Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

976Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 2:07 am

nakos

nakos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:
nakos αν θελεις πες μου να σου βαλω το λινκ να το δεις το καθισμα.
Πηρα τα παμπερς Νο1 2-5 κιλα 2 πακετα εκατονκατι πανες ειναι και Νο 2 3-6 κιλα παλι 2 πακετα αλλα ειναι παραπανω οι πανες.
ναι αμε θα ηθελα να το δω! εγω σκεφτομαι να παρω τα new baby Νο 2 που ειναι απο 3-6 kg 4 πακετα για αρχη μαζι με τα μωρομαντηλα! τα μωρομαντηλα ειναι σιγουρα πιο φτηνα απο εδω αλλα για τις πανες αμα εχεις κουπονια δεν ξερω αν κερδιζεις! εγω βεβαια δεν εχω κουπονια οποτε μαλλον απο εκει με βλεπω να τα περνω!

977Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 2:12 am

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koritsia otan gennisw me to kalo na parw kalathoyna gia to amaxsi na parw portmpempe ti na paroyme den xseroyme me ton antra moy.

978Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 2:24 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το αναποδο καρεκλακι
http://www.pingpong-online.de/en/shop/britax-roemer-2012/multi-group-seats/britax-multi-tech-i-ii-max-carseat-9--36kg-carseat-britax-r--mer-7873.html

το εχω ψαξει παααρα πολυ και αυτο ειναι το καλυτερο αναποδο καθισμα που μπαινει χωρις βαση isofix (επειδη δεν εχει το αμαξι μας) και ειναι για πολλα χρονια γιατι παει μεχρι 25 κιλα μεγαλωνει δηλαδη μαζι με το παιδι.και η συγκεκριμενη σελιδα το εχει πολυ καλη τιμη και πολυ φτηνα μεταφορικα,ασε που στην ελλαδα δεν ξερω καν αν εχει το συγκεκριμενο μοντελο.

εφη καλο ειναι για το αμαξι να παρετε ενα καθισματακι 0-13 κιλα παραδειγμα ενα τετοιο
http://www.pingpong-online.de/en/shop/britax-roemer-2012/group-0---till-13kg-/roemer-baby-safe-plus-2-carseat-roemer-baby-safe-plus-2-carseat-for-babys-7465.html

αυτο μπορειτε να το βγαζετε ευκολα και να μεταφερετε μεσα το παιδι οπου πατε, το δικο μας κουμπωνει και στο σκελετο του καροτσιου μας.
Ή μπορειτε να παρετε ενα τετοιο
http://www.pingpong-online.de/en/shop/britax-roemer-2012/multi-group-seats/britax-first-class-plus-carseat-first-class-plus-britax-r--mer-7874.html

που ειναι απο 0-18 κιλα αλλα ειναι σταθερο δεμενο στο αμαξι δεν μεταφερετε.

979Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 2:35 am

nakos

nakos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ωραιο φαινεται τατιανα μου! εμεις πηραμε αυτο http://www.pingpong-online.de/en/shop/maxi-cosi-2012/carseats/carseats-group-0-/maxi-cosi-pebble-maxi-cosi-pebble-carseat-8025.html και μαλλον με αυτο θα το βγαλουμε απο το μαιευτηριο! αν και εχουμε και port bebe απο το καροτσι μας το stokke αλλα δεν εχω δει αν δενεται με την ζωνη το port bebe! και σε εμας μπαινει το καθισματακι αμαξιου στο καροτσι γιατι εχουμε παρει τους ανταπτορες! ουτε το δικο μας αμαξι εχει isofix! οποτε θα το δενουμε απλα με τη ζωνη! διαβασα οτι αν το κανεις σωστα ειναι το ιδιο ασφαλες με το συστημα isofix!

980Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 2:41 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nakos έγραψε:ωραιο φαινεται τατιανα μου! εμεις πηραμε αυτο http://www.pingpong-online.de/en/shop/maxi-cosi-2012/carseats/carseats-group-0-/maxi-cosi-pebble-maxi-cosi-pebble-carseat-8025.html και μαλλον με αυτο θα το βγαλουμε απο το μαιευτηριο! αν και εχουμε και port bebe απο το καροτσι μας το stokke αλλα δεν εχω δει αν δενεται με την ζωνη το port bebe! και σε εμας μπαινει το καθισματακι αμαξιου στο καροτσι γιατι εχουμε παρει τους ανταπτορες! ουτε το δικο μας αμαξι εχει isofix! οποτε θα το δενουμε απλα με τη ζωνη! διαβασα οτι αν το κανεις σωστα ειναι το ιδιο ασφαλες με το συστημα isofix!

ωραιο το καθισματακι και ειναι απο τις καλυτερες μαρκες..
εμεις με το καθισμα θα την παρουμε γιατι το πορτ μπεμπε που εχουμε δεν δενει με ζωνες!

981Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 3:04 am

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koritsia na eiste kala me exete voithisi para poly. exoyn lythoi oi perissoteres apories poy eixa gyrw apo tin egkymosyni,tin genna kai polla alla.

982Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 3:07 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nakos έγραψε:Κοριτσια καλημερα!! ο μπεμπης απο προχτες δινει ρεσιταλ! νομιζω οτι αλλαξε και θεση! ηταν με το κεφαλι κατω και μαλλον γυρισε! το λεω αυτο γιατι οταν ειχε λοξυγγα τον καταλαβαινα κατω χαμηλα! ενω τωρα σαν να εχει ανεβει πιο πανω! ειμαι στην δουλεια και δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα! εχτες μας ηρθε το καθισμα του αμαξιου που ειχα παραγγειλει απο το amazon! κοριτσια φοβερο! και εννοειτε πιο φτηνο απο εδω! εδω το εβρισκα 260 και απο το amazon το πηρα 180 ευρω στην πορτα μου! τωρα σκεφτομαι μηπως παραγγειλω αποστειρωτη και μπιμπερο! εχει μια φοβερη προσφορα με οτι χρειαζεσαι στην αρχη(απο αποστειρωτη και μπιμπερο κλπ) με 120 ευρω απο 260 που τα βρισκω ολα αυτα εδω! ειναι της avent! θελω να θυλασω και δεν ξερω κατα ποσο θα μου φανουν χρησιμα γιαυτο δεν τα εχω παραγγειλει ακομα! εσεις που εχετε θυλασει τι λετε τα χρειαζομαι? σκεφτομαι μηπως με το θυλαστρο βγαζω το βραδυνο γευμα και του το δινω με μπιμπερο για να τον πιανει πιο πολυ και να κοιμαται λιγο παραπανω! ουφ σας επρηξα! φιλακια και καλημερα!!!
Εγω τον αποστειρωτη τον πηρα 50ευρω της ΝUK και πηρα και 2 μικρα 2 μεγαλα μπουκαλια. τα μεγαλα ειχαν 6ευρω το ενα τα μικρα δεν θυμαμαι. Αρα συνολικα να εδωσα 70ευρω. Στον αποστειρωτη να δεις να χωρανε και απο αλλες εταιριες γιατι αν για καποιο λογ δεν θηλασεις ή δεν βολευει το μωρο με τα Avent μπορει αν αλλαξεις μαρκα μπουκαλια και να μην χωρανε στην αποστειρωση. πανε σε κανενα μαγαζι και ρωτα για καλυτερα. Εμενα θυμαμαι δεν μου ειχε φανει πολυ βολικος της chicco γι αυτο πηρα NUK.

983Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 3:12 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
its a boy έγραψε:koritsia otan gennisw me to kalo na parw kalathoyna gia to amaxsi na parw portmpempe ti na paroyme den xseroyme me ton antra moy.
Καλαθουνα εμενα μου δωσανε και με βολεψε γιατι τον ειχα συνεχει διπλα μου μεχρι 5 μηνων γιατι μετα δεν χωρουμε αλλο. Πορτμπεμπε για το αμαξι δεν ειναι η απολυτη ασφαλεια ασε που ειανι για λιγοτερο διαστημα μεχρι 6 μηνων ή 64εκ περιπου. καθισματακι που κοιταει πισω εγω σου προτεινω.

984Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 3:14 am

nakos

nakos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ρε κοριτσια καθομαι και χαζευω θηλαστρα! ειμαι πολυ αγχωμενη και θελω να τα εχω ολα ετοιμα απο πριν! το θηλαστρο που εχω βρει κανει 120 ευρω και μαζι με το σετ της avent απο το amazon αλλα 120 ευρω! καπως μου εχει κολλησει στο μυαλο οτι μαλλον θα βγαζω το γαλα με το θηλαστρο γιατι οι θηλες μου ειναι πολυ ευαισθητες! αντε τωρα να αποφασισω αν θα τα παρω απο τωρα ή αφοτου γεννησω! το θηλαστρο που θελω ειναι αυτο http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=502&cat=96&page=1&mCat=5 και το σετ απο το amazon αυτο http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCD289-Complete-Bottlefeeding/dp/B004U8C1T6/ref=wl_it_dp_o_npd?ie=UTF8&coliid=I1RXBL7JEP9W0O&colid=6XFMGT079QMH δηλαδη το συνολο κοντα στα 240 ευρω! ουφ τι να κανω?

985Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 3:15 am

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
momirene einai akrivw ayto to kathismataki?

986Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 3:20 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα ειπα? Δεν ειπα!
καλημερα λοιπον Smile
Σημερα εκλεισα ραντεβου για 14/2 στον γιατρο του ΙΚΑ να μου δωσει Βεβαιωση εργοδοτη για την ΠΗΤ. (Εχω ηδη χαρτι απο τον γιατρο που με παρακολουθει). Μετα θα το παω στον εργοδοτη να μου το υπογραψει για να το εχω ετοιμο για το ΙΚΑ την πρωτη μερα που θα βγω σε αδεια ΚΥΗσεως.

987Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 3:36 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
its a boy έγραψε:momirene einai akrivw ayto to kathismataki?
καθισματακι αυτοκινητου εχει πολλα. Διαλεγεις μαρκα και τιμη που σε βολευει. Εγω ειχα παρει αυτο
http://chicco.skroutzstore.gr/p.CHICCO-KAROTSI-TRIO-LIVING-79122.210854.html σε μπλε σκουρο-πορτοκαλι 500ευρω πριν 3,5 χρονια. Πορτμπεμπε, καθισματακι κουμπωνουν πανω στον σκελετο του καροτσιου και το καροτσι μπορει να κοιταει την μαμα ή στον δρομο. Με ποδοσακο, τσαντα, κουκουλα βροχης και κουνουπιερα.
Θυμαμαι οταν το ψαχναμε οτι αν παιρναμε μονο καροτσι-καθισματακι αυτοκινητου θα πληρωναμε τα ιδια λεφτα με το σετ που ειχε και το πορτ μπεμπε το οποι στην ουσια μας βγηκε τζαμπα.
Αυθτο που αθ πορσεξεις ειναι αν χωραει στο πορτ μπαγκαζ και αν θες να εχει isofixή οχι αναλογα με το αμαξι. Επισης εγω ηθελα να ειναι ελαφρυ και να εχει μονες ροδες για να μην κολλανε.
τωρα του εχουμε αυτο http://www.eurekakids.net/en/babycare/bebe-confort/car-seat-axiss-oxygen-black/24587741440 το οποιο ειναι σουπερ βολικο γιατι γυρναει στο πλαι και δεν ζοριζεσαι να δεσεις το παιδι! Το ειχαμε παρει απο Θεσσαλονικη απο Καλαμαρια 300ευρω. Δεν το μετανοιωσα καθολου. Σε λιγο αθ αλλαξουμε παλι και μαλλον παλι αυτην την μακρα θα προτιμησω



Έχει επεξεργασθεί από τον/την momirene στις Πεμ Φεβ 09, 2012 3:46 am, 1 φορά

988Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 3:38 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nakos έγραψε:ρε κοριτσια καθομαι και χαζευω θηλαστρα! ειμαι πολυ αγχωμενη και θελω να τα εχω ολα ετοιμα απο πριν! το θηλαστρο που εχω βρει κανει 120 ευρω και μαζι με το σετ της avent απο το amazon αλλα 120 ευρω! καπως μου εχει κολλησει στο μυαλο οτι μαλλον θα βγαζω το γαλα με το θηλαστρο γιατι οι θηλες μου ειναι πολυ ευαισθητες! αντε τωρα να αποφασισω αν θα τα παρω απο τωρα ή αφοτου γεννησω! το θηλαστρο που θελω ειναι αυτο http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=502&cat=96&page=1&mCat=5 και το σετ απο το amazon αυτο http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCD289-Complete-Bottlefeeding/dp/B004U8C1T6/ref=wl_it_dp_o_npd?ie=UTF8&coliid=I1RXBL7JEP9W0O&colid=6XFMGT079QMH δηλαδη το συνολο κοντα στα 240 ευρω! ουφ τι να κανω?
καλημερα και απο μενα!γιατι τοσο αγχος???????αφου θα προσπαθησεις να θηλασεις δες πως θα παει και μετα περνεις!να ξερεις αν του μαθεις μπιμπερο δεν θα θελει το στηθος με τιποτα θα μαθει αλλιως στα ευκολα, οι θηλες ολες στην αρχη πονανε εμενα ματωναν αλλα μου δωσαν κατι αλοιφες απο την κλινικη και μετα εστρωσαν!εγω θα σου προτεινα αφου θες να θηλασεις παρε 2 μπιμπερο να τα εχεις για καλο και κακο τα αποστειρωνεις και με τον κλασικο τροπο στην κατσαρολα αν χρειαστει και οταν αποφασησεις να το κοψεις τοτε περνεις και αποστειρωτη και μπιμπερο πολλα!και το θηλαστρο θα το δεις στην πορεια αν το χρειαστεις!αυτα απο μενα!!!!!

989Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 3:43 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:καλησπερα εγκυουλες μου!
Σημερα ολη μερα ολο καπου λειπω και τωρα βρηκα ευκαιρια να ριξω μια ματια στο φορουμ..
Πολυ κρυο και σημερα..ψιλοχιονιζε κιολας.Πηγα το πρωι στο ικα για να αρχισω τα χαρτια για τα επιδοματα..μα τι συστημα ηλιθιο εχει αυτη η χωρα..8 μηνων εγκυος να πρεπει να τρεχεις για ενα σωρο χαρτια οταν σε αλλες χωρες οπως στην γερμανια τα λεφτα μπαινουν αυτοματα στην τραπεζα χωρις να κανεις ΤΙΠΟΤΑ!

Και μενα μου ειπε οταν μπω στον 9ο θα πηγαινω καθε 2 βδομαδες να με βλεπει.
καλημερα τατιανα!μα γιατι το λες αυτο!μεσα στο ικα εισαι και σου ζητανε χαρτια δικα τους που μπορουν να πατησουν το ονομα σου και να τα βρουνε ολα και ενσημα και ολα!!!!!!!τι σου ζητησαν τιποτα περιεργο η εκεινα που σου ειχα πει?

990Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 3:59 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γκαλαιτζογλου έγραψε:
τατιανα έγραψε:καλησπερα εγκυουλες μου!
Σημερα ολη μερα ολο καπου λειπω και τωρα βρηκα ευκαιρια να ριξω μια ματια στο φορουμ..
Πολυ κρυο και σημερα..ψιλοχιονιζε κιολας.Πηγα το πρωι στο ικα για να αρχισω τα χαρτια για τα επιδοματα..μα τι συστημα ηλιθιο εχει αυτη η χωρα..8 μηνων εγκυος να πρεπει να τρεχεις για ενα σωρο χαρτια οταν σε αλλες χωρες οπως στην γερμανια τα λεφτα μπαινουν αυτοματα στην τραπεζα χωρις να κανεις ΤΙΠΟΤΑ!

Και μενα μου ειπε οταν μπω στον 9ο θα πηγαινω καθε 2 βδομαδες να με βλεπει.
καλημερα τατιανα!μα γιατι το λες αυτο!μεσα στο ικα εισαι και σου ζητανε χαρτια δικα τους που μπορουν να πατησουν το ονομα σου και να τα βρουνε ολα και ενσημα και ολα!!!!!!!τι σου ζητησαν τιποτα περιεργο η εκεινα που σου ειχα πει?

H γιατρος που παω εξω ειναι και στο ικα, μου εδωσε αυτη ενα χαρτι που λεει ποτε γενναω και μου ειπε να το παω στο κεντρο μανας κ παιδιου να μου δωσουν και απο εκει ενα χαρτι και μετα θα παω στο ικα οπου θα μου δωσουν τα υπολοιπα χαρτια και για τον εργοδοτη..στο κεντρο μανας δεν πηγα ακομα γιατι ο εργοδοτης μου μενει θεσσαλ και ετσι και αλλιως θα ερθει τελος του μηνα..

991Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 4:03 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γκαλαιτζογλου έγραψε:
nakos έγραψε:ρε κοριτσια καθομαι και χαζευω θηλαστρα! ειμαι πολυ αγχωμενη και θελω να τα εχω ολα ετοιμα απο πριν! το θηλαστρο που εχω βρει κανει 120 ευρω και μαζι με το σετ της avent απο το amazon αλλα 120 ευρω! καπως μου εχει κολλησει στο μυαλο οτι μαλλον θα βγαζω το γαλα με το θηλαστρο γιατι οι θηλες μου ειναι πολυ ευαισθητες! αντε τωρα να αποφασισω αν θα τα παρω απο τωρα ή αφοτου γεννησω! το θηλαστρο που θελω ειναι αυτο http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=502&cat=96&page=1&mCat=5 και το σετ απο το amazon αυτο http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCD289-Complete-Bottlefeeding/dp/B004U8C1T6/ref=wl_it_dp_o_npd?ie=UTF8&coliid=I1RXBL7JEP9W0O&colid=6XFMGT079QMH δηλαδη το συνολο κοντα στα 240 ευρω! ουφ τι να κανω?
καλημερα και απο μενα!γιατι τοσο αγχος???????αφου θα προσπαθησεις να θηλασεις δες πως θα παει και μετα περνεις!να ξερεις αν του μαθεις μπιμπερο δεν θα θελει το στηθος με τιποτα θα μαθει αλλιως στα ευκολα, οι θηλες ολες στην αρχη πονανε εμενα ματωναν αλλα μου δωσαν κατι αλοιφες απο την κλινικη και μετα εστρωσαν!εγω θα σου προτεινα αφου θες να θηλασεις παρε 2 μπιμπερο να τα εχεις για καλο και κακο τα αποστειρωνεις και με τον κλασικο τροπο στην κατσαρολα αν χρειαστει και οταν αποφασησεις να το κοψεις τοτε περνεις και αποστειρωτη και μπιμπερο πολλα!και το θηλαστρο θα το δεις στην πορεια αν το χρειαστεις!αυτα απο μενα!!!!!
Ειναι και θεμα μωρου. ο δικος μου δεν συνιθισε στο μπουκαλι αν και θηλαζαμε 8 μηνες και του εδιναν μπουκαλι οταν εβγαινα εξω το βραδυ. Μη σου πω οτι εκανα αγωνα του δωσω μπουκαλι. Αποστειρωτη οντως δεν χρειαζεσαι απο την αρχη. Το βλεπεις στην πορεια. Εγω τον χρεισιμοποιησα ελαχιστα.
Θηλαστρο ομως δεν μετανοιωσα που ειχα απο την αρχη. Ακομα και στην κλινικη καθε βραδυ αδειαζα το στηθος μου που πονουσε, πετρωνε απο το πολυ γαλα. Το μωρο τοτε επινε 30γρ με το ζορι...τι να το εκανα το υπολοιπο? Αν το αφησεις πονας πολυ. οποτε το εβγαζα. κρεμα μου εδωσαν στην κλινικη την Novaquasol και ηταν τελεια! Βοηθαει να αφηνεις το στηθος καπου καπου ακαλυπτο να στεγνωνει. Επιθεματα θεϊκα εχει η chicco που οσο και να τρεξει το γαλα δεν νοιωθεις μουσκεμα.

992Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 4:10 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τατιανα έγραψε:
γκαλαιτζογλου έγραψε:
τατιανα έγραψε:καλησπερα εγκυουλες μου!
Σημερα ολη μερα ολο καπου λειπω και τωρα βρηκα ευκαιρια να ριξω μια ματια στο φορουμ..
Πολυ κρυο και σημερα..ψιλοχιονιζε κιολας.Πηγα το πρωι στο ικα για να αρχισω τα χαρτια για τα επιδοματα..μα τι συστημα ηλιθιο εχει αυτη η χωρα..8 μηνων εγκυος να πρεπει να τρεχεις για ενα σωρο χαρτια οταν σε αλλες χωρες οπως στην γερμανια τα λεφτα μπαινουν αυτοματα στην τραπεζα χωρις να κανεις ΤΙΠΟΤΑ!

Και μενα μου ειπε οταν μπω στον 9ο θα πηγαινω καθε 2 βδομαδες να με βλεπει.
καλημερα τατιανα!μα γιατι το λες αυτο!μεσα στο ικα εισαι και σου ζητανε χαρτια δικα τους που μπορουν να πατησουν το ονομα σου και να τα βρουνε ολα και ενσημα και ολα!!!!!!!τι σου ζητησαν τιποτα περιεργο η εκεινα που σου ειχα πει?

H γιατρος που παω εξω ειναι και στο ικα, μου εδωσε αυτη ενα χαρτι που λεει ποτε γενναω και μου ειπε να το παω στο κεντρο μανας κ παιδιου να μου δωσουν και απο εκει ενα χαρτι και μετα θα παω στο ικα οπου θα μου δωσουν τα υπολοιπα χαρτια και για τον εργοδοτη..στο κεντρο μανας δεν πηγα ακομα γιατι ο εργοδοτης μου μενει θεσσαλ και ετσι και αλλιως θα ερθει τελος του μηνα..
Τατιανα στην Καβαλα πατε στο Κεντρο Μανας χωρις ραντεβου? Γιατι εγω για να προλαβω ραντεβου εκει πριν βγω σε αδεια το εκλεισα τωρα στις 14/2 γιατι η αδεια ξεκιναει 5/3.

993Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 4:16 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κανονικα δεν πρεπει να καταθεσεις τα χαρτια σου στην ημερομηνια ακριβως?καπου διαβασα σε καποιο φορουμ οτι αν πας μετα χανεις καποια λεφτα γιατι και καλα ειναι σαν να δουλευες και δεν σε πληρωνουν για 56 μερες!ρωτα τατιανα μη χασεις λεφτα αν το καθυστερησεις τοσο!και εγω θα κλεισω ραντεβου απο τωρα γιατι πρεπει 1/3 να καταθεσω!

994Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 4:23 am

nakos

nakos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια ευχαριστω για την βοηθεια με το θεμα του θηλασμου! θα το σκεφτω και θα πραξω! μακαρι ολα να πανε καλα! φιλακια!!

995Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! - Σελίδα 40 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!! Πεμ Φεβ 09, 2012 5:15 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
momirene έγραψε:


Τατιανα στην Καβαλα πατε στο Κεντρο Μανας χωρις ραντεβου? Γιατι εγω για να προλαβω ραντεβου εκει πριν βγω σε αδεια το εκλεισα τωρα στις 14/2 γιατι η αδεια ξεκιναει 5/3.

δεν μου ειπε τιποτα για ραντεβου,θα ξαναρωτησω ομως μια και το ειπες

γκαλαιτζογλου έγραψε:κανονικα δεν πρεπει να καταθεσεις τα χαρτια σου στην ημερομηνια ακριβως?καπου διαβασα σε καποιο φορουμ οτι αν πας μετα χανεις καποια λεφτα γιατι και καλα ειναι σαν να δουλευες και δεν σε πληρωνουν για 56 μερες!ρωτα τατιανα μη χασεις λεφτα αν το καθυστερησεις τοσο!και εγω θα κλεισω ραντεβου απο τωρα γιατι πρεπει 1/3 να καταθεσω!

την ρωτησα γιαυτο και μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα..αλλα θα ρωτησω μην γινει καμια χαζομαρα..

κοριτσια κανω το Εγκυουλες Νο 2 γιατι γεμισαμε 50 σελιδουλες..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις