Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

501 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Νοε 02, 2011 1:29 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία μου αν εξαιρέσεις τη μέση εννοείται καμία σχέση με παλιά! Και χτες το βράδυ ένιωθα μια μικρή ενόχληση εκεί που είναι τα ράμματα αλλά μέσα βαθιά! Και επίσης η κοιλιά μου είναι σαν να είμαι 6 μηνών έγκυος!!!

Την παιδίατρο όλο λέω να την ρωτήσω και όλο το ξεχνάω αλλά την τρίτη θα τη ρωτήσω σίγουρα. Πάντως μέχρι τώρα μόνο με τους όρχεις έχει ασχοληθεί που είχε δει τον προηγούμενο μήνα μια μικρή υδροκήλη η οποία έφυγε τελικά!

Και εγώ κάθε μέρα τον κάνω μπάνιο ελάχιστες φορές έχει τύχει κάτι και δεν τον έχω κάνει.

502 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Νοε 02, 2011 1:30 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η κοιλια πεφτει μετα το εξαμηνο, αλλα μην ανησυχεις, θα πεσει!!!! Λιγη γυμναστικουλα θα βοηθησει οπωσδηποτε!

503 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Νοε 02, 2011 2:34 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δηλαδη μονο εγω του το πειραζω; εκτος οτι καθαριζω το σμηγμα του το κατεβαζω το πετσακι οποτε δεν ξερω και σε αυτο αν κανω καλα.Η κουμπαρα μου που εχουμε τον ιδιο παιδιατρο κ ο γιος της τωρα ειναι 22 μηνων του το κατεβαζε κ αυτου απο μικρο,Θα τον ξανα ρωτησω τη Δευτερα για σιγουριαελπζω να μην του εχω προκαλεσει κανενα προβλημα του μωρου μου.Μπανιο τον κανω κ εγω καθε μερα με το χερι δεν χρησιμοποιω σφουγγαρι κ εγω για μικροοργανισμους ποσο βρωμια εχει πια ουτε εγω δεν κανω καθε μερα μπανιο.Αλλα το εχουμε και προγραμμα μπανιο,γαλα νανι.

Εγω ακομα δεν εχω πονεσει εχω ροη μεχρι στιγμης οπως κ πριν δελαδη αρκετη αυτο ηταν παντα το προβλημα μου κ οτι ειχα περιοδο 8 ημερες,ενω οι φιλες μου 4-5 ημερες.


Τσιπη να μας ενημερωσεις για τα αποτελεσματα.

504 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Νοε 02, 2011 2:55 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι Φώφη μου ρώτησε τον και αν θες σε ότι σου πει ρώτα και το γιατί. Αν δεν σου κανει κόπο μετά θέλω να μάθω μετά την γνώμη του δικού σου για να δω και τι λέει η άλλη πλευρά.

505 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Νοε 02, 2011 3:10 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αμαν βρε κοριτσια! εσεις οι αγορομανες εχετε αλλα ζορια! ανατριχιασα με τα πετσακια! σημερα η δικια μου καθοταν δυο ωρες ξυπνια στο κρεβατι της κ μιλουσε, πρωτοφανες γιατι ειναι πολυ γκρινιαρα. μιλουσα χθες με αλλες δυο μαμαδες κ συγχιστηκα. εγω λεω χωρις ντροπη οτι ειναι γκρινιαρα. η πρωτη μαμα λεει< η δικια μου ειναι παρα πολυ ησυχη αλλα καθε μερα ειναι ματιαγμενη κ κλαιει χωρις λογο> τωρα εγω ειμαι η χαζη? οκ να δεχτω οτι ειναι απο ματι, αλλα εγω που λεω απλα οτι γκρινιαζει κακολογω το παιδι μου?αμαν πια! με βαλανε κατω κ μου κραξανε που εκανα επισκληρηδιο κ εγω η χαζη δεν ειπα τιποτα, γιατι δε μπορω να με υπερασπιστω οταν πρεπει???οταν παω σπιτι λεω στον αντρα μου τι θα επρεπε να απαντησω, ε τι να το κανω? ειναι αργα τοτε! αυτα σας ζαλισα!

ελενη τι κανει η γιαγια σου?

506 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Νοε 02, 2011 3:25 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε κράξανε που έκανες επισκληρίδιο;;;;;;;; Ε;;;;;;;;;;;;;;;;; Θα μας τρελάνουν τελείως;;; Εγώ δηλαδή που επέλεξα να κοιμηθώ κυριολεκτικά και να μην ακούσω ούτε καν το κλάμα του είμαι για σκότωμα;;;;;;

Βασικά η κοιλιά πρήστηκε από την περίοδο φεύγει σιγά σιγά... Εμένα είναι η πρώτη φορά που ο πόνος είναι υποφερτός και δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα...

507 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Νοε 02, 2011 3:27 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:αμαν βρε κοριτσια! εσεις οι αγορομανες εχετε αλλα ζορια! ανατριχιασα με τα πετσακια! σημερα η δικια μου καθοταν δυο ωρες ξυπνια στο κρεβατι της κ μιλουσε, πρωτοφανες γιατι ειναι πολυ γκρινιαρα. μιλουσα χθες με αλλες δυο μαμαδες κ συγχιστηκα. εγω λεω χωρις ντροπη οτι ειναι γκρινιαρα. η πρωτη μαμα λεει< η δικια μου ειναι παρα πολυ ησυχη αλλα καθε μερα ειναι ματιαγμενη κ κλαιει χωρις λογο> τωρα εγω ειμαι η χαζη? οκ να δεχτω οτι ειναι απο ματι, αλλα εγω που λεω απλα οτι γκρινιαζει κακολογω το παιδι μου?αμαν πια! με βαλανε κατω κ μου κραξανε που εκανα επισκληρηδιο κ εγω η χαζη δεν ειπα τιποτα, γιατι δε μπορω να με υπερασπιστω οταν πρεπει???οταν παω σπιτι λεω στον αντρα μου τι θα επρεπε να απαντησω, ε τι να το κανω? ειναι αργα τοτε! αυτα σας ζαλισα!

ελενη τι κανει η γιαγια σου?

Ελα μαρή και εσύ που ειναι γκρινιάρα η μπουμπού σου! Βλέπω αυτές τις μαγουληρθες και την λιμπίζομαι, φτου φτου! Σοβαρά τώρα, σίγουρα τα μωράκια γεννιουνται με το δικό τους χαρακτήρα αλλά μπορεί καμιά φορά η γκρίνια να ειναι και δικαιολογημένη. Καποιο ζόρι τραβάνε και δεν μπορούνε να μας το πουνε! Καλά το κάθε μέρα ματιασμένο... ασχολίαστο. Ούτε εγώ το πιστεύω. Καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς. Εννοείς ότι δεν φοβάσαι να κατηγορησεις το παιδί σου και μια χαρά λογική σε βρίσκω! Και άμα σου λενε βλακείες για την επισκληρίδιο το κάνουν για να εξυψώσουν εκείνες τον εαυτό τους! Μην τις ακούς! Τι ωραία θα ήταν να γεννούσαμε όλες φυσικά και φυσιολογικα, αλλά γίνεται; Καταρχάς η κάθε γυναίκα βιώνει αλλιώς τον πόνο όχι μονο συναισθηματικά αλλά και σωματικά. Οπότε δεν μπορουμε να χαρακτηρίσουμε φυγόπονη μια γυναίκα που εκανε επισκληριδιο γιατι δεν μπορούμε να νιώσουμε στο πετσί μας πως το βίωσε εκεινη! Αλλες γεννάνε με καισαρικη γιατί δεν φτάνουν στον φυσιολογικο τοκετό. Άλλες έχουν πόνους δυνατούς δικους τους. Άλλες έχουν συσπάσεις και διαστολή και δεν παίρνουν χαμπάρι... Άλλες τρελαίνονται με το που θα τους βάλουν ορό με πόνους ενώ άλλες δε παίρνουν χαμπάρι ούτε με αυτους. Άλλες τις πιάνει η επισκληριδιος και άλλες όχι. Σε άλλες επίσης τις πιάνε απο τη μια πλευρά οποτε απο την αλλη νιώθουν τα πάντα! Άλλες γεννάνε σε 1 ώρα και αλλες σε 3 24ωρα! Άλλες πονουν στη μέση και άλλες στην κοιλιά! Άλλες -πολύ λίγες- έχουν οργασμό (!) την ώρα του τοκετού!!! (τυχερές αυτές)... Τι να λεμε τώρα! Ο πόνος είναι θέμα εγκεφάλου, δεν ελέγχεται. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικος. Φυσικό αφού είναι τόσο πολύπλοκη η δομή του ανθρώπινου εγκεφάλου και οι λειτουργίες του! Οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι τουλάχιστον κουταμάρα να θεωρούμε πως είμαστε δυνατότερες από τις άλλες γυναίκες επειδή γεννήσαμε φυσιολογικά ή φυσικά! Μην μασάς! Μια χαρά μωρό έχεις και μια χαρά άξια εισαι με οποιο τρόπο το έφερες στον κόσμο! Τι εύκολο που είναι να κρίνουμε τους άλλους, ε;

508 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Νοε 02, 2011 4:06 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:αμαν βρε κοριτσια! εσεις οι αγορομανες εχετε αλλα ζορια! ανατριχιασα με τα πετσακια! σημερα η δικια μου καθοταν δυο ωρες ξυπνια στο κρεβατι της κ μιλουσε, πρωτοφανες γιατι ειναι πολυ γκρινιαρα. μιλουσα χθες με αλλες δυο μαμαδες κ συγχιστηκα. εγω λεω χωρις ντροπη οτι ειναι γκρινιαρα. η πρωτη μαμα λεει< η δικια μου ειναι παρα πολυ ησυχη αλλα καθε μερα ειναι ματιαγμενη κ κλαιει χωρις λογο> τωρα εγω ειμαι η χαζη? οκ να δεχτω οτι ειναι απο ματι, αλλα εγω που λεω απλα οτι γκρινιαζει κακολογω το παιδι μου?αμαν πια! με βαλανε κατω κ μου κραξανε που εκανα επισκληρηδιο κ εγω η χαζη δεν ειπα τιποτα, γιατι δε μπορω να με υπερασπιστω οταν πρεπει???οταν παω σπιτι λεω στον αντρα μου τι θα επρεπε να απαντησω, ε τι να το κανω? ειναι αργα τοτε! αυτα σας ζαλισα!

ελενη τι κανει η γιαγια σου?

Ελα μαρή και εσύ που ειναι γκρινιάρα η μπουμπού σου! Βλέπω αυτές τις μαγουληρθες και την λιμπίζομαι, φτου φτου! Σοβαρά τώρα, σίγουρα τα μωράκια γεννιουνται με το δικό τους χαρακτήρα αλλά μπορεί καμιά φορά η γκρίνια να ειναι και δικαιολογημένη. Καποιο ζόρι τραβάνε και δεν μπορούνε να μας το πουνε! Καλά το κάθε μέρα ματιασμένο... ασχολίαστο. Ούτε εγώ το πιστεύω. Καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς. Εννοείς ότι δεν φοβάσαι να κατηγορησεις το παιδί σου και μια χαρά λογική σε βρίσκω! Και άμα σου λενε βλακείες για την επισκληρίδιο το κάνουν για να εξυψώσουν εκείνες τον εαυτό τους! Μην τις ακούς! Τι ωραία θα ήταν να γεννούσαμε όλες φυσικά και φυσιολογικα, αλλά γίνεται; Καταρχάς η κάθε γυναίκα βιώνει αλλιώς τον πόνο όχι μονο συναισθηματικά αλλά και σωματικά. Οπότε δεν μπορουμε να χαρακτηρίσουμε φυγόπονη μια γυναίκα που εκανε επισκληριδιο γιατι δεν μπορούμε να νιώσουμε στο πετσί μας πως το βίωσε εκεινη! Αλλες γεννάνε με καισαρικη γιατί δεν φτάνουν στον φυσιολογικο τοκετό. Άλλες έχουν πόνους δυνατούς δικους τους. Άλλες έχουν συσπάσεις και διαστολή και δεν παίρνουν χαμπάρι... Άλλες τρελαίνονται με το που θα τους βάλουν ορό με πόνους ενώ άλλες δε παίρνουν χαμπάρι ούτε με αυτους. Άλλες τις πιάνει η επισκληριδιος και άλλες όχι. Σε άλλες επίσης τις πιάνε απο τη μια πλευρά οποτε απο την αλλη νιώθουν τα πάντα! Άλλες γεννάνε σε 1 ώρα και αλλες σε 3 24ωρα! Άλλες πονουν στη μέση και άλλες στην κοιλιά! Άλλες -πολύ λίγες- έχουν οργασμό (!) την ώρα του τοκετού!!! (τυχερές αυτές)... Τι να λεμε τώρα! Ο πόνος είναι θέμα εγκεφάλου, δεν ελέγχεται. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικος. Φυσικό αφού είναι τόσο πολύπλοκη η δομή του ανθρώπινου εγκεφάλου και οι λειτουργίες του! Οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι τουλάχιστον κουταμάρα να θεωρούμε πως είμαστε δυνατότερες από τις άλλες γυναίκες επειδή γεννήσαμε φυσιολογικά ή φυσικά! Μην μασάς! Μια χαρά μωρό έχεις και μια χαρά άξια εισαι με οποιο τρόπο το έφερες στον κόσμο! Τι εύκολο που είναι να κρίνουμε τους άλλους, ε;



Ε;;;;; Αυτό δεν το είχα ακούσει πάλι... Εγώ πάντως είμαι άχρηστη! Πήγα στο μαιευτήριο, κοιμήθηκα του καλού καιρού και εγκυούλα και ξύπνησα μαμά! Ε αφού κράξαν την Αγγελική που έκανε επισκληρίδιο επιμένω εγώ είμαι για σκότωμα!

Λέτε ο γιός μου να με εκδικείται για αυτό και ακόμα δεν έχω κοιμηθεί ένα βράδυ συνεχόμενο;;;;;

509 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Νοε 02, 2011 4:42 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph έγραψε:
MariaM έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:αμαν βρε κοριτσια! εσεις οι αγορομανες εχετε αλλα ζορια! ανατριχιασα με τα πετσακια! σημερα η δικια μου καθοταν δυο ωρες ξυπνια στο κρεβατι της κ μιλουσε, πρωτοφανες γιατι ειναι πολυ γκρινιαρα. μιλουσα χθες με αλλες δυο μαμαδες κ συγχιστηκα. εγω λεω χωρις ντροπη οτι ειναι γκρινιαρα. η πρωτη μαμα λεει< η δικια μου ειναι παρα πολυ ησυχη αλλα καθε μερα ειναι ματιαγμενη κ κλαιει χωρις λογο> τωρα εγω ειμαι η χαζη? οκ να δεχτω οτι ειναι απο ματι, αλλα εγω που λεω απλα οτι γκρινιαζει κακολογω το παιδι μου?αμαν πια! με βαλανε κατω κ μου κραξανε που εκανα επισκληρηδιο κ εγω η χαζη δεν ειπα τιποτα, γιατι δε μπορω να με υπερασπιστω οταν πρεπει???οταν παω σπιτι λεω στον αντρα μου τι θα επρεπε να απαντησω, ε τι να το κανω? ειναι αργα τοτε! αυτα σας ζαλισα!

ελενη τι κανει η γιαγια σου?

Ελα μαρή και εσύ που ειναι γκρινιάρα η μπουμπού σου! Βλέπω αυτές τις μαγουληρθες και την λιμπίζομαι, φτου φτου! Σοβαρά τώρα, σίγουρα τα μωράκια γεννιουνται με το δικό τους χαρακτήρα αλλά μπορεί καμιά φορά η γκρίνια να ειναι και δικαιολογημένη. Καποιο ζόρι τραβάνε και δεν μπορούνε να μας το πουνε! Καλά το κάθε μέρα ματιασμένο... ασχολίαστο. Ούτε εγώ το πιστεύω. Καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς. Εννοείς ότι δεν φοβάσαι να κατηγορησεις το παιδί σου και μια χαρά λογική σε βρίσκω! Και άμα σου λενε βλακείες για την επισκληρίδιο το κάνουν για να εξυψώσουν εκείνες τον εαυτό τους! Μην τις ακούς! Τι ωραία θα ήταν να γεννούσαμε όλες φυσικά και φυσιολογικα, αλλά γίνεται; Καταρχάς η κάθε γυναίκα βιώνει αλλιώς τον πόνο όχι μονο συναισθηματικά αλλά και σωματικά. Οπότε δεν μπορουμε να χαρακτηρίσουμε φυγόπονη μια γυναίκα που εκανε επισκληριδιο γιατι δεν μπορούμε να νιώσουμε στο πετσί μας πως το βίωσε εκεινη! Αλλες γεννάνε με καισαρικη γιατί δεν φτάνουν στον φυσιολογικο τοκετό. Άλλες έχουν πόνους δυνατούς δικους τους. Άλλες έχουν συσπάσεις και διαστολή και δεν παίρνουν χαμπάρι... Άλλες τρελαίνονται με το που θα τους βάλουν ορό με πόνους ενώ άλλες δε παίρνουν χαμπάρι ούτε με αυτους. Άλλες τις πιάνει η επισκληριδιος και άλλες όχι. Σε άλλες επίσης τις πιάνε απο τη μια πλευρά οποτε απο την αλλη νιώθουν τα πάντα! Άλλες γεννάνε σε 1 ώρα και αλλες σε 3 24ωρα! Άλλες πονουν στη μέση και άλλες στην κοιλιά! Άλλες -πολύ λίγες- έχουν οργασμό (!) την ώρα του τοκετού!!! (τυχερές αυτές)... Τι να λεμε τώρα! Ο πόνος είναι θέμα εγκεφάλου, δεν ελέγχεται. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικος. Φυσικό αφού είναι τόσο πολύπλοκη η δομή του ανθρώπινου εγκεφάλου και οι λειτουργίες του! Οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι τουλάχιστον κουταμάρα να θεωρούμε πως είμαστε δυνατότερες από τις άλλες γυναίκες επειδή γεννήσαμε φυσιολογικά ή φυσικά! Μην μασάς! Μια χαρά μωρό έχεις και μια χαρά άξια εισαι με οποιο τρόπο το έφερες στον κόσμο! Τι εύκολο που είναι να κρίνουμε τους άλλους, ε;



Ε;;;;; Αυτό δεν το είχα ακούσει πάλι... Εγώ πάντως είμαι άχρηστη! Πήγα στο μαιευτήριο, κοιμήθηκα του καλού καιρού και εγκυούλα και ξύπνησα μαμά! Ε αφού κράξαν την Αγγελική που έκανε επισκληρίδιο επιμένω εγώ είμαι για σκότωμα!

Λέτε ο γιός μου να με εκδικείται για αυτό και ακόμα δεν έχω κοιμηθεί ένα βράδυ συνεχόμενο;;;;;

Να είσαι σίγουρη!!!! Καλά σου κάνει κακουργα!!! Όχι που ήθελες να κοιμηθείς την ωρα του τοκετού! Να τώρα! Razz Razz Razz

Για τον οργασμο στη γέννα:

"I feel the baby come down. The sensation is ecstatic. I had prepared somewhat for this being as painful as my last delivery had been. Yet this time the pulse of birth feels wonderful! I am building up to the birth climax after nine months of pleasurable foreplay. With one push the babe is in the canal. THE NEXT PUSH BRINGS HIM DOWN, DOWN INTO THAT SPACE JUST BEFORE ORGASM WHEN WE WOMEN KNOW HOW GOD MUST HAVE FELT CREATING THIS PLANET....HE COMES, AS DO I."
-From Prenatal Yoga and Natural Birth, by Jeannine Parvati Baker

http://www.unassistedchildbirth.com/sensual/orgasmic.html

Σε βίντεο: https://www.youtube.com/watch?v=h5bm9-B6Ec4

510 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Νοε 02, 2011 1:39 pm

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελεος δηλαδη κ εγω εχω ακουσει κατι τετοια ειδικα στο χωριο μην πεις για καισαρικη σε λιβανιζουν.Εγω ημουν ξυπνια στην καισαρικη αρα ειμαι ημιαχρηστη..

Εδω κ δυο ημερες ο μικρος γκρινιαζει πολυ κ οταν ξυπναει,ξυπναει με κλαμματα σε ολους τους υπνακους συμβαινει αυτο.
Τι μπορει να φαιει ρε κοριτσια; Πριν ξυπνουσαμε με κατι γελια ολο αυτο ελεγα,το ματιασα το παδι μου κ δεν θελει να κατσει μονος του ουτε λεπτο ουτε στην τουαλετα δεν μπορω να παω με το παραμικρο κλαμμα.

511 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Νοε 02, 2011 10:59 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fofi έγραψε:Ελεος δηλαδη κ εγω εχω ακουσει κατι τετοια ειδικα στο χωριο μην πεις για καισαρικη σε λιβανιζουν.Εγω ημουν ξυπνια στην καισαρικη αρα ειμαι ημιαχρηστη..

Εδω κ δυο ημερες ο μικρος γκρινιαζει πολυ κ οταν ξυπναει,ξυπναει με κλαμματα σε ολους τους υπνακους συμβαινει αυτο.
Τι μπορει να φαιει ρε κοριτσια; Πριν ξυπνουσαμε με κατι γελια ολο αυτο ελεγα,το ματιασα το παδι μου κ δεν θελει να κατσει μονος του ουτε λεπτο ουτε στην τουαλετα δεν μπορω να παω με το παραμικρο κλαμμα.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!

Φώφη μου δεν εχω ιδέα... Ο δικός μου όταν ξυπνούσε/ξυπνάει με κλάματα ήταν/ειναι επειδη δεν του έχει φτασει ο ύπνος. Επίσης ύποπτα είναι και τα πρησμένα ούλα που μπορεί να τον ενοχλούν. Πες το στην παιδίατρο για να σου πει τι μπορεί να συμβαίνει.

512 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 2:03 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
fofi έγραψε:
MariaM έγραψε:
fofi έγραψε:το καθαριζω με νερακι. Δηλαδη κανω λαθος; αγχωθηκα τωρα ο παιδιατρος το καθαρισε την πρωτη φορα με φυσιολ.ορο κ εγω το συνεχισα..

Παντού διάβασα ότι καθαρίζεις την περιοχή μόνο εξωτερικά τώρα που είναι μωρό. Το σμήγμα προστατεύει την βάλανο. Δεν ήθελα να σε αγχώσω, απλά αν θελεις ψάξε το και εσύ στο νετ ή σε άλλους γιατρούς για να δεις τι είναι πιο σωστό. Όχι που λένε πως τα αγόρια είναι εύκολα... Θα σου βάλω μερικα λινκ που εμένα με έπεισαν και διάβασε τα όταν έχεις χρόνο και χωρίς άγχος. Εγώ το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι το πουλάκι δεν είναι τελειωμένο όταν γεννιέται το μωρό και μέχρι τα 5 ίσως και μέχρι την εφηβεία όπως αναφέρεται, ξεκολλάει μονο του το πετσάκι απο τη βάλανο σταδιακά, λόγω των μικρών κενων που υπάρχουν και τώρα ανάμεσά τους. Με τον καιρό αυτά τα κενα μεγαλώνουν, ενώνονται μεταξύ τους φυσικά και χωρίς καμία ανθρώπινη παρέμβαση και έπειτα τα 2 αυτά μέρη αποσπόνται τελείως το ένα απο το άλλο. Επίσης προβλήματα διαπιστώνονται όταν το παιδάκι βγάλει την πάνα και ουρεί όρθιο, και παρατηρούμε αν είναι πχ συνεχής η ροή, αν παθαίνει ουρολημόξεις κτλ. Αυτο που θέλει να κάνει η παιδίατρος μου είναι μια βίαιη αποκόλληση μια και έξω! Αν γίνει αυτο όμως θα σχιστεί το δέρμα, θα θρέφει αλλά δεν θα είναι πια το ίδιο ελαστικό και ενδέχεται αντί να ανοιξει η περιοχη να κλείσει και να δημιουργηθει μέχρι και πραγματική φίμωση.

Σόρυ αν σε τρόμαξα Φώφη μου. Είμαι εδώ και 2 μέρες σε αναμένα κάρβουνα και εγώ αλλά ευτυχώς μίλησα με τον άντρα μου και αποφασίσαμε να μην την αφήσουμε να το πειράξει.

Τα λινκ που βρήκα είναι αυτά:
http://w4u.eexi.gr/~mertz/fimosi.htm
http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=2297
http://www.paidiatros.gr/index.php?cid=10&id=248&st=2
http://www.moro-blog.gr/?p=1173
http://pediatros-thes.gr/for-parents/%ce%ac%ce%bb%ce%bb%ce%b5%cf%82-%cf%80%ce%b1%ce%b8%ce%ae%cf%83%ce%b5%ce%b9%cf%82/%cf%86%ce%af%ce%bc%cf%89%cf%83%ce%b7-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%bb%ce%ac%ce%b8%ce%bf%cf%82-%cf%80%cf%81%ce%b1%ce%ba%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ad%cf%82/
http://www.advancedaesthetics.gr/el/content/29-phimosis-circumcision
http://www.babyspace.gr/Article/phimosis-treatment/138-1110.html
http://www.paidiatros.gr/index.php?cid=10&id=1056&st=2
http://ariadni144.wordpress.com/tag/%CF%86%CE%AF%CE%BC%CF%89%CF%83%CE%B7/




καλημερα Μαρια μου θα το κοιταξω κ εγω κ θα παρω κ αλλες γνωμες κ θα σε ενημερωσω.Σε ευχαριστω για τα λινκ.

Καλημέρα Φώφη μου! Ναι φυσικά να πάρεις και άλλες πολλές γνώμες, γιατί δεν είμαι γιατρός και δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου! Εξάλλου είναι νωρίς ακόμα να ανησυχείς εσύ. Δηλαδή μόνο το σμήγμα σε απασχολει. Είναι μωρέ που και οι παιδίατροι δεν συμφωνούν ποτέ, αλλα λέει ο ένας άλλα ο άλλος οπότε αποφασίζεις ποιον θα εμπιστευτείς. Άστα βράστα...
καλημερα κοριτσια!!!εμενα ο παιδιατρος μου απαγορεψε να ασχολουμαι με αυτη την περιοχη κ δεν ασχολειται ουτε κι αυτος!!!του ειπα οτι η κουμπαρα μου απο πολυ μωρο ασχολουταν κ το μωρο επαθε φυμωση!μου πε οτι οι περισσοτεροι παιδιατροι το εχουν κανει της μοδας!!!!επισης μου πε οτι απο τα 100 μωρα που βλεπει μολις τα 2 εχουν παθει φυμωση!!!ετσι εχω καθισυχατει κ δεν ασχολουμαι!!!αυτος εξεταζει μονο τους ορχεις!!!!
εγω δεν εχω αδιαθετησει ακομα κ τελευταια περιοδο ειχα στις 14/10/10!!!μονο στον υπνο μου τις τελευταιες 10 μερες βλεπω οτι εχω αδιαθετησει!!!!χαχαχαχα!!!!κι εγω δεν θελω!!!!

513 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 2:07 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και κατι ακομα!!!!ρε κοριτσια δεν εχω παρει ουτε 1 € απο τον οαεδ!!!τι θα κανω????εσεις πληρωνεστε????εκανα τα χαρτια μου στις 22/09/11 κ ακομα τιποτα!τους πηρα τηλ πριν 10 μερες κ μου παν οτι δεν γνωριζουν τιποτα!!!!θα σκασω!!!!

514 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 2:49 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Sof έγραψε:και κατι ακομα!!!!ρε κοριτσια δεν εχω παρει ουτε 1 € απο τον οαεδ!!!τι θα κανω????εσεις πληρωνεστε????εκανα τα χαρτια μου στις 22/09/11 κ ακομα τιποτα!τους πηρα τηλ πριν 10 μερες κ μου παν οτι δεν γνωριζουν τιποτα!!!!θα σκασω!!!!

Sof καλημερα αν εννοεις για το εξαμηνο κ εγω εχω καταθεσει τα χαρτια μου κ μου ειπαν θα πληρωθω τελος του μηνα.Ειναι κ ενα χαρτι επιπλεον που σου δινει ο εργοδοτης κ αφορα επικουρικο ταμειο το εχεις καταθεσει αυτο; αν οχι δεν θα σε πληρωσουν εξαιτειας αυτου.

515 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 2:53 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fofi έγραψε:
Sof έγραψε:και κατι ακομα!!!!ρε κοριτσια δεν εχω παρει ουτε 1 € απο τον οαεδ!!!τι θα κανω????εσεις πληρωνεστε????εκανα τα χαρτια μου στις 22/09/11 κ ακομα τιποτα!τους πηρα τηλ πριν 10 μερες κ μου παν οτι δεν γνωριζουν τιποτα!!!!θα σκασω!!!!

Sof καλημερα αν εννοεις για το εξαμηνο κ εγω εχω καταθεσει τα χαρτια μου κ μου ειπαν θα πληρωθω τελος του μηνα.Ειναι κ ενα χαρτι επιπλεον που σου δινει ο εργοδοτης κ αφορα επικουρικο ταμειο το εχεις καταθεσει αυτο; αν οχι δεν θα σε πληρωσουν εξαιτειας αυτου.
ναι κι αυτο το εχω φτιαξει!!!!εσυ ποτε τα εφτιαξες???

516 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 2:55 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
fofi έγραψε:Ελεος δηλαδη κ εγω εχω ακουσει κατι τετοια ειδικα στο χωριο μην πεις για καισαρικη σε λιβανιζουν.Εγω ημουν ξυπνια στην καισαρικη αρα ειμαι ημιαχρηστη..

Εδω κ δυο ημερες ο μικρος γκρινιαζει πολυ κ οταν ξυπναει,ξυπναει με κλαμματα σε ολους τους υπνακους συμβαινει αυτο.
Τι μπορει να φαιει ρε κοριτσια; Πριν ξυπνουσαμε με κατι γελια ολο αυτο ελεγα,το ματιασα το παδι μου κ δεν θελει να κατσει μονος του ουτε λεπτο ουτε στην τουαλετα δεν μπορω να παω με το παραμικρο κλαμμα.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!

Φώφη μου δεν εχω ιδέα... Ο δικός μου όταν ξυπνούσε/ξυπνάει με κλάματα ήταν/ειναι επειδη δεν του έχει φτασει ο ύπνος. Επίσης ύποπτα είναι και τα πρησμένα ούλα που μπορεί να τον ενοχλούν. Πες το στην παιδίατρο για να σου πει τι μπορεί να συμβαίνει.


Καλημερα Μαρια,

τα ουλα του δεν τα βλεπω για πρησμενα θα το πω του παιδιατρου.Το βραδυ ξυπνησε με κλαμματα παλι κ ηταν βρεγμενος τον αλλαξα κ σε 10 λεπτα παλι τα ιδια.Του εδωσα γαλα κ κοιμηθηκε μεχρι της 7. Τι να πω αλλες φορες του εδινα πιπιλα κ ξανακοιμοταν για καμμια ωρα κ ξυπναγε κ μας πηγαινε ετσι ολο το βραδυ. Δηλαδη αυτο τι σημαινει οτι πειναει;
Τα εχω χασει λιγο δεν μπορω να ξεχωρισω τι θελει και το σιγουρο ειναι οτι θελει παρεα ολη την ωρα ακομα κ το γαλα που παω να του ετοιμασω λαχα λαχα το κανω γιατι κλαει..

517 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 2:58 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Sof έγραψε:
fofi έγραψε:
Sof έγραψε:και κατι ακομα!!!!ρε κοριτσια δεν εχω παρει ουτε 1 € απο τον οαεδ!!!τι θα κανω????εσεις πληρωνεστε????εκανα τα χαρτια μου στις 22/09/11 κ ακομα τιποτα!τους πηρα τηλ πριν 10 μερες κ μου παν οτι δεν γνωριζουν τιποτα!!!!θα σκασω!!!!

Sof καλημερα αν εννοεις για το εξαμηνο κ εγω εχω καταθεσει τα χαρτια μου κ μου ειπαν θα πληρωθω τελος του μηνα.Ειναι κ ενα χαρτι επιπλεον που σου δινει ο εργοδοτης κ αφορα επικουρικο ταμειο το εχεις καταθεσει αυτο; αν οχι δεν θα σε πληρωσουν εξαιτειας αυτου.
ναι κι αυτο το εχω φτιαξει!!!!εσυ ποτε τα εφτιαξες???


Στις 20 οκτωβριου αλλα χθες τους πηγα αυτο το χαρτι.Φοβαμαι με αυτα που γινονται στα πολιτικα μην τα χασουμε.Τι να πω μηπως να τους ενοχλεις συνεχως.Τι σημαινει δεν ξερουν ποιος ξερει;

518 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 3:06 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fofi έγραψε:
MariaM έγραψε:
fofi έγραψε:Ελεος δηλαδη κ εγω εχω ακουσει κατι τετοια ειδικα στο χωριο μην πεις για καισαρικη σε λιβανιζουν.Εγω ημουν ξυπνια στην καισαρικη αρα ειμαι ημιαχρηστη..

Εδω κ δυο ημερες ο μικρος γκρινιαζει πολυ κ οταν ξυπναει,ξυπναει με κλαμματα σε ολους τους υπνακους συμβαινει αυτο.
Τι μπορει να φαιει ρε κοριτσια; Πριν ξυπνουσαμε με κατι γελια ολο αυτο ελεγα,το ματιασα το παδι μου κ δεν θελει να κατσει μονος του ουτε λεπτο ουτε στην τουαλετα δεν μπορω να παω με το παραμικρο κλαμμα.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!

Φώφη μου δεν εχω ιδέα... Ο δικός μου όταν ξυπνούσε/ξυπνάει με κλάματα ήταν/ειναι επειδη δεν του έχει φτασει ο ύπνος. Επίσης ύποπτα είναι και τα πρησμένα ούλα που μπορεί να τον ενοχλούν. Πες το στην παιδίατρο για να σου πει τι μπορεί να συμβαίνει.


Καλημερα Μαρια,

τα ουλα του δεν τα βλεπω για πρησμενα θα το πω του παιδιατρου.Το βραδυ ξυπνησε με κλαμματα παλι κ ηταν βρεγμενος τον αλλαξα κ σε 10 λεπτα παλι τα ιδια.Του εδωσα γαλα κ κοιμηθηκε μεχρι της 7. Τι να πω αλλες φορες του εδινα πιπιλα κ ξανακοιμοταν για καμμια ωρα κ ξυπναγε κ μας πηγαινε ετσι ολο το βραδυ. Δηλαδη αυτο τι σημαινει οτι πειναει;
Τα εχω χασει λιγο δεν μπορω να ξεχωρισω τι θελει και το σιγουρο ειναι οτι θελει παρεα ολη την ωρα ακομα κ το γαλα που παω να του ετοιμασω λαχα λαχα το κανω γιατι κλαει..
Αν δεν κανω λαθος ειπες οτι κλεινετε τους 4 μηνες ε???καπου διαβασα οτι στον 4ο κ 5ο μηνα τα μπεμπακια επειδη εχουν ξεχωρισει πλεον ποιοι ειναι οι γονεις τους τους θελουν συνεχεια και γι αυτο τωρα ειναι μια καλη ευκαιρια να βρισκεστε με ανθρωπους που δεν γνωριζει για να αρχισει να συνιθιζει!!!!θα το βρω το αρθρο κ θα στο στειλω!!!ενα θα σου πω τη μαμα μου τη βλεπει καθε μερα μολις τον αφησω μονο μαζι του το απογευμα μας ακουει ολη η γειτονια!!!εχθες συγκεκριμενα κανονισα μετα απο πολυ καιρο να παω σινεμα με τον αντρα μου,τον κρατησε λοιπον η μαμα μου!!!βαλαντωσε στο κλαμα τι αγκαλια τι βολτες τι τραγουδια τιποτα!!!!σημερα τουαλετα παω σερνω κ το relax!!!!αχαχαχα!!!υπομονη!!!

519 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 3:12 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fofi έγραψε:
Sof έγραψε:
fofi έγραψε:
Sof έγραψε:και κατι ακομα!!!!ρε κοριτσια δεν εχω παρει ουτε 1 € απο τον οαεδ!!!τι θα κανω????εσεις πληρωνεστε????εκανα τα χαρτια μου στις 22/09/11 κ ακομα τιποτα!τους πηρα τηλ πριν 10 μερες κ μου παν οτι δεν γνωριζουν τιποτα!!!!θα σκασω!!!!

Sof καλημερα αν εννοεις για το εξαμηνο κ εγω εχω καταθεσει τα χαρτια μου κ μου ειπαν θα πληρωθω τελος του μηνα.Ειναι κ ενα χαρτι επιπλεον που σου δινει ο εργοδοτης κ αφορα επικουρικο ταμειο το εχεις καταθεσει αυτο; αν οχι δεν θα σε πληρωσουν εξαιτειας αυτου.
ναι κι αυτο το εχω φτιαξει!!!!εσυ ποτε τα εφτιαξες???


Στις 20 οκτωβριου αλλα χθες τους πηγα αυτο το χαρτι.Φοβαμαι με αυτα που γινονται στα πολιτικα μην τα χασουμε.Τι να πω μηπως να τους ενοχλεις συνεχως.Τι σημαινει δεν ξερουν ποιος ξερει;
αχ μη μου λες τετοια μη μου λες τετοια!!!!τα εξοδα τρεχουν θα τους παρω τωρα τηλ!!!!

520 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 3:20 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια, για πειτε τι επιδομα ειναι αυτο? αρραγε δικαιουμαι τιποτα??

521 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 3:49 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fofi έγραψε:...σημερα τουαλετα παω σερνω κ το relax!!!!αχαχαχα!!!υπομονη!!!


Χαχαχαχα! Και εγώ τα ίδια έκανα! Και ακόμα δηλαδή τον παίρνω μαζι γιατί εχει γίνει επικίνδυνος και δεν πρέπει να τον χάνω απο τα μάτια μου... Embarassed Embarassed Embarassed

522 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 4:54 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ετσι κοριτσια κανω κ εγω. Να ρωτησω κατι τα μωρα οταν χασμουριουνται σημαινει μονο νυστα; γιατι απο την ωρα που ξυπναει μεχρι κ να ξανα κοιμηθει χασμουριεται. τι να ειναι;

523 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 4:58 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fofi έγραψε:Ετσι κοριτσια κανω κ εγω. Να ρωτησω κατι τα μωρα οταν χασμουριουνται σημαινει μονο νυστα; γιατι απο την ωρα που ξυπναει μεχρι κ να ξανα κοιμηθει χασμουριεται. τι να ειναι;

Δεν ξέρω αν είναι κάτι διαφορετικό αλλά αυτο που ισχύει για όλους είναι ότι με το χασμουρητό οξυγονώνεται ο εγκεφαλος οπότε είναι καλό! Very Happy

524 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 5:05 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
fofi έγραψε:Ετσι κοριτσια κανω κ εγω. Να ρωτησω κατι τα μωρα οταν χασμουριουνται σημαινει μονο νυστα; γιατι απο την ωρα που ξυπναει μεχρι κ να ξανα κοιμηθει χασμουριεται. τι να ειναι;

Δεν ξέρω αν είναι κάτι διαφορετικό αλλά αυτο που ισχύει για όλους είναι ότι με το χασμουρητό οξυγονώνεται ο εγκεφαλος οπότε είναι καλό! Very Happy

με ηρεμεις Μαρια μου, μακαρι να ειναι ετσι.

525 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 21 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Νοε 03, 2011 5:37 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fofi έγραψε:
MariaM έγραψε:
fofi έγραψε:Ετσι κοριτσια κανω κ εγω. Να ρωτησω κατι τα μωρα οταν χασμουριουνται σημαινει μονο νυστα; γιατι απο την ωρα που ξυπναει μεχρι κ να ξανα κοιμηθει χασμουριεται. τι να ειναι;

Δεν ξέρω αν είναι κάτι διαφορετικό αλλά αυτο που ισχύει για όλους είναι ότι με το χασμουρητό οξυγονώνεται ο εγκεφαλος οπότε είναι καλό! Very Happy

με ηρεμεις Μαρια μου, μακαρι να ειναι ετσι.
αυτο ειναι σιγουρα!!!κι ο δικος μου τα ιδια κανει!!!!
οσο για το αρθρο που σου ελεγα το βρηκα ειναι στο παιδι & νεοι γονεις τευχος Σεπτεμβριου στη σελ 58!!!οπου αναφερει 3ος με 4ος μηνας:νευρα δακρυα κ ιδρωτας!!!αν και μικρο βαριεται ευκολα οποτε θελει συχνα αγκαλιτσες παιχνιδακια και συχνη αλλαγη παραστασεων!!!!!
αυτο που σου λεγα ειναι στον 5ο-6ο μηνα:θελει συνεχως να εχουμε την προσοχη μας στραμμενη πανω του.μας ξεχωριζει απο τους ξενους κ μολις χανομαστε απο το οπτικο του πεδιο αναστατωνεται!!!!ειναι η ιδανικη περιοδος για να αρχισουμε να φερνουμε το μικρο μας σε επαφη με ανθρωπους που δεν γνωριζει!ειναι πολυ σημαντικο να το βοηθησουμε να εξοικειωθει με τον κοσμο γυρω του συμβαλλοντας στην ομαλη κοινωνικοποιηση του!!!!
μαλλον τα συπτωματα αυτα εμεις τα εχουμε νωριτερα!!!! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις