Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
10 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 10 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

26 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Σαβ Σεπ 03, 2011 12:11 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να 'μαι κ εγώ! Το μεσημέρι τον άλλαξε η μαμά μου και ήταν πράσινα. Υπομονή μέχρι την πέμπτη που θα πάω στη γιατρό. Το μεσημέρι κοιμήθηκε κατά τις 5 ξύπνησε ελάχιστα γύρω στις 7 γιατί έβγαλε γουλιά. Τον σήκωσα να πάμε στη μαμά μου και ξανακοιμήθηκε σερί μέχρι τώρα που τον ξύπνησα για να φυγουμε! Τώρα τρώει και τα έχει κάνει αλλά θα τον αλλάξω μετά. Ελπίζω μετά από τόσο ύπνο να μην χορεύει όλο το βράδυ....

27 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Σαβ Σεπ 03, 2011 12:36 pm

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα. βλεπω κιαλλες βραδινες.... δεν ειμαι η μονη. κοιμαται η μικρη, περημενω να ξυπνησει να την ταισω και να πεσω κι εγω.
λοιπον αν σας πω τι εγινε σημερα.... ο αντρας μου ηταν στο σπιτι το πρωι οποτε ανελαβε τη μικρη για να με ξεκουρασει. η μικρη ηταν μαμ-κακα και νανι στην κυριολεξια. γκρινιαζε λιγο γιατι πονουσε, της εβαζε την πιπιλα και ξανακοιμοταν. μολις εφυγε στις 4 να παει στη δουλεια.... αρχισε τα ιδια. την ταιζα εκεινη την ωρα και δεν ξανακοιμηθικε μεχρι που την εβαλα στο καροτσι να παμε βολτα. τελικα μου "πηρε" τον αερα. καταλαβε οτι στη μαμα εχει αγκαλιες και βολτες και γκρινιαζει. αφου την πηρε ο υπνος την ωρα που την εβαλα να ρευτει, μολις σηκωθηκα να την βαλω στο κρεβατι ανοιξε τα ματια. ειδε οτι ημασταν στο σαλονι και τα ξανακλεισε, σε καθε βημα μου τα ανοιγε να δει που ειναι, οταν φτασαμε στο δωματιο δεν τα ξανακλεισε, την εβαλα στο κρεβατι και γκρινιαζε. να της βαζω την πιπιλα και να τη φτυνει, εβαζε το χερι. μια, δυο, τρεις της βαζω και γω ενα γαντακι. ετσι την πηρα και φυγαμε. μετα που γυρισαμε μπανακι, γαλατακι και υπνο. ευτυχως που κοιμαται τα βραδια.
οσο γι'αυτο που μου λες τσιπη μου, μη φανταστεις οτι κανω και πολλα. φαι, πιατα και σιδερο. απλα προσπαθω να ειναι συμαζεμενο το σπιτι. σημερα το πρωι ομως νευριασα.... χθες ημουν κουρασμενη το βραδυ και αφησα το σαλονι ανω κατω. το λαπ-τοπ στον καναπε, τα μαξιλαρια στο πατωμα, σαλιαρες απο δω... ειπα θα τα μαζεψω το πρωι. σηκωθηκα ταισα τη μικρη κι εκει που την αλλαζα τσουπ η πεθερα μου με μια θεια που ηρθε να δει το μωρο. κατα ντραπικα, δεν ηξερα τι να μαζεψω.... ηρθε και πρωτη φορα στο σπιτι. μια φορα δεν μαζεψα.... παρε ενα τηλ. χριστιανη μου και πες θ'ανεβουμε, να προλαβω κι εγω!!!!!!
οσο για τα κακα.... και τα δικα μας ειναι πρασινα εδω και μια βδομαδα. και ειναι σαν λασπη. εμεις θα παμε τη Δευτερα στο γιατρο. μεγαλωσε κι αλλο ο αφαλος της.... να παμε να το δει κι αυτο γιατι αρχισα ν'ανησυχω.
αυταααααααααα. καληνυχτα να εχουμε ολες μας.

28 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Σαβ Σεπ 03, 2011 1:06 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ τον τάισα και παρ' ότι δεν το περίμενα κοιμήθηκε πάλι! Βέβαια από τις 9 το πρωί κοιμήθηκε στις 5 το απογευμα ίσως γι' αυτό να κοιμάται τόσο.

Καλό βράδυ κορίτσια πάω και εγώ για νάνι!

29 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Σαβ Σεπ 03, 2011 11:31 pm

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοριτσια. θελω τη βοηθεια σας!!! η μικρη μου χθες για δευτερη φορα πνιγοταν στον υπνο της με τα σαλια της. την πρωτη ημασταν στη μαμα μου και ηταν ξαπλωμενη στον καναπε. αρχιζει χτυπαει τα ποδια της χωρις να φωναζει. την κοιταω.... τα ματια της κατακοκκινα!!!! τη σηκωσα πηρε ανασα κι ολα καλα. χθες το βραδυ ευτυχως δεν με ειχε παρει ο υπνος..... βλεπω την κουνια να κουνιεται, την κοιταω και χτυπιοταν παλι, τη σηκωσα και ολα καλα. τι θα γινει αν την επομενη φορα δεν ειμαι διπλα της ή κοιμαμαι????? ουτε να το σκεφτομαι δε θελω.... κλαιω και μονο στην ιδεα.
εχετε να προτινετε κατι???? αυριο θα το πω και στην γιατρο.
ξερετε κατι γι'αυτο???
http://www.respisense.com/en/questions.php
κατα τα αλλα ειχαμε μια δυσκολη νυχτα. πονουσε πολυ, ολη νυχτα βογγουσε, ισως γι'αυτο να μην κοιμομουνα, τη τυχη Θεε μου!!!!!!!!!!
ελπιζω να εχετε καποια ιδεα για να με βοηθησετε.
καλημερα να εχουμε ολες.  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 417472  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 417472  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 417472

30 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:40 am

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια! Καλημερα Νατακως!
Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω με αυτο που συνεβει! Κι εμενα πνιγεται καμια φορα αλλα κανει κι εναν ηχο και τη καταλαβαινω. Αν ανησυχεις τοσο μηπως να επαιρνες απο σημερα τη γιατρο να σου πει τι κανεις?
Οσο για τις δυσκολες στιγμες αυτες ειναι πολλες πιστεψε με! Και με το παιδι και με τον αντρα και με τον εαυτο μου! Ειναι μεχρι να βρουμε τις ισορροπιες στα καινουργια δεδομενα! Κι εγω αυτη τη περιοδο αγχωνομαι πολυ γιατι θα ξεκινησω να δουλευω καποιες ωρες και δεν ξερω πως θα μπουμε σε προγραμμα. Υπομονη ομως!

31 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Κυρ Σεπ 04, 2011 2:24 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ μενα αν παει να πνιγει κανει ενα θορυβο και την καταλαβαινω. και καμια φορα οταν τη σηκωνω ρευεται, σαν να μου λεει <βιαστηκες μωρε μανα να με ξαπλωσεις!> στο πλαι κοιμαται???

32 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Κυρ Σεπ 04, 2011 5:05 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κορίτσια!

Νατακως υπομονή κορίτσι μου! Και εγώ έτσι ήμουν, μόνη και ακόμα μονη ειμαι δηλαδή, οπότε σε καταλαβαίνω που πρεπει να περνάνε όλα από τα δικά σου χερια! Περαστικά στον μπαμπά σου! Αυτά είναι τα δύσκολα... Καλά σκεφτεσαι πως δεν αξίζει για ένα όνομα να τσακωθείς με τον άντρα σου.

Τσίπη μου, από όσα μου λες αρχίζω να πιστεύω πως τελικά έχεις υπερπαραγωγή. Για ψάξε το λίγο... Νέα απο την φίλη μου για την παιδίατρο δεν έχω αλλά θα την ρωτήσω και θα σου πω!

Γιωργία μου, τι σου ειπαν από το μαιευτήριο για το πόσο καιρό διατηρείται στην κατάψυξη το μητρικό γάλα; Αυτό που σου είπε η παιδίατρος νομίζω πως δεν ισχύει πάντως. Ψάξε το λίγο και εσύ γιατί πραγματικά, δεν νομίζω μετά απο τόσο κόπο για αποκλειστικό θηλασμό να ήθελες να αρχίσετε τώρα το ξένο που θα γυρίσεις στην δουλειά, έτσι; Πάντα τέτοιες πληροφορίες να τις τσεκάρεις. Δεν μπορώ να σου αποδείξω εγώ κάτι, απλά ένα θα πω. Αν η καταψυξη άνοιγε συχνά και δεν ήταν ικανή να συντηρήσει τα προιοντα για καιρό, θα έπρεπε οτιδήποτε κατεψυγμένο περιείχε να το καταναλώναμε σε 2-3 μέρες με αυτή την λογικη. Οπότε εγώ απλά σε συμβουλεύω να το ψάξεις.

Αγγελική μια χαρά ειναι η σοβαρή μπουμπου σου! Και εγώ έτσι αυστηρή ήμουν μικρή! Μετά έγινα χαζοχαρούμενη, χαχα! Μην ανησυχείς! Και για αυτισμό που φοβάσαι είναι πολύ νωρίς για να διαπιστωθεί κάτι τέτοιο! Απλά είσαι μια κλασική ελληνίδα μανα με τις ανησυχίες σου, λογικό!

Χθες και προχθες πήγαμε βολτα με το βαπτιστίκο μου. Περιττό να σας πω ότι το μάτι γαρίδα και στο αυτοκίνητο αλλά και στην βόλτα με το καρότσι! Είναι περίοδος που πολλά μωράκια σε αυτη την ηλικία έχουν κολικούς, το απόγευμα συνήθως. Και μια κοπέλα πιο πάνω ανεφερε και κάτι για την ανάπτυξη σε αυτή την ηλικία. Κάπου εδώ τα μωρακια περνάνε άλμα ανάπτυξης που σημαίνει ότι είναι πιο ανήσυχα και ότι θέλουν να τρώνε περισσότερο. Μην σας αγχώνει αυτό. Όσες θηλάζετε απλά υπακουστε χωρίς να πανικοβληθείτε ότι δεν έχετε γάλα. Όσες δινετε μπουκάλι απλά αυξήστε την ποσότητα. Ο δικός μας έφαγε χθες ένα γεύμα 1 ώρα νωρίτερα απο το αναμενόμενο και άδειασε και το μπουκάλι που δεν το συνηθίζει οπότε κάτι τέτοιο πρέπει να του συμβαίνει. Επίσης να προσθέσω πως ο Γιαννάκης μου το λατρεύει το μωράκι! Ο κουμπάρος λείπει και πήγαμε βόλτα με ένα αυτοκίνητο οπότε στο πίσω κάθισμα ήταν ο Γιαννάκης μου στο καθισματάκι του, ο μπέμπης στο δικό του καθισματάκι και η κουμπάρα μου. Σε ολη την διαδρομή ο Γιαννης έκανε 'ωωω-ωωω-ωω" το μωρό! Και ο μπέμπης τον κοίταζε συχνά και μαλλον θα απορούσε! Μόνο στο τέλος εκανε κάτι που δεν μου άρεσε. Όταν τον έλυσα ειδε το ποδαρακι του μπέμπη με το χρωματιστό καλτσάκι και το πέρασε για παιχνίδι και το τράβηξε πολύ ελαφρά, χαχα! Ευτυχώς τον πρόλαβα δηλαδή! Πλάκα έχουν τα μωρά!

33 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Δευ Σεπ 05, 2011 10:45 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα μανουλες! πως πηγε η μερα σας? να σας ρωτησω κατι τι μαρκα καθισματακι αυτοκινητου εχετε? εμεις δεν εχουμε παρει ακομα αλλα μεσα στην εβδομαδα λεμε να παμε θεσνικη να παρουμε. θα μπορω να το πηγαινοφερνω μονη το παιδι με το αυτοκινητο ?φοβαμαι μην αρχιζει να κλαιει την ωρα που οδηγαω και τα χασω...

34 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Δευ Σεπ 05, 2011 10:52 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:καλησπερα μανουλες! πως πηγε η μερα σας? να σας ρωτησω κατι τι μαρκα καθισματακι αυτοκινητου εχετε? εμεις δεν εχουμε παρει ακομα αλλα μεσα στην εβδομαδα λεμε να παμε θεσνικη να παρουμε. θα μπορω να το πηγαινοφερνω μονη το παιδι με το αυτοκινητο ?φοβαμαι μην αρχιζει να κλαιει την ωρα που οδηγαω και τα χασω...

Θα μπορείς. Μπορείς να το βάλεις στην θέση του συνοδηγού αν πρώτα βέβαια απενεργοποιήσεις τους αερόσακους. Το ιδανικό είναι στη μέση του πίσω καθίσματος αλλά επειδή θα φοβάσαι που δεν θα το φτάνεις, καλύτερα ειναι να το έχεις δίπλα σου. Όσο για το αν θα κλαίει θα σου πω πως τα περισσότερα μωράκια απολαμβάνουν την βόλτα με το αυτοκίνητο σε αυτή την ηλικία!
Εμείς είχαμε της maxi cosi και τώρα έχουμε cybex.

35 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Δευ Σεπ 05, 2011 10:57 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστω μαρια μου! θα παμε να δουμε και ελπιζω να τα παμε καλα με τη μεταφορα, θα μου λυσει τα χερια πραγματικα! εσυ πως περασες τη μερα σου???

36 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Δευ Σεπ 05, 2011 11:11 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:ευχαριστω μαρια μου! θα παμε να δουμε και ελπιζω να τα παμε καλα με τη μεταφορα, θα μου λυσει τα χερια πραγματικα! εσυ πως περασες τη μερα σου???

Και είναι και ο μόνος ασφαλής τρόπος για μεταφορά! Wink Μια χαρά εμείς εδώ τα ίδια! Παίζουμε, παίζουμε, παίζουμε... Τώρα πάω να τον ταίσω!

37 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Δευ Σεπ 05, 2011 11:14 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaM έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:ευχαριστω μαρια μου! θα παμε να δουμε και ελπιζω να τα παμε καλα με τη μεταφορα, θα μου λυσει τα χερια πραγματικα! εσυ πως περασες τη μερα σου???

Και είναι και ο μόνος ασφαλής τρόπος για μεταφορά! Wink Μια χαρά εμείς εδώ τα ίδια! Παίζουμε, παίζουμε, παίζουμε... Τώρα πάω να τον ταίσω!
και γελατε φανταζομαι ε?????  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 679259  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 679259  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 679259  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 679259

38 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Δευ Σεπ 05, 2011 11:24 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:
MariaM έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:ευχαριστω μαρια μου! θα παμε να δουμε και ελπιζω να τα παμε καλα με τη μεταφορα, θα μου λυσει τα χερια πραγματικα! εσυ πως περασες τη μερα σου???

Και είναι και ο μόνος ασφαλής τρόπος για μεταφορά! Wink Μια χαρά εμείς εδώ τα ίδια! Παίζουμε, παίζουμε, παίζουμε... Τώρα πάω να τον ταίσω!
και γελατε φανταζομαι ε?????  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 679259  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 679259  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 679259  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 679259

Χαχαχαχα! Πλάκα έχεις! Καλέ εμένα είναι μεγάλο! Αν δεν γέλαγε θα ανησυχούσα! Laughing

39 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Δευ Σεπ 05, 2011 11:50 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ καλα λες! ξεχαστηκα!χαχαχαχα!!!

40 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Δευ Σεπ 05, 2011 12:02 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:αχ καλα λες! ξεχαστηκα!χαχαχαχα!!!

Παντως αν σε παρηγορεί, ο βαπτιστίκος μου δεν γελάει ακόμα συνειδητα! Βέβαια φαίνεται πόσο ξύπνιος είναι απο άλλα πραγματα. Πχ προχθες το βράδυ, χαλούσε τον κόσμο στο καρότσι και τελικά τον πήρε η μαμα του αγκαλίτσα και αυτός έτσι όπως τον κρατούσε κοντά στο σώμα της την έσπρωχνε και έγερνε προς τα πίσω γιατί είχε μπανίσει κάτι κίτρινα φώτα που είχε στο δρόμο και ήθελε να τα βλέπει καλύτερα! Κιχ δεν εβγαλε μετά! Είχε χαζέψει κανονικά και κοιτούσε γύρω-γύρω λες και έβλεπε... Και ενώ δεν βλέπει καλά ακόμα είχε την περιέργεια μια σταλιά παιδί... Ε, κάποια στιγμή τον τράβηξε η μαμα του πάνω της, μύρισε το στήθος ο κύριος και άρχισε να τρίβει νευρικά την μουρίτσα του πάνω της ψάχνοντας στήθος! Πολύ πλάκα μιλάμε!

41 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Δευ Σεπ 05, 2011 12:30 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γειά σας κορίτσια! Εμείς σήμερα είμασταν όλη μέρα ύπνο, ύπνο και ενδιάμεσα ύπνο και πολύ λίγο μαμ και τώρα κάτι μου λέει ότι θα έχουμε ένα μακρύ βράδυ... Το κακό είναι ότι εγώ εκμεταλλεύτηκα τον ύπνο του για να μαζέψω το σπίτι που ήταν χάλια και τώρα δεν μπορώ να σταθώ όρθια... Βασικά νομίζω ότι θέλει να κοιμηθεί αλλά ακόμα κάθεται χαλαρός στην αγκαλιά μου, κοιτάει γύρω του και βγάζει φωνούλες. Και δεν μπορώ να τον αφήσω στον μπαμπά μας. Ο κακομοίρης γύρισε τώρα και αύριο δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ...

42 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Δευ Σεπ 05, 2011 1:30 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiph έγραψε:Γειά σας κορίτσια! Εμείς σήμερα είμασταν όλη μέρα ύπνο, ύπνο και ενδιάμεσα ύπνο και πολύ λίγο μαμ και τώρα κάτι μου λέει ότι θα έχουμε ένα μακρύ βράδυ... Το κακό είναι ότι εγώ εκμεταλλεύτηκα τον ύπνο του για να μαζέψω το σπίτι που ήταν χάλια και τώρα δεν μπορώ να σταθώ όρθια... Βασικά νομίζω ότι θέλει να κοιμηθεί αλλά ακόμα κάθεται χαλαρός στην αγκαλιά μου, κοιτάει γύρω του και βγάζει φωνούλες. Και δεν μπορώ να τον αφήσω στον μπαμπά μας. Ο κακομοίρης γύρισε τώρα και αύριο δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ...
κουραγιο λοιπον!!!κ εγω να τη κοιμισω προσπαθω...αντε να δουμε!

43 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Δευ Σεπ 05, 2011 11:25 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα! Την ώρα που έγραφα χτες τον είχε πάρει ο μπαμπάς να τον ηρεμήσει. Μετά πήγα και εγω. Ο κακομοίρης έκλαιγε τοσο γιατί είχε λερωθεί! Τον άλλαξα έκανε λίγες χαρούλες και μετά με λίγο κούνημα νάνι μέχρι τις 7 το πρωί! Ξύπνησε μόνο μετά από λίγο που κοιμήθηκε από ένα μηχανάκι που τον τρόμαξε. Στις 7 κάναμε μαμ και μετά πάλι νάνι μέχρι και τώρα! Κατάφερα να ξεκουραστώ και εγώ! Να έχουμε μια όμορφη μέρα!

44 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τρι Σεπ 06, 2011 12:10 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph έγραψε:Καλημέρα! Την ώρα που έγραφα χτες τον είχε πάρει ο μπαμπάς να τον ηρεμήσει. Μετά πήγα και εγω. Ο κακομοίρης έκλαιγε τοσο γιατί είχε λερωθεί! Τον άλλαξα έκανε λίγες χαρούλες και μετά με λίγο κούνημα νάνι μέχρι τις 7 το πρωί! Ξύπνησε μόνο μετά από λίγο που κοιμήθηκε από ένα μηχανάκι που τον τρόμαξε. Στις 7 κάναμε μαμ και μετά πάλι νάνι μέχρι και τώρα! Κατάφερα να ξεκουραστώ και εγώ! Να έχουμε μια όμορφη μέρα!

Αχ τι καλά! Καλημέρα! Αλλες μερες μπορεί να θέλει πολύ φαί και αλλες πολύ ύπνο. Εμένα ο Γιάννης έχει απο το ΣΚ που το πρωί δεν θελει να σηκωθεί! Τον ξυπνάω εγώ 9μιση τελικα! Μάλλον επειδή έχει αρχίσει και έχει δροσούλα το πρωί και το απολαμβάνει! Και άρχισε να τρώει και τις ποσότητες που έτρωγε το χειμώνα και τις είχε μειώσει αρχή του καλοκαιριού. Αντε να πάρουμε κανένα κιλο γιατί αυτό το μήνα πήρε μόνο 50 γρ!!! Και φυσικα ανησυχώ χωρίς λόγο γιατί είναι ένα κανονικό παιδάκι με τα μπρατσάκια του, τα μπουτακια του, την κοιλίτσα του, τα μαγουλάκια του... Αλλά η μάνα πάντα θα αγχώνεται για όλα!

45 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τρι Σεπ 06, 2011 12:23 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία μου και ο δικός μου έχει αποκτήσει μπρατσάκια και μαγουλάκι που ο μπαμπάς κυρίως όλο του τα ζουλαέι! Και βαθιά μέσα μου λέω μη θα βγάλει σπυράκια αλλά δεν μπορώ να το πω και έξω! Μπαμπάς μας είναι μωρέ που να του κόψω τη γλύκα;;; Νομίζω πως οι τελευταίες πάνες σε μας είναι διάρροια αλλά δεν είμαι σίγουρη... Θα δω που θα πάμε την πέμπτη... Θα την μουρλάνω τη γυναίκα! Μια λίστα με ερωτήσεις τις έχω ετοιμάσει! Ελπίζω να είναι ήρεμος ο μπέμπης για να συζητήσουμε. Αν και αυτή πρώτα συζητάει και μετά εξετάζει το παιδί άρα αν κοιμάται μας αφήνει ήσυχους!

46 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τρι Σεπ 06, 2011 12:55 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph έγραψε:Μαρία μου και ο δικός μου έχει αποκτήσει μπρατσάκια και μαγουλάκι που ο μπαμπάς κυρίως όλο του τα ζουλαέι! Και βαθιά μέσα μου λέω μη θα βγάλει σπυράκια αλλά δεν μπορώ να το πω και έξω! Μπαμπάς μας είναι μωρέ που να του κόψω τη γλύκα;;; Νομίζω πως οι τελευταίες πάνες σε μας είναι διάρροια αλλά δεν είμαι σίγουρη... Θα δω που θα πάμε την πέμπτη... Θα την μουρλάνω τη γυναίκα! Μια λίστα με ερωτήσεις τις έχω ετοιμάσει! Ελπίζω να είναι ήρεμος ο μπέμπης για να συζητήσουμε. Αν και αυτή πρώτα συζητάει και μετά εξετάζει το παιδί άρα αν κοιμάται μας αφήνει ήσυχους!

Χαχαχαχα! Και εγώ με λίστα πηγαίνω! Μην ντρέπεσαι είναι συνηθισμένοι οι γιατροι! Όσο για τα σπυράκια... και εγω ποτε δεν τον έχω φιλήσει στα μαγουλάκια ακομα και τώρα! Τα ίδια αγχη και εγω! Τα ποδαράκια του τα φιλάω και το ευχαριστιέμαι αλλά στο προσωπάκι διστάζω... Ενώ όπως λες ο άντρας μου ακόμα και με γένια από νεογένητο το φιλούσε. Αλλά και εγώ δεν του λέω τίποτα γιατί μπαμπάς είναι!

47 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τρι Σεπ 06, 2011 1:20 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να εξομολογηθώ κάτι;;; Τον φιλάω από την ώρα που γεννήθηκε και στο πρόσωπο! Δεν άντεχα! Μια μέρα στο μαιευτήριο τον είχε αγκαλιά η μαμά μου και λέει αχ να τον φιλήσω μου έρχεται. Και της λέω ε φίλα τον! Όχι μου λέει δεν κάνει. Σιγά της λέω εγώ τον φιλάω. Άλλο εσύ, εσύ είσαι μαμά του μου λέει...!

48 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τρι Σεπ 06, 2011 2:33 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph έγραψε:Να εξομολογηθώ κάτι;;; Τον φιλάω από την ώρα που γεννήθηκε και στο πρόσωπο! Δεν άντεχα! Μια μέρα στο μαιευτήριο τον είχε αγκαλιά η μαμά μου και λέει αχ να τον φιλήσω μου έρχεται. Και της λέω ε φίλα τον! Όχι μου λέει δεν κάνει. Σιγά της λέω εγώ τον φιλάω. Άλλο εσύ, εσύ είσαι μαμά του μου λέει...!

Ναι πραγματικά πιστεύω πως έχει διαφορά αλλά και πάλι εγώ φοβαμαι και δεν το κάνω. Και ενω έτσι που το βλέπω τώρα να περιφέρεται γυμνό με την πάνα μου ερχεται να τον βουτήξω, κρατιέμαι! Άσε που το βλέπει και για παιχνίδι και πάει και χώνεται κάτω απο το τραπέζι για να μην τον πιάσω και παίζουμε κυνηγητό, χαχαχα!

ΥΓ: Άσχετο, αλλά είμαι στην 40στη μέρα του κύκλου και η περιοδος άφαντη. Δεν έχουμε κάνει τίποτα το "επικίνδυνο" αλλά ποτέ δεν ξέρεις... Rolling Eyes

49 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τρι Σεπ 06, 2011 2:42 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν και θα ήταν ωραίο να είσαι μήπως το σκέφτεσαι και κατά βάθος έχεις αγχωθεί;;; Το πάθαινα συνέχεια πρι την εγκυμοσύνη!

50 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 2 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τρι Σεπ 06, 2011 3:26 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph έγραψε:Αν και θα ήταν ωραίο να είσαι μήπως το σκέφτεσαι και κατά βάθος έχεις αγχωθεί;;; Το πάθαινα συνέχεια πρι την εγκυμοσύνη!

Μπα οχι. Παλια και εγω αγχονομουν ομως πλεων δεν μπρω να σκεφτω τιποτα αρνητικο για μια εγκυμοσυνη. Ειναι τοση μεγαλη ευλογια που δεν εχει αξια να αγχωθω για το μελλον. Απλα μου φαινεται περιργο γιατι δεν εχουμε κανει κατι με μεγαλο ρισκο. Δηλαδη αν οντως υπαρχει κατι ειναι απο προσπερματικα...που δεν νομιζω...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις