν πολυ βιαστικος και μιλησαμε πολυ λιγο και αυτο στο ποδι μου ειπε να διαβασω τις χαρτουρες και να ξαναπερασω τη κυριακη μετα τη λειτουργια.τωρα για το τι λενε τα χαρτια πραγματικα δε μπορω να τα διαβασω τα βλεπω και νευριαζω.καποιοα στιγμη που θα τα διαβασω θα σας τα πω.

τωρα δηλαδη εσυ γιατι πρεπει να διαβασεις τη χαρτουρα??? ας αποφασισουνε ΟΛΟΙ ομοφωνα τι επτρεπεται και τι οχι δεν μπορει τη μια να σου λενε ναι και την αλλη οχι και αν μπορει καποιος αλλος να στολισει εσυ γιατι να μην μπορεις??? ας αποφασισουνε τι θελουνε και το κυριοτερο δεν αναφερθηκε το πιο ουσιαστικο απο ολα
να μην παιρνουν λεφτα οι παπαδες οτι θελουμε να δινουμε εμεις ετσι για το καλο και για την εκκλησια υπαρχουνε παπαδες που αν δεν τους δωσεις σου κανουν τη βαφτιση σε 5 λεπτα και τωρα μας πειραξαν 2 λουλουδακια??
η γνωμη μου παντα κοριτσια και παντα φιλικα ε?

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα σε αυτο με τους παπαδες δεν εχεις και αδικο.

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
στη βαφτηση της μεγαλης μου ο παπας του χωριου μου επιδη δε συμπαθουσε το κουμπαρο του πηρε περισσοτερα απο οτι επαιρνε συνηθως στις βαφτησεις.(τωρα αλλαξαμε παπα δεν ειναι πλεον ο ιδιος)οποτε ειδατε και που και αυτοι δεν ειναι σωστοι παντα?

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τωρα παμε σε αλλο θεμα,αστο καλυτερα.και αυτοι δεν ειναι σωστοι τις περισσοτερες φορες.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:τωρα παμε σε αλλο θεμα,αστο καλυτερα.και αυτοι δεν ειναι σωστοι τις περισσοτερες φορες.

εχεις δικιο παμε σε αλλο θεμα και ειναι και μεγαλο! απλα λεω βρε παιδι μου να υπαρχει μια γραμμη που θα ακολουθειται απο ολους ... και δεν με νοιαζει να δωσω λεφτα για το παιδι μου αλλα οχι ετσι εκβιαστικα!

ntina25

ntina25
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσια ο συζυγος μου ειναι ιερεας. η αληθεια ειναι οτι τωρα πια τουλαχιστον κρητη, δεν επιτρεπονται δυο ονοματα, επισημως. και επισης δεν επιτρεπονται πανω απο ενας νονος. γιατι εδω στην κρητη ειχε παραγινει υπαρχουν περιπτωσεις με παιδακια που εχουν τρεις και ακομα περισσοτερους νονους το καθεενα μιλαμε! επισης και εγω συμφωνω με το θεμα οτι σε μερικες περιπτωσεις κανουν την εκκλησια πανυγυρι! εχω δει μεσα σε εκκλησια μπαλονια! ημαρτον! αλλα δυο λουλουδακια στην κολυμπηθρα δεν ενοχλουν κανεναν! τελος υπαρχουν ολων των ειδων παπαδες και καλοι και κακοι οπως παντου αλλωστε! Very Happy

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι τα λουλουδακια δεν πειραζουν- ομορφα ειναι.
αλλα εχω παει σε βαφτιση που στο προαυλιο στησαν παγκο με μπουφε- δεν λεω ωραια ηταν, αλλα στην εκκλησια απ'εξω...? καπως μου'ρθε..

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:ναι τα λουλουδακια δεν πειραζουν- ομορφα ειναι.
αλλα εχω παει σε βαφτιση που στο προαυλιο στησαν παγκο με μπουφε- δεν λεω ωραια ηταν, αλλα στην εκκλησια απ'εξω...? καπως μου'ρθε..

ναι και εμενα αυτο με το μπουφε δεν μου αρεσει! γενικα οι υπερβολες

τι θα γινει βρε κουκιδα σημερα με το φαι?? θα παω να ψησω κανενα τυροπιτακι στο τελος!!!!!! pig

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις