Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
102 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 102 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
etoile! έγραψε:Κοριτσια στο ιδιο επιπεδο με αυτο ειναι και το θεμα της φασαριας... Με εχουν πρηξει (η μανα μου κυριως!!) οτι αμα γεννησω να εχω ανοιχτο το ραδιο ολη μερα για να μαθει το παιδι στη φασαρια!! Ελεος!! Θα βαραω ενεσεις εγω με τοση φασαρια, μεχρι να μαθει το μικρο!!!

Πες της μανούλας σου, με όλο τον σεβασμό, πως όλα τα νεογένητα κοιμούνται με φασαρία, μεγαλώνωντας όμως μερικά παιδάκια, ξυπνάνε με το παραμικρό. Τι θα γίνει τότε? Αν δεν μπορείς να το κοιμήσεις με φασαρία θα το αφήνεις ξύπνιο για να μην ξυπνήσει??? Razz Razz Razz Razz Razz

????????


Επισκέπτης
chicken έγραψε:
etoile! έγραψε:Κοριτσια στο ιδιο επιπεδο με αυτο ειναι και το θεμα της φασαριας... Με εχουν πρηξει (η μανα μου κυριως!!) οτι αμα γεννησω να εχω ανοιχτο το ραδιο ολη μερα για να μαθει το παιδι στη φασαρια!! Ελεος!! Θα βαραω ενεσεις εγω με τοση φασαρια, μεχρι να μαθει το μικρο!!!

Πες της μανούλας σου, με όλο τον σεβασμό, πως όλα τα νεογένητα κοιμούνται με φασαρία, μεγαλώνωντας όμως μερικά παιδάκια, ξυπνάνε με το παραμικρό. Τι θα γίνει τότε? Αν δεν μπορείς να το κοιμήσεις με φασαρία θα το αφήνεις ξύπνιο για να μην ξυπνήσει??? Razz Razz Razz Razz Razz

Θα το κρεμαω αναποδα απο το φωτιστικο... Laughing

????????


Επισκέπτης
MariaM έγραψε:
etoile! έγραψε:Κοριτσια στο ιδιο επιπεδο με αυτο ειναι και το θεμα της φασαριας... Με εχουν πρηξει (η μανα μου κυριως!!) οτι αμα γεννησω να εχω ανοιχτο το ραδιο ολη μερα για να μαθει το παιδι στη φασαρια!! Ελεος!! Θα βαραω ενεσεις εγω με τοση φασαρια, μεχρι να μαθει το μικρο!!!

Και εγώ απολαμβάνω την απόλυτη ησυχία, χαχαχα! Δεν μου αρέσει καθόλου η φασαρία. Αυτο που προτείνουν οι παιδιατροι είναι την ημέρα το μωρό να κοιμάται με κάποιους ήχους, πχ, να μην μιλάμε ψιθυριστά, ή να παίζει μουσική ή έστω η τηλεοραση -εννοείται όχι στην διαπασών όλα αυτά, μην τρελαθούμε κιόλας- όπως επίσης να υπάρχει φως, ενώ το βράδυ να μιλάμε ψιθυριστά και να υπάρχει χαμηλό φως στο δωμάτιο, ώστε να αντιληφθεί νωρίς το μωρό την διαφορά μέρας και νύχτας. Έτσι το μωρό την ημέρα θα είναι πιο ενεργητικό και το βράδυ θα τρώει και έπειτα θα κοιμάται αμέσως και δεν θα ξεσηκώνεται για παιχνιδια και κουβέντες. Τα μωράκια το αντιλαμβάνονται αυτό μια χαρά. Ο βαπτιστίκος μου είναι μικρούλης 3 μηνών, την ημέρα δεν κοιμάται μετά το φαί, θέλει παιχνίδια και κουτσομπολιό, ενώ το βράδυ ξυπναει τρώει και μετά κοιμάται εύκολα!

Καλε ναι, δε θα ειμαι και στη νεκρα, το ξερω οτι χρειαζεται και φασαρια, ολο και θα ανοιγω και καμια τηλεοραση, αλλα οχι να παιζει ολη μερα το ραδιο!!! Θα καταληξω ετσι δεν τον αφηνεις να κλαψει!!!!! - Σελίδα 3 875502 δεν τον αφηνεις να κλαψει!!!!! - Σελίδα 3 875502 δεν τον αφηνεις να κλαψει!!!!! - Σελίδα 3 875502 δεν τον αφηνεις να κλαψει!!!!! - Σελίδα 3 875502 δεν τον αφηνεις να κλαψει!!!!! - Σελίδα 3 875502 Laughing Laughing Laughing

love


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κ μενα μου τα χα νε πριξει με συμβουλες...
απλα το θεμα ειναι οτι κ να εξηγησεις το λογο για οτιδηποτε δεν καταλαβαινουν
ενοειτε πως οταν κλαιει το μωρο στη πεθερα αλλα και σε οποιονδηποτε ακομα και στον αντρα μου να κλαιει αμεσως το παιρνω εγω!!!
αμα τους αρεσει αν οχι λυπαμαι!!!

τελειωσαμε με τις συμβουλες
συγνωμη δεν θα ξαναπαρω!!!

εγω οταν τον ταιζω τον παιρνω αγκαλια

και η πεθερα μου λεει ααα!!εγω στο ριλαξ τα ταιζα,ξεχεσα,αλλαζα,κοιμηζα.
ολα εκει!!εσενα δεν θελει στο ριλαξ!!


βεβαια περιμενε να της πω..
μπραβο??
καλα εκανες?
ωραια ιδεα μου εδωσες?

εγω αυτο που εκανα ηταν για 2 λεπτα καπως ετσι..
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

κ επειδη ειναι εξυπνη το επιασε το υπονοουμενο μου λεει εε ενταξει εσυ τον μαθαινεις αλλιως!!

ε τι να κανουμε!!


γιαυτο θα κανεις αυτο που θελεις εσυ κ αμα τους αρεσει..
αν θα κλαιει πες της οτι εγω δεν θελω να ανοιξουν τα πνευμονια του μωρου μου..
σαν μαμα του δεν θελω να το βλεπω να κλαιει.
με το ζορι ντε κ καλα να κατσει στο ριλαξ??? δεν τον αφηνεις να κλαψει!!!!! - Σελίδα 3 311356

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν το πιστεύω αυτό που διαβάζω με ποιο δικαίωμα το κάνουν αυτό στο μωρό ; πόσο είναι; ένα μωράκι ένα παιδάκι όταν κλαίει έχει κάποιο λόγο όταν είναι μεγάλο μπορεί να μας πει όταν όμως δεν μπορεί να μιλήσει το κλάμα είναι η μόνη επικοινωνία .Δεν βλέπω το λόγο να αφήνουμε ένα μωρό να κλαίει -πες της πεθεράς σου να κάτσει να την πλακώσουν στο ξύλο και να είναι χάλια να θέλει να μιλήσει με κάποιον αλλά να της κλείσουμε το στόμα να μην εκφραστεί. Το παιδί θέλει την αγκαλιά θέλει το ριλάξ θέλει το παιχνίδι θέλει τα πάντα και το τη θα κάνει ο κάθε γονιός απέναντι στο παιδί είναι μόνο δικό του δικαίωμα . Μην τους αφήνεις να επεμβαίνουν πες στον άντρα σου ότι αν δεν επέμβει εκείνος θα το κάνεις εσύ και μάλιστα με ακραίο τρόπο

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καθε μανουλα κανει αυτο που θελει μετο παιδι της. οι αλλοι καναν τα παιδια τους τα μεγαλωσαν και τελος. δεν ειναι ωραιο να επεμβαινει ο οποιοσδηποτε στο ζευγαρι και την επομενη φορα που θα σου πουν κατι πες οτι η μητροτητα ειναι ενστικτο κ εσυ ακολουθεις το δικο σου. εγω τον δικο μου δε το σηκωνω με το παραμικρο για να μην κακομαθει αλλα οταν σφαδαζει το παιδι δε θα απολογισε που το αγκαλιαζεις κ γενικα δε θα απολογισε για τον τροπο που εσυ μεγαλωνεις το παιδι σου. να σου ζησει παντως το μαναρακι σου!!!

http://stardustwork.blogspot.com

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια πως γινετε η ψιλαφησει στο στηθος?
Laughing

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:κοριτσια πως γινετε η ψιλαφησει στο στηθος?
Laughing

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια μου λαθοσ

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μιλησαμε σημερα με τον αντρα μου γιατι αυτος λειπει κ δεν τα βλεπει ολα αυτα κ το κακο παραγηνε...ερχονται κ βαρανε κουδουνια κ οταν με βλεπουν να ψιθυριζω καλε τι κανεις?μη το μαθαινεις ετσι το παιδι πρεπει να μαθει σε φασαρια κ αρχιζουν να τσιριζουν μεσα στο σπιτι οποτε κ η μικρη πεταγεται πανω κ δωστου κλαμα δεν την εχω μαθει ετσι... Πατανε στις μοκετες με τα παπουτσια γιατι ειμαι παραλογη με ολη αυτη τη καθαριοτητα κ το παιδι πρεπει να αποκτησει αντισωματα.... Του ειπα οτι ολοι αυτοι ειναι τρελη κ αν δεν μιλησει θα τσακωθω εγω μια κ καλη μαζι τους.... Κ νομιζα οτι εχω την καλυτερη πεθερα του κοσμου...

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μακαρι να καλυτερεψουν τα πραγματα. Δυστυχως τους συγγενεις δε τους διαλεγουμε.

http://stardustwork.blogspot.com

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω τα εχω διαβασει κ συμφωνω με ολα αυτα...
Το θεμα ειναι πως οταν τους τα αναφερω λενε βλακιες αυτα καθεσαι κ διαβαζεις???

????????


Επισκέπτης
minubaki έγραψε:Εγω τα εχω διαβασει κ συμφωνω με ολα αυτα...
Το θεμα ειναι πως οταν τους τα αναφερω λενε βλακιες αυτα καθεσαι κ διαβαζεις???

Μπορεις απλα να πεις ''εγω θελω το παιδι μου να γινει κακομαθημενο και να με παιδευει''
εεε,δε μπορει, εκει θα το βουλωσουν!!!! Laughing

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
etoile! έγραψε:
minubaki έγραψε:Εγω τα εχω διαβασει κ συμφωνω με ολα αυτα...
Το θεμα ειναι πως οταν τους τα αναφερω λενε βλακιες αυτα καθεσαι κ διαβαζεις???

Μπορεις απλα να πεις ''εγω θελω το παιδι μου να γινει κακομαθημενο και να με παιδευει''
εεε,δε μπορει, εκει θα το βουλωσουν!!!! Laughing

καπως ετσι θα γινει μαλλον γιατι δεν μιλαω μη τυχον και χαλασουν οι σχεσεις μεταξυ μας αλλα αν συνεχιστει αυτο δεν γινεται να καθομαι κ εγω ετσι...
Αν και απ'οταν μιλησα στον αντρα μου να κανει κατι ειδα βελτιωση για 1η μερα... Θα δουμε!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giouli73 έγραψε:
ζουζουνομαμα έγραψε:κοριτσια κι εμενα η πεθερα μου ελεγε να το εφηνω να κλαψει για να ανοιξει η φωνη του. .

Τι εννοεί να ανοίξει η φωνή του. Τραγουδιστή θα τον κάνουμε?

Laughing Laughing Laughing

tatijana έγραψε:
zoyzoynitsa moy έγραψε:κοριτσια πως γινετε η ψιλαφησει στο στηθος?
Laughing

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

minubaki...kill them all!!! Very Happy δικο σου το παιδι δικια σου η ευθυνη!

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι λες όταν και ο άντρας σου γυρνάει και λέει συνέχεια το μωρό κακομαθημένο? Εκεί να δεις νεύρα!!! Twisted Evil Αλλά στον στόλισα, και το βούλωσε!Δικό μου το παιδί, όπως θέλω θα το μεγαλώσω.Ας ασχολούνταν παραπάνω κι αυτός αν δεν του αρέσει για να μην είναι κακομαθημένη όπως λέει.Και ποιος μιλάει?Το πιο κακομαθημένο πλάσμα που έχω γνωρίσει!!!Που μωρό δεν υπήρχε παιχνίδι να μην το έχει,μεγάλωνε με 2 παππούδες και 2 γιαγιάδες στο σπίτι και φυσικά τους είχε όλους σούζα!

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
geia sas koritsia ...eimai manoula 2 paidion ....h korh m einai 5 eton kai o gios mou 9.5 mhnon...ego na sas po thn alitheia den boro na ton exo oli mera agalia kai oxi gt kakomathainei alla den tha boro na kano tpt.xeroume oles poli kala tis ipoxreoseis pou exoume se ena spiti an exeis voitheia st kanoun alloi an omos den exeis ta kaneis esi....gia ayto loipon otan einai o mikros m xipnios ton taizo paizo mazi alla ayto den borei na sinexistei para poli kai ton vazo sthn kounia tou gia na kano h tis douleies h na asxoleitho kai me to allo paidi m...tora pou mou vgazei dontia eimai ligo pio euesthitopoiimeni alla den borei ena paidi na to xeis 15 orew agalia gt to mono sigouro einai oti meta den tha xekollaei ....ego den boro na sas po ti na kanete gt kathe enas borei kai na xei diaforetikes ipoxreoseis apo oti exo ego ....alla se oti kai na kano se sxesh me ta paidia m egoenimerono kai enimeronomai apo ton paidiatro m.... Very Happy

????????


Επισκέπτης
minubaki έγραψε:
etoile! έγραψε:
minubaki έγραψε:Εγω τα εχω διαβασει κ συμφωνω με ολα αυτα...
Το θεμα ειναι πως οταν τους τα αναφερω λενε βλακιες αυτα καθεσαι κ διαβαζεις???

Μπορεις απλα να πεις ''εγω θελω το παιδι μου να γινει κακομαθημενο και να με παιδευει''
εεε,δε μπορει, εκει θα το βουλωσουν!!!! Laughing

καπως ετσι θα γινει μαλλον γιατι δεν μιλαω μη τυχον και χαλασουν οι σχεσεις μεταξυ μας αλλα αν συνεχιστει αυτο δεν γινεται να καθομαι κ εγω ετσι...
Αν και απ'οταν μιλησα στον αντρα μου να κανει κατι ειδα βελτιωση για 1η μερα... Θα δουμε!!!

Καταλαβαινω πως νοιωθεις... Εγω ακομα δεν εχω γεννησει και η πεθερουλα με το μονο που ασχολειται ειναι αν θα αφηνω κοσμο να ερθει στο μωρο στην αρχη και τα αλλα της τα εγγονια... Προς το παρον λεω οτι θα κανω οτι πει ο γιατρος.Οχι βεβαια πως το βουλωνει, συνεχιζει να λεει τα δικα της. Και καθομαι και ακουω τα ανοητα σχολια της περι υποχονδριασης. Αλλα αμα γεννησω δε νομιζω οτι θα εχω υπομονη να ακουω... Λιγο η κουραση, λιγο οι ορμονες, μαλλον θα ακουσει κανενα μπινελικι!!!Καλα, απο τον αντρα μου πλεον δε περιμενω τιποτα, εχω χωνεψει οτι εκεινος θα τα λεει σε εμενα μονο ,αλλα σε αυτους τιποτα, παλι εγω θα γινομαι η κακια Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Αλλα ξερεις τι μου την δινει;;; Καθομαστε και σκαμε μη τους προσβαλλουμε... αυτοι σκεφτονται καθολου εμας;; Μη μας στεναχωρησουν;; Μη μας πρηζουν αυτες τις ωραιες στιγμες;;; Οχι.Εμεις λοιπον γιατι πρεπει να σκεφτομαστε το πως να μιλαμε, μη τους στεναχωρησουμε;;; Δε θα επρεπε να τους απανταμε με θρασος, οπως με θρασος ανακατευονται αυτοι παντου;;;; δεν τον αφηνεις να κλαψει!!!!! - Σελίδα 3 215994

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fratzolaki έγραψε:Τι λες όταν και ο άντρας σου γυρνάει και λέει συνέχεια το μωρό κακομαθημένο?

του λες οτι φταιει το γονιδιο του!οτι του μοιασε το μωρο Laughing

Στα δικα μου εχω παρατηρησει οτι ο μεγαλος που ηταν και 10ωρες σερι αγκαλια,κοιμοταν ολοκληρο βραδυ πανω μου δεν τον αφηνεις να κλαψει!!!!! - Σελίδα 3 585182 κ γω κοιμομουν καθιστη με μαξιλαρια γυρω μην μου πεσει..που ειμασταν μαρσιπο κ με το ζορι καροστι,φουλ ταϊμ μαζι ειναι οσο ανεξαρτητο θα μπορουσε να ειναι ενα 3χρονο. Οταν ηταν στην ηλικια της κορης μου ηταν πιο χαλαρος να μεινει κ λιγο στην γιαγια,να βγει με τον μπαμπα του.Η μικρη που ειχε λιγοτερες αγκαλιες -οχι τοσο απο επιλογη δικη μου αλλα δεν γινοταν να φροντισω κ τον γιο μου που ηταν ακομα μικρουλης,δεν εχει κοιμηθει 8ωρο πανω μου οπως ο μεγαλος ας πουμε ειναι αυτο που λενε all over me! δεν μενει με αλλον ευκολα,δεν μενει καθολου δλδ κ με τον μπαμπα της θα με αναζητησει κλαιγοντας.Δεν θελει.
Οποτε...δεν ξερω κιολας αλλα μαλλον δεν ειναι η αγκαλια το θεμα... Rolling Eyes

ή μηπως η πολλη αγκαλια τα κανει πιο γρηγορα να μπορουν να αποχωριστουν την μαμα τους για καποια ωρα??εκει καταληγω..

????????


Επισκέπτης
litsakos έγραψε:
fratzolaki έγραψε:Τι λες όταν και ο άντρας σου γυρνάει και λέει συνέχεια το μωρό κακομαθημένο?

του λες οτι φταιει το γονιδιο του!οτι του μοιασε το μωρο Laughing

Στα δικα μου εχω παρατηρησει οτι ο μεγαλος που ηταν και 10ωρες σερι αγκαλια,κοιμοταν ολοκληρο βραδυ πανω μου δεν τον αφηνεις να κλαψει!!!!! - Σελίδα 3 585182 κ γω κοιμομουν καθιστη με μαξιλαρια γυρω μην μου πεσει..που ειμασταν μαρσιπο κ με το ζορι καροστι,φουλ ταϊμ μαζι ειναι οσο ανεξαρτητο θα μπορουσε να ειναι ενα 3χρονο. Οταν ηταν στην ηλικια της κορης μου ηταν πιο χαλαρος να μεινει κ λιγο στην γιαγια,να βγει με τον μπαμπα του.Η μικρη που ειχε λιγοτερες αγκαλιες -οχι τοσο απο επιλογη δικη μου αλλα δεν γινοταν να φροντισω κ τον γιο μου που ηταν ακομα μικρουλης,δεν εχει κοιμηθει 8ωρο πανω μου οπως ο μεγαλος ας πουμε ειναι αυτο που λενε all over me! δεν μενει με αλλον ευκολα,δεν μενει καθολου δλδ κ με τον μπαμπα της θα με αναζητησει κλαιγοντας.Δεν θελει.
Οποτε...δεν ξερω κιολας αλλα μαλλον δεν ειναι η αγκαλια το θεμα... Rolling Eyes

ή μηπως η πολλη αγκαλια τα κανει πιο γρηγορα να μπορουν να αποχωριστουν την μαμα τους για καποια ωρα??εκει καταληγω..

Μαλλον εχει να κανει με αγορι/κοριτσι. Τα κοριτσακια νομιζω ειναι πιο προσκολλημενα στη μαμα ή στο μπαμπα. Τα αγορακια ειναι και λιγο ''μαγκακια'' Laughing ! Ισως κανω και λαθος, αλλα αυτη την αισθηση εχω!!!Εγω μολις εμαθα οτι θα κανω αγορακι, το πρωτο που ειπα ηταν ''αχ!!!Θα με ταραξει στις κλωτσιες μολις μεγαλωσει!!! Laughing Laughing Laughing ''

????????


Επισκέπτης
litsakos έγραψε:
fratzolaki έγραψε:Τι λες όταν και ο άντρας σου γυρνάει και λέει συνέχεια το μωρό κακομαθημένο?

του λες οτι φταιει το γονιδιο του!οτι του μοιασε το μωρο Laughing

Στα δικα μου εχω παρατηρησει οτι ο μεγαλος που ηταν και 10ωρες σερι αγκαλια,κοιμοταν ολοκληρο βραδυ πανω μου δεν τον αφηνεις να κλαψει!!!!! - Σελίδα 3 585182 κ γω κοιμομουν καθιστη με μαξιλαρια γυρω μην μου πεσει..που ειμασταν μαρσιπο κ με το ζορι καροστι,φουλ ταϊμ μαζι ειναι οσο ανεξαρτητο θα μπορουσε να ειναι ενα 3χρονο. Οταν ηταν στην ηλικια της κορης μου ηταν πιο χαλαρος να μεινει κ λιγο στην γιαγια,να βγει με τον μπαμπα του.Η μικρη που ειχε λιγοτερες αγκαλιες -οχι τοσο απο επιλογη δικη μου αλλα δεν γινοταν να φροντισω κ τον γιο μου που ηταν ακομα μικρουλης,δεν εχει κοιμηθει 8ωρο πανω μου οπως ο μεγαλος ας πουμε ειναι αυτο που λενε all over me! δεν μενει με αλλον ευκολα,δεν μενει καθολου δλδ κ με τον μπαμπα της θα με αναζητησει κλαιγοντας.Δεν θελει.
Οποτε...δεν ξερω κιολας αλλα μαλλον δεν ειναι η αγκαλια το θεμα... Rolling Eyes

ή μηπως η πολλη αγκαλια τα κανει πιο γρηγορα να μπορουν να αποχωριστουν την μαμα τους για καποια ωρα??εκει καταληγω..

Μαλλον εχει να κανει με αγορι/κοριτσι. Τα κοριτσακια νομιζω ειναι πιο προσκολλημενα στη μαμα ή στο μπαμπα. Τα αγορακια ειναι και λιγο ''μαγκακια'' Laughing ! Ισως κανω και λαθος, αλλα αυτη την αισθηση εχω!!!Εγω μολις εμαθα οτι θα κανω αγορακι, το πρωτο που ειπα ηταν ''αχ!!!Θα με ταραξει στις κλωτσιες μολις μεγαλωσει!!! Laughing Laughing Laughing ''

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:
fratzolaki έγραψε:Τι λες όταν και ο άντρας σου γυρνάει και λέει συνέχεια το μωρό κακομαθημένο?

του λες οτι φταιει το γονιδιο του!οτι του μοιασε το μωρο Laughing
ΣΩΣΤΗΗΗΗΗ!!!!
Στα δικα μου εχω παρατηρησει οτι ο μεγαλος που ηταν και 10ωρες σερι αγκαλια,κοιμοταν ολοκληρο βραδυ πανω μου δεν τον αφηνεις να κλαψει!!!!! - Σελίδα 3 585182 κ γω κοιμομουν καθιστη με μαξιλαρια γυρω μην μου πεσει..που ειμασταν μαρσιπο κ με το ζορι καροστι,φουλ ταϊμ μαζι ειναι οσο ανεξαρτητο θα μπορουσε να ειναι ενα 3χρονο. Οταν ηταν στην ηλικια της κορης μου ηταν πιο χαλαρος να μεινει κ λιγο στην γιαγια,να βγει με τον μπαμπα του.Η μικρη που ειχε λιγοτερες αγκαλιες -οχι τοσο απο επιλογη δικη μου αλλα δεν γινοταν να φροντισω κ τον γιο μου που ηταν ακομα μικρουλης,δεν εχει κοιμηθει 8ωρο πανω μου οπως ο μεγαλος ας πουμε ειναι αυτο που λενε all over me! δεν μενει με αλλον ευκολα,δεν μενει καθολου δλδ κ με τον μπαμπα της θα με αναζητησει κλαιγοντας.Δεν θελει.
Οποτε...δεν ξερω κιολας αλλα μαλλον δεν ειναι η αγκαλια το θεμα... Rolling Eyes

ή μηπως η πολλη αγκαλια τα κανει πιο γρηγορα να μπορουν να αποχωριστουν την μαμα τους για καποια ωρα??εκει καταληγω..
Εγώ πάντως έχω πρόσφατο παράδειγμα την ξαδερφούλα μου,την οποία η θεία μου θήλαζε μέχρι τα 2, τις έκανε πάρα πολλές αγκαλιές και γενικά της έδωσε πολλά χαδάκια.Τώρα η μικρή είναι σχεδόν 6 και είναι ένα σούπερ δραστήριο και ανεξάρτητο πλάσμα, τόσο κοινωνικό και ετυμόλογο που παθαίνεις πλάκα μαζί της.Μπορείς να κάνεις συζήτηση μαζί της όπως και με έναν ενήλικα.Άρα δεν έπαθε τίποτα που την είχε η θεία μου και πολύ αγκαλιά και την φιλούσε συνέχεια και δεν την άφηνε να κλαίει με τις ώρες για να ανοίξουν τα πνευμόνια της όπως λένε κάποιοι και μου σπάνε τα νεύρα.Ντελάλη θα το κάνω το παιδί και πρέπει να ανοίξουν τα πνευμόνια του από το κλάμα?

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αλλα ξερεις τι μου την δινει;;; Καθομαστε και σκαμε μη τους προσβαλλουμε... αυτοι σκεφτονται καθολου εμας;; Μη μας στεναχωρησουν;; Μη μας πρηζουν αυτες τις ωραιες στιγμες;;; Οχι.Εμεις λοιπον γιατι πρεπει να σκεφτομαστε το πως να μιλαμε, μη τους στεναχωρησουμε;;; Δε θα επρεπε να τους απανταμε με θρασος, οπως με θρασος ανακατευονται αυτοι παντου;;;; δεν τον αφηνεις να κλαψει!!!!! - Σελίδα 3 215994
[/quote]

Aκριβώς!!!!Εφόσον αυτοί δεν σέβονται εμάς και το γεγονός ότι το παιδί είναι δικό μας, δεν πρέπει να σκάμε και να τους αφήνουμε να μας πρήζουν.Εγώ το έχω χιλιομετανιώσει που τόσο καιρό το βούλωνα για να μην παρεξηγηθεί κανένας μαζί μου και στην τελική θέλησαν να με καβαλήσουν κι από πάνω.Αλλά τέλοςςςςςς!!!!!

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι τραβανε τετοιο ζορι με την αγκαλια αφου στη τελικη εμεις τα κραταμε κ στο κατω κατω εμεις θα τα μεγαλωσουν κ αν ειναι να παιδεψουν καποιον θα ειναι εμας κ οχι αυτους.... Γιατι τρελαινονται τοσο δεν μπορω να καταλαβω....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις