Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

51 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τρι Σεπ 06, 2011 3:57 am

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας!!

Μαρακι μακαρι συντομα αν οχι αυτη τη φορα,απο οτι εχω καταλαβει το θες πολυ το δευτερο ε?

Εμας ο μπαμπας οχι απλα τον φιλαει,και δεν μπορω ν του το κοψω αλλα κοριτσια τον δαγκωνι και μια φορα τ αφησε κ σημαδεια μελανα στο μποθτακι για 3 μερες Mad Mad Mad Αλλα πραγματικα τα σπυρακια ειναι το χειροτερο μου,2 μηνες τωρα εχουμε παραλειψει 2 φορες το μπανακι του ητ ηταν ταλεποριμενος κ δεν θελαμε ν το χειροτερεψουμε,και αμμεσως πεταξε σπυρακια στ μαγουλακι του την επομενη Rolling Eyes

Κοριτσια κατι που δεν ηξερα,οτι δεν επρεπε ν εχω επαφες πριν με ελενξει γυναικολογικα ο γιατρος...??ισχυει?γτ ακομα δεν εχω παει στο γυναικολογο απο τη γεννα εχει ν με δει.λετε να εκανα πατατα παλι?γτ εμεις απο τη δευτερη βδομαδα ξεκινησαμε κανονικα επαφες.

52 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τρι Σεπ 06, 2011 4:10 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Veraki έγραψε:Γεια σας!!

Μαρακι μακαρι συντομα αν οχι αυτη τη φορα,απο οτι εχω καταλαβει το θες πολυ το δευτερο ε?

Εμας ο μπαμπας οχι απλα τον φιλαει,και δεν μπορω ν του το κοψω αλλα κοριτσια τον δαγκωνι και μια φορα τ αφησε κ σημαδεια μελανα στο μποθτακι για 3 μερες Mad Mad Mad Αλλα πραγματικα τα σπυρακια ειναι το χειροτερο μου,2 μηνες τωρα εχουμε παραλειψει 2 φορες το μπανακι του ητ ηταν ταλεποριμενος κ δεν θελαμε ν το χειροτερεψουμε,και αμμεσως πεταξε σπυρακια στ μαγουλακι του την επομενη Rolling Eyes

Κοριτσια κατι που δεν ηξερα,οτι δεν επρεπε ν εχω επαφες πριν με ελενξει γυναικολογικα ο γιατρος...??ισχυει?γτ ακομα δεν εχω παει στο γυναικολογο απο τη γεννα εχει ν με δει.λετε να εκανα πατατα παλι?γτ εμεις απο τη δευτερη βδομαδα ξεκινησαμε κανονικα επαφες.

Το θέλω Βεράκι μου, απλά λίγο αργότερα και γι' αυτό δεν προσπαθούμε ακόμα... Τώρα αν αυτό έρθει με τον τσαμπουκά του, καλώς να ορίσει! Όχι δεν θα πω, χαχα! Δηλαδή και να μου τύχει δεν το θεωρώ τραγικό!

Τώρα να σου πω και εγώ την αμαρτία μου; Εγώ δεν πήγα στο γιατρό μου καθόλου... Embarassed Μόλις χρόνισε το παιδί μόνο πήγα και έκανα ένα τεστ ΠΑΠ και ένα γενικό τσεκαπ και όλα ήταν καλά ευτυχώς. Κακώς δεν πήγα βέβαια αλλά ευτυχως δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Αλλά και εγώ στις 32 μέρες μετά την γέννα... κανονικότατα με λίγη προσοχή.

53 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τρι Σεπ 06, 2011 4:20 am

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξερω κ αλλες κοπελες που δεν εχουν παει βασικα,και ο γιατρος δεν μ ειχε πει οτι πρεπει ν παω ουτε να μην κανω σεξ μου ειπε,οχι οτι δεν μ εδωσε συμασια αντιθετος,απλα ειναι γενικος πιο χημα στο κυμα σαν γιατρος.στην εγκυμωσυνη ας πουμε σχεδον τον παρακαλαγα ν μ βαλει καννενα περιορισμο(ροτοντας τον τι να προσεχω)και εκεινος μ ελεγε συνεχεια :θα κανεις κανονηκα τα παντα οπως πριν,σεξ.θαλασσα,δουλειες,βολτες,αμαξι.
Οποτε φανταζομε Μαρια δεν ειναι και κατι τραγικο που δεν θα παμε ε?εχω ακουσει οτι πρεπει ν δει αν εχει αποκατασταθει η μυτρα :S Που ν αφηνεις τωρα το μωρο και ν πας....?αστο μαλλον κ εγω σαν εσενα θα το κανω,στ χρονο με το ΠΑΠ

54 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τρι Σεπ 06, 2011 4:56 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Veraki έγραψε:Ξερω κ αλλες κοπελες που δεν εχουν παει βασικα,και ο γιατρος δεν μ ειχε πει οτι πρεπει ν παω ουτε να μην κανω σεξ μου ειπε,οχι οτι δεν μ εδωσε συμασια αντιθετος,απλα ειναι γενικος πιο χημα στο κυμα σαν γιατρος.στην εγκυμωσυνη ας πουμε σχεδον τον παρακαλαγα ν μ βαλει καννενα περιορισμο(ροτοντας τον τι να προσεχω)και εκεινος μ ελεγε συνεχεια :θα κανεις κανονηκα τα παντα οπως πριν,σεξ.θαλασσα,δουλειες,βολτες,αμαξι.
Οποτε φανταζομε Μαρια δεν ειναι και κατι τραγικο που δεν θα παμε ε?εχω ακουσει οτι πρεπει ν δει αν εχει αποκατασταθει η μυτρα :S Που ν αφηνεις τωρα το μωρο και ν πας....?αστο μαλλον κ εγω σαν εσενα θα το κανω,στ χρονο με το ΠΑΠ

Και εγώ για τον ιδιο λόγο δεν πήγα... Δεν ξέρω αν έκανα καλά... Μάλλον δεν έκανα δηλαδή, γι' αυτό δεν το προτείνω. Ο γιατρός θέλει να δει αν εχουν πάει όλα στην θέση τους. Επειδή είσαι απο καισαρική θα έλεγα να πας σύντομα. Δεν νομίζω ότι το σεξ επηρεάζει γιατί εκεί κάτω είσαι όπως και πριν φανταζομαι, ε; Μόνο και μόνο επειδή είναι επεμβασούλα εγώ θα έλεγα να πας να σε δει. Και πρόσεχε στο σεξ μην πιάσεις παιδάκι γιατι είναι νωρίς ακόμα μετα από καισαρική. Νομίζω πως είναι πολύ εύκολο να ξαναμείνεις έγκυος όταν έχεις μόλις γεννήσει, γι' αυτό στο αναφέρω! (Πολλές μανούλες την πάτησαν έτσι, χαχα!). Εγώ με τα ράμματα ζορίστηκα τις πρώτες φορές... Θυμήθηκα την πρώτη μου φορά, χαχαχαχα! Τι λέω η γυναίκα μεσημεριάτια...

55 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τρι Σεπ 06, 2011 1:19 pm

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας μαμαδουλες??? κοιμαστε??? εγω θα παω σε λιγο.
χθες καναμε το πρωτο μας εμβολιο. ευτυχως δεν ειχαμε σοβαρες παρενεργειες, μονο που δεν τρωει οπως ετρωγε. μειωσε την ποσοτητα στα μισα. στο προηγουμενο γευμα ομως σαν να πηρε τα πανω της, για να δουμε.... εγινε 5 κιλα η μπουμπουκα μου και 57 ποντους. με τους κολικους ηρεμησε, πινουμε ειδικο γαλα. οσο για τα φιλια.... ουτε εμεις την εχουμε φιλησει στο προσωπο. τα μπουτακια της ομως.... τα φιλαω ολη μερα. οσο και να με προκαλουν τα μαγουλα της, αντιστεκομαι....
καλα με τρελαινει οταν ειναι στο κρεβατι και θελει να την παρω αγκαλια. με κοιταει στραβα, επειδη ειναι γυρισμενο το κεφαλι της, γελαει και κουναει χερια ποδια. πως ν'αντισταθω εγω????? ετσι την κακομαθα μου φαινεται....
οσο για τον γιατρο κοριτσια εγω πηγα μολις σαραντισα, ετσι μου ειχε πει. και για τεστ ΠΑΠ μου ειπε να παω τον Οκτωβριο. τη μικρη την αφησα στη μαμα μου, αλλα και να μην μπορουσε θα την κρατουσε ο αντρας μου. με τους γιατρους εχω ενα θεματακι.... δεν ξερω ποσο καλο ή κακο ειναι αλλα δεν τον αφηνω ποτε. και στα τεστ και στις μαστογραφιες μου ειμαι πολυ τυπικη. οσο για το σεξ.... αυτος που μου εκανε την καισαρικη μου ειπε μετα απο 2 μηνες.... δεν ξερω γιατι. ο δικος μου οταν τον ρωτησα μου ειπε "σαραντησες... δε σαραντησες???? εισαι ενταξει"
Μαρια μηπως αλλαζει ο κυκλος σου??? δεν το παθαινεις? εγω μια φορα το χρονο το παθαινα, τωρα δεν ξερω τι θα γινει. χθες μου ηρθε παλι μετα απο τοσους μηνες.... αλλο ενα καλο της εγκυμοσυνης.... για να δω ποσο θα κρατησει....
σας αφηνω. καληνυχτα να εχουμε κι εμεις και τα αγγελουδια μας.

56 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Σεπ 07, 2011 12:08 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νατακως και εγώ αυτο σκέφτομαι γιατί και εμένα κάθε 11 μήνες περίπου αλλαζει από ότι έχω παρατηρησει. Εμένα δεν με νοιάζει και δεν πιστεύω πως είμαι έγκυος. Αλλά παρόλ' αυτά αν είμαι θα είναι σαν θαύμα, χαχα! Έχει τόσες λίγες πιθανότητες να πιαστεί παιδί με την μέθοδο αντισύλληψης που χρησιμοποιούμε! Ο άντρας μου ομως κοντεύει να πάθει εγκεφαλικό! Τον λυπάμαι τον καημένο!

Δώσε πολλά φιλάκια στην μπουμπου σου απο εμένα!

57 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Σεπ 07, 2011 12:45 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία γιατί δεν κάνεις ένα τεστ όχι τόσο για σένα αλλά για να ηρεμήσει ο άντρας σου!

58 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Τετ Σεπ 07, 2011 1:09 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph έγραψε:Μαρία γιατί δεν κάνεις ένα τεστ όχι τόσο για σένα αλλά για να ηρεμήσει ο άντρας σου!

Μπα μωρέ δεν είμαι! Απλά αγχώνεται εκείνος, τι να τον κάνω; Πλάκα-πλάκα και όταν ήμουν έγκυος δεν ήθελα να κάνω τεστ. Μου έφερε ένα και το έκανα σχεδόν με το ζόρι, χαχαχα! Βρε λέτε να είμαι και να είμαι πάλι στην κοσμάρα μου όπως τότε;... Shocked Μπα, δεν νομίζω...

59 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Σεπ 08, 2011 5:20 am

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαρακι ευχομαι ο,τι σας ειναι καλυτερο για αυτη την περιοδο...
ρε κοριτσια να σας ρωτησω,σημερα θα παω στον γυναικολογο μου να με δει.μου ειπε στις 40 ημερες θελω να σε δω,και ωσπου να σε δω δεν κανεετε σεξ.ετσι ως τωρα τιποτα...ομως βρε κοριτσια δεν ξερω τι εξεταση ειναι αυτη που θα μας δωσει το ok?μη μου πειτε παλι κολπικα μας εξεταζουν?γιατι βαρεθηκα πια...πειτε μου οτι ψηλαφιζει απλα την κοιλιτσα για να δει οτι η μητρα ειναι στα προηγουμενα μετρα της.πειτε μουυυυυ.......

60 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Σεπ 08, 2011 6:14 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας και απο εμενα!!!
Μαρακι ευχομαι ολοψυχα να εισαι αν το επιθυμεις..
Εμεις κοριτσια καλα τα παμε γενικοτερα ειμαστε ηρεμοι με τον θηλασμο παιδευομαστε γυρω στην μια ωρα.Το απογευμα θα παω στον γιατρο γιατι μαλλον επαθα μαστιτιδα απο οτι μου ειπε,αφηστε χθες το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο τον πονο εβγαζα γαλα σαν την αγελαδα που αρμεγουμε ενιωθα πολυ αβολα, αλλα τελος παντων..
Αυριο το μεσημερι θα κανουμε και το πρωτο μας εμβολιο.Αντε καλο απογευμα σε ολες..

61 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Σεπ 08, 2011 6:18 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ξεχασα να σας πω πως τωρα τελευταια με εχει πιασει και ενα αγχος με το κεφαλακι του αν θα το στηριξει και γενικοτερα ολο κατι χαζα σκεφτομαι..Μην σας πω τα ονειρα που βλεπω..κανουμε βολτα λεει με τον αντρα μου και το μωρο στο καροτσι ειναι βραδυ,σκοτεινα περναμε απεναντι τον δρομο και ξαφνικα το καροτσι ειναι αδειο και πουθενα το μωρο. Και αλλα χαζα ονειρα..

62 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Σεπ 08, 2011 10:17 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστω κοριτσια!

Φωφη αγχος ειναι αυτο και το ξέρεις βεβαια απλά στο επιβεβαιωνω για να μην φοβασαι. Ξεχνα οσο μπορείς τα όνειρα που βλέπεις και μην τους δίνεις καμια σημασία. Με την μαστιτιδα μπορείς να θηλάζεις το μωρό, απλά πρόσεχε μην παραμελείς το στήθος που είναι καλά. Το ιδανικό είναι αν μπορείς να αδειάζεις το στήθος με το χέρι.
Δείτε κοριτσια οσες σας ενδιαφέρει για το πως να βγάζετε το γαλα με το χέρι:
http://live.unicef.org.uk/BabyFriendly/Resources/AudioVideo/Hand-expression/

Περαστικά Φώφη μου!

63 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Σεπ 08, 2011 11:19 am

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια! Τι κανετε? Δε προλαβαινω να μπαινω να γραφω συχνα αλλα διαβαζω τα νεα σας απο το κινητο που μπαινω καμια φορα! Μου λειψατε!!!
Μαρια ευχομαι τα καλυτερα!! Κι εγω οταν εμεινα εγκυος στο κοσμο μου ημουνα παντως! Το καταλαβα αφου ειχα 3 βδομαδες καθυστερηση!! Χτες το βραδυ σε ειδα στο ονειρο μου! Ειδα λεει οτι ειχα ερθει επισκεψη σπιτι σου να γνωριστουμε!
Κοριτσια εγω εχω υποκυψει και που και που της δινω ενα φιλακι στο μαγουλο. Αλλες φορες παω για μαγουλο αλλα τελευταια στιγμη κρατιεμαι και φιλαω τα μαλλακια της!
Εγω στη γιατρο θα παω σε μια εβδομαδα. Μου ειχε πει να παω αφου σαραντησω και να κανουμε και το τεστ ΠΑΠ. Επισης μου ειχε πει οτι μπορουμε να εχουμε επαφες αφου σαραντησω και ας μην την εχω επισκεφτει. Ελενακι δεν ξερω τι εξεταση κανουν αλλα λογικα θελουν να δουν αν ολα ειναι και παλι στη θεση τους.
Εμβολιο θα κανουμε στις 21 του μηνα.
Δυστυχως ακομα δεν εχουμε κανονικο προγραμμα αν και κραταμε 1.5-2 ωρες αναμεσα στα γευματα.
Αλλα κοριτσια πολυυυυυ κουραση!!!! Δε ξερω για σας αλλα εγω νιωθω κομματια!!! Ποναει η μεση, τα γονατα, η πλατη, ολα!!!
Θελω τοσα να γραψω και να ρωτησω αλλα δεν εχω αλλο χρονο!!
Ελπιζω να καταφερω να ξαναγραψω συντομα!
Σας φιλω!!

64 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Σεπ 08, 2011 12:16 pm

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γυρισα απο τον γιατρο δεν ειναι μαστιτιδα ειναι μια κυστη που εχει πριστει και θα την ξαναδει οταν σταματησει ο θηλασμος.

Και εγω εχω υποκυψει στον πειρασμο και του φιλαω τα μαγουλακια.Ειναι τοσο γλυκος και θελω να του τα ρουφιξω..

Οσο για την κουραση και εγω νιωθω λιωμα αυχαινα και μεση δεν οριζω πλεον.

Εσας σε ποιον μοιαζουν τα νινακια σας μαμα ή μπαμπα; Εμας ειναι ιδιο εγω και ο μπαμπας εχει σκασει απο την ζηλια του!

65 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Πεμ Σεπ 08, 2011 4:37 pm

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φωφη μου φανταζομαι καλυτερα που δεν ειναι μαστιτιδα,ε? Ωραια να μην ταλαιπωρηθεις!
Εμας η μικρουλα μοιαζει πολυ στο μπαμπα κ ολοι μου το λενε με τροπο να μη με στενοχωρησουν!χαχα! Αλλα δε με πειραζει γιατι οταν ημουν εγκυος ελεγα μακαρι να μοιασει στο μπαμπα κ να παρει τα χειλη κ το λακακι του οπως κ εγινε!!

66 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Παρ Σεπ 09, 2011 4:22 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
georgia84 έγραψε:Φωφη μου φανταζομαι καλυτερα που δεν ειναι μαστιτιδα,ε? Ωραια να μην ταλαιπωρηθεις!
Εμας η μικρουλα μοιαζει πολυ στο μπαμπα κ ολοι μου το λενε με τροπο να μη με στενοχωρησουν!χαχα! Αλλα δε με πειραζει γιατι οταν ημουν εγκυος ελεγα μακαρι να μοιασει στο μπαμπα κ να παρει τα χειλη κ το λακακι του οπως κ εγινε!!


Νομιζω πως ναι.Γενικοτερα επειδη με το στηθος το ειχα ψαξει και προ εγκυμοσυνης μου εχουν πει οτι εχω πολυκυστηκο στηθος και απλα φανταζομαι τωρα λογω του θηλασμου μου πριστηκε καποια.


Σημερα καναμε το εμβολιο,εκλαψε το μαναρι μου αλλα μετα τον εβαλα στο στηθος εφαγε και τον κοιμησα με το καροτσι αν και τον αποφευγω αυτον τον τροπο.Μακαρι να μην σηκωσει πυρετο.Ο γιατρος ειπε οτι το παθαινουν 1 στα 100 παιδια.Οταν του εκανε ο γιατρος το εμβολιο ο μπαμπας τραβουσε βιντεο και οταν το καταλαβε μεσα στο κλαμμα του εριξε και δυο χαμογελα, ειμαστε λιγο ψωνια!! χαχα!!

67 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Παρ Σεπ 09, 2011 10:37 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κουκλες! εμεις χθες καναμε το εμβολιο μας, κλαψαμε , καναμε και λιγο πυρετο αλλα με ντουζακι επεσε αμεσως. λοιπον τα ασχημα ειναι οτι η μικρη μας πηρε 2 κιλα, φτασαμε τα 5680. η γιατρος μας μαλωσε παρα πολυ, λεει οτι το υπερταιζουμε το παιδι. κ τωρα ειναι που ξεκιναει το καλο! ΠΟΙΟΣ ΥΠΕΡΤΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ?ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΙΣΩ! Twisted Evil τι να κανω η ερημη που πρεπει να παω για δουλεια, επειδη διδασκω σε φροντιστηριο οσο τα παιδια δεν ειχαν σχολεια δουλευα απο το πρωι μεχρι το βραδυ κι ετσι η πεθερα μου την προσεχε. οταν γυρισαμε σπιτι την πιασαμε με το καλο με τον αντρα μου κ τελικα μας ειπε οτι δεν περιμενε να περασουν 3 ωρες κ μετα μ ειπε ο πεθερος μου οτι με το παραμικρο κλαμα τρεχανε με το μπιμπερο. χαιρομαι που το παραδεχτηκαν , τωρα κοιταμε να κοψουμε το βραδυνο κ να τρωμε ανα τετραωρο.επισης μας ει[ε οτι ολη η γκρινια της ισως να οφειλεται σαυτο. πολυ φαι- κολικοι-γκρινια. αυτα κοριτσια! ειμαι στεναχωρημενη! Crying or Very sad

68 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Σαβ Σεπ 10, 2011 12:21 am

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φωφη μου μεγαλη φιρμα ο γιος,ε?
Αγγελικη Μαρια μου παλι καλα που το παραδεχτηκαν τα πεθερικα σου. Πιστευω τωρα να το καταλαβαν κ να ακολουθησουν το προγραμμα σου.
Κ εμενα παντως η μικρη πριν καμια δεκαρια μερες που πηγαμε στη γιατρο ηταν 5285 κ 60 ποντους. Επειδη τη θηλαζω νιωθω οτι δε μπορω να τη βαλω σε προγραμμα γιατι αν πειναει δε τη κραταει τιποτα! Μας ειπε κ η γιατρος βεβαια οτι ακομα δε μπορει να μπει προγραμμα. Θα δειξει...

69 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Σαβ Σεπ 10, 2011 12:56 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα και από μένα! Την Πέμπτη είχαμε και μεις γιατρό! Πήραμε 600 γρ και 4 πόντους ύψος. Στην καμπύλη στο ύψος είναι πάνω από τα όρια! Χε χε ευτυχώς πήρε ύψος από τον μπαμπά! Για το βάρος μου είπε ότι θα μπορούσε να πάρει λίγο περισσότερο αλλά είναι ικανοποιημένη από την ανάπτυξή του και δεν αλλάζουμε κάτι. Επίσης παρατήρησε από κάτω ότι το ένα "μπαλάκι" είναι περισσότερο πρησμένο από το άλλο. Έγραψε σαν παρατήρηση ήπια υδροκήλη δεξιά αλλά δεν μου ανέφερε τίποτα απολύτως. Άρα θα δούμε. Της είπα ότι όταν τρώει από μένα βγάζει πολλές γουλιές ενώ με το ξένο καθόλου και μου είπε ότι το έχει παρατηρήσει σε πολλά παιδιά αλλά δεν είναι λόγος αυτός να σταματήσω αν θηλάζω. Επιμένει πολύ στο θηλασμό και μ'αρέσει! Κάναμε και εμείς το πρώτο μας εμβόλιο. Παραπονεθήκαμε λίγο αλλά όλα καλά. Πήρε προληπτικά 2 φορές ντεπόν και όλα μια χαρά!

Φώφι φιγουρατζής ο μπέμπης!

Αγγελική τυχερή είσαι που το κατάλαβαν αμέσως!

70 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Σαβ Σεπ 10, 2011 3:22 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπραβο στην παιδιατρο σου tsiph μου που επιμενει στον θηλασμο. κ εμεις πηραμε 4 ποντους ...ευτυχως δηλαδη! πρεπει να το παρω αποφαση...η κορη μου ειναι κ χοντρη κ μουντρουχα!!!
υ.γ . κατι σπαστα γελακια αρχισε να ριχνει  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 536304

71 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Σαβ Σεπ 10, 2011 10:13 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσια ο μικρος εκανε δεκατακια και εχει πεσει τεζα οσο υπνο δεν εχει ριξει 2 μηνες το εριξε σε μια ημερα. Μπανακι χθες δεν προλαβα να τον κανω να δουμε σημερα.. Εμεις απο κιλα ειμαστε στα 5 αν σκεφτειτε οτι γεννηθηκε 2740 και σε υψος 62 ποντους μια χαρα μας ειπε.Και εμας ο παιδιατρος ειναι υπερ του θηλασμου και μου αρεσει πολυ αυτο. Του ειπα οτι σκεφτομουν να τον κοψω και με κατσαδιασε με την καλη εννοια βεβαια και ειπε σιγουρα να το φτασουμε 3 μηνων μετα ας κανω οτι θελω.

72 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Σαβ Σεπ 10, 2011 11:38 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπραβο φωφη μου που συνεχιζεις να θηλαζεις! μην ανησυχεις για τα δεκατα φυσιολογικο ειναι...αυριο δε θα χει τιποτα!αχ βρε κοριτσια να περασουν αυτοι οι ατιμοι κολικοι να ηρεμησει το πουλακι μου. ολος ο κοσμος λεει οτι το παιδι μου ειναι γκρινιαρικο κ νευριαζω. ναι ειναι αλλα θα το λεω μονο εγω!αφου ποναει το παιδι τι να κανει! οι υπολοιπες καλα ειστε???

73 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Κυρ Σεπ 11, 2011 4:39 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
georgia84 έγραψε:... Χτες το βραδυ σε ειδα στο ονειρο μου! Ειδα λεει οτι ειχα ερθει επισκεψη σπιτι σου να γνωριστουμε!
...
Όποτε θέλεις Γιωργία μου! Wink
fofi έγραψε:Γυρισα απο τον γιατρο δεν ειναι μαστιτιδα ειναι μια κυστη που εχει πριστει και θα την ξαναδει οταν σταματησει ο θηλασμος.

...
Ευτυχώς Φώφη μου, μια χαρά!
tsiph έγραψε:...Της είπα ότι όταν τρώει από μένα βγάζει πολλές γουλιές ενώ με το ξένο καθόλου και μου είπε ότι το έχει παρατηρήσει σε πολλά παιδιά αλλά δεν είναι λόγος αυτός να σταματήσω αν θηλάζω. Επιμένει πολύ στο θηλασμό και μ'αρέσει!

Μπράβο Τσίπη στη γιατρο σας! Το γάλα σου είναι πιο αραιό απο το ειδικό αντιαναγωγικό γι'αυτό. Το άλλο είναι σαν τσιμέντο αλλά το δικό σου πιο θρεπτικό.
αγγελικημαρια έγραψε:...ολος ο κοσμος λεει οτι το παιδι μου ειναι γκρινιαρικο κ νευριαζω. ναι ειναι αλλα θα το λεω μονο εγω!αφου ποναει το παιδι τι να κανει! οι υπολοιπες καλα ειστε???
Αγγελική ο κόσμος είναι κακός και κοιτάει μονο την επιφάνεια γιατί δεν τους ενδιαφέρει το πρόβλημα! Μην ακούς κανέναν! Εγώ με τον κόσμο που βγάζει εύκολα συμπεράσματα θυμώνω. Δεν υπάρχει γκρινιάρικο μωρό! Και οποιος το ξαναπει, ας φάει του σκασμού και ας προσπαθήσει μετά να πέσει για ύπνο να δουμε πόσο καλά θα νιώθει και αν δεν θα γκρινιάξει! Μια χαρά είναι η μπουμπου. Θα μειωθεί το φαγητό και θα έρθει στα ίσια της, μην ανησυχεις και μην ακούς κανεναν που βιάζεται να κατηγορήσει ένα μωράκι ότι είναι κακότροπο. Έλεος δηλαδή...

74 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Κυρ Σεπ 11, 2011 8:13 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία! Είχα διαβάσει κάποιο ποστ σου για τριήμερο! Πέρασες καλά;;; Με το τεστάκι τι αποφάσισες; Την επόμενη μέρα της επίσκεψεις πήγα πάλι από τη γιατρό για ένα χαρτί και την ρώτησα όταν λείπω πόσο ξένο να του δίνω. Του έδωσε η πεθερά μου 150 ml και νόμιζα ότι είναι υπερβολικό. Μου είπε και 180 αν θέλει αλλά να μην τον πιέσω και δεν θέλει με τίποτα να κόψω τον θηλασμό. Βέβαια για μια φορά στις τόσες δεν νομίζω να γίνει κάτι!


Κορίτσια την Τρίτη δίνω το τελευταίο μάθημα που χρωστάω στη σχολή μου και μετά μο μένει η πτυχιακή. Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα. Ευτυχώς που κοιμάται ο μπέμπης. Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία....

75 μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 Empty Απ: μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2! Κυρ Σεπ 11, 2011 10:15 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΣΙΠΗ μου!!!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 875502  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 875502  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 875502  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 875502 ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ!!! ΘΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΥΧΗ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ!!!  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 417472  μανουλες ιουλιος 2011 Ν.2!  - Σελίδα 3 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις