Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
592 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 592 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 37 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 41]

801ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Παρ Απρ 06, 2012 12:06 pm

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pharmacy έγραψε:33+2....ανησυχω παρα πολυ....

pharmacy νομίζω πως δε πρέπει να ανησυχείς κοπέλα μου.μη στενοχωριέσαι,αλλά πάρε αύριο τηλ το γιατρό να σε δεί αν νιώθεις το ίδιο!μήπως το μπεμπάκι πάχυνε και δεν έχει πια τόσο χώρο?για φάε σοκολάτα να δούμε αντιδράσεις!!!

ήρθαν τα πράγματα του μωρού και είναι τέλεια όλα!
από εχτές με πονάνε τα ισχία μου ψηλά πάρα πολύ!δε μπορώ καλά καλά να περπατήσω τόσο καλά,δε μπορώ να κάνω σταυροπόδι,δε μπορώ να κλείσω τα πόδια μου γενικά.γιατι??δε κοιμάμαι,δε μπορώ να πάω τουαλέτα κανονικά,δε μπορώ να αναπνεύσω μερικές φορές,γενικά δε μπορώ να μη μουρμουράω Very Happy Very Happy Very Happy

κλειώ μου όλα θα πάνε όπως επιθυμείς,αυτό να σκέφτεσαι.όλα θα πάνε καλά μόνο ξεκουράσου,μη κάνεις τίποτα.
bobo περαστικά σου,κάνε υπομονή λίγο ακόμη!
σοφία μου κάνε πλάκα και όντως λέει να σου κάτσει Μ Πέμπτη ε?χαχαχα θα σκάσω από τα γέλια.

φιλιά σε όλες...

802ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Παρ Απρ 06, 2012 11:46 pm

ΣΟΦΙΑΚΙ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια,
σήμερα ξύπνησα στης 4 (όπως κάθε βράδυ) και ένιωθα ότι η μπεμπα θα σκίσει την κοιλιά μου και θα βγεί έξω....... εν το μεταξύ δεν κατέβενε με τίποτα πιο κάτω. είχε τουρλώσει το κεφάλι της ή τον ποπό της στο πλάι και δεν πήγαινε πουθενά...... ασε μια ώρα πέρασε για να ξαναηρεμήσει........
evigiorgos αυτό λέω και γω πλακά πλάκα να με πιάσουν οι πόνοι Μεγάλη Πεμπτή και να τρέχω στο νοσοκομείο. Οσο για την μουρμούρα έχω κ εγώ. Ολα μου φταίνε..... Αχ αντε να γεννήσουμε κορίτσια να πάρουμε αγγαλίτσα τα μπεμπάκια μας

803ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 12:18 am

pharmacy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα κοριτσια μου....
ευχαριστω παρα πολυ για απαντησεις σας..ευτυχως κατα τις 1 το βραδυ που ξαπλωσα εκανε την εμφανιση του ο μικρος...ευτυχως..τωρα θα δω και σημερα κινητικοτητα......μακρι θεουλη μου ν απνε ολα καλα!!!!!!!!!!!!

804ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 1:42 am

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pharmacy όλα καλά με το μπεμπίκος σου??πιστεύω πως μεγαλώνει το μωράκι σου.blackrose τι γίνετε?όλα καλα?σήμερα κοιμήθηκα Σοφάκι.bobo πως είσαι?

λοιπόν έχετε σκεφτεί πόσο θα κρατήσετε το μωρό στο δωμάτιο σας?

φιλάκια σε όλες σας ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 417472

805ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 2:17 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπεραααααααα!!!

Εγω ποναωωωωω κολπικα!!!!Παω σαν την χεσμενη χαχαχαχχαχαααα!!!!!!Γελαω αλλιως δεν λεει να το δω "στραβα"!!!!

ΟΛα καλα ομως και η μπουμπου μια χαρα,αυτοι οι πονοι μονο με κανουν να μην μπορω να κανω κ πολλα!!Περπαταω κ ποναω,καθομαι κ ποναω ,ξαπλωνω και ποναω,αλλαζω θεση ποναωωωωωωωωω!!!!!!!Υπομονη ομως!!!!!

Ρarmachy εγω λεω ολα ειναι μια χαρα...αλλα να πας αν θες να κανεις εναν υπερηχο,θα νιωσεις πολυ καλυτερα οταν παρεις την επιβεβαιωση!!!!!!!!Να παρατηρεις,η αν θες παρε το γιατρο να δεις τι θα σου πει κοριτσι μου μην το σκεφτεσαι!!!

Κοριτσια,εβαλα κοτα με πατατες να ψηθουν,σιγα την διαδικασια δηλαδη....αλλα ειμαι πτωμα χαχαχαχαχα!!!!!!

806ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 2:43 am

ΣΟΦΙΑΚΙ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγω κορίτσια ειμαι πάλι πρισμένη σήμερα... πόδια χέρια σαν ζυμαρούλης..... πόναει τρελά το στήθος μου........ και εγώ είναι μέρες που κοιμάμάι κ μέρες που κάνω σκοπιά... μάλλον θέλει απο τώρα να με εκπαιδευεί η μπέμπα. Οσο για την μπέμπα στο δωμάτιο στην αρχή σκεφτόμουν ότι μόλις σαραντήσει να την πάω στο δωμάτιο της τώρα θα δείξει αν είναι ανήσυχο μώρο θα την κρατήσω μέχρι να γίνει τριών μήνων (ευτυχώς μου δάνεισε η ξαδελφη μου τον λίκνο που είχε στην μικρή της και έτσι δεν θα ήμαστε στριμογμένοι στο δικό μας δωμάτιο) αν κοιμάται και δεν γκρινιάζει θα την βάλω στο κρεββατάκι της απο νωρίς να μαθαίνει. Εγώ αγχόνομαι πως θα αποφύγω να την πάρω στο κρεββάτι μου..... Γιατι μου έχουν πει κ αλλές μανούλες ότι έτσι κ το κάνεις ένα βράδυ μετά την πάτησες............. Very Happy

807ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 2:51 am

pharmacy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kalhmera σας κι απο εμενα..ευτυχως ο μπεμπουλης κουνιοταν το πρωι οποτε ησυχασα η κακομοιρα!!!αχ τι αγχος τραβαμε κι εμεις!!!
εμεις λογω ελειψξς χωρου θα τον εχουμε μαζι μας στο δωματιο μεχρι του χρονου..δηλ μεχρι να χρονισει..το ξερω πως ειναι κακο γιατι συνιθιζει αλλα το γραφειο το χρειαζεται ο αντρας μου να διαβασει γιατι δινει εξετασεις ειδικοτητας τον μαρτη του 13...οποτε ολοι μαζι!!!
blackrose υπομονη..οντευει η ωραιοτερη μερα της ζωης σου...evi μου τερμα τα πρηξιματα ε??μια χαρουλα...περπατημα κ χαρα απο εδω κ περα!

808ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 3:50 am

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια καλημέρα!!!

Σήμερα πέρασα δραματικό βράδυ για άλλη μια φορα με πονοδοντο!!και συχνοουρια!!!

Υπομονή κορίτσια τι να πω!!!σήμερα έχει ΠΟΛΥ καλο κΑιρο και βγήκαμε βολτουλα!!
Αλλα θελουμε και την μπεμπα να έρθει!!!

809ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 4:37 am

pharmacy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
bobo περαστικα...ναι ξερω σαν τον πονοδοντο δεν εχει....κουραγιο περνανε οι μερες..αληθεια ποτε εχεις πητ????

810ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 6:15 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΒΟΒΟ περαστικα ρε κοριτσι!!!Περασε ο καιρος αντε!!!!

Καμια αλλη δεν εχει πονο κολπικα??? Rolling Eyes

811ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 12:08 pm

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια!!
Υποφερω κάθε βράδυ με πιάνει το δόντι!!!
Ο πονος δεν περιγράφεται!!
ΠΗΤ έχω 2 μαιου!!!
Εύχομαι να έρθει νωρίτερα!!!

812ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 12:51 pm

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσακια! Δεν εχω μπει εδω και καιρο γιατι δεν ειμαι και πολυ καλα ψυχολογικα. Χθες πηγαμε για μετρηση και η μικρη ειναι 870γρ ενω η μεγαλη 2200. Η μικρη δεν εχει παρει σχεδον καθολου βαρος εδω και 3 εβδομαδες. Κανανε συμβουλιο και ειπαν οτι μαλλον θα μπω για καισαρικη τη Μεγαλη Τεταρτη. Μου εχει βγει ολο το αγχος και η στενοχωρια και ολη μερα κλαιω, δεν ειμαι καλα. Φοβαμαι τι θα αντιμετωπισω, τι θα γινει οταν γεννησω, πως θα ειναι τα μωρα. Μου ειπαν οτι η μικρη θα μεινει θερμοκοιτιδα τουλαχιστον 1 μηνα και οτι ο κινδυνος να εχει καποια βλαβη ειναι 5% ενω στα αλλα μωρα ειναι 1% συγκριτικα. Ειναι μικρο ποσοστο αλλα ειναι πενταπλασιο απο οτι στα μωρακια γενικοτερα. Δεν θελω να παω να γεννησω, μου φαινεται πολυ νωρις, δε θελω κανεναν γενικα, ειμαι πολυ χαλια, νιωθω οτι δεν αντεχω αλλο, οτι θα τρελαθω πολυ συντομα απο το αγχος. ΜΑκαρι να ειναι ολα αυτα ενας εφιαλτης και να ξυπνησω και ολα να ειναι καλα. Νιωθω και τυψεις για τα μωρακια, δεν τα χαρηκα καθολου μεσα την κοιλιτσα μου. Τουλαχιστον ας τα χαρω εξω.. Αυτα ειναι τα νεα μας, δεν ξερω ποτε θα βρω το κουραγιο να ξαναμπω, μαλλον μετα τη γεννα και αν ειναι ολα καλα και δε με στειλουν πακετακι στη νευρολογικη κλινικη μετα το μαιευτηριο. Ευχομαι σε ολες με το καλο και με εναν πονο αν δεν ξαναμπω μεχρι να γεννησετε! Φιλακια πολλα και για ακομα μια φορα σας ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση που μου δινετε τοσο καιρο!

813ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 1:01 pm

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maya μου τι να πω?θα σου πω πως εύχομαι όλα να πάνε κατευχήν,πως ελπίζω!!!μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου.ξέρω πως είναι εύκολο να μιλάμε εμείς που είμαστε απεξω παρόλαυτα θα προσεύχομαι για τα αγγελούδια σου.
προσπάθησε με ότι δύναμη σου έχει μείνει να σκέφτεσαι θετικά.επίσης μη μένεις μόνη σου,να έχεις δίπλα σου όσους σαγαπάνε!με το καλό να γεννηθούν τα κοριτσάκια σου,να είναι γερά και καλότυχα.

πολλά φιλιά ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 417472

814ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 1:07 pm

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
blackrose σήμερα δε πονούσα καθόλου όλη μέρα πουθενά.κολπικά πόνεσα μια δυο φορές.πιο πολύ είχα πόνους περιόδου και με πονούσαν τα ισχιά μου.Τρίτη δεν έχεις ραντεβού?έχεις ακόμη ροζ υγρά?

bobo είναι χάλια ο πονόδοντος,δε μπορείς να πάρεις αντιβίωση?νομίζω πως μπορείς..η κουνιάδα μου όταν ήταν στο μήνα της της είχε δώσει ο γιατρός της!για ρώτα τον..περαστικούλια σου!!!σίγουρα θα έρθει νωρίτερα από τις 2 μαίου.εγώ είμαι 3 και θα μου πεί αυτή τη Τρίτη πότε περίπου θα γεννήσω!

815ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 1:08 pm

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maya, διαβάζω τα νεά σου στο θέμα σας...είχα γεννήσει κ εγώ προωράκι...άσε με να σου πω κάποια θετικά...έτσι χωρίς να γνωρίζω κ πολλές λεπτομέρειες για την περίπτωση...είσαι στην 34η εβδομάδα, απ´ ότι είδα που είναι μια καλή εβδομάδα για πρόωρο...το μωρό σου είναι κοριτσάκι που αυξάνει τις πιθανότητες να πάνε τελικά όλα καλά. Τα κορίτσια έχουν πιο γερή κράση κ αντέχουν περισσότερο σε τέτοιου είδους καταστάσεις...πρέπει να προσπαθείς να σκέφτεσαι τα όποια "θετικά" υπάρχουν. Δεν προσπαθώ να σου δώσω φρούδες ελπίδες αλλά δεν πρέπει να εγκαταλείψεις εσύ έστω και νοερά την μικρή σου...καταλαβαίνεις ελπίζω πώς το εννοώ το να εγκαταλείψεις...σου εύχομαι ολόψυχα Κουράγιο...να πάνε όλα όσο το καλύτερο δυνατόν...

816ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 4:38 pm

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαγια μου,μερικες φορες πρεπει να σηκωνουμε να σταυρο στην πλατη μας,ειτε ειναι δοκιμασια,ειτε τραγικα γεγονοτα,ειτε αλλο γεγονος.Εχουμε δυναμη μεσα μας,αρκει να την σπρωξουμε προς τα εξω για να αντιμετωπισουμε οτι μας συμβαινει στη ζωη μας.Να εισαι αισιοδοξη για να ειναι αισιοδοξα και τα μωρακια σου.Να σκεφτεσαι θετικα.Να εισαι ηρεμη οσο το δυνατο περισσοτερο.Να μοιραζεσαι οτι νιωθεις,ετσι μετριαζεις το αγχος σου και την ανησυχια σου.Να μην παραδινεσαι.Σκεψου δεν εισαι η μονη στο κοσμο που μπορει να τα καταφερει!Γιατι θα τα καταφερετε κοριτσακι μου.Αρκει να το πιστεψεις μεσα σου και να βγαζεις τα αρνητικα και να αφηνεις να εισχωρουν τα θετικα.Εγω σε σκεφτομαι και σου δινω τις καλυτερες ευχες μου μεσα απο την καρδια μου.Θα περιμενω τα νεα σας και θα ελπιζω στα ομορφοτερα!!




Εγω κοριτσια,ειμαι στην κλινικη,ειδα παλι ροζ αιματακι,ε και ειπε και ο γιατρος η προληψη ειναι το παν γι αυτο κ μπηκα αποψε για παρακολουθηση.Καλο κανει κακο δεν κανει.Ολα βαινουν καλως,η μπεμπα μου ακομα να κοιμηθει!!Εχω καρδτοκγραφο ,συσπασεις ειχα λιγες μικρες,τωρα ησυχα...αιματακι ειδα σταγονιτσες στο σερβιετακι.Η μαια μου ειπε οτι ειμαστε 50-50 για το αν βαδιζω για τοκετο με τα συμπτωματα αυτα,θα δειξει ο χρονος.Οτι ειναι να γινει θα γινει!Το μωρακι δν θα εχει προβλημα! Θα δειξει!
φιλια σε ολες,το πρωι θα ερθει κ ο γιατρος να με δει!

817ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Απρ 07, 2012 10:53 pm

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με το καλό να έρθει το μωράκι σου. έχουμε περάσει παρόμοια και πιστεύω οτι αν έρθει τώρα θα είναι όλα μια χαρά.Εγω γέννησα 36 και 1 ημέρα και ο μικρός ηταν 2.810 ν μην ανησυχείς ισως βιάζεται να το πάρει αγκαλίτσα η μανούλα του. Εύχομαι σύντομα να μάθουμε οτι έγινες μανούλα.Σου στέλνω τα φιλιά μου και περιμένω τα καλύτερα νέα σου

ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 417472

818ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Κυρ Απρ 08, 2012 1:08 am

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια!!!!Μάγια μου κουράγιο κοριτσάκι μου να έχεις πίστη και όλα θα πάνε καλά,εύκολο να το λέμε εμείς απ'έξω όπως είπε και η evi αλλά όσο πιο δυνατή μείνεις εσύ τώρα τόσο πιο καλά θα είναι και τα μικρούλια σου,είναι όλων μας οι καλύτερες ευχές κοντά σας και θα χαρούμε πολύ να μας πεις όμορφα νεα σύντομα!!!!
ΒΟΒΟ μου δύσκολος ο πονόδοντος γενικά πόσο μάλλον τώρα...περαστικά κούκλα θετική σκέψη και όλα περνούν!!!
Βlackrose μου μην αγχώνεσαι όλα είναι μια χαρά και αφού σου το επιβεβαιώνει ο γιατρός σου αν γεννηθεί τώρα η μικρούλα σου όλα καλά θα είναι, μην στεναχωριέσαι για τίποτα,περιμένουμε τα νεα σου λοιπόν και ποιος ξέρει ίσως και σαν ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!Εύχομαι όλες να είμαστε καλά πολλά φιλιά!!!!

819ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Κυρ Απρ 08, 2012 2:38 am

ulysses1977

ulysses1977
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια γεια σας κι από μένα.Είμαι νέα μαμά στο Forum και θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες σας ό,τι καλύτερο από καρδιάς. Έχω ΠΗΤ 30MΑΪΟΥ και θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις ανησυχίες μου.Διαγνώστηκα με επιχείλιο πλακούντα(ο πλακούντας καλύπτει μερικώς τον τράχηλο) και τώρα που διανύω την 33η εβδομάδα η γιατρός μού συνέστησε πλήρη ακινησία.Φοβάμαι πολύ μήπως αιμοραγήσει ο πλακούντας και γεννήσω πρόωρα.Επίσης αυξάνουν οι πιθανότητες καισαρικής και μεγάλης απώλειας αίματος λόγω της κατάστασης. Έχει κάποια άλλη μανούλα παρόμοια εμπειρία να μοιραστεί μαζί μου;Ευχαριστώ πολύ !!!!

820ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Κυρ Απρ 08, 2012 2:52 am

pharmacy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα..εχε πιστη κ ολα θα οανε καλα..κατ αρχην με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου..φιος η κορη??επιπλεον δεν εχω ακουσει για αυτο το ειδος πλακουντα αλλα οπως κ να εχει ξαπλωσε ξεκουρασου κ θα περασει ο καιρος...στο λεω εγω που εχω περασει ολους αυτους τους μηνες σπιτι....λογω αιμοραγιας φοβου κ τωρα λοφω του οτι ο μπεμπης εχει κατεβει πολυ χαμηλα κ υπαρχει φοβος προωρου...αλλα ελπιζω μολις μπουμε σε 9ο να αρχισουμε τις βολτουλες.....οσο για την καισαρικη αν αυτη ειναι η λυση μην φοβασαι ..τοσες γυναικες κανουν...αρκει να ειστε οι 2 σας καλα!!!!!!!!!11111

821ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Κυρ Απρ 08, 2012 3:34 am

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια καλησπέρα!!εδω και καμία ώρα έχω ένα πόνο συνεχομενο χαμηλα σαν πόνο περιοδου αλλα δεν έχει περιοδικοτητα είναι μόνιμο!!!λέτε να σημαίνει κάτι αυτο;;;
Πρέπει να ειδοποίησω η όχι ακόμη;;;;

822ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Κυρ Απρ 08, 2012 3:48 am

ulysses1977

ulysses1977
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
pharmacy σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές και τη θετική ενέργεια.Περιμένω κοριτσάκι.Δεν με απασχολεί η καισαρική παρά μόνο να είμαστε καλά το μωράκι μου κι εγώ.Εύχομαι καλή δύναμη σε όσες πλησιάζει η ώρα του τοκετού και υπομονή στις υπόλοιπες.ΒΟΒΟ ό,τι κι αν είναι αυτό που περνάς εύχομαι να καταλήξει με τον ωραιότερο τρόπο.Το θαύμα της ζωής είναι ανεκτίμητο!!!!

823ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Κυρ Απρ 08, 2012 4:06 am

Colette

Colette
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια!Θα ηθελα να σας ρωτησω και εγω κατι..διανυω την 36η εβδομαδα και εδω και 3-4 μερες εχω αρκετες ζαλαδες..δεν κρατανε ολη τη διαρκεια της μερας, αλλα για ενα μεγαλο μερος της, της νιωθω..χθες το βραδυ που ξυπνησα να παω τουαλετα, οταν ξαπλωσα παλι, ολα γυριζαν για καποια δευτερολεπτα..ο αιματοκριτης μου ειναι παρα πολυ καλος και η πιεση μου χαμηλη, αλλα ειναι συνηθισμενο για μενα, παντα ειχα υποταση..εχει συμβει σε καποια αλλη μανουλα?ανησυχω και δεν θελω να τηλεφωνω στο γιατρο μου καθε λιγο και λιγακι..βοηθηστε με αν γνωριζετε κατι..σας ευχαριστω πολυ!συγνωμη αν σας κουρασα...

824ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Κυρ Απρ 08, 2012 4:56 am

pharmacy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
bobo αν συνεχιστει τηλ σε γιατρο σου ..αν κ δεν νομιζω ν ειναι κατι

825ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Κυρ Απρ 08, 2012 6:48 am

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τελικά πέρασαν δεν κράτησαν ΠΟΛΥ!!!
Ποιος ξέρει τι να ήταν!!!
Την Τρίτη έχουμε γιατρο θα τον ρωτήσω!!!
Μακάρι να προκύψει τίποτα θέλω τόσο ΠΟΛΥ να την πάρω αγκαλιτσα!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 37 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις