Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
144 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 144 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε:καλησπερα κοριτσια τελικα οπως ειπα και χθες ο αντρας μου πηγε η βαφτιση εγινε αλλα του καναν ενα χουνερι που θα το θυμαται καλα να παθει για να καταλαβει ποσο γραμμενο τον εχουν και οτι δεν τον υπολογιζουν καθολου βεβαια δεν ειπα τιποτα και αν κρατηθω δεν θα πω τιποτα ουτε οταν γυρισει. οπως ειπες μαρακι μπορει αν τα εχω μαζεμενα γιατι αν ηθελε να παει τωρα δεν επρεπε να φυγει παλι πριν ενα μηνα βασικα αυτος θελει να τα κανει ολα οπως θελει ενω εγω να μενω πισω με το μωρο. και αν πω και κατι μου απαντα εσυ εχεις διπλα τους δικους σου. οσο για την κοπελα που ειπε οτι οταν παει στη δουλεια πως με αφηνει!!!! η δουλεια απο το σπιτι μας απεχει 5 λεπτα οποτε δεν το συζητω!!! αλλα και παλι οπως ειπα πριν αν η βαφτιση που επρεπε να παει ηταν 2 ωρες αποσταση δνε θα ελεγα τιποτα ομως 7 ειναι παρα πολλες για να ειναι εκει οταν τον χρειαζομαι. η ψυχολογια μου ειναι χαλια λογω της κλεισουρας και του τρεξιματος ομως δεν μπορω να κανω κατι γιατι αυτος πρεπει παντα να παει καπου και αν πω κατι θα απαντησει οτι και αυτος ειναι πιεσμενος και οτι τον κοβω απο την οικογενεια του!!!!αντε να δω ποτε θα κανω το μπαμ.

Περίμενε να γεννησεις με το καλό και μετά κάνε όσα μπαμ θες. Και έχεις και όλα τα δίκια του κοσμου... Τι σημαίνει δηλαδή ότι εσύ έχεις τους γονείς σου και εκεινον τον αποκόβεις τάχα μας, που ούτως ή άλλως μένουν μακρυά; Εσύ φταις για την απόσταση; Και αν δεν τα πας καλά με τους δικούς του δεν φταις μονο εσύ γιατί συνήθως μονός καβγάς δεν γίνεται... Και για εμένα συνήθως φταίει αυτός που είναι στην μέση... Περίμενε να γεννήσεις και μετά μπορείς να εξηγηθείς μαζί του γιατί είσαστε ζευγάρι και ανήκετε στην ίδια κοινή οικογένεια που έχετε φτιάξει. Δεν υπάρχει "η οικογένειά μου' και "η οικογένειά σου" πια. Όχι με δυο παιδιά... Και ας σε χαρακτηρίσει και πιεστική και ότι άλλο θέλει. Ούτως ή άλλως έχεις και εσυ ράματα για την δική του γούνα και καλό είναι να τα βγάλεις απο μέσα σου και να τα συζητήσεις με αυτόν που έχεις το πρόβλημα. Αλλά περίμενε λίγο ακόμα να βγει το μωράκι και μην αρχίσεις μια κουβέντα τώρα που θα σε συγχίσει, οκ;

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαρακι εχεις δικιο ομω ειπαμε ειναι και οι ορμονες και κανω πολυ υπομονη και οποιες και να ειναι οι σχεσεις με την πεθερα μου κυριως( ειναι παρα πολυ χαλια γιατι ειπα τελος δεν θα με χωρισει αυτη γιατι αυτο θελει οποτε δνε μπορω να κανω σε ολα υπομονη και να τα αφηνω να περνανε και πριν καιρο που εγινε ενα πολυ χοντρο οταν ηρθε να μας δει μετα απο ενα χρονο βεβαια παντα γινοταν σκηνικα οταν ερχοταν αλλα ελεγα δεν πειραζει υπομονη, ονως αυτη τη φορα ειπα τελος η γυναικα αυτη θελει το κακο μας αφου ο γιος δεν το βλεπει οκ αλλα εγω δεν μπορω να το παιζω χαλαρα και απλα ξεκοψα και εχω μονο τα τυπικα)ομως οποιες και αν ειναι οι σχεσεις εγω κραταω τα τυπικα με ολους για αν ειμαι σωστη και να μην εχε να μου πει τιποτα ο αντρας μου και δεν εχω φερει αντιρηση να μην παμε( πηγαμε οταν γεννηθηκε το μωρο)ομως δεν μπορω να παω καθε μηνα οταν ειμαι εγκυος και εχω και αλλο μωρο. του αντρα μου του βαζουν φιτιλια αυτες οποτε αστα βραστα. τεσπα ευτυχως ειμαστε μακρυα. ομως οτι ειναι παρτακιας ειναι!!!!!ομως πρεπει να κανω υπομονη γιατι με το να νευριαζω κανω κακο σε μενα. ισως μετα απο καποιες μερες να ειμαι ηρεμη και να μην θελω να το συζητησω καν να μου περασει. ομως τα συμπερασματα βγαινουν τα οποια ειναι καλο να συζητηθουν με ηρεμο τροπο για να μην με περνα και χαζη.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε:μαρακι εχεις δικιο ομω ειπαμε ειναι και οι ορμονες και κανω πολυ υπομονη και οποιες και να ειναι οι σχεσεις με την πεθερα μου κυριως( ειναι παρα πολυ χαλια γιατι ειπα τελος δεν θα με χωρισει αυτη γιατι αυτο θελει οποτε δνε μπορω να κανω σε ολα υπομονη και να τα αφηνω να περνανε και πριν καιρο που εγινε ενα πολυ χοντρο οταν ηρθε να μας δει μετα απο ενα χρονο βεβαια παντα γινοταν σκηνικα οταν ερχοταν αλλα ελεγα δεν πειραζει υπομονη, ονως αυτη τη φορα ειπα τελος η γυναικα αυτη θελει το κακο μας αφου ο γιος δεν το βλεπει οκ αλλα εγω δεν μπορω να το παιζω χαλαρα και απλα ξεκοψα και εχω μονο τα τυπικα)ομως οποιες και αν ειναι οι σχεσεις εγω κραταω τα τυπικα με ολους για αν ειμαι σωστη και να μην εχε να μου πει τιποτα ο αντρας μου και δεν εχω φερει αντιρηση να μην παμε( πηγαμε οταν γεννηθηκε το μωρο)ομως δεν μπορω να παω καθε μηνα οταν ειμαι εγκυος και εχω και αλλο μωρο. του αντρα μου του βαζουν φιτιλια αυτες οποτε αστα βραστα. τεσπα ευτυχως ειμαστε μακρυα. ομως οτι ειναι παρτακιας ειναι!!!!!ομως πρεπει να κανω υπομονη γιατι με το να νευριαζω κανω κακο σε μενα. ισως μετα απο καποιες μερες να ειμαι ηρεμη και να μην θελω να το συζητησω καν να μου περασει. ομως τα συμπερασματα βγαινουν τα οποια ειναι καλο να συζητηθουν με ηρεμο τροπο για να μην με περνα και χαζη.

Ναι, και για έναν άλλο λογο είναι καλό. Να μην τα βάζεις και μέσα σου γιατί ακόμα και το παραμικρό όταν το κρατάμε μέσα μας μεγενθύνεται γιατί το πλάθουμε και με το μυαλό μας και δεν έχουμε δώσει και στον άλλον την ευκαιρία να εξηγηθεί και να το συζητήσει για να το λύσουμε. Και εφόσον όπως λες αυτό θέλει η πεθερά μην της κάνεις την χάρη να είσαι σε κόντρα με τον άντρα σου. Βρες κάποια στιγμή αργότερα την ευκαιρία να τα συζητήσετε όλα αυτά μεταξύ σας και να του πεις τα παράπονά σου. Βγάλε τα όμως απο μέσα σου κάποια στιγμή αργότερα.

fouskitsa

fouskitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nopi30 έγραψε:Εγω παλι πηρα την γνωμη του αντρα μου που ειναι κι αυτος λιγο στον δικο του κοσμο και μου ειπε πως δεν υπηρχε περιπτωση να με αφεισει με ενα παιδι μες την τρελα και εγκυο σχεδον στο μηνα μου.... Ισως να φταιει και το οτι λογο ασκησης εχασε την γεννα μου και αυτο τον ποναει... δεν ξερω.... Επισης θα συμφωνησω με την ΜαριαΜ... Και επισης θα ηθελα να πω οτι καλο ειναι να σκεφτομαστε απο μονοι μας τους συντροφους μας ειτε ειναι ο αντρας μας ειτε ειναι η γυναικα μας και ναι, ΑΠΑΙΤΩ να με σκεφτεται και να με υπολογιζει σαν ανθρωπο... αλλιως ας μην με παντρευοταν κι ας εμενα με τους γονεις μου... ή και μονη μου...
ακριβως αυτο!!!!!!!!!προσεχε νοπη γιατι θα σου πουν οτι και εσυ εχεις νευρα!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια τώρα πήγε ο άνθρωπος, ό,τι έγινε έγινε. Μη ρίχνουμε λάδι στη φωτιά και στεναχωριέται η κοπέλα. Δεν είναι ανάγκη να μαλώσει με τον άντρα της, αφού δεν μάλωσε ως τώρα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις