Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Τρι Οκτ 25, 2011 10:26 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katerina780 έγραψε:δηλ αυτο το εμβολιο ειναι για τα κονδηλωματα?πως λεγεται?

ναι

52ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Τετ Απρ 25, 2012 12:27 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την elenidek στις Παρ Μάης 17, 2013 8:33 pm, 1 φορά

53ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Τετ Απρ 25, 2012 12:38 pm

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα, χαίρομαι που όλα πήγαν καλά. Για σεξ να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι έχουν περάσει και 6 χρόνια αλλά για τα βάρη το θυμάμαι ότι δεν επιτρέπεται για κανένα μήνα. Ρωτά τον γιατρό σου δεν είναι ντροπή. Καλή αναρρωση

54ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Τετ Απρ 25, 2012 8:58 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την elenidek στις Παρ Μάης 17, 2013 8:34 pm, 1 φορά

55ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Τετ Απρ 25, 2012 9:37 pm

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα να ρωτησω κατι,εγω που ειμαι 26 κι εχω κανει 2 παιδια μπορω να κανω το εμβολιο?
Κι μεχρι 26 το καλυπτουν τα ταμεια?

Για να ξερω αν ειναι να το κανω τωρα που μπορω.

56ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Τετ Απρ 25, 2012 11:07 pm

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenidek έγραψε:ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥΥΥΥ ΚΑΙΡΟ. ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΩΝΟΕΙΔΗ ΕΚΤΟΜΗ. ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΑΩ 140 ΧΛΜ ΠΙΣΩ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΩ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΙΜΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΛΟΓΩ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΠΟΛΛΩΝ ΑΓΓΕΙΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ. ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ: Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΑ ΒΑΡΗ. ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?????????? ΟΣΕΣ ΚΑΝΑΤΕ ΚΩΝΟΕΙΔΗ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΣΕΞΑΤΕ? ΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΝΤΡΑΠΗΚΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΣΕΞ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ?
Ένας μήνας για τα βάρη και το ίδιο για το σεξ. Βασικά μέχρι να σου έρθει περίοδος αν θυμάμαι καλά.Πάνε κι εμένα 5 χρόνια αλλά για το σεξ το θυμάμαι!

57ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Πεμ Απρ 26, 2012 1:58 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την elenidek στις Παρ Μάης 17, 2013 8:34 pm, 1 φορά

58ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Πεμ Απρ 26, 2012 2:46 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
manoula_24xr έγραψε:Καλημερα να ρωτησω κατι,εγω που ειμαι 26 κι εχω κανει 2 παιδια μπορω να κανω το εμβολιο?
Κι μεχρι 26 το καλυπτουν τα ταμεια?

Για να ξερω αν ειναι να το κανω τωρα που μπορω.

Και βεβαια μπορεις εγω το εκανα στα 31 μου και ενω εχω διαγνωσθει

59ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Πεμ Απρ 26, 2012 2:52 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerina780 έγραψε:δηλ αυτο το εμβολιο ειναι για τα κονδηλωματα?πως λεγεται?

το εμβολιο λεγεται gardasil και καλυπτει 4 ιους. τον 6 και τον 11 που προστατευουν τα κονδυλωματα και τον 16 και 18 που ειναι για τον καρκινο. στην ελλαδα δικαιολογειται απο τα ταμεια μεχρι τα 26. μετα το πληρωνει κανεις. το ιδανικο ειναι να μην εχει νοσησει καμια απο τους ιους αυτους για να εχει ολο το οφελος του εμβολιασμου. γιαυτο λενε να γινεται καλυτερα πριν την εναρξη των σεξουαλικων επαφων. αλλα κι ακομα αν εχει νοσησει καποια προστατευεται απο τους υπολοιπους τυπους.

60ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Πεμ Απρ 26, 2012 4:36 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ σαευχαριστω πολυ!
Δν εχω νοσησει απο αυτα ποτε,αν κι παντα εβγαζα στην περιοχη κατι μεγαλα σπυρακια που πρωτον κοκκινιζαν μετα γεμιζαν πυον κ αιμα κι μετα σκαγανε μονα τους,κι ηταν συνηθως στην γεννητικη περιοχη κι κατω απο το στηθος κατα καιρους εχω βγαλει κι σε αλλα σημεια του σωματος,αλλα κυριως εκει,δν νομιζω ομως ναναι κονδυλωματα.

61ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Πεμ Απρ 26, 2012 5:06 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly έγραψε:
katerina780 έγραψε:δηλ αυτο το εμβολιο ειναι για τα κονδηλωματα?πως λεγεται?

το εμβολιο λεγεται gardasil και καλυπτει 4 ιους. τον 6 και τον 11 που προστατευουν τα κονδυλωματα και τον 16 και 18 που ειναι για τον καρκινο. στην ελλαδα δικαιολογειται απο τα ταμεια μεχρι τα 26. μετα το πληρωνει κανεις. το ιδανικο ειναι να μην εχει νοσησει καμια απο τους ιους αυτους για να εχει ολο το οφελος του εμβολιασμου. γιαυτο λενε να γινεται καλυτερα πριν την εναρξη των σεξουαλικων επαφων. αλλα κι ακομα αν εχει νοσησει καποια προστατευεται απο τους υπολοιπους τυπους.

επισης οι καινουριες ερευνες λενε οτι οσες εχουνε νοσησει κανοντας το εμβολιο αργουμε την επανεμφανιση τους

62ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Απρ 29, 2012 5:04 am

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Apoti diabasa den iparxi eksetasi aimatos pou na dixnei an kapia pasxi apo ton io. Dld mporei na ton exoume k na min to kseroume? Diabasa episeis oti fenete mono me to test pap. Einai dinaton na nosi kapia k na min to dixnei to test pap?

63ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Απρ 29, 2012 5:08 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
erwtoulis έγραψε:Einai dinaton na nosi kapia k na min to dixnei to test pap?

Ε όχι δε νομίζω, μόνο στην περίπτωση που δεν έγινε σωστή λήψη του επιχρίσματος ή σωστή μονιμοποίηση.
Με το τεστ Παπανικολάου πάντα φαίνεται αν έχεις προσβληθεί από τον ιό HPV, μετά ακολουθεί και κολποσκόπηση όπου επιβεβαιώνεται κλπ

64ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Απρ 29, 2012 5:12 am

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Lilliput έγραψε:
erwtoulis έγραψε:Einai dinaton na nosi kapia k na min to dixnei to test pap?

Ε όχι δε νομίζω, μόνο στην περίπτωση που δεν έγινε σωστή λήψη του επιχρίσματος ή σωστή μονιμοποίηση.
Με το τεστ Παπανικολάου πάντα φαίνεται αν έχεις προσβληθεί από τον ιό HPV, μετά ακολουθεί και κολποσκόπηση όπου επιβεβαιώνεται κλπ

Einai dunaton omos na fenete stin kolposkopisi k na min fenete sto test pap ?

65ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Απρ 29, 2012 5:19 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
erwtoulis έγραψε:
Einai dunaton omos na fenete stin kolposkopisi k na min fenete sto test pap ?

Στην κολποσκόπηση φαίνεται έτσι κι αλλιώς,εκεί δε μπορεί να γίνει λάθος όπως στο τεστ Παπ αλλά για να φθάσεις να την κάνεις πρέπει πρώτα να βρεθεί κάτι το 'ύποπτο' στο τεστ Παπ.
Δεν γνωρίζω αν είναι δυνατόν να πας κατευθείαν για κολποσκόπηση, εγώ τουλάχιστον δεν το έχω συναντήσει ποτέ.

66ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Απρ 29, 2012 5:22 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αφού φανεί στο Παπ μόνο τότε κανείς Κολποσκόπηση. Επίσης μπορείς να το έχεις κολλήσει και να κάνει μπορεί και χρόνια να εμφανιστεί. Όπως και άμα κανείς έντονη δεν σημαίνει πως φεύγει και ο ιός από τον οργανισμό

67ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Απρ 29, 2012 6:00 am

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Den ksero bre kotitsia, to teleutaio kairo eimai polu anxomeni. Piga ston gunaikologo mou prin ligous mines gia na kanoume to test pap. Ton eida k kolise.. apo kato, skalize ksanaskalize, pianei k mou kanei kolposkopisi k mou leei i mitra sou exei mia aliosei bathmou 1-2 apo ton io. bgenoun ta potelesmata tou test pap k itan ola kathara. tou leo pos einai dunaton na min to dixnei to test pap? epidi einai leei se arxiko stadio. Perasan ligoi mines k ekana pali test pap se allo giatro k lipes eksetaseis ektos kolposkopisis. k mou leei oti blepei mia flegmoni mesa alla kamia sxesi me ton io. Pira k ta deutera apotelesmata tou test pap k itan k auta kathara apo ton io , to mono pou brikan itan enas mikropolipodas endotraxilika.
Proxtes milousa k me enan trito gunaikologo k elege oti eprepe na fanei sto test pap, k oti o protos ta eipe ola gia na mou kanei kaftiriasmo -kruopiksia na parei ta xrimata.
Exoun spasei ta neura mou pragmatika, den ksero se pion allo giatro na pao k alles eksetaseis na kano. Den ksero pion na pistepso bre koritsa Sad

68ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Απρ 29, 2012 6:19 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
erwtoulis έγραψε:Den ksero bre kotitsia, to teleutaio kairo eimai polu anxomeni. Piga ston gunaikologo mou prin ligous mines gia na kanoume to test pap. Ton eida k kolise.. apo kato, skalize ksanaskalize, pianei k mou kanei kolposkopisi k mou leei i mitra sou exei mia aliosei bathmou 1-2 apo ton io. bgenoun ta potelesmata tou test pap k itan ola kathara. tou leo pos einai dunaton na min to dixnei to test pap? epidi einai leei se arxiko stadio. Perasan ligoi mines k ekana pali test pap se allo giatro k lipes eksetaseis ektos kolposkopisis. k mou leei oti blepei mia flegmoni mesa alla kamia sxesi me ton io. Pira k ta deutera apotelesmata tou test pap k itan k auta kathara apo ton io , to mono pou brikan itan enas mikropolipodas endotraxilika.
Proxtes milousa k me enan trito gunaikologo k elege oti eprepe na fanei sto test pap, k oti o protos ta eipe ola gia na mou kanei kaftiriasmo -kruopiksia na parei ta xrimata.
Exoun spasei ta neura mou pragmatika, den ksero se pion allo giatro na pao k alles eksetaseis na kano. Den ksero pion na pistepso bre koritsa Sad


Πάντως αυτό που σου είπε ο τρίτος μου φαίνεται πιο σωστό..
κοίτα, υπάρχει κι ένα τεστ που αν και κοστίζει κάπου 100 ευρώ θα σε βγάλει από τις άσχημες σκέψεις αν συνεχίζεις να μην βγάζεις άκρη.
Λέγεται HPV Dna test το κάνουν οι γυναίκες στις οποίες ανιχνεύθηκε ο ιός στο τεστ Παπ και εφόσων σου είπε ο πρώτος ότι είναι σε αρχικό στάδιο, θα δείξει!
Δεν καλύπτεται από τα ασφαλιστικά ταμεία,γίνεται σε διάφορα νοσοκομεία (και στο νοσοκομείο «Έλενα») και σε ιδιώτες.

69ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Απρ 29, 2012 6:33 am

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="Lilliput"]
erwtoulis έγραψε:Den ksero bre kotitsia, to teleutaio kairo eimai polu anxomeni. Piga ston gunaikologo mou prin ligous mines gia na kanoume to test pap. Ton eida k kolise.. apo kato, skalize ksanaskalize, pianei k mou kanei kolposkopisi k mou leei i mitra sou exei mia aliosei bathmou 1-2 apo ton io. bgenoun ta potelesmata tou test pap k itan ola kathara. tou leo pos einai dunaton na min to dixnei to test pap? epidi einai leei se arxiko stadio. Perasan ligoi mines k ekana pali test pap se allo giatro k lipes eksetaseis ektos kolposkopisis. k mou leei oti blepei mia flegmoni mesa alla kamia sxesi me ton io. Pira k ta deutera apotelesmata tou test pap k itan k auta kathara apo ton io , to mono pou brikan itan enas mikropolipodas endotraxilika.
Proxtes milousa k me enan trito gunaikologo k elege oti eprepe na fanei sto test pap, k oti o protos ta eipe ola gia na mou kanei kaftiriasmo -kruopiksia na parei ta xrimata.
Exoun spasei ta neura mou pragmatika, den ksero se pion allo giatro na pao k alles eksetaseis na kano. Den ksero pion na pistepso bre koritsa Sad


Πάντως αυτό που σου είπε ο τρίτος μου φαίνεται πιο σωστό..
κοίτα, υπάρχει κι ένα τεστ που αν και κοστίζει κάπου 100 ευρώ θα σε βγάλει από τις άσχημες σκέψεις αν συνεχίζεις να μην βγάζεις άκρη.
Λέγεται HPV Dna test το κάνουν οι γυναίκες στις οποίες ανιχνεύθηκε ο ιός στο τεστ Παπ και εφόσων σου είπε ο πρώτος ότι είναι σε αρχικό στάδιο, θα δείξει!
Δεν καλύπτεται από τα ασφαλιστικά ταμεία,γίνεται σε διάφορα νοσοκομεία (και στο νοσοκομείο «Έλενα») και σε ιδιώτες.[/quote


Prin ligo pou epsaxna diabasa gia auto to test. Tha psakso na do ti ginete k an to kanoun edo pou meno giati ime apo nisi. se euxaristo pantos.

70ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Απρ 29, 2012 7:14 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
erwtoulis έγραψε:Apoti diabasa den iparxi eksetasi aimatos pou na dixnei an kapia pasxi apo ton io. Dld mporei na ton exoume k na min to kseroume? Diabasa episeis oti fenete mono me to test pap. Einai dinaton na nosi kapia k na min to dixnei to test pap?


το καλο (λεμε τωρα) με αυτον τον ιο ειναι οτι κατα πολυ μεγαλο ποσοστο ευτυχως υποτροπιαζει. κι αυτο μπορει να γινει μεσα σε διαστημα ενος ετους αναμεσα σε δυο τεστ παπ οποτε και να μην φανει τιποτα.

71ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Απρ 29, 2012 7:16 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
totula έγραψε:Αφού φανεί στο Παπ μόνο τότε κανείς Κολποσκόπηση. Επίσης μπορείς να το έχεις κολλήσει και να κάνει μπορεί και χρόνια να εμφανιστεί. Όπως και άμα κανείς έντονη δεν σημαίνει πως φεύγει και ο ιός από τον οργανισμό


ή επισης και μπορει και να μη νοσησεις.

72ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Απρ 30, 2012 11:14 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την elenidek στις Παρ Μάης 17, 2013 8:40 pm, 1 φορά

73ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Τετ Ιουν 06, 2012 3:50 am

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
λοιποοοον γραφω κ εγω μετα απο παρα πολυ καιρο.
πηγαινω τον απριλιο να κανω το καθιερωμενο παπ κ υπερηχο ολα καλα θεση μητρας ωοθηκων παχος κλπ.την επομενη μερα καθως εκανα μπανιο πιανω κατι μικρα σπυρακια στο περινεο θορυθημενη πηγαινω στο γιατρο μου και ναι ηταν κονδυλωματα ναι τσαντιστηκα κ θυμωσα με τον πρωην φιλο μου-ηταν κ δερματολογος τρομαρα του-anyway μου δωσε aldara αλλα επρεπε να περιμενουμε κ τα απαοτελεμαστα του παπ..
cin1 που ειναι ηπια αλλοιωση στον τραχηλο.ακολουθησε κολποσκοπηση κ βιοψιες που ευτυχως ολα καλα.
θυμωσα..κ που λεει ο γιατρος μου δε πρεπει να θυμωνεις γιατι δυστυχως μπορει να συμβει το οτιδηποτε στον οποιοδηποτε οσο κ να προσεχεις.μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο..αν δεν εκανα προληπτικο ελεγχο κ το αφηνα κ δεν ειχαν βγει τα κονδυλωματα κ υπηρχε ο ιος στον τραχηλο μπορουσε να οδηγησει κ σε καρκινο.δοξα τω θεω ολα καλα Very Happy
ο ιος θα υπαρχει παντα απλα οταν το ανοσοποιητικο βρισκεται σε καλη κατασταση τον κρατα υπο ελεγχο ειναι περιπου σαν τον ιο του ερπητα.
σε μενα εκδηλωθηκε τωρα πια δεν αλησυχω καθοτι βιοψιες κ κολποσκοπηση ειναι ενταξει απλα οπως μου ειπε ο γιατρος τα κονδυλωματα ειναι λιγο μπελαλιδικα.θα κανω τη θεραπεια αν δε φυγουν θα τα καυτηριασω κ μετα απο 3 μηνες αν δεν ξαναβγουνε ισως να μη ξαναβγουεν ποτε.ποιος ξερεις ομως..
αυτα απο μενα

74ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Σαβ Ιουν 09, 2012 5:01 am

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμενα μου εκανε καυτηριαση με λ.ειζερ η γυναικολογος 3-4 εβδομαδες πριν γεννησω ηταν μονο εξωτερικο το κονδυλομα,ηταν η πρωτη φορα που εβγαλα...τωρα εχει φυγει μεχρι στιγμης δε εχει βγει τιποτα,οταν πεφτει η αμυνα του οργανισμου συνηθως βγαινει..

75ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Σαβ Ιουν 09, 2012 5:49 am

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειχες πολλα??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις