Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
83 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 83 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

76ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Παρ Δεκ 28, 2012 10:29 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κ απο μενα!!!βλεπω οτι ξεετε πολλα για αυτο το θεμα κ θελω να με βοηθησετε γιατι απο χτες παω να σκασω..ειμαι 24 χρονων κ κανω καθε χρονο τεστ παπ απο τα 18 μου..παντα το εκανα στο ικα κ ποτε δεν ειχα καποιο θεμα..αυτο το μηνα το εκανα σε δημοσιο νοσοκομειο οπου το δειγμα μου το πηρε νοσηλευτρια κ οχι γιατρος οπωσ τις αλλες φορες..μου ειπε λοιπον οτν πηγα να παρω το αποτελεσμα η νοσηλευτρια οτι υπαρχει μια υποψια οτι εχω κονδυλωματα αλλα δεν ειναι σιγουρη κ οτι να κανω παλι τεστ παπ σε 3 μηνεσ..ηθελα λοιπον να σας ρωτησω γτ εχω πανικοβληθει..1)ειναι κατι πολυ σοβαρο? 2)μηπως να πηγαινα στο γιατρο μου στο ικα σε αυτον που πηγαινα τοσα χρονια να παρω μια αλλη γνωμη??? 3) γινεται να εχουν απλα υποψιες? αυτο η το δειχνει το τεστ ή οχι ετσι δεν ειναι???συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα απο χτες κοντευω να σκασω...κ αυριο γινομαι κ κουμπαρα κ δεν εχω καμια ορεξη για τιποτα...οι απαντησεις σας θα με ηρεμουσαν πιστευω..ευχαριστω πολυ!!! Very Happy

77ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Παρ Δεκ 28, 2012 10:32 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afroxilanthi έγραψε:γεια σας κ απο μενα!!!βλεπω οτι ξεετε πολλα για αυτο το θεμα κ θελω να με βοηθησετε γιατι απο χτες παω να σκασω..ειμαι 24 χρονων κ κανω καθε χρονο τεστ παπ απο τα 18 μου..παντα το εκανα στο ικα κ ποτε δεν ειχα καποιο θεμα..αυτο το μηνα το εκανα σε δημοσιο νοσοκομειο οπου το δειγμα μου το πηρε νοσηλευτρια κ οχι γιατρος οπωσ τις αλλες φορες..μου ειπε λοιπον οτν πηγα να παρω το αποτελεσμα η νοσηλευτρια οτι υπαρχει μια υποψια οτι εχω κονδυλωματα αλλα δεν ειναι σιγουρη κ οτι να κανω παλι τεστ παπ σε 3 μηνεσ..ηθελα λοιπον να σας ρωτησω γτ εχω πανικοβληθει..1)ειναι κατι πολυ σοβαρο? 2)μηπως να πηγαινα στο γιατρο μου στο ικα σε αυτον που πηγαινα τοσα χρονια να παρω μια αλλη γνωμη??? 3) γινεται να εχουν απλα υποψιες? αυτο η το δειχνει το τεστ ή οχι ετσι δεν ειναι???συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα απο χτες κοντευω να σκασω...κ αυριο γινομαι κ κουμπαρα κ δεν εχω καμια ορεξη για τιποτα...οι απαντησεις σας θα με ηρεμουσαν πιστευω..ευχαριστω πολυ!!! Very Happy

Εγώ λέω να χαλαρώσεις και ΟΤΑΝ βγουν τα αποτελέσματα και ΑΝ είναι όπως τα λέει η νοσηλέυτρια το ξανασυζητάμε.Δεν είναι κάτι που δεν αντιμετωπίζεται όχιSmile

78ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Παρ Δεκ 28, 2012 10:34 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ue]Εγώ λέω να χαλαρώσεις και ΟΤΑΝ βγουν τα αποτελέσματα και ΑΝ είναι όπως τα λέει η νοσηλέυτρια το ξανασυζητάμε.Δεν είναι κάτι που δεν αντιμετωπίζεται όχιSmile[/quote]

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..δηλαδη λες να περιμενω 3 μηνες για να ξανακανω το τεστ?!!

79ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Παρ Δεκ 28, 2012 10:45 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afroxilanthi έγραψε:ue]Εγώ λέω να χαλαρώσεις και ΟΤΑΝ βγουν τα αποτελέσματα και ΑΝ είναι όπως τα λέει η νοσηλέυτρια το ξανασυζητάμε.Δεν είναι κάτι που δεν αντιμετωπίζεται όχιSmile

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..δηλαδη λες να περιμενω 3 μηνες για να ξανακανω το τεστ?!![/quote]

Λέω να περιμένεις να δεις τι θα δείξει αυτό το τεστ πρώτα. Αν είναι εξωτερικά τα κονδυλώματα μπορούν να φάνουν με το μάτι,εσωτερικά δεν φαίνονται σίγουρα!Αν πχ είδε κάποιο ερεθισμό ή κάτι τέτοιο μπορεί να είναι καμία κολπίτιδα και τίποτα παραπάνω..

80ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Παρ Δεκ 28, 2012 10:47 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Carrie έγραψε:
afroxilanthi έγραψε:ue]Εγώ λέω να χαλαρώσεις και ΟΤΑΝ βγουν τα αποτελέσματα και ΑΝ είναι όπως τα λέει η νοσηλέυτρια το ξανασυζητάμε.Δεν είναι κάτι που δεν αντιμετωπίζεται όχιSmile

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..δηλαδη λες να περιμενω 3 μηνες για να ξανακανω το τεστ?!!

Λέω να περιμένεις να δεις τι θα δείξει αυτό το τεστ πρώτα. Αν είναι εξωτερικά τα κονδυλώματα μπορούν να φάνουν με το μάτι,εσωτερικά δεν φαίνονται σίγουρα!Αν πχ είδε κάποιο ερεθισμό ή κάτι τέτοιο μπορεί να είναι καμία κολπίτιδα και τίποτα παραπάνω..[/quote]


mallon den ta egrapsa kala k den t katalavate..ta apotelesmata apo ayto to test ta phra k moy eipe oti yparxei mia mikrh ypopsia oti exw kondylwmata k apla na kanw pali ena test pap meta apo 3 mhnes gia na doume...den einai sigourh leei oti exw gt ta apotelesmata den htane kathara..k den exw exwterika tipota..kanena spuraki..

81ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Παρ Δεκ 28, 2012 10:58 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afroxilanthi έγραψε:
Carrie έγραψε:
afroxilanthi έγραψε:ue]Εγώ λέω να χαλαρώσεις και ΟΤΑΝ βγουν τα αποτελέσματα και ΑΝ είναι όπως τα λέει η νοσηλέυτρια το ξανασυζητάμε.Δεν είναι κάτι που δεν αντιμετωπίζεται όχιSmile

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..δηλαδη λες να περιμενω 3 μηνες για να ξανακανω το τεστ?!!

Λέω να περιμένεις να δεις τι θα δείξει αυτό το τεστ πρώτα. Αν είναι εξωτερικά τα κονδυλώματα μπορούν να φάνουν με το μάτι,εσωτερικά δεν φαίνονται σίγουρα!Αν πχ είδε κάποιο ερεθισμό ή κάτι τέτοιο μπορεί να είναι καμία κολπίτιδα και τίποτα παραπάνω..


mallon den ta egrapsa kala k den t katalavate..ta apotelesmata apo ayto to test ta phra k moy eipe oti yparxei mia mikrh ypopsia oti exw kondylwmata k apla na kanw pali ena test pap meta apo 3 mhnes gia na doume...den einai sigourh leei oti exw gt ta apotelesmata den htane kathara..k den exw exwterika tipota..kanena spuraki..[/quote]

Εάν έχεις τον ιό φαίνεται καθαρά στο τεστ. Σου γράφει δηλ HPV δεν είναι αμφισβητήσιμο το αποτέλεσμα..

82ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Παρ Δεκ 28, 2012 11:38 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ayto lew k egw..ayth mou eipe oti dn vlepeialloiwseis alla exei mia upopsia k den einai k sigouro apla ta shmeiwse sto test gia na mhn amelhsw na kanw epanexetash se 3 mhnes an tuxon einai kati...gia auto lew na paw na kanw allo en atwra gt mou fanhkan ligo kapws auta pou mou eipe..

83ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Παρ Δεκ 28, 2012 11:02 pm

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!!!εγω θα σου ελεγα να παρεις κ μια δευτερη γνωμη...
στα 19 εκανα τεστ παπ στον τοτε γιατρο μου στο ικα,πηρε εκεινος δειγμα κ μου το εδωσε να το παω στο ικα για αναληση,οταν ειπα τι ηθελα να τους δωσω(το δειγμα δλδ) μου εδειξαν μια πορτα,εχει ενα παγκο λεει κ να το αφησω εκει,ανοιξα την πορτα κ ειδα εναν παγκο με αλλα 10 τετοια δειγματα(φυσικα το καθενα τυλιγμενο με το ονομ/μο πανω),το αφησα κ εφυγα..
μετα απο μερικες μερες με πηραν τηλ απο το ικα,δουλευα κ το ειδα την 3η φορα που καλεσαν..στην αλλη μερια της γραμμης ακουστηκε μια εντρομη σχεδον φωνη
-"μα κυρια ταδε που ειστε κ δεν απαντατε στο τηλ?πρεπει να ερθετε αμεσως στο ικα"
-γιατι τι συμβενει?ρωτησα
-το τεστ παπ εδειξε καρκινο στον τραχηλο..
επαθα σοκ...δεν ηξερα καν τη ηταν αλλα η λεξη καρκινος δεν ηταν για καλο...πηγα...μου ειπαν για κολποσκοπιση κ κατι αλλα...τρομαξα τοσο πολυ που δεν ειχα δυναμη να φυγω...
μιλησα με μια φιλη κ μου λεει"μην σκας κανε κ ενα αλλο τεστ ιδιωτικα κ βλεπουμε"
αυτο εκανα...φιλη δεν ειχα ΤΙΠΟΤΑ(μονο μια απλη κολπιτιδα)....
σημερα 25χρ εχω ενα αγορακι,γεννησα φυσιολογικα κ δεν ξανα αναφερθηκε σε κανενα τεστ παπ μου αυτη η ασθενεια ουτε καν τα κονδυλωματα(που ειναι το αρχικο σταδιο)...
συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα μην ακους την καθε νοσοκομα...παρε την γνωμη ενος αλλου γιατρου το αν θα πας σε δημοσιο ή ιδιωτικο εσυ το ξερεις...!!!
ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!

84ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Παρ Δεκ 28, 2012 11:24 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την elenidek στις Παρ Μάης 17, 2013 8:41 pm, 1 φορά

85ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Παρ Δεκ 28, 2012 11:52 pm

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenidek έγραψε:χωρις να εχω διαβασει ολα τα ποστ γιατι μαζευτηκαν και πολλα. εκανες τεστ παπ και εδειξε αλλοιωσεις τραχηλικες ετσι? με τι τυπο ιου? αν εδειξε οτι υπαρχει αλλοιωση απο τον ιο hpv να προχωρησεις σε ταυτοποιηση ιου. δεν ειναι τιποτα η ταυτοποιηση. και παρε αν θελεις μετα αλλη μια γνωμη. στο τριπακι του 3μηνου ελεγχου μπηκα και γω οταν μετα απο τεστ παπ εδειξε η λοιμωξη οτι ηταν σε σταδιο 1-2

τωρα για τη νοσοκομα που σου ειπε οτι εχει υποψιες... σε αυτα υποψιες δεν εχει .το τεστ το δειχνει καθαρα εχει ή δεν εχεις την λοιμωξη. σε μενα τουλαχιστον το ελεγε ολοκαθαρα και την ταυτοποιηση μαθαμε οτι ειναι ο τυπος 16. τι ακριβως λεει πανω στο τεστ ?

Από ότι κατάλαβα το τεστ της δεν έδειξε κάτι απλώς η νοσηλεύτρια είχε υποψίες!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

86ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Δεκ 30, 2012 5:14 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elenidek έγραψε:χωρις να εχω διαβασει ολα τα ποστ γιατι μαζευτηκαν και πολλα. εκανες τεστ παπ και εδειξε αλλοιωσεις τραχηλικες ετσι? με τι τυπο ιου? αν εδειξε οτι υπαρχει αλλοιωση απο τον ιο hpv να προχωρησεις σε ταυτοποιηση ιου. δεν ειναι τιποτα η ταυτοποιηση. και παρε αν θελεις μετα αλλη μια γνωμη. στο τριπακι του 3μηνου ελεγχου μπηκα και γω οταν μετα απο τεστ παπ εδειξε η λοιμωξη οτι ηταν σε σταδιο 1-2

τωρα για τη νοσοκομα που σου ειπε οτι εχει υποψιες... σε αυτα υποψιες δεν εχει .το τεστ το δειχνει καθαρα εχει ή δεν εχεις την λοιμωξη. σε μενα τουλαχιστον το ελεγε ολοκαθαρα και την ταυτοποιηση μαθαμε οτι ειναι ο τυπος 16. τι ακριβως λεει πανω στο τεστ ?

δεν εδειξε αλλοιωσεισ το τεστ απλα μου ειπε οτι κατι βλεπει αλλα δεν μπορει να ειναι σιγουρη για αυτο να το ξανακανω σε 3 μηνες..για αυτο κ εγω εκλεισα ραντεβου να παω αυριο στο γιατρο μου να μου πει τι πρεπει να κανω απο δω κ περα..

87ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Δεκ 30, 2012 5:17 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
vetaki..! έγραψε:καλημερα!!!εγω θα σου ελεγα να παρεις κ μια δευτερη γνωμη...
στα 19 εκανα τεστ παπ στον τοτε γιατρο μου στο ικα,πηρε εκεινος δειγμα κ μου το εδωσε να το παω στο ικα για αναληση,οταν ειπα τι ηθελα να τους δωσω(το δειγμα δλδ) μου εδειξαν μια πορτα,εχει ενα παγκο λεει κ να το αφησω εκει,ανοιξα την πορτα κ ειδα εναν παγκο με αλλα 10 τετοια δειγματα(φυσικα το καθενα τυλιγμενο με το ονομ/μο πανω),το αφησα κ εφυγα..
μετα απο μερικες μερες με πηραν τηλ απο το ικα,δουλευα κ το ειδα την 3η φορα που καλεσαν..στην αλλη μερια της γραμμης ακουστηκε μια εντρομη σχεδον φωνη
-"μα κυρια ταδε που ειστε κ δεν απαντατε στο τηλ?πρεπει να ερθετε αμεσως στο ικα"
-γιατι τι συμβενει?ρωτησα
-το τεστ παπ εδειξε καρκινο στον τραχηλο..
επαθα σοκ...δεν ηξερα καν τη ηταν αλλα η λεξη καρκινος δεν ηταν για καλο...πηγα...μου ειπαν για κολποσκοπιση κ κατι αλλα...τρομαξα τοσο πολυ που δεν ειχα δυναμη να φυγω...
μιλησα με μια φιλη κ μου λεει"μην σκας κανε κ ενα αλλο τεστ ιδιωτικα κ βλεπουμε"
αυτο εκανα...φιλη δεν ειχα ΤΙΠΟΤΑ(μονο μια απλη κολπιτιδα)....
σημερα 25χρ εχω ενα αγορακι,γεννησα φυσιολογικα κ δεν ξανα αναφερθηκε σε κανενα τεστ παπ μου αυτη η ασθενεια ουτε καν τα κονδυλωματα(που ειναι το αρχικο σταδιο)...
συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα μην ακους την καθε νοσοκομα...παρε την γνωμη ενος αλλου γιατρου το αν θα πας σε δημοσιο ή ιδιωτικο εσυ το ξερεις...!!!
ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!

σε ευχαριστω πολυυυυ!!!επειδη ξερω κ εγω οτι γινονται λαθη για αυτο θα παω να παρω κ μια δευτερη γνωμη για να ειμαι σιγουρη... Very Happy

88ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Κυρ Δεκ 30, 2012 9:34 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την elenidek στις Παρ Μάης 17, 2013 8:42 pm, 1 φορά

89ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Δεκ 31, 2012 5:03 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elenidek έγραψε:μου φαινεται οτι η νοσοκομα δεν ηξερε να διαβασει το τεστ. τα παραγματα ειναι απλα . οταν εχουμε τη λοιμωξη το γραφει ολοκαθαρα στο αποτελεσμα του τεστ. αν δεν εχουμε δεν γραφει. οταν εχουμε τη λοιμωξη πανω στο τεστ γραφει επαναληψη σε 3μηνο, οταν δεν εχουμε λεει χρονο 6μηνο κλπ. πηγαινε στον γιατρο σου. θα σου φυγει βεβαια το κατοσταρι αλλα τουλαχιστον θα εχεις σωστο αποτελεσμα. ή δειξε αυτο το τεστ στο γιατρο σου

κοριτσια πηγα σημερα στ γιατρο μου κ μου ειπε οτι δεν μπορει να μου πει σιγουρα συμφωνα με το αποτελεσμα του τεστ παπ.οποτε για να ειμαστε σιγουροι να κανω μια κολποσκοπηση απο τεταρτη..εχω πανικοβληθει πραγ,ματικα..κ αν εχω τελικα μετα τι κανω απο κει κ περα????ειναι κατι πολυ σοβαρο???? Sad Sad Sad

90ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Δεκ 31, 2012 5:07 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afroxilanthi έγραψε:
elenidek έγραψε:μου φαινεται οτι η νοσοκομα δεν ηξερε να διαβασει το τεστ. τα παραγματα ειναι απλα . οταν εχουμε τη λοιμωξη το γραφει ολοκαθαρα στο αποτελεσμα του τεστ. αν δεν εχουμε δεν γραφει. οταν εχουμε τη λοιμωξη πανω στο τεστ γραφει επαναληψη σε 3μηνο, οταν δεν εχουμε λεει χρονο 6μηνο κλπ. πηγαινε στον γιατρο σου. θα σου φυγει βεβαια το κατοσταρι αλλα τουλαχιστον θα εχεις σωστο αποτελεσμα. ή δειξε αυτο το τεστ στο γιατρο σου

κοριτσια πηγα σημερα στ γιατρο μου κ μου ειπε οτι δεν μπορει να μου πει σιγουρα συμφωνα με το αποτελεσμα του τεστ παπ.οποτε για να ειμαστε σιγουροι να κανω μια κολποσκοπηση απο τεταρτη..εχω πανικοβληθει πραγ,ματικα..κ αν εχω τελικα μετα τι κανω απο κει κ περα????ειναι κατι πολυ σοβαρο???? Sad Sad Sad

Εξαρτάται από τον γιατρό το μετά.Εμένα πχ ο δικός μου επειδή ακόμη δεν είχα κάνει τότε τον μικρό μου και ήμουνα σε αναπαραγωγική ηλικία δεν ήθελε να επέμβει με καυτηριασμό ή ότι άλλο κάνουν και απλώς το παρακολουθούσαμε με τεστ παπ και κολποσκόπηση κάθε 4 μήνες. Κάποια στιγμή ζήτησα να μου κάνει βιοψία απλώς για να ξέρω τι γίενται παρόλο που εκείνος δεν ήθελε.

91ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Δεκ 31, 2012 5:10 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη


Εξαρτάται από τον γιατρό το μετά.Εμένα πχ ο δικός μου επειδή ακόμη δεν είχα κάνει τότε τον μικρό μου και ήμουνα σε αναπαραγωγική ηλικία δεν ήθελε να επέμβει με καυτηριασμό ή ότι άλλο κάνουν και απλώς το παρακολουθούσαμε με τεστ παπ και κολποσκόπηση κάθε 4 μήνες. Κάποια στιγμή ζήτησα να μου κάνει βιοψία απλώς για να ξέρω τι γίενται παρόλο που εκείνος δεν ήθελε. [/quote]

κ εγω δεν εχω ακομα παιδακια..να σε ρωτησω κατι αλλο ο αντρασ σου εκανε καποια θεραπεια???

92ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Δεκ 31, 2012 5:11 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afroxilanthi έγραψε:


κ εγω δεν εχω ακομα παιδακια..να σε ρωτησω κατι αλλο ο αντρασ σου εκανε καποια θεραπεια???

Όχι τίποτα.Στους άνδρες είναι εξωτερικά οπότε αν έχουν κάτι φαίνεται και ένας δερματολόγους μπορεί να το δει.

93ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Δεκ 31, 2012 5:13 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη




Όχι τίποτα.Στους άνδρες είναι εξωτερικά οπότε αν έχουν κάτι φαίνεται και ένας δερματολόγους μπορεί να το δει.[/quote]

συγνωμη αν σε ζαλιζω απλα εχω τρομαξει αρκετα..τα αποτελεσματα τησ κολποσκοπησησ τα περνω αμεσωσ??

94ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Δεκ 31, 2012 5:15 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afroxilanthi έγραψε:



Όχι τίποτα.Στους άνδρες είναι εξωτερικά οπότε αν έχουν κάτι φαίνεται και ένας δερματολόγους μπορεί να το δει.

συγνωμη αν σε ζαλιζω απλα εχω τρομαξει αρκετα..τα αποτελεσματα τησ κολποσκοπησησ τα περνω αμεσωσ??[/quote]

Μην φοβάσαι,αν και καταλαβαίνω την ανησυχία σου,θυμάμαι πόσο χάλια ψυχολογικά ήμουνα και εγώ τότε. Στην κολποσκόπηση αυτό που σου κάνει ο γιατρός είναι να σου βάζει με ένα βαμβακάκι ξύδι στον τράχηλο (δεν πονάει δεν αισθάνεσαι κάτι) και στο σημείο που υπάρχουν αλλοιώσεις γίνεται κάπως σαν μωσαικό.Επομένως το βλέπεις απευθείας στην οθόνη και εσυ και αυτός. Και από εκεί και πέρα θα σου πει τι να κάνετε παρακάτω.

95ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Δεκ 31, 2012 5:17 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σε ευχαριστω πολυυυυ...!δηλαδη να μην ανυσηχω ακομα κ αν το εχω δεν ειναι κατι σοβαρο απλα θελει παρακολουθηση,ετσι??? ωραια μου μπαινει το 2013... Razz Razz

96ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Δεκ 31, 2012 5:17 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ue]Μην φοβάσαι,αν και καταλαβαίνω την ανησυχία σου,θυμάμαι πόσο χάλια ψυχολογικά ήμουνα και εγώ τότε. Στην κολποσκόπηση αυτό που σου κάνει ο γιατρός είναι να σου βάζει με ένα βαμβακάκι ξύδι στον τράχηλο (δεν πονάει δεν αισθάνεσαι κάτι) και στο σημείο που υπάρχουν αλλοιώσεις γίνεται κάπως σαν μωσαικό.Επομένως το βλέπεις απευθείας στην οθόνη και εσυ και αυτός. Και από εκεί και πέρα θα σου πει τι να κάνετε παρακάτω.[/quote]

σε ευχαριστω πολυυυυ...!δηλαδη να μην ανυσηχω ακομα κ αν το εχω δεν ειναι κατι σοβαρο απλα θελει παρακολουθηση,ετσι??? ωραια μου μπαινει το 2013...

97ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Δεκ 31, 2012 5:18 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι να μην ανησυχείς!Θα το παρακολουθείτε,θα τρως καλά,θα ξεκουράζεσαι,δεν θα στρεσάρεσε.Αυτός είναι ιός που μπορεί να είχες καιρό πριν και απλώς ΑΝ τον έχεις τώρα να ξύπνησε αν πχ έπεσε το ανοσοποιητικό σου.Με καλή διατροφή,ηρεμία και ξεκούραση μπορεί να ξανακοιμηθείSmile

98ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Δεκ 31, 2012 5:20 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Carrie έγραψε:Όχι να μην ανησυχείς!Θα το παρακολουθείτε,θα τρως καλά,θα ξεκουράζεσαι,δεν θα στρεσάρεσε.Αυτός είναι ιός που μπορεί να είχες καιρό πριν και απλώς ΑΝ τον έχεις τώρα να ξύπνησε αν πχ έπεσε το ανοσοποιητικό σου.Με καλή διατροφή,ηρεμία και ξεκούραση μπορεί να ξανακοιμηθείSmile

η αληθεια ειναι οτι σαν ατομο εχω παρα πολυ αγχος..κ περασα κ πριν απο 2 μηνες μια πολυ στρεσογονο περιοδο η οποια συνεχιζεται ακομα..σε συχαριστω πολυ παντως..ηρεμησα καπωσ!!!

99ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Δεκ 31, 2012 5:25 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afroxilanthi έγραψε:
Carrie έγραψε:Όχι να μην ανησυχείς!Θα το παρακολουθείτε,θα τρως καλά,θα ξεκουράζεσαι,δεν θα στρεσάρεσε.Αυτός είναι ιός που μπορεί να είχες καιρό πριν και απλώς ΑΝ τον έχεις τώρα να ξύπνησε αν πχ έπεσε το ανοσοποιητικό σου.Με καλή διατροφή,ηρεμία και ξεκούραση μπορεί να ξανακοιμηθείSmile

η αληθεια ειναι οτι σαν ατομο εχω παρα πολυ αγχος..κ περασα κ πριν απο 2 μηνες μια πολυ στρεσογονο περιοδο η οποια συνεχιζεται ακομα..σε συχαριστω πολυ παντως..ηρεμησα καπωσ!!!

Όλα καλα!Καλή χρονιά!!! ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 215994 ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 215994

100ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV Δευ Δεκ 31, 2012 5:26 am

afroxilanthi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη


Όλα καλα!Καλή χρονιά!!! ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 215994 ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 215994 [/quote]

καλη χρονια κ σε σενα!!!!! ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ HPV - Σελίδα 4 654316

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις